•  

   pokaż komentarz

   @morm: Wiem że mnie zaraz zjedzą i od lewaków zwyzywają, ale to powiem. Imigrantów potrzeba. Ci z Ukrainy chyba najlepiej "dopasowani". Ci z Azji (skośnoocy) też tu sie dobrze zaaklimatyzowali. Są pracowici i sie nie wychylają.
   Wiek emerytalny też trzeba podnieść (znowu się narażam na lincz) ale dopóki rządzą populiści nie ma szans.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII trzeba znieść obowiązek emerytalny i stracić palec, może rękę teraz, zamiast odrąbanej głowy później.

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul: Imigrant nie oznacza islamista. W Wawie pełno mamy Imigrantów (głównie Ukraińców) a to w Krakowie z maczetami latają.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: To zależy czy ci imigranci będą odprowadzać podatki czy nie - chodzi mi o to, że nie można napisać,"Imigrantów potrzeba.", bo co ci po Ukraińcach którzy pracują na czarno na budowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII nie domyśliłem się, że tak to też można zrozumieć. To była przenośnia. Nie chodzi mi o imigrantów, tylko o błędne założenie, że nowe ludziki będą pracować na utrzymanie emerytów.

   Ktoś kto kiedyś założył, że zawsze więcej będzie się ludzi rodzić niż umierać był chyba niedorozwinięty, i nie chodził na biologię w podstawówce.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: Trzeba robić dzieci a nie imigrantów. Ludzie tego nie rozumieją - mają 0, 1 ekstremalnie 2 dzieci. Trzeba robić propagandę, wałkować mózgi i wspierać tych z dziećmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul: świetny plan, znieść obowiązek a ci którzy osiągnęli wiek i całe życie płacili mają teraz nie dostać nic? Pieniędzy przez lata nikt nie odkładał tylko to się sponsoruje przez obowiązkowe składki. Jedyne jakieś wyjście gdzie pewna część ucierpi to zero przywilejów jeżeli chodzi o wcześniejsze świadczenia lub zwolnienia jak np KRUS i zrobić maksymalną stawkę na poziomie średniej krajowej. Uprzywilejowane kasty jednak pewnie do tego nigdy nie dopuszczą chyba że to naprawdę runie.

  •  

   pokaż komentarz

   @morm: Homo sapiens z umiejętnością kopania rowów zasadniczo. Specjaliści sobie radzą, mamy niedobory w zawodach mało umysłowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1 zrownalbym wszystkie emerytury od jutra. Zlikwidowali dodatki w państwowych firmach, trzynastki, osiemnastki, xD

   Sam znam gościa co był górnikiem, pracował 3 dni w tyg, po 4h, sam tak mówi, za biurkiem. Teraz 5k emeryturki wcześniejszej z resztą.

   Kupił posiadłość i sobie korzysta z życia.

   Ale wracając, zniesieniprztwilejow. Posłowie niech zarabiają średnia krajowa, i jak doprowadzą do jej podniesienia to zapraszam.

   Duże państwowe firmy powinny przejąć obowiązek utrzymania emerytów, przynajmniej w części.

   Tyle z grubsza. Nad prawdziwa analiza trzeba by usiąść i policzyć.

   Ogólnie mam na myśli to, że nie rozumiem p@$#%$?ebia, że nie stać na zniesienie tego obowiązku.

   To i tak jebnie i to z hukiem. Więc lepiej niech jebnie dziś z mniejszym hukiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: Co do wieku emerytalnego, to biorąc pod uwagę, jak wydłużyła się średnia życia od lat 50, wiek przejścia na emeryturę powinien oscylować koło 70tki, przynajmniej u kobiet, bo żyją dłużej od facetów. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul Czyli osoba która wpłacała do systemu więcej ma mieć obcięte świadczenia do poziomu tych jakie mają osoby które wpłacała mniej, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul: Nie za bardzo słuchałem na lekcjach biologii, ale pamiętam jak byłem małolat to w TV świętowali 5 miliardowego człowieka na świcie a teraz jest nas 7 miliardów.

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul: po zniesieniu obowiązku stracilibyśmy dwa razy. Prawdopodobnie oprócz tego, że sami musielibyśmy oszczędzać na emeryturę to jeszcze na naszych barkach zostało by utrzymanie naszych rodziców, którzy nie są przygotowani na takie egoistyczne zagranie z naszej strony. Koniec ze spadkami od rodziców dziadków, chyba że zostajemy(mieszkamy) z rodzinami aż do ich śmierci. Wszystkie podatki w górę, ponieważ została by grupa ludzi, którzy nie mają osób, które mogły by się nimi opiekować. Jakoś trzeba by o nich zadbać. Generalnie nie wieżę, że to w ogóle możliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @morm: lel, co ty p$#@%?$isz. Problem chcesz rozwiązać następnym problemem.

  •  
   P........C

   +2

   pokaż komentarz

   Trzeba robić dzieci a nie imigrantów
   @TmpAccoun41: 500 tysięcy złotych, które wydałbym na jedno dziecko, zostawię sobie na emeryturę. Ty zły?

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul: jesteś piepszonym nierobem to nic Ci się nie należy a innym byś zabierał, co za śmieć

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul: Ale masz wyobrażenie o funkcjonowaniu państwa, emerytury i renty to prawie 200 mld, nawet jak obetniesz, co jest jawną kradzieżą bo ludzie płacili różne składki, to i tak zostanie olbrzymie obciążenie dla budżetu. Ktoś za to musi zapłacić, czy to będzie składka na ZUS czy w formie innego podatku to chyba nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII nie mam na myśli skali świata. Bo w Afryce dzieci które się rodzą, nie będą pracować na Twoja emeryturę. Mam na myśli strukturę wiekowa grupy ludzi objętej tym zj%#!nym systemem. Z resztą podałeś przykład przyrostu liczby ludności.

   To teraz pomyśl. Dzieci rodzi się mniej, ale nadal się rodzą, a starzy niepracujący żyją dłużej i nie umierają. Czyli ludzi jest na świecie wiecej, ale garstka pracujących musi utrzymać rosnącego "grzyba".

   Załączam rysunek z biologi, który Ci wyleciał z pamięci :)

   źródło: static.opracowania.pl 18+

  •  

   pokaż komentarz

   @PRZ_SZLOSC: Nie. Zostawiaj i milion. Co w tym złego? Bronię ludziom? A ty zły, że inni by mieli po trójkę dzieci i Polska by się rozwijała?
   Ile byś nie zaoszczędził nie będzie gospodarki bez pracujących ludzi.
   Lubię ten kraj, chciałbym by za 40 lat jak będę stary mógł być z niego dumny. A nie kraj emerytów bez przyszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   Posłowie niech zarabiają średnia krajowa, i jak doprowadzą do jej podniesienia to zapraszam.

   @SoleSoul: hahaha czyli chcialbys zeby naszym panstwem rzadzily jednostki ponizej przecietnej? Takie ktorym wystarcza gorny limit zarobkow na poziomie sredniej krajowej? Swietny plan panie generale.

  •  

   pokaż komentarz

   @PRZ_SZLOSC: Przy okazji - statystyka mówi, że majątek ludzi o tym samym wykształceniu w wieku 50lat jest średnio większy jak mają dzieci.
   Widać bez dzieci po prostu przep%#?$$%ają na inne rzeczy.
   Twój argument z 500tyś to jak powiedzieć, że palący mają mniejsze majątki, niż niepalący.
   Dzieci nie są czynnikiem decydującym. Poza tym większość ludzi zaczyna myśleć o oszczędzaniu właśnie około 50 lat. Czyli w wieku, kiedy dzieci już z tego domu odchodzą i można się skupić na sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: Jest jeszcze coś o czym ekonomiści i ich wykresiki nie wiedzą.... robotyzacja i automatyzacja. Roboty w polsce - stare dane
   Oczywiście nie ma co liczyć na to... ALE....

   Obecnie mamy wzrost sprzedaży robotów arytmetyczny.... po 2020 może być geometryczny...
   Spółki skarbu Państwa muszą się zrobotyzować i to wtedy roboty będą częściowo pracować na nasze emerytury - świadczenia.

   #utopia

  •  

   pokaż komentarz

   @IPKISS: @SoleSoul: @sicknature: Z państwowymi emeryturami coś trzeba zrobić i to jak najszybciej, bo jak to zostawimy, oberwiemy mocno. No ale nie możemy tak po prostu uciąć z dnia na dzień świadczeń ludziom którzy pracowali na to całe życie, trzeba znaleźć sposób by to rozwiązać. Im szybciej to zrobimy tym lepiej. Czyli ani zostawić tego nie możemy, ani uciąć od tak też nie możemy.

  •  

   pokaż komentarz

   Strzel kupę i ochłoń. Po czym wnosisz, że jestem nierobem?

   Co chciałbym zabrać innym? Tych pieniędzy które wpłacali obecni emeryci już nie ma :) Nie można już ich nikomu zabrać. Przejedli je uwczesni emeryci.

   Obecnie można tylko złagodzić obciążenia dla ludzi w wieku produkcyjnym.

  •  

   pokaż komentarz

   @SoleSoul które dziecko zminusowalo? Syn górnika?

  •  
   P........C

   -3

   pokaż komentarz

   A ty zły, że inni by mieli po trójkę dzieci i Polska by się rozwijała?

   @TmpAccoun41: Tak szczerze to mam to w dupie czy będziecie mieli emerytury xD

   Ile byś nie zaoszczędził nie będzie gospodarki bez pracujących ludzi.

   Jak to gospodarki? Ja pracuję na siebie, wystarcza mi na fajne życie i będzie wystarczać na godną starość

   Przy okazji - statystyka mówi, że majątek ludzi o tym samym wykształceniu w wieku 50lat jest średnio większy jak mają dzieci.

   Bo biednych ludzi nie stać na dzieci

   Poza tym większość ludzi zaczyna myśleć o oszczędzaniu właśnie około 50 lat

   Ja zacząłem w wieku 8 lat, kiedy matka powiedziała, że nigdy nie będę zarabiać tyle, co mój kolega z klasy, syn przedsiębiorcy

  •  

   pokaż komentarz

   @jakwlesie Strzel kupę i ochłoń. Po czym wnosisz, że jestem nierobem?

   Co chciałbym zabrać innym? Tych pieniędzy które wpłacali obecni emeryci już nie ma :) Nie można już ich nikomu zabrać. Przejedli je uwczesni emeryci.

   Obecnie można tylko złagodzić obciążenia dla ludzi w wieku produkcyjnym.

  •  

   pokaż komentarz

   bo co ci po Ukraińcach którzy pracują na czarno na budowie.
   @wookasz98:Bardzo wiele - na przykład to że mieszkania nie będziesz spłacał do śmierci bo jego cena będzie niższa.
   To ci po Ukraińcach na czarno że nawet jeśli nie płacą kosmicznych obciążeń za swoją pracę to ktoś na ich pracy zarabia.
   Wyobraź sobie firmę przetwórstwa rolniczego która albo zatrudnia Ukraińców na czarno i eksportuje albo nie istnieje i niczego nie kupuje ani nie sprzedaje.
   Która sytuacja jest lepsza dla gospodarki i lokalnego rolnictwa?

   Tak czy inaczej ten ktoś nie objedzie całej działalności pracownikami na czarno, ten ktoś ma kontrahentów a zarobioną kasę też wydaje bądź inwestuje.
   Sami Ukraińcy wydają również .
   Wyobraź sobie kraj bez gospodarki i kraj z gospodarką "na czarno" czyli z niskimi podatkami.
   Który jest zamożniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   wiek przejścia na emeryturę powinien oscylować koło 70tki, przynajmniej u kobiet, bo żyją dłużej od facetów. ;)

   @lavinka: CZO? (ʘ‿ʘ) przespaceruj sie po cmentarzach, pomijajac stare babcie i dziadki to ludzie padaja jak muchy miedzy 60a70 rokiem zycia

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: A co jeśli cena mieszkania nie zmaleje ? Bo po co szef miałby obniżać cenę mieszkania i czemu niby miałby wydawać pieniądze w Polsce a nie na przykład na na wakacje zagraniczne. I czemu niby pracujący tu na czarno imigranci mieliby wydawać w naszym kraju więcej od Polaków ? Jeżeli już pracują na czarno to często tylko dla tego, że pracują sezonowo a potem wracają wydać zarobione pieniądze u siebie. Ci którzy tu zostają, o ile mogą to przerzucają się na umowę prace.

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: Przeciwnie. Mam w rodzinie osoby po 80tce i mają się świetnie. Moja teściowa ma 70 i biega co tydzień na siłownię i basen. Zdziwiłbyś się. Teraz średnia zgonu daje 70lat, ale to z powodu wysokiego odsetka samobójstw i wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Natomiast sami emeryci są całkiem całkiem. Mamy ponad 6 tysięcy stulatków na przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: 6tys na 38 milionow ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatnio szedlem po ostatniej najzwiezszej alejce po nieodleglym cmentarzu i 80% to ludzie max 65lat, nawet do emerytury by nie dociagneli i cale zycie placili hajs na gowno

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: Sprawdź datę zgonu. W latach 70 ludzie umierali dużo wcześniej. Licz tylko zgony po 2000. Zdziwisz się, jak mało jest ludzi w ogóle, bo uważaj, zamiast umrzeć, nadal żyją. :)

  •  

   pokaż komentarz

   Bo po co szef miałby obniżać cenę mieszkania i czemu niby miałby wydawać pieniądze w Polsce a nie na przykład na na wakacje zagraniczne.

   @wookasz98:
   No tak - szef Ukraińca ustala sobie ceny mieszkań na rynku i może sobie podnieść bądź obniżyć jak w PRLu.
   A taki wyjechany do domu Ukrainiec wymienia złotówki na hrywny i jak myślisz co dalej z tymi złotówkami w kantorze.
   Do słoika?Tak czy inaczej wrócą do kraju i do obiegu czyli ktoś kupi za nie towar.
   Myślenie zresztą w kategoriach pieniądza nie ma sensu.Można prościej.Ukrainiec sprzedaje u nas swoją pracę.
   Dostaje za nią mniej niż jest warta bo ktoś na nim zarabia,ktoś tą pracę sprzedał po wyższej cenie zamieniając w towary czy usługi
   .Więc jeśli wywozi tą wartość w postaci kasy to i tak mniej niż wartość pracy jaką zostawił w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   masz mniej niż 20 lat prawda?

   @SoleSoul: moj wiek jest moja sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Od 3 lat zarobki na czarno na budowie przy pracy na wakacje maleją i coraz częściej można spotkać na nich przybyszy z Ukrainy. Kiedyś moi znajomi zgarniali 14-12 zł/h później 10zł/h w te wakacje już sobie darowali prace u tego samego janusza, czy konkurencji bo przy 8zł/h bardziej kalkulowało się na kasie w żabce i jakoś nie zauważyłem by ceny mieszkań lub robocizn we Wrocławiu spadły. A nie jest to odosobniony przypadek, przynajmniej we Wrocławiu. Także możesz sobie myśleć, że nagle te ceny spadną ale życia nie oszukasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: A bezrobocie na przekór twojemu mniemaniu podobno spada.
   Zastanów się dlaczego Holendrzy martwią się bardziej brakiem imigrantów z Polski niż ich nadmiarem.
   Wedle twojej koncepcji powinni wywalić polaków a pracownikom rolnym podnieść płace do poziomu który skłoniłby ich rodaków do zrywania sałaty pomidorów i babrania się w ziemi.
   Nie są naiwni ?Dlaczego nie są.
   Przecież ich przedsiębiorców (nazwałbyś ich januszami biznesu) stać na godne stawki , stałe umowy i mogą dowolnie podnosić ceny.
   Ciekawe ile sezonów by z tym wytrzymali.
   Co do cen mieszkań i robocizny ciesz się że nie wzrastają gwałtownie przy braku chętnych do tej roboty.
   To rynek a nie widzimisię janusza biznesu kształtuje ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Nie wiem czy nie umiesz czytać czy po prostu ci się nie chciało. "Przecież ich przedsiębiorców (nazwałbyś ich januszami biznesu) stać na godne stawki , stałe umowy i mogą dowolnie podnosić ceny." stałe umowy ja pisałem o pracy na czarno i wpływie imigrantów na płace w tym sektorze oraz tym że przynajmniej we Wrocławiu nie wpływa to spadek cen mieszkań czy usług budowlanych. I nie wmawiaj że brakuje chętnych do pracy na budowie. Fakt jest taki że nawet w pracy na kasie bez umiejętności możesz dostać 9zł/h i ubezpieczenie, przy czym nie musisz dźwigać 30 kg worków, nie ma ryzyka że spadnie ci coś na głowę itd. Więc bardzo dziwne czemu jedyni chętni to imigranci, którzy nie mogą znaleźć innej pracy bo np nie znają języka.

  •  

   pokaż komentarz

   @lavinka: przeciez pisze o najswiezszej alejce, czyli takiej gdzie robaki ledwo napoczely albo jeszcze nawet nie, spozywac posilek

  •  

   pokaż komentarz

   @SirSherwood wiesz dobrze że tego nikt nie zrobi, zostaniemy z tym aż do czasu aż to jebnie. Ja do emerytury mam jeszcze 33lata i coś czuję że będę pierwsza fala tego chorego ZUS w równie chorym kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @mareksa666: No i? Sprawdź, ilu ludzi w tym wieku jeszcze żyje. Ludzi w wieku 65+ jest w Polsce ok.6 milionów. To daje 16% społeczeństwa. Jest ich mniej więcej tylu, co osób nieletnich (ciut mniej).

  •  

   pokaż komentarz

   Więc bardzo dziwne czemu jedyni chętni to imigranci, którzy nie mogą znaleźć innej pracy bo np nie znają języka.
   @wookasz98: Nie nadążam za twoim myśleniem.
   Jeśli zmierzasz do tego że wysokie stawki pracowników budowlanych obniżają ceny mieszkań to mam wątpliwości czy powinienem dyskutować.
   Jeśli uważasz że imigranci (ci pracujący za niskie stawki) zabijają gospodarkę to również mi się odechciewa dyskusji.
   Jeśli uważasz że praca imigrantów powoduje zaniżanie stawek wszystkich pracujących to też wyczerpał mi się limit na darmową edukację ekonomiczną.
   Jeśli masz cokolwiek innego do powiedzenia odzywaj się śmiało.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Na prawdę naucz się czytać bo szkoda mi marnować na ciebie czasu. Poza tym nie potrafisz logicznie myśleć. Jak już opanujesz te umiejętności to wróć do moich komentarzy. To ty napisałeś, że zatrudnianie imigrantów na czarno przyczyni się do spadków cen nieruchomości - "Bardzo wiele - na przykład to że mieszkania nie będziesz spłacał do śmierci bo jego cena będzie niższa." a ja napisałem, że nie zaobserwowałem tej relacji we Wrocławiu. Nigdzie nie napisałem, że wysokie stawki pracowników budowlanych obniżają ceny mieszkań -to wyjąłeś sobie kompletnie z dupy.
   " praca imigrantów powoduje zaniżanie stawek wszystkich pracujących" tego też nigdzie nie napisałem. Naucz się czytać, poproś kogoś mądrzejszego żeby sprawdził czy poprawnie wyciągnąłeś sens wypowiedzi, a potem się udzielaj. Jak to zrobisz to odzywaj się śmiało.

  •  

   pokaż komentarz

   a ja napisałem, że nie zaobserwowałem tej relacji we Wrocławiu
   @wookasz98: No więc piszesz o przypadku szczególnym a ja o zależności ekonomicznej.
   Chwilowa cena mieszkań na ulicy Wąsacza we Wrocławiu wynika wyłącznie z popytu na mieszkania we Wrocławiu w dzielnicy Kiepskich i podaży tych mieszkań.
   Średnia cena mieszkań w długim terminie wynika z setki uwarunkowań .Z dostępności gruntów pod zabudowę , z komplikacji procedur i przepisów, z kosztu i dostępności kapitału , z popytu i podaży , z cen materiałów i cen robocizny.
   Każdy z tych czynników dodaje się i odejmuje od kosztu metra mieszkania i każdy waży na ryzyku inwestycji.
   Ocena tego ryzyka inwestycji wpływa na ilość i rodzaj rozpoczynanych budów.
   Cykl inwestycyjny w budownictwie to nie mniej niż kilka lat.
   Po kilku latach okazuje się jak wielu inwestorów podjęło decyzję o budowie i z jakim skutkiem.Jeśli wielu to cena zaczyna spadać o ile popyt się nie zmienia ale by było ich wielu muszą nisko oceniać koszty i wysoko zyski.
   Praca ludzka jest istotnym składnikiem kosztu budowy i wpływa na ocenę zysku z podjętego ryzyka budowy mieszkań na sprzedaż.Niski koszt pracy podnosi szansę na zysk ze sprzedaży i zwiększa szansę na większą ilość budowanych mieszkań.
   Teraz zastanów się ile lat upłynęło od pojawienia się znaczącej liczy tanich pracowników ze wschodu na rynku pracy .
   Jeśli tego nie rozumiesz to musimy zacząć od spraw elementarnych .
   Miałem nadzieję że pominiemy ten etap.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Tak szybko nauczyłeś się czytać? Nie sądzę, zgrywasz inteligenta i ekonoma, piszesz jakbyś sądził, że czegoś możesz mnie nauczyć, a prawda jest taka, że nie umiesz logicznie myśleć co udowodniłeś swoim poprzednim komentarzem. Możesz sobie modelowo założyć, że zmniejszenie kosztów produkcji doprowadzi do obniżenia cen produktów, ale nie uwzględniasz wielu czynników np zmów cenowych czy tzw "januszowstwa" - wpływu prl, wychowania na sposoby prowadzenia firm tj. jeżeli janusz zauważy że może pracownikowi płacić x i zarabiać na nim y to jeżeli będzie w stanie płacić mu x-z to cena usługi nie zmaleje o te z złotych tylko o tyle wzrośnie bezpośrednio jego cześć zarobku. Dlatego każdy model próbuje się potwierdzić doświadczalnie i ja napisałem ci, że w przypadku Wrocławia w okresie 3 lat można zaobserwować 1)wzrost imigrantów pracujących na czarno np na budowie 2)spadek płac za prace na czarno na budowie 3) fakt że ceny usług budowlanych i nieruchomości nie zmalały. Teraz poproś kogoś mądrzejszego żeby ci to wytłumaczył, ja skończyłem z tobą dyskutować raczej nie mam zamiaru ci więcej odpisywać, ale znając takich przemądrzałych ludzi jak ty na pewno napiszesz coś żeby mnie sprowokować także daruj sobie i wróć do strefy marzeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: Taa - u mnie we Wrocławiu kawalerka podrożała - ekonomia nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Znowu, znowu, znowu, EHH. Zapytam się już wprost jesteś trolem czy idiotą pkt - twoja wypowiedź "- u mnie we Wrocławiu kawalerka podrożała", moja wypowiedź - 1 "3) fakt że ceny usług budowlanych i nieruchomości nie zmalały" gdzie ja debilu napisałem, że ceny wzrosły, rozróżniaj pojęcia nie zmaleć != wzrosnąć może jedynie w twoim urojonym świecie. Po drugie jednostki takie jak ty które nie potrafią logicznie myśleć (patrz punkt pierwszy) nie powinny się wypowiadać na tematy związane z ekonomią czy matematyką także skończ już pisać pod tym tematem. Po trzecie tłumacze ci że mam przyjaciół którzy pracowali na kilku budowach we Wrocławiu więc zaobserwowali zmiany, oraz, znam kilku januszy którzy kierują się wyjaśnianym wcześniej systemem więc to nie jest kwestia jednej kawalerki i nie zmyślaj znowu. Sądzę, że albo specjalnie kłamiesz wyciągając błędne wnioski, albo trolujesz, albo jesteś idiotą - która z trzech opcji jest poprawna ?

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: Jeśli sądzisz że muszę się zgodzić na cokolwiek co sobie ubzdurałeś na podstawie własnych niekoniecznie poprawnych i z pewnością nie ogólnych obserwacji to jesteś w błędzie.
   Tupanie nogą , używanie najbrzydszego słownictwa z podwórka mnie jednak nie przekona.
   Używanie inwektyw wskazuje na kiepski stan twoich zwieraczy a nie na jakąkolwiek rację.
   Ochłoń , napij się mleka i żyj dalej w świecie gdzie wysokie koszty pracy obniżają ceny usług i towarów.
   To lepszy świat niż ten w którym musisz żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Ty na serio jesteś upośledzony "żyj dalej w świecie gdzie wysokie koszty pracy obniżają ceny usług i towarów.". Nigdzie nie napisałem że wysokie koszty pracy obniżają ceny usług, co już zresztą ci raz wytknąłem. Wole mieć zwieracze w kiepskim stanie niż być debilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: Na ile pamiętam pół metra wyżej obiecywałeś zakończyć tą nierówną walkę.
   Trzymam cię wciąż za słowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra:" ja skończyłem z tobą dyskutować raczej nie mam zamiaru ci więcej odpisywać, ale znając takich przemądrzałych ludzi jak ty na pewno napiszesz coś żeby mnie sprowokować także daruj sobie". Znowu słowo raczej != na pewno, napisałem że nie będę komentował o ile ty nie będziesz prowokował a ujawniając swoja głupotę właśnie to robisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: > ja skończyłem z tobą dyskutować raczej nie mam zamiaru ci więcej odpisywać
   Obiecanki he he ...
   Jak widać nie potrafisz się przyznać do błędu ani dotrzymać obietnicy.
   Znam takie egzemplarze z wykopu i powiem ci że to nieuleczalna i dość pospolita przypadłość.
   Pół biedy gdy spotkasz na wykopie.Gorzej gdy w realu.
   I co zrobisz - nic nie zrobisz!

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Powiem ci, że z debilami jest ten sam problem i co zrobisz - nic nie zrobisz! A najgorzej to jest z ultra (hehe) debilami którzy nawet nie potrafią logicznie myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: Oj biedaku - po słownictwie widzę że ci kumple od betoniarki to nie twoja liga.Musiałbyś awansować by być na ich poziomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: Praca na budowie nie hańbi "ekonomisto". Jak się ma 17-20 lat to ciężko dostać lepiej płatną prace (to znaczy przed napływem taniej siły tak było). Nie wszyscy mają bogatych rodziców którzy spełniają zachcianki, po za tym lepsza bieda finansowa niż umysłowa jak u ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98:
   Oczywiście że nie - nie dorosłeś do tego poziomu.
   Zbyt wysokie progi .
   Rozmawiałem nie raz z budowlańcami bo dawałem im pracę i nigdy nie usłyszałem podobnych poufałości.
   Bieda nie oznacza chamstwa jak tu usprawiedliwiasz swój poziom intelektu i ogłady.

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra: O jakie poufałości ci chodzi? Jak mam nie być chamski jak osoba z którą prowadzę rozmowę albo nie czyta moich postów albo specjalnie kłamie (zakładając że nie jesteś debilem). Przypomnę ci że to ty na początku próbowałeś się postawić nade mną pisząc "Jeśli uważasz że praca imigrantów powoduje zaniżanie stawek wszystkich pracujących to też wyczerpał mi się limit na darmową edukację ekonomiczną. Jeśli masz cokolwiek innego do powiedzenia odzywaj się śmiało." co też jest obrazą. Wątpię, że zatrudniasz kogokolwiek przez to co zaprezentowałeś sobą w tej dyskusji, jeżeli już to co najwyżej jako rekruter. Tym śmieszniejszy jesteś bo porównujesz swoje osiągnięcia do sezonowej pracy moich kolegów gdy mieli 18-19 lat. Pochwal się czego ty się dorobiłeś w tym wieku i gdzie pracowałeś cwaniaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wookasz98: Przejrzałeś mnie .
   A ci koledzy to fajne chłopaki co nie?
   We wszystkim się zgadzają.
   Zupełnie we wszystkim!
   Spróbowaliby...

  •  

   pokaż komentarz

   @JPII: potrzeba bandery żeby wam było komu łby w przyszłości ucinać materialiści i palić w piecach wasze dzieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Kilka lat temu były znane prognozy EU:

  Według szacunków Komisji Europejskiej w 2060 r. emerytury w Polsce - i to już przy uwzględnieniu podwyższonego wieku emerytalnego - wyniosą 29 proc. ostatniej płacy i będą należały do najniższych w UE.

  Jak ktoś ciekawy, może sobie policzyć ile dostałby. Choć pewnie i te 29% nie będzie takie pewne, i jedną szansą dla wielu przyszłych emerytów w Polsce będzie skromna emerytura socjalna.

 •  

  pokaż komentarz

  Już dawno przestałam wierzyć w emeryturę

 •  
  W..............0

  +37

  pokaż komentarz

  NIE dla przywiliji emerytalnych. Jak gówno to po równo nawet kastom jak sędziowie, policjańci i politycy to między innymi przez nich jest ten pierdolnik( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  
  M....r

  +24

  pokaż komentarz

  dla zapewnienia sobie w miarę bezpiecznej starości obecni 20- i 30-latkowie powinni już teraz dodatkowo systematycznie oszczędzać, chociażby niewielkie kwoty
  Tylko jak oszczędzać? Upadek ZUSu będzie się wiązać z całkowitym załamaniem gospodarki państwa. Hiperinflacja i cypryjskie warianty ratowania budżetu zjedzą wszystkie nasze oszczędności.

  •  
   W..............0

   +16

   pokaż komentarz

   @MKu8ar: Kolego coś co się bedzie liczyło czyli: srebro(dziś) , Bitcoin , udziały w firmach zajmujących się staruszkami to bedzie na topie za 40ci lat.
   Lub innych firmach tylko trzeba poczekać na krach bo teraz giełda napompowana.
   Złotówek nigdy nie trzymaj bo to papier którym podetrzesz dupe za 20cia lat.
   Mieszkania polecą na ryja jak sie wyż 80lat wejdzie w wymieranie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WeselnyGiermek00: Z tymi mieszkaniami wcale źle może nie być, dzięki temu nasze społeczeństwo może sie stać mobilne, bo dziś tej mobilności nie ma.
   W sensie wynajem, w Polsce jest mało mieszkań na wynajem, a jak są to drogie to jest i sie nie opłaca. Przez to ludzie zostają przeważnie w miejscu gdzie sie urodzili, a np w Anglii czy USA ludzie jeżdzą tam gdzie tylko jest praca i sie przeprowadzają, przez co ich stan życia pod względem finansowym jest lepszy.
   Ale przy takim czymś więzi rodzinne sie osłabiają.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKu8ar: Ja bym inwestował w wodę i w ścieki.
   Za mojego życia cena wody i ścieków wzrosła chyba dziesięciokrotnie.Czyli inwestycja w basen i szambo.
   Jeśli trend się utrzyma to na emeryturze ta wodę będę nalewał klientom menzurką i sprzedawał na Allegro czy innym Ebayu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MKu8ar: Gorzej, jeśli któregoś pięknego dnia PIS lub jeszcze gorszy twór postanowi wziąć się i za nasze oszczędności w bankach. Np. podatek od wszystkich transakcji.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna