Odważny tekst szwedzkiego policjanta

Pewien zasłużony szwedzki policjant, Peter Springare opublikował w piątek na swoim koncie FB krótki opis swojej rzeczywistości, za który już doniesiono na niego do prokuratury. Poniżej moje tłumaczenie jego wpisu. "_Jestem cholernie zmęczony. To co tu napiszę nie będzie politycznie poprawne,...

 •  

  pokaż komentarz

  Nasi emeryci ledwo przędą, szkoła to jeden wielki chaos, służba zdrowia to jakieś piekło, policja zupełnie wykończona

  ma ktoś jakieś informacje o co chodzi z tymi emerytami oraz służba zdrowia i co jest tam nie tak bo zawsze jako udany przykład socjalizmu lewicowcy podają Szwecję (a Wenezuela to nie socjalizm (✌ ゚ ∀ ゚)☞ ). To że jest to kłamstwo odnośnie kolorowych imigrantów to wiadomo ale myślałem, że reszta eksperymentu jakoś się trzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: Muzyk z Theriona opisując niedawno swoje problemy z karkiem wspomniał, że służba zdrowia w Szwecji jest kompletnie niewydolna.

   https://www.facebook.com/therion/posts/10154298938813603

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: Ale pomyśl tak na logikę, myślisz, że system w którym zapity żul który 3 raz w danym tygodniu rozwalił se łeb ma pierwszeństwo do diagnostyki i leczenia przed lekarzem który ratuje ludzkie życie będzie wydolny?

   Już nie wspominając o tym, że to taki piękny kraj równości i sprawiedliwości społecznej, więc pewnie nawet tego lekarza nie stać żeby sobie zapłacić prywatnie a po znajomości to korupcja. Równać można tylko w dół. W komunie i faszyzmie zawsze głupota, prostactwo i brutalna przemoc wyprze wszystko co dobre. Bo żeby być tępym i roszczeniowym to nie trzeba nic robić, co może stworzyć system który twierdzi, że trzeba obrabować każdego kto chce cokolwiek robić w imię tego, żeby "nikt nic nie musiał"...

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: Moja szefowa, Polka od x lat w Szwecji, zakochana w ich systemie, też narzeka że służba zdrowia jest coraz gorsza, że gorsza momentami od polskiej, także różowo nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: @Walther00 w największym skrócie chodzi o to, że służba zdrowia w dzisiejszych jest niewydolna. dla przykładu - czas oczekiwania na interwencję lekarza w odpowiedniku polskiego SOR-u dochodzi w większych miastach do 72 godzin(!), dodatkowo zamyka się mniejsze placówki, obowiązują wszechobecne oszczędności. stosunkowo niewysokie płace pielęgniarek powodują ich odpływ do norwegii na przykład, a i lekarzy wciąż brakuje.
   jeśli chodzi o emerytów, to większość z nich prędzej czy później kończy w domach spokojnej starości, pod warunkiem że ich emerytura wystarczy na opłacenie. odpowiedzialne za prowadzenie tych instytucji gminy też tną po kosztach (chociażby wydatkach na posiłki), bo pieniędzy potrzeba na utrzymanie nachodźców. kiedy z kolei emerytowi nie wystarcza na takie rozwiązanie to znaczy że we własnym domu też mu się nie będzie przelewać.
   przyzwyczajeni przez lata do wyższych standardów szwedzi traktują taki stan rzeczy jako porażkę systemu emerytalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   w większych miastach do 72 godzin(!),

   @sir_prize: a ja ostatnio się zastanawiałem w poczekalnii jakie okruxcieństwo, że pani z połamanym obojczykiem czeka 4 godziny i nikt nawet jej leków przeciwbólowych nie podał... 72h, to przecież idzie umrzeć i zmatwychwstać ze dwa razy :/ Przerażające to, co piszesz

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: Sluzba zdrowia to katastrofa niby masz czas ale i tak czekasz czasem nawet godzine potem dostaniesz jakiegos nieogarnietego praktykanta wiec ogolnie lecz sie sam. Na wszystko Alvedon.
   Z emerytami to prawda, kiedys emerytow bylo stac co nieco dzisiaj widze tych samych starszych ludzi w gorszych samochodach kupuja najtansze rzeczy, niektorzy nawet posuwaja sie do kradziezy w sklepach spozywczych. Jak taka emerytka mieszka w bloku gdzie hyra bez dodatkow oplat kosztuje 5k a dostaje 12k to naprawde trudno jest przezyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2 @Walther00 ciekawostka z zeszłego tygodnia. publiczna telewizja pokazała program, w którym była mowa o zamknięciu oddziału porodowego w małym miasteczku na północy -Solefteå. rodzące kobiety będą teraz dojeżdżać od 100 do 200 km do najbliższej porodówki.
   w zamian przechodzą one teraz, wraz ze swoimi partnerami kurs rodzenia w samochodzie - to nie jest żart!
   w kraju, w którym się płaci jedne z najwyższych podatków dochodowych nie jest to powód do szczególnej dumy...

  •  

   pokaż komentarz

   kiedys emerytow bylo

   @sir_prize: Więc szwedzka służba zdrowia na równi pochyłej? Oprócz tego co tam jeszcze zaczyna się psuć? Spodziewałem się tego w najbliższych latach, ale ta informacja jest dla mnie zaskoczeniem.

  •  
   R.........s

   +20

   pokaż komentarz

   @sir_prize: Przecież to bez sensu. Czemu oni po prostu nie zwiększą deficytu żeby temu zapobiec?

   EDIT:
   Oni nawet mają nadwyżkę. Przecież to debilizm zamykać placówki kiedy jest kasa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Walther00: system oświaty na przykład. w 2015 według badań PISA szwecja osiągnęła historyczne dno. nie pamiętam dokładnie na którym miejscu zostali sklasyfikowani, ale komentarze w mediach były jednoznaczne - katastrofa. w 2016 coś się poprawiło ale w dalszym ciągu poziom jest znacznie niższy niż to wcześniej bywało.

  •  

   pokaż komentarz

   @RuskiHolmes: nie umiem ci odpowiedzieć. może fakt że rząd jest lewicowy jakoś to tłumaczy... ;)
   o braku pieniędzy "na wszystko" zwłaszcza na poziomie gmin trąbi się tutaj non stop.

  •  
   d....3

   +36

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: nie wiem jak w Szwecji, ale służba zdrowia w Norwegii to pomyłka, u nas pielęgniarki mają większą wiedzę niż tam specjaliści, na poważniejsze zabiegi sami Norwedzy lecą prywatnie do Polski, jedynie co mają dobrze pomyślane, to minimalne płatności za wizyty i kary finansowe za niestawienie się na umówione terminy, odfiltrowuje to skutecznie babcie, które cotygodniowe wizyty u lekarzy traktują jak spotkania towarzyskie i okazję do plotek

  •  
   R.........s

   +6

   pokaż komentarz

   @sir_prize: Ale to jest właśnie trudno pojąć. Przecież lewacy pierwsi trąbią, że trzeba ładować więcej pieniędzy, j#$#ć oszczędzanie, wszystko trzeba przeżreć. Po cholerę im nadwyżka w sytuacji kiedy brakuje pieniędzy na służbę zdrowia? Spotykają się z kolegami i w kółeczku masturbują się nad tak bardzo zrównoważonym budżetem? Sam nie jestem za rozrzutnością, ale jak trzeba wydać pieniądze to trzeba i nie ma zmiłuj.
   Jedyne wytłumaczenie jaki mi przychodzi do głowy to to, że obsługa uchodźców rzeczywiście jest droga dla takiego kraiku jak Szwecja, ale władze robią wszystko żeby to zamaskować, bo boją się że Szwedzcy Demokraci będą mieli dowód na to, że przyjezdni rujnują budżet Szwecji. Ale to jest już chyba za głupie.

  •  
   i......e via iOS

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @inteinte: o takich czasach oczekiwania słyszałem w radio czy w tv - nie pamiętam dokładnie. ale wyszukiwarka zwraca takie wyniki:
   https://www.svd.se/85-aring-fick-vanta-tre-dygn-pa-akuten-i-danderyd
   http://www.expressen.se/gt/lotti-fick-vanta-50-timmar-pa-akuten/
   http://www.mikaelfunke.se/48-timmar-pa-akuten/

   co do twojej przyszłej emerytury - pogratulować, ale ja przecież nigdzie nie napisałem że niemożliwe jest uzyskanie przyzwoitego jej poziomu.
   rzecz w tym że dużej części dzisiejszych emerytów żyje się ciężej niż emerytom w ciągu kilku ostatnich dekad.

  •  

   pokaż komentarz

   @shagwest: @ponuraszafa: @sir_prize:
   W 2012 roku przez 8 miesięcy mieszkałem w Göteborgu.Już wtedy była porażka.Kolega wybił sobie bark i pojechaliśmy na ichniejszy SOR,kilka godzin żeby się dowiedziec,że.....musi iść do lekarza.Ponadto nietrudno było zauważyć,że Szwedzi boją się ciapatych.W Göteborgu jest dzielnica Gardsten w latach 70 powstało tam spore osiedle dla pracowników Volvo.W kolejnych latach osiedlono tam uchodźców,głównie z Turcji,byłej Jugosławii itd.Zamieszkało też wielu Polaków.
   Można sobie wyobrazic co się tam dzieje teraz,skoro pięć lat temu już była patologia międzynarodowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @npsr: W UK pogotowie bardzo często podaje gaz przeciwbólowy, w Polsce boją się podać cokolwiek zanim człowiek nie przebadają. Tam dają ci jeszcze zanim cie zawiozą, człowiek ma nie cierpieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @sir_prize: A skąd biorą pieniądze na socjale dla uchodźców? Z nieba nie spadają.

  •  

   pokaż komentarz

   Podłączam się do pytania

   @Walther00: Do jakiego? W tekście powyżej nie widziałem żadnego znaku zapytania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek wolę aby mnie najpierw przebadali a potem faszerowali, wiesz nie każdy może wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   go? W tekście powyżej nie

   @zbyszek_75: Słaby dzień skoro przyczepiasz się od bzdurę?

   ma ktoś jakieś informacje o co chodzi z tymi emerytami oraz służba zdrowia i co jest tam nie tak bo zawsze jako udany przykład socjalizmu lewicowcy podają Szwecję (a Wenezuela to nie socjalizm (✌ ゚ ∀ ゚)☞ ).

   Zdanie jest skonstruowane fatalnie, ale wiadomo, że na końcu powinien być znak zapytania.

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: polscy lekarze myślą 19 wiecznie, że jak boli to jest symptom, ale dziś jest dużo innych sposobów zbadania człowieka niż ból.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek kochana piszesz o tym że w spanialej UK dają od razu coś na ból aby pacjent nie cieprpial a potem badaja. A zdajesz sobie sprawę że jak by ci wspaniali lekarze z UK dali mi od tak sobie coś na bol, to była by duża szansa że zejdę z tego świata. Jest sporo ludzi którzy nie mogą przyjmować niektórych lekow, i zanim coś się poda komuś należy go przepadac a nie dawać na pale aby przestał jęczeć

  •  

   pokaż komentarz

   @Walther00: Zgadza się, kiepski dzień - miał wyglądać inaczej. Przepraszam za czepianie się pierdół.

  •  
   T.......k

   +8

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: ja mam tylko takie ze partner Norweg mojej znajomej zatrudnił sie u niej i opłaca ZUS zeby moc sie u nas leczyć. Grypka itp to spoko, ale cos "poważniejszego", gdzie prywata kosztowała by setki tysięcy euro u nich, państwowo leczona jest jak w naszych standardów na wschodniej Ukrainie. Czyli generalnie można uznać, ze jest nieleczona, bo poziom i kolejki są nie do zaakceptowania.
   Nie mam na celu szerzeni defetyzmu o tym kraju, jak ktos nie wierzy to jego sprawa. OcYwiscie nie wiem jak ma sie Norwegia do Szwecji ale zakładam, ze jest podobnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2
   Np w miescie gdzie powstala ikea nie ma szpitala, ba o zwyklej przychodni nie mowiac-jest tylko punkt pielegniarski czy cos w ten desen. Najblizszy szpital oddalony o godzine jazdy.
   Kobietom w ciazy nie robia USG czy jakichs poddstawowych badan az do 3 m-ca ciazy (natura ma zdecydowac), mdlejace dziecko (3 lata)z 40° goraczka brat sam zawiozl do szpitala i "okopal sie" na izbie przyjec bo go chcieli odeslac do domu, leczac goraczke syropkiem na zbicie temperatury... wielka nowoczesna Szwecja, ale z perspektywy Polski to oni juz sa cofnieci w tej kwestii ok 30 lat od nas.. a teraz jeszcze kaza akceptowac te anomalie a za glos rozsadku opisujacy ten regres "dokopuja" rodzimym Szwedom

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: osoby które nie mogą przyjmować niektórych leków zwykle informują o tym lekarza lub posiadają stosowne identyfikatory. "Przebadanie" o którym mówisz nie ma racji bytu ze względu na czas który zajmuje - wypadku SORów w UK na proste wyniki krwi ( dokładnie markery zawałowe ) czeka się godzinę w wypadku zagrożenia życia, nie mówiąc już o zwykłym wypadku komunikacyjnym na przykład kiedy leżysz z połamana miednica + kilkoma innymi koścmi i z defaultu lepiej podać tobie cokolwiek przeciwbólowego żebyś nie narobił w piżamę.

  •  

   pokaż komentarz

   @sir_prize: @dechol: @iron_fox2: Bylem ostatnio na ostrym dyzurze w Szwecji. Lekarka obejrzala mnie po okolo 1-2h. Moja babcia byla ostatnio ze zlamana reka w Wawie w szpitalu i czekala 8h. Dowody anegdotyczne wiec malo miarodajne. Ale przedstawie inne swoje obserwacje.

   Co do sluzby zdrowia to standard w szpitalach jest tu o niebo wyzszy niz w PL w wiekszosci przypadkow choc nie w kazdymi. Faktem jest tylko brak lozek i ze maja malo personelu. W zadnym zawodzie nie ma tu tylu ogloszen o prace co jesli chodzi o pielegniarki. Nie wiem ile teraz w PL dostaja pielegniarki, ale tutaj pielegniarka bedzie dostawac pewnie polowe pensji inzyniera i 1/3 pensji lekarza. Czy to duzo czy malo to sam sobie odpowiedz. Co do pokoi to sa one dwu osobe. Pewnie jakby zwiekszyli ich wepchneli po 6 rodzacych do jedej sali to by pomoglo na brak lozek i troche sie im dziwie, ze tak nie robia. Slyszalo sie pare razy, ze odsyli rodzace kobiety do innych szpitali i zanim dojechaly rodzily po drodze.

   A i jedna z ciekawszych rzeczy to to, ze do specjalisty nie mozesz czekac dluzej niz 3 miesiace. Slyszales o czekaniu na wymiane biodra w PL, ze ludzie czekaja po pare lat? W SE czekaja gora pare miesiecy. Wszystko szybko i sprawnie i nie najtansze czesci jak u nas.

   Co do starszych osob to laduja one w domach opieki gdzie maja wysoki standard ale tylko w skrajnych przypadkach. Tutaj jak najdluzej stara sie im pomoc dawac sobie rade we wlasnym domu. Po wyjsciu ze szpitala przyjezdza ekpia z gimny ktora dostosuje ci dom do twoich wymogow - usuna progi, postawia rampe zaloza winde na schody jesli potrzebujesz. Jesli nie dajesz rady z zakupami przyjezdza pomoc z gminy ktora ci pomoze w domu i z zakupami pare razy w tygodniu. Wszystko za darmo. Po operacji czy zlamaniu od razu spotykasz fizjoterapeute - nie dostajesz jak w PL terminu za rok (true story), za leki placisz tylko do 600 pln rocznie.

   Jedzenie w szpitalu to niebo a ziemia - w PL parowka z chlebem (true story), tu normalne danie ktore sobie dzien wczesniej wybierasz. Postaram sie o zdjecie kiedys. W szpitalach mozna zostawac na noc z partnerem czy dzieckiem.

   To tyle tak na szybko. Generalnie roznica glowna miedzy PL bedzie taka, ze w PL sie raczej poprawia wszystko, a tu podobno jest coraz gorzej (za krotko tu mieszkam zeby miec porownie).

  •  

   pokaż komentarz

   @gileneusz: Dla mnie dupa zupełnie normalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @muak47: Pytają sie na co masz uczulenie itp. Jak czegoś nie wiesz to tego nie dają. Na pewno jej nie chodziło o to ze przyjeżdża pogotowie i cie od razu bez pytania faszerują byle czym bo tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Spring_is_coming: czyli wygląda to i tak lepiej niż w Polsce. Ale mam pytanie, skoro potrzeba tam tyle pielęgniarek, sporo szwedzkich pielęgniarek wyjechało do Norwegii. To dlaczego nie podniosą im pensji? Budżet Szwecji jak można przeczytać, nie ma deficytu, dlaczego zamykane są placówki w mniejszych miejscowościach? Dziwne to dla mnie trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   @retto: Szczerze mowiąc to nie mam pojecia czemu nie podniosa pensji pielegniarkom. Podobnie jak nie wiem czemu zamykaja szpitale lokalne. Chociaz ja sie w okolicy z tym nie spotkalem.

  •  

   pokaż komentarz

   @RuskiHolmes: jak widać szwedzka lewica wymyka się wszelkim schematom ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  
   m...............y

   0

   pokaż komentarz

   przyzwyczajeni przez lata do wyższych standardów szwedzi traktują taki stan rzeczy jako porażkę systemu emerytalnego.

   @sir_prize: XD Nikt nie wpadł na to że to wina nachodźców?

  •  

   pokaż komentarz

   @iron_fox2: To ciekawe, bo ciągle Szwecja jest na szczytach rankingów tego świata: OECD, wolności prasy (xDD), innowacyjności, korupcji (xDD), jakości życia (xDD), bezpieczeństwa (xDD top kek)
   http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/szwecja-w-rankingu-najlepszym-krajem-swiata,649259.html

 •  

  pokaż komentarz

  Oto spełniająca się wizja lewackiego świata:

  Gwałt, gwałt, gwałt ze szczególnym okrucieństwem, wymuszenie, wymuszenie, nadużycie procedury sądowej (?), groźby karalne, użycie przemocy w stosunku do funkcjonariusza policji, groźby w stosunku do funkcjonariusza policji, narkotyki, usiłowanie morderstwa, znów gwałt, znów wymuszenia i napaść.

  I najgorsze, strach przed mówieniem prawdy. Lewacka idiotyczna ideologia, cierpią ludzie bo brak logiki. Tu zawsze będą ofiary, nieszczęścia w imię poprawności politycznej. Okrutne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzygaj: Prawica w ameryce południowej też nie lubiła gdy mówiono o wypaczeniach jej władzy dlatego niepokorni byli z helikopterów wyrzucani do morza.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzygaj: i to są prawdziwe problemy, a nie niedziałające tagi na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @a5f5c1: ale nie działających tagów to Ty nie lekceważ ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rzygaj: Jeśli się szkolnictwo i edukację zastąpi faszyzmem, związkami zawodowymi i "rządowym programem nauczania" (czyli światopoglądowej indoktrynacji)... to później są takie efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewacka idiotyczna ideologia,

   @rzygaj: Sojusz lewacko - islamski: Wspólny cel: Zniszczenie zachodniej cywilizacji

   http://www.wykop.pl/link/3570315/sojusz-lewacko-islamski/

   Większość muzułmanów gardzi europejskim sposobem życia, otwartością liberalizmem — mówi holenderski urzędnik państwowy, zajmujący się przyznawaniem zasiłków imigrantom w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

   http://wpolityce.pl/swiat/278252-poruszajaca-relacja-holenderskiego-urzednika-co-dali-nam-imigranci-wzbogacili-kraj-o-nowe-przestepstwa-wiekszosc-muzulmanow-gardzi-europejskim-sposobem-zycia

   Do urzędu, w którym pracuję, trafiają głównie imigranci. Dla nich holenderskie prawo jest obowiązujące tylko wtedy, gdy dotyczy zapomóg i zasiłków. Świetnie się w nim orientują. Potrafią tak je wykorzystywać, że trzecie pokolenie Marokańczyków czy Turków pobiera zasiłki

  •  

   pokaż komentarz

   @Amadeo: chyba coś w tym musi być. No i te feministki krzyczące allah akbar

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek A ja słyszałem, że zrzucali niepokornych z dywanu na podłogę.

  •  

   pokaż komentarz

   piotr-wojcieszek

   @S-Type: I znalazł się pierwszy, który jeszcze nie ma tego trolla na czarnej;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Edgeworth: Pieniądze splamione krwią kobiet i dzieci za to że kuzynka mieszkała obok członka lewicowej organizacji, nie dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Masz coś więcej o tym wydarzeniu o którym piszesz? Chętnie poczytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Edgeworth: Znowu sprowadzanie do absurdu? Autystyczna prawica ma to już we krwi. Robaczku, tak wyglądała rzeczywistość w tamtych czasach, poczytaj trochę o tym zamiast brandzlować się wieściami o socjalistach.

  •  
   C................c

   +17

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Czyli nie masz dowodów. Typowy tępy lewicowiec

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Ogólnie to żadna władza nie lubi słuchać o swoich wypaczeniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ciemny_linuksowiec: Jprdl latynoscy siepacze nawet na wikipedii są koleś! Ogarnij pałę bo od walenia łbem w podłogę do Jego Wysokość 4% już nie trybisz.

  •  
   C................c

   +19

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Napisz jeszcze raz, ale tym razem po polsku xDD

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Oho! już nie ma argumentów to trzeba pejoratywami pociskać.

   poczytaj trochę o tym zamiast brandzlować się wieściami o socjalistach

   No właśnie dlatego ciebie proszę (bo widzę ,że dużo wiesz) o to byś dał mi poczytać coś, jakieś wartościowe i szczegółowe źródło, zawierające historię przytoczonych przez ciebie kobiet i dzieci zabitych z rąk złych chilijskich prawaków z powodu sąsiadowania z socjalistami.

   W międzyczasie ja ci też coś dam to poczytania.

   http://www.wykop.pl/link/3588735/dowod-anegdotyczny-ile-jest-wart-i-dlaczego-niemal-nic-mini-poradnik/

  •  

   pokaż komentarz

   @Edgeworth: https://pl.wikipedia.org/wiki/Brudna_wojna
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Junta_w_Chile
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Kondor

   A teraz odpowiedz na moje pytanie. Dlaczego udajesz że tego problemu nie było? Odpowiedz w swoim imieniu i spróbuj wyjaśnić jak widzisz to u innych osób.

  •  
   B............e

   +6

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   B............e

   +9

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Niczego nie udaję ani nigdzie nie neguję wydarzeń które miały miejsce w Chile (akcje z helikopterami itd.) ale przykład podany przez ciebie wydawał mi się nazbyt wyolbrzymiony. Ciekaw byłem czy będziesz w stanie podeprzeć swoje twierdzenie jakimś konkretnym rzeczywistym przykładem czy rzucasz słowa na wiatr.

   Żadne z twoich linków nie opisuje przytoczonej przez ciebie historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Edgeworth: Faktem jest że porywano ludzi na podstawie śladowych powiązań towarzyskich z członkami organizacji lewicujących. Nie spodziewałem się że potraktujesz ten wpis jak nawiązanie do konkretnego przypadku. Jeżeli nie trollujesz to współczuję autyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie: Ty wiesz lepiej co jest faktem od ludzi prowadzących wieloletnie śledztwa na ten temat. Bez komentarza typie.

  •  
   B............e

   +4

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Dzięki helikopterowym wycieczkom dla socjalistów Chile jest teraz najbardziej rozwiniętym państwem w Ameryce Południowej.
   W alternatywnej rzeczywistości Chile to druga Boliwia - państwo gospodarczo na poziomie Ukrainy. Tam lewactwu udało się przejąć władzę na dłużej i też znacjonalizowali kopalnie - tylko cyny zamiast miedzi w Chile.

   źródło: oRfaMw9.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Nie wiedziałem, że tekst szwedzkiego policjanta dotyczył nie tylko "szwedzkiego raju", ale również Chile pod rządami Pinocheta...

   Ale sądzę, że nie będziesz miał problemów z udowodnieniem tezy, jak to zły Pinochet wyłapywał lewicujących kryminalistów-gwałcicieli chilijskich i handlarzy narkotyków. No i że policja i wszyscy inni bali się tam podać ich prawdziwe imiona - "Ali Mohamad, Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali" i reprezentujących "Irak, Turcję, Syrię, Afganistan, Somalię, nieznany kraj pochodzenia..."

