•  

  pokaż komentarz

  No i morda zamknięta platfusy... C` nie?

  •  
   f.............o

   -61

   pokaż komentarz

   @asddsa123: dobre dla głąbów co nie wiedzą, że przy braku ustawy obowiązuje przedłożenie rządowe

  •  

   pokaż komentarz

   @asddsa123:

   Zawsze sądziłem że Kukiz powinien po prostu dołączyć do PiSu, a to gówniarskie i pozbawione refleksji myślenie Andruszkiewicza tylko to potwierdza.

   Koleś nie rozumie że tu nie chodzi o Szczerbę, tu chodzi o zasady. No bo jeśli Marszałek Sejmu może raz wykluczyć bezpodstawnie jednego posła z obrad i uchodzi mu to na sucho, to może to robić ponownie, więcej razy i w odniesieniu do większej ilości posłów.

   Co może już mieć znaczące skutki w kluczowych głosowaniach gdzie przy niewielkiej większości każdy głos jest ważny.

   Albo są zrozumiałe dla wszystkich definicje tego czym jest "uniemożliwianie prowadzenia obrad" albo jest jakaś j!?@na republika bananowa.

   Andruszkiewicz tego nie rozumie, większość wykopu też tego nie rozumie. Minusujcie głupcy, aż obudziecie się z ręką w nocniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade: Sorry, ale jakbym pelnil trzecia najwazniejsza funkcje w państwie i jakiś ulizany gej zwracał sie do mnie per "kochanie" to tez bym sie wkurzyl...

  •  

   pokaż komentarz

   @dafto:

   Nie powiedział "kochanie" ale "kochany panie marszałku"... różnica zasadnicza, to forma nieco bardziej serdeczna od "drogi panie marszałku" czy oficjalnego "szanowny panie marszałku".

   Nazywać to "uniemożliwieniem prowadzenia obrad" jest dowodem że gość nie nadaje się na stanowisko Marszałka.

   A co to wszystko ma wspólnego z homoseksualizmem, pozostaje tajemicą już wyłącznie twojego umysłu...

  •  

   pokaż komentarz

   @dafto: oo no fakt to zdecydowany powód żeby go wyj!@#c xdd. Poza tym on nie zwracał się do marszałka "kochanie" tylko "kochany marszałku". Więc dupa cicho

  •  

   pokaż komentarz

   @nom_om:
   Spróbuj kiedyś "Kochany Wysoki Sądzie". I masz pozamiatane.
   A Marszałek Sejmu jest wyżej w hierachii niż sędzia w sądzie.
   Zastanów się co piszesz...

  •  

   pokaż komentarz

   @takJakLubimy z czym mam pozamiatane? Wyrok od takiej wypowiedzi automatycznie jest na moją niekorzyść? Jeśli znasz takie przypadki to chyba wypadałoby gdzieś to zgłosić

  •  

   pokaż komentarz

   @nom_om: Oświecę:

   W przypadku naruszenia powagi, spokoju lub porządku czynności sądowych albo ubliżenia sądowi lub osobie uczestniczącej w postępowaniu, sąd może ukarać Cię karą porządkową grzywny w wysokości do 10000 zł lub karą pozbawienia wolności do 14 dni. Na postanowienie o ukaraniu karą porządkową przysługuje Ci zażalenie do sądu bezpośrednio przełożonego.

   Jeżeli będziesz się zachowywał w sposób zakłócający porządek rozprawy lub godzący w powagę sądu, sędzia udzieli Ci upomnienia. Jeżeli pomimo upomnienia nadal będziesz się zachowywał w nieodpowiedni sposób, sędzia może wydalić Cię na pewien czas z sali rozpraw (por. art. 375 Kodeks postępowania karnego, por. art. 81 Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia).

  •  

   pokaż komentarz

   @takJakLubimy kiedy kuchciński upomniał szczerzę? Kiedy Szczerba zakłócał porządek obrad?

  •  

   pokaż komentarz

   @nom_om:
   Hehe. Dyskusja botów niedawno na wykopie była bardziej owocna. A cyfrowy interlokutor bardziej lotny.
   Nitras krzyczy, Szczerba udaje pajaca, nie reaguje na upomnienia.
   Sala się śmieje do rozpuku. Bo Sejm to przecież kabaret.
   Kochany nom_om ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @takJakLubimy: jak k@@@a nie reaguje xD ty to na pewno oglądałeś? Kuchciński go wywouje do mównicy, ten podchodzi, marszałek mu mówi żeby zdjął tą kartkę, on to zdejmuje. Aaaa chyba że Ci chodzi o to nienawistne pokazanie V na mównicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nom_om:

   Przygotowałem dla specjalnie dla Ciebie Kochany nom_om

   0:05 Upomnienie posła Nitrasa
   0:13 Słychać "ŁUUUUUU" -rollercoster czy co?
   0:20 Słychać Hahahahaha
   0:24 Upomnienie Szczerby nr1
   0:40 Poseł podchodzi do Marszałka i udaje, że nie słyszy. (ręka przy uchu)
   0:50 Upomnienie 2 ( sala skanduje wolne media a poseł nadal jest przy Marszałku)
   0:58 Upomnienie 3 (ja pana nie słyszę... Szczerba robi sobie jaja już przy mikrofonie)
   1:04 Panie Marszałku kochany (śmiech)
   1:16 wykluczenie z obrad

   Tutaj masz art.175 na podstawie, którego poseł został wykluczony.
   Poseł był wielokrotnie upominamy i został wykluczony zgodnie z regulaminem.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade ty widziałeś to posiedzenie Sejmu z 16 grudnia? Obejrzyj sobie, PO i nowoczesna przesadzali, marszałek ich ostrzegał ale się nie zastosowali, Szczerba przebrał miarę i dlatego został wykluczony i bardzo słusznie bo to co się działo przez wcześniejsze 25 minut było niepoważne

  •  

   pokaż komentarz

   @takJakLubimy: Kuchciński się nie nadaje, puściły mu nerwy. Nie powiedział za co konkretnie upomina i czego oczekuje. Szczerba kartkę szybko zabrał, Kuchciński chyba tego nie zauważył. Od momentu jak sala ucichła, Szczerba nic takiego nie zrobił. Za Kochany Panie Marszałku wyrzucać to jednak duża przesada, a co chciał dalej mówić już nie bardzo wiadomo bo wyłączono mu mikrofon. Generalnie dostał karę za zachowanie sali, a nie swoje. Jesli już miał dostać kare to pieniężną.

   Ale zgadzam się, ze blokada po tym mównicy i fotela marszałka to już była przesada. Nawet jeśli przy okazji walczyli o dostęp mediów do Sejmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zibizz1:

   Nie przebrał miary, nie było żadnego uniemożliwienia prowadzenia obrad i nie powinien zostać wykluczony.

   Sejm jest od tego żeby opozycja sobie krzyczała i tupała nogami, a rządząca większość i tak może sobie przegłosować co chce bo ma większość. Póki nie ma wyraźnego łamania regulaminu przez konkretnego posła, nie powinien być wykluczany, bo to tworzy precedens że można wykluczać każdego wg własnego widzimisię.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade
   Opozycja może liczyć ponad 200 posłów, przed wykluczeniem posła należy ostrzec dwukrotnie. Wystąpienie np w formie pytania może trwać 2 minuty. Jeśli każdy z posłów opozycji będzie w swoim wystąpieniu odbiegał od porządku obrad składając jeden i ten sam wniosek o zmianę porządku obrad (wnioski o zmianę porządku obrad składa się do 21 dnia poprzedniego). Łatwo policzyć że opozycja bez łamania regulaminu może sparaliżować pracę Sejmu na ponad 10 godzin. Marszałek ostrzegł po jednym z takich wystąpień które było nie na temat wszystkich posłów. Szczerba dostał drugie ostrzeżenie po którym zdjął kartkę, mimo tego rozpoczął swoje wystąpienie bardzo niemerytorycznie dlatego został wykluczony.

   Prowadziłes kiedyś spotkanie kilku setek ludzi którzy mają różne poglądy na temat o których obradują? Jeśli nie zachowa się porządku a marszałek pozwoli sobie wejść na głowę to zapanuje chaos.

  •  

   pokaż komentarz

   @zibizz1:

   Niech trwa te 10 godzin. W normalnych cywilizowanych krajach rząd składa się z ludzi niezakompleksionych więc spokojnie sobie toleruje trolling opozycji a następnie z uśmiechem na ustach głosuje swoje ustawy i dyskretnie pokazuje opozycji fucka.

   Tak to robią w normalnych krajach, dlatego też opozycja mniej trolluje, bo wie że to nic jej nie da. W efekcie polityka wchodzi na wyższy poziom, osiąga lepszą jakość, jest spór merytoryczny a nie dziecinne przepychanki.

   Rolą opozycji jest być stroną agresywną, dokuczać rządowi. Rolą rządu spokojnie i z uśmiechem na ustach znosić te ataki a następnie robić swoje. PiS składa się z ludzi niestabilnych psychicznie,zakompleksionych i paranoicznych - dlatego każdy atak traktuje jako pucz, zamach na mandat suwerena itp. nonsensy.

   Oczywiście sa granice w tym dokuczaniu i trollowaniu. Nie można ich przekraczać. Ale ja oglądałem to posiedzenie i nie było żadnych podstaw do wykluczenia Szczerby, granic nie przekroczono. Po prostu PiS nie wytrzymuje psychicznie ciężaru bycia rządem.

  •  

   pokaż komentarz

   @dupa9: Ja zakopię za tytuł i opis, niezależnie od tego co jest w samym filmiku. Po to można tam coś wpisać, żeby przekazać jakąś informację i ułatwić ludziom ocenę, czy chcą w ogóle zaglądać w znalezisko, "Adam Andruszkiewicz znowu to zrobił!" nie mówi praktycznie nic.

 •  

  pokaż komentarz

  Te napisy na filmiku są dla niepełnosprawnych?

 •  

  pokaż komentarz

  Co zrobił? Powiedział prawdę? Bez sensu tytuł.