•  

  pokaż komentarz

  Świetne wieści! Mam tylko nadzieję, że nie będzie się tak mocno trzymał swojej awersji do powtórek video, co dobitnie pokazywał w Stanie Futbolu.

 •  

  pokaż komentarz

  Boniek to ma jednak w nogach...

  źródło: Zbigniew_Boniek_na_Twitterze_@K_Stanowski_jesteś_uzależniony__-_2017-04-05_14.30.15.png

 •  

  pokaż komentarz

  Co jak co, ale to jest naprawdę właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jak wybierali go na stanowisko to wiedziałem, że nikt nie będzie zawiedziony! Szkoda, że nasi politycy tacy nie są... :-(

  •  

   pokaż komentarz

   @nowik: Ja sie przyznam, ze wowczas myslalem, ze Boniek jest tak samo "umoczony" w PZPN jak Lato, Krecina, Listkiewicz i wszyscy ich lokalni kumple-baronowie. I ze oprocz ladnego garnituru i elokwencji medialnej nic nie bedzie w stanie do PZPN wniesc i skonczy sie takim samym syfem jak zawsze. Jak wybral Nawalke na trenera, tylko utwierdzilem sie w swojej opinii, bo chcialem prawdziwego fachowca z zagranicy, a nie kolejnego Smudy.
   Na szczescie pomylilem sie co do nich obu!

  •  

   pokaż komentarz

   @xniorvox: Bo nie znałeś ich osobiście tylko opierałeś się na przekazach medialnych. Ludzie myślą że jak z zagranicy to "olaboga fachowiec ekspert bla bla bla" a tu proszę jaki mistrz był wśród nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: No pewnie, że osobiście ich nie znałem ani nie znam. A co do zagranicznego fachowca, to oczywiście nie chodzi o to że cudzoziemiec, bo Polacy w większości dziedzin dorównują zachodnim kolegom, ale niestety nie w futbolu. Tu zostały narobione duże zaległości i Nawet Nawałka, który okazał się specem pierwszej klasy, to dopiero jaskółka przyszłych zmian.
   No, ale od czegoś trzeba zacząć. Polska piłka pod Bońkiem i Nawałką idzie w dobrym kierunku, następne pokolenie piłkarzy może przynieść poważnych kandydatów na mistrza świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt nie zapyta: Who the fuck was Leszek Rylski?

  •  

   pokaż komentarz

   Leszek Rylski

   @yale: Ja sobie poczytałem to co na wiki i odnośniki, i moment, który wk$?!ił mnie najbardziej:
   W latach 1959–1972 był sekretarzem generalnym PZPN. Wówczas rozpoczął pracę nad uporządkowaniem archiwalii i pamiątek w PZPN, oprawiając wszystkie protokoły z posiedzeń zarządów i komisji, sprawozdania, dokumenty oraz biuletyny FIFA i UEFA. Wszystkie zostały wywiezione na makulaturę przez jednego z jego następców na stanowisku sekretarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @yale: Tu jeszcze za stroną piłka jest piękna: http://www.pilkajestpiekna.pl/index.php?typ=fundacja&id=227

   W latach 1940-1944, w czasie okupacji niemieckiej, mieszkając w Warszawie brał udział (pomimo zakazu uprawiania sportu dla Polaków przez władze niemieckie) w konspiracyjnych rozgrywkach o mistrzostwo Warszawy. Na początku bronił barwy Klubu Sportowego „Błysk” ( 1940-1942), a następnie Klubu Sportowego „Marymont” (1943-1944).

   Po II wojnie światowej był w dalszym ciągu zawodnikiem „Marymontu” (1945-1948). Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął działalność społeczną jako kierownik sekcji piłki nożnej i członek Zarządu Klubu „Marymont” (1949-1956). W latach 1960-1980 aż trzykrotnie został wybrany prezesem klubu.

   W roku 1959 został wybrany Sekretarzem Generalnym Polskiego Związku Piłki Nożnej i pełnił tę funkcję do połowy 1972 roku. Od 1973 do 1980 roku działał jako członek Komisji Zagranicznej PZPN. W roku 1981 został wybrany wiceprezesem PZPN.

   Od roku 2001 był Przewodniczącym komisji ds. dokumentacji i zasobów archiwalnych PZPN.

   Na II Kongresie UEFA, 8 czerwca 1956 roku w Lizbonie, został wybrany członkiem Komitetu Wykonawczego tej organizacji. Funkcję tę pełnił w latach 1956-1964 i 1966-1968. W tym czasie był także członkiem Komisji Organizacyjnej Pucharu Europy Mistrzów Krajowych i Pucharu Narodów, który później przekształcił się w Mistrzostwa Europy.

   Za działalność i pracę na rzecz europejskiego futbolu i w strukturach organizacyjnych UEFA został wyróżniony przez tę organizację honorową plakietą w roku 1968, plakietą 25-lecia UEFA w 1976 roku i dyplomem honorowym 50-lecia UEFA w roku 2004. Na Kongresie UEFA w marcu 2009 roku w Kopenhadze otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń - UEFA Ordre Merite en Rubis

   Został odznaczony Złotą honorową odznaką, Diamentowym odznaczeniem i Złotym medalem za wybitne osiągnięcia w rozwoju polskiej piłki nożnej. Za swoją działalność otrzymał również odznaczenia państwowe: Krzyż Oficerski i Kawalerski OOP, Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej i Sportu, Złotą honorową odznakę za zasługi dla Warszawy. Za działalność konspiracyjną w Służbie Zwycięstwa Polski, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej w latach 1939-1944 i udział w Powstaniu Warszawskim odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Medalem Wojska Polskiego, Krzyżem Powstańczym, Medalem za Warszawę 1939-1945, Odznaczeniem Burza, odznaką i tytułem Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Był majorem Wojska Polskiego w stanie spoczynku. We wrześniu 2011 roku otrzymał tytuł Honorowego Przyjaciela UEFA EURO 2012. Zmarł 1 kwietnia 2015 w wieku 95 lat.

   Ogólnie widać, że facet przeżył kawał życia.

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie widać, że facet przeżył kawał życia.

   @Bartoni: No wlasnie o to mi chodzilo. Super, ze Zbyszek jest drugim Polakiem ale rzetelnosc dziennikarska wymaga aby chociaz napisac dwa zdania o Polaku ktory jako pierwszy obja to stanowisko. Przyznaje nie jestem znawca PZPN i moze kazdy kto sie interesuje tym zwiazkiem wie ale ja po raz pierwszy uslyszalem o czlowieku podobnie pewnie jak 51+ % spoleczenstwa.

 •  
  k........n

  -8

  pokaż komentarz

  Not o teraz będą mogli robić TAKIE numery.