  •  

   pokaż komentarz

   I najgorsze, strach przed mówieniem prawdy. Lewacka idiotyczna ideologia, cierpią ludzie bo brak logiki. Tu zawsze będą ofiary, nieszczęścia w imię poprawności politycznej. Okrutne.

   @rzygaj: rozmawiałem z oficerem szwedzkiej armii i powiedział mi dokładnie to samo. Oni wszyscy panicznie boją się powiedzieć czegoś niepoprawnego politycznie. To jest terror psychiczny, koszmar przez całe życie.
   Przy czym najlepsze, że w ogóle go o to nie pytałem. Sam to powiedział, widocznie naprawdę to im doskwiera.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: "porywano ludzi na podstawie śladowych powiązań towarzyskich z członkami organizacji lewicujących."

   Porywano masowo, porywano jednostki. Zrzucono z helikopterów wielu "opozycjonistów", zrzucono niewielu... Kogo to w tym wątku obchodzi? Jeżeli wykop będzie dotyczył historii Chile albo junty wojskowej w płd Ameryce, to z Tobą podyskutuję. Po kiego ch...a w opisie sytuacji w Szwecji wyskakujesz z Chile?

   Ps. IMHO różnica jest taka, że Pinochet, (podobnie jak Franco w Hiszpanii) przejmując władzę faktycznie uratował swój kraj. Demokracji nie było, był system autorytarny. Trochę ofiar po stronie lewicy było (nie aż tak wiele), ale z drugiej strony był rozwój gospodarczy i ubezpieczenia społeczne, emerytury. Na koniec system rządów autorytarnych sam się zdemontował, gdy zagrożenie minęło. Alternatywą mogła być dzisiejsza "Wenezuela" (w najlepszym wypadku), a w najgorszym - coś podobnego do rządów republikańskich z Hiszpanii z czasów tuż sprzed wybuchu wojny domowej. Ofiar wówczas byłoby zdecydowanie więcej. Tylko że tam kraj został uratowany.

   Jednak nie trzeba być jasnowidzem, by dostrzec, że Szwecji nikt już nie uratuje i będzie tam już tylko gorzej, do czasu kompletnej utraty zdolności do rządzenia i egzekwowania środków przymusu, bądź do czasu, gdy imigranci jawnie postanowią spacyfikować resztę kraju - niezależnie od tego, kto wygra ofiar będzie znacznie więcej niż suma ofiar "prawicowych reżimów".

  •  

   pokaż komentarz

   @Summon_Elemental: Ach te gwalty i razenie kobiet pradem - znany sposob na ratowanie kraju.

   „Przesłuchania zaczynały się bardzo wcześnie rano (…). Bito mnie, stosowano tortury wszelkiego rodzaju (…): prąd elektryczny, polewanie wrzącym woskiem, przypalanie papierosami”, czytamy w protokole zeznań kobiety, która była jednym ze świadków oskarżenia w procesie Contrerasa i której nazwisko utajniono ze względu na jej bezpieczeństwo. „Gdy powiedziałam, że jestem w ciąży, zaczęli mnie bić rózgami w dół brzucha, aby wywołać poronienie. Trzeciego czy czwartego dnia zaczęli mnie gwałcić”. Kobieta straciła dziecko w innym obozie. Ona i jej mąż, również uwięziony, byli zwolennikami Allendego. Nigdy się nie dowiedziała, o co jest oskarżona.

   https://www.tygodnikprzeglad.pl/dzielo-generala-pinocheta/

  •  

   pokaż komentarz

   @BaniaGonibanie: W Europie nie doszło do nadużyć? Ciekawe czego naduzył hitler. A w Azji nie doszło do nadużyć? No proszę cię.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotr-wojcieszek: Dzięki helikopterowym wycieczkom dla socjalistów Chile jest teraz najbardziej rozwiniętym państwem w Ameryce Południowej.

   @megaloxantha: Ja prdl, zakłamanie prawactwa sięga szczytów.

   Pinochet nie doprowadził kraju do niczego. Rozwój Chile podczas 17 lat jego rządów wynosił 24%. Łatwo sobie policzyć, że roczny przyrost PKB był w okolicach zenująco śmiesznych.

   Chile od początku XX wieku było w ścisłym TOP3 krajów Am Płd i Śrd jeśli chodzi i PKB per capita. Wyleciało z niego właśnie za Pinocheta. Władzę po nim objęły na 20 lat partie lewicowe - socjalistyczne - i to właśnie za ich czasów utrzymywał się ten rozwój Chile, który pozwolił ponownie wbić im się do TOP3. Co się tyczy Boliwii, to jest to kraj w którym prawactwo rządzi od zawsze. Nacjonaliści na zmianę z proamerykańskimi juntami wojskowymi. Dopiero po raz pierwszy w roku 2006 władzę objęli lewicowcy (Morales). Efekt na obrazku

   źródło: multpl.com

  •  

   pokaż komentarz

   @BylemLewakiemZanimToByloModne:

   Chile od początku XX wieku było w ścisłym TOP3 krajów Am Płd i Śrd jeśli chodzi i PKB per capita.

   Nie, nie było, przez większość XX wieku - przed reformami - było 4, za Argentyną, Urugwajem i Wenezuelą.
   W 1973 Wenezuela miała 2.11 razy wyższe pkb per capita, a Argentyna 1.58 razy.

   Wyleciało z niego właśnie za Pinocheta.

   W 1972, rok przed puczem inflacja wynosiła 150%, a rząd Allende jawnie dążył do pełnego socjalizmu i zaczął masowo nacjonalizować, całkowicie ignorując prawo. Pucz został przeprowadzony w reakcji na odezwę parlamentu (poza kontrolą Allende), który wezwał armię do przejęcia władzy! Pucz się odbył z powodu rozwalenia gospodarki.

   17 lat po puczu - w ostatnim roku rządów Pinocheta - PKB per capita Chile zrównało się z Argentyną, a Wenezuela miała wyższe tylko o 29.8%. OGROMNY sukces.

   http://www.worldeconomics.com/Files/Maddison_CentralAndSouthAmerica_Full.xlsx

   Władzę po nim objęły na 20 lat partie lewicowe - socjalistyczne - i to właśnie za ich czasów utrzymywał się ten rozwój Chile, który pozwolił ponownie wbić im się do TOP3.

   Takie socjalistyczne, że w rankingu Heritage Foundation Chile jest siódmą najbardziej wolną gospodarką świata (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   Co się tyczy Boliwii, to jest to kraj w którym prawactwo rządzi od zawsze.

   Szczególnie w latach 1952-1964, gdy władzę w drodze rewolucji przejęli socjaliści :D
   Całkowicie znacjonalizowali eksport surowców, znacjonalizowali 2/3 kopalni cynku (główny sektor w ekonomii), znacjonalizowali ziemię i rozdali chłopom + masa innego rozdawnictwa, co finansowali dodrukiem który szybko doprowadził do hiperinflacji.

   Nacjonaliści na zmianę z proamerykańskimi juntami wojskowymi.

   Fajnie tylko co to ma do wolnego rynku? Dyktatorem jest też Kim, a Korei Północnej chyba nawet największy świr nie nazwie krajem wolnorynkowym

   Dopiero po raz pierwszy w roku 2006 władzę objęli lewicowcy (Morales). Efekt na obrazku

   Powód ten sam co w Wenezueli za Chaveza, wzrost ceny surowców.
   Boliwia to od dekad państwo bez gospodarki poza sektorem wydobywczym, no trochę rolnictwa. Nie żeby poprzednie rządy były lepsze, ale jedyne co Morales robi to przejada zyski z surowców, chociaż w porównaniu z Wenezuelą robi to z umiarem.

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @BylemLewakiemZanimToByloModne: @megaloxantha: Jak to możliwe że posiłkując się źródłami macie tak odmienne wyniki?

  •  

   pokaż komentarz

   @megaloxantha:

   Te wskażniki nie były stałe. Ostatnio gdy sprawdzałem, W roku puczu za Allende Chile było na pozycji 3, a w 89 na pozycji 7. Tak to właśnie zrealizował się cud Pinocheta. No i ten przyrost PKB per capita 24% w 17 lat. Żenada.

   W 1972, rok przed puczem inflacja wynosiła 150%, a rząd Allende jawnie dążył do pełnego socjalizmu i zaczął masowo nacjonalizować, całkowicie ignorując prawo.

   Ooo nie ukrywajmy. Prawactwu udało się całkowicie zdestabilizować sytuację w kraju, który chciał się wydostać spod ręki wielkiego brata. I przejąć swój majątek narodowy, czyli miedź, wywożony za ocean przez amerykańskie korporacje. Już wtedy, gdy wygrał Allende, a wygrał dlatego, że amerykański ambasador w Chile przed wyborami określił Allende jako osobnika niemającego szans, więc zarekomendował niewspieranie pozostałych prawicowych kandydatów większymi sumami pieniędzy, jak to miało miejsce wcześniej, w poprzednich wyborach. Bo warto wiedzieć, że dwa poprzednicy Allende wygrali dzięki ogromnym sumom przydzielonym na wybory przez Amerykanów.

   Więc już kiedy Allende wygrał, Nixon stwierdził że zrobi wszystko, aby gospodarka Chile jęczała z bólu. I faktycznie jęczała. Skoro był skłonny wpłynąć na światowe ceny miedzi, uwalniając amerykańskie zapasy, tylko żeby dokopać Allende, to musiała go mocno swędzieć dupa.

   O temacie nacjonalizowania lepiej, żebyś się nie wypowiadał, bo gówno wiesz. Więc po co się ośmieszasz. Nacjonalizowano kopalnie miedzi, narodowy skarb Chile. Oraz ziemię. I teraz o miedzi.

   Nacjonalizację miedzi uchwalił już poprzedni centroprawicowy rząd i poparły ją wszystkie partie, była ona jednak powoli wprowadzana w życie. Jedyne co zrobił Allende, to przyspieszył ten proces i odmówił wypłaty odszkodowań, powołując się na jakąś starą ustawę, która gwarantowała przeliczenie części wysokich zysków prywatnych na dobro wspólne i na tej podstawie własnie wyliczono, że amerykańskim właścicielom należy się jakaś niewielka kwota. I to ugryzło amerykańców w dupsko.

   Jeśli zaś chodzi o ziemie, to - uwaga - nacjonalizację latyfundiów w stylu XVIII wiecznych plantacji niewolniczych uchwalili nacjonaliści. Ci sami którzy obalili później Allende. Uchwalili bo tego się domagał lud. A później celowo ja spowalniali. I znów... to nie Allende uchwalił tę nacjonalizację, on ją po prostu przyspieszył i wykonał.

   Tak właśnie rozpadają się twoje pierdoły o ignorowaniu przez Allende prawa.

   Pucz został przeprowadzony w reakcji na odezwę parlamentu (poza kontrolą Allende), który wezwał armię do przejęcia władzy! Pucz się odbył z powodu rozwalenia gospodarki.

   Bzdura na bzdurze. Przygotowania do puczu były w momencie ogłoszenia tej deklaracji juz bardzo zaawansowane. Więc pucz nie odbył się w reakcji na deklarację.

   Deklaracja parlamentu NIE MIAŁA ŻADNEJ MOCY prawnej. W konstytucji chilijskiej jest jasno napisane, kiedy taka uchwała zyskuje moc prawną i dzieje się to wtedy, gdy popiera ją 66% głosujących. NIe poparło. To podobnie jakby w Polsce ktoś chciał zmieniac konstytucje mając 50% ale nie mając 66%. Tak zatem przestań bredzić, że ta uchwała miała jakiekolwiek znaczenie.

   Pomijam już fakt, że ta uchwała wzywająca wojsko do wystąpienia przeciw rządowi naruszała konstytucję.

   I jeszcze taki, że chrześcijańscy demokraci przepraszali później, że ją poparli.

   I na dodatek taki, że Allende na tydzień przed puczem rozpisał referendum, po którym zamierzał ustąpić, jesli nie wybrałby go.

   17 lat po puczu - w ostatnim roku rządów Pinocheta - PKB per capita Chile zrównało się z Argentyną, a Wenezuela miała wyższe tylko o 29.8%. OGROMNY sukces.

   Hahaha porównywanie z Argentyną, w której rządziła jeszcze bardziej zbrodnicza junta. Porównajmy z całą Ameryką Południową. Smutne...

   Szczególnie w latach 1952-1964, gdy władzę w drodze rewolucji przejęli socjaliści

   Jacy k#%#a socjaliści. To miejscowe nacjonalistyczne ciołki były. Lewica w tym kraju nei miała nic do powiedzenia do 2006r. Świetny przykład na to, jak rozwija sie kraj pod rządami prawicy. Kilkaset bogatych rodzin i reszta bieda aż piszczy.

   I tak jak napisałeś, od dekad rządzi prawactwo i nie dzieje się tam nic. Kilkaset bogatych rodzin, reszta rozpacz i nędza.

   źródło: upload.wikimedia.org

  •  

   pokaż komentarz

   @BylemLewakiemZanimToByloModne: @megaloxantha: Jak to możliwe że posiłkując się źródłami macie tak odmienne wyniki?

   @piotr-wojcieszek: Kolega udowadnia "moc" gospodarki Chile za Pinocheta porównując ją do Argentyny, w której rządziła jeszcze bardziej zbrodnicza junta. Którą interesowały czystki, ale nie gospodarka. Ja raczej patrzę na realne wynikii Chile. Wzrost PKB per capita na poziomie 24% przez 17 lat jest po prostu słaby. A gdy ktoś pisze jeszcze o tym, że to "chilijski cud" to już mozna tylko bekę kręcić. Obrazeczek. Chile pod Pinochetem to 1973-89

   źródło: upload.wikimedia.org

 •  
  o....s

  +217

  pokaż komentarz

  Zapraszamy na emeryture do Polski

 •  

  pokaż komentarz

  Szacun dla tego policjanta za odwagę. Musie mieć chłop jaja, wiedząc, że czeka go za to długa rozprawa sądowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli jesteście zdziwieni tym, czemu tak to wygląda, to wyobraźcie sobie, że nawet na tej stronie, a pewnie także pod tym znaleziskiem, znajdą się debile, którzy nadal będą bronić lewakowych ideałów, bo "to tylko parę przestępstw", "a Breivik to", " a wyprawy krzyżowe".
  Debile były, są i będą, trudno. Problem w tym, że teraz te debile są posadzone na najwyższych stołkach w UE, a także w dużych, europejskich państwach. Są też ludzie normalni, których ogłupia telewizja, w której muzułmańskich morderców, gwałcicieli i złodziei, nazywa się uciekającymi przed wojną, uchodźcami.

  Często pada pytanie - czemu Arabia Saudyjska czy Katar, które są podobne kulturowo, ich nie przyjęli? A czemu mieliby brać do swojego państwa, jakieś patologiczne odpady, śmieci?
  Nie wszędzie rządzą tak głupi ludzie, jak w Europie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna