•  

  pokaż komentarz

  Jeżeli władza to pieniądze to tak, owszem. Podczas remontu biura, mieszczącego się w prywatnym domu mojego szefa, został dostarczony sejf na broń długą. Nic mi nie wiadomo, żeby szef polował. Do ozdoby ten sejf służył nie będzie, wychodzi na to że szef ma jakąś broń palną, czyli że bogaty też może. Mieszkam i pracuję w Niemczech, firma istnieje od lat 30 ubiegłego wieku, szef jest milionerem.

  •  

   pokaż komentarz

   @vaneck: Swoja drogą widziałem rok temu latem ciekawą rzecz, w tej naszej rozbrojonej Europie. W tyrolskich Alpach włoskich w każdej wiosce regionu co sobotę zbiórka i ćwiczenia lokalnej jednostki obrony terytorialnej, wszyscy młodzi mężczyźni z okolicy z bronią długą na ramieniu, pełna gotowość bojowa. Oni znają swoje góry, wiedzą jak się w nich poruszać i mają kondycję.

  •  

   pokaż komentarz

   @MagicPiano222: Kiedyś w Sesto (Sixten) - obecnie Włochy w knajpie na stoku widziałem taką fotkę. Tez oddani sprawie byli wtedy. :-)

   źródło: IMG_2230.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @all100: Ano, dali się instrumentalnie wykorzystać, jak durni. Ale bardzo tego chcieli. Sami tak uważają, wielu starszych twierdzi tam prywatnie że mimo wyboru złej opcji były to lata chwały. Mówią to całkiem na serio.

  •  

   pokaż komentarz

   @vaneck: Broń się szybko nie zużywa w bogatszych rodzinach, w rodzinach myśliwych itp jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Broń może być doskonałą pamiątką np po dziadku.

   Można też traktować broń jako lokatę kapitału - broń da się sprzedać, nie traci szybko na wartości a im trudniejsze i bardziej burzliwe czasy tym bardziej broń będzie porządana.

  •  

   pokaż komentarz

   @agenci mój brat pracuje na budowie, tetaz w okresie zimowym siedzi w domu. Jest myśliwym i ma dwie jednostki długiej broni w szafie. Bogaty nie jest, nie był, może kiedyś będzie....
   Ja należę do zwiazku strzeleckiego i niebawem będę robił patent, jak dobrze pójdzie to za 6 mscy będę miał swoją własną bron, bogaty też nie jestem...

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli władza to pieniądze to tak, owszem. Podczas remontu biura, mieszczącego się w prywatnym domu mojego szefa, został dostarczony sejf na broń długą.

   @vaneck: tak z ciekawości - czym się różni sejf na broń długą od sejfu? :) Po czym poznajesz, że to sejf na broń długą?

   Do ozdoby ten sejf służył nie będzie, wychodzi na to że szef ma jakąś broń palną, czyli że bogaty też może.

   @vaneck: a jest jakikolwiek problem z uzyskaniem pozwolenia? Przecież każdy może dostać i nie trzeba być myśliwym, ani milionerem :)

  •  

   pokaż komentarz

   czyli że bogaty też może

   @vaneck: każdy może i jakoś szczególnie drogie to nie jest.

  •  
   J......y

   +20

   pokaż komentarz

   Do ozdoby ten sejf służył nie będzie, wychodzi na to że szef ma jakąś broń palną, czyli że bogaty też może. Mieszkam i pracuję w Niemczech

   @vaneck: Dziwny jest ten Twój post. Nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi? Że szef ma broń bo jest bogaty i tylko bogaci ludzie mogą mieć broń? Dziwne. Polska jest akurat bardzo rozbrojonym krajem, ale Niemcy są w czołówce Europy jeżeli chodzi o ilość broni wśród obywateli i nie jest to tylko domena najbogatszych, chociaż oni zazwyczaj mają co chronić :). Nie potrzebujesz być milionerem, żeby zrobić licencję i kupić broń. Wiadomo, że osoba pracująca za 1200 nie pobiegnie kupować karabinu AR15 za 7000, ale dla większości ludzi, nawet w Polsce, jest to wykonalne. Dobre pistolety kosztują 1500-2500 zł, klony AK-47 od 2400. Do tego oczywiście amunicja i konieczność przynależności do klubu strzeleckiego lub jakiegoś stowarzyszenia kolekcjonerów. Odpuszczając sobie wyjazd na wczasy albo zmianę telewizora FHD na 4K można się spokojnie uzbroić na jakieś gorsze czasy lub dla przyjemności.

   źródło: g3.dcdn.lt

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Jak chcesz się uzbrajać na tzw gorsze czasy to raczej w broń czarno-prochową - rewolwery i to tak że np najtańszego drylingera masz aby mieć EKB aby proch kupować (chociaż są inne legalne sposoby) a nie notowane masz 2-3 rewolwery i do tego zapasowe bębenki.
   Powodem jest to, że tzw gorsze czasy nie nadejdą z dnia na dzień jak stan wojenny tylko będzie to proces 2-3 miesięcy i może być tak że jak w stanie wojennym wyjdzie rozporządzenie aby każdy obywatel pod groźbą kary (pieniężnej/aresztu/więzienia/kary śmierci (okupant 1936)) zdeponował broń prywatną (w zależności od sytuacji "zgubienie broni" lub "ukradzenie broni" może skończyć się źle dla ciebie). Wtedy możesz mieć AK, AR i inne zabawki które będziesz musiał oddać aby nic Tobie nie zrobili. Takie rewolwery czarnoprochowe nie wpisane do EKB i nie widniejące w żadnych kartotekach będą mogły jedynie posłużyć do obrony w ciężkich czasach.

  •  
   J......y

   +1

   pokaż komentarz

   @sebasan: może być dokładnie tak jak piszesz i dlatego myślę, że jak ktoś jest bardzo przezorny to powinien mieć oba rozwiązania. Jeżeli ktoś ma pojemną szafę na broń i więcej kasy to dodałbym do tego solidną wiatrówkę PCP większego kalibru z potencjałem do tuningu - kupisz bez licencji do 17J, a zrobisz 160J (albo więcej). Wystarczy do polowania na ptactwo czy zające, a nawet do obrony. Co prawda karabin nie jest tak mały jak rewolwer, ale za to cichy i nie ma odrzutu. Idealne rozwiązanie dla ukrywających się w lesie

  •  

   pokaż komentarz

   @sebasan:
   O żeż q! A jak niedawno to samo pisałem, to oleli!
   Miło słyszeć, że koś myśli podobnie.
   Dodam, że za koszty uzyskania pozwolenia masz jeden - przyzwoity- rewolwer w gratisie.Jutro, nie za rok.
   Ale o tym, że jeśli pozwolenie dali, to i odebrać mogą, to nikt nieży wierzy.Szkoda, bo przykłady były.W zasadzie- nie zabierali pozwoleń, tylko samą broń...A dokładnie- w 81 samemu trzeba było zanieść, tylko ostrożnie..Nawet wiatrówki niektórym zabierali...

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Wiatrówki także zabierali ponieważ wg ówczesnej ustawy bodajże z 1965 r wiatrówki były bronią palną. Pomimo, że obecnie wiatrówki do 17J są bez żadnych papierów to jeżeli posiadasz wiatrówkę od czasów tzw. komuny i była wydana na pozwolenie to ona dalej w papierach policji figuruje jako broń palna. Formalnie nie możesz jej wyrzucić na śmietnik tyko zezłomować na policji a w przypadku sprzedaży ten fakt zgłosić Policji :) Zapewne za niespełnienie tych wymagań nic Policja nie zrobi ale formalnie te stare wiatrówki nie zamieniły się na bron bezpozwoleniową tylko po 2004 r mogę taka wiatrówkę nabyć bez pozwolenia. Takie są dziwne interpretacje przepisów.
   Z tego co wiem w WPA nie istnieje procedura niszczenia dokumentów na wypadek "W" z danymi posiadaczy legalnie posiadanej broni. Poza tym Policjanci to przecież tez ludzie i w wypadku "W" będą przecież bronili swoich rodzin a nie jakiś dokumentów. Gdyby się zdążyło że nagle nam wjazd zrobią sąsiedzi z zachodu lub wschodu to z zabawkami trzeba się z chaty wynosić lub szykować, że ktoś przyjdzie po nasze zabawki i po Nas :)

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy:
   Jeżeli mam być szczery, to kusza/łuk są skuteczniejsze.Wprawdzie trudniej ukryć,ale nie robią tyle hałasu.
   Aha @sebasan: zapomniałem o sejfie: to dwa rewolwery. Albo jeden i strzelba. Bo CP trzeba zabezpieczyć, ale przede wszystkim dla WŁASNEGO bezpieczeństwa. Jak każdą broń.
   Jednak odnoszę wrażenie, że władza nie boi się broni! Boi się obywateli!że zaraz nam odbije.
   No jeśli patrzeć na naszych reprezentantów, to coś w tym jest...

  •  
   J......y

   +2

   pokaż komentarz

   kusza/łuk są skuteczniejsze

   @abomito: ale na kuszę też potrzebne jest pozwolenie. Sam lubię strzelać z łuku, ale trzymałbym go jako absolutną rezerwę (po karabinie, rewolwerze CP i wiatrówce;). Problemy są imho trzy:
   Szybkość użycia - ciężko biegać z łukiem gotowym do strzału, nie mówiąc już o zmianie strzał/bełtów - w wiatrówkach masz magazynki na minimum kilka strzałów; jeżeli popełnisz błąd strzelając z łuku/kuszy możesz nie mieć szansy go naprawić. Do tego potrzebujesz obu sprawnych rąk. Jeżeli zranisz/złamiesz jedną rękę to pistolet możesz obsługiwać drugą, a karabin - oprzeć o murek, korzeń, gałąź i też strzelać jedną ręką.
   Wielkość - karabin pneumatyczny też nie jest mały, ale śrut możesz wsypać choćby do kieszeni, strzały natomiast zajmują dużo miejsca.
   Celność - potrzeba naprawdę sporo pracy, żeby strzelać celnie z łuku na dystansie większym niż kilkanaście metrów. Broń, nawet pneumatyczna, jest pod tym względem bezkonkurencyjna. O ile nie masz skrzywionej lufy albo celownika to wystarczy kilka strzałów, żeby zacząć trafiać w tarczę z 30 metrów :) Z wiatrówki PCP jesteś w stanie trafić w kilkugroszową monetę z odległości 80-100 metrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @sebasan: Akurat to wiem, bo sam musiałem oddać :).Ostatniego dnia amnestii :).
   Nie zmienia to faktu, że jeśli coś pozwolili. to i zakazać mogą.
   A bez zezwolenia: też mogą,ale muszą mieć powody. Taka różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy
   : Cisza ma swoje uroki.Wiedzą o tym kłusownicy, polując na zasasiadce. Ale to stara technika gościu siedzi i czeka...
   Co do reszty- masz rację.

  •  

   pokaż komentarz

   na gorsze czasy to raczej w broń czarno-prochową

   @sebasan: Chyba na film historyczny. Jak ktoś poważnie myśli o przygotowaniu na ciężkie czasy to ogarnie i bardziej nowoczesne opcje

  •  

   pokaż komentarz

   @sebasan: Dlatego nie powinny istnieć rejestry broni palnej, zwłaszcza, że ich użyteczność w odnajdywaniu sprawców przestępstw jest praktycznie zerowa. Z tego właśnie powodu w Kanadzie jakiś czas temu zlikwidowano rejestr broni długiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Wiem, że nie trzeba być milionerem żeby broń mieć. Nic takiego nie twierdzę. Pisałem, że nie trzeba być "władzą" - mój post był odpowiedzią na temat znaleziska. Tylko w praktyce wygląda to tak, że mój szef ma broń a żaden z jego robotników nie. Robotnicy mają samochody (jeden nawet nowe Audi TT), domy, mieszkania, telewizory 4K, jeżdżą na urlopy (jeden nawet do Kanady jeździć konno). I nikt nie ma broni.
   Podsumowując uważam, że wystarczy pozwolić bogacić się społeczeństwu a ono się uzbroi, co wyraźnie pokazuje mapka. Jednak większość tego uzbrojenia będzie w rękach bogatych, lud będzie miał inne potrzeby.

  •  

   pokaż komentarz

   bardziej burzliwe czasy tym bardziej broń będzie porządana

   @IvanBarazniew: I trudniejsza do uzyskania. Władza i oligarchowie wiedzą jak chronić własne tyłki.

  •  
   J......y

   -1

   pokaż komentarz

   @vaneck: sorry, nie zrozumiałem Cię. Nie wiem czy jest taka zależność, możliwe. Może chodzić też o to, że bogatszy ma więcej do stracenia i broń zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa? Z drugiej strony taka Finlandia do najbogatszych na kontynencie nie należy (a państwa bałkańskie to już w ogóle), a mimo to broni ma bardzo dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego co wiem w WPA nie istnieje procedura niszczenia dokumentów na wypadek "W" z danymi posiadaczy legalnie posiadanej broni.

   @sebasan: k@$?a, logiczne... zostawić potencjalnemu zaborcę listę całej broni jaka jest w kraju, żeby za dużo nie musiał szukać, rozbrajając cywili.

   Z drugiej strony taka Finlandia do najbogatszych na kontynencie nie należy (a państwa bałkańskie to już w ogóle), a mimo to broni ma bardzo dużo.

   @JerryBoy: Ale te kraje praktycznie są w lesie. Tam musi być bardzo dużo myśliwych, a podejrzewam, że myśliwi maja też po kilka sztuk na różne okazje.

  •  
   J......y

   -1

   pokaż komentarz

   Ale te kraje praktycznie są w lesie.

   @pietryna123: ale Serbia?

   Po co zamieniać FHD na 4k?

   @SUPERMARIAN: nie wiem :) Zwłaszcza teraz, kiedy ciągle jest tak mało materiałów 4K. Jednak przed świętami stałem sobie na parkingu przed supermarketem, w którym jest Euro RTV AGD i czekając chwilę na moją drugą połówkę widziałem kilkanaście osób pchających do samochodów wózki z telewizorami UHD. Kilkanaście na pół godziny czekania to sporo... Nie sądzę, żeby nie mieli FHD w domu. Pewnie dla wielu osób to ważna zmiana. Ot, dla samej zmiany...

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy no stary, Serbia? Nie jestem czy to nie jest czasem kraj nieco islamski, na Bałkanach gdzie atmosfera jest gęsta?

  •  
   J......y

   -2

   pokaż komentarz

   @pietryna123: no jest gęsta i większość ludzi ma broń :) Ale tam bym mieszkać nie chciał :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale oczywiście lewackie debile nie chcą broni dla obywateli, bo ponoć się zaczną sami wystrzeliwać.
  Dziwne, że ja i mój sąsiad którego nie lubię pasjami, mamy w domach noże kuchenne, a jeszcze się nie zadźgaliśmy nawzajem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Bo on nie jest morderca, a Ty jestes cienka pipa, ktora na widok krwi dostaje drgawek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #heheszki

   Jest pschiczna (psychologiczna?) roznica miedzy wlasnorecznym poderznieciu komus gardla, a strzalem z odleglosci, czesto bez wyraznie widocznego urazu. Ale jak mozna sie pochwalic co najwyzej smazeniem mrowek pod lupa, to niestety takie teksty sie czyta, ze miedzy morderstwem przy pomocy noza, a pistoletu nie ma roznicy. Walka wrecz bronia biala to zawsze tez wieksze ryzyko niepowodzenia.

   Tak - jak chcecie, to juz teraz mozecie sie zarzynac. Tak, jak dostaniecie obydwaj pistolet, to najprawdopodobniej nie bedziecie do siebie strzelac. Ale nie mowcie, ze nie ma roznicy.

  •  
   o.........r

   +13

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: ba, niektórzy noszą ze sobą załadowane czarnoprochowce wyprodukowane współcześnie i jakoś się z tej legalnie dostępnej broni ludzie nie zabijają

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, jak dostaniecie obydwaj pistolet

   @KtosKtoSamNieWiesz: jak by chcieli, to by mieli.

   źródło: Rewolwer_1858_New_Army_8_cali_Inox_300233.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Ale oczywiście lewackie debile nie chcą broni dla obywateli, bo ponoć się zaczną sami wystrzeliwać.

   @WodzNaczelny: Skoro społeczeństwo nie do końca potrafi się posługiwać samochodem żeby siebie albo kogoś nie zabić to można mieć wątpliwości co do efektów nieskrępowanego dostępu do broni.

  •  
   B.....8

   +5

   pokaż komentarz

   @moocker: To nie jest pistolet. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: tak, ale od pistoletu wymagającego tych samych "uprawnień" jest zdecydowanie praktyczniejszy ;)

   źródło: big_ref_1011.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro społeczeństwo nie do końca potrafi się posługiwać samochodem żeby siebie albo kogoś nie zabić to można mieć wątpliwości co do efektów nieskrępowanego dostępu do broni.

   @WolverinePL: nieskrępowany dostęp to może przesada - mi (i pewnie nie tylko mi) by wystarczyło, żeby na broń do obrony były takie wymagania jak na sportową - żeby nie trzeba było robić szopki i udawać. Czyli jesteś niekarany, masz szafę pancerną, przeszedłeś badania, zdałeś egzamin - masz broń. Bez udowadniania jakiegoś "ponadprzeciętnego zagrożenia dla życia"

  •  

   pokaż komentarz

   @KtosKtoSamNieWiesz: Wbrew statystykom - które obejmują tylko broń posiadaną legalnie - w Polsce gdy dobrze poszperasz okazuje się że tej broni leży u różnych ludzi całkiem sporo. A to jakiś karabin który ktoś przywiózł sobie na pamiątkę z wojska, pistolet-pamiątka po pracy w policji, zachomikowane zakupy od towarzyszy radzieckich wracających do kraju, a nawet pamiątki z drugiej wojny światowej czy wręcz przeciwnie - świeże zakupy z dostawą w umówione miejsce lub pamiątki z ostatnich wakacji na Ukrainie (albo w Czechach). O sprzęcie "w spadku" po dziadku myśliwym nie wspominam.
   Jest też coraz więcej legalnej broni - sportowej i kolekcjonerskiej. I tej samopowtarzalnej, na amunicję wojskową. Bardzo wiele osób posiada czarnoprochowce. Czesto je wozi/nosi załadowane(!).
   ...A mimo to "strzelanina w Polsce" to oksymoron.

  •  
   B.....8

   +14

   pokaż komentarz

   @moocker: Wiem, dobrze wiesz że to było z przymrużeniem oka, bo wiem o co ci chodziło.

   Tak, broń CP do 1885r rozdzielnego ładowania jest legalna, praktycznie bez ograniczeń. Można bez problemu nią zabić. Skąd więc taki strach przed bronią współczesną?

   Argumentem hoplofobów jest to, że jak mielibyśmy broń, to byśmy się powystrzelali. Jak widać, mamy broń dostępną, a ilu przypadkach zastrzelenia/postrzelenia kogoś celowo z broni CP w Polsce słyszałeś? Powiedzmy sobie szczerze, znajdziesz chociaż ze 3 takie przypadki w przeciągu 20 lat?

   Jeśli nie, to taki strach wynika nie z racjonalnej oceny sytuacji, ale właśnie z problemów psychicznych (hoplofobii). Sztucznie podtrzymujemy prawo które nie ma żadnego sensu czy uzasadnienia, a jest pozostałością tego, że nasi okupanci nie chcieli żebyśmy mieli broń z oczywistych względów.

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: dokladnie o to chodzi ale lewa strona uwaza, ze "nam" chodzi o to by gnata kazdy mogl kupic w markecie na dowod. To mnie najbardziej powala w rozmowach z przeciwnikami dostepu do broni..

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker: Oczywiscie. I polecam czarnoprochowca kazdemu, kto chce bronic siebie poprzez bron palna.

   PS tylko trzeba pilnowac, by proch zachowal niska wilgotnosc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @hawat: Tak, tak. Doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Ale nie mowcie, ze zabicie przy pomocy mlotka czy noza jest fizycznie (i psychicznie) takie samo, co postrzelenie pistoletem.

  •  

   pokaż komentarz

   @moocker prawda taka że tu więcej nabijania niż strzelania

  •  

   pokaż komentarz

   samochodem żeby siebie albo kogoś nie zabić

   @WolverinePL: ludzie zabijają się też rękami, nakazać chodzenie w kajdanach. Jak zdasz patent to za zgodą komendanta policji możesz chodzić bez.

  •  

   pokaż komentarz

   prawda taka że tu więcej nabijania niż strzelania

   @Johny777: ale jak już posiedzisz i naładujesz, to możesz zrobić dużą dziurę w 5 ludziach. A jakoś nikt nie robi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: wow co za mondre słowo, jezu poczytajcie sobie statystyki na temat tego co się działo w latach 90 gdzie można było kupić kałacha na stadionie dziesięciolecia.
   Po co robić problem tam gdzie go nie ma. Polska w tym momencie jest jednym z bezpieczniejszych krajów.

   Na koniec większość zabójstw z broni w Ameryce jest w afekcie, nie są to zabójstwa planowane itp. Trzeba być idiotą by zaprzeczyć łatwość z jaką możemy zabić kogoś z broni palnej w porównaniu do broni białej. Do tego dochodzą wypadki itp.

   Ale jak będę miał giwere to mi nikt nie podskoczy i nie okradnie, nie zabije etc. XD

   Tylko wy głupki dajecie narzędzie do tego, nie do obrony, bo to napastnik ma inicjatywę a nie wy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KtosKtoSamNieWiesz:
   Ale jest blokada psychiczna.Nawet policjanci ja mają, choć tu powodów jest więcej...
   Ale generalnie; normalny człowiek ma opory przed zabiciem drugiego człowieka.
   Niestety, broń ma jedna cechę: jeśli ją wyjąłeś- musisz jej użyć!
   Starożytni samuraj, jeśli niepotrzebnie wyjął miecz,sam sie tym mieczem musiał skaleczyć. Podobno nawet wtedy gdy chodziło tylko o konserwację.
   Dlatego o tym piszę? Bo razem z bronią poszła w diabły kultura broni! Tak daleko, nawet tutaj nikt o niej nie wspomina!Ale tutaj-oprócz dostępu do broni- potrzeba jeszcze czasu, i nauczycieli. I ofiar, niestety...

  •  

   pokaż komentarz

   @safehouse: Ale ja nie pisałem nic o tym czy powinno się coś zakazywać czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: musial sie pociac, jesli wyciagnal miecz do konserwacji?

   Panie. Miecz kuty bez powloki, by zabezpieczyc na dlugie lata przed korozja, wymaga czestego czyszczenia. One utleniaja sie samoistnie. Troche Azja interesowalem sie i nikt, w czasach tak latwej smierci od zakazenia ran, nie robil ich z takiego powodu. Nie w kulturze Dalekiego Wschodu. By kazdy samurai chodzil pociety.

   A czy masz jakies statystyki mowiace ile razy bron posluzyla za skuteczny straszak? Albo za nieskuteczny? Bo niby dlaczego zawsze musze jej uzyc, jesli wyciagne?

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat:
   Ale taka z trudem zachowana broń jest trzymana raczej na czarną godzinę.Fakt: tej broni jest sporo, ale często wie o niej tylko właściciel.
   Ale były czasy że sąsiad do sąsiada z karabina walił.
   A był kiedyś wypadek, że i milicja maxima musiała zabrać...

  •  

   pokaż komentarz

   Ale były czasy że sąsiad do sąsiada z karabinu walił.

   @abomito: Zgadzam się z tobą i daje plusa, tylko błagam - gramatyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @KtosKtoSamNieWiesz:
   Kiedyś się o tym przypadkiem dowiedziałem od konserwatora żelastwa, jako ciekawostkę.Nie wiem, czy to prawda: to on był w Japonii, nie ja.Pamiętam że chodziło o kroplę, nie wiaderko - symbol taki.Szacunek dla broni.

   To nie chodzi o to, że musisz jej użyć.Chodzi o to, że masz załadowaną broń i boisz się jej użyć! Więc przeciwnik ci ją zabiera.Wy płaczesz.
   No, chyba, że on nie ma skrupułów...

  •  
   B.....8

   +4

   pokaż komentarz

   @century20: Wiesz czego nie rozumiesz? Zakładasz że rozwiązania prawne rozwiązują problem. Nie przyjdzie ci do głowy że jeśli chodzi o przestępców, to są ludzie którzy z definicji prawa nie przestrzegają. To, że nie można mieć broni bez pozwolenia nie znaczy, że spuszczał łeb, uronią kilka łez i zrezygnują z przestępczej działalności, do których im broń była potrzebna. Oni ją po prostu zdobędą nielegalnie. Ba, zdobędą albo zrobią, bo o ile masz kilka podstawowych narzędzi warsztatowych, to sam sobie możesz zrobić.

   Prawem ograniczasz tylko ludzi, którzy to prawo chcą przestrzegać. Niesamowite, nie? Oznacza to ni mniej ni więcej, że każde ograniczanie/utrudnianie dostępu do broni przeprowadzasz tylko na praworządnych obywatelach. Krótko mówiąc, nie jesteś w stanie zabrać broni bandytom, więc zabierasz ich potencjalnym ofiarom.

   Co to w ogóle jakieś lewackie podejście, że ustawą się wszystko załatwi? Podrzucę ci kilka zakazów - zakaz bycia biednym, zakaz palenia się domów, zakaz zabijania ludzi przez choroby, zakaz ginięcia w wypadkach. Zobacz, też mam równie genialne pomysły na rozwiązywanie problemów...

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat:
   Serdeczne bóg zapłać!
   Mam dyslekcję i dysgramatykę. I sie jąkam.
   Ale papierów nie mam. Jak na broń :)))

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Ja tylko dysocjacje i dysproporcje ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Niesamowity argument że jak chcą to zdobędą, graty. No nieźle lepiej niczego nie zakazujmy, albo nawet ułatwiajmy przestępcom zdobywanie broni bo i tak zdobędą. Wcale nie będzie więcej przestępstw. Bo ty biedny obywatel czujesz się wyruchany przez kilku przestępców którzy mają tą broń.

   Zresztą czy ty naprawdę myślisz że każdy przestępca w Polsce ma broń? Twój argument jest c%!!?wy. Czy ułatwienie dostępu do broni zwiększy odsetek przestępców którzy ją będą mieli - na pewno. Więc nie pierdziel że tylko dobrzy obywatele ją dostaną LOL.

   Nie mówiąc, już nawet o zabójstwach w afekcie, które są większością.

   Nie będę ci tłumaczył co to jest państwo i do czego służy prawo, mam nadzieje, że nie jesteś kolejnym korwinistą który chciałby żyć w somali.

   Jak przestępca będzie chciał to i tak zdobęcie broń - no to mu jeszcze to ułatwmy.

   Lewactwo, lewactwo lewactwo XD XD

  •  
   B.....8

   +3

   pokaż komentarz

   Wcale nie będzie więcej przestępstw.

   @century20: Że co? Czyli więcej broni = więcej przestępstw?

   Czyli to prawda? A ja się zastanawiałem czemu po wzięciu do ręki broni palnej nagle się garbię, wyginam nienaturalnie ręce, szczerzę zęby i szepczę "my preciousssss". Koledzy mówili że jeszcze mam dziki błysk w oku. Myślałem że to tylko ja tak mam, ale widzę że jednak to po prostu cecha broni, że człowiek który ją bierze do ręki staje się przestępcą.

   Zresztą czy ty naprawdę myślisz że każdy przestępca w Polsce ma broń? Twój argument jest chujowy.

   @century20: Twój kontrargument jest c#@?!wy, bo ani tak nie napisałem, ani tak nie myślę. Walczysz ze swoim urojeniem, ale nieźle ci idzie to nie przeszkadzaj sobie.

   Czy ułatwienie dostępu do broni zwiększy odsetek przestępców którzy ją będą mieli - na pewno. Więc nie pierdziel że tylko dobrzy obywatele ją dostaną LOL.

   @century20: Nie napisałem że "tylko dobrzy obywatele ją dostaną", tylko że jak ktoś jest przestępcą i potrzebuje broni, to ją zdobędzie. Nawet jak nie masz zdolności warsztatowych na poziomie średnio rozgarniętej małpy w zoo, a po pójściu w odpowiednie miejsca i spytaniu o broń wyśmieją cię i zaproponują żebyś poszedł sobie lizaka kupić, to możesz legalnie kupić rewolwer czarnoprochowy którym zabić/zastraszyć można równie skutecznie. Przestępcy już teraz mają nieskrępowany dostęp do LEGALNEJ, STRZELAJĄCEJ, NIEREJESTROWANEJ broni i co? Mimo że ta broń to marzenie przestępcy jakoś nie słyszę o zabójstwach z udziałem tej broni.

   Możesz poszukać, jak pisałem do KGP o statystyki przestępstw z użyciem broni CP, to stwierdzili że albo ich nie ma w ogóle, albo tak mała ilość że nawet statystyk nie prowadzą. W mediach też głucho.

   Jak przestępca będzie chciał to i tak zdobęcie broń - no to mu jeszcze to ułatwmy.

   @century20: Nie.

   Jak przestępca będzie chciał to i tak zdobędzie broń - więc nie utrudniajmy jej zdobycia praworządnym obywatelom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Ile w polsce jest napadów na sklepy, banki, ludzi żeby uzasadniało to zmianę przepisów dotyczących prawa do posiadania broni ?? Chcesz tu drugie USA ?? Chłopie przejrzyj na oczy - lata 90 i bandyterka odeszły w niebyt. Teraz większość przestępstw to oszustwa albo na bardzo dużą skalę (amber gold itp.) albo na małą (starsi ludzie i ich "wnuczki") kroją się na mieście co najwyżej małolaci co za dużo się nasłuchali popka. Broń jest dostępna dla przestępców wysokiego kalibru, takich którzy nie bedą jej używali do napadów na ludzi żeby im ukraść portfel z 2 stówami w środku. Oczywiście powszechny dostęp do broni na pewno nie zrobił by z polski usa bo nie ma tu murzynów i latynosów, ale drobna przestępczość mogłaby o wiele łatwiej tę broń zdobyć. Wtedy coraz częściej słyszelibyśmy że seba drobny amfiarz zastrzelił krzycha i łukiego bo przyszli po 100 złotych co im wisiał za sprzęt.

  •  
   B.....8

   +1

   pokaż komentarz

   Ile w polsce jest napadów na sklepy, banki, ludzi żeby uzasadniało to zmianę przepisów dotyczących prawa do posiadania broni ??

   @XVCJNG: A kto powiedział że chcę prawo zmieniać akurat z tego jedynego powodu? Powodów widzę wiele. Dla rekreacji, dla sportu, dla obrony. Broń to tylko narzędzie, można je wykorzystać na wiele sposobów.

   Zdecyduj się, albo robiąc taką zmianę zrobiłbym drugie USA, albo bym nie zrobił. Napisałeś dwa sprzeczne stwierdzenia w jednym komentarzu.

   No i proszę o jakieś poparcie tezy, że więcej broni w społeczeństwie w Polsce = zwiększona przestępczość z użyciem broni. Możemy sobie gdybać, a możemy spojrzeć na fakty.
   Fakty są takie, że najpierw uwolniono broń CP wyprodukowaną do 1850r, potem rozszerzono i granicę podniesiono do 1885r. Czy odnotowałeś w związku z tym przestępczość z użyciem broni CP? Jakąś znaczną? JAKĄKOLWIEK?

   Skąd takie przekonanie jest podawane jako argument, skoro nie ma to żadnego poparcia w rzeczywistości, a fakty mówią co innego? Przecież broń CP obecnie świetnie nadaje się do przestępstw. Świetnie wygląda, duże rewolwery, duże kalibry, ładujesz na spokojnie w domu. Dużo gorzej nadaje się do obrony, bo na szybko nie załadujesz, a jak będziesz długo trzymał załadowaną ryzykujesz zawilgocenie prochu i niewypał.

   Wracając do USA, to w NY, gdzie broń może posiadać tylko policja i wojsko (+ pewnie dyplomaci i podejrzewam że agencje ochrony), która dla cywili jest zupełnie niedostępna legalnie... jest ogromna liczba strzelanin nielegalną bronią. No jak to, przecież prawo zabrania to przestępcy się słuchają, a przestępcy jak to przestępcy dostępu do nielegalnej broni nie mają, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @XVCJNG: No ale jak tę broń zdobyć taki zwykły przestępca? Idzie do sklepu i ją kupuje a potem używa do przestępstwa? To na momencie by zawinęli delikwenta po zrobieniu ekspertyzy balistycznej oraz oględzinach łuski.

   @Bialy88: w końcu ktoś z sensem pisze

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież obecne przepisy pozwalają na dość łatwe uzyskanie pozwolenia na broń do celów sportowych czy kolekcjonerskich. Do ogarnięcia w kilka miesięcy, jeśli oczywiście nie jest się karanym i ma się odpowiednią ilość $$.
  Wcześniej nie interesowałem się tematem, ale odkąd sam mam papiery i zacząłem rozmawiać o tym z ludźmi okazało się, że 7 moich znajomych też ma pozwolenia i broń w domu. Na strzelnicy co weekend kolejki.
  Mnóstwo ludzi ma w Polsce broń, tylko się tym nie afiszują. Gdyby dodać do tego posiadaczy CP to okazałoby się, że jesteśmy całkiem nieźle uzbrojeni.

 •  

  pokaż komentarz

  Ech.. czy kiedyś Polska będzie bardziej ludzkim państwem?

  źródło: robertlindsay.files.wordpress.com

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym łatwego dostępu do broni palnej nie tylko jako możliwość obrony, ale z powodu chęci posiadania tych wspaniałych mechanizmów i ich poznawania dokładnego. Ale zdanie skonstruowałem, brawo ja...