•  

  pokaż komentarz

  W powiązanych dodałem niezły vlog opowiadający właśnie o badaniu żywej kropli krwi. Autor wykazuje niekompetencje tych konowałów poprzez przedstawianie zdjęcia kropli i diagnozy "technika", zwłaszcza gdy rysa na szkiełku staje się pasożytem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Te wszystkie "techniki" altmedowe, zapery, odkwaszanie czy żywa kropla krwi to trzepanie kasy z ciemnego motłochu

 •  

  pokaż komentarz

  szkoda strzepić ryja, za te znachorskie metody i wmawianie ludziom bzdur powinien być prokurator.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paszczak113: tonący brzytwy się trzyma. I masz rację. Prokurator. Mam chore dziecko. Ile ja kasy wydałem na j###y altmed. 10 000 ? Za mało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paszczak113: w międzywojennej Polsce częste były procesy "szarlatanów", znachorów i innych guślarzy. Obecnie jakoś rzadziej się o tym słyszy. Powód? Duża kasa, która za tym idzie. Poza tym jak skazać na podstawie naukowych przesłanek oszustów zajmujących się "żywą kroplą krwi" etc., kiedy oficjalnie ustawodawca uznaje homeopatię oraz toleruje radiestezję, a organy ścigania korzystają z pomocy jasnowidzów? Żyjemy w czasach, w których nauka jest już tak daleko od przeciętnego Kowalskiego, że zrozumienie przez niego nawet podstaw jest nieosiągalne. Według Arthura C. Clarke'a: "any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mikemed: Takie zjawisko nazywa sie wolny rynek

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: jaki wolny rynek? Aby zarejestrować "lek homeopatyczny" nie potrzebujesz dowodów skuteczności. Do tego sprzedawane są one w aptekach, jak leki. To nie jest wolny rynek a zmierzch rozumu.

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: Wolny rynek musi opierać się na zasadach dostępu do informacji, nie oszukiwaniu itd, czyli jak kłamiesz to nie ma to nic wspólnego z wolnym rynkiem, zwykłe oszustwo i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mikemed: @Loloman: Traktujecie wolny rynek jako system idealny bez wad,przez "nauki" Korwina juz nawet nie jestescie w stanie samodzielnie ocenic wad i zalet konkretnego ustroju tylko z gory zakladacie dana teze i za wszelka cene ja bronicie.Kompletnie nierozumiem takiego podejscia,a ten poprzedni post byl ironiczny

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: ok. Nie rozpoznałem ironii. Mea culpa. BTW: Z Korwinem mi nie po drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paszczak113: Kiedyś mi ktoś polecił, że alergię można wyleczyć biorezonansem. Poszedłem do jednej takiej kliniki i zaśpiewali jakąś kosmiczną, absurdalną kwotę. Zaproponowałem umowę - jak mi pomoże, to płacę podwójnie, a jak nie pomoże to nie płacę wcale. Nie zgodzili się, ciekawe dlaczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: co k%@!a? Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem, czy piszesz te farmazony dla zabawy? Nawet nie chce mi się Ciebie wyprowadzać z błędu bo coś wątpię byś zrozumiał o co mi chodzi, skoro nawet poprzedniej wiadomości nie zrozumiałeś. I tak, założenia wszystkich systemów czy to politycznych, czy ogólnie jakichkolwiek są zwykle "idealne", ale to w ogóle bez znaczenia.
   Eh... no dobra wyjasnię jak debilowi co napisałem w punktach:
   1) Wolny rynek ma swoje zasady i założenia.
   2) Nie masz wolnego rynku w Polsce
   3) Facet normalnie oszukiwał co jest sprzeczne z zalożeniami wolnego rynku
   4) Masz równe 0% możliwości wrzucenia czegokolwiek o wolnym rynku w znalezisku w którym wszystko jest z nim sprzeczne
   5) Dziw się że piszę że to nie miało nic wspólnego z wolnym rynkiem, skoro nie miało nic wspólnego z wolnym rynkiem - nie ma go w Poslce, nie ma w badaniu, nie ma w prawie, nie ma nigdzie, facet zwyczajnie oszukiwał itd. A mimo to znalazł się debil co wrzucił cokolwiek o wolnym rynku do takiego znaleziska. Równie dobrze mogłeś to samo napisać tutaj:
   http://www.wykop.pl/link/3686891/hinduska-mobilna-fabryka-cegiel/
   Choć chyba jednak byłoby to nawet bardziej na miejscu niż jak wrzuciłeś to w tym znalezisku...

  •  

   pokaż komentarz

   @Loloman: Ale kto w przypadku homeopatii czy masy innych metod znachorskich ogranicza ci dostęp do informacji? Przecież nikt ci nie zabrania mówić, że homeopatia nie działa, ani nie ma setek sfabrykowanych badań, które miałyby dowodzić jej rzekomej skuteczności.

   Żeby w pełni wolny rynek rzeczywiście działał, on nie wymaga tylko dostępu do informacji, ale też tego, żeby ona była ujednolicona i niemal w pełni rzetelna. Rzecz w tym, że takie coś jest zwyczajnie niemożliwe, dopóki nie jesteśmy jedną, wielką, zbiorową świadomością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reste: Nie chodzi o ograniczanie dostepu do informacji, Ale PEŁEN dostęp do informacji. Wolny rynek nie może bez tego istnieć. Niestety wolny rynek jest lekko sprzeczny wewnętrznie i nierealny, CHOĆ coraz bardziej dzięki dostępowi do internetu, globalizacji itd staje się możliwy (przynajmniej w większym stopniu). W skrócie wolny rynek musi łączyć się z doskonałą konkurencją. Wiadomo jak to wygląda w rzeczywistości... wolny rynek np. nie zakłąda że producenci będą podawać skład żywności, ale tylko i wyłącznie taka informacja pozwala na ocenę tego co się kupuje i działanie wolnego rynku. Wtedy kazdy może robić co chce, a klient sobie wybierać jak chce, mbo czy kupi szynkę z 10% mięsa czy 150% mięsa - bez znaczenia póki robi to swiadomie.
   Ktoś się kiedyś śmiał z wypowiedzi jakiegoś głupiego polityka że żeby istniał wolny rynek muszą isntieć regulację... a to prawda. Muszą. Czasami dosyć restrykcyjne. Oczywiście przeczace lekko wolnemu rynkowi ale mimo wszystko MINIMALNIE, a pozwala na jego lepsze działanie wielokrotnie bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Paszczak113:
   1. jest to oszustwo
   2. narażenie poszkodowanego na utratę zdrowia poprzez podjęcie błędnego leczenia
   3. znajdzie się jeszcze coś o wykonywaniu praktyk lekarskich bez uprawnień
   Żeby coś się zaczęło dziać w temacie, to ludzie sami to powinni zgłaszać do prokuratury/policji. Skuteczność organów ścigania jest uzależniona od pomocy społeczeństwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Patryk na swoim vlogu już dawno to tłumaczył. Zobacz w powiązanych.