•  

  pokaż komentarz

  @genesis2303 osoby, które z podobnymi przypadkami zgłaszają się do instytucji o pomoc, powinny być z automatu kierowane na jakiś kurs reedukujący do życia w dzisiejszych realiach społeczno-gospodarczych.
  A nie lepiej kierować oszustów do pierdla?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie piszcie, że kobieta jest sama winna, bo podpisała coś. Tępić trzeba takich właśnie oszustów, którzy wykorzystują łatwowierność ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gej: to prawda często ofiarami takich oszukanczych firm padają ludzie starsi lub słabo wykształceni a umowy są tak zawile zapisane że sam niekiedy nie wiem co tak naprawde jest napisane a czesto nie daja czasu na przeczytanie umowy i zapoznanie się z treścią tylko prosze podpisać tu i tu a potem takie cyrki są bo na słowo to i na żarty bylo mówione dlatwgo lepiej nagrywać takie rozmowy jako dowód do sprawy sądowej

 •  

  pokaż komentarz

  W tym programie ci eksperci jak prawnicy itp. to są takie same wieśniaki jak ci ludzie co się pakują w kłopoty tylko o klasę wyżej.

  PS: Obejrzałem do końca i pan ekspert prawnik również taką pościel kupił. Także tego.

  PS2: Pod koniec jeden normalny zaczął tłumaczyć że głupole to go wszyscy razem z prowadzącą przekrzyczyczeli. To kolejny dowód na to że głupi są głupi bo chcą być głupi.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem dlaczego nie ma żadnego skutecznego przepisu ograniczającego możliwość hodowania długu.
  Przecież to jest absurd, ze po czasem nawet kilku latach milczenia firma nagle wyskakuje i mówi, że był jakiś dług który urósł kilkadziesiąt razy. Zdelegalizować naliczanie odsetek od odsetek, dać dużo szybszy termin przedawnienia długu w przypadku n braku dowodu na poinformowanie klienta o posiadanym długu w okresie paromiesięcznym i ...no niby ta ustawa antylichwowa ma byc wprowadzona, ale zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: odsetek od odsetek to akurat chyba nie można naliczać już obecnie.
   Ale zdelegalizować hodowanie to by się przydało. Nawet aparat państwa tego nadużywa. Zarówno ZUS jak Urząd Skarbowy zawsze zwlekają z poinformowaniem o zaległości do ostatniego momentu aby naliczyć maksymalne możliwe odsetki (zazwyczaj 5 lat). Skoro nasze państwo teoretyczne jest po stronie oszustów i naciągaczy zarówno prawnie jak i w czynach, to o czym tu w ogóle dyskutować. Póki nie pogoni się układu postmagdalenkowego to nie ma szans na poprawę, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel: A gdyby tak zrobić #wykopefekt i #pis'owi potruć trochę dupę na ten tema? Jeśli nie zareagują to potruć trochę dupę #tvn o tym, ze PiS jest po stronie oszustów. Może wtedy coś się ruszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @orkako: wykop efekt to pis wątpię, aby choć zauważył ale próbować zawsze warto. Jednak lepszy byłby jakiś porządny protest, jak np. przy ACTA.
   Od dawna mam świetny pomysł na skuteczny protest bez ruszania dupy z domu. Starczyłoby aby wszyscy (większość społeczeństwa) solidarnie przestała płacić podatki i w góra kilka miesięcy rząd by chodził jak na smyczy. Wszystkich nas przecież nie wsadzą.
   Tylko, że my jako naród się nie jesteśmy w stanie tak zjednoczyć, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpongiel:

   Widać żeś dzieciak bez pojęcia o funkcjonowaniu świata. Niby jak chcesz przestać płacić podatki, jak są one ściągane automatycznie, a płace dostajemy netto? Jedynie firmy mogą nie płacić podatków, ale rządzące reżimy i z takimi niepokornymi szybko sobie poradzą.

  •  

   pokaż komentarz

   aby większość społeczeństwa)solidarnie przestała płacić podatki Wszystkich nas przecież nie wsadzą.
   Tylko, że my jako naród się nie jesteśmy w stanie tak zjednoczyć, niestety.

   @szpongiel: Już pomijając uwagę miśka, chciałbym cie uzmysłowić, ze żadne społeczeństwo stworzone z indywidualnych istot biologicznych nie jest w stanie podjąć takiego działania na tak ogromna skalę. Zbuduj sobie społeczeństwo robotów i wtedy możesz liczyć na takie akcje. Ewentualnie zamieszkaj w mrowisku.

 •  

  pokaż komentarz

  Co chwilę wychodzą problemy zwykłego analfabetyzmu społeczeństwa.
  Nie przeczyta taki/taka i podpisze. Potem płacz i zgrzytanie rębów, że nie tak miało być.

  Czytanie ze zrozumieniem byłoby zbyt dużym wysiłkiem umysłowym
  przerastającym możliwości umysłowe wielu ludzi więc po co ku.wa wysilać się (ʘ‿ʘ)
  .

  źródło: i2.wp.com

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna