•  

  pokaż komentarz

  Gdy PiS był jeszcze w sejmie jako opozycja wobec PO i PSL'u, tak strasznie grzmiał, aby powołać komisję wobec Amber Gold. Dlaczego więc nie chcą teraz komisji wobec SKOK'ów? Niech mi to ktoś wytłumaczy, bo nie mogę tego pojąć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego więc nie chcą teraz komisji wobec SKOK'ów? Niech mi to ktoś wytłumaczy, bo nie mogę tego pojąć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @fanki: Gdyż oni sami są tam pewnie umoczeni, do tego w AG mogą spróbować grillować nawet Tuska.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanki: @nowaeuropa: @Kaczypawlak: To inne pytanie czemu opozycja nie chce komisji w sprawie skoków i ten temat się nie pojawia ?

  •  

   pokaż komentarz

   To inne pytanie czemu opozycja nie chce komisji w sprawie skoków i ten temat się nie pojawia ?

   @Aeny: Niby się domagali PO i N, jednak w tej kadencji mogą się domagać PiS ma samodzielną większość i robi kompletnie co mu się podoba. Tamci mogą tylko gadać i podobno gadali o tym. Ja dowodów na to nie mam, tym zlewem PO i N nie interesuję się już niemal wcale, dla mnie to zwykła banda oszustów oraz idiotów.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanki: aaa to nie wiedziałem - sypie głowę popiołem.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego więc nie chcą teraz komisji wobec SKOK'ów?

   @fanki: może dlatego że PIS nie jest w opozycji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aeny: Przecież opozycja od dawna wzywa do komisji w sprawie SKOKów. Szczególnie Nowoczesna do tego często nawołuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanki: bo są tak samo mocno umoczeni w SKOKi, przecież to był ich pomysł, więc to oczywiste, że sami sobie nie dojebią. Na chwilę obecną jest 110 podejrzanych, 187 zarzutów... ciekawe ile niewykrytych jeszcze jest w związku z tym potworkiem.

   @nowaeuropa: my gawd, ten facet wygląda, jakby miał 1 górny ząb z przodu (╥﹏╥)

  •  

   pokaż komentarz

   @fanki: Grzegorz Michał Bierecki - polski działacz spółdzielczy, przedsiębiorca i polityk, współtwórca spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce, przewodniczący Światowej Rady Związków Kredytowych, senator VIII i IX kadencji.

   W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2011 wystartował do Senatu jako bezpartyjny kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 17 (Biała Podlaska). Otrzymał 31 716 głosów (32,4% głosów w okręgu), uzyskując mandat senatora. W marcu 2015 na własną prośbę został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS w związku z publikacjami prasowymi na temat nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w systemie SKOK.

   W przyjętym we wrześniu 2015 przez Sejm VII kadencji sprawozdaniu podkomisji nadzwyczajnej do spraw realizacji ustaw o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych zarzuciła ona Grzegorzowi Biereckiemu wykorzystywanie kas do prywatnego bogacenia się oraz konflikt interesów.

   pokaż spoiler Miał on polegać m.in. na łączeniu funkcji prezesa Kasy Krajowej i prezesa zarządu Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych, któremu Kasa Krajowa i nadzorowane przez nią SKOK-i zlecały płatne usługi, byciu współwłaścicielem spółki, która wynajmowała lokale podległym Kasie Krajowej SKOK-om oraz udział we władzach kilkunastu spółek zarabiających na usługach dla kas nadzorowanych przez Kasę Krajową, której Grzegorz Bierecki był prezesem, i która nakazem lub zaleceniami miała nakłaniać je do korzystania z usług tych spółek. Majątek fundacji po jej likwidacji przekazano prywatnemu podmiotowi, której głównymi udziałowcami byli bracia Grzegorz i Jarosław Biereccy. Grzegorz Bierecki objął także stanowisko prezesa spółki SKOK Holding S.à.r.l. założonej w 2007 w Luksemburgu, która przejmowała większość zysków należnych Kasie Krajowej. Wnioski podkomisji kwestionowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Kasa Krajowa, zarzucając m.in. „jednostronny przebieg prac”.


   W 2015 został ponownie wybrany na senatora, kandydując jako niezależny (PiS nie wystawiło kontrkandydata w tym okręgu) i otrzymując 42 862 głosy. W Senacie przystąpił ponownie do klubu PiS, został przewodniczącym senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych.

   Źródło
   To jest zupełnie inna liga niż powiedzmy taki Nowak czy Sienkiewicz...

  •  

   pokaż komentarz

   @fanki: Ostatnio komisje są mniej popularne, na przykład HGW i PO chciały komisji do spraw kradzieży kamienic w Warszawie, bo taka komisja by się zatkała papierami, a tak prokuratura wzięła sprawę i sie nie zatka. Nie zawsze ten co chce komisji to chce jej by sprawę szybko wyjaśnić, czasem chcą komisji bo boją się prokuratury.

  •  

   pokaż komentarz

   dla mnie to zwykła banda oszustów oraz idiotów.

   @Kaczypawlak: Z czystej ciekawości: dlaczego Nowoczesna to banda oszustów? W czym oszukali?

 •  

  pokaż komentarz

  @fryferykkompot Znajdź prezesa SKOK Wołomin na zdjęciu (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  źródło: newsweek.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Oni ogloszenia w lokalnej prasie dawali?
  "Kto chce walek zrobic, do podzialu miliard!"

 •  

  pokaż komentarz

  Proszę o więcej szczegółów kto z tych dwóch wiodących partii PO; czy PiS-u jest wśród podejrzanych? Bo chcę wywnioskować która partia, ze zwykłych przestępców chce zrobić polityków?

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: Odpowiadam, obie ale nie koniecznie w tej samej aferze.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: z PiSu jest wmieszany w aferę ze SKOK'ami senator Bierecki, a w Amber Gold syn Tuska

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: Zgaduję, że obie oraz PSL, .N, SLD i pewnie pojedyncze osoby z innych ugrupowań.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: Ale wiesz, że jeśli ci podejrzani są z PiSu, to lepiej świadczyłoby o obecnej ekipie rządzącej, niż jeśli są z PO?

  •  

   pokaż komentarz

   @micsly:@fanki: Przydał by się znawca tematu który określi wysokość strat; np Amber Gold 850 mln, SKOK-Wołomin 2,6 mld, i gdzie się straciły takie sumy, i dlaczego w państwie prawa mogły zniknąć, narażając na straty obywateli tego państwa prawa, i narażając skarb państwa prawa na straty? A sobie mogę pogratulować sądząc po minusach że dostałem je od zagorzałych członków tych partii budujących i tych którzy budowali, a są w opozycji partii państwa prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sztejer: Wydaje mi się to mało logiczne, bo żeby zbijać kapitał polityczny należy obnażyć i skompromitować POprzednie ekipy rządzące. Ale jak to w owczarniach bywa, w każdej się trafi czarna owca, i od reakcji właściciela owczarni zależy, czy zaraza przerzuci się na resztę stada. Wnioski pozostawiam także owczarzowi.

  •  

   pokaż komentarz

   z PiSu jest wmieszany w aferę ze SKOK'ami senator Bierecki,

   @fanki: Nie tylko. Także Sasin, który w mokrych snach Jarosława ma zastąpić HGW i wprowadzić dobrą zmianę w Warszawie

   źródło: bi.gazeta.pl

  •  
   y....m

   0

   pokaż komentarz

   , a w Amber Gold syn Tuska

   @fanki: syn Tuska nie jest w nic zamieszany. To było tylko rzucanie w niego błotem, wprost musi go przeprosić za te insynuacje. Ale oczywiście przekaz poszedł w świat i teraz nikt już nie sprawdzi czy oskarżenie było prawdziwe czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanki: Prosze o dowody na udzial syna Tuska w AG. Bo na te chwile, to wiadomo ze pracowal przez 3 miesiace dla linii lotniczych ktore AG niedlugo wczesniej wykupilo. Robil im dradztwo PR - to samo co robil dla lotniska Modlin w podobnym okresie. Tylko prosze, jakis twardy dowod, nie kompromituj sie nawet tymi gowno informacjami o tym, ze "pracowal pod falszywym nazwiskiem", bo to brednia.

  •  
   y....m

   -15

   pokaż komentarz

   Przydał by się znawca tematu który określi wysokość strat; np Amber Gold 850 mln, SKOK-Wołomin 2,6 mld, i gdzie się straciły takie sumy, i dlaczego w państwie prawa mogły zniknąć, narażając na straty obywateli tego państwa prawa, i narażając skarb państwa prawa na straty?

   @jaclaw1951: Amber Gold w ogóle nie dotyczyło państwa w żaden sposób. To była prywatna spółka, która nie miała nic wspólnego z żadną partią polityczną ani rządem. Politycy PiS rzucają w PO błotem zarzucając, że prokurator i nadzór finansowy nie karał Amber gold wcześniej, ale nadzór ostrzegał przed Amber Gold non-stop, na długo przed tym jak afera wyszła na jaw pisała też o tym Wyborcza podejrzewając przekręt.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: tak w zasadzie to obie te grupy są uj#?@ne, czy to w skoki, czy amber goldy.

  •  

   pokaż komentarz

   @greven: brak dowodów to najlepszy dowód że był w to zamieszany #60groszyzawpis

  •  

   pokaż komentarz

   G@ylwlsm: :"Amber Gold w ogóle nie dotyczył państwa w żaden sposób"- to dlaczego syndyk który siedzi w pogorzelisku po "A"G" w pierwszej kolejności ewentualne pieniążki odzyskane chce spłacić niezapłacone podatki wobec Skarbu Państwa, a potem wierzycieli? To już któraś z kolei piramida finansowa w Polsce, tylko poprzednie rozeszły się po kościach bo skubały na niewielkie sumy, i malutkich( "Tytan","Skay Line" i inne). W sąsiadującymi z nami Niemcami jakakolwiek piramida jest prawnie zabroniona i ścigana, natomiast utworzona przez Niemców, za granicą już jest legalna i Deutsche Bank. przyjmuje przelewy do Niemiec.

  •  
   y....m

   -13

   pokaż komentarz

   @jaclaw1951: gadasz jakieś głupoty.

   piramida jest prawnie zabroniona i ścigana

   piramida jest wszędzie zabroniona także w Polsce. Zabroniona jest też kradzież i morderstwo, nie oznacza to, że nie zdarzają się przypadki kradzieży i morderstw.

   to dlaczego syndyk który siedzi w pogorzelisku po "A"G" w pierwszej kolejności ewentualne pieniążki odzyskane chce spłacić niezapłacone podatki wobec Skarbu Państwa, a potem wierzycieli

   syndyk zawsze tak operuje takie jest prawo. Podatki i ZUS to jest pierwsze co jest spłacane.

   za granicą już jest legalna i Deutsche Bank. przyjmuje przelewy do Niemiec.

   Deutsche Bank to zwykły bank nie rozumiem o co chodzi.