•  

  pokaż komentarz

  Bardzo cieszy mnie postawa Pani Ewy, że pomimo ataków jest wierna swoim przekonaniom. Mało takich ludzi.

  A dla tych, co im postawa Pani Ewy nie pasuje - mamy jeszcze wolność i póki możemy, nauczmy się z tej wolności korzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   @GratisLPG: No i to jest wlasnie ta prawdziwa twarz tolerancyjnej, homoislamolubnej lewicy. Podludzie zastraszajacy i stalkujacy kobiete, bo sie osmielila przyznac ze ceni katolickie wartosci. Wyborcy PO. Nowoczesnej i neuropowe knypki.

   Wyobraz sobie sytuacje w ktorej jakis Zyd pisze tłita, ze obchodzi jakies zydowskie swieto - Paschy, Jom Kippur etc. i dostaje taka lawine hejtu i pogrozek. Gówno Wybiorcza by nastepnego dnia szalu macicy dostala i smrod by zaraz po calej EU rozniosla.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: każda skrajność jest zła, PO, N, Wyborcza z jednej, Katoliban PiS z niezalezna, Rze z drugiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: tak jakbyś insynuował, że po drugiej stronie absolutnie nie ma takich ludzi, którzy ośmieliliby się zastraszać i szantażować, za bycie zadeklarowanym ateistą, homoseksualistą czy nawet wegetarianinem. Wcale nigdy nie zdarzało się, by wielce wspaniali i tolerancyjni katolicy nie obrzucali błotem kogoś "niegodziwego" moralnie.

   Po obu stronach są absolutni, jak to napisałeś, podludzie, którzy gotowi są sprawiać obrzydlistwa osobie, która ośmieliła się przyznać do poglądów niezgodnymi z tymi jakie posiadają ci chorzy ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   No i to jest wlasnie ta prawdziwa twarz (...) lewicy. Podludzie zastraszajacy i stalkujacy kobiete (...). Wyborcy PO. Nowoczesnej i neuropowe knypki.

   @80f9: Przecież miłościwie nam rządzące PiS wygrało postulatem lewicowym 500+. To jest najbardziej socjalistyczna i rozdawnicza partia bodaj po '89 w swoich realnych rządach. Więc gdzie Rzym, gdzie Krym.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyborcy PO. Nowoczesnej i neuropowe knypki.

   @80f9: uważam rządy PO za lepsze od PiSu, a podludzi od pogróżek za podludzi. I CO TERAS?

   pokaż spoiler czekam na minusy

  •  

   pokaż komentarz

   @parolek124: Tylko najpierw ktoś musiał coś zrobić z symbolem katolickim albo zwyczajami. Tak z dupy takiej nienawiści się nie dostaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: Prawda, to socjaliści (a to bardzo bardzo źle), choć jednocześnie konserwatywni, więc ataków na ludzi wierzących czy na sam kościół z ich strony bym się nie spodziewał. Zresztą dobrze o tym wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą dobrze o tym wiesz.

   @MattJedi: Oczywiście. Wiem też, że lewica to socjalizm i komunizm, a nie to co teraz nazywa się błędnie "lewactwem" i przytyka się wszystkie zło tego świata.

  •  

   pokaż komentarz

   @parolek124: @80f9: @lubietwarze przy celebrytach, chyba każdy, który otwarcie zadeklarował swoje wyznanie zostawał opluwany. Jedni w mniej, drudzy w w większym stopniu, bo ich osoba i treści jakie tworzą docierają do bardzo szerokiej grupy ludzi. Jak wiele żydów z Hollywood zostało na wykopie zjechanych z błotem? Jak wiele gorliwie wierzących muzułmanów (ostatnio przy Maharshalim Ali wygrywającym swojego Oscara)?

  •  
   W.....................a

   +14

   pokaż komentarz

   Po obu stronach są absolutni, jak to napisałeś, podludzie, którzy gotowi są sprawiać obrzydlistwa osobie, która ośmieliła się przyznać do poglądów niezgodnymi z tymi jakie posiadają ci chorzy ludzie.
   @parolek124: jednakże odnieść można wrażenie, że opcja z wojujacymi islamistami/ateistami ostatnio jest raczej głośniejsza... Bo na wykopie o ile z atakowaniem ateistów się nie spotkałem to za to z chrześcijaństwa sobie jaja potrafią robić...

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: Ataki na ludzi wierzących i kościół są domeną lewicy która jednocześnie jest socjalistyczna, a po drugie realnie laicka (realnie, bo czasem deklarują coś innego, chociażby konserwatyzm). To się nazywa lewactwem, i lewactwo jest odpowiedzialne nie za wszelkie, ale za wiele zła tego świata. W tym i to tutaj w tym znalezisku opisywane.

  •  

   pokaż komentarz

   wierzących i kościół są domeną lewicy

   @MattJedi: Równie dobrze liberałów i narodowców. Kościół zawsze blisko z tronem, więc wszyscy na nich swego czasu wsiadali.

   lewicy która jednocześnie jest socjalistyczna, a po drugie realnie laicka (realnie, bo czasem deklarują coś innego, chociażby konserwatyzm).

   Akurat w Polsce najbardziej powszechnymi poglądami są właśnie socjalno - konserwatywne. Cała chadecja przecież, mit szeroko rozumianej Solidarności.

   To się nazywa lewactwem, i lewactwo jest odpowiedzialne nie za wszelkie, ale za wiele zła tego świata.

   Zło nie ma barwy skóry, płci, wyznania ani poglądów politycznych. Jesteśmy jako cywilizacja bardzo kreatywni w racjonalizowaniu czynienia zła. Historia pokazuje, że z dowolnego spektrum poglądów politycznych można czynić zło i system opresyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: zgadza się, ale nie powinno się dyskutować o tym, kto zostaje więcej i częściej atakowany, tylko, że w praktyce to wszyscy są atakowani, tylko w zależności od tego, w jakim miejscu świata, też tego wirtualnego się znajdujemy. Nie ma człowieka w stu procentach szanowanego na całej kuli ziemskiej. Nie ma poglądu w stu procentach tolerowanego w całym światowym społeczeństwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Bo na wykopie... Bo na wykopie jest inaczej. W pracy, na ulicach im bardziej ktoś struga nowoczesnego tym więcej plucia.

  •  
   W.....................a

   -1

   pokaż komentarz

   W pracy, na ulicach im bardziej ktoś struga nowoczesnego tym więcej plucia.
   @lubietwarze: jak sam zauważyłeś, ktoś "struga", czyli udaje, więc jest fałszywy, więc sprawiedliwość jest zachowana.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: W sumie to robisz straszny offtop. Zapraszam jutro na mirko, jeśli jesteś zainteresowany, to tam sobie podyskutujemy na te tematy. Nie zgadzam się z Tobą, ale nie o tym jest niniejsze znalezisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Nie zgadzasz się z faktami? Przecież wszystkie wybierane po '89 partie rządzące to katolicy i rozdawnictwo. Nigdy nie wygrała ani partia jawnie ateistyczna, albo chociaż głosząca otwarcie laicyzację władzy państwowej, ani liberalna gospodarczo. Wygrywały zawsze kompromisy: socjalDEMOKRACJA, partie centrum, teraz ultra katoliccy socjaliści.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: Powtarzam: jutro, mikroblog, jeśli chcesz wdać się w dysputę z kimś kto trochę rozumie (a za takowego się uważam), to zapraszam. Zawołaj mnie tylko. Dzisiaj nie chcę tego wątku poruszać, mam kilka innych rzeczy na głowie.

  •  
   s..............e

   -2

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: co ty facet gadasz to aż śmiech bierze. Co do dylematów natury etycznej ma polityka socjalna PiS? Polityka socjalna to nie socjalizm! Jedno z drugim może się absolutnie nie wiązać! I tak wlasnie jest z PiS, czego ty niestety nie rozumiesz...

   Wymienię ci kilka podobnie brzmiących terminów, które posiadają niekiedy wspólną etymologię, ale ZNACZĄ COŚ INNEGO i DOTYCZĄ INNYCH DZIEDZIN.

   Socjalizm
   Socjologia
   Socjalny
   Socjopata

   Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć, jak nieadekwetna była twoja złośliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   Polityka socjalna to nie socjalizm! Jedno z drugim może się absolutnie nie wiązać! I tak wlasnie jest z PiS, czego ty niestety nie rozumiesz...

   @star_dust_we_are: Nie spoko, PiS w ogóle programem 500+ nie realizuje programu sprawiedliwości społecznej, tylko liberalnie prowadzi działania socjalne. Podobnie podrzucanie do dyskusji publicznej tematów dużego opodatkowania bogatych i mowa o nierównościach społecznych też nie ma nic wspólnego z socjalizmem.

   A i w ogóle dylematy natury etycznej wcale ale to wcale nie są podstawą światopoglądową działań politycznych. To się w ogóle ze sobą nie wiąże. #shitwykopsays. Dlatego nazywają się Prawo i Sprawiedliwość, żeby ludzie przypadkiem nie łączyli tych niezwiązanych ze sobą dziedzin z 500+.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kroomka: patrząc na błędy w pisowni i całokształt komentarza albo mieszkasz od nastu lat w Niemczech albo masz na nazwisko Kopacz ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Smog_Warszawski: jeśli uznałeś "teras", napisane ironicznie, za rażący błąd językowy i dowód na moją niemieckość, to znak że twoje zdolności intelektualne są ograniczone

   pokaż spoiler i powinieneś usunąć konto

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: aha, bo z prawej strony nigdy nie było bydła i zastraszania w sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   tak jakbyś insynuował, że po drugiej stronie absolutnie nie ma takich ludzi, którzy ośmieliliby się zastraszać i szantażować, za bycie zadeklarowanym ateistą, homoseksualistą czy nawet wegetarianinem. Wcale nigdy nie zdarzało się, by wielce wspaniali i tolerancyjni katolicy nie obrzucali błotem kogoś "niegodziwego" moralnie.

   Po obu stronach są absolutni, jak to napisałeś, podludzie, którzy gotowi są sprawiać obrzydlistwa osobie, która ośmieliła się przyznać do poglądów niezgodnymi z tymi jakie posiadają ci chorzy ludzie.

   @parolek124: Coz za chora retoryka relatywizacji, tlumaczaca lewacka, ateistyczna patole. "Ptaszki lataja" i Twoje "tak jakbys insynuowal, ze rybki plywac nie moga". Ciekawe, czy taka argumentacje stosujesz wybiorczo, czy z zasady? Jak napisze - Niemcy zamordowali wielu Zydow podczas IIWS, to odpiszesz, ze Zydzi teraz morduja w Palestyne i na Bliskim Wschodzie? Sam fakt mordu bardz grozb i szyderst wobec niewinnej kobiety , czy innego zlego uczynku jest na dalszym planie, bo na przyklad ksiadz zydowskeigo pochodzenia przejechal kobiete w Meksyku? Co za absurd.

   @zwykly_obywatel @analizator j/w

   uważam rządy PO za lepsze od PiSu, a podludzi od pogróżek za podludzi. I CO TERAS?

   @Kroomka Nie napisalem nic zlego o wyborcach PO, tylko o autorach tych atakow. Zasugerowalem tylko z jakich kregow moga sie wywodzic. Jak jestes wyborca PO, to nie mam nic do Ciebie. Najwyrazniej jestes mlodym, zagubionym i zmanipulowanym czlowiekiem i mam nadzieje, ze gdy juz dorosniesz, to odnajdziesz wlasciwa droge. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @GratisLPG: Chyba nie widziałeś nowej dyrektywy unijnej, która definiuje wolność.

   Wolność to jest obrażanie, prześladowanie, poniżanie, itp. ludzi deklarujących się jako chrześcijanie.

   Natomiast kiedy chrześcijanin otwarcie mówi o swoich przekonaniach i wierze to jest rasizm i ksenofobia.

   Radze to sobie zapamiętać.

   P.S. Witamy w nowoczesnym świecie i europie.

  •  

   pokaż komentarz

   255

   Zmarła Ewa Szumańska
   136

   Ewa Lewandowska w programie \"Mam talent\".
   17

   MÓJ WYKOP

   @GratisLPG: Większość tych WYZNAŃ u celebrytów, to w ramach powiedzenia, ''Nie ważne co mówią, byle mówili!'', ich religia to narcyzm i celebrytowanie, a nie uczestnictwo w mszy św. czy tam roratach. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @GratisLPG: Dawniej ujawnienie znaczyło, że ktoś jest homoseksualistą ? Dziś katolik się ujawnia... taki chichot tolerancji

  •  

   pokaż komentarz

   @SeniorElCid: > Z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby.

   pokaż spoiler Kabanos - Czołg

  •  

   pokaż komentarz

   Z prądem rzeki płyną tylko zdechłe ryby.

   @GratisLPG: Chyba nie wyczułeś ironii w mom poście ;)

  •  

   pokaż komentarz

   tlumaczaca lewacka, ateistyczna patole
   @80f9: prosze cie, nie wychodz wiecej z piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @GratisLPG Chodakowska SZUKA SENSACJI,.
   POTRZEBUJE JEJ.!!!!
   Dlaczego? z tego, iżludzie o niej słyszą ma w efekcie końcowym pieniądze!!

   DOWÓD: pisze o przestępstwie karanym odsiadką ale nie zgłasza na Policję!!!!!!!!!!!!! Chyba, że przestępstwa Nie ma!!!!!!! i to tłumaczy brak złożenia wniosku o ściganie.

 •  

  pokaż komentarz

  szantażowana za bycie katolikiem? nie wierzę...

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota: Chodakowska jest najpopularniejszym polskim sportowcem (był niedawno ranking, chociaż ja osobiście nie wiedziałem że fitness to sport), przebiła nawet Lewandowskiego, Stocha i resztę wesołej gromadki. Jest też autorytetem dla wielu osób, jakieś cytaty wrzuca dla ludzi którzy też chcą jak ona poprawić sprawność fizyczną, ludzi to inspiruje itd.

   Warto jednocześnie zauważyć, że istnieją silne środowiska politycznie zainteresowane w tym, by katolicyzm wyrugować z przestrzeni publicznej także i w Polsce. Na zachodzie widzimy to non stop, a elity zwykle są "postępowe", żeby nie powiedzieć postępackie. Chociażby tutaj na wypoku mamy pewną enamację tego środowiska w postaci neuropy, i patrz jak rzucili się zakopywać.

   Ja dodaję 2+2 i wychodzi taki efekt jaki opisuje Chodakowska.

  •  

   pokaż komentarz

   Warto jednocześnie zauważyć, że istnieją silne środowiska politycznie zainteresowane w tym, by katolicyzm wyrugować z przestrzeni publicznej

   @MattJedi: sugerujesz, że za "szantażami" stoi jakiś polityk?

  •  

   pokaż komentarz

   szantażowana za bycie katolikiem? nie wierzę...

   @przemek-sobota: a hejtu na chrzescijanstwo na samym Wykopku nie widac? To cos nowego?

  •  

   pokaż komentarz

   a hejtu na chrzescijanstwo na samym Wykopku nie widac?

   @80f9: hejtu? czasem żarty i to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota:

   sugerujesz, że za "szantażami" stoi jakiś polityk?
   Nie, bardziej całe środowisko polityczno-medialno-kulturowe, zasilone ich wyznawcami. Chodakowska zaprezentowała postawę całkowicie przeciwną do tej przez nich akceptowalnej, a więc popełniła dla nich grzech najcięższy. Pytanie brzmi w ilu przypadkach to zadziałało, w ilu przypadkach dane znane osoby dały za wygraną, by nie zaprzepaścić swojej kariery.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota: to polecam wspomniana tematyke z pod tagu #neuropa

  •  
   W.....................a

   +33

   pokaż komentarz

   szantażowana za bycie katolikiem? nie wierzę...
   @przemek-sobota: lol, ze się tacy znajdują. Na wykopie co chwila się z katolików/chrześcijaństwa śmieją, w internecie tego od zarąbania. Przecież to najbardziej prześladowana religia aktualnie, szczególnie w internecie. Tolerancja lewaków i neuropy nie działa na: chrześcijaństwo, białych ludzi, heteroseksualnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota: w komentarzach na wykopie wiele osób cieszyło się jak ktoś ukradł ludzkie szczątki (jakiegoś świętego) z kościoła i wyrzucił do śmietnika, bo fajnie doj%$$ł katolom

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Prześladowana religia bo na wykopie się śmieją z katolików? Chyba nie wiesz co to jest prześladowanie.

  •  
   T.....5

   +22

   pokaż komentarz

   sugerujesz, że za "szantażami" stoi jakiś polityk?

   @przemek-sobota: raczej osoby popierające tego polityka, albo jego stronnictwo. Doskonałym przykładem na takie zachowanie jest @Ospen który na wieść o atakach napisał:

   Morał:

   Religia szkodzi.

   zakop.

   Czyli obwinia ofiarę ataków za te ataki. Klasyczny przykład nienawiści. Nie zdziwiłbym się, że gdyby usłyszał o zgwałceniu katoliczki, to też by napisał, że to jej wina, bo jak widać obwinianie ofiar przychodzi mu nader lekko.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota: Wyłamała się z pudelkowego towarzystwa robiącego gałkę postkomunie.
   W śród celebrytów nie ma miejsca na indywidualizm czy bezpartyjność.

   Problem w tym, że ona nie jest aktorką ani piosenkarką więc nie da się jej odciąć od kasy z zaiksu czy wywalić z anteny, trzeba napuszczać internetowych gimboateistów.

   Mogą jej skoczyć, wystarczy, że przeczeka olewając temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   m................z

   +1

   pokaż komentarz

   nie wierzę...

   @przemek-sobota: Zobaczysz, ze i sporo celebrytow, jak telewizji sniadaniowych sie od niej odwroci.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Nie doszukiwałbym się w tym zorganizowanej akcji kierowanej przez, jak to nazwałeś "postępackie" elity.

   Społeczeństwo nam się laicyzuje - to normalne zjawisko, które pojawia się wraz ze wzrostem zamożności. Dodaj do tego wszystkie przyczyny skąd bierze się hejt (chęć wyładowania się za niepowodzenia, upuszczenia nagromadzonej agresji itp) i violla!

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Ja Chodawską kojarzę z reklam, których promowała produkty z dziedziny pseudonaukowej i jeśli miałbym ją krytykować to tylko za to. Utożsamia się z katolicyzmem, bardzo dobrze. Nic mi, czy innym do tego, ale oczekuję tego samego w moją stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorrick:

   Społeczeństwo nam się laicyzuje - to normalne zjawisko
   Uprzejmie pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Są środowiska polityczne które otwarcie do tego nawołują, są inne które temu mniej otwarcie sprzyjają, ale co jest zauważalne. Podobnie ma się w środowiskach kulturalnych, często zresztą zależnych od dotacji państwowych, no i oczywiście w mediach, również zależnych politycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Przecież połowa polskich celebrytów deklaruje się jako mocno wierzący katolicy, ktoś prześladuje Kożuchowską czy Pazurę za ich wiarę.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: no zgoda. Ale po drugiej stronie mamy środowiska polityczne, którym zależy aby ten katolicyzm wręcz narzucić. I mimo, że mamy od ponad roku właśnie taką partię rządzącą, jak widać nie przeszkadza to społeczeństwu laicyzować się dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: a najśmieszniejsze jest że islamu bronią jak Częstochowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @yorrick: Tendencji i poruszonych w ruch mechanizmów społeczno-kulturowych nie da się odwrócić w rok.

   pokaż spoiler Nie zgodzę się co do tego "narzucania katolicyzmu". Nie jestem katolikiem, a popieram postulaty głoszone przez ultra-katolika Brauna (bardziej katolickiego niż PiS), bo wiem, że on nie chce nikomu katolicyzmu narzucać. A byłbym głupi gdybym popierał postulaty, które miałaby mi jakoś zaszkodzić.


   @tommek77: Pazura na tym etapie jest już u schyłku swojej kariery (albo nawet dalej), nie wiem jak Kożuchowska (nie wiem kto to). Ale cóż, ta niniejsza sytuacja to może być jakaś pokazówka, a może po prostu tutaj zbiera się burzę, po tym jak w innym miejscu zasiano wiatr, tego też nie wykluczam. Albo jeszcze coś innego, w zasadzie tego nie wiemy. Co wiadomo, to ogólny kierunek w jakim to wszystko zmierza, oraz że są grupy polityczne które do tego dążą na wielu płaszczyznach. Można się spierać czy to jest "tylko" tego społeczny efekt, czy może jedna z tych płaszczyzn, rzecz jasna do cna niemoralna, ale to wciąż pozostają szczegóły w skali całości.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to najbardziej prześladowana religia aktualnie,

   @WysokiejJakosciSiekiera: w sumie jak się zastanowić to coś w tym jest, no bo kiedy ostatnio za znieważanie tego wyznania oskarżono kogoś o katolikofobię? Nawet takiego słowa chyba nie wymyślili jeszcze. Właściwie to na katolika tak jak na białego hetero-Europejczyka można nasrać i rozmazać i powiedzą że to performens i się ciemny lud na postępie i tolerancji nie zna.

  •  

   pokaż komentarz

   @tommek77: a ile Pazura miał rozwodów kościelnych?

  •  

   pokaż komentarz

   Uprzejmie pozwolę sobie się z tym nie zgodzić.

   @MattJedi: Kolejna sprawa, która nie jest opinią, a faktem. Najwyższy poziom aktywnych wiernych mamy już dawno za sobą. Od czasu do czasu widoczny jest jakiś tam powrót do nauk Kościoła, najczęściej w odwrocie do jakiejś sytuacji politycznej, ale im bardziej zagłębiać się w badania tym bardziej wychodzi, że takich wiernych wiernych to coraz mniej jest. A i wśród tych co są, to wielu wybiórczo traktuje nauki Kościoła, choć nadal o sobie mówi Katolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: Zaraz. Próbujesz zanegować fakt istnienia środowisk (politycznych i innych) otwarcie dążących do wyrugowania katolicyzmu i tym samym zlaicyzowania państwa? Coś gładko ominąłeś ten wątek.

  •  

   pokaż komentarz

   Próbujesz zanegować fakt istnienia środowisk (politycznych i innych) otwarcie dążących do wyrugowania katolicyzmu i tym samym zlaicyzowania państwa?

   @MattJedi: Nie. Zacytowałem do którego fragmentu się odnoszę. Laicyzacja w krajach wysoko rozwiniętych postępuje sama. A aktorzy mogą ten proces przyspieszyć albo spowalniać. Ale tam gdzie wchodzi nauka, wykształcenie, podróże i szersze horyzonty tam religia traci na liczebności.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: Celowe laicyzowanie państwa, wyrugowanie kościoła, które jest dla władzy państwowej konkurentem, jest działaniem bardzo starym. Najsłynniejszym przykładem jest rewolucja francuska, która miała miejsce na długo nim "weszła" nauka, wykształcenie, podróże i szersze horyzonty. Upatrujesz przyczyny w złym miejscu. Oczywiście, stawianie nauki w opozycji do kościoła (co jest irracjonalne i nie ma uzasadnienia, ale ma miejsce), się ku temu przyczynia, ale to jest tylko jeden z wielu mechanizmów do tego wykorzystywanych, a nie przyczyna sama w sobie. Podróże także mają tu jakiś wpływ, ale znowu pośredni, i niech za przykład tu posłuży ruch hippisowski w USA, wspierany przez Związek Sowiecki, który przywiózł z Indii hinduizm, buddyzm - a przez to korzystną dla państw komunistycznych, szeroko popieraną pośród ludzi młodych ideologię pacyfizmu. Oczywiście były ku temu warunki by taki ruch mógł powstać, ale wsparcie polityczne służy właśnie podsycaniu tego typu możliwości, by przerodziły się one w rzeczywistość. Innymi słowy, zawsze wykorzystuje się możliwości, jeśli one się pojawiają. I znowu cel polityczny, oraz wychodzące z niego działania, poprzedziły masowe zjawiska społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   szantażowana za bycie katolikiem? nie wierzę...

   @przemek-sobota: Ale potem lewactwo będzie i tak twierdzić, że "szkalowanie chrześcijan" to "prawackie urojenia". ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Celowe laicyzowanie państwa, wyrugowanie kościoła, które jest dla władzy państwowej konkurentem, jest działaniem bardzo starym. Najsłynniejszym przykładem jest rewolucja francuska, która miała miejsce na długo nim "weszła" nauka, wykształcenie, podróże i szersze horyzonty. Upatrujesz przyczyny

   @MattJedi: No chyba jednak piszemy o czymś innym. Bo Ty piszesz o politycznych walkach o władzę tron vs kościół, a ja piszę o decyzjach indywidualnych Polaków. Tu i teraz, a nie o rewolucji francuskiej.

   co jest irracjonalne i nie ma uzasadnienia, ale ma miejsce

   W ogóle ale to w ogóle racjonalizm, na który się powołujesz, nie stoi w opozycji do wiary. To, że ludzie dowiedzieli się, że Ziemia nie jest płaska, a w chmurach nie ma Boga, to że uczy się ich w szkole historii czy wspomina o kulturach innych krajów, gdzie różne epoki, różne kultury i różni bogowie, wcale ale o wcale nie wpływa to na poglądy dotyczące religii.

   Oczywiście były ku temu warunki by taki ruch mógł powstać, ale wsparcie polityczne służy właśnie podsycaniu tego typu możliwości, by przerodziły się one w rzeczywistość. Innymi słowy, zawsze wykorzystuje się możliwości, jeśli one się pojawiają. I znowu cel polityczny, oraz wychodzące z niego działania, poprzedziły masowe zjawiska społeczne.

   Meeeeh spiskowa teoria dziejów. Ruscy ukrytymi wrogami Boga i gdyby nie oni to wszyscy Polacy i Amerykanie karnie wierzyli by w Boga.

   Bzdura i mrzonka. Możesz promować politycznie jakieś hasło do bólu, ale jeśli samo w sobie jest bezwartościowe i nie ma oparcia w realnych potrzebach ludzi i sensu merytorycznego samego w sobie, to nie zyska szerokiego poparcia. Ci sami ruscy wszystkimi dostępnymi kanałami szerzyli w Polsce propagandę sowiecką i komunistyczną, a jednak wszyscy wiedzieli, że to propaganda i nic trwałego w Polsce nie osiągnęli.

   Ruscy to mogli co najwyżej dolać oliwy do ognia. Bo ruchy hipisowskie mój drogi to miały genezę w polityce rządów USA i pacyfizm był odpowiedzią na szereg nieudanych wojen pod rząd z Wietnamem na czele. Nikt nie chciał iść do woja i ginąć w dżungli i dopłacać do ciągnącej się wojny.

   Podobnie z laicyzacją. Można sobie promować co się chce, ale jak nie ma gruntu i chęci w samych ludziach, to się niczego im na siłę nie wszczepi. Podobnie jak żadna ilość promowania związków homoseksualnych nie zmieni Twojej orientacji seksualnej.

   Swoją drogą to opowiadasz historyjki jakby wszyscy ludzie to był ciemny lud, którego propaganda odgania od prawych i właściwych celów. Jakby nie mieli swojego zdania i wszystko co myślą i robią było pochodną tych czy innych sił. A sam podajesz jednocześnie przykład rewolucji francuskiej, gdzie ludzie ginęli aby obalić system, których ich tłamsił. Wbrew propagandzie arystokracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwykly_obywatel: Tak czytam i czytam co tu napisałeś, aż doszedłem do końca i przeczytałem to:

   A sam podajesz jednocześnie przykład rewolucji francuskiej, gdzie ludzie ginęli aby obalić system, których ich tłamsił. Wbrew propagandzie arystokracji.
   I zrozumiałem z punktu widzenia jakich poglądów piszesz to co piszesz. Teraz już wydaje mi się to zrozumiałe. W sensie, że biorę pod uwagę fakt, że są ludzie którzy myślą w ten sposób, niezależnie od tego że w rzeczywistości się mylą.

   No chyba jednak piszemy o czymś innym. Bo Ty piszesz o politycznych walkach o władzę tron vs kościół, a ja piszę o decyzjach indywidualnych Polaków. Tu i teraz, a nie o rewolucji francuskiej.
   Tylko że nasza polska rzeczywistość codzienna nie jest oderwana od rzeczywistości europejskiej i światowej, nie jest oderwana od wydarzeń historycznych, nikt nas nie wyciął nagle z kartki papieru i nie wrzucił tu i teraz w to miejsce gdzie się teraz znajdujemy. Co prawda rewolucją francuską rzuciłem jako przykładem obalającym Twoją tezę, ale jest to jednak przykład powiązany, i jeśli chcesz patrzeć na problem w sposób zawężony i odcięty zarówno od otoczenia jak i tła historycznego, to ja Ci oczywiście tego nie bronię, no ale skrawek rzeczywistości zawsze pozostanie skrawkiem rzeczywistości, i w sumie tyle mogę odpowiedzieć na całą resztę Twoich dywagacji, do tego wszystkiego się to wszystko odnosi. Można też powiedzieć coś o nieznajomości historii, i tego jak bardzo ruskie ingerowały w kulturę Amerykanów w okresie zimnej wojny - tak bardzo, że służby amerykańskie w swej paranoi aż rozpracowały i to bardzo obszernie Johna Lennona i chciały go wydalić z kraju - ale mniejsza teraz z tym. Mógłbyś coś powiedzieć o niezrozumieniu tego co napisałem o dolewaniu oliwy do ognia, no i jeszcze o koncentrowaniu się wyłącznie na zjawiskach psychologicznych, z pominięciem socjologicznych i kulturowych, ale to znowu wrócilibyśmy do kierowania uwagi jedynie na skrawek rzeczywistości.

  •  
   V............r

   -3

   pokaż komentarz

   a hejtu na chrzescijanstwo na samym Wykopku nie widac?

   @80f9: na wypoku żadna religia popularna w Europie nie ma lekko. I dobrze. Mamy 2017 rok, pora skończyć z tymi zabobonami.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że nasza polska rzeczywistość codzienna nie jest oderwana od rzeczywistości europejskiej i światowej, nie jest oderwana od wydarzeń historycznych

   @MattJedi: To prawda, ale ślepe twierdzenie, że nasza sytuacja jest identyczna do takiej ponad 200 lat temu oraz tak samo identyczna do amerykańskich ruchów pacyfistycznych w odpowiedzi na Wietnam to demagogia po prostu.

   tego jak bardzo ruskie ingerowały w kulturę Amerykanów w okresie zimnej wojny - tak bardzo, że służby amerykańskie w swej paranoi aż rozpracowały i to bardzo obszernie Johna Lennona i chciały go wydalić z kraju - ale mniejsza teraz z tym

   Ale ja nie zaprzeczam faktom. Napisałem wprost, że nie da się wcisnąć ludziom czegoś, w co oni nie chcą uwierzyć i podałem Tobie przykład najbardziej relewantny, bo Polski sprzed '89. A Ty dalej pływasz sobie, że w Ameryce Lenon i że relewantność historyczna i tralalala.

   Mógłbyś coś powiedzieć o niezrozumieniu tego co napisałem o dolewaniu oliwy do ognia, no i jeszcze o koncentrowaniu się wyłącznie na zjawiskach psychologicznych, z pominięciem socjologicznych i kulturowych, ale to znowu wrócilibyśmy do kierowania uwagi jedynie na skrawek rzeczywistości.

   No no, bo aspekty psychologiczne i socjologiczne oraz historia Polski jest "skrawkiem rzeczywistości" i powinniśmy się skupić na rewolucji francuskiej i hipisach analizując laicyzację polskiego społeczeństwa A.D. 2017 (ʘ‿ʘ).

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota: w normalnym panstwie dawno zostalby wurugowany

  •  

   pokaż komentarz

   @przemek-sobota: To jest własnie ta słynna tolerancja lewactwa

 •  
  W.....................a

  +176

  pokaż komentarz

  I to jest żywy przykład prześladowania chrześcijan... Co to komu kto w co wierzy? p%??!?%eni wojujący ateiści dzielący ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję, że Pani Ewa otrzyma od "Wysokich Obcasów" jakieś wyróżnienie za trwanie w wierze mimo kłodom które są rzucane jej pod nogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna