•  

  pokaż komentarz

  Ciekawe, kto będzie odpowiedzialny gdy urzędnik zrobi błąd w zeznaniu podatkowym?

  •  

   pokaż komentarz

   @marekpiotr: Przecież to było tłumaczone już milion razy. US tylko przygotowuje zeznanie, podatnik powinien je skontrolować w ciągu iluś tam dni, jeśli tego nie zrobi to przyjmuje się że nie ma uwag i zeznanie jest składane w takiej formie w jakiej urzędnik je przygotował. Odpowiedzialność za błędy dalej spoczywa na podatniku bo to on formalnie PIT składa.

   Urząd w ciągu maksymalnie 5 dni prześle na podany przez podatnika adres poczty elektronicznej e-mail z linkiem do gotowego zeznania podatkowego. Zeznanie będzie można zaakceptować lub odrzucić do upływu terminu składania zeznań - w 2017 r. to 2 maja. Jeżeli podatnik w tym terminie nie podejmie żadnych czynności, jego zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: No to genialnie mi ułatwili. Czyli i tak muszę sam policzyć...

  •  

   pokaż komentarz

   @DTST: ale dzieki temu ze pracownik US bedzie robil to samo bedzie mozna zatrudnic kolejnych 5000 osob w urzedach = zmiejszyc bezrobocie = sukces :D

  •  

   pokaż komentarz

   @DTST: W prostych Pitach jak kwota (podatek) wychodzi w okolicach zera, to wszystko jest policzone OK. Tyle musisz sprawdzić. Pole 115 o ile pamiętam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boobees: A o tym nie pomyślałem... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bachelor: Ale i tak muszę to pole 115 sobie policzyć, żeby sprawdzić. Chyba, że mówisz o jednym PiT - to wtedy i tak go po prostu przepisuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekpiotr: ty będziesz odpowiedzialny.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: Więc jeśli mam to kontrolować i tak to jaki sens ma jeszcze składanie wniosku ?

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: Jak to było tłumaczone milion razy, to daj linka do takiego tłumaczenia. Cytat, który zamieściłeś nic nie mówi o odpowiedzialności za błąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekpiotr: @amazka:

   A teraz pomyślcie:

   - macie złożyć zeznanie podatkowe.
   - nie sąsiad, nie kioskarka, nie ten pan z pieskiem, który kupuje dwie bułki we wtorki, ale wy.
   - za błędy w zeznaniu odpowiadacie wy, bo to wy składacie zeznanie.
   - za błędy nie będzie odpowiadać sąsiad, który wiercił w ścianach gdy wypełnialiście papierki, nie piesek, bo się zsikał, nie córka sąsiadki, której dyktowaliście liczby, bo ona ma ładny charakter pisma, tylko wy. Dlaczego wy? Bo to wy się podpisujecie na tym zeznaniu, że jest ono prawidłowe.

   A teraz weźmiemy na warsztat zeznanie wypełnione przez US.
   Kto je podpisuje, zaświadczając, że jest prawidłowo wypełnione?
   Wy.
   Kto więc ponosi odpowiedzialność za błędy?
   Wy.

   Już, czy trzeba prościej?

  •  

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian: Nie cierpię humanistów i ich bredni. Przepis proszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @amazka:
   Ustawa o PIT.
   Jeśli znajdziesz tam przepis, że za złożone zeznanie odpowiada szwagier sąsiada, a nie ten, kto je składa (podpisuje) to postawię ci piwo.

   pokaż spoiler Treści ustaw szuka się na stronach Sejmu RP.

  •  

   pokaż komentarz

   @amazka: Humanistów nie cierpisz... Znasz jakikolwiek przypadek w prawie, w którym za podpisany dokument odpowiada inna osoba niż podpisana (pomijając fałszerstwo)?

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: czyli zrobili coś co do niczego nikomu się nie przyda. czas poświecony na sprawdzenie będzie dokładnie taki sam jak na jego wypełnienie. przecież wszystko trzeba przeliczyć

  •  

   pokaż komentarz

   No to genialnie mi ułatwili. Czyli i tak muszę sam policzyć...

   @DTST: W tym właśnie jest problem. To już lepiej samemu usiąść i wypełnić, bo przynajmniej będę wiedział skąd mi się takie wyniki wzięły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boobees hahha, myslisz, że armia urzednikow bedzie z kalkulatorem liczyła kilka mln PIT? Zadziwiające, jakie niektórzy mają wyobrażenie o świecie. Powiem ci w sekrecie, że rachunków za prąd, ktore dostajesz nie przygotowują ludzie. Malo tego, nikt ich recznie nie pakuje do kopert i nie liże aby skleić ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @komarrek Ale nikt Ci nie każe z tego korzystać. To jest tylko dodatek, Ty nadal możesz samodzielnie to robić. Uważam, że jeśli ktoś ma umowę o pracę ciągłą w ciągu danego roku, nie ma nic dodatkowego do opodatkowania, ani żadnej szczególnej ulgi, to jest to dla niego świetne rozwiązanie. Przedsiębiorcy raczej z tego nie będą korzystać wg mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dawid19791: a po cholerę masz cokolwiek liczyć, myślisz że komputer się pomyli?

   Masz sprawdzić czy zgadzają się dane osobowe i dobrze wprowadzono dane z pit-11, resztę obliczeń już od dawna robi automat (przynajmniej jeżeli używasz e-deklaracji)

  •  

   pokaż komentarz

   @marekpiotr: Od chyba 4 lat żona robi pita przez stronę.
   W pierwszym roku wyszły jej trzy rozwiązania: dopłacić 2000zł, być na zero, zwrot 2000zł.
   Wybrałem zwrot 2000zł, zwrot przyszedł, cisza.
   W drugim roku rozlicza i z rozliczenia wyszło prawie to samo, 2000 do zwrotu. Cisza z US.
   W trzecim roku wyszło 4000 do zwrotu, albo 1000 do dopłacenia.
   W tym roku już się nawet nie pytała (7000 do zwrotu), którą opcję ma wybrać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozliczenie było z jej 2 stosunków ( ͡° ͜ʖ ͡°) pracy i z moich dwóch. A i jeszcze będzie korekta za niedługo, bo nowa księgowa w 2 pracy odprowadzała niepotrzebnie składkę na ubezpieczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: to po uju fest ułatwienie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Boobees: Podnieś podatki aby trzymać nowych bezrobotnych,,,urzędników.

  •  

   pokaż komentarz

   @sakfa od kilku lat używam i jakoś tak wychodzi że zawsze liczę

  •  

   pokaż komentarz

   wyszły jej trzy rozwiązania

   @dzidziaka: Jakim cudem na podstawie takich samych danych wejściowych "wychodzą" różne dane wyjściowe?

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: ale co ty masz za program który podaje ci 'rozwiązania'? albo wpisujesz składki z wszystkich pit-11 albo tylko z jednego i przez to różnice

  •  

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian: Czyli jest ułatwienie czy nie - bo się pogubiłem. NIe dość, że trzeba wszystko policzyć, jak zwykle po swojemu, to jeszcze wymyśleć i uzasadnić dlaczego US się pomylił. No to już czuję się przegrany z systemem. Czyli jest łatwiej czy nie? Bo ja czuję, że mam przechlapane ...

  •  

   pokaż komentarz

   Już, czy trzeba prościej?

   @ConanLibrarian: Czekaj, chcesz powiedzieć że zapłacę urzędnikowi za wypełnienie wniosku, a potem będę musiał powtórzyć jego pracę i sprawdzić czy się nie pomylił? Przecież to nie ma sensu

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: Ja rozliczam prawie wszystkie możliwe PITy. I za każdym razem gdy muszę odwiedzić US, to pani mi mówi, że nie wie dlaczego ale komputer jej mówi, że jest źle i żebym to wyjaśmił. A skąd ja mam wiedzieć, co komputer wymyślił tym razem, pomimo że jestem informatykiem. Nie ja pisałem algorytm, nie ja funkcje a do tego bywają informatycy, którzy mylą się znacznie częśćiej niż ja. A następnie mam wyjaśnić urzędzniczce, gdzie się pomyliłem, bo ona nie wie gdzie i czy w ogóle (bo może nie wiedzieć, że miałem inne koszty itp). Ale tego już się nie dowiem, bo komputer o tym nie wie ani urzędniczka tym bardziej. To ja poproszę jednak bez komputerów.
   Acha. Dodam jeszcze, że nie mieszkam w Polsce (choć tu też się rozliczam niestety) i nie mam takich problemów tu, gdzie mieszkam. Może komputery mądrzejsze. Miałem nawet zniżkę w podatkach w pierwszych latach, które ni jak nie wynikały z przepisów. Bałem się spytać, więdz się nie pytałem, bo tu, w razie pomyłki urzędu ewentualnie dostał bym sprostowanie. Jakoś wierzę, że w Polsce dostał bym jeszcze karę i ustawowe odsetki, bo ... się komputer pomylił a ja nie sprawdziłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @PAndy: To (IMHO) wygląda tak, że ludziom z szablonu (samotny, samotny z dzieckiem, małżeństwo ze zwykłymi ulgami, małżeństwa bez ulg itp.) wystarczy podpisanie. Po roku czy dwóch - będzie to już przymus, a później będziesz pisać podanie o prawo samodzielnego obliczania.
   Tak to chyba pójdzie... :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @ipkis123: I tak mu płacisz. Nawet jeśli niczego nie robi. :-)
   Dokument będzie wypełniony automatycznie (oczywiście że w pierwszym okresie z kontrolą ludzką) i jeśli jesteś odpowiedzialny, to zweryfikujesz. Tak samo, jak weryfikujesz teraz przed podpisaniem/wysłaniem.
   Za jakiś czas nie będziesz robić niczego w tej kwestii - urząd w ten sposób da Ci czas, żebyś zarobił na corocznie wyższy podatek. :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @PAndy kilka razy byłem wzywany du US w celu złożenia korekty, bo gdzieś popełniłem błąd. Zawsze dostawałem konkretna informację gdzie są nieprawidłowości. Nie wiem jak urzednik skarbowy może mówić że nie wie gdzie jest błąd w deklaracji. Widocznie w Twoim US pracują osoby niekompetentne.
   W każdym razie nigdy nie miałem z tego tytułu nieprzyjemności. W połowie tych przypadków sprawa była załatwia na przez telefon. Żadnych kar, gróźb itp.
   Skoro jesteś informatykiem, to wiesz, że nawet najlepszy program do PIT nie będzie w stanie zapobiec wprowadzeniu przez Ciebie nieprawidłowych danych. Kiedyś pomyliłem pola w formularzu i wyszło że mam 10 tys. podatku do zplacenia a po korekcie dostałem parę zł zwrotu.

  •  

   pokaż komentarz

   @PAndy: Stary albo mieszkasz w jakimś pato mieście albo dales sie ponieść historia typu legendy miejskie. Ja juz od 6-8lat wypelniam sam pity, chyba od poczatku za pomocą edeklaracje i raz dalem dupy i trzeba bylo pojechać sprostować. 1-2 do mnie dzwonili i przez Tel sie wyjasnialo co i jak zrobić i cicho sza. Nikt nigdy mnie zadnymibkarami nie straszyl a kaske za nadplaty max po miesiącu mialem ma koncie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Boobees komputer rozlicza. Nie urzędnik. I tak już jest od 2 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trollunio: Ja nie jestem przedsiębiorca i nie mam żadnych odliczeń czy innych dodatkowych spraw a jednak nie ufam urzędnikowi, skoro i tak mam sprawdzać to wolę to zrobić sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @komarrek Jasne, rozumiem, Twoje prawo :-) Ja mamie o tym opowiem i myślę, że może z tego skorzysta, bo wg mnie dobrze, że jest taka możliwość. Miałbym problem, gdyby to był obowiązek :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Trollunio: A skomplikowanie się wysyła pita przez neta? Bo zawsze tradycyjnie w okienku oddawałem i się zastanawiam czy spróbować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trollunio Ja wysyłam, bo rozlicza mi go księgowa, która jest zwolenniczką standardowych rozwiązań :-D

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko: mam pewne watpliwosci co do systemu OCR na pismo reczne...

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: ale czy mi sie tylko wydaje czy urzednika teraz bezposrednio do sadu bedziesz mogl podac z racji wprowadzenia w blad podczas "sporzadzania umowy" ? cos w stylu niezgodnych zapisow w umowie bankowej ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian: "Kto więc ponosi odpowiedzialność za błędy?" Taa nie tłumacz, po 3 latach zrozumieją po wezwaniu do US.(╯︵╰,) Masz kwit, masz rację. Nie masz kwitu , płacisz frycowe...

  •  

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko też jebłem jak to przeczytałem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) łap plusa

 •  

  pokaż komentarz

  W ogóle to o co chodzi z tymi PITami. Dostaję co roku. Włączam program e-deklaracje i przepisuje z jednej tabelki do drugiej i klikam zatwierdz. Po ch!% w ogóle to do mnie przychodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: Teraz możesz "poprosić urząd" (a raczej "poprosić" automat), aby zrobił to za ciebie i wysłał już gotowca. Bez przepisywania z jednej tabelki do drugiej, bo oni i tak już te dane mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: to samo mnie interesuje - po ch?! mam skladac zeznanie skoro i tak urzad ma te dane od pracodawcy/ow? nikt nie potrafi mi odpowiedziec... a do urzedu nie da sie dodzwonic.

  •  

   pokaż komentarz

   to samo mnie interesuje - po ch?$ mam skladac zeznanie skoro i tak urzad ma te dane od pracodawcy/ow? nikt nie potrafi mi odpowiedziec... a do urzedu nie da sie dodzwonic.

   @instinCtoriginal: możesz rozliczać się z małżonkiem, odpisać ulgi itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: jak nie ma się innych dochodów, rozliczeń itp itd to jasne, 8 rubryk wypełnic i koniec. Najlepsze, ze niektorzy płacą po 50zł za takie wypełnienie pita :D (i przy okazji dobry biznes jest z tego :D)

  •  

   pokaż komentarz

   @instinCtoriginal: @tfuj_pszyjaciel: część pracodawców oferuje rozliczanie za pracownika o ile ten wcześniej zgłosi taką chęć, ale warunkiem jest brak dodatkowych dochodów. W przeciwnym wypadku trzeba to samemu zrobić bo nikt nie ma pewności, czy dany podatnik nie zarobił dodatkowe pieniądze poza standardową pensją czy nawet dostał w formie darowizny.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: możesz skontrolować, czy pracodawca nie robi Cię w ch... i pomimo umowy i wypłacanej kwoty na rękę, to czy nie odprowadza mniejszych podatków, czy czegoś. Możesz odliczyć ulgi. Więcej nie potrafię wymyślić xd

  •  

   pokaż komentarz

   @Docnt: powinno przychodzić podsumowanie i jak coś się nie zgadza, czy mam inne dochody itp. to wtedy składam dodatkową deklaracje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Docnt: @tfuj_pszyjaciel: dokładnie, szczególnie w jakiś małych firmach.
   no i jak masz jakieś zlecenia itd. to też nie zapomnisz zawrzeć

  •  

   pokaż komentarz

   @sensi: ale urzad i tak wie kiedy klamie, to skoro wiedza kiedy klamie to czemu sami za mnie nie wypelnia, jesli maja info o moich dochodach? ;)
   ewentualna korzysc z pitu to wlasnie jak sie chce cos odpisac - nawiazujac do @TenebrosuS

  •  

   pokaż komentarz

   @instinCtoriginal: Które dane ma urząd? Jeśli pracujesz tylko na etacie to pewnie tak. Ale niech urodzi CI się nowe dziecko i już jakoś magicznie urząd nie doda Ci go do PIT-O. Zapewniam. Rozliczasz wynajem, ulgi? No to życzę szczęśćia. Szczerze. Bo będzie Ci potrzebne. Baaaaardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Docnt:

   możesz skontrolować, czy pracodawca nie robi Cię w ch... i pomimo umowy i wypłacanej kwoty na rękę, to czy nie odprowadza mniejszych podatków, czy czegoś.

   To można zrobić bez konieczności wypisywania głupiego PITu37. Wystarczy złożyć do US papier, że chce się potwierdzenie informacji o dochodach. Kto bedzie chciał to sobie sprawdzi co zadeklarował pracodawca. NIe trzeba do tego zbędnej papierologii. Pomijam już fakt, że XXI wieku takie informacje powinny by dostepne online, bo jednak wybuliliśmy jako podatnicy konkretną forsę na "informatyzację urzędów".

   Możesz odliczyć ulgi.

   Prościej byłoby nie płacić podatków w nadmiarze, a później prosić pana o łaskawe zwrócenie nam własnych pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @benyowsky: ale ja się z tym zgadzam. Szczególnie z fragmentem o informatyzacji. Mówię tylko do czego to może służyć, nic więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: Chodzi o podpis... ręczny lub elektroniczny. Pożyjesz zobaczysz...(╯︵╰,)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny, wielki sukces polskiego rządu (bez względu na partię, bo i tak wszystkie robią taki sam syf). US wypełni PIT za obywatela, więc trzeba będzie zatrudnić nowych urzędników.

  A każdy normalny zadaje sobie co roku pytanie: PO c#!!? TE ZEZNANIA W OGÓLE SĄ!? PiT37 to totalne kuriozum. Przepisuje się z PiT11 to co US i tak już wie, bo też odstał od pracodawcy zeznanie. Jedna, wielka, zbędna papierologia w tym smutnym państwie. Zamiast zlikwidować konieczność składania zeznań podatkowych, to oni jeszcze rozwijają urzędnictwo s$@@%syny. By żyło się k%#?a lepiej urzędniczej hydrze...

  •  

   pokaż komentarz

   PO c#?@@ TE ZEZNANIA W OGÓLE SĄ

   @benyowsky: W sumie dla typowych etatowców powinni to zlikwidować. Te zeznania maja tylko jakiś sens, gdy wykazujesz w nich inne dochody niż takie "standardowe" z umowy.

  •  

   pokaż komentarz

   Zamiast zlikwidować konieczność składania zeznań podatkowych

   @benyowsky: ... wraz z ulgami które tam sobie możesz odliczyć, bo Ty chcesz więcej łożyć na rozpasaną biurokrację, to nie, skurczybyki nie zrobią tego, ech szkoda gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @benyowsky: Twoje narzekanie jest trochę z dupy, bo kolejne uproszczenia to część procesu, który w końcu do tego doprowadzi. To, że US wypełni PIT za obywatela wcale nie znaczy, że pani Grażyna będzie wypełniać ołówkiem tabelki - pomyśl trochę.

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: jak obniżą podatki to nie będą Ci potrzebne żadne ulgi. System jest zj$$#ny, najpierw państwo Ci zabiera, a później, łaskawie proponuje abyś udowodnił, że jednak to Tobie się przydadzą TWOJE pieniądze...

   @jaksiepatrzy:

   Twoje narzekanie jest trochę z dupy, bo kolejne uproszczenia to część procesu, który w końcu do tego doprowadzi.

   Twoje myślenie jest z dupy, bo proponujesz jakieś p%!!$@$nięte procesy przejściowe, które są ZBĘDNE.

   To, że US wypełni PIT za obywatela wcale nie znaczy, że pani Grażyna będzie wypełniać ołówkiem tabelki - pomyśl trochę.

   Ale pani Grażyna będzie potrzebna do obsługi petenta/systemu. Dodatkowa pani Grażyna, którą pewnie trzeba będzie dodatkowo przeszkolić... Tak jak w moim mieście otwierali nowy US to część załogi brali z innych US, a część zatrudniali na nowo. Ale i tak wszystkich "szkolili" do nowych "zadań".

  •  

   pokaż komentarz

   @jaksiepatrzy: Ależ oczywiście, że ołówkiem i to Pani, która na pewno ma na imię Grażyna. W UM w Rzeszowie, do dzisiaj nie załatwisz nic przez emaila czy internet. Wszystko osobiście czy przez Pocztę Polską. Do tego druczek (który i tak musisz odebrać osobiście). Następnie i tak się pomylą... I od nowa.

  •  

   pokaż komentarz

   jak obniżą podatki to nie będą Ci potrzebne żadne ulgi.

   @benyowsky: W nowoczesnej odmianie socjalizmu jest to niemożliwe, lewica kiedyś przejmowała środki produkcji ale okazało się to, że taki model jest nieefektywny. Powrócono idei posiadania współwłasności, w zmodyfikowanej formie jaką stosowali naziści, do postaci podatków, które nie są niczym innym, jak darmowym pakietem udziałów każdego szczebla powstawania dóbr, bez ryzyka inercji centralnie sterowanej gospodarki. By żyło się lepiej, ...

  •  

   pokaż komentarz

   US wypełni PIT za obywatela, więc trzeba będzie zatrudnić nowych urzędników.

   @benyowsky: Co Ty p!##!!$isz, przecież żaden urzędnik tego nie wypełnia. Dane spływają elektronicznie i także elektronicznie są przetwarzane. Tu nawet jest redukcja urzędników, ponieważ odpadają papierowe deklaracje i osoby potrzebne do ich wpisywania do systemu, składowanie, przewożenie...

   Jeszcze tyle plusów dostałeś. Ludzie, gdzie wy macie rozum....

  •  

   pokaż komentarz

   @kapelusz: p##@#!?isz to Ty, bo przeczytać dokładnie nie potrafisz znaleziska. Napisane tam jest jak BYK, że obywatel wypełni elektronicznie, spłynie do urzędu, a później obywatel dopisze ulgi - więc urzędnik i tak będzie musiał to przetworzyć. Choćby po to aby sprawdzić czy ulga się należy. Krótko pisząc: i tak trzeba będzie dopisywać dodatkowe dochody, które urzędnik będzie wprowadzał/sprawdzał.

  •  

   pokaż komentarz

   urzędnik i tak będzie musiał to przetworzyć

   @benyowsky: ten system nazywa się trochę inaczej niż "urzędnik" - poza tym się zgadza.

  •  

   pokaż komentarz

   @kapelusz: system, srystem, jak mnie kontrolował UKS to żaden system ich nie interesował, trzepali fizyczne papiery. Tak samo będzie przy wypełnianiu pita. Pita kompletnie ZBĘDNEGO. JAk chcą coś zmieniać to niech zlikwidują konieczność składania tych głupich deklaracji. Zbędna robota żeby paru urzędasów miało co robić...

  •  

   pokaż komentarz

   JAk chcą coś zmieniać to niech zlikwidują konieczność składania tych głupich deklaracji.

   @benyowsky: Przecież dokładnie (!) o tym jest znalezisko - automatyczne składanie deklaracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kapelusz: Dokładnie? Ty chyba kpisz. Nadal trzeba składać deklarację - czyli potwierdzać to co wysłał pracodawca. NIC SIĘ NIE ZMIENIA, nadal będą ci zawracać dupę! Tylko całkowita eliminacja PIT37 normalizuje sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @denzelkowal: Powiedział korwinista co wiedział :D Żaden urzędnik w US nigdy nie liczył ani nie będzie liczył twojego zeznania z kalkulatorem w ręku! Wszystko mieli dawno policzone w bazie danych na podstawie danych z PIT-11 (bo płatnik, w trakcie roku wpłaca/rozlicza zaliczki na podatek dochodowy). Na tej podstawie wszystko już i tak mają policzone. Nie widzę powodu dla którego trzeba było to liczyć jeszcze raz samemu. Dla kogoś, kto nie korzysta z żadnych skomplikowanych ulg i odliczeń czy zaawansowanej inżynierii podatkowej - czyli dla jakiś ponad 80% społeczeństwa to tylko ułatwienie. Do tej pory mnóstwo ludzi (szczególnie słabo wykształconych i biednych) szło do biura rachunkowego, płaciło 80 zł by wypełnić dwie rubryki i zrobić trzy rachunki matematyczne. Co więcej, potem urzędnik sprawdzał otrzymany papier z tym co ma w komputerze (absurd!). Teraz to odpada.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Koleś jest trollem a nie żadnym korwinistą...

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: "szło do biura rachunkowego, płaciło 80 zł by wypełnić dwie rubryki i zrobić trzy rachunki matematyczne" a teraz jest lepiej. Komputer (US) się pomyli i zapłacą karę, karne odsetki za 5 lat i pójdą do więzienia. Bo "komputer zawsze się myli". Bareja po prostu.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedział korwinista co wiedział :D Żaden urzędnik w US nigdy nie liczył ani nie będzie liczył twojego zeznania z kalkulatorem w ręku!

   @msqs1911: powiedział wykopek, który nawet nie przeczytal tekstu. Gdybyś przeczytał to byś wiedział, że urzędnicy FIZYCZNIE będą dopisywać ulgi itp. przedstawiane w osobnych kwestionariuszy przez ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @msqs1911: Ciekawe co zrobisz jak Twoje biuro rachunkowe się "zawinie". Kontrola US zaczyna się po 3 latach obrachunkowych(╯︵╰,)

 •  

  pokaż komentarz

  Co roku to wysyłam i co roku zawiera to te same kwoty, które US już dostał. To powinno nie istnieć, a powinno być tylko dla tych, którzy coś tam robią dodatkowo albo mają ulgi. Wtedy zamiast 30mln ludzi, papierów było by tylko od jakiś 10mln ludzi bo reszta, tak jak ja aktualnie, przepisuje tylko tabelki i wysyła do nich to co mają na bieżąco... Powinno lecieć z automatu jeśli do jakiegoś terminu nie zgłoszę chęci, że coś mam dodatkowo. Jaka to by była oszczędność.