•  

  pokaż komentarz

  Caritas odcina się od akcji rządu.
  Nie ma w tym nic dziwnego. Pomiędzy Caritas i WOŚP nie ma żadnej walki czy niechęci, jedynymi którzy generują taki fałszywy obraz są chwilowo rządzący (oraz ich "pożyteczni") wykorzystujący Caritas do swoich rozgrywek. Dramat polega na tym, że politycy dla swoich partykularnych interesów gnoją jedną fundację wizerunkowo obciążając drugą - Caritas całkowicie niesłusznie obrywa za działania MON - na czym ostatecznie tracą podopieczni ich obu.

  Apel i prośba: nie dajmy się rozgrywać politykom uskuteczniającym zasadę dziel i rządź. WOŚP to nie anty-Caritas, Caritas to nie anty-WOŚP. Pretensje i krytykę za motywowane polityczno-światopoglądowo świństwa należy kierować do ich twórców - szefostwa MON oraz szefostwa szefostwa MON - a nie bogu ducha winnego Caritasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: Mądrego to i mądrze posłuchać (poczytać). Szacun za Twoje zaangażowanie w WOŚP i również bardzo duży szacunek za ten wpis, bo naprawdę w tym kraju już wszystko zaczyna ocierać się o groteskę, a ucierpią oczywiście ludzie chcący zrobić coś dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: zaraz znajdą ojcu dziadka w UB i tyle z tego będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: super KK. Niech płocki Caritas odda, co ukradł. Dla mnie Caritas to dno. Esencja zła. Dla minusiarzy. Jak zaminusujcie, to podajcie linka z obroną złodziei z Caritasu. Bez durnych tekstów, "kradli, bo mogli"Caritas to zlodzieje. Dno i złodzieje. Niech się "wygrywać politykom". Caritas to złodzieje. Porównujesz WOŚP ze złodziejami? A tak to ogólnie jaka to dyskusja? Caritas szmaty i tyle. Ja mogę udawać Matkę Kurkę, bo płocki Caritas przegrał kilka spraw. Caritas niech się lepiej nie odzywa. Nie ochodzi mnie zdanie złodzieja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: twój komentarz jest wręcz wzorcem tego co opisałem. Nie idź tą drogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: to mnie podaj do sądu, że kłamię. Idz drogą kłamców i złodziei. Płocki Caritas ukradł, a ja nie mam iść tą drogą? Jaka drogą?Udowodnij, że Jurek z. nie jest złodziejem. Sąd go skazał. Ty go broń. Bo to twoja droga. Idź drogą kłamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: wow, witamy przybysza z alternatywnej rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: no niestety ty żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. Caritas to nie złodzieje? nie ma procesów? Ni żyj w matriksie. Kiedy mnie podasz do sądu, że oczerniam Jurka Z.? Żyj w alternatywnej rzeczywistości. No czekam. Jurek to złodziej. Podaj mnie za to do sądu.Przybyszu z alternatywnej rzeczywistości, gdzie wyroki sądu nic nie znaczą i można kraść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Ty masz coś z głową?

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo
   Rineo wyjaśnij mi proszę, po co właściwie jest WOŚP w takiej formie jak obecnie? Po co kupowanie sprzętu szpitalom z serduszkami, czyli ściepa narodowa na budżet NFZ? Dzisiaj ściepa na NFZ, jutro na ZUS, pojutrze czyn społeczny w Zakładzie Wodociągowym? W dodatku opatrzone szantażem emocjonalnym, nie dasz na biedne dzieci? Po co samoloty, telewizje, woodstoki i lasery? Nie lepiej przeznaczyć czas antenowy i środki na to wszystko na cel statutowy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: tobie to strzał w ryj się należy, a nie sąd, może byś otrzeźwiał i przestał pisać głupoty. To straszne, że u prawdopodobnie dorosłego człowieka występują aż tak wielkie problemy ze zrozumieniem tego, co napisał @rineo

  •  

   pokaż komentarz

   Po co kupowanie sprzętu szpitalom z serduszkami, czyli ściepa narodowa na budżet NFZ?
   @lazzyday: NFZ nie kupuje sprzętu medycznego dla szpitali. Poza tym poczytaj sobie.

   Po co samoloty, telewizje, woodstoki i lasery? Nie lepiej przeznaczyć czas antenowy i środki na to wszystko na cel statutowy?
   Po co marki się reklamują? Nie lepiej przeznaczyć czas antenowy i środki na to wszystko na rozwój produktu?

  •  

   pokaż komentarz

   @innigri: a ty? Idź do Jerzego Z. i spytaj się go o wyrok sądowy. To są fakty. Walnij się w główkę. Mam już dośc rozmowy z takimi jak ty. Spytaj się Jerzego Zająca, jak to jest ukraść miliony i ujść bezkarnie. A gdzie twój mózg? Mnie pytasz, dlaczego ja nie ciągnę druta klechom? Co masz z głową? Bo ja nie pojmuję , co ze mną nie jest ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Jesteś przerażający. :D

  •  

   pokaż komentarz

   Bo ja nie pojmuję , co ze mną nie jest ok.

   @Skomber: każdy schizofrenik tak ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @innigri: bo? Dalej się pytam, dlaczego nie spytałeś się Jerzego Zająca, po co kradł? Co w tym przerażające? Ja nie kradnę. Kradnie Caritas. Co jest ze mną źle? Co jest przerażające?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Jak na osobę taką obeznaną w temacie to bardzo dużo pytań zadajesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo
   Czyli bez WOŚP w szpitalach nie byłoby sprzętu dla dzieci? Nie rozumiem.

   Jakoś inne org radzą sobie bez tak potężnej reklamy, jaką cieszyła się dotychczas WOŚP. Nie kwestionuję samej idei. Kwestionuję rozmach i etyczność, bo to bardziej droga impreza z dobroczynnością w tle aniżeli realna zmiana w naszej rzeczywistości. Zrzutka na sferę świadczeń publicznych. Droga zrzutka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Szanuje za podejście. Niektórzy coś za bardzo lubią tą markę "Caritas", na tyle, że nie wierzą w to co się wydarzyło. Ostatnio nawet ten złodziej stonoga w nich coś mięchem rzucał i ujawniał co się odjaniepawliło.

  •  

   pokaż komentarz

   @przedostatnisamuraj: schizofrenia to wyroki sądowe? Leczysz się? Ogarnij się i lecz.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli bez WOŚP w szpitalach nie byłoby sprzętu dla dzieci?
   @lazzyday: nie, byłoby go mniej. Tutaj możesz sprawdzić o ile mniej. Nie wiem skąd wziąłeś pomysł, że w ogóle by go nie było.

   Jakoś inne org radzą sobie bez tak potężnej reklamy
   Wszystkie duże organizacje się reklamują na różne sposoby.

   to bardziej droga impreza z dobroczynnością w tle
   Masz jakieś konkretniejsze dane nt. kosztów czy tak tylko sobie piszesz? Powiedzmy ostatni Finał: zebrano 72 miliony, czy wiesz ile wyniosły koszty organizacji? Podpowiem: jest to informacja jawna i publicznie dostępna w zasięgu trzech kliknięć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: żal mi ciebie biedny człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: rządowi zależy, żeby dzielić Polaków na każdym możliwym froncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo
   Załóżmy że chcę wrzucić do puszki WOŚP. Jaką mam gwarancję i jaki w tym sens żebym dofinansowywał niewydolną służbę zdrowia i źle zarządzane szpitale i że szpitale dostaną sprzęt a pieniądze za które zostałby kupiony sprzęt gdyby nie WOŚP "znikną" w służbie zdrowia, jak to ma ta instytucja w zwyczaju (służba zdrowia, nie WOŚP). Tajemnicą poliszynela jest, że jest to studnia bez dna. Mam wrażenie że nie dostałem też odpowiedzi na pytanie: jaki ma długofalowy sens robienie ściepy na zadania które państwo wzięło na swoje barki? Czym to się różni od robienia ściepy na ZUS, z fajerwerkami, motocyklami i samolotami i koncertami w tle?

   Masz jakieś konkretniejsze dane nt. kosztów czy tak tylko sobie piszesz? Powiedzmy ostatni Finał: zebrano 72 miliony, czy wiesz ile wyniosły koszty organizacji? Podpowiem: jest to informacja jawna i publicznie dostępna w zasięgu trzech kliknięć.

   Bardziej chodzi mi o ukryte koszty; dofinansowania od państwa, samorządów, czas antenowy, co zapewne Fundacja traktuje jako przychody i gratisy

  •  

   pokaż komentarz

   @kawior2007 najgorsze w tym jest to, ze ludzie naprawde sa podzieleni, na kazdym j!%$nym szczeblu zycia i jak obserwuje spoleczenstwo to niektorzy widac wola zyc w niezgodzie. O glupi papier toaletowy potrafimy sie pozrec, wiec w kwestii kilkudziesieciu milionow nie swoich pieniedzy sprawa wydaje sie przesadzona...tyle juz zostalo napisane, wytlumaczone w temacie wosp, a sa nadal tacy zawistni, ktorzy potrafia przez caly dzien negowac, siac nieprawde,
   kwestionowac cos co dobrze dziala przez 25 lat w imie jakiegos chorego racjonalizmu. Jakie to k?%!a smutne

  •  

   pokaż komentarz

   Jaką mam gwarancję (...) że szpitale dostaną sprzęt a pieniądze za które zostałby kupiony sprzęt gdyby nie WOŚP "znikną" w służbie zdrowia, jak to ma ta instytucja w zwyczaju (służba zdrowia, nie WOŚP).
   @lazzyday: to chyba odpowiedź na Twoje wątpliwości

   jaki ma długofalowy sens robienie ściepy na zadania które państwo wzięło na swoje barki?
   Państwo nie zajmuje się kupowaniem sprzętu medycznego od przeszło 20 lat.

   dofinansowania od państwa
   WOŚP nie korzysta z państwowych dotacji.

   samorządów
   Które wynosi mniej niż 1% zebranej kwoty i z którego korzysta mniej niż co dziesiąty sztab. Z tymi samorządami to w ogóle zabawna sprawa, bo co chwilę słyszę jak to samorządy wydają zyliony, podczas gdy prawo bardzo mocno ogranicza co mogą dofinansować, a przytłaczająca większość lokalnych Finałów... w ogóle się nie łapie w kryteria.

   czas antenowy
   TVP zarabia(ła), nie pamiętam dokładnie ale było to jakoś 1mln kosztów wobec 1,5mln przychodów.

   Więc zapytam ponownie: masz jakieś konkretniejsze dane nt. kosztów czy tak tylko sobie piszesz? Twierdzisz, że impreza jest za droga więc na pewno dysponujesz jakimiś rzetelnym i wiarygodnym zestawieniem kosztów.

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: sądowe. Dupa odpada nad debilami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: daj na złodziei z Caritasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: "Złodzieje z Caritasu" to tak samo wiarygodna teza jak "złodziej Owsiak". To, że są patologie, nie znaczy, że organizacja jest złodziejska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Spytam z ciekawości - możesz podać linki do tych wyroków sądowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: a wośp sprzedaje uran czeczenom, szach mat

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo:

   to chyba odpowiedź na Twoje wątpliwości

   Źle się wyraziłem. Miałem na myśli rozpłynięcie się pieniędzy, które zostałyby przeznaczone na sprzęt który dostarcza WOŚP, a zostaną w budżecie szpitali. Innymi słowy, problemu by nie było gdyby WOŚP prowadził własne placówki lub dostarczał do nich większość sprzętu.

   TVP zarabia(ła), nie pamiętam dokładnie ale było to jakoś 1mln kosztów wobec 1,5mln przychodów.
   Ja słyszałem o 10 mln kosztów samego TVP2, ale też nie pamiętam gdzie. Może MatkaKurka? (tak, znam historię waszego konfliktu)

   na pewno

   Skąd ta pewność? To Wypok, a nie praca doktorska. Pisze się tu swobodniej, na podstawie wiedzy którą mam w głowie. Jeżeli przedstawisz mi lepsze dowody przestanę się upierać przy danych, których źródeł nawet nie pamiętam.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja słyszałem o 10 mln kosztów samego TVP2, ale też nie pamiętam gdzie
   @lazzyday: ta, ten słynny wzór "cena reklamy w primetime x czas antenowy łącznie z tvp3". Bądźmy poważni :D

   pokaż spoiler źródło tego wybitnego równania pamiętasz chyba dobrze, więc j.w.: bądźmy poważni :D


   Jeżeli przedstawisz mi lepsze dowody przestanę się upierać przy danych, których źródeł nawet nie pamiętam.
   Nie "nie pamiętasz" tylko nie istnieją. Tzn. ja wiem, że w internetach krążą różne legendy prześcigające się w wymyślonych milionach, tyle że ich jedynym źródłem są przemyślenia piszącego (vide ww. wzór na "koszt TVP").

   Tymczasem faktyczne koszty organizacji są publicznie dostępne, podobnie jak wysokość (=0) państwowych dofinansowań i treść ustawy o samorządzie terytorialnym. Wszystko można sprawdzić, więc po co powtarzać ploty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Myślełem że konkretnie napiszesz jakie wyroki sądowe, bo ja nie słyszałem o takich.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo:

   Nie "nie pamiętasz" tylko nie istnieją. Tzn. ja wiem, że w internetach krążą różne legendy prześcigające się w wymyślonych milionach, tyle że ich jedynym źródłem są przemyślenia piszącego (vide ww. wzór na "koszt TVP").
   Tymczasem faktyczne koszty organizacji są publicznie dostępne, podobnie jak wysokość (=0) państwowych dofinansowań i treść ustawy o samorządzie terytorialnym. Wszystko można sprawdzić, więc po co powtarzać ploty?


   Sprawdzam konfrontując to, co wiem, z innymi poglądami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: to nie jest kwestia poglądów tylko faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma w tym nic dziwnego. Pomiędzy Caritas i WOŚP nie ma żadnej walki czy niechęci, jedynymi którzy generują taki fałszywy obraz są chwilowo rządzący (oraz ich "pożyteczni") wykorzystujący Caritas do swoich rozgrywek.

   @rineo: Tylko o którym Caritasie piszesz? Caritas Polska wycofał się z planowanej zbiórki, gdy WOŚP zaczął zbierać na syryjskie rodziny by nie robić konkurencji WOŚP w tej dziedzinie - a to trochę dziwne, ponieważ już rozkręcali akcję m.in nagrywając "syryjską kolendę" i nagle ni z gruchy ni z pietruchy zrezygnowali gdy równie niespodziewanie zachciało zbierać WOŚP.
   Równie niespodziewanie w akcję zbierania na syryjskie rodziny włączył się Caritas Ordynariat Wojska Polskiego (czyli de facto władza kazała) a to inny podmiot - to trochę tak jak z PKO BP a PEKAO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   IHMO cała ta sytuacja jest poj!%@na, bo ani nie rozumiem nagłego zainteresowania się WOŚPu Syryjczykami i wycofania Caritasu Polska ani włączenie się do Caritasu Ordynariatu Wojska Polskiego.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   WOŚP zaczął zbierać na syryjskie rodziny
   @Cymes: pierwsze słyszę, możesz rzucić jakimś linkiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Proszę o podanie sygnatur wyroków lub linków, które bezpośrednio prowadzą do wyroków w których sąd skazał za malwersacje finansowe Caritas lub członków ich władz. Odpowiedź w stylu "sam se znajdź" nie jest żadną odpowiedzią. Każdy sąd publikuje masę wyroków a ja nie mam czasu ich szukać. Ty natomiast jako osoba się na nie powołująca powinieneś wiedzieć jak je znaleźć. Jeżeli tego nie zrobisz jesteś zwykłym pieniaczem, który może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej i cywilnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: google nie działa? @dziara1429 to proszę podać mnie do odpowiedzialności karnej i cywilnej. I nie chcesz szukać? Najlepiej. I najłatwiej. Nie szukałem, więc wsio ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber no cześć, działa, tylko że pokazuje wygrane sprawy Jurka z jakimś blogerem. Masz jakiegoś linka do prawomocnego skazujacego? Zdaje się masz w tym jakieś doświadczenie większe ode mnie, co i rusz prosisz żeby Cię Mirki do sądu podawali. BTW fajny awatar.

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: Poszukaj Jerzy Zając. Wyrok jest, ale połowa zarzutów odpadła, bo przedawniona. Dostał zawiasy. A awatar to rysunek córki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: cześć, to się nie zrozumieliśmy, myślałem że mówisz o wyrokach Owsiaka. Swoją drogą bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego Zająca i sprawy Caritas. Jakoś osobiście Cię to dotknęło czy po prostu Cię to oburza?

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: Jest oburzające, że sprawa o zdefraudowanie milionów ciągnęła się kilkanaście lat. Oburzające jest, że wyrok wydano w 2013 roku a apelacje nadal się ciągną. Oburzające jest, że Owsiaka jakaś Matka Kurka ciąga po sądach, jest medialnie głośny, a o takim złodziejstwie to się nie mówi. Zająca poznałem osobiście. Bardzo podły człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber teraz rozumiem, warto poznać skąd poglądy innego człowieka. Bardzo Ciebie minusowali w tym wpisie, stąd drazylem temat. Teraz już wiem, że nie jesteś jakimś trollem z gimnazjum (no tak córka, i jeszcze ładnie maluje:), ale masz osobiste powody. Mimo wszystko wyluzuj Mirku, szkoda Twoich nerwów na Wykopie, życie jest wystarczająco stresujące. Pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  W tym roku TVP po raz pierwszy nie będzie transmitowała finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na najbliższy weekend ministerstwo obrony i Kancelaria Premiera zaplanowały konkurencyjną imprezę - pikniki wojskowe z udziałem Caritasu

  #dobrazmiana

  źródło: fabrykamemow.pl

 •  

  pokaż komentarz

  To już każdy musi rozważyć w swoim sercu. Pasibrzuchom na tacę bez kontroli, czy dzieciakom pod nadzorem fundacji. Dla mnie wybór jest jasny bo mój syn 10 lat temu był w inkubatorze z serduszkiem wosp a nie caritas.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: zaminują na śmierć. W Płocku Caritas ma proces o zaj#$%nie 24 baniek. Caritas = złodzieje i k@@$y. Podajcie mnie do sądu. Bo obrażam Wielgusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: Caritas to też fundacja, gdzie jest lepsza kontrola można dyskutować, zdania są podzielone jak w każdej prawie sprawie w tym kraju.

   Używanie w takich porównaniach dzieci ma zmiękczyć serca czytających Twój komentarz? Zawsze mnie śmieszyło zamiast rozczulać wtykanie słowa dziecko wszędzie tam, gdzie ktoś chciał podbić własne racje i żyrować na uczuciach swojego rozmówcy... Dziecko kontra pasibrzuch, kto wygra? :-)

   Filozofia WOŚP jest taka, ze kupują sprzęt, dyrektorzy szpitali planują zapewne pod to budżet i środki finansowe przesuwają na inne rzeczy, może na pensja, a może na papier toaletowy. Owsiak to dobrze wymyślił, bo nakleja serduszka na sprzęcie, który będzie służył ludziom latami. Gdyby naklejał serduszka na mydło, bez którego żadna operacja nie mogłaby się odbyć i w ogóle szpitale nie mogłyby funkcjonować, to po zużyciu mydła już nikt nie pamiętałby, że było na nim serduszko.

   Według mnie powinieneś zrewidować swoje przemyślenia dotyczące wdzięczności za życie synka, słusznie jesteś wdzięczny wosp - a przede wszystkim ofiarodawcom - i od siebie również w tym miejscu im za Twoje szczęście dziękuję... Ale pamiętaj również, że nie trafiłeś do samoobsługowej placówki, gdzie samodzielnie obsługiwałeś inkubator i nie są to już lata osiemdziesiąte, żeby bez Owsiaka nie było inkubatorów.

   Co do Caritas, nie jest to konkurencja dla WOŚP, działają w dużej mierze na innych polach. Moim zdaniem rząd nie powinien promować Caritasu i oczekiwać od niego konkurowania z WOŚP-em, ale powinni się zabrać za reformę służby zdrowia, tak aby Owsiak nie był potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: napisałeś się i nadal Caritas ma procesy i wyroki.

  •  

   pokaż komentarz

   To już każdy musi rozważyć w swoim sercu.

   @EliG: nie w sercu (to nie te czasy) a w głowie.
   Dzisiaj kierujemy się rozsądkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG:
   Caritas to nie taca
   Taca idzie na bieżące potrzeby parafii, a nie na tłustego biskupa z okładki "Nie" lub "FiM". Wiesz chociaż ile zarabiają zwykli księża? Bardzo niewiele.

 •  

  pokaż komentarz

  "Od 25 lat (...) gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób" - pisze duchowny.

  I tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Armo11: I teraz najlepiej by było zrobić wspólne zdjęcie Owsiaka z głównym dowodzącym Caritasu. Festiwal wycia z powodu piekących dup - zarówno z jednej, jaki drugiej strony - byłby piękny do oglądania ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Niech na piknikach wojskowych z udziałem Caritasu pojawią się wolontariusze WOŚP ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)