•  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, kto będzie odpowiedzialny gdy urzędnik zrobi błąd w zeznaniu podatkowym?

 •  

  pokaż komentarz

  W ogóle to o co chodzi z tymi PITami. Dostaję co roku. Włączam program e-deklaracje i przepisuje z jednej tabelki do drugiej i klikam zatwierdz. Po ch!% w ogóle to do mnie przychodzi?

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny, wielki sukces polskiego rządu (bez względu na partię, bo i tak wszystkie robią taki sam syf). US wypełni PIT za obywatela, więc trzeba będzie zatrudnić nowych urzędników.

  A każdy normalny zadaje sobie co roku pytanie: PO c#!!? TE ZEZNANIA W OGÓLE SĄ!? PiT37 to totalne kuriozum. Przepisuje się z PiT11 to co US i tak już wie, bo też odstał od pracodawcy zeznanie. Jedna, wielka, zbędna papierologia w tym smutnym państwie. Zamiast zlikwidować konieczność składania zeznań podatkowych, to oni jeszcze rozwijają urzędnictwo s$@@%syny. By żyło się k%#?a lepiej urzędniczej hydrze...

  •  

   pokaż komentarz

   PO c#?@@ TE ZEZNANIA W OGÓLE SĄ

   @benyowsky: W sumie dla typowych etatowców powinni to zlikwidować. Te zeznania maja tylko jakiś sens, gdy wykazujesz w nich inne dochody niż takie "standardowe" z umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamiast zlikwidować konieczność składania zeznań podatkowych

   @benyowsky: ... wraz z ulgami które tam sobie możesz odliczyć, bo Ty chcesz więcej łożyć na rozpasaną biurokrację, to nie, skurczybyki nie zrobią tego, ech szkoda gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @benyowsky: Twoje narzekanie jest trochę z dupy, bo kolejne uproszczenia to część procesu, który w końcu do tego doprowadzi. To, że US wypełni PIT za obywatela wcale nie znaczy, że pani Grażyna będzie wypełniać ołówkiem tabelki - pomyśl trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: jak obniżą podatki to nie będą Ci potrzebne żadne ulgi. System jest zj$$#ny, najpierw państwo Ci zabiera, a później, łaskawie proponuje abyś udowodnił, że jednak to Tobie się przydadzą TWOJE pieniądze...

   @jaksiepatrzy:

   Twoje narzekanie jest trochę z dupy, bo kolejne uproszczenia to część procesu, który w końcu do tego doprowadzi.

   Twoje myślenie jest z dupy, bo proponujesz jakieś p%!!$@$nięte procesy przejściowe, które są ZBĘDNE.

   To, że US wypełni PIT za obywatela wcale nie znaczy, że pani Grażyna będzie wypełniać ołówkiem tabelki - pomyśl trochę.

   Ale pani Grażyna będzie potrzebna do obsługi petenta/systemu. Dodatkowa pani Grażyna, którą pewnie trzeba będzie dodatkowo przeszkolić... Tak jak w moim mieście otwierali nowy US to część załogi brali z innych US, a część zatrudniali na nowo. Ale i tak wszystkich "szkolili" do nowych "zadań".

  •  

   pokaż komentarz

   @jaksiepatrzy: Ależ oczywiście, że ołówkiem i to Pani, która na pewno ma na imię Grażyna. W UM w Rzeszowie, do dzisiaj nie załatwisz nic przez emaila czy internet. Wszystko osobiście czy przez Pocztę Polską. Do tego druczek (który i tak musisz odebrać osobiście). Następnie i tak się pomylą... I od nowa.

  •  

   pokaż komentarz

   jak obniżą podatki to nie będą Ci potrzebne żadne ulgi.

   @benyowsky: W nowoczesnej odmianie socjalizmu jest to niemożliwe, lewica kiedyś przejmowała środki produkcji ale okazało się to, że taki model jest nieefektywny. Powrócono idei posiadania współwłasności, w zmodyfikowanej formie jaką stosowali naziści, do postaci podatków, które nie są niczym innym, jak darmowym pakietem udziałów każdego szczebla powstawania dóbr, bez ryzyka inercji centralnie sterowanej gospodarki. By żyło się lepiej, ...

  •  

   pokaż komentarz

   US wypełni PIT za obywatela, więc trzeba będzie zatrudnić nowych urzędników.

   @benyowsky: Co Ty p!##!!$isz, przecież żaden urzędnik tego nie wypełnia. Dane spływają elektronicznie i także elektronicznie są przetwarzane. Tu nawet jest redukcja urzędników, ponieważ odpadają papierowe deklaracje i osoby potrzebne do ich wpisywania do systemu, składowanie, przewożenie...

   Jeszcze tyle plusów dostałeś. Ludzie, gdzie wy macie rozum....

  •  

   pokaż komentarz

   @kapelusz: p##@#!?isz to Ty, bo przeczytać dokładnie nie potrafisz znaleziska. Napisane tam jest jak BYK, że obywatel wypełni elektronicznie, spłynie do urzędu, a później obywatel dopisze ulgi - więc urzędnik i tak będzie musiał to przetworzyć. Choćby po to aby sprawdzić czy ulga się należy. Krótko pisząc: i tak trzeba będzie dopisywać dodatkowe dochody, które urzędnik będzie wprowadzał/sprawdzał.

  •  

   pokaż komentarz

   urzędnik i tak będzie musiał to przetworzyć

   @benyowsky: ten system nazywa się trochę inaczej niż "urzędnik" - poza tym się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @kapelusz: system, srystem, jak mnie kontrolował UKS to żaden system ich nie interesował, trzepali fizyczne papiery. Tak samo będzie przy wypełnianiu pita. Pita kompletnie ZBĘDNEGO. JAk chcą coś zmieniać to niech zlikwidują konieczność składania tych głupich deklaracji. Zbędna robota żeby paru urzędasów miało co robić...

  •  

   pokaż komentarz

   JAk chcą coś zmieniać to niech zlikwidują konieczność składania tych głupich deklaracji.

   @benyowsky: Przecież dokładnie (!) o tym jest znalezisko - automatyczne składanie deklaracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kapelusz: Dokładnie? Ty chyba kpisz. Nadal trzeba składać deklarację - czyli potwierdzać to co wysłał pracodawca. NIC SIĘ NIE ZMIENIA, nadal będą ci zawracać dupę! Tylko całkowita eliminacja PIT37 normalizuje sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @denzelkowal: Powiedział korwinista co wiedział :D Żaden urzędnik w US nigdy nie liczył ani nie będzie liczył twojego zeznania z kalkulatorem w ręku! Wszystko mieli dawno policzone w bazie danych na podstawie danych z PIT-11 (bo płatnik, w trakcie roku wpłaca/rozlicza zaliczki na podatek dochodowy). Na tej podstawie wszystko już i tak mają policzone. Nie widzę powodu dla którego trzeba było to liczyć jeszcze raz samemu. Dla kogoś, kto nie korzysta z żadnych skomplikowanych ulg i odliczeń czy zaawansowanej inżynierii podatkowej - czyli dla jakiś ponad 80% społeczeństwa to tylko ułatwienie. Do tej pory mnóstwo ludzi (szczególnie słabo wykształconych i biednych) szło do biura rachunkowego, płaciło 80 zł by wypełnić dwie rubryki i zrobić trzy rachunki matematyczne. Co więcej, potem urzędnik sprawdzał otrzymany papier z tym co ma w komputerze (absurd!). Teraz to odpada.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Koleś jest trollem a nie żadnym korwinistą...

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: "szło do biura rachunkowego, płaciło 80 zł by wypełnić dwie rubryki i zrobić trzy rachunki matematyczne" a teraz jest lepiej. Komputer (US) się pomyli i zapłacą karę, karne odsetki za 5 lat i pójdą do więzienia. Bo "komputer zawsze się myli". Bareja po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedział korwinista co wiedział :D Żaden urzędnik w US nigdy nie liczył ani nie będzie liczył twojego zeznania z kalkulatorem w ręku!

   @msqs1911: powiedział wykopek, który nawet nie przeczytal tekstu. Gdybyś przeczytał to byś wiedział, że urzędnicy FIZYCZNIE będą dopisywać ulgi itp. przedstawiane w osobnych kwestionariuszy przez ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Ciekawe co zrobisz jak Twoje biuro rachunkowe się "zawinie". Kontrola US zaczyna się po 3 latach obrachunkowych(╯︵╰,)

 •  
  W.....................a

  +21

  pokaż komentarz

  Co roku to wysyłam i co roku zawiera to te same kwoty, które US już dostał. To powinno nie istnieć, a powinno być tylko dla tych, którzy coś tam robią dodatkowo albo mają ulgi. Wtedy zamiast 30mln ludzi, papierów było by tylko od jakiś 10mln ludzi bo reszta, tak jak ja aktualnie, przepisuje tylko tabelki i wysyła do nich to co mają na bieżąco... Powinno lecieć z automatu jeśli do jakiegoś terminu nie zgłoszę chęci, że coś mam dodatkowo. Jaka to by była oszczędność.