•  

   pokaż komentarz

   @Ninik: widocznie nie, ale to nie zwalnia firmy z ponoszenia konsekwencji tytułem oszustwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Ninik: Rozwiązanie jest proste, umowa ważna tylko wtedy gdy strony dysponują nagraniem audiowizualnym na którym klient czyta całą umowę :) Przy okazji skończyły by się tasiemce na kilkanaście stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty: zartujesz prawda?

   tak bo wszystkie umowy to sprzedawanie lizaka albo poscieli. pomysl troche.

  •  

   pokaż komentarz

   @orzeszty: akurat tasiemce często wynikają z przepisów. przykładowo umowa na abonament musi zawierać pewne rzeczy, o których mowa:
   - w kodeksie cywilnym - wiadomo
   - w ustawie dot. usług telekomunikacyjnych
   - w ustawie o ochronie danych osobowych
   - w ustawie o ochronie praw konsumenta (szczególnie gdy umowa zawierana jest na odleglosc/poza siedziba przedsiębiorcy)
   itd.itd.

   No ale ch!? z tego, skoro ludzie i tak nie czytają.
   Bo etyki to już dawno handlowcy i prawnicy nie mają. Mówią co innego, a podkładają do podpisu co innego. I jakie zdziwienie jak człowiek chce zabrać umowę do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ButelkaBezKaucji: Mówisz o konsumentach? Bo ich miałem na myśli. Większość ludzi i tak czyta z prędkością mówienia.
   @staryhaliny: Właśnie, ludzie tego nie czytają ze względu na zaśmiecenie różnymi duperelami, może ograniczyć się do podsumowania potencjalnych skutków na niekorzyść klienta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ninik: w artykule jest błąd odnośnie tzw. przebitki - te kołdry kosztują ok 200-300zł a jak sprzedają za 6 tys to przebitka jest 30 krotna a nie 4 krotna. Czyli 3000% narzutu lub ok 96% marży (narzut a marża to różnica).

   4 krotną przebitkę (dokładnie narzut) to macie w większości normalnych sklepów z ciuchami w galeriach handlowych. Niektóre marki mają nawet 9 krotną przebitkę (czyli kupują za 10zł a sprzedają za 90zł). A sprzedaż bezpośrednia operuje na dużo większych przebitkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny: moze zawierac streszczenie, np. telefon za 1zł, dalej 4 miesiace po 1 zł, kolejne 18 po 70 zł. Laczny koszt 1265, szczegoly zawarte umowie n xyz z dnia ddmmrrrr.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszk-poz: Co? Napisałeś, że umowa może zawierać streszczenie... umowy. CO!?

   Poza tym, takie streszczenia i odwoływanie się do miliona innych dokumentów (regulamin, regualmin propmocji, warunki....) powodują, że cała umowa się rozmydla i tak naprawdę nie wiesz co podpisujesz (bo często załączniki są dostępne gdzieś w necie).

   @orzeszty: no to napisałem Ci - miej pretensję do ustawodawców.
   Tak się składa, że zawodowo m.in. tworze umowy (akurat na inne usługi, ale takie trwające długo i opłacane w cyklach miesięcznych) i wszystkie rzeczy związane z płatnościami mam w treści umowy wyszczególnione większą czcionką (cała umowa Arial Narrowem, a tak gdzie kwestia płacenia, kosztów dodatkowych, odpowiedzialności, to daję Arial Black). No ale to jest kwestia jakiejś etyki biznesu, bo jak ktoś Ci mówi co innego, a potem daje w umowie co innego, to jest zwykłym chujem i tu tylko czytanie i analizowanie umowy pomoże.

  •  

   pokaż komentarz

   @staryhaliny:
   Niestety umowa nie musi zawierać najważniejszych rzeczy. Jak pójdziesz do operatora to nie dają Ci do podpisania wszystkich regulaminów i cenników, ba nawet nie mają ich przygotowanych, tylko trzeba szukać po internecie, a jednak obowiązują...

  •  

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: no właśnie. dlatego napisałem, że pójście w skróty umow, jak sugeruje tomaszk-poz, to nie jest dobry pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @mykeil: Chyba głupoty tej kobiety. Jak można podpisać coś, czego się nie rozumie.

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook: mówisz, że ty błędów nie popełniasz? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook i tak i nie. Powinno się czytać umowy ale jest też coś takiego jak doprowadzenie kogoś do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem

  •  

   pokaż komentarz

   @mykeil: popełniam, jak każdy. Ale nie takie jak ta pani.
   @Miedzyzdroje2005: to prawda. Nie bronię oszustów. Ale tej pani ciężko będzie udowodnić, że nie wiedziała, co robi.

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook: jeszcze nie raz sam cos takiego podpiszesz. Przy zawieraniu umów na dostawę energii, gazu, wywóz śmieci, internet podpisujesz umowy z ktorych każda ma kilka / kilkanaście stron. Każdą czytasz ???

  •  

   pokaż komentarz

   @iwan_paan różnica jest taka że duży dystrybutor ma jednakową umowę dla wielu a firma kogucik może mieć w umowie cokolwiek. Widzę różnice między podpisaniem bez czytania umowy z PGNiG czy Tauronem a firmą kogucik o której pierwszy raz słyszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook: no nie, powiedz mi co jest gorszym uczynkiem, bycie naiwnym czy oszukiwanie naiwnych? Bycie naiwnym z tego co się orientuje nie jest też ścigane, oszukiwanie naiwnych jest ścigane. Można oczywiście żyć w ciągłym przeświadczeniu że każdy zawsze będzie nas chciał oszukać, tylko czy tak powinniśmy ustawiać poprzeczkę w cywilizowanym kraju? Brak zaufania jest jedną z przyczyn przez które polski biznes sporo traci każdego roku, jeśli w którąś stronę to powinno iść to w stronę eliminacji takich oszustw, a nie w stronę życia w paranoi i zakładania, że wszyscy chco mnie oszukiwać zawsze. Sam bez przeczytania nie podpisuje, ale jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy powinien mieć ten poziom paranoi co ja, a przede wszystkim że to nie jest żaden cholerny moralny obowiązek żeby z góry zakładać że ktoś cię chce oszukać.

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook: A jakby było tam napisane że musi do końca życia tyrać za darmo w kamieniołomie po 12 godzin za komplet pościeli to też by to było OK "bo podpisik"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Droper: jak najbardziej skoro podpisuje byle papierek bez czytania

  •  

   pokaż komentarz

   Z przykroscia czyta sie te komentarze obarczajace wina ofiare. Szczegolnie wiedzac ze kazdy z nas predzej czy pozniej moze byc na jej miejscu. Obojetnie jak jest pewny siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @genesis2303 osoby, które z podobnymi przypadkami zgłaszają się do instytucji o pomoc, powinny być z automatu kierowane na jakiś kurs reedukujący do życia w dzisiejszych realiach społeczno-gospodarczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook:
   jezeli popelniasz to wczesniej czy pozniej ktos to wykorzysta.
   Zrozum tak dzialaja oszusci - to specjalisci w swojej branzy, ulozona gadka, specjalnie spreparowana umowa, rozmowa poprowadzona tak, ze nie ma czasu ani miejsca by sie z nia na spokojnie i w calosci zaznajomic.
   Do tego czasami wieloletnie doswiadczenie w oszukiwaniu i naciaganiu (czyt. nizej). Prawdziwi profesjonalisci.
   Oczywiste wyludzenie pieniedzy - ale w naszym systemie prawnym sprawa bedzie ciagnela sie miesiacami a z nasza ulomna mentalnoscia to w ofiarze bedziemy dopatrywac sie winy.
   Taki klimat bardzo sprzyja oszustom i oszustwom.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs jedyne za co tu jest "ofiara" obarczania to za podpisywanie czegoś bez czytania. Obejrzałem pierwsze 3-5 minut reportażu, jeśli dalej się okazuje, że firma od pościeli jakoś oszukiwała to jak najbardziej należy ją ścigać.

   Ale nie mówmy, że podpisywanie czegokolwiek w ciemno/bo się nie rozumie jest czymś czego powinniśmy współczuć. Powinniśmy współczuć głupoty takich ludzi, bo to jest prawdziwy problem. Wykorzystywanie naiwnych nie jest ok, ale bycie naiwnym tym bardziej nie jest ok. I tak jak było wyżej napisane - jest różnica przy podpisywaniu umowy z jakąś dużą korporacja vs firma krzak pana Mirka.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: to że takie praktyki to świństwo nie zmienia faktu że ofiara jest sobie sama winna bo podpisała papier w ciemno.

  •  
   t.......n

   0

   pokaż komentarz

   @freelook: Reprezentujesz sobą kwitnesencję polactwa - winny jest ten, co się dał nabrać, bo jest głupi. Są ludzie naiwni, może nie wiedzą, nie znają się - nie każdy musi. To tych oszustów trzeba tępić.

  •  

   pokaż komentarz

   Z przykroscia czyta sie te komentarze obarczajace wina ofiare.

   @tomaszs: zgadza się. Po to się płaci podatki, żeby państwo było na tyle sprawne aby chroniło zwykłych ludzi przed takimi cwaniakami. W Niemczech sobie z tym poradzili więc i u nas powinno się udać.
   Wystarczyłby zakaz sprzedaży na raty podczas obwoźnej sprzedaży bezpośredniej - zakaz taki aby nie dało się go obejść.

  •  

   pokaż komentarz

   @mykeil: Nie, zlituj się k$!@a. Trzeba być debilem, żeby w ogóle udostępniać swoje mieszkanie w zamian za pościel. Trzeba być jeszcze większym idiotą, żeby jednocześnie zamiast pościeli dać sobie wcisnąć kredyt.
   I można zrozumieć, że bieda, że ktoś jest łatwowierny itd. ale ciężko zrozumieć, że ktoś dorosły, kto ma pod opieką dziecko nie jest w stanie samodzielnie myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion: daj spokój, trąbią w telewizji od lat, ulotki w klatkach, w radio mówią, policja ostrzega, a tu baba, która ma pod opieką dziecko dogaduje się z jakimś j$#%nym akwizytorem i za kordłe by mu mieszkanie udostępniła xD to jest śmiech na sali.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialawitz: szkoda, że nie mamy oczu z tyłu głowy

  •  

   pokaż komentarz

   @mykeil: no, żeby nie dać się orżnąć chłopu, który próbuje ci wcisnąć kordłę z mysich cipek to trzeba mieć oczy z tyłu głowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @gttg: To jeszcze przy okazji racz dodać, że państwo niemieckie może z wielu powodów odebrać obywatelowi dziecko. Myślę, że mamuśka, która na nieświadomce podpisuje kredyty mogłaby się załapać na wizytę Jugendamtu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mykeil: nie wiem z jakiego powodu, ale nie, nie musisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialawitz: jak cię ktoś wyrucha będę mówił dobrze ci tak i będę życzył ci powtórki, żebyś mógł doskonalić swoją spostrzegawczość :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bialawitz: co ma patologiczny jugendamt do ochrony przed sprzedażą bezpośrednią? Przykład Niemiec podałem absolutnie nie aby ich gloryfikować ale aby pokazać, że da się powalczyć ze sprzedażą bezpośrednią.

  •  

   pokaż komentarz

   @mykeil: Ja nie twierdzę, że mnie ktoś kiedyś może nie oszukać, różne wypadki chodzą po ludziach i na różnych oszustów można się nadziać. Można jak najbardziej współczuć tym, którzy w taki czy nie inny sposób zostali oszukani. Natomiast nie ma potrzeby współczucia babie, która dała się wydymać akwizytorowi, któremu większość normalnych ludzi nie otworzyła by nawet drzwi. Współczuć to można dziecku, bo może ucierpieć w tej sytuacji, a to nie jego wina, że ma mamę idiotkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @gttg: dokladnie jest tak jak piszesz. Nasze panstwo ma problem z radzeniem sobie z takimi oszustami. Zanim zostana ukarani mija zbyt duzo czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gttg: Nie trzeba walczyć ze sprzedażą bezpośrednią, tylko trzeba dążyć do tego, żeby ludzie byli ciut bardziej świadomi świata na którym żyją.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialawitz: jasne. A dlaczego tobie miałbym współczuć? Kwalifikujesz się?

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24: Mnie tak kiedys #orangecwel oszukal. W moim przypadku bylo happy end bo umowę podpisana poza biurem mogłem w ciagu 10dnirozwiazac.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialawitz: trzeba robić to i to. Dużo łatwiej i szybciej zablokować taką naciąganą sprzedaż bezpośrednią niż wyedukować ludzi.
   Zamiast serialu reklam suplementów możnaby ludziom puścić informację: uważaj na podpisywanie umów, patrz na całkowity koszt kredytu itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @bialawitz: a tak poza tym to zdziwiłbyś się jacy ludzie potrafią się nabrać - wcale nie jacyś zacofani bardzo. Sprzedawca czasem umie ładnie podejść nawet całkiem ogarniętych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @shaki24: w naszym systemie prawnym najlepiej liczyc na siebie i swoja intuicje. Pokazy poscieli? Cmon, to z daleka pachnie scamem, pewnie kobieta chciala sobie dorobic na boku na cudzej krzywdzie a to Fred wydymał ją.

  •  

   pokaż komentarz

   @tarcamion: mysle, ze 90% piszacych tutaj sie zgodzi, ze nieczytanie umowy nie jest najrozsądniejsze, delikatnie mówiac. Gdzies wyzej zaznaczylem, ze nie bronie oszustów, wiec twoje zarzuty są bezpodstawne.
   Oczywiscie, ze nie kazdy musi sie znac na prawie-dzieki nim policja, prokuratura i sądy maja co robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook: Powiem ci coś, spójrz na komentarze i powiedz czy to jest dobrze kiedy większość zamiast k##@a zbesztać sk##@ysynów którzy to zrobili piszą że kobieta jest głupia bo podpisała ?! Czy to jest w jakimkolwiek świetle usprawiedliwienie, bo można to oszukajmy babkę? Dla przykładu nie schowałem samochodu do garażu i mi go ukradli to wychodzi że byłem głupi bo go nie schowałem? k##@a ludzie nie róbcie tego, owszem nie przeczytała umowy ale to ją bezczelnie i podle oszukali ludzie których według mnie powinno się wykastrować i torturować j@$@nych chujów. I ostatni przykład chyba z tego samego programu jakiś koleś nie kumaty za bardzo (upośledzony albo niewidomy) nie wiedział co podpisuje a to było przepisanie mieszkania też i co w tym wypadku też powiecie czemu nie przeczytał umowy??? Nie bądźcie takimi cynikami proszę, nie ma na świecie żadnego usprawiedliwienia na to co robią te bydlaki i oszuści. Ja wiem freelook że popierasz moje zdanie ale komentarze podobne do twojego wybielają w jakimś stopniu tych oszustów i ich usprawiedliwiają. Strasznie mnie to boli i staram się nie oglądać tych programów bo tego jest tak wiele tak jak ostatnio ta akcja z exradnym Piaseckim który sobie pozwolił znęcać się nad żoną a którego miałbym ochotę skatować na ulicy jak bym mógł. Sęk w tym jak widzę takie coś to stawiam się na miejscu ofiary i po prostu mnie to rozp#@@$!!a.

  •  

   pokaż komentarz

   @mosku: Oczywiście że nic nie usprawiedliwia oszustów jednakże ten przypadek jest wyjątkowo rażący... skoro to była umowa o kredyt to już w tytule umowy musiało być to zawarte. Laska musiała nawet nie zerknąć na to, co podpisuje, lub podpisywać z zamkniętymi oczami - chociaż ciężko ją obwiniać za to, że padła ofiarą oszustwa, to jednak wyjątkowo głupio postąpiła, nie czytając w ogóle umowy - nie da się ukryć...

   To jest podobna sytuacja jak w nagłaśnianych przypadkach gwałtu, gdzie ofiarą jest dziewczyna, która poszła na imprezę do ludzi, których nie znała, sama, po czym narąbała się jak szpadel i ją zgwałcili. Oczywiście, porządny facet nawet pijanej nie powinien ruszyć i to, że coś się takiego zadziało, świadczy przede wszystkim źle o sprawcach tak podłego czynu... ale taka dziewczyna to też rozsądnie nie postąpiła i w sumie warto zwrócić uwagę na to, że to jest lekkomyślne i ryzykowne zachowanie, bo jakby nie została zgwałcona, to mogła przecież zostać okradziona albo porwana dla okupu czy to przez te obce osoby, u których imprezowała, czy też w drodze z imprezy do domu, gdzie poszła do kogoś obcego, narąbała się i nie miała żadnej bliskiej osoby, która by ją bezpiecznie eskortowała w drodze powrotnej.

   W sprawie tych umów podobnie - powinno się czytać umowy od deski do deski, a niektórzy nawet okiem nie rzucą, i to jest ryzykowne i lekkomyślne zachowanie, które warto napiętnować... tu sytuacja ekstremalna, bo pani miała kredyt, ale powiedzmy że przedłużasz umowę o abonament to też ktoś się przy drukowaniu umowy może pomylić - co szkodzi to sprawdzić? Ja w sklepie zawsze przeliczam resztę nie dlatego, że zakładam, że mnie kasjerka oszuka, ale wiem, że ludzie popełniają też błędy i sprawdzanie ich to dobry nawyk.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikiczytelnik:

   @genesis2303 osoby, które z podobnymi przypadkami zgłaszają się do instytucji o pomoc, powinny być z automatu kierowane na jakiś kurs reedukujący do życia w dzisiejszych realiach społeczno-gospodarczych.

   A nie lepiej kierować oszustów do pierdla?

  •  

   pokaż komentarz

   @mosku: to jest niesamowite, w tym kraju nigdy nie będzie lepiej gdy społeczeństwo zamiast dobrać się do dupy oszustowi tylko chce doj!%!ć ofierze. Popatrz sobie na komentarze pod tematami o frankowiczach. Temat zgoła inny ale nie aż tak bardzo. Banksterska klika wydymała nas wszystkich jako społeczeństwo i nosacze tylko p%%@$%#ą jak to hehe wzięli to nikt im dopłacać nie będzie. W ogóle nie rozumiejąc istoty problemu, że to nie chodzi o dopłacanie tylko o dobranie się do dupy bankom, które nas wydymały. Negatywne konsekwencje wysokich cen po nadmuchaniu bańki na rynku nieruchomości uderzają pośrednio bądź bezpośrednio we wszystkich obywateli (może poza deweloperami), a nie tylko tych co wzięli kredyty. Raz, że każdy wynajmujący czy chcący kupić od tamtego czasu musi wykaszleć o wiele więcej kasy aby mieszkać, dwa że ta kasa, która idzie w koszt zamieszkania, a w szczególności do banków, nie trafia do innych sektorów rynku, przez co gospodarka gorzej się rozwija, mniej jest miejsc pracy itp. A to, że banki utworzyły zmowę produktową, stosowały niedozwolone klauzule oraz "doradcy finansowi" byli szkoleni w tym co ci od kołder, czyli mówieniu A, gdy do podpisu dawali B, to już w ogóle wisienka na czubku tortu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel to jedna sprawa, a druga to reedukować skrajnych naiwniaków

  •  

   pokaż komentarz

   @freelook: powinni ją wychlostac batem po mordzie dla przyklsdu k transmitowac to na wszystkich kanalach w porze wiadomosci. Jak mozna byc takim kretynem.

 •  

  pokaż komentarz

  Za dużo religii w szkole, a za mało po prostu jakiejś logiki,, czy badań medycznych by kierować ludzi niedorozwiniętych do szpitali psychiatrycznych...

 •  

  pokaż komentarz

  Tak po za tym, ze kobieta nieporadna i nieogarnieta bo najpierw cos podpisala bez czytania a pozniej z tego co mowi, ktos jej wciskal kit ze dlugu nie moze splacac i nie udala sie wczesniej do jakiegos prawnika, a teraz ten dlug jej urosl + firma oszust i powinna poniesc za to konsekwencje, to uderza mnie w tych programach i sytuacjach, ze dzieci w wieku szkolnym rodzice w to wciagaja, po pierwsze to sa jej problemy a nie jej dzieci i nie powinna ich obciazac psychicznie, a juz na pewno nie powinna ich pokazywac w TV.... :/ to sie na nich moze mocno odbic psychicznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @BornInSmokes: TO kraj jest nieporadny, że nie potrafi zrobic porzadku z nieuczciwymi firmami i komornikami. Powinny byc pewne standardy itp.
   Przed sad, złamano standard jeden dwa i trzy naruszono dobra kobiety to dwa. Zwrot srodkow ogromna kara la firmy i komornika na rzeczkobiety. Komornik nagane i karencja 5 lat. Jak odpierdzieli numer licytacja jego dóbr i więzienie oraz wypad z zawodu. Tak sie powinno robic.
   Ty masz w tym kraju byc rzeczoznawca, prawnikiem itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: sędziowie i komornicy są urzędnikami państwowymi. sędziowie wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, a komornicy działają w oparciu o te wyroki. jeśli jakiś sędzia i komornik działał na szkodę ludzi w imieniu RP, to RP powinna doprowadzić do tego, żeby taki jegomość skończył na Dworcu Centralnym żebrując o zupę

  •  
   W.....................a

   +17

   pokaż komentarz

   TO kraj jest nieporadny, że nie potrafi zrobic porzadku z nieuczciwymi firmami i komornikami. Powinny byc pewne standardy itp.
   @smotek: bzdura. Tego się nie da zrobić i to zwykłe p!%?$?#enie dla zasady i szukanie wymówki nieporadności idiotów. A idioci będą dojeni bo są idiotami nie tu to gdzie indziej. Jak mnie wnerwia mówienie, że to "KRAJ" ma to zrobić. Jak politycy traktują ludzi jak debili to źle, jak przestaje to znowu się odzywają, że coś ma ktoś za nich zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: no no, jak zakladalem dzialalnosc to przyszly mi z trzy pisma o uiszczenie wplaty z powodu wpisu do krs. Dziwne firmy podaja sie za agencje panstwowe a panstwo nie chce nic z tym zrobic, bo trudno znalezc podszywaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: kraj jest nieporadny bo wciska ludziom na sile "edukacje" ktora produkuje idiotow glosujacych na socjalizm, zamiast ludzi myslacych

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemacki Nigdzie się nie podają za firmy państwowe, a zakładając działalność masz swój pierwszy test na inteligencję. Człowiek, który mając DG wpłaca na taki twór nigdy nie powinien posiadać własnej firmy.

  •  
   s...........s

   -5

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Mylisz się. Pochwalasz oszustów a ganisz oszukanych. NIe każdy musi być bystry i sprytny jak ty. Ktoś może jest genialnym elektronikiem, ale nie radzi sobie z pismami, umowami. Ktoś jest bardzo zaradny jak zakładam Ty (nigdy nie dasz się oszukać), ale nie potrafi gotować i jest bałaganiarzem albo z estetyką jest u niego do bani. Są różni ludzie. Oszustwo pozostanie oszustwem i zwalanie winy na to, że ludzie debile dali się oszukać bo wspaniali, sprytni i cwani oszukujący ich zrobili jest takim samym sk!%!ysyństwem jak ten wał.
   W Polsce jest wszystko zj!#@ne i Twoje myślenie jest tego przykładem. Odbiegam od szczegółów tej sprawy, ale w wielu sprawach powinno jeszcze się sądzić zamiary i intencje a nie tylko literalne fakty.
   Ostatnia sprawa z ZUS em, który niby obniżył pensje kobiety. Wał kolesia był ewidentny i jak nie cierpię ZUS u to tu ma rację. I tak, prawo jest kulawe, tylko ludzie wieśniaki i cwaniaki, tylko czekają jakby tu wyj!#@ć drugiego. Kto wyj$?#? lepiej, temu brawa.

  •  
   W.....................a

   +2

   pokaż komentarz

   no no, jak zakladalem dzialalnosc to przyszly mi z trzy pisma o uiszczenie wplaty z powodu wpisu do krs. Dziwne firmy podaja sie za agencje panstwowe a panstwo nie chce nic z tym zrobic, bo trudno znalezc podszywaczy.
   @mojemacki: niestety, ale takich firm nie da się ubić bo one powstają i za tydzień już nie istnieją i są na inne dane. Szybciej się nie da. I tego nie zweryfikujesz, inaczej sam byś się pieklił, że musisz pokazać odcisk własnej dupy by założyć firmę. Jak sam widzisz, masz mózg i użyłeś go poprawnie. Na maile firmowe schodzi mi takich wezwań pełno i nic się z tym nie zrobi, prócz próby sprawniejszego ubijania takich firm.

  •  
   W.....................a

   +2

   pokaż komentarz

   Ktoś może jest genialnym elektronikiem, ale nie radzi sobie z pismami, umowami.
   @spidigonzales: jak ktoś jest inteligentny to sobie ze wszystkim poradzi, czy to elektryk czy to kucharz. A idiota przez brak inteligencji nie ma czegoś takiego jak łączenie wielu elementów w wspólny wniosek zbudowany z kilku zaobserwowanych elementów. Często na wykopie widać jacy idioci komentują, którzy nie potrafią z jednej wypowiedzi wyciągnąć więcej niż jest tam napisane - oni nie widzą drugiego dna, problemu. Widzą co widzą bez krzty refleksji. Każda profesja jak ktoś chce być prawdziwym fachowcem wymaga ogarniania "PAPIERKÓW". Ktoś kto nie ogarnia może być co najwyżej zwykłym robolem.

  •  
   s...........s

   -2

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: A gdzie jest napisane, że każdy musi być prezesem? Robol też jest potrzebny i czasem chce coś więcej a tu taki witek sprytek ( z Twoim błogosławieństwem jego zdolności) wyj%!!$ go na kase. Inteligencja nie ma nic do tego. Nie każdy spędza życie na "uważaniu jak może być wyjebany". Ty albo taki jesteś albo zostałeś wy%!%!any to uważasz. Mnie koleś wyj?%#ł na 70k i c$!?! mu mogę zrobić nie dlatego, że byłem debilem, ale dlatego, że On w imieniu prawa i dzięki kruczkom nakradł pieniędzy. W dupę sobie mogę wsadzić to, że chciałem uczciwy biznes prowadzić - koleś był i jest szmatą żyjącą z takich numerów i możesz mu naskakać. Dlatego teraz pomimo tego, że zarabiam kilka średnich krajowych i stać mnie na większość rzeczy mam alergię na p#!%#!@enie takie jakie Ty uprawiasz i będę stawał po stronie ofiar (jak bardzo robolami by byli) bo k!@$?$?o w polskim wykonaniu jest rakiem tego narodu. Na szczęscie zarabiam za granicą i jestem przek!?@$sko z tego powodu szczęśliwy.

  •  
   W.....................a

   +1

   pokaż komentarz

   Inteligencja nie ma nic do tego
   @spidigonzales: Inteligencja ma do wszystkiego... Gdyby wszyscy byli inteligentni to nie było by idiotów.

   koleś był i jest szmatą żyjącą z takich numerów i możesz mu naskakać.
   nigdzie nie twierdzę, że jest inaczej, ale to nie zmienia faktu, że może mieć i ma czyjeś pieniądze niestety.
   Wałki na większe pieniądze często mogą być nie do obrony i nie polegają na takim idiotyzmie jak tutaj - jawnym podpisaniu na co się osoba dana zgadza... A o takim cały czas jest mowa i nie powinieneś odchodzić na swój przykład bo jest to zgoła odmienna sytuacja - podpisaniu umowy bez przeczytania jej. Więc trochę prawisz nie na temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @smotek: Pieprzysz głupoty aż oczy bolą. Nie ma możliwości, żeby komornik jeszcze badał zasadność i wymagalność długów (dlatego powstał art. 804 kpc), bo raz, że jest to fizycznie niewykonalne, a dwa, że postępowania ciągnęłyby się w nieskończoność, przez co wierzyciel nigdy nie odzyskał by swoich należności.

  •  

   pokaż komentarz

   smotek

   @Miedzyzdroje2005: Komornicy nie przestrzegaja wytycznych jakie wałki robili i robia mozna duzo w internecie i stosownych programach poczytac. Lidia staroń nie bez powodu wywaliła przy pomocy sadu wielu komorników z zawodu. Nie sa kryształowi. Wiedzą co i jak zrobic aby w majestacie prawa, puscic Cie z torbami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smartek: Sam pieprzysz w bzdury. Ile razy komornik zajmował mienie, którego nie powinien zajmowac. A licytacje za bezcen ? Wiesz, ze jak Cie zlicytował i sprzedał dom za 1/4 wartosci a ktos dalej sprzedał to w majestacie prawa mogłeś sie poskarzyc do republiki bananowej. Sad takie sprawy odrzucał bo nie ma przedmiotu sporku. To jest uczciwość Panstwa Polskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ozzie: Nic nie wciska, to wykorzystywanie lub, tolerowanie mafii urzedowej. Ty placac podatki, idac na Policje i do sadu powinienes liczyc na uczciwe i rzetelne zalatwienie sprawy. A oni cie na cacy zgodnie z litera prawa interpretowana po swojemu zalatwia.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Idioci to maja takie myslenie jak Ty. Złodziejskie. Gdyby było tak pieknie, to nie było by tylu afer i spraw o komornikach. Poczytaj o dorobku Lidi Staroń oraz mecenas Obara. Ile spraw było. Ludzie bronili swojego dobytku, wzywali policje, itp. ZOSTALI POTRAKTOWANI JAK GOWNO PRZEZ SKORUMPOWANYCH LUDZI! Jak komornik w asyście Policji, zabiera dobytek komuś, kto nie jest zadłużony, a Policja nie reaguje, nic nie robi bo jest za głupia czy z nim współpracuje? Bierne zachowanie Policji. Komornik powinien miec wyrok sadu, i plombować i zabierać to co powinien ale dłużnikowi. Ile jest spraw przeciwko komornikom, którzy ukradli, tak ukradli świadomie i celowo (jeszcze się śmiali). Policja ma być na straży praworządności a broni bezprawia. Komornik powinien zostawić protokół, oraz poinformować o możliwości wniesienia sprzeciwu itp. Komornicy tego nie robili. A co z zajmowaniem 500+? Nie wolno im a i tak zajmowali. Zwykłe sk#@$ysyństwo i draństwo. Ciekawe co zrobisz jak Ci jakiś cwaniak komornik zajmie pieniadze, bo mu sie bedzie zgadzac tylko imie i nazwisko. A zrobi to przed swietami lub wakacjami. Miesiącami będziesz odkręcać a on i jego kancelaria bedą się smiali. Dopiero jak wynajmiesz droga kancelarię to się dobijesz do mosci Pana i władcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @patrykolos: Super. Test na inteligencję. To może niech robienie w c%?$@ będzie ogólnie dozwolone, a ludzie którzy dali się wykiwać niech mają nauczkę i tyle. Ciekawe co by było gdyby ktoś ciebie tak przekręcił. Jeśli nie w ten to w inny sposób. Miejsce oszustów jest w więzieniu i takie twory powinno się ścigać. Zwłaszcza, że to nie jest odosobniony przypadek, bo mój kolega zakładający działalność również dostał takie pisma więc wysyłają je praktycznie każdemu. Jeśli na każdym kroku miałbym analizować, czy ktoś nie chce mnie wy!@?$ać to mam gdzieś takie życie w takim społeczeństwie. I tu jak najbardziej powinno zadziałać państwo.

  •  

   pokaż komentarz

   dzieci w wieku szkolnym rodzice w to wciagaja, po pierwsze to sa jej problemy a nie jej dzieci i nie powinna ich obciazac psychicznie, a juz na pewno nie powinna ich pokazywac w TV.... :/ to sie na nich moze mocno odbic psychicznie.

   @BornInSmokes: po czesci to i ich problemy
   kiedyś te długi mogą być ich

 •  

  pokaż komentarz

  Oszustwo trzeba tępić, ale żeby nie przeczytać paru stron umowy żeby zarobić 7 tys. zł, to jest po prostu szczyt głupoty, albo lenistwa.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna