•  

  pokaż komentarz

  W momencie kiedy rząd stosuje kreatywną księgowość, za co normalny obywatel nie wyszedł by z pierdla przez 15 lat trzeba być albo idiotą albo fanatykiem, żeby brać informacje publikowane przez MF na poważne.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialejajko: kreatywna księgowość? Ciekawe, daj źródło

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: nie zwracają vatu, tylko od razu robią kontrolę podatkową i przedłużają wszystko, aby sztucznie poprawić budżet

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo co? Przecież tak było od zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: ale nie na taką skalę

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo: a tego nie wiedziałem, czy mogę prosić o jakieś źródło? żeby porównać właśnie skalę z różnych lat? Bo np z tego co mi wiadomo to wzięli się ostro za importerów paliw samochodowych, którzy unikali płacenia VATu, a to akurat pozytywne zjawisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo: zwracają tak jak zwracali. Mówię z tego co widzę i rozmawiam z innymi znajomymi - przedsiębiorcami

  •  

   pokaż komentarz

   nie zwracają vatu, tylko od razu robią kontrolę podatkową i przedłużają wszystko, aby sztucznie poprawić budżet

   @nietosamo: To raz a dwa że wielka karuzela w postaci 500+ czyli rzucenia miliardów PLN wprost na rynek konsumencki gdzie wszystko obłożone jest 23% VAT. Uruchomili pralnię i teraz sie cieszą że VAT wraca do budżetu.

   co? Przecież tak było od zawsze.

   @jonzi: Jeszcze o tych zwrotach VAT i kontroli. Nie było tak, naprawdę spore kwoty US zwracał po np dopytaniu wyrywkowym o jakąś część dokumentacji, np. proszono o przesłanie największych faktur. Teraz nie ma właściwie szans żeby odzyskać własne środki. Dla wielu to jest wyniszczający cios w płynność finansową.

  •  

   pokaż komentarz

   To raz a dwa że wielka karuzela w postaci 500+ czyli rzucenia miliardów PLN wprost na rynek konsumencki gdzie wszystko obłożone jest 23% VAT. Uruchomili pralnię i teraz sie cieszą że VAT wraca do budżetu.

   @Saeglopur: Jest dziura w tym rozumowaniu, gdyż artykuł nie jest tylko o wzroście przychodów z tytułu VAT, tylko o nadwyżce całego budżetu czyli po odjęciu wypłat 500+.

   Jeszcze o tych zwrotach VAT i kontroli. Nie było tak, naprawdę spore kwoty US zwracał po np dopytaniu wyrywkowym o jakąś część dokumentacji, np. proszono o przesłanie największych faktur. Teraz nie ma właściwie szans żeby odzyskać własne środki. Dla wielu to jest wyniszczający cios w płynność finansową.

   @Saeglopur: wybacz, ale brzmi to jak "kolega tak miał, a teraz ma inaczej". Jeśli mamy wyrobić sobie konkretne zdanie to nawet 10 kolegów nie wystarczy. Musimy mieć szerszy obraz.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest dziura w tym rozumowaniu, gdyż artykuł nie jest tylko o wzroście przychodów z tytułu VAT, tylko o nadwyżce całego budżetu czyli po odjęciu wypłat 500+.

   @jonzi: Bo brak ciągle konkretnych danych a wagę karuzeli 500+ ciągle przez to się marginalizuje bądź wręcz odsuwa.

   wybacz, ale brzmi to jak "kolega tak miał, a teraz ma inaczej". Jeśli mamy wyrobić sobie konkretne zdanie to nawet 10 kolegów nie wystarczy. Musimy mieć szerszy obraz.

   @jonzi: Znam to osobiście bliżej niż bym chciał. Jeszcze gorzej jest z KRS (nie tym o którym tak głośno ale Krajowy Rejestr Sądowy - spółki z o.o. itp.). Nagonka potworna, jako członek zarządu otrzymuję z wszystkich spółek pisma z narzuconą grzywną (zawsze 4 do 6k więc skromnie bo mogą do 20k) pod pretekstem absurdalnych zarzutów z których dopiero trzeba się tłumaczyć. Nie inaczej jest z ARR i branżą alkoholową, w tej nie jestem bezpośrednio ale znam to od klientów (dystrybutorzy i importerzy). O tym dopiero będzie powstawać masa artykułów.

  •  

   pokaż komentarz

   @JablkowyAndroid: @jonzi: no ja natomiast zauważyłam odwrotnie, teraz częściej spotykam tych borykających się z urzędami w sprawie zwrotu vatu

  •  

   pokaż komentarz

   a tego nie wiedziałem, czy mogę prosić o jakieś źródło? żeby porównać właśnie skalę z różnych lat?

   @jonzi: Weź sobie dane z zeszłego roku. Przez cały rok trąbili o uszczelnianiu systemu podatkowego, przychody z VATu były o kilka pp wyższe niż za wcześniejszy rok ale do grudnia... W grudniu bańka pękła, musieli oddać wstrzymany VAT i r-r przychody z VAT wyszły zbliżone do poprzednich.

   Teraz też jest kreatywna księgowość - mniej lub bardziej poplątana. Jak choćby 500+. W zeszłym roku wpakowali na rynek miliardy bijąc rekordy długu (pomimo kilku dodatkowych, jednorazowych miliardów z aukcji LTE i zysków NBP) a teraz część tych pieniędzy wypłynęła przez 23% vat. Jeżeli to jest te wzrost... to jest lipa a nie wzrost. A dokładnie jest to zeszłoroczna dziura budżetowa :-/ Jak zbilansują bieżący rok razem z 500+ i brakiem ekstra pieniędzy z aukcji LTE to dopiero wyjdzie dziura... czarna dziura!

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: nie do końca. Moj różowy pasek dostał zwrot vatu w lutym, prawda ze zwlekali, prosili 3 razy o konto ale dostał tyle ile powinien.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzysiek-alex-a: Jeśli to było do 10k to spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powyżej 30 zaczynają się cyrki a przy kwotach kilkuset k to już przekształca się w spór, zabieganie o przychylność naczelnika itp. Paradoksalnie to PiSowe 'porządkowanie i ustawianie do szeregu' rodzi okazje korupcyjne :/ Już to w dużym stopniu widać niestety bo kadry zarządcze się zmieniają na partyjne i w US a właśnie takie dogadywane odstępstwo od wstrzymania niestety już wiele sugeruje. Problem taki że moje pokolenie nie miało styczności z takim kolesiostwem ale starsze już sobie 'radzą' ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jak zbilansują bieżący rok razem z 500+

   @kwanty: z tego co stoi w artykule wypłaty 500+ są wliczone w wydatkach (4mld) za styczeń i luty.

   @nietosamo: @Saeglopur: ja akurat największą jazdę miałem w związku z VATem jeszcze przed rządami pisu także to wciąż nie jest dla mnie miarodajne. Dlaczego patrzycie tylko z perspektywy zwrotów VAT? a może zapowiadane uszczelnienie w końcu działa i zwyczajnie ci, którzy się migali w końcu płacą? tak jak pisałem, branża paliwowa dostała po dupie (słusznie), bo prawdopodobnie skończyły się machloje z VATem.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego patrzycie tylko z perspektywy zwrotów VAT?

   @jonzi: Nie bez powodu wyżej pisałem o:

   Jeszcze gorzej jest z KRS (nie tym o którym tak głośno ale Krajowy Rejestr Sądowy - spółki z o.o. itp.). Nagonka potworna, jako członek zarządu otrzymuję z wszystkich spółek pisma z narzuconą grzywną (zawsze 4 do 6k więc skromnie bo mogą do 20k) pod pretekstem absurdalnych zarzutów z których dopiero trzeba się tłumaczyć. Nie inaczej jest z ARR i branżą alkoholową, w tej nie jestem bezpośrednio ale znam to od klientów (dystrybutorzy i importerzy). O tym dopiero będzie powstawać masa artykułów.

   Ale najwyraźniej w ciemno to potraktowałeś minusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur miałem niecałe 50k do zwrotu i nie było problemów. Chyba jakis przewrażliwiony jestes na tym punkcie, albo masz cos nie tak z ksiegowoscią skoro sie tak boisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo: a który taz brali zwrot? Pierwszy czy kolejny? Bo to duża różnica.

  •  

   pokaż komentarz

   To raz a dwa że wielka karuzela w postaci 500+ czyli rzucenia miliardów PLN wprost na rynek konsumencki gdzie wszystko obłożone jest 23% VAT. Uruchomili pralnię i teraz sie cieszą że VAT wraca do budżetu.

   @Saeglopur: Przecież akurat to było do przewidzenia w ciągu 15 minut po nakreśleniu samej idei 500+.
   k#%$a, rzucasz najbiedniejszym kasę i wraca w formie VATu, akcyzy itp. Nie popieram tego, ale trzeba być debilem żeby nie widzieć że 500+ nie równa się -500 dla budżetu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: no dobrze, ale z czym konkretnie są problemy? Chciałbym rozgraniczyć VAT od którego ktoś faktycznie uciekał za pomocą właśnie kreatywnej księgowości od zwykłego up?##$#?ania przez US byleby wynik się zgadzał. Nie oszukujmy się, wielu będzie oczerniać US nie za niesłuszne decyzje, a za to że wykryto nieprawidłowości, a przecież nikt się do tego nie przyzna.
   P.s. nigdy nie daję minusów przy merytorycznej dyskusji, nawet jeśli się nie zgadzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: zwroty vatu są mi jakoś najbliższe;) nie znam za dobrze rynku paliwowego, nie wiem jak kręci się na tym wałki, więc też się nie wypowiem. Oby zmniejszyła (nie tylko w teorii) się liczba wyludzaczy, bo pilnują też nowe spółki, dodatkowo wyrzucają z rejestrów podatników vat czynnych czy jak to się tam nazywa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Saeglopur: Było w okolicach 10k. True, "leśne dziadki" niezależnie od wiatru nadal siedzą, ale dobra księgowa potrafi jednak trochę im wyrwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: Chodzi raczej o to że ludzie dostają 500 i po prostu je wydają.A że większość towarów i usług jest obciążona VAT-em to nie dziwota ze te pieniądze wracają w postaci nadwyżki do budżetu.Trochę taka pralnia pieniędzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SUPERMARIAN: tak mocno upraszczając - jeśli całe 4 mld zostaną wydane na towary obciążone 23% podatkiem VAT to z tego tytułu wróci 750mln.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialejajko: tyle było ataku o 23 % VAT, może w takim razie czas obniżyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba być konsekwentnym

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo: Jak Ci się należy to zwracają (przynajmniej w przypadkach, które znam). Zwracają nawet sprawniej niż zwykle.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialejajko: A ma ktoś zestawienie jak to wygladało względem lat poprzednich ?

  •  

   pokaż komentarz

   @spajdermen chyb zapomnial ze lysy rostowski nie jest juz ksiegową;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: k!%!A.
   Jakie źródło. Źródło. Źródło - srudło.
   Na ca liczysz, że znajdziesz to w podręczniku? W gazecie? k!%!a na onecie czy w tvp?
   Popytaj ludzi, małych przedsiębiorców, jedno-osobowych, małe firmy rodzinne czy znajomych co mają własne biznesy. Zatrudniam 5 osób, moje miesięczne obroty to 120-140 tys pln, czekam od pół roku na zwrot vatu w wysokości 54 tyś, znajomy co zatrudnia 3 osoby, czeka na zwrot 120tyś bo pech chciał, że jest sprzedawcą sprzętu RTV specjalistycznego, babka ze spożywczaka skarży się na zaleganie z 22tyś. Zadowolony k!%!a ze źródła?

  •  

   pokaż komentarz

   @skejna rzad wzial sie za oszustow wyludzajacych vat. Moze nie robia juz tego tak chetnie? 25 lat za kratkami nie napawa optymizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ww526: Bardzo ładnie się Pan przedstawił przed tymi milionami słuchaczy. Generalnie sporo moich znajomych to przedsiębiorcy mniejsi i więksi. Mam tyle samo kontrprzykładów, albo i więcej, powyżej masz np wypowiedź @matju "Problemy" ze zwrotami VAT są nie od dziś. Kontrole też były od zawsze. Rozumiem, że ci znajomi od zawsze od ręki dostawali zwroty, a nagle od stycznia jak ręką odjął wszystko zawieszone? Swoje frustracje to możesz wylewać na chujnia.pl więc przymknij się.

  •  

   pokaż komentarz

   nie na taką skalę

   @nietosamo: Nigdy mi nie oddali VAT-u wcześniej niż po 3 miesiącach, a rządziło w tym czasie AWS, SLD, PO, PiS ...

  •  

   pokaż komentarz

   @bialejajko: Może po prostu wystarczy nie kraść :)

  •  

   pokaż komentarz

   rzad wzial sie za oszustow wyludzajacych vat. Moze nie robia juz tego tak chetnie? 25 lat za kratkami nie napawa optymizmem.

   @NYCQueens: To inna sprawa, nie chcę tutaj rzucać twardych opinii czy ten ich program uszczelniania podatkowego działa czy nie działa bo mam za mało danych.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo: W lutym złożyłem pierwszy raz wniosek o zwrot kilku k VATu i tak sobie myślałem, że skoro tak wszystko kontrolują to pewnie i mnie będą trzepali. Dostałem telefon z US... żeby potwierdzić numer konta. Wiem, że w wielu przypadkach chodzi o dużo większe pieniądze, ale serio nie rozumiem wcześniejszego przyzwolenia na wypłaty nawet milionowych kwot nowym firmom bez sprawdzania.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo:

   @jonzi: nie zwracają vatu, tylko od razu robią kontrolę podatkową i przedłużają wszystko, aby sztucznie poprawić budżet

   Potwierdzam, moj znajomy jak sie upomniał o VAT to teraz trzepią mu firme, od tygodnia siedzi zakopany w papierach i pisze wyjasnienia, prosi wsplpracujace z nim firmy aby pisaly jakies pisma ze faktyczeni u nich wykonywal jakies zlecenia, kiedy dokladnie z kim tam byl czy sa swiadkowie...

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82 Znajomy miał identyczną kontrolę. Nawet nie upomniał się o VAT. Również przesłuchania i świadkowie. Było to za poprzedniego rządu. Kontrole były i będą to nie jest zmasowana akcja ratujmy pincet plus.

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: nie łgaj, nie na taką skalę. Wpływy sa wyższe bo nie ma zwrotów w pierwszych miesiacach.

  •  

   pokaż komentarz

   z tego co stoi w artykule wypłaty 500+ są wliczone w wydatkach (4mld) za styczeń i luty.

   @jonzi: To się nie bilansuje w obrębie miesiąca. Ludzie niekoniecznie wydają od razu 500+ a nawet jak wydadzą to vat nie wpłynie od razu z tego powodu do budżetu.

   Można spokojnie założyć, że część tych pieniędzy mogła pochodzić z 500+ wypłacona z poprzedniego roku. Żeby się zbilansowało to według mnie trzeba poczekać pełny rok, do końca 2017. Wtedy będziemy mieli "rozruch" 500+ z 2016, ustabilizowaną (po kilku miesiącach) politykę wydawania tych pieniędzy przez beneficjentów programu i pełne wydatki + lokaty 500+ za 2017 rok. Wtedy będzie można rzetelnie oszacować o ile to VAT podniosło.

   Ale wracając do artykułu - to brzmi tak niewiarygodnie, że na milę śmierdzi kreatywną księgowością. Tak jak z uszczelnianiem vatu w 2016. W środku roku piali z zachwytu jaki to sukces, a na końcu roku wyszło szydło z worka...

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82 to jeszcze raz poproszę o dane dotyczące skali takich akcji z porownaniem poprzednich lat. Nie mam powodu by kłamać. Nie jestem pisowcem i sam jestem sceptyczny do tych danych.
   @kwanty jeśli nie wydali jeszcze to znaczy że wpływy będą jeszcze wyższe. No i w najlepszym przypadku z 4mld wyplat to vatu wróci 750mln.

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: dane chcesz jak jeszcze nie bylo ich nigdzie poza informacjami z kregu znajomych? idz byc trollem gdzies indziej bo nawet łgać nie potrafisz

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Zamknij więc pysk

   @jonzi: bordo tak obraża?

  •  

   pokaż komentarz

   @widmo82 wyzywasz mnie od trolli i łgarzy. Wkurzyło mnie to bo dyskutuję, aby się dowiedzieć czegoś nowego.

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie wszystko obłożone jest 23% VAT

   @Saeglopur: Przestań kłamać rynkotardzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @spajdermen: Daj źródło, że nie stosuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @nietosamo: Zdajesz sobie sprawę, z tego jak potężną głupotę napisałaś? Nie siej głupot...

  •  

   pokaż komentarz

   nie zwracają vatu, tylko od razu robią kontrolę podatkową i przedłużają wszystko,

   @nietosamo: @Ww526 @widmo82 bankier.pl pisowskie medium kłamie.... czytaliście w ogóle artykuł?

   "Wyjątkiem są dane za grudzień, w którym Ministerstwo Finansów, najprawdopodobniej skracając czas na zwrot podatku VAT, zrobiło sobie poduszkę finansową na obecny rok. Resort ma 60 dni na zwrot podatku przedsiębiorcom. W zeszłym roku ten czas skrócił się niemal o połowę - najmocniej właśnie pod koniec roku. To, co fiskus oddał przed czasem, już w grudniu, mogło wyraźnie uszczuplić wpływy podatkowe w ostatnim miesiącu zeszłego roku."

  •  

   pokaż komentarz

   nie zwracają vatu, tylko od razu robią kontrolę podatkową

   @nietosamo: tak bylo zawsze!

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaPolska: > Chodzi raczej o to że ludzie dostają 500 i po prostu je wydają.A że większość towarów i usług jest obciążona VAT-em to nie dziwota ze te pieniądze wracają w postaci nadwyżki do budżetu.Trochę taka pralnia pieniędzy.

   @SUPERMARIAN: no wychowanie dzieci kosztuje, nasze podatki wracają na rynek i sa wydatkowane. Nic w tym dziwnego.

  •  

   pokaż komentarz

   ieniądze wracają w postaci nadwyżki do budżetu

   @wtf2012: mylisz nadwyżkę budżetową z wpływami z VAT, wpływy z VAT rosną dzięki 500+ ale ogółem budżet powinien być na minusie

  •  

   pokaż komentarz

   mylisz nadwyżkę budżetową z wpływami z VAT, wpływy z VAT rosną dzięki 500+ ale ogółem budżet powinien być na minusie

   @WielkaPolska: nic nie mylę, cit czy vat to daniny trafiające do budżetu, z ktorego potem trafiają w różne miejsca - teraz trafiają m.in. do rodzin w postaci 500+ sciagalnosc vat jest kluczowa, przez lata budżet kraju tracil mld. A teraz nawet z nowym socjalem okazuje się, że budżet ma się podobnie a moze nawet lepiej jak w ostatnich latach.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo np z tego co mi wiadomo to wzięli się ostro za importerów paliw samochodowych, którzy unikali płacenia VATu, a to akurat pozytywne zjawisko.

   @jonzi: Pozytywne? Dla kogo? Na pewno nie dla zwykłych ludzi. Każda złotówka której nie ukradnie państwo to zysk dla ludzi i gospodarki.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: aha czyli unikanie płacenia grubych milionów VATu przez importerów paliw jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: Każdy grosz który "straci" państwo (czyt. nie zabierze i nie zmarnuje, np. na kolejna dopłatę do nierentownej państwowej kopalni, na kolejną nieudaną inwestycję KGHM, na kolejne limuzyny do rozbicia dla BOR, na podwyżki dla kancelarii premiera, na kary umowne z przerwanego przetargu na śmigłowce z powodów ideologicznych, nie wspominając o 500+, o armii nowych urzędników która ma ścigać tych którzy ośmielają się np. nie płacić haraczu tylko zostawić go sobie i np. kupić dzieciom nowe książki, żonie nowe buty i pojechać na lepsze wakacje itp. można wymieniać i wymieniać) to zysk dla gospodarki i dla nas wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: Czyli generalnie popierasz wszelkie sposoby unikania płacenia podatków niezgodnie z prawem?

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: Nie popieram łamania prawa. Ale popieram unikanie złodzieja. Problem w tym że tym złodziejem jest państwo które jednocześnie tworzy prawo. Trzeba zlikwidować albo prawo (wprowadzić anarchizm) albo złodziejstwo państwa (czyli zlikwidować socjalizm i wprowadzić wolny rynek z rolą państwa sprowadzoną wyłącznie do ochrony jednostek przed złoczyńcami).

   W tym momencie to państwo jest takim złoczyńcom-monopolistą. Ci co unikają VATu unikają po prostu złoczyńcy. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, niektórzy nie mają po prostu odwagi i sprytu i warunków aby unikać złoczyńcy i boją się kary jakie ten złoczyńca-państwo wymierza za unikanie oddawania haraczu. Żaden zwykły złodziej nie dysponuje takimi środkami przemocy jak państwo które stosuje je wobec unikających haraczu.

   Te środki przemocy które posiada państwo powinno służyć ochronie jednych obywateli przed innymi a nie przymuszaniu obywateli do haraczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @spajdermen: Nie bardzo się znam, ale do niedawna było tak że część firm odprowadzało VAT kwartalnie teraz zostało to znacznie ukrócone (nie wiem co prawda jaka to skala, jak jesteś zainteresowany poszukaj).

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo: Trochę się zagalopowałeś kolego. Rozmawiamy o rzekomej nadwyżce budżetowej, a nie o sensie ściągania podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @jonzi: Nie ma żadnej nadwyżki, poczytaj sobie. Pisiory zrobiły pod koniec tamtego roku zwrot VATu na zapas i zaczęli nowy rok z "czystym" kontem a teraz trzymają zwroty i wychodzi niby nadwyżka i wielki sukces. Saldo się nie zmieniło - jest w dupie co raz bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwotomojepaliwo pożyjemy zobaczymy. Sam jestem ciekaw co to za czary.

 •  

  pokaż komentarz

  Kraj mlekiem i miodem płynący, nic tylko żyć nie umierać...

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07: Dokładnie. To państwo jest tak bogate i perspektywiczne że w ramach podziękowania pewnie zrezygnują z abonamentu telewizyjnego, a resztę podatków obniżą.

   pokaż spoiler (śmiech przez łzy)

  •  

   pokaż komentarz

   Kraj mlekiem i miodem płynący, nic tylko żyć nie umierać.

   @porBorewicz07: Są tacy co by chcieli mieszkać w Polsce. Każdy tylko narzeka jak źle jak wszyscy bez kasy, a co parę metrów budują się domy i fury po ulicach jeżdżą nie gorsze niż w Anglii. Wiadomo że nie jest super, ale tragicznie też nie. Zaznałbyś prawdziwej biedy to byś inaczej pisał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt jak tylko spłacą długi poprzedników.

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07: żebyś wiedział, będąc dorosłym w pełni sprawnym człowiekiem w Polsce i nie mając w miarę dobrej pracy to trzeba być leniem totalnym + nie mamy ciapatych co jest dużym plusem

  •  

   pokaż komentarz

   @SzymonCzarownik: Powiedz to tym wszystkim emerytom, którzy głodują po kilkudziesięciu latach pracy. Lub spróbuj przeżyć za minimalną krajową pensję po opłaceniu wszystkich rachunków.

  •  

   pokaż komentarz

   Kraj mlekiem i miodem płynący

   @porBorewicz07: Teraz już wiem jak to robią. Właśnie dotarło do mnie pismo że zalegam z jakimiś groszami podatku z przed kilku lat. Pewnie wielu takie dostało. Strzeżcie się!

  •  

   pokaż komentarz

   @capsaicin: którego słowa nie rozumiesz w "będąc dorosłym w pełni sprawnym człowiekiem w Polsce"?

  •  

   pokaż komentarz

   Wiadomo że nie jest super, ale tragicznie też nie. Zaznałbyś prawdziwej biedy to byś inaczej pisał.

   @borikossss: Z drugiej strony, jak pomieszkasz trochę w bardziej rozwiniętym kraju, porównasz zarobki do kosztów, poziom życia, wygodę, ba! nawet samą kulturę pracy, to widzisz ile tu na miejscu brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @capsaicin spróbuj to zrobić np w anglii, nie wynajmując pokoju A małe mieszkanie i żyj normalnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzymonCzarownik: właśnie poszczególne słowa rozumiem. Być może moja ułomność polega na przekonaniu, że nie każdy ich przypadkowy zlepek tworzy sens? Całe życie myślałem, że (na przykład) zdanie "ryba biegnie" będąc gramatycznie poprawnym - jednak jest nonsensem... Zmarnowałem tyle czasu :-( Mistrzu, błagam, ucz mnie!

  •  

   pokaż komentarz

   @capsaicin:

   `2017 rok od marca: netto / na rękę:

   Emerytura minimalna 853 złotych netto

   Najniższa krajowa to 1459 złotych netto

   Renta socjalna 722,84 złotych netto

   Specjalny zasiłek opiekuńczy - Za opiekę nad dorosłym niepełnosprawnym 520 złotych netto

   Świadczenie pielęgnacyjne dla matki wyniesie - Za opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym 1406 złotych netto`

  •  

   pokaż komentarz

   @Dansann: to już zahaczamy o rozważania, co jest luksusem, a co nie jest. Wynajem mieszkania w Londynie jest luksusem.

  •  

   pokaż komentarz

   @LordDarthVader: na moje oko żadna z tych kwot nie umożliwia przeżycia miesiąca w luksusie - a nie jestem ośmiorniczkami karmiony. A weź jeszcze opłać z tego świadczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @capsaicin mam na myśli średnie miasto, mały samochód, mieszkanie salon plus sypialnia, jedzenie. Uwierz mi ze nic Ci nie zostaje na resztę życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dansann: ale to już minimalny "pakiet podstawowy" rzeczy potrzebnych do przeżycia, tak mi się zdaje... W Polsce za najniższą krajową wystarczy Ci chyba tylko na chleb i cebulę.

   Poza tym - ja nigdzie nie twierdziłem, że gdziekolwiek na świecie jest lepiej/gorzej. Odniosłem się tylko do wypowiedzi @SzymonCzarownik, z którą (pomijając wyjątkową bełkotliwość) się nie zgadzam:

   będąc dorosłym w pełni sprawnym człowiekiem w Polsce i nie mając w miarę dobrej pracy to trzeba być leniem totalnym (żeby nie żyć luksusowo w Polsce)

  •  

   pokaż komentarz

   @borikossss: Czyli co? Odpuśćmy, bo inni mają gorzej? W życiu! Jeszcze jest całe morze możliwości, żeby było lepiej! Nie chcę patrzeć jak moje dzieci dorastają, pakują manatki i sp$%%?#$ają stąd. I piszę to ja - człowiek, który zap$%%?#$ał na piechotę po 15 km bo nie stać go było na bilet autobusowy i który czasami ojca widział raz na miesiąc bo ten zap$%%?#$ał 'w świecie' żeby było co do gara włożyć, więc trochę biedy liznąłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @capsaicin ja też nie mówię o luksusach, ale jedzenie i dom to nie życie tak samo jak u nas.

   U nas żyje się podobnie za minimum, bo i tak nie starcza na rozrywkę czy ubrania.

   Nie da się żyć luksusowo niedziela minimum,u nas też nie, chyba że ktoś coś dorabia na boku.

   ChcIałem porównać inny kraj do naszego, bo wiele osób myśli że za granicą to Masz na wszystko A tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie. To państwo jest tak bogate i perspektywiczne że w ramach podziękowania pewnie zrezygnują z abonamentu telewizyjnego, a resztę podatków obniżą.

   (śmiech przez łzy)

   @Floyt: Pisiory nie obiecywały zniesienia abonamentu, obiecywał to twój pracodawca, Tusk. Przez osiem lat rządów nawet takiej pierdoły nie załatwił, cienias.

   Ty zresztą jak i reszta płatnych troli #60groszyzawpis naprawdę macie powody do płaczu. Jak wam te wpisy opodatkują to nie dość, że będzie tylko 48 groszy za wpis, to jeszcze za każdym wpisem będzie się dorzucać do 500+ (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt: Panstwo powinno wychodzic na zero, jezeli ma nadwyzke to znaczy ze podatki sa za wysokie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dansann dom + mieszkam sam w UK i żyje normalnie. Podaj więcej danych do tego porównania żeby to miało sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @capsaicin w Londynie ;) Londyn to nie Anglia ;) Londyn to Londyn. Możesz napisać : wynajmij pracując za minimum mieszkanie w centrum Wawy. Anglia nie składa się tylko z Londynu tak jak Polska tylko z Wawy. Porównaj życie w zwykłych cenowo miastach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Floyt: nie napinaj się. Prawda jest taka, że rzonty mają jeszcze duże pole manewru jeśli chodzi o podatki. Zobacz cenę fajek zachód - polska - tutaj można na luzie jeszcze 2x większą akcyze dodać. Do tego rzont może wprowadzić bykowe jak u naszych sąsiadów z zachodu a już o podatku katastralnym dla naszego "dobra" nie wpspomnę :). Prawda jest taka, że to my jesteśmy głęboko w dupie. Rzont zawsze się wyżywi.

  •  

   pokaż komentarz

   @porBorewicz07 dopiero co bylo trabione ze dlug polski wzrosl dwukrotnie w ciagu w polowie kadencji w stosnku do rzadow poprzedniej partii. Ale tylko sie cieszyc jak odrabiajo straty (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @lazyt za minimalną pensję? Jak to nazywasz nornalnym życiem (jeśli masz minimalną) to współczuję. Bo wolałbym żyć w Pl niż w Uk robić za minimum.

  •  

   pokaż komentarz

   @piastun Rzont?( ͡° ʖ̯ ͡°) Powiedz że to słownik w telefonie

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: CO nie oznacza, ze trzeba srac do swojego gniazda jakim jest Polska. My Polacy mamy w naturze narzekanie, czasami, wydaje mi sie, że narzekamy mimo, że min 75 % krajów na świecie ma gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @krolwsi: Kwestia podejścia. Ja wolę równać w górę, niż w dół i pocieszać się, że ktoś ma gorzej. Poza tym - jestem człowiekiem, dla którego jedynym gniazdem wartym ochrony jest dom rodzinny (a i tak uważam, że nie każdy na to zasługuje - ja akurat miałem szczęście wychowywać się w swoim domu). Instytucja kraju, jako instytucji której respekt się NALEŻY, po prostu do mnie nie trafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @xfin: Rozumiem. Też zawsze wolałem równać w góre, no ale i mialem równiez na uwadze, ze gdzies jest gorzej.
   Co do ochronnosci Państwa, to raczej bylbym chyba z tych broniacych a nie uciekajacych czy chowajacych sie :)
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @lazyt: tak, mam właśnie tego świadomość ;-) jeśli ktoś chce mieszkać w drugiej strefie najdalej, to nie da się tanio...

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: tyle, że aksolotl to nie ryba... poza tym raczej nie biega.

  •  

   pokaż komentarz

   a co parę metrów budują się domy i fury po ulicach jeżdżą nie gorsze niż w Anglii.
   @borikossss:

   zarobione w Anglii, to i kupują takie jak w Anglii

   Wiadomo że nie jest super, ale tragicznie też nie. Zaznałbyś prawdziwej biedy to byś inaczej pisał.

   Najlepiej to się porównywać w dół. Oczywiście połowa Polaków zadłużona, druga patrzy w biedzie czy stać na pomidora czy tylko na bułę, ale nie ty zaraz będziesz o budowaniu studni w afryce pisał

   Już pomijając, że budowanie wielkich domów i kupowanie drogich aut jest domeną biednych krajów, tam gdzie jest bogactwo to rowerkiem na pełnym luzie do roboty dojeżdżają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dansann nie za minimalną. Chodzi o to, że w Polsce powoli jest coraz lepiej ale nie zapominajmy, że jeszcze sporo brakuje. Samo znalezienie pracy w UK ( normalnej za przyzwoite pieniądze ) jest o wiele łatwiejsze niż w PL.
   Zwyczajnie : na 39 lat życia od 9 mam przepracowane poza Polską co daje mi jako takie porównanie. Miałem DG w Polsce, teraz pracuje ma podobnych zasadach w UK. Niestety - sytuacja w ojczyźnie nie nastraja mnie do powrotu. Wygodniej i łatwiej żyje mi się w UK. A i ten cały Brexit tak demonizowany w polskich mediach z mojej perspektywy wygląda całkiem ok i daje nowe możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @borikossss: tylko w anglii no musza sie zadluzac do konca zycia za tego typu przyjemnosci :)

  •  

   pokaż komentarz

   aksolotl

   @capsaicin: masz mnie :) nie sprawdziłem co wklejam, ale zobacz co google mówi pod kolejną pozycją:
   http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,Ryba-ktora-chodzi,wid,14078630,wiadomosc.html?smg4sticaid=618d43
   chodzi! no, jak chodzi, to gdzie jest granica co jest biegiem a co nie? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @borikossss: to nie chodzi o to, że inni mają gorzej. Nie jesteśmy odpowiedzialni za krzywdy i cierpienie innych. Ale nasz kraj jest w bardzo uprzywilejowanej pozycji, posiada świetne warunki geograficzne i geologiczne, leży w bardzo przyjaznym klimacie, ma bogactwo naturalnych zasobów i jest zamieszkany przez obrotny i zjednoczony naród. Jednak dzięki bitemu stuleciu złego zarządzania i rozmyślnej dewastacji jest w czarnej dupie ekonomiczno-społecznej.

   To o stracone możliwości i niewykorzystany potencjał ludzie mają ból dupy. I słuszny.

  •  

   pokaż komentarz

   połowa Polaków zadłużona, druga patrzy w biedzie czy stać na pomidora czy tylko na bułę,

   @feroze_adrien: Zawsze mnie bawią takie teksty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lazyt: Warszawa >> Londyn i generalnie wszystko > Londyn. Co miesiąc jakiś rekruter truje mi dupę z kuszącą ofertą w stylu programista za 2500 funtów na rękę. Akurat na kawalerkę by było.

  •  

   pokaż komentarz

   @7krystian 2500 na rękę w Londynie za bycie programistą - mało. Peterborough, czyli na północ od Londynu i to jakieś 70 mil, koszty życia nieporównywalnie mniejsze pozwalające na życie samemu w 2 bedroom z garażem i ogrodem i te kilka groszy więcej niż napisałeś. Cały czas nie mge zrozumieć co tak wszystkich ciągnie w stronę Londynu ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro takie nadwyżki to co z tym zadłużeniem?

 •  

  pokaż komentarz

  OK, jeżeli uszczelnienie systemu podatkowego i częściowa eliminacja szarej strefy ma pozytywny wpływ to bardzo dobrze.

  2 miesiące to jeszcze za mało aby odtrąbić sukces - zobaczymy na koniec roku jak to wszystko wyjdzie .

  •  

   pokaż komentarz

   @jaskiniowiec88: To comiesięczne rozliczenia robią taką różnicę miesiąc do miesiąca. Wczesniej były kwartalne. Dopiero po kwartale będzie można ocenić czy wpływy z vatu są większe niż w roku ubiegłym i o ile.

  •  

   pokaż komentarz

   @oleeeck: Sporo firm ma zatrzymany VAT na podstawie; 'ustalimy czy wszystko gra, to zwrócimy'. Więc te wpływy z VAT niekoniecznie są 'realne'. Niestety znam to z autopsji, gdzie skarbówka od prawie roku wisi parę milionów VAT'u i do dziś 'sprawdzają' nieprawidłowości, a firma stoi jak stała - bo nic nie znajdują. W prawie podatkowym niestety nie jest ustalone ile czasu ma urząd skarbowy na to by sprawdzić owe 'nieprawidłowości', a zamrozić skład podatkowy firmy mogą od tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaskiniowiec88 chociaż jeden normalny komentarz a nie skakanie sobie do gardeł bo PiS bo po bo c%!#@.

  •  

   pokaż komentarz

   OK, jeżeli uszczelnienie systemu podatkowego i częściowa eliminacja szarej strefy ma pozytywny wpływ to bardzo dobrze.

   2 miesiące to jeszcze za mało aby odtrąbić sukces - zobaczymy na koniec roku jak to wszystko wyjdzie .

   @jaskiniowiec88: Podatki są jak rak. A radość z uszczelnienia systemu podatkowego to tak jakby się cieszyć że teraz jeszcze więcej ludzi dostanie raka.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko jakoś bankier nie zauważył że od tego roku nie ma w praktyce deklaracji kwartalnych dla podatników innych niż mali.
  A co za tym idzie wpłaty, które w zeszłym roku wchodziły do 25 kwietnia w tej chwili rozkładają się na cały okres i w przypadku porównanie dwóch miesięcy jest albo skrajną niekompetencją, albo fałszowaniem i manipulacją faktami.
  Do tej pory wydawało mi się, że bankier raczej kompetentny ale widać niekoniecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @funfas: To ciekawe bo na wykresie z kwietnia deficyt rośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Co do deficytu to nie da rady się odnieść ponieważ to są wydatki które rząd może przesuwać. Tak więc jak się spodziewają że w danym miesiącu będą większe wpływy to mogą szaleć do woli.
   Natomiast jeśli chodzi o zeszły rok to można domniemywać, że większe wydatki w okresie końcówki kwartału były spowodowane przygotowaniami logistycznymi do 500+.
   Jednakże aby móc jakkolwiek rzetelnie porównywać to musiałby być wykresy przynajmniej za kilka lat żeby wyłapać okresowe tendencje i zależności.
   Dlatego moja wcześniejsza wypowiedź dotyczyła przede wszystkim zwiększenia wpływów, o których zwiększeniu bądź nie możemy mówić jak zakończą się wpływy za I kwartał, bo wtedy można porównać wszystkich podatników z tego roku do wszystkich z zeszłego.

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna