Polski Youtube a nasze dzieci - rozpoczynam walkę na szeroką skalę

Polski Youtube a nasze dzieci - rozpoczynam walkę na szeroką skalę

@T.....r wykop.pl #polska #polskiyoutube

Tak jak w tytule. Jeśli znajdziecie chwilę to proszę was o przeczytanie i zostawienie opinii.

 •  

  pokaż komentarz

  organizację na rzecz walki z nienawiścią propagowaną przez YouTuberów wśród widzów nieletnich

  Jak ktoś ma w dupie co w internecie ogląda jego dzieciak to żadna organizacja nie pomoże.

  Dodajcie teraz do tego treści, które płyną z YouTubowego ścieku i próbujcie sobie wyobrazić jak wpłynie to na charakter tych młodych ludzi w przyszłości.

  A co ze ściekiem płynącym z Wykopu/Mikrobloga?

 •  

  pokaż komentarz

  rozpoczynam walkę na szeroką skalę
  Polecam rozpocząć walkę z sieciami partnerskimi, które przyjęły do siebie tych patusów i ich promowały.

  Oczywiście jedną z największych sieci jest Epic Makers, która zrzeszała m.in. rafonixa. Co warte odnotowania, ta sieć należy do Agory, czyli właściciela m.in. Gazety Wyborczej.

  Warto byłoby rozesłać parę pytań z serii dlaczego Agora promuje patolę w sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Kolejną siecią jest Gamellon,która zrzesza m.in Isamu. Te sieci to jeszcze większy problem.Znały ich działalność a umowy i tak zostały zawarte.Gdyby nie zrobiło się o tym głośno te sieci nadal współpracowały by z tymi "gwiazdkami'' youtuba

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba wiele osób przecenia znaczenie sieci partnerskiej, czy sam fakt usunięcia jakiegoś twórcy z niej. Tak naprawdę po wyrzuceniu, taki "youtuber" podłączy się do jakiejś zagranicznej sieci (by mieć ochronę konta AdSense) i będzie działał (zarabiał) dalej. Nie zdziwiłbym się jakby po takiej informacji zalałyby ich propozycje lepsze od tych co mieli podpisane. W czasie, gdy YT boryka się z problemami, jeżeli chodzi o reklamę (stawki są o 80% mniejsze niż w marcu), to taka strata kilku dni dochodu, jest naprawdę znikoma. Być może bardziej ucierpią na utracie zaproszeń na eventy, czy różnego rodzaju akcji z bezpośrednimi reklamodawcami, ale to znów nie są kanały takiego kalibru, by nie wiadomo jak z tego żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Unreal6277: z kolei Gamellon w większości udziałów należy do TVN

  •  

   pokaż komentarz

   dlaczego Agora promuje patolę w sieci.
   Agora promuje patolę w sieci, na protestach ulicznych, wśród celebrytów, na scenie politycznej, na uczelniach itp itd

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: ze niby polskojezyczne media typu agora i tvn dobieraja sie do umyslow mlodego pokolenia? Przeciez oni by tak nigdy, nigdy nie zrobili ze wzgledu na szeroko pojety kregoslup moralny! Przestancie szkalowac neoliberalow!!111 ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

  •  
   N........l

   +18

   pokaż komentarz

   @CePeK: Dokładnie kasa z adsens to grosze najwięcej zarabiają na eventach i promowaniu produktów, najważniejsze do dotrzeć do jak największej ilości osób rodziców, szkół itp. Ja osobiście jako rodzić ( puki co rocznego dzidziusia nie interesowałem się tą częścią "jutubem" a właściwie tego co tam "prezentują" w na takich kanałach nie widziałem, że ktoś taki jak isamu istnieje i co robi i szczerze jestem wściekły, że takie kanały istnieją, ci ludzie mają zdecydowany wpływ na dzieci, ostatnio będąc u koleżanki widziałem jak jej dziecko 5 lat bodajże oglądało na kompie jakieś filmiki z gier, gnojek nie dobry jak nie wiem w ogolę jej nie szanuje, kopie ją i pluje już wiem chyba skąd takie zachowanie. Najlepszym sposobem jest informowanie o tej patologi jak wspomniałem szkól, kuratorium, zainteresowanie ministerstwa edukacji. Mam troszkę znajomych w kuratorium, zdecydowanie poruszę ten temat. Szanuje jak głupi za to co osiągnęliście.
   BTW. Jeśli ktoś mógłby zebrać w "kupę" zbiór filmów pana isamu czy ma juz taka listę ( jak w przypadku rafonixa było) bardzo bym prosił link.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: A mógłbyś wytłumaczyć co to są te sieci zrzeszające youtuberów? Co to daje?

 •  

  pokaż komentarz

  Miałem przyjemność rozmawiać z nauczycielka z gimnazjum, akurat przyszła z dzieciakami do mojego miejsca pracy. Pech chciał że pracuję w muzeum rzeźby współczesnej i tak pośrednio pilnuje rzeźb, poprawiam jeśli się coś przesunęło, lub ktoś przesunął, za moich czasów jak przewodnik czy nauczyciel mówił "nie dotykamy rzeźb/eksponatów" to nie dotykaliśmy. Teraz, no cóż nie uwierzycie co ja miałem poźniej w pracy po ich wizycie. Pal licho jak to są rzeźby kilkutonowe odlane z brązu, mosiądzu czy czegoś tam innego, ale są rzeźby że niemowlę by je mogło popsuć np. z piór, ceramiki, szkła i innych kruchych materiałów, cała ta gromada była po prostu nie do ogarnięcia biegali po muzeum gdzie nie można tego robić z wyżej wymienionych powodów i się wyzywali nawzajem. Wracając do meritum owa nauczycielka kiedyś mnie uczyła, można by powiedzieć ze jak na owe czasy była dość cięta na naszą klasę. Nieraz jakieś głupoty zrobiliśmy ale biegliśmy na drugi dzień z przeprosinami. Nie widziałem się z nią przeszło 10 lat czyli od skończenia nauki w gimnazjum, oczywiście chwila miłej pogawędki i rozmowa na luzie, co tam jak tam itp. Z tego co widziałem co się działo na sali muzealnej zapytałem się "Pani Dorotko jak dzisiejsza młodzież lepsza czy gorsza, słuchają się?" Pani Dorotka odpowiada "Wiesz Mateusz po tych dziesięciu latach to za wami tęsknie, jak tylko kogoś spotykam z twojej klasy to zawsze mi się miło rozmawia, rozrabialiście ale mieliście honor się przyznać i przeprosić, a teraz krzyknę na lekcji, na drugi dzień pięcioro rodziców ze szykanuje dzieci, a na korytarzu same chuje i k%%?y słychać nie patrzą czy pokój nauczycielski nic się nie krepują" to się pytam a długo się tak dzieje i ona odpowiada ze od jakichś 4-5 lat. Więc śmiem podejrzewać że naprawdę ten youtube źle działa na młodsze pokolenie chwała Bogu ze za moich czasów w gimnazjum jedyny telefon jaki sie trafiał to Siemens c60 i nokia 3310. Takie trochę gorzkie żale ale smutno mi się zrobiło jak jest traktowany nauczyciel przez uczniów a teraz dochodzę do wniosku że to była jedna z moich najlepszych nauczycielek jedną ręką dała klapsa drugą pogłaskała po głowie. Dobranoc ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @feakcilvet: TL;DR - ta dzisiejsza młodzież, za moich czasów to było nie do pomyślenia.

  •  
   h..........a

   +1

   pokaż komentarz

   @feakcilvet: z kiedyś jest taki problem, że było kiedyś

  •  

   pokaż komentarz

   @feakcilvet: Ufff, dobrze ze zrezygnowałem ze studiów, które umożliwiłyby mi bycie nauczycielem. Lucky me

  •  

   pokaż komentarz

   "Wiesz Mateusz po tych dziesięciu latach to za wami tęsknie, jak tylko kogoś spotykam z twojej klasy to zawsze mi się miło rozmawia, rozrabialiście ale mieliście honor się przyznać i przeprosić, a teraz krzyknę na lekcji, na drugi dzień pięcioro rodziców ze szykanuje dzieci, a na korytarzu same chuje i k$%!y słychać nie patrzą czy pokój nauczycielski nic się nie krepują" to się pytam a długo się tak dzieje i ona odpowiada ze od jakichś 4-5 lat.

   @feakcilvet: taa. Z racji tego, że pracuję na serwisie, to czasem zdarza się, że szkoły korzystają z naszych usług bo nie wiem, np trzeba przygotować ofertę na komputery, coś naprawić, skonfigurować internet, pociągnąć nową nitkę na piętro, bo stwierdzili, że zrobią tam salę komputerową i tak dalej. W sporej części przypadków trzeba się do nich pofatygować. Ujmę to tak- szkół średnich nie liczę, bo tam ludzie żyją już swoim życiem, zresztą mają już niektórzy po 18 lat więc co im będę prawił kazania, to ich życie. Podstawówki też jeszcze od biedy ujdą, chociaż i tu widzę, że coraz więcej dzieciaków na przerwach podpiera ściany wpatrzona w telefony, ale najgorsze jest gimnazjum. No teraz to będą ostatnie klasy podstawówki, ale chodzi o ten konkretny przedział wiekowy. Dzieciaki kompletnie się nie hamują jeśli chodzi o słownictwo i zachowanie. Nauczyciel przechodzi obok, mówi coś, a co tam- niech se mówi, w końcu co mi może zrobić. Jest dokładnie tak jak mówisz- spróbuj się krzywo popatrzeć, to na następny dzień zaraz przychodzi wk$%!iony rodzic, że się znęcasz nad jego brajankiem.

   I wiesz- słynny argument za moich czasów..., ale to prawda! JESZCZE za moich czasów, kiedy już uczniowie mieli dość luźne podejście do słuchania tego, co się do nich mówi, ale jak nauczyciel krzyknął, to wszyscy siedzieli cicho. Jak już doszło co do czego i była połajanka, to padało słowo "przepraszam", a nie "sp@@%!?$aj chuju j#?$ny wyrucham ci matkę". Uczniowie może nie bali się nauczyciela, ale przynajmniej go szanowali, doskonale to pamiętam. Szczególnie jak nauczyciel też się trafił z podejściem do klasy, to się żyło w zgodzie i wszyscy byli zadowoleni.

   Dziś? Nauczyciel nie może nic powiedzieć bo zaraz opresja, nie może się popatrzeć, bo zaraz cię oskarżą o molestowanie, o tym, żeby w razie czego krzyknąć to mowy nie ma bo zaraz będzie u dyrektora za znęcanie się... jeszcze ci starsi datą nauczyciele mają posłuch, ale ci młodsi... my swoje, wy swoje. A uczniowie to wykorzystują, czasem w bardzo chamski sposób, czasem kończy się to jakimś nagraniem z koszem na głowie nauczyciela. Spróbuj zwrócić uwagę- zaraz rodzice na głowie, że "oni sobie nie życzą" i "ty jesteś od uczenia a nie wychowywania mojego dziecka". No szkoda, że ty również go nie wychowujesz... w zasadzie to trzeba by się było zastanowić, czy ty go w ogóle hodujesz.
   No ale co się dziwić, skoro dzieciak czerpie takie, a nie inne wzorce- zamknięty w swoim pokoju jak tylko jest w domu, nic nie robi, tylko gapi się w komórkę, albo komputer, gdzie różne rafonixy i inne sp?$!#%!iny go mu "pokażą, jak ma żyć i się obchodzić z ludźmi". Rodzice się nie interesują, co on tam robi, ważne, żeby nie przeszkadzał. I to jest naprawdę smutne, bo jeszcze do niedawna wszystkie takie przydomowe robótki, jakieś majsterkowanie, wszystko to robiłem z tatą, pokazał mi masę rzeczy, jak byłem mały to się faktycznie interesował tym, co robię, jak trzeba było to pomagał przy zadaniach, pasa nigdy nie użył, ale jak przeholowałem, to potrafił zj#?$ć równo. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że mnie wychował. Spróbuj zaciągnąć dzisiaj dzieciaka do takich rzeczy, żeby się zainteresował, powodzenia życzę.

   źródło: demotywatory.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Jolly_Roger: kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów

  •  
   p...........7

   +1

   pokaż komentarz

   @madmen: teraz są "przypadki"( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @feakcilvet: Widzę że jest gorzej niż było, jak ja chodziłem do podstawówki to miałem dość okropną i nieogarniętą klasę jak #danielmagical, ale aż tak źle to z nimi nie było, jakoś potrafili sobie nauczyciele z nimi poradzić i też mieli jakiś szacunek do ludzi, czy czyjejś własności.
   To wszystko pewnie dlatego że smartfony nie były w modzie tak jak dzisiaj, w tedy nie było tak łatwo o neta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Zajrzyj na akcję #pokazhejtera, kilku z klas pierwszych już rozpoznałem xD ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @majsterV2: przeglądam caly czas, ale się nie udzielam dla mnie satysfakcja jak kogoś odnajdziecie i zidentyfikujecie ;) a to gówniak lat 13 tak trzymać.(✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  pokaż komentarz

  Słuszna idea, rodzice dają swoim pociechom urządzenia mobilne, aby się ich "pozbyć", nie mając kontroli nad treścią, którą (dosłownie) oglądają.

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna