•  

  pokaż komentarz

  Na początku napisałem że Gadowski jest propisowski, ale po 30 minucie pokazał że jednak nie do końca i dość dobrze opisał to co sam widziałem i co o tym myślę. Przed wyborami PiSiory krzyczały o tym, że ich poprzednicy skończą w więzieniach, tymczasem do dzisiaj nie ma żadnych poważnych zarzutów. Nie piszę tutaj o "Sowie i przyjaciołach" i całej reszcie medialnych afer, pracowałem przy kilku większych inwestycjach w energetyce (w tym największym projekcie w Polsce, sam PDT przyjechał pochwalić się odbiorem super inwestycji, przez którą największy producent kotłów w Polsce (ostatni SIC!) prawie zbankrutował poprzez nakładanie kar przez głównego inwestora) i na własne oczy widziałem jak to wszystko wygląda. Po przejęciu władzy przez PiS nie zmieniło się nic, poza nazwiskami w ministerstwach. Dzisiaj nie mam żadnych wątpliwości, że wojenka PO/PiS to tylko szum medialny, istna karma dla głupich.
  Swego czasu (~2010) w Warszawie usłyszałem od znajomego, że jego brat pracuje w straży marszałkowskiej. Mówił, że Ci wszyscy politycy po kłótniach w programach telewizyjnych, później w 'sejmowej' piją razem wódkę. Wtedy go wyśmiałem, nie wierzyłem, że to możliwe. Dzisiaj chciałbym serdecznie przeprosić kolegę i powiedzieć głośno, że sam nie wierzę w to, jak byłem głupi i ślepy.

  •  

   pokaż komentarz

   Swego czasu (~2010) w Warszawie usłyszałem od znajomego, że jego brat pracuje w straży marszałkowskiej. Mówił, że Ci wszyscy politycy po kłótniach w programach telewizyjnych, później w 'sejmowej' piją razem wódkę

   @cudowny: zadziwiające bo to samo słyszałem od mojej szwagierki która to słyszała od znajomego pracującego w sejmie (dokładnie użyła tych samych słów). Albo przypadek albo nowa legenda miejska.

   Przed wyborami PiSiory krzyczały o tym, że ich poprzednicy skończą w więzieniach,
   no bo nic na nich nie ma. A tak se krzyczeli bo ich wyborcy to łykają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: W 1972r. Zhou Enlai w odpowiedzi na pytanie o skutki rewolucji francuskiej odpowiedział:

   Za mało czasu minęło. Trudno jeszcze oceniać.

   Dzisiaj zbyt mało wody upłynęło w Wiśle, aby ocenić to jednoznacznie, jednak Ci którzy interesują się historią Polski po roku 90, mogą wyciągnąć własne (subiektywne) wnioski.

   Co do wyborców, nie ważna jest prawda, ważne jest co głupi lud kupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny:

   aby ocenić to jednoznacznie, jednak Ci którzy interesują się historią Polski po roku 90, mogą wyciągnąć własne (subiektywne) wnioski
   dokładnie, nigdy w historii współczesnej polski nie było tak dobrze jak za PO

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: Osobiście widziałem, jak działają bojówki PO w państwowych firmach i musisz uwierzyć mi na słowo: nigdy nie było tak źle. Na własne uszy słuchałem też historii o tym, jak wyglądało dojście do stanowisk ludzi z solidarności (lata '90 w skrócie: "Teraz k$?%A MY!"). Uważam, że to nie politycy mają wpływ na to czy jest dobrze czy źle, ale światowa koniunktura. To co widzimy na własnym podwórku to jedynie echo tego co dzieje się na świecie, jesteśmy za mali, żeby mieć wpływ na cokolwiek. Nie chcę wyjść na gbura, ale inwestuję na giełdzie, śledzę kursy metali, obserwuje światową geopolitykę i według mojej opinii (kolejny raz zaznaczam SUBIEKTYWNEJ), nasze gównopolityczne wojenki nic nie znaczą, jesteśmy jedynie odbiciem tego jak wygląda polityka/gospodarka mocarstw i pretendentów do bycia poważnymi graczami na arenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Minusujących moje wpisy zapraszam do rzeczowej dyskusji, również na priv. Chętnie przeczytam argumenty bojowników jakiejkolwiek partii. Z góry zaznaczam, że jestem przeciwnikiem całości pomagdalenkowego rządu, więc nie dam sobie podpiąć łatki bojownika jakiejkolwiek partii.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny @Banek5000: partie są tylko dla wyborców, to wszystko pozory - za tym jest rzesza ludzi-darmozjadów skorumpowanych przez nieograniczone środki, które defraudują budżetu; jedna ekipa drugiej ekipie krzywdy nie zrobi - jednoczy ich pogarda i zmowa wobec podatników

  •  
   r........7 via Android

   +9

   pokaż komentarz

   @Banek5000 nie do końca ja ich widuję prawie codziennie w pracy. Wódki nie piją bo to nie miejsce na to, ale widać przyjacielskie stosunki mimo tego że chwilę wcześniej dla gawiedzi się kłócili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Victor_Manzon: Niektórzy potrzebują doświadczenia, żeby to zrozumieć. Nie ukrywam, że nabrałem go wykonując usługi dla firm zarządzanych przez skarb państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: Napisz do mnie prv o ile jesteś tu anonimy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Jeszcze się kadencja nie skończyła. Więc ja jeszcze PiS nie skreślam i czekam na trybunał za zaj?@@nie pieniędzy z OFE do zasypania dziury VAT'owskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @MegaJM: Możesz zapomnieć, o ile kosmici nie przylecą i nie sypną złotem na Polskę, to nikt z własnej woli nie rzuci się do oddawania kasy szarakom.
   Zresztą PiS jest trochę obsrany, że za 500+ to oni podejdą tak samo blisko do granicy zadłużenia określonej w konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Gdybanie i miauczenie na pis w momencie ogłaszania bardzo dobrych wskaźników ekonomicznych jest bezcelowe. To się okaże co będzie. Jak narazie dobrze im idzie i oby tak dalej. Jakby Prostytuci Obywatelscy nadal rządzili, to KGHM by na bank zbankrutowało metodą na przeinwestowanie, jak np. Stocznia Marynarki Wojennej itp. A tak to wiele państwowych spółek wychodzi na plus po latach PO'wslkiej posuchy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MegaJM: Wskaźniki są niezależne od polityków, za PO też były lata tłuste i masz zamiar im za to dziękować? Osobiście trzymam dystans do wyrażania opinii o poprawie sytuacji w spółkach państwowych, do czego przekonała mnie wypłata Misiewicza i wiadomości prywatne od znajomych z zakładów państwowych w których miałem okazję pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Nie było tłustych lat, tylko ściema o zielonej wyspie. A to było przyzwolenie na wyłudzenie VAt'u. Średnio 40 MLD PLN rocznie i to jest 23% od nieistniejącego PKB. To jest kilka ładnych/nieistniejących procent zielonej wyspy śmiecia tuska.

  •  

   pokaż komentarz

   @MegaJM: Polecam zapoznanie się z danymi: http://data.worldbank.org/country/poland?locale=po

   Z opiniami na temat VATu wstrzymuje się do końca roku, a jako mikrofirma na własnej skórze przekonam się czy nie odbije się to na szarakach.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny lecisz do obserwowanych Pozdro bro !

  •  
   r........7

   +6

   pokaż komentarz

   @cudowny: jak kiedyś znajdę lepszą pracę to zrobię ama na wykopie o tym gdzie pracowałem, co widziałem itp :) na razie wolę być anonimowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: Wielki plus dla Ciebie. IMO myślę, że i tak nas zakopią, bo trole (wyznawcy?) nie zrozumieją, dopóki nie zobaczą tego na własne oczy.

  •  
   r........7

   +12

   pokaż komentarz

   @cudowny: to kwestia wieku i doświadczeń, przerabiałem juz klimaty partyjne, byłem lewakiem jak ospen robił w pieluchy :) Teraz jestem prawakiem, za pis nie przepadam ale uważam ich za mniejsze zło. Coraz mniej ale jednak wierzę że będziemy mieli szczęście i do steru dojdą konkretni ludzie którym zależy na tym by Polska rosła w siłę i będą reprezentować polskie interesy a nie niemieckie/rosyjskie/amerykańskie. Mój Dziadek walczył za Polskę, Ojciec przez Nią stracił życie, ja się musiałem napocić żeby po reformach balcerowicza znaleźć przyzwoitą pracę. Mam nadzieję że w tych niespokojnych i niepewnych czasach Polska nabierze wiatru w żagle i wbrew wszystkiemu zajmiemy należne nam miejsce. Mam Córkę, chce być lekarzem. Mam nadzieję że będzie, pierwszym w rodzinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: Szanuje mocno. Osobiście wierzę, że młode pokolenie nie skażone PRL'em może zmienić ten kraj na lepsze. Temat rzeka, mógłbym pisać czego nauczyłem się za granicą, co widzę i w co wierzę. Rok temu otworzyłem firmę w PL i staram się pokazać ludziom "ludzką twarz" prywaciarzy. Dewiza "chcesz zmienić świat, zacznij od siebie" przyświeca mocno i jak na razie przynosi efekty, trochę czasu minie zanim wygryzę starych wyjadaczy, ale się nie poddaję i nie mam takiego zamiaru. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Uprzedzając hejty, nie wierzę w turbosłowniazm, wierzę że to właśnie my młodsi możemy zmienić ten kraj i nawet takie tagi jak #polak mają pozytywny wpływ na to jak myśli młodsze pokolenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Swego czasu (~2010) w Warszawie usłyszałem od znajomego, że jego brat pracuje w straży marszałkowskiej. Mówił, że Ci wszyscy politycy po kłótniach w programach telewizyjnych, później w 'sejmowej' piją razem wódkę.
   @cudowny: Ale co w tym zaskakującego czy niestosownego? Przecież to, że nie zgadzasz się z poglądami wujka Tadka czy kuzyna Tomka nie znaczy, że czujesz do nich żywą niechęć, a po kłótni na imieninach babci Apoloni nie napijesz się z nimi wódki. Także to, że prywatnie kogoś lubisz nie przekreśla prawdziwości sporu politycznego jaki między Wami występuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Wymiana zdań przy rodzinnym stole nie powoduje, że szkaluję ich w telewizji którą ogląda cały kraj, to robi różnicę. Swoją drogą fajne porównanie, sugerujesz że oni są jak jedna wielka rodzina?

  •  

   pokaż komentarz

   Wymiana zdań przy rodzinnym stole nie powoduje, że szkaluję ich w telewizji którą ogląda cały kraj, to robi różnicę.
   @cudowny: A niech znajomy zapyta brata którzy to politycy pili wódkę... bo jakoś nie wierzę, że Ci szkalujący. Raczej to były duet typu, nie wiem, Kalisz-Dorn niż Niesiołowski-Pawłowicz.

   Swoją drogą fajne porównanie, sugerujesz że oni są jak jedna wielka rodzina?
   Za daleko zaszedłeś z interpretacją. Może spójrz na to bardziej jak na kolegów z pracy. Nie zgadzasz się z nimi, na meetingach się kłócicie, ale potem razem pracujecie, a po pracy pijecie. Może Cię to zdziwi, ale politycy nie mieszkają w telewizji, a ich obowiązki/życie nie kończy się na tym co widać. To, że jacyś politycy pokłócą się u Olejnik o aborcję nie znaczy, że na komisji ds. służby zdrowi nie mogą zgodnie opracować wspólnie koszyka świadczeń gwarantowanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Mówił o kimś z PiSu i Niesiole właśnie. Stary Ty właśnie usprawiedliwiasz teatrzyk który urządzają nam media, co z Tobą nie tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Rzuciłem okiem na Twój profil, gdzie wklejasz grafikę pokazującą że Eurocash to druga co do wielkości spółka na polskim rynku, a sama grafika sugeruje że spółka jest w polskich rękach. Nie wiem czy wynika to z niewiedzy czy z trollingu, choć to drugie wyjaśniałoby to co piszesz tutaj. Polecam zapoznanie się z tym do kogo należy Eurochash i gdzie ucieka z dochodem.
   http://wgospodarce.pl/opinie/22428-polski-handel-umiera-czyli-o-co-chodzi-z-tym-podatkiem-sklepowym

  •  

   pokaż komentarz

   Mówił o kimś z PiSu i Niesiole właśnie. Stary Ty właśnie usprawiedliwiasz teatrzyk który urządzają nam media, co z Tobą nie tak?
   @cudowny: Ech, ja z Tobą chcę porozmawiać, a Ty z ad personamem do mnie? Ech... zresztą z czym ja dyskutuję? Z "znajomy znajomego"? Cóż... po pierwsze, dowód anegdotyczny nie jest żadnym dowodem. Po drugie, jak już opowiadasz jakieś cool story to znaj je od początku do końca, a nie do momentu "z kimś tam". Po trzecie, jak tyle zrozumiałeś z tego co mówiłem to szkoda mojego czasu.

   Rzuciłem okiem na Twój profil, gdzie wklejasz grafikę pokazującą że Eurocash to druga co do wielkości spółka na polskim rynku, (...)
   Że też chciało Ci się ryć przez te naście postów z dwóch dni tylko po to, by mieć do czego się przyczepić. W zasadzie to podziwiam za chęci i upór, acz nie za bardzo wiem co ma piernik do wiatraka, ale co tam... nie umiesz dyskutować na argumenty to chcesz podyskutować na brudy? Jak tam chcesz...

   Polecam zapoznanie się z tym do kogo należy Eurochash i gdzie ucieka z dochodem.
   I to mam wyczytać z tego artykułu z jakże obiektywnego portalu wD*pie? Pytam, bo nie widzę, by poruszali tam tej kwestii. Jest tylko zestawienie "Eurocash" i "portugalski", nic więcej. No dobra, są jeszcze obroty, ale jak z tego wywnioskować jaka jest struktura własności i gdzie ucieka z dochodem? Z tego co widzę to firma zarejestrowana w Polsce, a konkretnie w Komornikach, więc musi się rozliczać. Rzeczywiście, duże udziały mają Portugalczycy, ale większość nadal polska. Poza tym, wpadasz w pułapkę, na którą przecież zwróciłem uwagę w tamtym poście, którego na siłę się czepiasz. Firma zarejestrowana w Polsce, w Polsce płaci podatki, zatrudnia Polaków i od Polaków kupuje, ale nie jest polska, bo właściciel (nawet nie większościowy) ma nie taki paszport jak trzeba...

  •  
   pies_harry

   +3

   pokaż komentarz

   @cudowny:
   Oczywiste oczywistości. Chociaż być może zgodzisz się, że gdyby tak czysto teoretycznie - ludzie zagłosowali inaczej niż zwykle - to mogłoby się coś lokalnie zmienić. Ale - oczywiście - nie zagłosują.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: @rafalski37: dla takich komentarzy czytam Wykop. Za wszystkie łapiecie plusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @MegaJM: PiS głosował przeciw zmianom OFE ponieważ wzięli 75% a nie 100% jak chciał PiS.

   Jakby chcieli wsadzić PO(pomijając już debilizm i stalinizm wsadzania za coś takiego) to musieliby miejsca obok dla siebie przygotować.

  •  
   a.........a

   0

   pokaż komentarz

   @cudowny: mądrego to miło poczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Od dawna miałem wrażenie, że PO i PIS dogadali się między sobą. Raz ty u władzy i raz my. Polaryzacja tylko na te 2 ugrupowania, by nie było słychać o żadnych innych. A kradną i rujnują/zaciskają smycz jednakowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banek5000: Przecież to nie jest żadna miejska legenda. Te wojenki polityczne to w większości zwykłe granie pod publiczkę a tak naprawdę ci wszyscy politycy są kumplami.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: najłatwiej się rządzi zwaśnionym narodem

  •  

   pokaż komentarz

   Na początku napisałem że Gadowski jest propisowski, ale po 30 minucie pokazał że jednak nie do końca i dość dobrze opisał to co sam widziałem i co o tym myślę....
   Swego czasu (~2010) w Warszawie usłyszałem od znajomego, że jego brat pracuje w straży marszałkowskiej. Mówił, że Ci wszyscy politycy po kłótniach w programach telewizyjnych, później w 'sejmowej' piją razem wódkę. Wtedy go wyśmiałem, nie wierzyłem, że to możliwe. Dzisiaj chciałbym serdecznie przeprosić kolegę i powiedzieć głośno, że sam nie wierzę w to, jak byłem głupi i ślepy.


   @cudowny: Nie wiem czy to niefortunne sformowanie czy faktycznie tak jest, ale z twojej wypowiedzi wynika, że do puki ktoś mówi zgodnie z polityką PiS-u uważasz go za PiSowca, ale jak już odnosi się do czegoś co już ~~wiesz~~ słyszałeś, to jest spoko... innymi słowy uwiarygadniasz go po wypowiedzeniu wyznawanych przez Ciebie tez. Trochę słabe. Ale rozumiem, że możemy założyć, że Gadowski jest wiarygodny?

   Nie mówiąc już, że przywołujesz sytuacje gdzie jakiś tam kumpel Ci mówił, że jego brat, który gdzieś tam w straży marszałkowskiej pracuje coś tam widział. Zauważ, że w tym jednym zdaniu jest tyle niewiadomych, że nie ma sensu takich informacji niczym nie popartych wypowiadać. Co innego nagrania u Sowy gdzie masz wszystko powiedziane, kto z kim co pił co jadł i co mówił...

  •  

   pokaż komentarz

   @bamargera: Jeżeli ktoś mówi tylko pozytywne o rzeczy o rządzie i nie stać go na obiektywizm to nazywam go PiSiorem, resztę sam sobie dopisałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Po przejęciu władzy przez PiS nie zmieniło się nic, poza nazwiskami w ministerstwach. Dzisiaj nie mam żadnych wątpliwości, że wojenka PO/PiS to tylko szum medialny, istna karma dla głupich.

   @cudowny: i nie było dla Ciebie nigdy wskazówką jak jest naprawdę to, że PO/PiS już rządził jako AWS/UW? Albo to, że wysoko postawieni politycy tych partii są raz tu, a raz tu?:) Albo to, że w PiS wiele znaczą politycy ZSL/PSL? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: No cóż warto było próbować rozpocząć merytoryczną rozmowę, dzięki, że chociaż jedno zdanie napisałeś...

  •  

   pokaż komentarz

   @bamargera: Szkoda zdrowia na politykę. Pozdrawiam kumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Jeden z najgorszych oszołomów, gorąco odradzam oglądania manipulanta.

  •  

   pokaż komentarz

   Przed wyborami PiSiory krzyczały o tym, że ich poprzednicy skończą w więzieniach, tymczasem do dzisiaj nie ma żadnych poważnych zarzutów.

   @cudowny: Ale czekaj... Orban zbieral haki, zeby w rok wyborow wszystkie karty zgrac z prokuratury do sądów. To mu dalo nastepna kadencje. Podobnie moze byc tutaj. Nie na darmo Kaczynski sie z Orbanem spotykal. No chyba, ze nic nie znajda.

  •  

   pokaż komentarz

   To co widzimy na własnym podwórku to jedynie echo tego co dzieje się na świecie, jesteśmy za mali, żeby mieć wpływ na cokolwiek. Nie chcę wyjść na gbura, ale inwestuję na giełdzie, śledzę kursy metali, obserwuje światową geopolitykę i według mojej opinii (kolejny raz zaznaczam SUBIEKTYWNEJ), nasze gównopolityczne wojenki nic nie znaczą, jesteśmy jedynie odbiciem tego jak wygląda polityka/gospodarka mocarstw i pretendentów do bycia poważnymi graczami na arenie.

   @cudowny: Tylko częściowo racja. Cykl koniunkturalny panujący na świecie oddziałuje na każde państwo. Jednak trzeba przyznać, że PO skutecznie wybroniło polską gospodarkę przed recesją spowodowaną światowym kryzysem w 2008. Nie jestem ich fanem, ale wskaźniki jasno to pokazują. Rząd ma bardzo istotny wpływ na stan gospodarki.

  •  
   m........r

   0

   pokaż komentarz

   ent k

   @Banek5000: najlepiej bylo w 89 a potem za lpr i samooborny

  •  

   pokaż komentarz

   @xxvv: A co takiego zrobili ponad to, co zrobiły rządy innych krajów? I dlaczego to akurat im się udało, ale o przyznaniu nobla z ekonomii dla kogokolwiek z ówczesnego rządu nie słyszałem. Co do wskaźników, to drugim krajem który obronił się przez kryzysem była.. Grecja?

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny ciekawy punkt widzenia. W sumie logicznie spójny - w końcu to nie jest tak, że Polska to takie zadupie polityczne Europy/świata. Nepotyzm, kolesiostwo i inne zwyrodnienia jakie co tydzień obserwujemy to nie tylko polska przywara ale generalnie każdego innego kraju. Jeśli jednak jest tak jak piszesz to szanse na zmianę na lepsze są jeszcze mniejsze niż do tej pory oceniałem.. Bo nie dyskutowalibyśmy o zmianie na poziomie naszego podwórka ale w niewspółmiernej skali. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Jak widać zadziałali skuteczniej, składa się na to wiele czynników. Ogólnie chodzi o to, że w czasie kryzysu wskazane jest działanie takie jak zadłużanie w celu pobudzenia konsumpcji i inwestycji. Łagodzi to przebieg takich zjawisk. Z kolei w okresie światowego prosperity, państwa powinny dążyć do redukcji swojego długu (dobry przykład - Niemcy w ostatnim roku osiągnęły sporą nadwyżkę budżetową). Aktualny rząd robi wręcz przeciwnie - zadłużając kraj na potęgę, będzie to mieć fatalne skutki w przyszłości. Argument z nagrodą im. Alfreda Nobla pominę... Co do Grecji - u nich potężne zadłużanie się występowało nie od 2007/8, a od dużo dłuższego czasu i efekty aktualnie widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxvv: Z tego co się orientuje w czasie kryzysu robiły tak wszystkie kraje, popraw mnie jeśli się mylę. Przyniosło to różne efekty, u sąsiadów gospodarka przestała się rozwijać, a u nas tylko zwolniła ale wciąż się rozwijaliśmy. Dlatego właśnie sądzę, że to nie politykom trzeba dziękować po kryzysie, a małym i mikro przedsiębiorcom.

  •  

   pokaż komentarz

   @cudowny: Wydatki publiczne stanowią około 40% PKB dlatego stanowią bardzo istotną rolę w jego kształtowaniu. Małe i mikro przedsiębiorstwa nie zaczęły upadać tak jak w innych krajach właśnie dzięki inwestycjom które były finansowane poprzez dług. Dużą rolę odegrały też inwestycje dzięki środkom z UE - aktualnie to właśnie Polska jest jednym z ich największych beneficjentów. Szkoda tylko że rząd PiS nie potrafi ich efektywnie wykorzystywać.

  •  
   W..........2 via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @cudowny: fajnie widziec ze ludzie wracają - ja tez po 14stu latach za granica wrocilem (na razie bezrobotny ale plan długoterminowy mam w miarę klarowny).
   Powodzenia!

 •  

  pokaż komentarz

  Gadowski, Michalkiewicz i im podobni - wykop. Warto posłuchać aby potem samemu wyrobić sobie pogląd na otaczającą rzeczywistość

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobry odcinek, od 26 minuty trochę szok.

  •  

   pokaż komentarz

   @glutaminian: jeśli w połowę wierzyć - to już szok

  •  

   pokaż komentarz

   Gadowski
   @glutaminian:
   Łot? Okolice 30-40 min to typowe narzekanie, że PIS za wolno wymienia kadry (wszędzie, gdzie moze mić choć 1% wpływu), mimo ze robi z 5x szybciej niż poprzednicy. To niewiarygodne, że siedza sobie dziennikarze, którzy grają partiotów, a ich dyskusja polega na tym, ze rozmawiają i moralizują, że państwo rozkrada się zbyt wolno.
   I jeszcze te narzekanie, że jak za wolno zmienią, to zapepaszczą "złoty róg".
   Kuźwa, Polska to na serio dla polityków zwykłe ściwero do przejęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: PiS nie jest monolitem, działają w nim różne grupy wpływu. Są w nim patrioci np Ziobro ale wiele ministerstw to ciepłe posadki bez najmniejszej odpowiedzialności, tam życie płynie po staremu ich rolą jest rozdawnictwo. Nadal dotujemy pseudo sztukę, obowiązkowo opłacamy propagandę w mediach, utrzymujemy dziesiątki tysięcy urzędników i jakieś poprlowskie struktury np kuratorium oświaty etc. Sabatowski należał do seminarium duchownego, później do KLD (Bielecki, Tusk, Lewandowski...afera na aferze) drugi Turowski?

  •  

   pokaż komentarz

   @text: Bo tu nie o kraj chodzi o rodaków ale o ,,nasz kraj'' i ,,naszych rodaków''

  •  

   pokaż komentarz

   @glutaminian: dla mnie 2gi szok, że wypowiadaja sie dobrze o macierewiczu, zero krytyki na tego pana i nawet jest wstawiennictwo za misiaczkiem - no tego sie nie spodziewalem ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @maras_sc2: Wojsko to pokomunistyczna skamielina z jej prokuraturą wojskową czy sztandarowym WSI. Macierewicz jest postacią nieodgadnioną, prowadzi własną i pewnie narzuconą przez USA politykę ale wskrzesza branżę zbrojeniową, zsyła na emerytury, miejmy nadzieję tych co trzeba - to będzie można ocenić po dłuższym czasie. Na pewno wsadził kij w mrowisko, ma wielu wrogów, którzy mają z nim poważny problem - brak haków więc przyczepili się do niewiele znaczącego Misiewicza pełniącego funkcję jedynie rzecznika. "Mendia" ubiły z tego tuman piany, okrasiły mitycznymi zarobkami i jest afera dla gawiedzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Tekst o prześladowanym Macierewiczu wzruszył mnie do łez.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: możesz się wzruszać; twoje życie, twoje problemy. Ale nap%%@@##anka w wizerunek i samą osobę Macierewicza trwa właściwie od kiedy pamiętam. Gość jest nie do zaj#%@nia: te cymbały nie rozumieją, że jeśli nie ruszały go prześladowania SB i milicji 'obywatelskiej' to nie ruszy medialne wycie kodziarzy/niedobitków PRLczyków.

   źródło: Screenshot_2017-04-22-09-24-40-839.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   jeśli nie ruszały go prześladowania SB i milicji 'obywatelskiej' to nie ruszy medialne wycie

   @benzenhauer: Macierewicz sam się "zajebie". Jeżeli prześledzisz jego karierę to zauważysz, że z KAŻDEGO z kim miał do czynienia w końcu robił sobie wroga.

 •  

  pokaż komentarz

  Palnijcie wy się w łeb co wykopujecie. Gość jednym tchem w pierwszych minutach zrównuje pretensje sędziów z agenturą i układami. Jest to technika manipulacji z taaaaką brodą, czyli budowanie opinii jednoznacznie negaywnych w stosunku do ludzi na bazie zestawienia ich z jednostą całkowicie złą.
  Następnie bez mrugnięcia okiem mówi że Misiewicz to dobra rzecz jest i bez zająknięcia zgadza się z tezą że powinni mu dać medal!

  Robią z was idiotów. Zacznijcie się pytać kuźwa skąd ten układ jest, i nie, że ruski to nadal mało precyzyjne. Dostajecie wrogów bez twarzy których domniemane istnienie usprawiedliwiać i uwiarygodniać ma zepsucie kolejnych grup w które władza chce sobie przypierdolić.

  Patrioci jesteście? To mam pytanie, czemu po gównoburzy z AK co to środowisko nie popierało PiS nagle o gościach zrobiło się cicho a zaczęto pompować Wyklętych?
  Stawiają wam przed oczy złote cielce a wy gorliwie i z radością wszczynacie doń szaleńcze modły.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius:
   Dalej macie walkę frakcyjną.
   Duda napisał listy? No to jeb! Nepotyzm, narzeczony jego córki dostał posadkę, hurr durr prezydent nic nie robi!
   Ale Misiewicz aptekarz medal dostać powinien. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Potem, kolejny relatywizm. Ktoś chce zgrillować Macierewicza, więc co robimy? Mówimy o tym jak dobrze reformuje armię bo... będzie więcej trepów. Nie sprzętu, obrona terytorialna. Ludzie do ratowania cywili i budowy mostów.
   Jednocześnie temat zaniepokojenia prezydenta wyp%%$$@%eniem sporej części oficerów i faktem przejęcia wyspecjalizowanego sprzętu przez jednostki 2giej kategorii jest zbywany, a jakże, powiązaniami prezydenta ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Ci co odeszli, planują, jako postkomuniści na garnuszku mateczki rassyji krwawy pucz, ale że mają zdolności podobne do puczy kanapkowych to tam chuj. Ale jednak Komor i jego koledzy groźni, to tak pół chuja. Macie się bać i nie bać, rozumiecie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   A skąd to wiedzą? A to-to nie ważne, to w kuluarach się mówi więc to c%!@@ warte, pewnie kozaczyli przy wódce. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Kto ma podburzyć resztę wojskowych? Tych niewinnych, zmąconych przez komuchów umysłów? A no insynuacjie! A jakie?! A takie co to-to nie są prawdziwe (oczywiście, jak to insynuacje) ale mogą naszych zdenerwować. Czyżby: https://youtu.be/meBI0dmQRws?t=239

   A teraz przypomnijcie sobie wykop sprzed tygodnia (około) gdzie było o walce 2ch prawicowych mediów. I które kogo wspierały.

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: nikt nie musi robić z nikogo idiotów, ten naród jest po prostu głupi. Dosłownie kilka dni temu Berczyński praktycznie przyznał się do zdrady narodowej, zbiegł do USA. I co? I nic, ani prokuratura go nie ściga, ani ludzie nie krzyczą że trzeba go zamknąć, wyj?@!ne na zdradę po całości. A potem tyle oszołomów krzyczy że obce siły i agenci wpływu wykorzystują i niszczą Polskę a to po prostu głupota tego narodu daje o sobie znać dzień w dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°) wk#%@iłem sie

  •  

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: ogladalem jakis wczesniejszy wywiad z tym Panem i ciezko bylo doogladac do konca - po stwierdzeniu ze szanuje Macierewicza za "bystrosc umyslu"...

  •  
   m........r

   0

   pokaż komentarz

   @DivusClaudius: 2 prawicowe media? jakie niby? slszyalem tylko o jednym prawicowym medium...