•  

  pokaż komentarz

  Nie wiem skąd zakopy, to jest naprawdę kawał odwalonej roboty. Miałem prawie ten sam pomysł, ale tutaj niezły rozmach miał gość...

 •  
  j...........k

  +79

  pokaż komentarz

  O, to trzeba do MEN i wszystkich kuratoriów wysłać, o szkole nie wspominając, że mają uważać na takie kalkulatory. Ktoś ma może listę mailingową?

  Do oszustów: tak, lepiej jak oświata będzie o tym wiedzieć i rekwirować takie kalkulatory na wejściu na salę egzaminacyjną niż po odkryciu oszustwa dyscyplinarnie wyp#?$@##ić piszącego z sali.

  •  

   pokaż komentarz

   @jas_wedrownik:

   Wcześniej, czy później - szkoła i tak przegra z technologią. Za 50-60 lat większość uczniów będzie miała wszczepy w głowie ze 128TB pamięci oraz bezpośrednim dostępem do holo-netu i całej wiedzy ludzkości. Będą wtedy sprawdzać czy masz w głowie wszczepy? Z początku - być może. Do czasu, aż szkoła nie ulegnie poważnym zmianom. Zmianom które nadejść zwyczajnie muszą.

   Przyszłość szkoły to nie durne wymaganie od ucznia steku (w większości, nie wszystko) nieprzydatnych bzdur i masy niewykorzystywanych nigdy już później w życiu informacji, lecz nauka umiejętnego wykorzystywania technologii do pozyskiwania na bieżąco potrzebnych informacji oraz używania jej w jak najskuteczniejszym radzeniu sobie z wszelakimi problemami.

   Zauważ, kiedyś aby mieć jakąś potrzebną w danej chwili informację, musiałeś ją wcześniej zdobyć i wiedzieć. Jak jej nie miałeś, to szukałeś osoby która tę wiedzę posiada, lub udawałeś się do biblioteki i szukałeś odpowiednich źródeł.
   Później nadszedł internet - i cała wiedza ludzkości stała się dostępna na wyciągnięcie ręki - do najbliższej klawiatury (komputera).
   Teraz nadeszły smartfony, które posiadamy zawsze przy sobie i nie jesteśmy już uzależnieni od komputera stacjonarnego, czy bezpośredniego połączenia do internetu (bo istnieje szybki internet bezprzewodowy).

   Obecnie, gdy czegoś nie wiesz, mówisz "czekaj, sprawdzę w Google" - wyciągasz smartfon i odpowiedź, ew. rozwiązanie swojego problemu masz w kilka minut.

   Ale to jest dopiero początek nieprzerwanego globalnego dostępu do wiedzy. Czegoś, co z pewnością nadejdzie.
   W najbliższej przyszłości nie będzie miejsca na szkołę i nauczanie w dotychczasowym tego słowa znaczeniu.
   Zwyczajnie cała wiedza jakiej potrzebujesz będzie zainstalowana w pamięci wszczepu znajdującego się w mózgu, który będzie również jednocześnie komputerem - trwale połączonym z nami i bezpośrednio wspomagającym nas we wszelakim działaniu. To czego nie będzie zaś na wewnętrznej pamięci wszczepu - znajdziesz w następcy dzisiejszego internetu - szybszego, łatwiej dostępnego i prostszego w pozyskiwaniu informacji.

   Do tego dąży ludzkość poprzez rozwój technologiczny. Pamięć ludzka (i zarazem mózg) jest ułomna i ograniczona. Również w szybkości przetwarzania informacji. Pamięć sztuczna (nie biologiczna, w humanistycznym tego słowa znaczeniu) - jest trwała i potencjalnie nieograniczona.

   Połączymy się z maszynami - prędzej, czy później - bo będziemy bardziej rozwiniętą cywilizacją. Do tego dążymy. W przeciwnym wypadku dalszy postęp nie będzie możliwy. Szkoła również ulegnie przeistoczeniu. Podobnie jak nasza cywilizacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: W pewnym momencie może się zacząć opłacać zainwestowanie w zakłócacze sygnałów GSM, 3G i wifi zamiast sprawdzania każdego

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: a kto zbuduje tego następcę internetu? Nie dość, że będzie w nim wszystko, to jeszcze powszechnie dostępny? A wszczepy może na koszt państwa?

   Dla mnie to sci-fi, wszystko w świecie rozbija się o pieniądze i ciężko mi sobie coś takiego wyobrazić, na pewno nie jako powszechna usługa lub nie tak szybko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vexer13: To samo powiedzieliby ludzie 50 lat temu. "Co? Każdy będzie miał w kieszeni komputer z bezprzewodowym dostępem do prawie całej wiedzy świata? I może będzie ich na to stać? Taa. Na pewno nie. A przynajmniej nie za 50 lat, może za 200".

   A jak jest teraz? Dzieciaki w podstawówce biegają z najnowszymi iPhonami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie dość, że będzie w nim wszystko, to jeszcze powszechnie dostępny? A wszczepy może na koszt państwa?
   Państwo nie będzie niczego sponsorowało. Będzie to zabieg tak powszechny i nieinwazyjny, a do tego wystarczająco tani (w krajach rozwiniętych) że będzie czymś w rodzaju jak obecnie kupno smartfona. A większość będzie chciała to mieć - bo da niewyobrażalne możliwości. I będzie posiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: Wiesz co jest najlepszego w przewidywaniu przyszłości?
   Nikomu to się prawie nigdy nie udaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zresztą na maturze można mieć kartę wzorów i ludzie nie zdają bo nie potrafią w praktyce wykorzystać tej wiedzy.
   Jak to połączenie z maszynami będzie wyglądać, nie wiadomo.
   Może takie wszczepy do mózgu będą tylko dla elit i najbogatszych?
   Jeśli większość prac będą robiły maszyny + człowiek będzie posiadał całą wiedzę i dodatkowo załóżmy, że będzie umiał ją wykorzystać to co robić na tym łez padole ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MatexN: no właśnie, kartę wzorów. Ludzie nie są nauczeni myśleć i nawet mając wzór czy wzory nie wiedzą za bardzo co dalej z nim zrobić. Tutaj poprzednicy mają rację imho.
   Prędzej będziemy mieć jakieś nanowszczepy czy coś jak będziemy siedzieć sobie radośnie wkuwając na pamięć wszystko (wiadomo, nie dzi, nie jutro. Ale nasze wnuki? Kto we)

  •  

   pokaż komentarz

   @MatexN to smutne, przerażające i fascynujące jednocześnie. Ciężko mi sobie wyobrazić funkcjonowanie ludzkości. Musiałaby upaść większość zawodów i profesji, prawnicy opierają się głównie na znajomości kodeksow i ustaw, mając to wgrane każdy mógłby zostać prawnikiem. Tak samo geografia, historia, językoznawstwo i masa innych rzeczy. Ciekawe czy dozyjemy jakiegoś przełomu większego lub skoku technologicznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker "Rozwiązanie swojego problemu masz w kilka minut" .. tak naprawdę to masz 'jakieś' rozwiązanie. Na tym polega clou problemu z powszechnym dostępem w każdej sekundzie. Można sobie wyobrazic, ze na maturze masz podać lub obliczyć powierzchnie ziemi. No to wbudowany super komputer wyszuka dokladną daną z sieci.. pierwszy link który sie napatoczy to strona płaskoziemców.. Hmm ok to wpisuje.. Mozna też przyjąć ze będzie autoryzowana baza danych przez ministerswo edukacji, fajnie, ziemia liczy 6tys lat a ludzie pochodzą jako dar od Boga, No bo pani miniater to sie zna na tym co nie?.. Można też przyjąc ze są zagraniczne bazy wiedzy , wiedzy specjalistycznej ale za nie to trzeba słoono płacic. Biedota spocznie na niesprawdzonym googlu. No też mozna sobie wyobrazić ze komputer w mózgu działa i jest kompatybilny z ostatnim softem.. ktory jest na licencji, płatny i wymaga aktualizacji. Ok płacimy co miesiąc, bo jak nie to... cóż zgłupiejemy bo szef nas z pracy wyrzuci jak zapomnimy o najwazniejszych sprawach zapisanych na 'dysku'. Ostatecznie ludzie stwierdzą ze ten podatek 'od myślenia' płacic będą. Jak zapewnić, ze taki chip nie będzie narzędziem manipulacji? Wszystko opiera sie na tym ze ludzie mózgu bedą uzywać jak do tej pory przy czy chyba ktoś zapomniał ze ludzie są z natury leniwi.. nikomu nigdy nie będzie sie chcialo weryfikowac tego co ma na dysku w glowie.. ja w PC mam szajsu z 500G i nie mam ochoty przeglądac a wyrzucic nie moge zeby czegos nie stracic. Z pamięcią w głowie będzie inaczej? Mozg nie bez przyczyny zapomina o niepotrzebnych rzeczach. Reasumując takie rozwiązania pomogły by ale tylko ściśle wyselekcjonowanym jednostkom, Jak wejdą do mas to będzie niewiele wiecej warte od posiadania smartfona. a nawet bym powiedzial bardzo szkodliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smartek No własnie nie zostaną prawnikami. Kazdy by posiadał po prostu duży zasób niesprawdzonej wiedzy. Skąd wiadomo który z tych prawnikow ma aktualne dane? Bo sie aktualizuje na bierząco? Co minute?. A jak na serwerze ktoś świnie wpusci to co? Nagle powie ze sorry ale nie jest chwilowo prawnikiem bo błąd serwera.. W dodatku miałby dużo danych ale by ich nie rozumiał.. Co oznacza ze nie potrafiłby ich zamienić na realne działanie w praktyce.. Podobnie jak małe dziecko ktore potrafi czytać skomplikowane słowa ale nie wie co znaczą i nie potrafiło by z takim słowem ułozyć innego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: niedługo sam nie będziesz wiedział co masz

  •  

   pokaż komentarz

   Za 50-60 lat większość uczniów

   @FightMaker: Ale po co mają chodzić do szkoły skoro wszystko mogą sobie wgrać?

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: jest tylko jeden poważny problem wiedzy, którą teraz masz na wyciągnięcie ręki, mianowicie co zrobisz bez dostępu do Internetu? Jak za parę pokoleń wszyscy całą swoją wiedzę będą na tym opierać to wystarczy jakiś cyber atak i ludzie nie będą wiedzieć jak sobie zrobić jajecznicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vexer13:

   Dla mnie to sci-fi

   W zasadzie większość "wymysłów" autorów fantastyki, jeśli nie jest obecnie w użyciu, to istnieją zaczątki tych technologii... jedyne, co faktycznie kuleje, to technologia podróży międzygwiezdnych, aczkolwiek do końca nie wiadomo, czy kuleje, bo należałoby założyć, że w czarnych teczkach (które same z siebie tajemnicą nie są) leżeć może dosłownie wszystko, łącznie z taką technologią.

  •  

   pokaż komentarz

   Do oszustów: tak, lepiej jak oświata będzie o tym wiedzieć i rekwirować takie kalkulatory na wejściu na salę egzaminacyjną niż po odkryciu oszustwa dyscyplinarnie wyp#?$@##ić piszącego z sali.
   @jas_wedrownik: I prawidłowo... matura ma sprawdzać Twoje umiejętności, a nie kalkulatora. Potem pójdą tacy do pracy i niby wykształcenie średnie, ale nic nie będą umieli.

   @FightMaker: Widzę, że co jak co, ale huraoptymizm zawsze na propsie ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Za kilkadziesiąt lat to technologia będzie robić za nas wszystko". Tę mantrę powtarza się od czasów Wielkiej Rewolucji Przemysłowej...

  •  

   pokaż komentarz

   Wcześniej, czy później - szkoła i tak przegra z technologią. Za 50-60 lat większość uczniów będzie miała wszczepy w głowie ze 128TB pamięci oraz bezpośrednim dostępem do holo-netu i całej wiedzy ludzkości

   @FightMaker: Wtedy nie będzie egzaminów z wiedzy teoretycznej, tylko z kreatywnego rozwiązywania problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smartek: Cały czas obserwujemy przełom techniczny, ostatnio ktoś wstawiał gazetkę z vobisa z '96 roku i obecnie mamy kilka tysięcy razy wydajniejszy sprzęt. Ja włączyłem ostatnio na yt reklamy z 2004 czy 2006 roku i to wygląda mega słabo w porównaniu do tego co jest dzisiaj.
   Autonomiczne auta, robotyzacja wielu dziedzin cały czas zachodzi.
   A ludzie w przyszłości pewnie będą musieli porzucić swoje ciała, ew. wysiada wątroba to drukujemy nową i sobie dalej żyjemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A w dalekiej dalekiej przyszłości, może ludzie stworzą symulacje innego wszechświata i przeniosą swój umysł i będą obserwować zachodzące zmiany i życie niczym teraz obserwowany jest daniel magical ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   @jas_wedrownik: xD Jesteś przewrażliwiony na tym punkcie. Prędzej czy później wiedza delikwenta zostanie zrewidowana w pracy, albo i nie... co Cię to obchodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @jas_wedrownik: Wystarczy wystąpić do Twórcy o przesłanie deklaracji CE i w przypadku braku zgłosić gdzie trzeba.

  •  
   w.................z

   0

   pokaż komentarz

   @kolnay1: To sobie wrzucisz na SD materiały i co?

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: może inaczej, nie wątpię, że będzie to technologicznie możliwe. Wątpię czy uda się to zrealizować pod względem instytucjonalnym. Obecnie Internet to wolna amerykanka, a większość wiedzy ogółem to wiedza subiektywna, nie licząc nauk ścisłych (z których wnioski też mogą być subiektywne). Całkowicie zgadzam się z komentarzami @mixter

   Jeszcze mała dygresja odnośnie wszczepu. Ciężko żeby dał on niewyobrażalne możliwości, jeśli większość populacji będzie go mieć. Odpada przewaga konkurencyjna z powodu jego posiadania.

  •  

   pokaż komentarz

   @FightMaker: Pamięć ludzka może jest ułomna ale za to wieksza powyżej 1 petabyta a pot wżgledem predkosci przetwarzania informacji ludzki móżg ma około 40 petflopsów najszybszy komputer ma predkośc max ok 11 teraflops
   (1 petaflops = 1000 teraflops)

  •  

   pokaż komentarz

   @jas_wedrownik: to zrobi stealth mode, który szybko przerabia kalkulator na zwykły, i z powrotem po wpisaniu specjalnej kombinacji cyfr.

 •  

  pokaż komentarz

  Wygląda nieźle. Cena wcale nie jest jakaś kosmiczna, a sprzęt znajdzie zastosowanie nie tylko na maturze :) Jeśli to jego autorski projekt, to gratuluję pomysłowości i wykonania!!

 •  

  pokaż komentarz

  nie no spoko - matma, fizyka, chemia kalkulator nie robi wrażenia.
  ale np na takim egzaminie z wos-u, którego arkusz też na filmiku był przedstawiany to kalkulator a szczególnie namiętne w niego stukanie wzbudziłoby spore zainteresowanie...
  i jak to niby wytłumaczyć?
  -przepraszam szanowna komisjo, ja tylko liczyłem ile zabrakło Korwinowi do progu wyborczego?

 •  

  pokaż komentarz

  Mógł patronite czy kickstarter zrobić jakieś pieniądze by się znalazły

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna