...
 •  

  pokaż komentarz

  Państwo nas karze za pracę. Podatek dochodowy powinien albo zniknąć albo zostać zastąpiony przez ryczałt (jedyna sprawiedliwa forma wobec każdego).
  Polacy powinni wyjść na ulice (jak smog opadnie) biorąc pod uwagę jakie podatki płacą politycy w Polsce!

  •  

   pokaż komentarz

   @OMGWTFBBQ: Ludzie prędzej wyjdą na ulice bo powodu ograniczenia dostępu do porno stronek, niż to czy że będą żreć tynk ze ścian ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @OMGWTFBBQ: dochodowy idzie w calosci na obsluge dlugu, im bardziej sie zadluzamy tym bedziemy musieli wiecej rocznie placic z jego obsluge nie mowiac nawet o splacaniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @OMGWTFBBQ: Podatek dochodowy można określić w sumie tak: Kto osiąga przychód podlega każe grzywny

  •  

   pokaż komentarz

   @KrowkaAtomowka: Wpływy z PIT wynoszą mniej niż wydatki na przywileje emerytalne.
   ,Zgodnie z budżetem na 2016 r. dochody podatkowe budżetu państwa prognozowane są w wysokości: 128 mld 683 mln zł z podatku od towarów i usług, 64 mld 83 mln zł z podatku akcyzowego, 1 mld 383 mln zł z podatku od gier, 26 mld 67 mln zł z podatku dochodowego od osób prawnych, 46 mld 894 mln zł z podatku dochodowego od osób fizycznych, 1 mld 530 mln zł z podatku od wydobycia niektórych kopalin. ( http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/738749,Dochody-podatkowe-budzetu-panstwa-w-2016-r.html )

   Jak widać PIT nie jest dużym podatkiem i możnaby go zlikwidować, to jest marne 27 mld zł z którego minimum 6 mld wraca od razu przy konsumpcji w postaci VATu+CIT+Akcyza, do tego redukcja aparatu podatkowego ( ͡€ ͜ʖ ͡€),który nie musiałby przerzucać kartek 16 mln pracowników, dałaby kolejne oszczędności ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
   , zwiększona konsumpcja dałaby gospodarcze przyspieszenie i więcej podatków na kolejny rok, jak w Rumunii.Samo uszczelnienie VAT dałoby 30 MLD zł. na pokrycie finansowe takiego kroku. ( ͡€ ͜ʖ ͡€) No ale nie oszukujmy się
   , uczta trwa

   źródło: img.wiocha.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @theromanpolan pit to tez ten od osob fizycznych

  •  

   pokaż komentarz

   @KrowkaAtomowka: PIT = pracownicy
   , CIT = firmy

  •  

   pokaż komentarz

   @theromanpolan ale skoro pracownik mial by nie placic to czemu ktos na jednoosobowej ma placic , dlatego ja to zlaczam, a ile wynosi obsluga ok 40mld tyle co cit

  •  

   pokaż komentarz

   @theromanpolan: Zapomniałeś o samorządach. PIT to około 80 mld.

  •  

   pokaż komentarz

   ale skoro pracownik mial by nie placic to czemu ktos na jednoosobowej ma placic , dlatego ja to zlaczam, a ile wynosi obsluga ok 40mld tyle co cit

   @KrowkaAtomowka: Na jednoosobowej (lub nawet wieloosobowej) DG płaci się PIT, bo zarabia osoba prywatna. CIT jest dla osób prawnych tj. większości spółek. Wtedy spółka zarabiając płaci CIT, a potem jeśli właściciele chcą sobie wypłacić "wynagrodzenie", to jeszcze płacą PIT.

  •  

   pokaż komentarz

   @OMGWTFBBQ podatek dochodowy karze ludzi za pracę. A VAT jest dobry bo dzielę się z państwem pieniędzy z mojego zysku. Rozumiem że jak ktoś sprzedaje pomidory i zarabia to VAT nie jest karą za pracę ? Logika Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem że jak ktoś sprzedaje pomidory i zarabia to VAT nie jest karą za pracę

   @ziobro2: Vat płaci zawsze klient. To jest kara za kupowanie nie produkowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: W biznesie nie interesuje cię cena brutto, a netto, co oznacza, że sprzedawca pomidorów nie dostaje kary i ma gdzieś Vat. Ustawia cenę pomidorów na 2,00 zł netto, brutto daje 2,46. W praktyce to kupujący ponosi koszt Vat.

  •  

   pokaż komentarz

   @package0x01: jak kupujesz na firmę to masz to gdzieś, ale jak sprzedajesz klientowi to VAT jak najbardziej Cię interesuje. Jeżeli klient może dać za pomidorka 2,10 a nie 2,46 to mimo, że Ty chcesz dostać tylko 2,00 to mu go nie sprzedasz.

  •  

   pokaż komentarz

   albo zostać zastąpiony przez ryczałt (jedyna sprawiedliwa forma wobec każdego).

   @OMGWTFBBQ: a kto by miał wyjść?
   Jak ktoś zarabia 3500 to płaci 243 zł PITu.

   PIT tak jak z wynagrodzeniami, większość płaci mniej niż średnia.

   Czyli jak by było na głowę, to większości by wzrosło..

  •  

   pokaż komentarz

   @ziobro2: VAT nie jest podatkiem od Twojego zysku. VAT zbierasz, jako przedsiębiorca, w imieniu Państwa. Dlatego Państwo tak bardzo nie lubi, gdy się VAT uszczupla. Jako przedsiębiorca, który jest płatnikiem VAT, jesteś przedłużeniem Państwa, godzisz się na zbieranie VAT i przekazywanie go Państwu.

   To nie są Twoje, przedsiębiorcy, pieniądze. Value Added Tax. To jest całkiem inna konstrukcja podatku. Podobnie jak akcyza - płaci ją klient, ale to nie są Twoje pieniądze, Ty je tylko zbierasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @new_micra po co bawić się przekazywanie vatu z producenta na hurtownia a potem na sprzedawcę i klienta - to tylko papierowa robota . Zamiast dać go już na samym początku.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam to samo jak krytykuję Pis to jestem z Po jak krytykuję Po to jestem z Pis

  •  

   pokaż komentarz

   @Zietek86 Ile to już razy zostałem nazwany pisowskim trollem, mimo że tak naprawdę jestem korwinistą, tylko dlatego, że śmiałem skrytykować ośmiorniczkową opozycję... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kw401: Ja za to za wyśmiewanie socjalistycznego rządu dostaje ciągle na twarz POwcem. Takie życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zietek86: dzień dobry, nazywam się publiczny2010 i też się chciałem pożalić, że nazywają mnie ruskim trollem, a ja nawet nigdy w Kaliningradzie nie byłem.

  •  

   pokaż komentarz

   jestem korwinistą
   @kw401: Czyli ruskim trollem. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: No tak, bo przecież w polityce istnieją tylko dwie drogi - albo unijny socjalizm, regulowanie krzywizny banana i litowanie się nad terrorystami, albo putinowski zamordyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zietek86: @kw401: @publiczny2010: no właśnie panowie, mam przekonanie, że pisowskie trolle na wykopie to chochoł neuropy. Od bardzo dawna nie widziałem ani jednego wpisu na mirko, ani artykułu na głównej pochwalającego pis. Mimo to pisowskich trolli jest niby tak wiele? Jeśli chodzi o komentarze to czasem widziałem jakieś durne od zielonek typu "pis jest dobry bo daje pieniądze ludziom"

  •  

   pokaż komentarz

   @ZohanTSW: Dla neuropy każdy, kto nie popiera ośmiorniczkowej opozycji jest zwolennikiem karakana ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZohanTSW: z moich obserwacji, trolle atakują grupowo, jeśli jest jakiś temat który ma zdobyć aprobatę publiczną, lub ją potępić, wtedy widać ich zmasowany atak, próbują narzucić innym tok myślenia na zasadzie (większość musi mieć racje) i banować te niewygodne argumenty. Czyli dużo plusów przy propagandzie, dużo minusów przy prawdzie.
   Na szczęście są to idioci, robiąca swoją prace na odp$$$%#% więc idzie się połapać w dodatku jasno wskazują drogę do której dążą, wiec analogicznie prawda jest przeciwieństwem ich celu.

   Takie pojedyncze komentarze to, bardziej ludzi przesiąkniętych propagandą, albo chorobą psychiczną.
   Tak to wygląda w mojej opinii.

   A co do Pisowych troili było ich bardzo dużo podczas wyborów, teraz raczej są nie aktywni, ale pewnie czuwają w pogotowiu.

   A co do samej strategi to trzeba przyznać Rosjanom dobry pomysł, nie po raz pierwszy zaskakują świat strategią, bo raczej to oni zapoczątkowali ten typ dezinformacji. (nie doceniamy ich, a to duży błąd)

   A ostatnio z miesiąc temu usunęli mój komentarz na temat Białorusi, chociaż nie było nic w nim obraźliwego, ciekawe czy przypadek, czy ich macki sięgają wyżej? Obserwujmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: o ile znam wykop, patrząc na tę lepszą stronę, gdyby trolle wykopały propagandę na główną to normalni ludzie szybko by temat zjechali merytorycznie od góry do dołu w komentarzach, więc nie ma tak łatwo.
   PiSowi zdarza się podjąć dobrą decyzję, wtedy dostanie słuszne pochwały. Mam nadzieję, że tego nie uznajesz za propagandę.
   A wracając do wyborów - PiS kłamał. Kłamał dobrze. Mówił o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku, obniżeniu podatków i tym podobne. Za to zbierał oklaski. Ale jednak bandzie czworga nie można ufać nawet gdyby mówili dokładnie to samo co Kukiz, libertarianie, Korwin, czy KNP

  •  

   pokaż komentarz

   @ZohanTSW: Oczywiście, ze są ustawy PISu którym i ja przyklaskuje, jak np. ta z obcięciem emerytur SBką, ciesze się z dokumentów na bolka i od komunizmu Polski dzięki nim, nie jestem fanatykiem ugrupowania i jeśli mój faworyt Kukiz15 robi coś źle, to też nie będę go bronił, bo nie mam spaczonego umysłu na daną partie i nie ciesze się na wszystko, jak debil, o czym powie Kukiz, jak to robią zazwyczaj wyborcy chociażby PISu, jesteśmy ludźmi i każdy ma swoje zdanie,a ja nie muszę się z nim zgadzać.
   Natomiast są też ustawy które mi sie nie podobają, ale mogą być na korzyść np. Rosji jak to iż ja jestem przeciwny stacjonowaniu, czyjegoś wojska w naszym kraju. Ale to nie oznacza, że jestem zwolennikiem Rosji, ani przeciwnikiem PISu, jestem przeciwnikiem relokacji amerykańskiego wojska w Polsce, bo nie uważam ich za przyjaciół Polski, nigdy nimi nie byli, a świadczy chociażby to iż nigdy nie znieśli wiz. Teraz też przyjechali tu by nas wykorzystać, a nie bronić.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko konsumpcja powinna być opodatkowana, a nie samo zarabianie, bo to jest absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: Oczywiście, choć również uczciwą formą jest proponowany przez Korwina podatek pogłówny. Swoisty czynsz za życie w państwie, który jest stały i niezależny od wysokości zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinwlo: tylko ciekawe jak taki pogłówny płaciłyby zagraniczne korporacje w PL?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: Przecież podatek pogłówny to podatek od osoby fizycznej, zamiast PIT. Jak sama nazwa wskazuje - od głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinwlo: No dobrze, ale jaki rodzaj podatków byłby dla spółek?

  •  

   pokaż komentarz

   @marcinwlo: No dobrze, ale jaki rodzaj podatków byłby dla spółek?

   @Nie_chcem_ale_muszem: Po co podatek od spółek?

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: Po to, aby czerpać korzyści finansowe od podmiotów, które nie konsumują w Polsce, tylko zyski od razu wyprowadzają je za granicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: W jaki sposób wyprowadzają je zagranicę? ładują złotówki do ciężarówek i wywożą? I co potem z nimi robią?

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: Teraz nie wywozi się worków z pieniędzmi ciężarówkami. Są przelewy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przelewają i napędzają swoje lokalne rynki. Czyli wzbogacają swój kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: Zyski od czego? Od tego co przyniesiesz w zębach korporacji żeby skorzystać z ich usług/ produktów? To zanieś w zębach większą sumę do skarbówki, wyjdzie na to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: Państwo nie jest od "czerpania korzyści" tylko od zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom i minimum niezbędnej organizacji, żeby się wszystko w szwach nie porozłaziło. Jeśli korporacja w Polsce da pracę pracownikom i będzie im płacić za to konkretny hajs (konkretny bo nieobciążony podatkami), to to już będzie zysk dla państwa. A zapewniam że korporacja która nie musi płacić podaku chętniej zużyje kasę u nas niż za granicą, gdzie wszystko dodatkowo będzie opodatkowane. Ponadto korwin mówi o cięciu dochodowego i obniżaniu pozostałych, więc pewnie VAT w jakiejś postaci pozostawiłby, tylko nie 23% ale mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @UmCykCyk: Z tego co pamiętam, proponował stałe 8%

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: Po co im złotówki na lokalnym rynku?

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: Żeby sprzedawać turystom wyjeżdżającym do Polski #pdk :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Nie_chcem_ale_muszem: Czyli napędzają twój rynek a nie swój jednak.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: Ja sprzedaje usługę Chińczykom w Polsce i Chińczycy płacą mi w złotówkach, ale wcześniej przewalutowali swoją walutę na Naszą. Tak samo mój znajomy sprzedaje towar na Ukrainę, gdzie płacą mu w swojej walucie a On później zamienia je na złotówki i tak wyciąga kasę z ich rynku wykańczając przy okazji ich lokalną konkurencję a on jeszcze więcej wydaje u Nas - kupując nieruchomości, dobra (samochody), więcej płaci pracownikom itd..

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co pamiętam, proponował stałe 8%

   @marcinwlo: Na pewno nie. Minimalny VAT wynosi 15% (zgodnie z prawem unijnym). Żeby go ujednolicić musiałby wynosić jakie 17% - na wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   zamienia je na złotówki

   @luki201: Skoro zamienia je na złotówki to co się dzieję z hrywnami? Znikają? Czy może ktoś musi za nie kupić usługę towar. Naprawdę wymiana handlowa jest korzystna dla obu stron a to właśnie izolacjonizm powoduję stagnację. Naprawę myślisz, że w pewnym momencie spojrzymy do portfela i się okaże, że nikt nie ma pieniędzy? Skoro cały czas wyprowadzają zyski to w końcu wyprowadzą? Czy może jednak wymiana musi się bilansować i żeby coś kupić to musisz coś sprzedać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: Oczywiście, że wymiana handlowa jest korzystna. Wymiana a nie przejmowanie rynku w całym kraju jak np w handlu.
   My też eksportujemy i ściągamy kapitał, ale na mniejszą skalę i ten bilans mamy ujemny dlatego jesteśmy biedniejsi np od Niemców.
   Hrywny Ukrainiec może wydać, ale jak zaciągnie kredyt w swojej walucie albo sprzeda produkt za granicę i będzie musiał inną walutę wymienić na hrywne czy ktoś z zewnątrz będzie chciał zainwestować na rynku Ukraińskim i będzie musiał zakupić ich walutę..

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście, że wymiana handlowa jest korzystna. Wymiana a nie przejmowanie rynku w całym kraju jak np w handlu.

   @luki201: Nie wiem co to znaczy przejmowanie rynku w handlu i dlaczego miałoby być to niekorzystne

   My też eksportujemy i ściągamy kapitał, ale na mniejszą skalę i ten bilans mamy ujemny dlatego jesteśmy biedniejsi np od Niemców.

   Ujemny bilans w czym? w Handlu? W dłuższej perspektywie zawsze się musi bilansować bo żeby kupić musisz sprzedać. Spróbuj tylko kupować nie sprzedając niczego w zamian, chociażby swojej pracy. Niestety wbrew obiegowym opiniom nie można być tylko rynkiem zbytu, chociaż byłoby to wspaniałe bo znaczyłoby, że mamy swoich niewolników którzy tyrają za nas.

   Hrywny Ukrainiec może wydać, ale jak zaciągnie kredyt w swojej walucie albo sprzeda produkt za granicę i będzie musiał inną walutę wymienić na hrywne czy ktoś z zewnątrz będzie chciał zainwestować na rynku Ukraińskim i będzie musiał zakupić ich walutę..

   Nie wiem o co ci tu chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: No jak przychodzą zagraniczne podmioty i wykańczają rodzimy handel na rynkach lokalnych w całym kraju to chyba nie jest korzystne dla Nas? O reszcie musisz poczytać bo tak jak napisałem - My też eksportujemy, zagraniczne firmy też otwierają u nas swoją produkcję i płacą ludziom ( mało, ale zawsze coś ) i zawsze ludzie będą mogli połowę wypłaty zostawić w Lidlu płacąc kartą bankową zagranicznego banku..

  •  

   pokaż komentarz

   No jak przychodzą zagraniczne podmioty i wykańczają rodzimy handel

   @luki201: Rodzimy handel ma się dobrze ale to bez znaczenia. Co polskie sklepy tylko dla Polaków? Najlepiej zamknąć granice, zakazać przebrzydłych obcych kapitalistów.

   O reszcie musisz poczytać
   Znam na pamięć te Keynsistowsko-Marksistowskie teorie.

   kartą bankową zagranicznego banku..

   A niech se płaci i bitcoinami. Nie rozumiem jakie to ma znaczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: No to jedź do Niemiec i pokaż mi ile jest Naszych sklepów na ich rynku. Tak jak kolega powyżej pisał - wykończyli przedsiębiorców, którzy zaczynali w 90 roku i byli na etapie rozwoju. Niejed dzisiaj ma komornika na głowie a Ty powiesz, że nie martwcie się bo jest dobrze? Było nawet porównanie miasta Poznań z miastem z Niemiec chyba Lipsk - ta sama liczba mieszkańców, dużo większą siła nabywcza a w Poznaniu 4x więcej mkw galerii handlowych. A dlaczego? Bo robią ograniczenia, żeby nie niszczyć gospodarki miasta..Stan

  •  

   pokaż komentarz

   @Vitt_Stwosz: Wiesz, to taka idylliczna wersja, pewnie przy założeniu uprzedniego polexitu. Wtedy narzucone unijne 15% by nas nie obowiązywało. Swoją drogą przecież nawet Petru chciał jednolity VAT 16%, ale to stawka z kosmosu biorąc pod uwagę, że na artykuły pierwszej potrzeby jest 5% i 8%.

  •  

   pokaż komentarz

   No to jedź do Niemiec i pokaż mi ile jest Naszych sklepów na ich rynku

   @luki201: Co to mnie obchodzi. Co wy macie z tym fetyszyzowaniem sklepikarstwa. Nie będzie wielkiej polski jak Janusz potomek Zawiszy Czarnego nie bedzie prowadził swojego geszefciku

   Niejed dzisiaj ma komornika na głowie a Ty powiesz, że nie martwcie się bo jest dobrze?

   27 lat rządów socjaluchów modlących się do świętego grala interwencjonizmu to i taki efekt

   A dlaczego? Bo robią ograniczenia, żeby nie niszczyć gospodarki miasta

   Zakaz handlu sposobem na rozwój gospodarki. W ogóle ogrodzić wszystkie województwa p$$$!#%nąć granice i rozwój będzie taki aż nam czapki pospadają.

  •  

   pokaż komentarz

   @bigos555: Spokojnie kiedyś zrozumiesz. Założysz swoją działalność lub zaczniesz u kogoś pracować, trochę poczytasz a nie tylko wykop to jeszcze zmienisz zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201: od 14 lat prowadzę działalność i tak jak pisałem, socjalistyczne aberracje znam na wylot

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu Janusz na wykopie. Dziękuje.

 •  

  pokaż komentarz

  PIT jest najdroższy w obsłudze, zajmuje 80% pracy skarbówki, a CIT (47 MLD zł ) dla jednosobowych powinien być 5% i było by ok, bo uszczupliłoby to wpływy CIT o mniej niż 20%

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: i.imgur.com