•  

  pokaż komentarz

  A to będzie śledztwo? Myślałem że zachód wydał już wyrok, a Trump wcisnął guzik z atakiem rakietowym na Lotnisko Bashara Assada w ramach odwetu. Mogli by coś tym razem innego wymyślić, niż atak gazowy, aby obalić dyktatora. Tak samo wrabiali z Saddama Husseina. Ach ci wszyscy dyktatorzy to tacy głupcy, że nie wiedzą żeby nie używać gazu bojowego, bo wtedy USA i wierna Europa cię zrówna z ziemią. Sarkazm. Jak oni zostali dyktatorami skoro są takimi głupcami, żeby robić dokładnie to czego robić nie powinni. Oczywiście zaraz w telewizji pokazują umierające dzieci. Połowie społeczeństwa to się mózg wyłącza jak widzą umierające dzieci. Krew mnie zalewa jak widzę gdy większość mojej rodziny i znajomi totalnie w to wierzą. I jeszcze na końcu mi powiedzą, gdy im to tłumaczę, że jak mogę być tak bezduszny. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   innego wymyślić, niż atak gazowy

   @arkadius1984: po co majstrować przy sprawdzonym systemie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadius1984: Nie do końca się zgadzam.
   Na zachodzie każdy wie, że na obalenie Asada jest już za późno-nie ma kogo wspierać bo zostali sami radykałowie. Taka operacja wymagałaby interwencji wojsk lądowych-na to w żadnym kraju nie ma przyzwolenia. Każdy zdaje sobie sprawę, że obalenie go spowodowało powstanie gigantycznego chaosu, większego niż Libii i kolejną falę uchodźców. Nikt też nie weźmie odpowiedzialności za odwetowe maskary na Alawitach. Zachód do początku udaje, że coś robi a robi wszystko, żeby nie interweniować w pełnej skali.
   Przypominam, że dzień przed atakiem USA dały dość wyraźnie do zrozumienia, że pogodziły się z tym, że Asad będzie stał na czele Syrii. Sean Spicer nazwał Assada „polityczną rzeczywistością, którą trzeba zaakceptować”.
   "Pech" chciał, że zdarzył się "wypadek przy bombardowaniu" - lotnictwo prorządowe trafiło w magazyn broni chemicznej "terrorystów"-taka była pierwsza oficjalna wersja Ministerstwa Obrony rosji.
   Po tym wszystkim Trump musiał się wycofać z dogadywania się z Asadem-a o tym mówił nawet w kampanii. Pamiętasz debatę z Clinton? "Wcale nie lubię Assada, ale Assad zabija ISIS. rosja zabija ISIS. I Iran zabija ISIS ".
   Teraz rosja może przekonywać Asada , że tylko ona może go ocalić przed stryczkiem. Wojna będzie trwała dłużej, Asad stał się pacynką Moskwy, która musi grzecznie wykonywać polecenia Kremla. Iran wściekły bo gazociągów nie zbuduje-a rosja się cieszy bo gazociągi z Iranu/Arabii/Kataru nie dotrą nad Morze Śródziemne. A Iran z Syrią miał dogadany gazociąg już w 2011 roku-w 2016 budowa miał się skończyć i Gazprom zyskałby potężnego konkurenta w Południowej Europie.
   Europa na pewno też ucieszy się z wydłużenia konfliktu i kolejnych fal imigrantów generujących napięcia społeczne i będących motorem dla wszelkiej maści radykalizmów cicho i głośno w wspieranych przez Kreml-jak FN we Francji czy AfD w Niemczech.
   Sam atak amerykanów był raczej symboliczny i nie miał wyrządzić szkód- juz to pokazuje, że ta interwencja jest nieplanowana wykonana pod opinię publiczną Trump musiał pokazać, że w przeciwieństwie do Obamy zabaw z bronią chemiczną nie będzie tolerował.
   Trump musiał zmienić swoje plany, Asad ma przesrane, Iran zablokowany na kolejne lata -tylko na kremlu strzeliły korki od szampana, że im się taki wypadek przydarzył. Największym beneficjentem wizerunkowym, propagandowym, wojskowym i geopolitycznym i gospodarczym jest rosja. A wyjaśnienie tej sprawy nie jest w jej interesie, nie ważne czy faktycznie trafili w magazyn broni chemicznej terrorystów(którzy się nie przyznali?) czy jakieś żołnierz odwalił samowolkę czy za jakakolwiek inna była geneza ataku. To nie pozwoli im skutecznie rozgrywać propagandowo tej sprawy i mnożyć teorii spiskowych, rzucać oskarżeń i zgrywać ofiary i jedynej sprawiedliwej-gdzie nawet Chiny nie chcą jej poprzeć.
   Cholera wie co się tam stało ale moim zdaniem największym przegranym jest Asad a największym wygranym putin.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadius1984: sam widzisz, ze tak glupie usprawiedliwienia na atak uchodza plazem od wiekow i wlasnie dlatego nadal sie ich uzywa. Ludzie sa zwyczajnie glupi. Co z tego, ze 10, czy nawet 20 procent sie zdenerwuje slyszac takie wierutne bzdury i widzac manipulacje? 80% to zdecydowana wiekszosc, a oni lykna kazdy tekst, jesli podany jest z ekranu, chocby tekst ten byl najbardziej bezsensowny.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadius1984: j@@@ne media owlaniete politycznym rakiem. Kazdy srednio rozgarnoety czlowiek jak sie chwile nad tym zastanowi to zobaczy, ze cod tu jest nie tak. Assad atakuje zakazanym gazem ludnosc cywilna w molencie gdzie zaczyna miec przewage nad rebeliantami. Gdzie ti sens? Gdzie logika? Ale nie - jak usa jeblo tomahawkiem to tak musialo byc i kropka.
   ONZ chce teraz juz po fakcie robic sledztwo - sledztwo, ktore nic nie udowodni jak zwykle.

  •  
   B.....8

   -3

   pokaż komentarz

   @arkadius1984: A czasem nie jest tak, że gaz jest na tyle "niehumanitarnym" środkiem, że USA zobowiązało się reagować kiedy zostanie użyty? Tylko nie pamiętam czy to tylko wypowiedź któregoś prezydenta, czy coś bardziej na piśmie, ale w tej wypowiedzi było właśnie to że tą granicą jest użycie gazu, a potem jak na zawołanie na bliskim wschodzie użyto gazu, co niejako wymusiło interwencję USA żeby wyjść z twarzą i było idealnym pretekstem do takiej interwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nie podoba mi sie to co piszesz o "radykałach" we francji, według mnie ich zachowanie nie jest radykalne, jest poprostu wymuszone sytuacją i tego ludzie oczekują. Radykalnie zaczynają sie zachowywać jednak obecne władze

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadius1984: Wreszcie niezle podsumowane. Dzisiaj rano pomyslalem sobie nawet, ze cos dziwnego czy raczej strasznego dzieje sie z europejskimi (i nie tylko politykami). Merkel, Cameron, Trump, wszyscy zachowywali sie relatywnie sensownie dopoki doputy nagle nie pojawil sie news w BBC czy CNN z obrazkiem biednego dziecka i nagle i w tajemniczy sposob ci w sumie zdawaloby sie twardzi ludzie zmieniaja swoja polityke o 180 stopni. Wzorzec ten jest juz zbyt wyrazny zeby go nie dostrzegac. Zdjecie biednego dziecka i BAM! Dzieja sie niewyjasnione rzeczy z ludzkimi mozgami. Koniec z racjonalnym mysleniem i calkowita redukcja do smaych emocji.
   Sam nie potrafie tego wyjasnic. Moze ktos potrafi.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadius1984: a po co ma być śledztwo, przecież assad zabija beatiful children , tak mówią rebelianci a oni nie kłamią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Kopałbym po ryju każdego, kto przyjmuje wszystko bezkrytycznie " bo tak w telewizorze mówiom amerykanie to musi być prawda bo oni dobrzy są"

  •  

   pokaż komentarz

   wymusiło interwencję

   @Bialy88: Buahahaha. Nie bądź naiwny, nikt nie wypowiada wojny gdy nie ma ku temu interesu. Gdyby ktoś użył gazu w jakimś afrykańskim kraju, gdzie nie ma nic, to nawet byś się o tym nie dowiedział i skończyło by się na wielkim potępieniu. Ale gdy jest to "false flag" to są kamery, są oczywiście biedne dzieci, i nawet przemówienia mają gotowe już dzień wcześniej. Zastanów się dobrze, gdybyś to był dyktatorem.. użyłbyś gazu na swojej ludności, wiedząc co robi USA w tych sprawach? Nie. Oczywiście że nie. Bo to byłoby samobójstwo. Myślisz że Assad to jakiś totalny kretyn? To się odbyło tak, że było składowisko amunicji gdzieś w jakimś domu. Ktoś dał cynka wojsku Assada o tej lokalizacji. Zapomnieli tylko dodać, że jest tam skład gazu, który po zbombardowaniu zatruje kilka domów wokół. Ten gaz podłożył ktoś kto jest przeciwnikem Assada, ktoś kto na tym skorzysta. Tak to się robi.

  •  
   s......4

   0

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie zapominaj ze dzień wcześniej był zamach w Petersburgu to nie jest bez znaczenia

  •  
   B.....8 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @arkadius1984 yyyyy... Ale przeciez ja sie z tym calkowicie zgadzam, i tez tak uwazam...

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawca (USA) chce wyjasniac dlaczego popelnil ta zbrodnie? Hollywood byloby dumne ;)

 •  

  pokaż komentarz

  "A ci Amerykanie... oni nie są wcale tacy źli. Oni napadną, a potem przeproszą."
  Bohdan Smoleń

 •  

  pokaż komentarz

  Myślałem, że Trump i Putin to kumple i doszli do jakiegoś kompromisu w sprawie Syrii.