•  

  pokaż komentarz

  Zadzwoń i powiedz że jeżeli nie dojdziecie do porozumienia do zgłosisz na policji/prokuraturze próbę wyłudzenia pieniędzy.

 •  
  f.........k

  +45

  pokaż komentarz

  To samo miałem z Uniqa tyle że nabyłem samochód tam ubezpieczony i zaraz wysłałem wymówienie. A za rok zaczęli wołać zaległej podobno składki. No to ponownie wysłałem im pismo iż nie mam tam ani nigdy nie miałem ubezpieczenia oraz informację iż umowa po poprzednim właścicielu była wypowiedziana. (Dwa tygodnie było tylko do jej końca więc nie miało to większego dla nic znaczenia) Na rok był spokój, a [potem przyszło wezwanie od firmy Kruk Za dwa okresy ubezpieczeniowe. Pomogł dopiero ostry w tonie telefon ode mnie do Kruka. Z konkretnymi wyjaśnieniami, pani z drugiej strony na początku chciała mi wcisnąć iż to ja mam zapłacić bo takie dostali zlecenie. A po za tym to ja mam udowodnić iż wypowiedziałem umowę. Wtedy ją zapytałem ,,A ile razy mam to jeszcze potwierdzać?'' I Poprosiłem aby wreszcie przestali mnie spamować zmyślonymi należnościami ponieważ było to już kilka razy prostowane (dwukrotnie z potwierdzeniem) A jak mają z tym problem to pogadamy przez adwokata. A ja nie mam zamiaru poraz kolejny udowadniać czegoś czego nie jestem winien.

  Do tej pory cicho siedzą. Już ponad rok...

  •  

   pokaż komentarz

   @farmerjanek: niedługo dostaniesz wyrok nakazowy, który przyniesie komornik. Za cztery okresy ubezpieczeniowe :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: potwierdzam. jak już wylądowało u Kruka to samo nie zniknie.

   @farmerjanek: u mnie długo była cisza, potem wejście na konto i pisemko od komornika. Niestety jak jest postępowanie względem Ciebie, to Ty musisz udowodnić swoją niewinność. Potem możesz co najwyżej żądać zadośćuczynienia/odszkodowania za stracony czas i nerwy. Dług, nawet fikcyjny, ot tak sam z siebie nie zniknie, więc poleciłbym zainteresować się sprawą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: No właśnie ja jestem ciekaw co i jak, bo miałem tak samo w Link 4. Wypowiedziałem umowę, zawarłem OC z innym ubezpieczycielem, a oni mi przysyłali pisma i ponaglenia do zapłaty, to ja im odsyłałem moje wypowiedzenie wraz z potwierdzeniami wysłania i oczywiście kopię wcześniejszej korespondencji. Potem przeszło to do jakiejś lipnej firmy windykacyjnej (KGPN), z którą też dwa razy się tak pokopałem, a potem nastała cisza i tak już trwa z dobre pół roku... Ciekaw jestem, czy przyjęli do wiadomości, czy zaraz wejdzie mi komornik. Ale jeśli tak zrobi, to już będziemy z Link 4 inaczej rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: żeby wszedł komornik to musi być sąd. A w takich sprawach przed sadem nie jest trudno wykazac swoja racje. Noo chyba ze ktos nie odbiera pism z sadu ani na nie nie odpowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @solidsnake7: aha.. ja dostałem zawiadomienia na adres pod którym nie mieszkałem od 11 lat.
   Powszechna praktyka. Pismo dwa razy nieodebrane jest uznawane za dostarczone i jesteś w dupie.

  •  
   f.........k

   -2

   pokaż komentarz

   @slx2000: Sprawa zakończona definitywnie. A w razie wu są potwierdzenia wymówienia i dostarczonej korespondencji. Mają tam bajzel i tyle...

  •  
   f.........k

   -2

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Nikt na konto nie wchodzi, poza tym zagroziłem im sprawą za wyłudzenie nienależnej składki i poszło też do rzecznika ubezpieczonych. Jak na razie cisza. Chyba pomogło

  •  
   j.........s

   +1

   pokaż komentarz

   Niestety jak jest postępowanie względem Ciebie, to Ty musisz udowodnić swoją niewinność.

   @Kargaroth: a to nie jest tak, że prokurator musi udowodnić mi winę? Przecież istnieje coś takiego, co nazywa się domniemanie niewinności. I dopóki nie zapadnie prawomocny wyrok, to jestem wolnym człowiekiem (lub człowiekiem bez wyroku, bo mogę być tymczasowo aresztowany).

  •  

   pokaż komentarz

   @farmerjanek: @slx2000: @Kargaroth: Ciekawe czy już ktoś poszedł z tym do Sztrasburga albo jakiegoś ETSa.

  •  

   pokaż komentarz

   a to nie jest tak, że prokurator musi udowodnić mi winę?

   @jurny_juhas: a o wyroku zaocznym słyszałeś? :)

   Do wydania wyroku zaocznego może dojść w wyniku następujących sytuacji: a. gdy pozwany nie stawił się na posiedzenie wyznaczone na rozprawę, b. gdy pomimo stawienia się nie bierze w niej udziału.

   Więc jak dostałeś wezwanie na adres nieaktualny i nie wiedziałeś że się rozprawa odbywa, to skąd miałeś wiedzieć że będziesz miał w ogóle możliwość się bronić? Przerabiałem to osobiście. Życie to nie serial w tv że będziesz miał ławę przysięgłych i dobrą papugę z urzędu broniącą Twoich interesów. Pierwszy sygnał że coś się dzieje to zajęcie konta. Dzwonisz do banku wtf, to oni Ci grzecznie mówią że zajęte na wniosek takiego i takiego komornika. Dowiaduj się sam... itd itp.

   System jest bardzo dobrze skonstruowany, bo pozwala szybko ściągać kasę od tych od których można. To firmy przeróżne nadużywają tego systemu i okradają ludzi. Z nimi trzeba walczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Od razu próbę wyłudzenia zgłoś.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ludzie nie rozumieją że takich spraw nie załatwia się "na gębę" przez telefon? Po drugiej stronie siedzi zwykle jakiś student, czy inny bogu ducha winny osobnik i zwyczajnie przekazuje Ci informacje jakie ma na ekranie komputera. Wyładowywanie frustracji przez telefon niczego nie załatwia, a jeszcze sobie szkodzicie.

  Potem taki dług z Kruka ląduje w sądzie, jest zasądzona egzekucja komornicza i czasem drobny dług sobie pęcznieje dwukrotnie przez koszty komornicze, itd. Nie unikajcie kontaktu z windykatorami. Potem przychodzi zawiadomienie o zajęciu pensji na koncie i zostaje wam nagle 1300zł z wypłaty. Wtedy to dopiero jest zonk. Bez ostrzeżenia, bez niczego.

  •  
   w.................z

   -8

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: A co jak zarabiasz 1200?

  •  

   pokaż komentarz

   @wkopywaczwykopywacz: To ci wejdą do domu. Komornik wie jak ściągać długi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Jako główny zainteresowany i poszkodowany w tej sprawie - uzupełnię:

   Kilkukrotnie informowałem AXA o pomyłce, zgłaszałem się też do komisu. Komis twierdzi, że kontaktował się z AXA i wysłał stosowne sprostowanie. Gdy dziś rano dzwoniła firma windykacyjna (nie - Kruk) - poinformowałem, że ta sprawa jest pomyłką, ponieważ nigdy nie posiadałem tego nieszczęsnego samochodu i zgłaszałem to do AXA. Bezskutecznie.

   Poza tym, 'takie sprawy' mogą być załatwiane 'na gębę' między uczciwymi ludźmi. W razie problemu - obie osoby mogą nagrywać połączenie, a prawo wymaga zachowania konkretnych form wprost określających co jest przedmiotem umowy. Nawet reklamację. Dwie takie złożyłem. Mam nagrania rozmów z konsultantami.
   W razie problemu - nie ma to znaczenia, czy w danej sprawie jest papier czy umowa ustna/telefon. Strona nieuczciwa może dokument 'zgubić' albo zaprzeczyć jego istnieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mt3o: oczywiście dobrze że się zabezpieczasz. Mimo wszystko wiemy jak jest. Sądy wydają nakazy komornicze w zasadzie z automatu, więc zajęcie komornicze może Cię spotkać tak czy inaczej. Dopiero potem będziesz musiał udowadniać swoich racji. Komornik i windykator nie będzie wierzył Twoim zapewnieniom i dowodom. To wierzyciel musi powiedzieć że dług jest nieważny. Pozostaje jeszcze kwestia jak jedna firma windykacyjna odkupiła dług od innej firmy windykacyjnej, też powszechna praktyka. Tam to dopiero są schody z udowadnianiem czegokolwiek.

   Tak czy inaczej, powodzenia w walce i trzymam kciuki :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kargaroth: Dzięki!

   Na Tw napisała do mnie pani rzecznik prasowa z prośbą o kontakt mailowy i opisanie sytuacji. Zamierzam to zrobić. Po kontakcie z Rzecznikiem Finansowym. O rozwoju sytuacji będę pisał w notce na blogu.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym, 'takie sprawy' mogą być załatwiane 'na gębę' między uczciwymi ludźmi.

   @mt3o: (ʘ‿ʘ) KEK

 •  
  JJSpecial

  +49

  pokaż komentarz

  Podobny problem ma osoba której sprzedałem auto. Umowa wypowiedziana, zgłoszona sprzedaż. Żądają uwaga 2700zł za 2 miesiące ubezpieczenia OC. Nasyłają windykację. Co lepsza samochód jest ubezpieczony w AXA cały czas tylko zmienił się numer polisy.

  Ja już tam samochodu nie ubezpieczę.

  •  

   pokaż komentarz

   @JJSpecial: Tu może być inna sprawa. Sprzedałeś pojazd wraz z polisą. A AXA dokonała rekalkulacji składki, bo np. Ty miałeś 60 % zniżek a kupujący 2 szkody w zeszłym roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @JJSpecial: napisałem w innym komentarzu - do tych chujów nie da się dodzwonić, próbowałem z 8 razy w ciągu 3 dni po 20 minut wiszenia na linii, w końcu pomogło...

   pokaż spoiler napisane im na FB, po 3 godzinach zadzwoniła konsultantka na podany przeze mnie numer telefonu, parodia...

  •  

   pokaż komentarz

   @JJSpecial: @popcorn84: Dziwna sprawa. Ja kupiłem pojazd z OC w PZU, poprzedni właściciel na drugi dzień zgłosił sprzedaż pojazdu, ja jak poszedłem przepisać umowę to już w systemie mieli informacje o tym że został sprzedany, i była gotowa do wydrukowania polisa na mnie. Jedyne co musiałem zmienić w polisie to numer rejestracyjny, bo się zmienił a w PZU nie mieli informacji o nowym (bo przerejestrowałem go z godzinę wcześniej).

   Poprzedni właściciel płacił mniejsze OC niż ja będę płacił, ale nie trzeba było nic dopłacać - jest na polisie że składka opłacona w całości, do zapłaty 0 zł i tyle.

   Cała sprawa przeniesienia polisy na nowego właściciela to kwestia wydrukowania tamten polisy na nowe dane i podpisy. Dziwne by było gdyby przeniesienie polisy na nowego właściciela u innych ubezpieczycieli działało inaczej, tzn konieczność dopłacania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Z moich obserwacji wynika, że po ostatnich zmianach systemu PZU dość sprawnie załatwia takie proste sprawy jak przepisanie umowy. Co do rekalkulacji składek, czyli dopłacania to spotkałem się z takim zjawiskiem. Może PZU nie chce się w takie coś bawić ale inni jak najbardziej i jeżeli kupujący ma np 2 szkody a sprzedający 60 % zniżek to kupujący dostaje dopłatę. W sumie logiczne. Jakby nie kontynuował tylko kupował nowe ubezpieczenie to przy wyliczaniu składki wzięliby pod uwagę te szkody i zapłaciłby więcej niż bezszkodowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @JJSpecial: Sprzedawałem samochody różnym ludziom i nikt ode mnie nie chciał żadnych pieniędzy za ubezpieczenie. Ewidentny błąd w systemie.

   @Bialy88: @popcorn84: Sytuacja związana z dopłatą do ubezpieczenia występuje w momencie, gdy składka została opłacona w ratach. Jak kupowałem pierwsze auto, to przeliczyli mi składkę i za 3 miesiące kazali dopłacić ok. 50% więcej niż polisa na cały rok w innym towarzystwie ubezpieczeniowym, bo nie jestem "preferowanym typem klienta". Jeśli składka była opłacona w całości, to następuje tylko zmiana danych właściciela pojazdu i nr rejestracyjnego i nic nie trzeba dopłacać. Nową kalkulację dostajesz 30 dni przed okresem upływu ważności polisy.

  •  

   pokaż komentarz

   @projektant_doktorant: Z ratami masz rację czasami jednak firmy stosują rekalkulację składki ze względu na wzrost ryzyka.

  •  
   f.........k

   -4

   pokaż komentarz

   @popcorn84: Już wiele lat temu nie mieli z tym problemu, Jedno krótkie pismo o zakończeniu z powodu sprzedaży i od razu potwierdzenie że sprawa załatwiona pomyślnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @farmerjanek: Bliżej współpracuję z nimi od 1,5 roku dlatego nie wypowiadam się jak było wcześniej. Ale dzięki za informację.

  •  
   f.........k

   -3

   pokaż komentarz

   @popcorn84: Ostatnio nabyty pojazd też w PZU ubezpieczyłem...