•  

  pokaż komentarz

  tl;dr

  pokaż spoiler Na leczenie wydałem 3600zł, zasądzone zostało 2600zł (+ odsetki, których nie uwzględniam, bo nie wiem ile wyniosą, ale raczej nie będą to kokosy), mam pokryć 70% kosztów sądowych, czyli 2100zł. Po odjęciu kosztów sądowych oraz prowizji dla kancelarii zostaje mi w kieszeni 400zł. Czyli na samych kosztach leczenia jestem 3200zł w plecy, nie wspominając już o znoszeniu bólu, czasu poświęconego na użeranie się ze wszystkim, latanie po lekarzach itd...


  Więcej info w powiązanych

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337 Czyli, że co? Potrącili cię, i jeszcze musiałeś za to zapłacić? W Polsce jak w lesie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: zrób tl;dr jak mogłeś przegrać sprawę skoro miałeś zielone i 7 świadków oszustów?

  •  

   pokaż komentarz

   @709009: nie potrącili, tylko położył moto bo ktoś wykonał manewr którego kierujący motocyklem się nie spodziewał. Nie słyszałem, żeby kierowca jadący samochodem po wjeździe w kogoś uzyskał odszkodowanie, ciekawe co było w aktach sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi Sprawa winowajcy na szczescie jest rozwiazana, bo facet dostal mandat. W powiazanych masz wiecej info :) jednak zwrot kosztow leczenia i zadoscuczynienie jak widzisz - nie przysluguje

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: czyli jednym słowem, kierowca który spowodował wypadek wyszedł na nim lepiej niż ty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337:

   Napisz coś więcej, czy w pozwie domagałeś się pełnego zwrotu kosztów sądowych? Czy przedstawiłeś rachunki za rehabilitację?

   Generalnie z twojego opisu brzmi jakbyś nie do końca jasno sprecyzował przed sądem czego się domagasz, od kogo i na jakiej podstawie. Załatwiałeś sprawę samodzielnie czy miałeś profesjonalnego reprezentanta? Jeśli to drugie to wklej nazwisko tego geniusza który tak ci sprawe ogarnął.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Słuchaj. Na razie wygrałeś część sumy o którą się domagałeś. Zazwyczaj w I instancji sędziowie są bardzo ostrożni i wstrzęmięzliwi.
   Apeluj, a /wg mnie masz bardzo duże szanse na dosć sporą kasę wliczając w to ustawowe odsetki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dzonzi Chyba tak, bo dla niego sprawa zakonczyla sie na oplaceniu mandatu...

  •  

   pokaż komentarz

   chodziło mi o wjechanie w kogoś w sensie w tył pojazdu.

   @Cash1337: a to ciekawe, w przypadku samochodów uznaje się winę prowadzącego który by wjechał w tył powołując się na przepis o konieczności utrzymywania prędkości umożliwiającej zatrzymanie się w razie gwałtownego hamowania poprzedzającego pojazdu. I nie ważne, że wjechał w kogoś i dlatego zatrzymał się w miejscu, kiedy jest kilka aut jeden na drugim winni są wszyscy wjeżdżający, niewinny tylko pierwszy :) Jak widać przy motocyklach stosuje się taryfę ulgową biorąc pod uwagę brak możliwości reakcji, szkoda, że przy samochodach się na to nie patrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @comrade Byly faktury i bylo wszystko jasno sprecyzowane. Musze teraz uciekac, ale obiecuje, ze wieczorem usiade i na wszystko poodpisuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: dosyć to dziwne, wygląda mi na to, że prawnik zwyczajnie przeszarżował z kwotą odszkodowania (tym bardziej że mówisz że już jakieś dostałeś) i nie potrafił jej odpowiednio uargumentować.

  •  

   pokaż komentarz

   [...] wydałem 3600zł, zasądzone zostało 2600zł (+ odsetki[...]), mam pokryć 70% kosztów sądowych, czyli 2100zł.

   @Cash1337: Manipulujesz albo nieświadomie okłamujesz ludzi, pieprząc głupoty. Nie wiem czy wiesz, ale w kraju świadomość prawna jest niska i te brednie szkodzą świadomości ludzi i nieuczciwie atakujesz sąd:
   - zażądałeś ponad 7000 a nie 3600
   - sąd zasądził ci tyle ile wyliczył biegły rzeczoznawca, do opinii którego mogłeś zgłosić uwagi, tym bardziej, że miałeś pełnomocnika - ogólnie biegły wycenia uczciwie i zakładam że zawyżyłeś koszty, a zadośćuczynienie ci sie nie należało (pewnie już coś dostałeś z OC)
   - twoje stawki z kancelarią są kwestią umowy którą zawarłeś - a negocjowałeś kiepsko
   - opłata kancelaryjna to 1 zł od strony i tylko jeśli sąd za ciebie robi ksero, substytucja kosztuje 17 zł opłaty skarbowej a nie 200 itd.
   Już mi się nie chce ci tłumaczyć wszystkiego, a od tego masz pełnomocnika. Nie opowiadaj więc głupot, tylko zainteresuj się swoją sprawą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337:
   Kolego wszystko fajnie, ale na każdym kroku podnosisz, że chcesz przedstawić wszystko obiektywnie, zatem proponuje abyś zanonimizował uzasadnienie wyroku i tutaj je wrzucił, wówczas można się odnieść merytorycznie do wyroku oraz poznać sposób myślenia sądu i dlaczego wydał taki, a nie inny wyrok. Nikt Ci nie podpowie bez poznania uzasadnienia czy ma sens składanie apelacji, no chyba, że chcesz poznać opinię Mirka Seby, co pisze z piwnicy, że sędzia w takiej sprawie się sprzedał za garść srebrników i stąd ten wyrok.
   Pamiętajcie, że sądy to takie instytucja, ze niemal w każdej sprawie jedna strona czuje się pokrzywdzona i nigdy wszyscy nie będą zadowoleni...

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: 17 minut filmu bez żadnej treści. Nie napisałeś najważniejszego: CZEMU odrzucili twoje roszczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   Na leczenie wydałem 3600zł, zasądzone zostało 2600zł (+ odsetki, których nie uwzględniam, bo nie wiem ile wyniosą, ale raczej nie będą to kokosy), mam pokryć 70% kosztów sądowych, czyli 2100zł. Po odjęciu kosztów sądowych oraz prowizji dla kancelarii zostaje mi w kieszeni 400zł. Czyli na samych kosztach leczenia jestem 3200zł w plecy, nie wspominając już o znoszeniu bólu, czasu poświęconego na użeranie się ze wszystkim, latanie po lekarzach itd...

   @Cash1337: aż mi się w to wierzyć nie chce. CO ZA Zj#%$NY KRAJ I TO DOSŁOWNIE wcale mnie nie dziwi,że planuje stad wyp$@!?@@ać nawet do Tajlandii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Daleki_Jones: @Cash1337: Dokładnie, jakie było uzasadnienie do wyroku?
   To jest chyba w tym wszystkim najważniejsze, a niestety przez 16 minut dowiedzieliśmy się tyle co wynikało z samego tytułu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   zanonimizował uzasadnienie wyroku i tutaj je wrzucił
   @Cash1337 @yytulp podbijam stawkę i wnoszę o wrzucenie pozwu, jak i innych pism procesowych w sprawie (po uprzedniej anonimizacji). Na chwilę obecną ta akcja jest niczym więcej jak dokarmienia pelikanów. Jeszcze ta głupkowata otoczka z kominiarką i celą więzienną w kontekście sprawy o odszkodowanie xD.

   Doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że nikt tak nie potrafi zamącić w prostym stanie faktycznym, jak strony postępowania. Nie musisz odpisywać, a jedynie przeskanować dokumentacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @709009: W dziczy jak coś cię ugryzie to przynajmniej natura, a w polskiej cywilizacji jak coś cię ugryzie to chory społeczny konstrukt post-komunistyczny.
   https://www.youtube.com/watch?v=dczhLor4Woo
   Ale jak oglądam wypadek to zapierniczałeś jak szalony w terenie zabudowanym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: nie masz co tu narzekać kolego - wykop broni sędziowskiego qui pro quo własną piersią.
   a jak widać jeszcze sporo do zrobienia żeby było normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Na leczenie wydałem 3600zł, zasądzone zostało 2600zł (+ odsetki, których nie uwzględniam, bo nie wiem ile wyniosą, ale raczej nie będą to kokosy), mam pokryć 70% kosztów sądowych, czyli 2100zł.

   @Cash1337: Gdybyś w pozwie zażądał 3600 a nie tej kwoty jaką zażądałeś, to wtedy za koszty sądowe zapłaciłbyś około 800 złotych, bo zamiast przegrać w 70%, to wygrałbyś w 72%. Kto w ogóle podsunął Ci pomysł wpisania tak wysokiej kwoty w pozwie?

  •  
   M.........y

   -1

   pokaż komentarz

   @Cash1337: O k@$#a. ja mam podobną sprawę teraz. 7 złamań po wypadku motocyklowym po wymuszeniu pierwszeństwa przez kierowcę samochodu. Biegły oraz policja mówią jednoznacznie, że wina puszki, ale sprawa się ciągnie już prawie rok...

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337 wykop, ps: siema cash, kiepska sprawa, sam skasowałem kiedyś CBR 600f4i i też na tym kiepski wyszedłem a wina była kierowcy osobówki. Pozdrówki od kolegi który Cię kiedyś w Londynie gościł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Ten sąd jakiś nienormalny, idiota w aucie odwala taką akcję, a Ty przegrywasz sprawę w sądzie. Dodatkowo zawistni ludzie, którzy kłamali, że było czerwone. Sąd widział to nagranie? Osoby śledzące sprawę od dawna pewnie wiedzą, ja pierwszy raz o niej słyszę dlatego pytam. Życzę dużo zdrowia, lewa górą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Molibdenowy: Chodzisz? Żyjesz? Jak wygląda Twoje zdrowie po tym wszystkim? Będziesz mógł wrócić na moto? Życzę zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337 ciesz sie ze nie poszedles siedziec. Mnie gosciu gonil z palka, wywrocil sie, zlamał bark , mialem 5 swiadkow , dostałem 10.000 zl kary i godziny spoleczne . Fuck logic

  •  
   m............k

   -2

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Ty się, Stary, odwołaj do wyższej instancji, ewentualnie poproś w tej samej instancji o ponowne rozpatrzenie Twojej sprawy i zmianę sędziego prowadzącego.

  •  

   pokaż komentarz

   @miniCZOLG: dostałeś 10.000 zł kary, że prawie dostałeś wpier$#@% od gościa?

   pokaż spoiler strzelam, że to było w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  
   M.........y

   0

   pokaż komentarz

   @pawel-niczyporek: Zderzenie nastąpiło przy ~25 km/h, z czego hamowałem od około 55 km/h (teren zabudowany - prędkość początkowa wyznaczona na podstawie uszkodzeń pojazdów i śladów hamowania).

   Ucierpiały mocno obie ręce i noga. Mam 12 śrub i płytke tytanową w nadgarstku. Chodzę, biegam, chodzę na siłownię po 8 mies od wypadku, więc nie ma tragedii. Na motocykl wracam jak tylko wyjmą mi płytkę tytanową. Natomiast byłem wyłączony całkowicie z życia na 2 miesiące

  •  
   a.......2

   -9

   pokaż komentarz

   @Cash1337: nic dziwnego, że przegrałeś, bo wg. przepisów to Twoja wina, nie zachowałeś bezpiecznej odległości, nie dostosowałeś prędkości do warunków panujących na drodze itp. Jedziecie tym samym pasem, gość odwala taki manewr ale kolizję powodujesz Ty, bo w niego uderzasz, a powinieneś tak jechać żeby móc się zatrzymać. On popełnia tylko wykroczenie formalne (za co pewnie dostał mandat), ale sprawcą kolizji jesteś Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @a5f5c1 tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) 'bo to nie elegancja francja '

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: dobrze, że nagłośniłeś sprawę, powinieneś jeszcze napisać jaka ubezpieczalnia taka mądra... Niech ludzie wiedzą, które ubezpieczalnie omijać szerokim łukiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ucierpiały mocno obie ręce i noga. Mam 12 śrub i płytke tytanową w nadgarstku. Chodzę, biegam, chodzę na siłownię

   @Molibdenowy: Kurde, jakiś robocop nieśmiertelny z Ciebie, Mireczku. ;) Cieszę się, że wszystko u Ciebie dobrze się skończyło. Pozdro.

  •  

   pokaż komentarz

   @adamerso Przeciez jakbym jechal samochodem to wpadlbym mu w drzwi kierowcy, a nie w tyl :)

  •  

   pokaż komentarz

   @LDevil Konsultowalem sie z paroma prawnikami i kwoty, ktorymi strzelali byly zdecydowanie wyzsze, niz doplata 6000 do zaplaconych 1200 + zwrot za faktury. Nawet teraz dostalem PW od paru mirkow, ktorzy zajmuja sie tym zawodowo i informacja, ze 6000 zadoscuczynienia w zadnym wypadku nie jest wygorowana kwota. Ja sie na tym nie znam, czy Ty sie na tym znasz -nie wiem. Ufam ludziom, ktorzy sie tym zajmuja na co dzien.

  •  

   pokaż komentarz

   @artur1792 Ale o czym Ty mowisz? Akurat sprawa dot. ustalenia sprawcy wypadku jest tutaj bezdyskusyjna i nie bylem nim ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @YouogY Dopiero poszlo pismo o uzasadnienie. Jak bede mial je w reku to dam znac :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Daj znać koniecznie.
   Niestety przy apelacji składa się zażalenie i zaskarża się wyrok sądu pierwszej instancji, czyli musisz konkretnymi kruczkami wytknąć sądowi..

  •  
   w.................z

   +6

   pokaż komentarz

   @adamerso: Mnie raz ten prżepis zastosował debil policjant, dziadek wymusił mi z boku i wjechałem my w tył, glina debil stwierdził że to mija wina bo najechanie, ch!? źe dziadek pojawił się z bocznej uliczki dwie sekundy przed kontaktem i uderzyłem w niego hamując. W sądzie wygrałem ale trwalomto dwa lata i ch!? znodszkodowania bo auto naprawiłem bez rachunków, czyli części używane a naprawa u kolegi w warsztatcie. Nie dostałem nic, ani pół złamanego grosza.
   Najlepsze ze dziadek się przyznał do wymuszenia a j$$@ny szmaciarz z policji mu wmówił sen to moja wina bo mu wjechałem w tył. I przez sk!%?ysyna byłem kilka tys w plecy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Przegrałeś to przegrałeś. Teraz powiedz ile miałeś na tej prostej na liczniku. Jakkolwiek to nie zdejmuje faktu, że auto wymusiło pierwszeństwo na tobie, to jechałeś więcej niż powinieneś. W sumie w przypadku gdybym to ja kierował autem to byłaby moja pierwsza linia obrony.

  •  

   pokaż komentarz

   Mirki, przepraszam Was bardzo, ale nie było mnie 2 godziny, pojawiło się ponad

   200 komentarzy i niestety wiele z nich jest doczepionych pod jeden komentarz,

   więc odpowiem zbiorowo.

   Napisz coś więcej, czy w pozwie domagałeś się pełnego zwrotu kosztów sądowych?

   Czy przedstawiłeś rachunki za rehabilitację?

   Generalnie z twojego opisu brzmi jakbyś nie do końca jasno sprecyzował przed

   sądem czego się domagasz, od kogo i na jakiej podstawie. Załatwiałeś sprawę

   samodzielnie czy miałeś profesjonalnego reprezentanta? Jeśli to drugie to wklej

   nazwisko tego geniusza który tak ci sprawe ogarnął.

   @comrade:

   Tak, mam profesjonalnego reprezentanta. Cytując pozew "2. zasądzenie od pozwanego na rzecz powoda kosztów procesu, w tym kosztów zastępstwa procesowego w wysokości 1.200,00 zł oraz opłaty skarbowej od pełnomocnictwa w wysokości 17,00 zł;"

   "Oryginalne" pozew opiewał na kwotę 8 600zł - Faktury za rehabilitację 2 600 + dopłata 6000 do wypłaconych 1200zł zadoścuczynienia. Później doszły faktury na ok 1000zł, których sąd nie dopuścił. Dostanę uzasadnienie to będzie wiadomo co i jak.

   @MinisterPrawdy

   Nikim celowo nie manipuluję i nikogo celowo nie oszukuję. Odnosisz się do tl;dr zamiast do właściwej treści, która jest przedstawiona na filmie. Zarządałem 8 600zł - Faktury za rehabilitację 2 600 + dopłata 6000 do wypłaconych 1200zł zadoścuczynienia. Później doszły faktury na ok 1000zł, których sąd nie dopuścił. Dostanę uzasadnienie to będzie wiadomo co i jak. Z tego co rozmawiałem z ludźmi, którzy się ogarniają w temacie to nie jest to jakaś wygórowana kwota. Kancelaria bierze 20% od wygranej kwoty, a z tego co czytałem opinię biegłych to potwierdzili, że wszelkie zgłoszone szkody powstały w skutek mojego wypadku.
   Jeżeli nadal czegoś nie rozumiem, bądź wprowadzam kogoś w błąd to będę wdzięczny za poprawienie. Nie jest to moim celem. Prawdopodobnie popełniłem błą licząc 20% od kwoty 500zł, zamiast od 2600. Oznacza to tyle, ze jestem jeszcze bardziej w plecy - tak na chłopski rozum.

   Kolego wszystko fajnie, ale na każdym kroku podnosisz, że chcesz przedstawić wszystko obiektywnie, zatem proponuje abyś zanonimizował uzasadnienie wyroku i tutaj je wrzucił, wówczas można się odnieść merytorycznie do wyroku oraz poznać sposób myślenia sądu i dlaczego wydał taki, a nie inny wyrok.

   @yytulp:
   Mireczku, nie mam w ręku uzasadnienia wyroku, bo dopiero złożyliśmy wniosek. Obiecuję, że dam znać jak tylko będzie wiadomo coś więcej.

   @Daleki_Jones @FeNtastiC @Papilon - Jak już pisałem wcześniej. Nie mam jeszcze uzasadnienia wyroku ale zobowiązuje się wrzucić je jak tylko je dostanę. Nie uda mi się wszystkich zawołać, więc zachęcam Was do kliknięcia 'obserwuj' przy moim profilu, ponieważ uzasadnienie powinno się pojawić w najbliższych dniach.

   @Marcinowy: Dzięki!

   @LDevil Mireczku, pisałem już wyżej. Oryginalnie 2600 (faktury) + 6000 dopłaty do 1200 już zapłaconych. Później doszły faktury na ok 1000zł. Mam info na PW od osób, które w tym siedzą, że w żadnym wypadku nie jest to wygórowana kwota i ja też wybierając kancelarię sugerowałem się obiecywaną kwotą, bo niektóry obiecywali 80 000 i nie byli dla mnie wiarygodni.

   @Molibdenowy Mam nadzieję, że wszystko potoczy się po Twojej myśli!

   @Lakai85 Siema! :D Nie wiedziałem, że masz tu konto ;) Pozdro!

   @pawel-niczyporek Chodzę, żyję. Czasami bark i kolano dokuczają. W szczególności bark jak muszę go dłużej używać, tj. trzymać ręce w górze. Dosyć szybko pojawia się ostry, kłujący ból.

   @miniCZOLG Co o.O poważnie? Brzmi jak jakiś kiepski zart.

   @mampytanieotak Właśnie dlatego postanowiłem spytac się Was jak dalej w tym temacie działać :)

   @YouogY Obiecuję wstawić uzasadnienie jak tylko je dostanę.

   @Arekusandura: Ja się na tym nie znam. Jeśli z Waszą pomocą postanowię ładować kolejną kasę w ten spór to z pewnościa nadal będą zajmowali się tym profesjonaliści :) Dzięki za radę

   @Analityk Mireczku, czy oglądałeś ten film? Facet zaczął zawracać na środku trzypasmowej drogi. Z tego co pamiętam to dostał mandat za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Oglądałem i jestem pewien, że cie nie widział oraz że jechałeś nieprzepisowo szybko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Jakie miales stwierdzone obrazenia?
   co kosztowalo w leczeniu 3600??

  •  
   t.............r

   +1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @siwy_dymek:

   uszkodzenie I stopnia stawu barkowo-obojczykowego i mostkowo-obojczykowego lewego, stłuczenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, uszkodzenie przyczepu udowego więzadła podocznego piszczelowego, uszkodzenie łękotki przyśrodkowej kolana lewego, uszkodzenie przyczepu strzałkowego więzadła piętowo-strzałkowego stopy lewej, skręcenie stawu skokowego, skręcenie lewej kończyny dolnej.

   3x USG ~430zł
   Ortopeda 200zł
   Taśma rehabilitacyjna ~35zł
   Pasek do Jogi 25zł
   Transport do Siedlec do biegłych sądowych ~36zł
   26 rehabilitacji - reszta (wybacz, nie chce mi sie liczyć, bo były wizyty 1h i 30min ale łącznie koszta wyniosły prawie 3600zł

  •  
   I............a

   -16

   pokaż komentarz

   Czyli że jak, gość bez twarzy popiernicza 55km/h w zabudowanym, nie zachowuje szczególnej ostrożności, jeździ sobie do stanów, a ja mam jeszcze płacić składki na jakieś jego leczenie? No chyba pogięło.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: To ja czekam na uzasadnienie i obiecuje się ustosunkować merytorycznie. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Pisz szczerze. Chciałeś zarobić na wypadku, ale się nie udało. Do tego zrobiłeś dramę na wykopie, żeby nagłośnić temat i podjąć drugą próbę.

   Następnym razem nie mknij tyle po mieście i wymijaj zamiast się kłaść na asfalt.

   A co do uszczerbku na zdrowiu, to przekonałeś mnie tym gadaniem, że nie miałeś czasu czekać na rehabilitację, bo zaraz wyjazd do stanów.. Eh, taki to poszkodowany..

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Mój wyjazd do USA zasponsorowałem sobie za swoje własne, ciężko zarobione pieniądze. Twarz mam, tylko schowaną pod kominiarką, a temat sprawcy wypadku był nawet w tym znalezisku poruszany paręnaście razy.

   @yytulp: Dziękuję Mirku za trzymanie poziomu dyskusji :) Proszę abyś zaobserwował mnie na wypoku, albo zajrzał w mój profil za jakiś czas, bo nie ma opcji, aby udało mi się wszystkich zawołać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: poza tematem łąkotki, ktora rozumiem ze nie byla operowana, czyli uszkodzenie stabilne lub wynik badania usg dal taki obraz -a jest to badanie subiektywne, to sorry, ale ja nie widze tu leczenia na taka kwote, powodu do rehabilitacji tez nie bardzo. Takie obrazenia wymagaja poprostu czasu, aby mogly sie zagoic a zbyt wczesna rehabilitacja paradoksalnie moze zaburzyc gojenie. Rozumiem, ze skoro kupilas pasek do jogi to zaplaciles tez za "sesje jogi"? Czy joga tez byla zawarta w kwocie 3600?

   Odnosnie Twoich uwag z filmiku:
   1) Tak, na Izbie przyjec/SOR sie siedzi i czeka, nie rezerwuje sie kolejki/miejsca i nie opuszcza oddzialu. Jestes tam potencjalnie dlatego, bo jest zagrozone zycie/zdrowie. Jesli czujesz sie na silach, zeby sobie isc gdzies na kilka godzin, to odpusc sobie wogole i idz do poradni
   2) Na SOR/IP nie wypisuje sie skierowan do badan na zewnatrz. Diagnostyka jest "Teraz i natychmiast", reszta w poradni
   3) SOR/IP nie jest od diagnozowania wszystkiego w 100% -maja byc wykluczone powazne obrazenia/wstepna diagnostyka -przewaznie dosc dokladna, a cala reszta w poradni (USG narzadu ruchu/MRI)

   We wpisie pasowaloby takze dodac, ze przegrales w sadzie, ale nie w sprawie wypadku, lecz z ubezpieczycielem. Czy korzystales z firmy posredniczacej, ktora zajmuje sie "wywalczaniem" odszkodowan czy z "normalnego" prawnika?

  •  

   pokaż komentarz

   @siwy_dymek: Pasek do jogi to była nazwa na paragonie dlatego też tak zostało to tutaj opisane. Potrzebna mi była do ćwiczeń domowych, które zlecił mi rehabilitant. Biegli sądowi uznali, że rehabilitacja przebiegła pomyślnie i została podjęta w odpowiednim czasie, więc pozwól, że zaufam opinii specjalistów ortopedii. Skutki tego wypadku odczuwam do dziś.

   ad 1,2,3 - nie za bardzo rozumiem w tym momencie do czego pijesz. Oczywiście, że na SOR się siedzi i czeka, opisałem tylko jak wyglądał temat po SOR. Wydaje mi się, że wszystko było załatwione dokładnie tak, jak być powinno. Najpierw SOR, wykluczenie poważnych obrażeń, później wizyta u lekarza rodzinnego, skierowanie do ortopedy, paromiesięczne kolejki, wciskanie się 'pomiędzy pacjentami' i branie wolnego w pracy itd.

   Wydaje mi się, że mało kto ma tutaj wątpliwości co do tego, w jakiej sprawie przegrałem. Wspominam parokrotnie, że chodzi o zwrot kosztów leczenia oraz zadośćuczynienie. Jeżeli nie powiedziałem tego wystarczająco jasno to przepraszam - niestety prawdopodobnie z góry błędnie założyłem, że tematem zainteresują się osoby, które śledziły go już wcześniej :)

   Co do ostatniego to za bardzo nie wiem jaka jest różnica. Jest to firma w której są normalni, prawdziwi prawnicy i biorą % od wygranej sprawy

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: 1)jestem specjalista ortopedii 2)pewne dolegliwosci mozesz odczuwac do konca zycia, bo pewne uszkodzenia maja swoje nastepstwa i rehabilitacja nie wiele pomoze -podales gdzies wyzej ze odczuwasz kłujący ból barku, wczesniej ze masz uszkodzenie I stopnia stawu barkowo-obojczykowego (ACJ) -najpewniej masz tez uszkodzona chrzastke w obrebie tego stawu 3) firme prawnicza sam znalazles czy niespodziewanie sama sie zglosila?

  •  

   pokaż komentarz

   @siwy_dymek:
   1) Bardzo mnie to cieszy :)
   2) Jeśli chodzi o specjalistyczne nazwy moich uszkodzeń to niestety pozostawiam je Tobie, bo ja się na tym nie znam. Wiem tyle, że mnie bark boli w określonych przypadkach i kolano potrafi mi czasami uciec :(
   3) Firmę zmieniałem 3 razy. Pierwsza obiecywała mi gruszki na wierzbie i odszkodowania rzędu 80 000, potem została wchłonięta przez jakąś inną firmę, która całkowicie nie wzbudziła mojego zaufania, ewakuowałem się od nich do kancelarii, która została mi polecona przez jednego człowieka, z którym współpracowała moja ówczesna #pracbaza, ponieważ miał sporego pecha w życiu i zawalczyli o niego z zadowalającym dla niego skutkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: powinienes trzmac sie trwalych nastepstw tego zdarzenia (bark/kolano), argumentowac w odpowiedni sposob jak bardzo wplywa to na Twoja obecna aktywnosc/zarobkowanie. Niestety temat walki z odszkodowaniem z OC sprawcy nie jest taki prosty, bo jesli zostanie stwierdzony trwaly uszcerbek na zdroswiu ( atylko taki wchodzi w zasadzie w gre w OC sprawcy) to wygrana jednej sprawy otwiera furtke to ponownego ubiegania sie w przyszlosci

  •  

   pokaż komentarz

   @siwy_dymek: Cały czas zdaję relację z tego, jak naprawdę wygląda moja sprawa. Ani u biegłych ani tym bardziej w sądzie na przesłuchaniu nie wymyślałem nic, nic sobie nie dopowiadałem. Mówiłem szczerze jak jest. Boli mnie bark, ucieka mi czasami kolano - nie ukrywałem nawet faktu, że w zeszłym roku zacząłem (po konsultacji z rehabilitantem) podejmować próby powrotu na siłownie, na boks. Cały czas szukam sportu, który będę mógł uprawiać bez większych konsekwencji dla moich dolegliwości. Wszystko szczerze i prosto z mostu... No i efekt jest jaki widzisz :(

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli że jak, gość bez twarzy popiernicza 55km/h
   @IT_Arystokrata:
   Zabić, zgwałcić, spalić!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @siwy_dymek: Będę musiał sobie z nimi jutro poważnie porozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: daj znac bo rozukiem ze to rejojowy to nad apelacja pomyslimy

  •  
   m............k

   0

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Trzymam kciuki, żeby Ci się udało. Znajdź dobrą kancelarię adwokacką. To oni powinni Ci doradzać. Biorą za to pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @mampytanieotak: Dzięki!
   @YouogY: Myślałem, że na uzasadnienie sądu czeka się max tydzień, ale mirki na PW wyprowadziły mnie z błędu informując, że 2-3 miesiące może to potrwać spokojnie... Będę zdawał relację!

  •  
   I............a

   -4

   pokaż komentarz

   Następnym razem nie mknij tyle po mieście i wymijaj zamiast się kłaść na asfalt.
   @Gesia_Skorka: Nie tak dawno gość dostał wyrok bo jechał za szybko i jak mu gówniara wybiegła na czerwonym, to nie zdążył zahamować. A ten się wozi po prywatnych klinikach, filmiki kręci i zdziwiony że ma 36000zł wydatków.

  •  
   m......s

   0

   pokaż komentarz

   @709009: Spanikował i się wyp#%%#!@ił, taka prawda. No ale tamten mu wyjechał na pas.

  •  

   pokaż komentarz

   Ufam ludziom, ktorzy sie tym zajmuja na co dzien.

   @Cash1337: Teraz wiem, że gdybym nie daj boże miał taką sprawę w przyszłości, to umowę trzeba tak skonstruować, żeby ewentualne wtopy od "pewnego do wygrania procesu" płaciła kancelaria.
   Ale pewnie wtedy sprawa prosta do wygrania sprawa już nie będzie taka prosta do wygrania :)

  •  

   pokaż komentarz

   @adamerso: koledze kobita jako pieszy wtsrgnela na jezdnię. On jechał zgodnie z przepisami, był trzeźwy itd. Musiała mu pokryć koszta naprawy auta z własnej kieszeni. Oczywiście sąd ja musiał do tego zmusić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: spokojnienpamietaj ze na ewnetualne wniesienie apelacji masz 14 dni od doreczenia wyroku z uzasadnieniem

  •  
   f......t

   -1

   pokaż komentarz

   Chciałeś zarobić na wypadku

   @Gesia_Skorka: A to cos zlego? W USA w takich sytuacjach kazdy stara sie wyciagnac ile sie tylko da i odszkodowania sa o kilka rzedow wielkosci wieksze.

  •  
   f......t

   +2

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Ja p%@@$%?e, czytajac ciebie mam przed oczami typowego polaka biedaka j$#@nego robaka. Boli cie dupa, ze ktos ma wlasna kase na wyjazd do USA? To jest w tej historii najwazniejsze
   ?
   Co do samego wypadku to winny jest tylko i wylacznie kierowca auta,a motor nie jechal wcale nadmiernie szybko

  •  

   pokaż komentarz

   @YouogY Dzieki za przypomnienie :) Jesli faktycznie będę czekał 3 miesiące na pisemne uzasadnienie to przy dobrych wiatrach nie będzie mnie już w Polsce, ale jeśli tylko będą fundusze to będę apelował i zajmie się tym wszystkim prawnik :)

  •  
   I............a

   -2

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Ja latam do Zurychu co 5 miesiecy tylko w delegacje bo mi panstwo zabiera miesiecznie 8000zl na takich wlasnie cwaniakow jak powyzej. I tak, zarabianie na wypadku jest moralnie naganne, odszkodowanie ma ma byc zadoscuczynieniem za doznane krzywdy, a mirek powyzej sam sie przyznal ze jechal za szybko, ze leczyl sie prywatnie, jeszcze filmiki na wykop sobie nagrywal. Jak mu ubezpieczalnia nie chciala wyplacic z OC tamtego kierowcy to dla mnie koniec tematu, nic mu sie wiecej nie nalezy. Nauczy sie na zawsze jezdzic przepisowo, a jak na motorze sie tak nie da to niech kupi malucha.

  •  
   f......t

   -1

   pokaż komentarz

   bo mi panstwo zabiera miesiecznie 8000zl

   @IT_Arystokrata: A niby w jaki sposob panstwo ci zabiera tyle pieniedzy, bajkopisarzu?

  •  
   I............a

   -1

   pokaż komentarz

   @frogfoot: glupie pytania zadajesz

   źródło: 8000.png

  •  
   f......t

   +2

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Jak kiedys skonczysz gimbaze to moze ogarniesz, ze osoby tyle zarabiajace nie siedza na etacie, bajkopisarzu xD

   ps. oczywiste troll konto. Wyp%##?@!aj na czarnolisto i leci zgloszenie, elo benc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: W zeszłym roku w maju miałem podobną sytuację, tylko że w moim przypadku facet wysunął się z podporządkowanej na pół maski Passata. Ja myślałem że się nie zatrzyma zacząłem awaryjnie hamować co skończyło się szlifem po asfalcie, ale w gościa nie uderzyłem. On oczywiście do niczego się nie poczuwał mimo że miał znak STOP z linią zatrzymania, którą przekroczył o wspomniane pół maski samochodu.Wezwaliśmy więc policję, a oni (w/g mnie kuriozalnie) stwierdzili że skoro w niego nie uderzyłem to nie uczestniczył w kolizji i kraksa była wynikiem niedostosowania prędkości do warunków, ale gdybym skasował mu Passata (a przy okazji siebie), to jego wina byłaby bezsporna.
   Poniżej zdjęcie z Google Maps które obrazuje sytuację.
   Zielona strzałka - mój tor jazdy
   Czerwona strzałka - tor jazdy passata.

   źródło: 2017-03-14_LI.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Musisz zmienić podejście, wtedy zrozumiesz, że zarabianie na ubezpieczeniu jest jak najbardziej złym podejściem. Zwłaszcza jeżeli jest to oszustwo uprawiane na masową skalę i w oderwaniu od realiów.
   Po prostu, wyobraź sobie, że żyjemy w Twoim państwie, gdzie ludzie za celowe wywrotki na motocyklach chcą zarabiać pieniądze. Dopowiedz sobie dalszy scenariusz.. wielomiesięczne kolejki do nfz, niebotyczne składki oc, przeciążony system sądnownictwa, etc.. OH WAIT, jakbym to skądś znał.. w jakimś państwie już tak chyba jest..

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Albo jesteś trollem, albo nie zrozumiałeś bardzo fundamentalnej kwestii tej sprawy. Jakim cudem Państwo Ci zabiera 8000zł na "takich cwaniaków jak ja"? Ja się sądze z NFZ czy z prywatną firmą ubezpeiczeniową?

   Na wypadek jakbyś nie zrozumiał - sądzę się z PRYWATNĄ FIRMĄ UBEZPIECZENIOWĄ aby wypłacili odszkodowanie z OC tego kierowcy a nie z jakąś wyimaginowaną instytucją państwową, która zabiera Ci 8k miesięcznie na moje odszkodowanie.

   @mpawlok: Słabo... Ciekawe czy coś by zmieniło gdybyś posiadał nagranie z kamery :/

   @Gesia_Skorka Twoim zdaniem celowo narażałem swoje życie i zdrowie aby zarabiać pieniądze na ubezpieczeniu xD? Szkoda strzępić ryja.

  •  
   j.....5

   +4

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Dzięki prywatnej rehabilitacji państwo oszczędziło kupę pieniędzy, nic z tych Twoich 8000 zł nie musiało płacić na rehabilitację Mirka. Za rehabilitację zapłacił Mirek, a żąda zwrotu tych kosztów od ubezpieczyciela. Więc jedyne na co możesz narzekać to na zwiększenie składki OC gdyby wyrok był korzystny dla Mirka. Wypadek miał miejsce, szkoda miała miejsce, dlaczego chcesz żeby ofiara wypadku ponosiła konsekwencje? Winę za to ponosi tylko sprawca wypadku i do niego możesz mieć co najwyżej pretensje.

  •  
   I............a

   -6

   pokaż komentarz

   @frogfoot: wpadnij do mnie to ci pokaze jaguara, mail mam w profilu.
   @mpawlok: tez bym to tak zinterpretowal. A jakbys nie mial kamerki to gosc by w ogole odjechal i moglbys pomstowac do nieba. Mozesz jezdzic: a) na motorze, b) szybko c) w Polsce, d) bezpiecznie - wybierz 3 z 4. Rozumiem ze obaj z Cash1337 macie po 19 lat i nie wiedzieliscie tego, dlatego my starsi wam tlumaczymy.
   @Cash1337: Krzyczysz ze sady zle i niedobre, nawolujesz ludzi do pomocy, wiec myslalem ze co najmniej z ZUS-em sie bijesz. A tak to w ogole nie powinienem komentowac, jakis cymbal mysli ze wygra w sadzie z ubezpieczalnia ktora na prawnikow wydaje miliony rocznie. Mysli ze wygra, bo zrobi buldupny filmik na youtube i opowie o tym 2500 mirkow na wykopie, no boki zrywac! Sugerujesz ze sady kieruja sie opinia publiczna a nie wykladnia prawa?

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata:

   A tak to w ogole nie powinienem komentowac

  •  
   I............a

   -5

   pokaż komentarz

   @jahu555: ubezpieczenia i tak podniesli, nawet za ubezpieczenie fabii dziadka PZU skasowalo 6500, AC najbardziej podrozalo. Wypadkowi byl winny motocyklista bo jechal za szybko, czy cos przeoczylem? Pokazcie ten wyrok sadu, przeciez skoro nie byl winny to jak mogl przegrac?

  •  

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Nie wiem kim jesteś z zawodu, ale umiejętności czytania ze zrozumieniem to Ty nie posiadasz z pewnością.

   Ale widzę, że zaczynasz rozumieć o co się rozchodzi - "Przecież skoro nie był winny to jak mógł przegrać?".

   Kierowca VOLVO został w dniu wypadku uznany za SPRAWCĘ ZDERZENIA BOCZNEGO POJAZDÓW, został ukarany MANDATEM KARNYM za WJAZD NA SKRZYŻOWANIE PRZY CZERWONYM ŚWIETLE.

   Wiem, że troll ale daje 3/10, bo odpisuję.

  •  
   I............a via Android

   -5

   pokaż komentarz

   @Cash1337 Sorry ale mam lepsze rzeczy do czytania niz wszystko to co napiszesz. Obejrzalem filmik i mi wystarczy. Jak ubezpieczalnia nie chce wyplacic naleznego odszkodowania to nie publikuj filmikow z gopro tylko wyrok sadu i pismo z ubezpieczalni zanies do DNU KNF.

   źródło: fromapp.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: to na uzasadnienie poczekasz Pan spokojne dluzszy czas. Czekam na info. Jak bedziesz wyjezdzal to zoataw po aobie pelnomocnictwo w razie gdybya zdecodwal sie na apelacje

  •  
   j.....5

   +1

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Przegrał częściowo sprawę o roszczenia związane ze szkodami osobowymi. Gdyby sprawcą nie był kierujący Volvo to takiej sprawy w sądzie w ogóle by nie było. generalnie widzę, że masz problemy ze zrozumieniem świata, albo dopiero kończysz gimnazjum. To jest ten poziom percepcji i rozumowania. A skoro wkleiłeś zdjęcie to mógłbym nawiązać do Ziemkiewicza, ale dam sobie spokój. Szkoda czasu na trolla.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem ze obaj z Cash1337 macie po 19 lat i nie wiedzieliscie tego, dlatego my starsi wam tlumaczymy.

   @IT_Arystokrata: Akurat co do mnie się pomyliłeś. Mam 37 lat, w momencie zdarzenia miałem 36 i posiadam prawo jazdy od 16 roku życia. Szybko wtedy nie jechałem, ale tego dnia było dosyć chłodno, nie dawno ruszyłem i opony były dosyć zimne, więc nie miały takiej przyczepności jak powinny. Może powinienem jeszcze troszkę zwolnić... nie wiem. Ale zarówno mój przypadek, jak i @Cash1337 łączy jedna rzecz, jedziemy drogą z pierwszeństwem, a typ wyjeżdża z podporządkowanej. Gdybym wtedy jechał samochodem, na pewno nie uniknął bym kolizji, po prostu bym nie wyhamował i wtedy wina typa była by bezsporna, ale motocyklem jeździ się trochę inaczej, za wszelką cenę próbujesz uniknąć zderzenia czołowego z przeszkodą. A jeżeli ci się uda nie uszkodzić drugiego pojazdu, a tylko swój i siebie, w nagrodę zostajesz winnym, albo współwinnym. Tak ja to widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @YouogY: Będę o tym pamiętał. Dzięki. Obiecuję, że wrzucę do neta uzasadnienie jak tylko je dostanę!

  •  
   I............a

   -4

   pokaż komentarz

   @mpawlok: Nie wiem jak było 20 lat temu, ale mnie 10 lat temu przede wszystkim uczyli #zasadaograniczonegozaufania
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_ograniczonego_zaufania

   Stąd też karanych zostaje najczęściej obu uczestników ruchu, pomimo tego, iż tylko jeden z nich popełnił faktyczne wykroczenie.
   Innymi słowy, i to kieruję do obu panów: nie, nie miałeś prawa zakładać że ci nic nie wyjedzie z podporządkowanej. Czaisz? NIE MIAŁEŚ PRAWA. Nie masz go nadal! Jesteś WSPÓŁWINNY wypadku, bo jechałeś za szybko. NIC ci się nie należy, powinieneś się CIESZYĆ, że coś tam jednak dostałeś. A nie burr durr publicznie że za mało. Poza tym - kto ukrywa twarz? Złodzieje, oszuści i funkcjonariusze CBA. Kogo się ten OP boi? Zemsty PZU? Trolli z wykopu? Służb specjalnych? Czemu się ukrywa tak jakby chciał wyłudzić odszkodowanie?

  •  
   j.....5

   +2

   pokaż komentarz

   @IT_Arystokrata: Gadasz bzdury, szkoda komentować.

  •  

   pokaż komentarz

   @niebieski_bajtel
   I nie podawaj się. Za miesiąc , rok może zabolą Cię plecy i znowu atakuj bo może być przyczyną ten wypadek. Rwij kasę to może się nauczą patrzeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: polskie sądy to banda chuja, a w polsce jak w chlewie osranym gównem

  •  

   pokaż komentarz

   @Cash1337: Ile miałeś na liczniku przed położeniem motocyklu? 50 czy 90 km/h? Robisz z siebie ofiarę i nie bierze mnie ma litość twoje gadanie ani wykopowe minusiki. Chcę wiedzieć ile tamtędy wtedy jechałeś.

 •  

  pokaż komentarz

  Można pisemne uzasadnienie wyroku wrzucić?

 •  

  pokaż komentarz

  @Cash1337: Pamiętam jak wczoraj, że świadkowie (8 sztuk?) zeznawali, że wjechałeś na czerwonym i jechałeś szybko. W głowie nie mieści się, że bez wideorejestratora jeszcze byś sponsorował naprawę sprawcy.

  A dziś zalałem nowy akumulator do motocykla, raczej już dziś nim nie wyjadę. Ech. Ludzie to k#!#y. Życzę powodzenia!

  •  
   W.....................a

   +6

   pokaż komentarz

   Pamiętam jak wczoraj, że świadkowie (8 sztuk?) zeznawali, że wjechałeś na czerwonym i jechałeś szybko.
   @KtosKtoSamNieWiesz: bo to idioci byli co jak zobaczą motocykl to na pewno szybko i łamał przepisy... Najlepiej to by go jeszcze tam któryś dobił jakby mógł... Taka mentalność idiotów. Swoją drogą za takie nawracanie na skrzyżowaniach to powinna być publiczna chłosta. Nic nie widać, manewr jest z dupy. Identycznie w mieście Poznań bym wywalił w takiego debila, ale opanowałem temat i ominałem szmate.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Większość ludzi jest uprzedzona do motocykli. Jak wywróciłem się przy niemal zerowej prędkości na parkingu i (na luzie) otworzyłem przepustnicę podczas upadku, to zaraz jakiś babsztyl skomentował, że zap?@%%#%am na parkingu, to mam za swoje. A krówsko sytuację niemal na talerzu miała.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wywróciłem się przy niemal zerowej prędkości na parkingu i (na luzie) otworzyłem przepustnicę podczas upadku, to zaraz jakiś babsztyl skomentował, że zap#?%?!@am na parkingu, to mam za swoje.

   @KtosKtoSamNieWiesz: we mnie gość wjechał jak spokojnie wracałem z pracy, czekamy na chodniku na policję już z 15 minut a tu podjeżdża samochód, wysiada kobieta i od razu drze ryja, że wszystko widziała i ja jechałem jak wariat, moja wina. Jak zapytałem o to gdzie była przez 15 minut skoro tu są 2 pasy i mały ruch to nie widziała co odpowiedzieć. Jak zapytałem na którym pasie byłem ja a na którym kierowca samochodu i jak to wyglądało to też nie wiedziała co mi powiedzieć. Ja jechałem jak wariat ona miała takiego w rodzinie i on się zabił na motocyklu - tyle mi powiedziała. Ogólne WTF. Postała trochę zostawiła kierowcy numer i pojechała. Po przyjeździe policji pierwsze co zrobiłem to od razu dokładnie powiedziałem jak ja to widzę (fałszywy świadek/uprzedzona do motocyklistów) i chyba na szczęście mi uwierzyli, nie wiem, czy w ogóle dzwonili do niej i po wysłuchaniu dwóch stron kierowcę uznali winnym. Jeśli to nie był podstawiony świadek to naprawdę nie wiem co kieruje takimi ludźmi. Później kupiłem kamerkę i za c@!@# bez niej nigdzie nie pojadę bo równie dobrze mogło być tak, że we mnie gość wjechał i mogła być to "moja" wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @KtosKtoSamNieWiesz: @WysokiejJakosciSiekiera: @KtosKtoSamNieWiesz: @oranzada_cementowo_wapienna: Bez kamery niestety strach jeździć. Ludzie są mocno uprzedzeni do motocyklistów... Wspominałem już wcześniej - z tego co pamiętam to kamerkę włączyłem w połowie trasy, bo na światłach się nudziłem i sprawdzałem czy działa. Okazało się, że wcześniej jej nie włączyłem, albo się wyłączyła w międzyczasie, więc szczęście w nieszczęściu, że sprawdziłem.

  •  
   W.....................a

   +1

   pokaż komentarz

   @oranzada_cementowo_wapienna: napisałem wyżej, to była idiotka bez mózgu. Takich ludzi jest dużo i są do tego niestety zdolni, zresztą jeśli argumentowała to tym co napisałeś to raczej za inteligentna nie była, ot kolejna ameba. Ktoś się zbulwersuje za moja wypowiedź, ale taka jest prawda.

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna