•  

  pokaż komentarz

  Trzeba dodać, że program został wyemitowany w telewizji Zvezda, która jest oficjalną telewizją rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej o zasięgu obejmującym cały kraj. Jest więc bezpośrednim narzędziem Kremla.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: Słuszna uwaga. Propaganda w Rosji zawsze na propsie przecież.

  •  

   pokaż komentarz

   w telewizji Zvezda, która jest oficjalną telewizją rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej

   @manekin:
   Ale hardcore. Niezłe maja trzepanie mózgu. Wyobraźmy sobie u nas telewizję Macierewicza ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   Ale hardcore. Niezłe maja trzepanie mózgu. Wyobraźmy sobie u nas telewizję Macierewicza

   @volatile_pc: A oglądałeś ostatnio TVPIS ?

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin:

   Oglądalność za to jest znacznie niższa w porównaniu np. z taką Rossija24.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: Oburzamy się na rosyjską TV, a tymczasem po naszych ulicach chodzą sobie i jak gdyby nigdy nic powtarzają to samo takie szemrane postacie:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: > Jest więc bezpośrednim narzędziem Kremla.

   I teraz pytanie: po co to? (nie poddaję tego w wątpliwość, staram się jedynie dociec prawdziwych intencji, celu)

  •  

   pokaż komentarz

   program został wyemitowany w telewizji Zvezda

   @manekin: Rosjanie robią bardzo fajne programy rozrywkowe. Oglądając go można usmarkać się ze śmiechu. I jeszcze ta udawana kamienna powaga. Świetny kabaret! Ciekawe czy ktoś się tropnie że robią sobie jaja z ruskiej propagandy. Mogą wtedy być kłopoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @borsukzlasu: ten agent wpływu powinien na czapce nosić gwiazdę zamiast orła. Co nieco o "Jabłonowskim":

   Robiący zawrotną karierę internetową przebieraniec Aleksander Jabłonowski to nie postać nowa: kibice futbolu docenią, jak przed meczem z Rosją podczas Euro2012 nie skrywał nadziei, że wygrana drużyny rosyjskiej przeciwko polskiej przyczyni się do słowiańskiego przymierza z Moskwą [https://goo.gl/mHk8O9]. Ostatecznie przeliczył się – był remis.

   „Jabłonowski” to pseudonim. W rzeczywistości delikwent podający się za przedstawiciela Związku Jaszczurzego jest aktorem i nazywa się Wojciech Olszański [http://goo.gl/OuIf1E]. Płodzi dziesiątki, chyba nawet setki nagrań [https://goo.gl/rXCL59]. Linia jest zawsze taka sama: Ukraina wróg, Amerykanie to żadni przyjaciele i chcą wywołać wojnę przeciwko Rosji, z którą powinniśmy się po słowiańsku przyjaźnić – i inne bzdury na przeróżne tematy.
   Że Olszański alias Jabłonowski jest pajacem, potwierdzają nawet narodowcy Marian Kowalski

   [https://goo.gl/MUQmTm], który go nazywa „agentem albo idiotą” oraz Leszek Żebrowski [http://goo.gl/Z5TQKT], który przypomina, że Związek Jaszczurzy przestał istnieć we wrześniu 1942 roku. Wygląda to niby głupio, ale głupich jest mnóstwo i dla nich jest ten przekaz: licznik wejść idzie w miliony – więc trzeba się tym zająć.

   Oprócz Eugeniusza Sendeckiego i kanału Youtube „Sumienie Narodu” [https://goo.gl/bKf3Xb] wielokrotnie u nas opisywanego Rafała Mossakowskiego [https://goo.gl/TOCavy], Olszańskiego alias Jabłonowskiego promuje najbardziej kanał eMisjaTV [https://goo.gl/9fCtKC]. Kto zaś?

   Twórcą i prowadzącym eMisjaTV jest kolejny aktor [http://goo.gl/BZ4spz] Piotr Korczarowski z Łodzi [https://goo.gl/SUcFTG]. Można go sobie obejrzeć ze swoją partnerką Sarą Kostecką [https://goo.gl/bbBi1c] na przyjęciu dla polskich przyjaciół Władimira Putina w ambasadzie rosyjskiej 12 czerwca 2015 roku [https://goo.gl/MFRk7T].

   Korczarowski kandydował z Samoobrony w 2011 roku [http://goo.gl/sHo2sd], później zbierał podpisy na rzecz JOW [https://goo.gl/UDWZ63] i był koordynatorem Ruchu Kukiza w Łódzkiem [http://goo.gl/Y9GS9y]. Standardowa kariera syna przyjaciela Bohdana Poręby [więcej o Porębie: https://goo.gl/1D4793], nad grobem którego wygłosił mowę [https://goo.gl/Q6laJi] pod okiem Sławomira Zakrzewskiego [https://goo.gl/F19QJY].

   Okazuje się, że Korczarowski jest też sekretarzem niepozornej fundacji „Muzycy Muzykom” z siedzibą w Warszawie [https://goo.gl/rOrRHF], we władzach której zasiadają znane postacie: Paweł Ziemiński, Dariusz Kosiur i Andrzej Skorski. Ci panowie stanowią kierownictwo łódzkiego ugrupowania bezkonkurencyjnych w swoim uwielbieniu dla Putina narodowo-komunistycznych żydożerców „Wierni Polsce Suwerennej” [https://goo.gl/YHMuVv].

   Do czego służy fundacja „Muzycy Muzykom”, nie wiemy, ale pamiętamy [https://goo.gl/Q6laJi], że tow. czy tam kol. z „Wiernych Polsce Suwerennej” pomagali związanemu właśnie z Bohdanem Porębą Piotrowi Skulskiemu w organizacji tournée krasnoarmijnego Chóru Aleksandrowa [https://goo.gl/Q6laJi] czy wspólnych występów rosyjskiego zespołu tanecznego „Bierozka” z polskim Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” [https://goo.gl/3f5uD1].

   Do „Wiernych Polsce Suwerennej” należą organizatorzy kolejnych wyjazdów na dzień zwycięstwa do Moskwy Adam Śmiech [https://goo.gl/TOCavy] i Zbigniew Sekulski [https://goo.gl/s0TWJd]. Sekulski to ten, który nawet krytykował Władimira Władmirowicza za patyczkowanie się z Ukrainą - jest bardziej putiński od Putina.

   Natomiast Ziemińskiego i Kosiura opisaliśmy jako uczestników wyjazdu gromady pseudo-dziennikarzy, a w rzeczywistości prorosyjskich figurantów na Krym w styczniu 2016 roku [https://goo.gl/wdWc9r], razem z przedstawicielami partii Zmiana z Mateuszem P. na czele i Obozu Wielkiej Polski, na zlecenie kremlowskiego urzędnika Jurija Bondarenki kierującego atrapą „Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia” z siedzibą w Moskwie.

   Potwierdzeniem tego jest fakt, że audycje eMisjaTV prowadzone przez Korczarowskiego i „Wiernych Polsce Suwerennej” prowadzone przez Ziemińskiego są realizowane w tym samym amatorskim studiu w Łodzi [https://goo.gl/RzGAvG, https://goo.gl/jwZ2ls], na tle identycznej dekoracji z tłem szaro-burej mapy Świata.
   Wystarczy sobie porównać film „Wiernych Polsce Suwerennej” z rozmowy Ziemińskiego, Kosiura, Śmiecha i Wrzodaka p.t. „Ukraina – rosyjskie NIET dla Zachodu i NWO” [https://goo.gl/RxaAK2] z filmem Koczarowskiego na eMisjaTV p.t. „Polowanie na ruską agenturę” [https://goo.gl/Fs3nSA], w którym poucza widzów, że Krym był zawsze rosyjski itd. Tu [https://goo.gl/95ziKo] zestawiliśmy kadry z obu filmów. Sprawa jest o-czy-wi-sta.

   A temu wszystkiemu patronuje żywa mumia - narodowy komuch Albin Siwak z KC PZPR [https://goo.gl/HZpL3b], z którym Korczarowski zrealizował wywiad [https://goo.gl/opO6h5] wykorzystany [https://goo.gl/bZPe9R] przez opisanych już u nas Maciaka i Stockiego z włocławskiej telewizji lokalnej CW24TV [https://goo.gl/wl63bF].
   Wniosek jest prosty: aktor Olszański odgrywa rolę hiperpatrioty polskiego w przedstawieniu reżyserowanym przez najbardziej, aż karykaturalnie prorosyjskie ugrupowanie, jakie w Polsce w ogóle jest. To jest, zwyczajnie, ściema i robienie wody z mózgu patriotycznie nastawionym odbiorcom.

   źródło: x3.wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: Od wielu lat obserwuje się retorykę w sprawie Polaków ewidentnie sugerującą mentalne przygotowywanie swojego narodu do ataku na nasz kraj...

  •  

   pokaż komentarz

   @havermeyer:
   Dobry jest typ. Widać Rosjanie smarują pajdę propagandy naprawdę grubą warstwą rubli.

  •  

   pokaż komentarz

   ten agent wpływu powinien na czapce nosić gwiazdę zamiast orła.

   Na agenta wpływu jest za głupi. To raczej część tzw. agentury śmieciowej. Chodzi o to, że przynajmniej jeden pracownik kontrwywiadu musi się nim zajmować, przez co nie zajmuje się prawdziwymi agentami. Poza tym chodzi o wywołanie chaosu informacyjnego, wrażenia, że w Polsce jest więcej niż jedną narracja wobec Rosji. No i zamieszanie w ruchach narodowych, o czym mówi powyższy film z rosyjskiej TV, co udaje się chyba najbardziej. Poza tym może są ludzie, którzy wierzą, że Rosja kiedyś odzyska wpływy nad Polską i czekają, bo wtedy Putin przez kogoś będzie musiał rządzić. Czyli dokładnie te same bolszewickie metody, co w okresie międzywojennym.

   A co do czerwonej zwiezdy, to Olszański jako aktor (bardzo kiepski) bardzo chętnie i z wielkim oddaniem zagrał bolszewika (na koniu oczywiście) u Hoffmana, a i w mundurach sowieckich pozował:

   @havermeyer:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @panna-Wanda: Przesłuchałem sobie tę dyskusję. I naprawdę nie ma żadnej różnicy, co mówią na temat smoleński ci "eksperci", a tym co mówią na ten sam temat "eksperci" w TVN. Żadnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @borsukzlasu: Bo to w sumie członkowie tego samego kabaretu.

  •  

   pokaż komentarz

   @havermeyer: Bardzo dobre podsumowanie działania kacapów w Polsce i ich płatnych agentów. Z przyjemnością je przeczytałem. Jablonowskiego obserwuje i wkurza mnie bezczelne wrzucanie tutaj filmików z jego udziałem. Ostatnio bodajże z kilkuosobową pikietą w sprawie Syrii.

  •  

   pokaż komentarz

   @borsukzlasu: Aleksander Jabłonowski vel Wojciech Olszański
   Zawodowy aktor i zawodowy idiota. Nie wiem czy ma tak sam z siebie czy ktoś mu za to płaci.
   wiki
   na filmwebe

  •  

   pokaż komentarz

   @Koroshiya_1: Żeby się nazwać "zawodowym aktorem" to trzeba jeszcze w czymś grać. Tymczasem pan Olszański po szkole zagrał w paru sztukach w ciągu dwóch lat (1983-85), a potem do 2001 nikt o nim nic nie słyszał. Wtedy bowiem zagrał rólkę w "Quo vadis" i potem przez 10 lat znów prawie nic. Co robił przez te wszystkie lata? Sam mówi: chlałem, pie...łem i jeździłem konno. Cóz, taki z niego rewolucjonista, a tyle lat na utrzymaniu zony?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Na agenta wpływu jest za głupi. To raczej część tzw. agentury śmieciowej.

   @borsukzlasu: Zajebiste określenie. A zabawnie się robi dopiero, jak taki "śmieciowy agent" zostanie politykiem. Albo ministrem. I to jakiegoś ważnego resrotu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Koroshiya_1: jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...rosyjski troll jak nic

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: skoro tych tardow uznajesz za stanowisko rosji to tak samo trzeba uznac wypowiedzi oszolomow puszczanych w tvp za stanowisko polski i wtedy polska wypada gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @marek-kczr Wskaż proszę jakąś audycję w TVP o takim natężeniu kłamstw na temat innego państwa jak w tym programie.

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: chociazby teraz non stop oczernianie syrii i rosji ze syria gazuje dzieci i ze rosja tez a do tego zamordowala polakow w smolensku, ze wysadzila samolot z lechem itp. ale te 2 baby w tvp kultura co sie rozbieraly na antenie (sedzie glowny czy cos):) dodaj do tego wychwalanie al kaidy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bartek_j: Albo premierem lub prezydentem :) A nie, to juz normalni agenci wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   chociazby teraz non stop oczernianie syrii i rosji ze syria gazuje dzieci i ze rosja tez a do tego zamordowala polakow w smolensku, ze wysadzila samolot z lechem itp.

   @marek-kczr: Proszę Cię, znaj skalę. Relacje z wojny w sposób zupełnie naturalny zawsze będą zniekształcone, a w zależności od państwa zmienia się tylko kierunek i stopień tego zniekształcenia. Nie wiem też o co chodzi ze sprawą Smoleńska, bo ja bezpośrednich zarzutów o "mord" w stronę władz Rosji nigdy nie słyszałem.
   Jestem pewien, że gdyby program opisany w znalezisku był wyemitowany w naszej publicznej telewizji i zawierał tyle bezczelnych kłamstw na temat Rosji czy Niemiec, to odbiłoby się to naprawdę szerokim echem wśród samych Polaków. W Rosji to jest chleb powszedni. Podobne polityczne show, w których sączy się kłamstwa na temat Polski czy Ukrainy są emitowane regularnie i były już opisywane tutaj na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @havermeyer: Plusika dałem, ale nie wiem czemu- żaden z linków mi nie działa,
   "Bad Request

   Error 400"

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek-jarek: Post i wiele podobnych demaskacji z działajacymi linkami jest pewnie na profilu fb Rosyjska V kolumna w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyobraźmy sobie u nas telewizję Macierewicza

   @volatile_pc: ale włacz tvpinfo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @manekin: gazowanie dzieci to rzecz znacznie gorsza gorsza niz walka z niemieckim okupantem. co do bycia gorszym od SS to ma racje. SS nie kolaborowalo z sowietami w przeciwienstwie do polakow/AK

 •  

  pokaż komentarz

  A w tych domach Wasze córki, chciałoby się powiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  (…) Mówi, że 60% Polaków sprzeciwia się usuwaniu sowieckich pomników.

  GIF

  źródło: media.giphy.com (4.11MB)

  •  

   pokaż komentarz

   @lamename: Było kilku gości w tych programach, którzy do oceny "prawdziwych" poglądów Polaków na jakieś sprawy powoływali się na oceny komentarzy na onecie. Na serio.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Bo przecież oni tych komentarzy sami wcześniej nie pisali/plusowali, więc są wiarygodne. Nie wiem czemu się czepiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lamename:

   Większość Polaków nie jest za usuwaniem bezimiennych badz imiennych mogił/cmentarzy żołnierzy radzieckich[a o takie chodzilo w filmiku], które znajdują się na terenie Polski. To byli zwykli żołnierze tak jak żolnierze wermachtu czy aliantów. Groby te zostały utworzone za czasów PRL, który był bądź co badz kontynuatorem panstwa polskiego -wiele ustaw i praw bylo i nadal jest respektowanych w 3RP -ergo PRL nigdy nie zostal zdelegitymizowany jako panstwo niepolskie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PranieMuzgu: Polskie władze nie planowały usuwania mogił, tylko pomniki ustawiane w centrach miast.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur:

   Rosyjski komentator rzeczywiscie użyl slowa pamjatniki czyli pomniki, wiec widze tutaj celową manipulację z jego strony.Ale w te 60% jestem w stanie uwierzyć jeśli chodziłoby o groby, natomiast jeśli chodzi o pomniki to możliwe że ankieta była robiona na grupie niereprezentatywnej -zwyklych ludzi z ulicy malo obchodza sowieckie pomniki, a wiekszosc nawet nie ma pojecia w ogole o historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @PranieMuzgu: Tak, były jakieś lokalne ankiety i z tego co kojarzę dwie ludzie tam byli przeciwko usuwaniu gdzie tak samo uważały lokalne władze. Nie zawsze chodziło o pomnik odlewany z radzieckim żołnierzem, ale jakiś czołg na cokole.

 •  

  pokaż komentarz

  To teraz tym sowieckim rozmówcom należy podarować zakaz wjazdu do Polski i UE.

  Powiedziałbym o właściwych metodach pradziadka na dyskusję z sowieticusami, ale dla pewnej grupy trolli byłaby to mowa nienawiści, przez którą mógłbym stracić komentarz.

 •  

  pokaż komentarz

  Zamiast się pluć polskie władze powinni użyć tego paszkwila w swojej odpowiedzi i umieścić na youtube, tak jak Estończycy (chyba) wydali film o historii sowieckiej i Rosjanie się trochę pluli, a film obiegł świat.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna