•  

  pokaż komentarz

  #lewackalogika: Lewacy to tytani intelektu i mistrzowie konsekwencji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: i.imgflip.com

 •  

  pokaż komentarz

  Temat dosc ciekawy. Szczegolnie u nas w kraju gdzie w kazdej sali lekcyjnej wisi krzyz

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337:

   źródło: szanuj radykala swego.png

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: Tok myslenia rozumiem i nawet częściowo się z nim zgadzam. Częsciowo, bo nie mam nic przeciwko wiszącemu symbolowi religijnemu, w imię którego nikt nie chce ściąć mi głowy, wysadzić mnie, moich bliskich lub generalnie kogokolwiek aby w jak największej ilości, rozjechać mnie ciężarówką/osobówką/czymkolwiek, narzucać mi pod groźbą śmierci swoje przekonania i światopogląd. I niech nikt nie mówi że wyolbrzymiam, bo chyba doniesień o tego typu wydarzeniach mieliśmy ostatnimy czasy stanowczo za dużo.
   Dopóki symbol religijny spełnia powyższe wymagania, mogą dla mnie nim ściany tapetować, po prostu go olewam, bo dokładnie tak robię ze wszystkimi symbolami religijnymi. Ale podobnie jak bohater filmiku, nie godzę się na zmuszanie mnie czy moich dzieci na taką propagandę, zwłaszcza kiedy wcześniej wyraźnie postanowiono odsunąć inne religie od szkoły. Hipokryzja bardzo. A islam jak widać ma szczególne względy na całym świecie. Można obrazić czy wyśmiać przedstawiciela każdej jednej religii bez poważniejszych konsekwencji, ale spróbuj tego samego z muzlimem... Zaraz że rasista (uwielbiam ten argument, bo nie ma najmniejszego sensu :D), ksenofob, faszysta, itp... W najgorszym wypadku kosa, kulka lub niespodziewane bum, bo i takie przypadki też były.
   Także tak, jak dla mnie krzyż niech sobie wisi, jeżeli mam wybrać z dwojga złego...

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: Wybieram rozwiązanie wolnościowe. Miejsca publiczne powinny być czyste od symboli religijnych. Kościół/Meczet opodatkować i trzymać z dala od dzieci. Rok 2017 a w tak zwanych cywilizowanych krajach piorą dzieciom głowy religijnymi bzdurami. Średniowiecze.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista: szkoda tylko ze niektorzy na wykopie podchodzo do tego wybiorczo, np. zakopujo artykuly krytykujace islam a wykopujo krytykujace naszych moherow (np. Ospen).
   Ja osobiscie nie przepadam za zadno religio.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: Ojciec ignotant totalny, bo właśnie przez nie wiedzę nic się nie wie.
   Jak w Polsce, muzulmanin to terrorysta, nie pracuje, gnębi żonę, nosi hidzab czy inba burke.

   czyli też edukacja, ale przez internetowych debili.

   źródło: 20170507_111053.png

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: wybieram rozwiazanie wolnosciowe - jak ktos chce miec symbole religijne w miejscu publicznym to niech ma

   PS: Czy moge sie ubierac na fioletowo? Zastanawiam sie czy to narusza czyjas wolnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: Ale jak się jak najbardziej z tym zgadzam. Jestem za totalnym i bezwzględnym rozdziałem państwa od kościoła czy jakiejkolwiek religii. To co miałem na myśli, podsumowałem w moim ostatnim zdaniu - jeżeli mam wybrać z dwojga złego...

  •  
   W.....................a

   +33

   pokaż komentarz

   Wybieram rozwiązanie wolnościowe. Miejsca publiczne powinny być czyste od symboli religijnych. Kościół/Meczet opodatkować i trzymać z dala od dzieci. Rok 2017 a w tak zwanych cywilizowanych krajach piorą dzieciom głowy religijnymi bzdurami. Średniowiecze.
   @DonKon1337: znakomitym przykładem takiego rozwiązania jest Francja... xD

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337:

   Szczegolnie u nas w kraju gdzie w kazdej sali lekcyjnej wisi krzyz

   ??

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Francja, Polska, Afganistan co za różnica

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: Jestem za totalnym i bezwzględnym rozdziałem państwa od kościoła czy jakiejkolwiek religii.

   To czemu chcesz opodatkować kościół?

  •  

   pokaż komentarz

   Wybieram rozwiązanie wolnościowe. Miejsca publiczne powinny być czyste od symboli religijnych.

   @DonKon1337: ale to nie jest wolnosc tylko zakaz.

  •  
   z..................a

   +39

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: Ty jestes ignorantem. Powiedział prostą rzecz. Szkoła robiła wszystko żeby trzymać wszystkie religie, między innymi chrześcijańską. A teraz uczą islamu? Więc powiedział:
   - albo potraktujecie tak samo wszystkie religie
   - albo wyp%#?!@!ajcie z tym islamem

   W skrócie - chciał równości. Co w tym złego? Bardzo rozsądne podejście, zwłaszcza patrząc na to że jest z USA. Które może mieć z powodu 9/11 większy uraz do terroryzmu islamskiego niż np przeciętny Polak.

   To zadziwiające że takie kraje jak Francja, Anglia czy US tolerują islam gdzie doznały z rąk islamskich terrorystów więcej krzywd niż inne zachodnie kraje w XXI wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista: Republikańskie tradycje są za słabe. Wolność, Równość, Braterstwo (albo śmierć jak kończył się ten cytat) wyjaławiają się bardzo szybko. Z dodatkiem marksizmu który przybył do Francji dość szybko, to degenerująca mieszanka. A Chrześcjaństwo było, jest i najwyraźniej będzie przez co warto je uwzględniać w sprawach państwa.

   Już nie mówię, że nawet ateiści żyją etyką chrześcijańską bo innych aksjomatów bądź to nie znają bądź podświadomie wiedzą, że takowa jest najlepsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama: ad 1 - jak pisałem ogień wiary chrześciajńskiej się wypalił. Z jednej strony masz fanatyków religijnych islamu z drugiej jęczące staruszki i trochę oazowej młodzieży - bez szans. Namówisz mnie żebym poszedł do kościoła i beczał raszem z nimi kretyńskie śpiewki i ufał durnemu katabsowi który stytolił seminarium uczony przez równie głopich wiejskich parobków jak on? Żarty. Czas gdy WIARA jednoczyła chrześcijan minął.

   Ad 2 - dyrdymały - etyka to etyka i jej podwaliny położyli greccy i rzymscy filozofowie na długo zanim jeden z drugim rabin zdecydował się stworzyć nową sektę judaizmu zwaną potem chrześcijaństwem. Owszem chrześcijaństwo PRZYJĘŁO parę sensownych rzeczy ze starożytenj filozofii, a gdy Oświecenie i Rewolucja Francuska wyrwały klerowi zęby (czesto razem z głową) i nie pozwoliły ludzi więzić/torturować/palić na stosach w imię wiary to całkiem się ucywilizowało. Jak dla mnie jest akceptowalne jak najbardziej o ile nie żre publicznej kasy. Tyle że ponownie, ognia w nim tyle co trucizny w zapałce i w starciu cywilizacji babcie pluz oaza beczący "Barkę" nie mają szans przeciw szahidom. Natomiast gilotyna ma :)

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: co kraj to obyczaj, tam z kolei mają napieprzone mnóstwo flag USA.
   "Każdy dzień w szkole zaczyna się od wciągnięcia flagi a kończy się jej ściągnięciem z masztu"
   http://natemat.pl/10441,to-w-szkole-rodzi-sie-amerykanski-patriotyzm

  •  
   f......e

   -1

   pokaż komentarz

   @kapitan-Korkoran: fallacy of relative privation

  •  

   pokaż komentarz

   @fuManchu69: zgodnie z ustawą podatkową każdy kto dostaje kasę płaci podatek chyba że jest zwolniony. NIe widzę podstaw dla szczególnych zwolnień dla kościoła. Zwolnione powinny być tylko organizacje pożytku publicznego i tu ewentualnei kościół mógłby się załapać w tym zakresie w jakim np. prowadzi hospicja czy domy opieki. Natomiast nauczanie o krasnoludkach i bytach nadprzyrodzonych pożyteczne publicznie nie jest i w tym zakresie podatek się należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @znudzony_programista: uczą bo ignorancji nie douczeni jak większość urodzonych po 94 r

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama: ateiści nie żyją etyką chrześcijańską bo tej jako tako nawet nie ma. Narzuca jedynie kilka swoich prawideł. Więc na dobrą sprawę to chrześcijanie praktykują etykę regionalną ateistyczną, przynajmniej u nas. W innych krajach już nie musi być tak kolorowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista zakładając totalny rozdział państwo na kościół nie płaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @fuManchu69: co do tego nie ma sporu, że państwo na kościół nie płąci. Natomiast jeśli kościół miałby faktycznie nie mieć przywilejów to powinien płacić podatek od tego co dostaje chyba że wydaje to na działalnosć społęcznie użyteczną (takie zasady wszystkich obowiązują, załóż sobie np. stowarzyszenie miłośników kapsli i będziesz płacił podatek chyba że cię uznają za OPP).

   To właśnie pokazuje skalę sp!$%$!%enia naszego kraju, kościół nie płaci podatków (śmieszny groszowy ryczałt klechów to tylko listek figowy) i na dodatek dostaje MILIARDY z naszych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   Kościół/Meczet opodatkować i trzymać z dala od dzieci.

   @DonKon1337: Wstęp do kościoła tylko + 18 xD

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337

   rozwiązanie wolnościowe
   opodatkować

   Okurwastary.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   ogień wiary chrześciajńskiej się wypalił

   @HusarzOnanista: No, są jeszcze ludzie żarliwie wierzący - tacy jak np. ksiądz Jacek Międlar. Rozumiem że takie chrześcijaństwo ma twój szacun i poparcie - wszak mają w sobie ogień, a i w starciu cywilizacji nie są bez szans?

   gilotyna

   @HusarzOnanista: Z gilotyną to masz dwa podstawowe problemy: pierwszy to taki że ona tylko ścina głowy, ale na niej nic nie wybudujesz. A drugi to ten, że robi to beznamiętnie - gatunek ścinanych głów zależy tylko od (chwilowego) widzimisię jej (chwilowego) operatora. Dlatego też jej pacjentami często stają się później jej najbardziej gorliwi wyznawcy co mogliśmy dokładnie zaobserwować już podczas rewolucji francuskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Szczegolnie u nas w kraju gdzie w kazdej sali lekcyjnej wisi krzyz

   ??

   @rudy103: mnie bardziej zastanawiają krzyże na basenach (żeby było jasne, publicznych, wybudowanych i utrzymywanych z publicznych pieniędzy). Po co one tam są? Co to oznacza? Tylko dla katolików? A może brak wiary w umiejętności własnych ratowników?

  •  

   pokaż komentarz

   @sireplama Nie wiem nie pamiętam kiedy widziałem krzyż w jakiejś szkole poza salą przeznaczona do religii, tym bardziej na basenie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem nie pamiętam kiedy widziałem krzyż w jakiejś szkole poza salą przeznaczona do religii, tym bardziej na basenie.

   @rudy103: a chodzisz na baseny? :) Gotów byłbym postawić 10 zł, że wybierając 3 najbliższe OSiRy i idąc do losowo wybranego z nich - trafiłbyś na krzyż.

  •  

   pokaż komentarz

   @sireplama Co tydzień miałem wf na pobliskim, nigdy nie zauważyłem tam krzyża.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwaemu: hmm, jeśli z islamem miałoby wygrywać chrześcijaństwo to chyba taki kolo lepszy niż dementyczne babcie, spasiony proboszcz pijak, onanistyczni pastuszkowie z katolickiej młodzierzy akademickiej, czy nawet (to już broń niehumanitarna) pryszczate panny z oazy co nie golą pach ani nóg (kozojebcy i na to polecą)...

   Nie przepadam za kościołem generalnie, ale jak coś to już wolałbym takiego jak ten co napisałęś (zgooglałem kto to) niż cynicznych wydrwigroszy z jakich składa się personel KK.

   A co do gilotyny to mechanizm pożerania własnych dzieci przez rewolucje jest niejako hamulcem bezpieczeństwa - eliminuje redykałów także po własnej stronie. Co do budowania to bym polemizował, gdyby nie Oświecenie i Rewolucja Francuska jako szlachcic zapewne wsiadałbym po twoim grzbiecie na konia i jakby mnie naszła ochota niezależnie od konsensu zażywał twojej siostry/żony/córki.

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista:

   jak pisałem ogień wiary chrześciajńskiej się wypalił. Z jednej strony masz fanatyków religijnych islamu z drugiej jęczące staruszki i trochę oazowej młodzieży - bez szans

   Bzdura. Kościół przechodził znacznie cięższe kryzysy niż te które tutaj sobie kreślisz. Schizma wschodnia, Luteranie i rewolucja francuska. Kościół jest słaby w zachodniej Europie, Francja, Niemcy, Anglia odeszły od wiary. Gmach nie runie od twojego życzeniowego myślenia.

   Namówisz mnie żebym poszedł do kościoła i beczał raszem z nimi kretyńskie śpiewki i ufał durnemu katabsowi który stytolił seminarium uczony przez równie głopich wiejskich parobków

   Przecież jasno widać, że do Kościołów nie chodzisz ani z ludźmi się nie spotykasz i nie rozmawiasz z tymi którzy chodzą do kościołów. Pisanie o wspólnocie która wniosła największy wkład w kulturę i naukę nie tylko Polski, ale i całego świata jako "parobkach" zakrawa o głupotę i brak elementarnej wiedzy. Kościół to najlepsze co się przytrafiło nauce i kulturze.

   Czas gdy WIARA jednoczyła chrześcijan minął.

   Jeśli tak sądzisz i piszesz to dumnie to Ci współczuje. Kościół jest najlepszą blokadą przed degenaracją.

   dyrdymały - etyka to etyka i jej podwaliny położyli greccy i rzymscy filozofowie na długo zanim jeden z drugim rabin zdecydował się stworzyć nową sektę judaizmu zwaną potem chrześcijaństwem

   Niech Pan poczyta Platona, Demokryta tudzież Cycerona. Filozofowie nie stworzyli etyki dzisiejszej bo mieli różne, nawzajem się wykluczające systemy filozoficzne które nie weszły jako moralność do życia, tak jak Dekalog. Pisanie, że chrześcijaństwo coś przyjęło to wielka bzdura i odpisuję tylko dlatego, żeby je obalić. Chrześcijaństwo rozwijało się w dużej alienacji od systemów filozoficznych a do wszystkich neo-platoników jak Filon podchodzono z dystansem. Tertulian jest tu odpowiedzią, ale Pana wiedza zapewnie nie wchodzi na Tertuliana a krąży między oświeceniowym mitem zacofanego średniowiecza a etyki greckiej (której takowej nie było)

   Francuska wyrwały klerowi zęby (czesto razem z głową) i nie pozwoliły ludzi więzić/torturować/palić na stosach w imię wiary

   Kolejna nieprawda i nieznajomość historii. Tak robili protestanci a Kościół często ratował kobiety przed samosądami. Inkwizycja to pierwszy porządny sąd z obrońcami i oskarżycielami. I tak jak Inkwizycja (hiszpańska nie rzymska) skazała na śmierć paręset osób tak Rewolucja Francuska wycięła w pień parędziesiąt tysięcy. Do książek zapraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ppidd_:

   ateiści nie żyją etyką chrześcijańską bo tej jako tako nawet nie ma.

   Nie, nie ma. Pewnie dlatego nie istnieją tacy ludzie jak Augustyn, św. Tomasz, Kierkegaard i Dostojewski. Boże, co Ty piszesz.

   Narzuca jedynie kilka swoich prawideł. Więc na dobrą sprawę to chrześcijanie praktykują etykę regionalną ateistyczną, przynajmniej u nas. W innych krajach już nie musi być tak kolorowo.

   Kilka prawideł? Etyka to spójna wizja świata z której wynikają bezpośrednio konsewkencje prawne i moralne. To, że możesz pisać jakiejś głupoty to właśnie jeden z efektów takiej etyki. W Państwach muzułmańskich nie mógłbyś.

  •  

   pokaż komentarz

   @dwaemu: Przecież paliwem dla tego ognia w przypadku Międlara (który nie jest już, zdaje się, nawet księdzem) jest nie wiara, ale nacjonalizm. Paliwo, które szybko się spala, jak pokazała historia, ale nie szkodzi, społeczeństwa i ludzie mają krótką pamięć. Będzie powtórka z rozrywki. Na tyfus odpowiedzą dżumą.

   ---

   W ogóle w tym wykopalisku niezły rak :D

  •  

   pokaż komentarz

   nigdy nie zauważyłem tam krzyża.

   @rudy103: niech będzie... straciłbym dychę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama: ale pan chrzanisz, w zasadzie szkoda gadać ale odpisuję żeby obalić te religianckie dyrdymały...

   "Kościół przechodził znacznie cięższe kryzysy"

   Zgadzam się. I zgadzam się że jako wspólnota jakichś tam wierzących przetrwa. Dyskusja nie toczy się o to czy po wsze czasy będzie garść naiwnych gotowych płacić innym za obietnicę wiecznej szczęśliwości tylko o tym czy chrześcijaństwo / kościół takie jest teraz daje Zachdowi szansę w starciu cywilizacyjnym z islamem. Moja teza to - nie nie daje bo jak wspomniałem beczące dementyczne babcie i garść pryszczatej młodzieży nie ma siły przyciągania. Odpór może dać nowoczesne bezwzględnie laickie państwo (nie mylić z lewacką afirmacją innych kultur).

   , że do Kościołów nie chodzisz ani z ludźmi się nie spotykasz

   Owszem od dawna nie chodzę. Swoje się napatrzyłem (pochodzę z dość religianckiego regionu Polski). Ludzi ciągle spotykam bo część chodzi.

   awzajem się wykluczające systemy filozoficzne które nie weszły jako moralność do życia, tak jak Dekalog.

   Połowa Dekalogu to nie ogólnoludzkie wartości ale wymogi danej religijnej sekty (nie będziesz miał bogów cudzych, świety dzień, imię Boga nadaremno itd.). Połowa (ta sesnowna czyli nie zabijaj, nie kreadnij itd.) to wartości obecne w kazdym sensownym systemie filozoficznym.

   Kościół oczywiście garściami z tego czerpał (ewoluując od jednej z sekt judaizmu w stronę obecnego kształtu). Słyszałeś coś o Tomaszu z Akwinu (czy on przypadkiem nei fascynował się pewneym greckim filozofem ? :)))

   olejna nieprawda i nieznajomość historii. Tak robili protestanci a Kościół często ratował kobiety przed samosądami.

   Taaa, albigensów, waldensów wyrzynali protestanci. W Hiszpanii na stosach palili protestanci*? Gorzej ci? Do książek proszę (Gościa NIedzielnego na razie odstaw bo ci szkodzi najwyraźniej).

   *ps wiesz dla mnie mordujący katol jest równie godny pogardy jak mordujący protestant, żyd czy kozojebca islamista

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista:

   Połowa Dekalogu to nie ogólnoludzkie wartości ale wymogi danej religijnej sekty (nie będziesz miał bogów cudzych, świety dzień, imię Boga nadaremno itd.). Połowa (ta sesnowna czyli nie zabijaj, nie kreadnij itd.) to wartości obecne w kazdym sensownym systemie filozoficznym.

   Cały Dekalog to ogólnoludzkie wartości bo Bóg transcendujący się jest potrzebny do zrozumienia reszty dekalogu. Pisał o tym nawet twój Oświeceniowy Kant.

   Nie można dokonywać wybiórczości. Bez Boga nie ma nie zabijaj i nie udowodnisz bez definicji dobra i zła (chrześcijańskiej) że jest to złe. Jest to złe bo tak chciał Bóg.

   A jeśli chodzi o "sensowne" systemy filozoficzne to jest to jakiś śmieszny zbitek slowny. Atomizm jest "sensowny"? Platonizm "sensowny"? Pragmatyzm "sensowny"? Czy może Spinoza albo Leibnitz? To może właśnie utylitaryzm i Stuart Mill?

   Sensowność jest częścią właśnie utylitaryzmu a utylitaryzm uwielbiał religię chrześcijańską. Mill o tym pisze i kreśli pozytywy tej religii.

   Hindusi z wyższej kasty mogą w Indiach zabić niedotykalnego. Ot, system filozoficzny.

   Słyszałeś coś o Tomaszu z Akwinu (czy on przypadkiem nei fascynował się pewneym greckim filozofem ? :)))

   Oczywiście, ale w dziedzinie moralnoścu uznał Arystotelesa za poganina o czym pisze w Summmie Teologicznej. Dlatego też są dwie summy. Teologiczna i contra gentiles. A fascynacja Tomasza była logiczna, nie religijna i nie przyjął on teologicznych prądów Arystotelesa. Człowiek oświecenia powinien to wiedzieć.

   Taaa, albigensów, waldensów wyrzynali protestanci. W Hiszpanii na stosach palili protestanci*? Gorzej ci? Do książek proszę (Gościa NIedzielnego na razie odstaw bo ci szkodzi najwyraźniej).

   Waldensi się skonwertowali i potem ewoluowali w zakon franciszkański. A albigensi to to sprawa przede wszystkim polityczna królów Francji. Dlatego też wysłano tam wojska ciężkie a nie zwykłe rycerstwo zbierane.

   Gość Niedzielny to dom personalizmu chrześcijańskiego do którego mi dość daleko. Franciszek dzisiaj jesy człowiekiem personalizmu. A w personalizmie za mało doktryny bo jest przystosowany do drugiej połowy XX wieku.

  •  
   k..0

   +3

   pokaż komentarz

   Jak w Polsce, muzulmanin to terrorysta, nie pracuje, gnębi żonę, nosi hidzab czy inba burke.

   @agent_tomek: niech zgadnę, obcokrajowców widzisz tylko w tv, pochodzisz ze wsi? bo gdybyś był w większym mieście to byś wiedział, że jest sporo turków, czeczenów, pakistańczyków, irańczyków i sobie zyją spokojnie, nie wspominając o innych nacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista: Jesteś tylko kolejnym ignorantem który twierdzi, że kościół spalił miliony ludzi na stosie w wyniku świętej inkwizycji. xD

   @Brzytwa_Ockhama: Łap plusy dobry Mirku, dobrze jest dla odmiany zobaczyć człowieka który posiada wiedzę, a nie wiecznie te zarozumiałe gimbo-ateisty, które choć wiedzę mają znikomą, to wyobrażają sobie że cały świat zrozumieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: U nas też piorą mózgi chrześcijaństwem, widać to dokładnie po tych postach nad Twoim, w których ludzie są przekonani, że Islam to religia, w której uczy się zabijać, wyszydzać innowierców itp. Prawda jest taka, że Islam nie jest religią złą samą w sobie, widać to doskonale po np. Rosji czy Kanadzie. Idź w obojętnie jakim kraju gdzie są wyznawcy Islamu (nie biorąc pod uwagę krajów tzw. kolebek terroryzmu) do meczetu i poproś o pomoc, możesz iść z wielkim krzyżem chrześcijańskim na szyi i różańcem w ręku i zostanie Ci udzielona pomoc jak poprosisz, dostaniesz jedzenie czy miejsce do spania. Wiesz co powie ksiądz chrześcijański? Ile kosztuje nocleg albo że kościół to nie jest hotel. Tak jest trzeźwo patrząc na sytuację, a tak patrzę jako agnostyk. Żaden chrześcijanin nie patrzy trzeźwo na sprawę religii, bo uważa, że w to co on wierzy jest najlepsze. To, że mnóstwo terrorystów i wrogich ugrupowań to wyznawcy Islamu to poniekąd przypadek, bardziej leży to w kwestii obszarów pochodzenia tych ludzi i kultury w jakiej zostali wychowani. A tam przedstawia im się Islam w sposób dla nich wygodny, jak dziecku od małego podajesz interpretacje Islamu w sposób wrogi dla innowierców to potem ciężko wymagać, że wyrośnie normalny człowiek. Ale czy to jest winą Islamu, że istnieje grupa ludzi, którzy robią wodę z mózgu od małego dzieciakom? Mówienie przez to, że Islam jest zły to tak jakby mówić, że woda jest zła, bo terroryści też ją piją. I u nas myślenie jest podobne, również propagandowe co idealnie widać czytając większość postów w tym wykopie. Zamiast nazywać rzeczy po imieniu, ludzi, ugrupowania to standardowo wszystkich umieszcza się w jednej beczce i rodzi się WROGI ISLAM, RELIGIA ZŁO. Przypominam, że wasza (a kiedyś też moja) przeeeepokojowa religia zabijała, gwałciła i grabiła dla szerzenia jej wpływów :) :) :) Polecam poobcować z osobą od małego wychowywaną w religii islamskiej, ale w krajach normalnych, wspomniana np. Kanada. To są normalni ludzie i często 100 razy bardziej prawi i uczciwi niż katolicy...

  •  

   pokaż komentarz

   @kapitan-Korkoran: z religiami jest hak z grupami przestepczymi. Na miejsce starych przychodzą zawsze nowe bardziej bezwzględne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lechu1777: Dobrze napisane. Pozdrawiam trzeźwo myślącego.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: A dziękuję, studiuję starożytne teksty na jednym z większych uniwersytetów w Polsce i interesuję się filozofią (olimpiada)

   A jeśli chodzi o inkwizycję to widać jaką szkodę historii wyrządzili oświeceniowi głupcy ktorzy nie potrafili rozróżnić inkwizycji hiszpańskiej zależnej od władzy królewskiej i inkwizycji rzymskiej zależnej od Rzymu - papieża. W gruncie rzeczy obie te instytucje miały charakter bardzo pokojowy. Wystawiano np. karę śmierci zaocznie i dlatego nie wiadomo czy spalono Giordano Bruno czy tylko jego obraz bądź kukłę w samosądzie co było powszechne w tamtych czasach.

  •  

   pokaż komentarz

   @k900: widzisz wydaję Ci się, że cokolwiek wiesz a tu klops, żyje z dala od rezerwatu dzikich od 20 lat

   źródło: 20170507_170718.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @k900: nie te zdjęcie

   źródło: 20170507_170900.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama:

   Cały Dekalog to ogólnoludzkie wartości bo Bóg transcendujący się jest potrzebny do zrozumienia reszty dekalogu.

   Aha, no tak, przykazania dotyczące tworzenia lub nie obrazków bytu urojonego są wartością ogólnoludzką. A poza tym wszyscy zdrowi?

   Dalszy ciąg też obraża ludzką inteligencję. Bez Boga nie ma nie zabijaj? (już pomijając że zarówno chrześcijanie dawniej jak i islamiści teraz mordują w imię boga) to tym twierdszeniem po prostu plugawie obrażasz wszystkich niewierzących. Wiesz, ja nie jestem nawiedzonym religiantem robiącym pod siebie ze strachu przed karą z ręki wymyślonej istoty i jakoś nie zabijam...

   > hindusi mogą

   Hinduizm to religia ignorancie. Dowodzisz właśnie tego że najlepiej morduje się w imie Bozi.

   Tomasz

   Przed chwila twierdziłeś że kościół nie czerpał z filozofów. Teraz zaczynasz kręcić że jednak tak. BTW jak długo trzba było w samym kościele zwalczać Tomaszowo/Arystotelejskie skamieliny jako religiant powineineś wiedzieć.

   albigensi

   Tak, oczywiście tam gdzie to niewygodne to tylko polityka (nb bardzo chętnie prowadzona przez KK i koeljnych papieży). Inkwizycja też tylko sobie torturowała ludzi i na palenie na stosie oddawała (ledwo) żywych ramieniu świeckiemu - więc sumienie kościoła czyste.

   Ale znowu odbiegamy od tematu czyli siły przyciągania kościoła. Jak pisałem grupka nawiedzonych kierowana przez wieśniaków (skłąd społeczny KK w Polsce chyba nie jest dla ciebie tajemnicą - 2-3 synowie z wiejskich rodzin uczeni w seminariach przez podobnych im wywodzących się z rodzin o niskim kapitale społecznym i intelektualnym nauczycieli. Kto zdolniejszy jest wyłąywany do Watykanu, zostają tępe wiejskie mordy od parafii po episkopat).

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: inkwizycja nie spaliła milionów (aż takiej siły nie miała bo ówcześni królowie mieli trochę zdrowego rozsądku i mimo wszystko towarzystwo trzymali w ryzach). Natomiast sumujac pogromy w Hiszpanii, Am. Płd, i krucjaty parę milionów się zbierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @HusarzOnanista:

   Aha, no tak, przykazania dotyczące tworzenia lub nie obrazków bytu urojonego są wartością ogólnoludzką. A poza tym wszyscy zdrowi?

   Porównywanie "bytu urojonego" do teorii świata transcendencji to spore uproszczenie okraszone nutką pogardy dla tego systemu.

   Dalszy ciąg też obraża ludzką inteligencję. Bez Boga nie ma nie zabijaj?

   Ano nie ma bo Dekalog jest dany przez Boga. Ateiści europejscy są kulturowymi katolikami tj. żyją według zasad społecznych i według moralności chrześcijańskiej. Oczywiście czasami powstają nurty skrajnie antychrześcijańskie jak nazizm czy komunizm przez co wszyscy cierpią.

   Hinduizm to religia ignorancie. Dowodzisz właśnie tego że najlepiej morduje się w imie Bozi.

   To też religia. Ale hinduizm to też system filozoficzny. Konfucjanizm tak samo. Chciałem wskazać, że istnieje religia która ma w swojej istocie pozwolenie dla zabijania osób niższych jak niedotykalni. Pisałeś bowiem, że wszystkie "sensowne" religie mają taki zakaz.

   Przed chwila twierdziłeś że kościół nie czerpał z filozofów. Teraz zaczynasz kręcić że jednak tak. BTW jak długo trzba było w samym kościele zwalczać Tomaszowo/Arystotelejskie skamieliny jako religiant powineineś wiedzieć

   Jakby Pan przeczytał wyraźnie i powoli to by pan zauważył, że w sferze moralności bardzo uważali, żeby nie zarazić się gnostycyzmem czy też neo-platońską wizją świata. Logika i przyrodoznawstwo to rzeczy które wzięli od Arystotelesa. Ale to połowiczna prawda. Bo też średniowiecze dużo zawdzięcza Boecjuszowi. Np. Spór o uniwersalia czyli spór o istnienie pojęć ogólnych takich jak piękno i mądrość.

   Inkwizycja też tylko sobie torturowała ludzi i na palenie na stosie oddawała (ledwo) żywych ramieniu świeckiemu - więc sumienie kościoła czyste.

   Tak tylko dopowiem, że z tych dwóch tysięcy spalonych w trakcie 300 lat było wiele morderców i gwałcicieli. To był, tak jak inne inkwizycje w tym samym czasie, zwykły sąd.

   Jak pisałem grupka nawiedzonych kierowana przez wieśniaków (skłąd społeczny KK w Polsce chyba nie jest dla ciebie tajemnicą - 2-3 synowie z wiejskich rodzin

   Zapraszam do KULu lub do Wrocławia. Tutaj porozmawia Pan z osobami które są na Pańskim, jakże wysokim, poziomie.

  •  
   k..0

   +4

   pokaż komentarz

   @k900: widzisz wydaję Ci się, że cokolwiek wiesz a tu klops, żyje z dala od rezerwatu dzikich od 20 lat

   @agent_tomek: to miała być obelga :D? Kolejny polaczek na emigracji w wynajmowanej budzie za 100 funtów, gdzie nie chca mieszkać brytole nawet, wywyższający się w internecie i obrażający innych, typowy polski emigrant. że ci nie wstyd płodzić bękarta, który będzie się wychowywał w biedzie i plebsie. może zajmij się pracą zamiast pisać głupoty w internecie.

  •  
   z..................a

   +6

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: to żadna ignorancja. Zresztą - nie wszyscy muzułmanie to terroryści ale niemal wszyscy terroryści to muzułmanie. Ludzie zawsze mówią że radykalnych świrów jest "tylko 10-20%". Czyli w takich niemczech gdzie jest 5 milionów muzułmanów, to daje od 500 000 to 1 000 000 radykalnych świrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @znudzony_programista: ale muzułmanie to nie rasa tylko religia.
   Znam wielu, bywam w domach (nawet na swieta katolickie ubierają choinki i kładą prezenty [nie tylko Ci których znam])
   I powiem z przykrością, że żyjąc w UK 20 lat mam gorsze doświadczenia z Polakami.
   Nie stoją na murkach nie chlaja nie przekonają....
   a to co jest pokazywane na wykopie to ewenementy ignorancji bez wykształcenia nie czytate nie pisate (sebixy)

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama:

   Porównywanie "bytu urojonego" do teorii świata transcendencji to spore uproszczenie okraszone nutką pogardy dla tego systemu.

   Można gdzieś spotkać tę Pańską transcendencję? Rozbudowana baśń pozostaje baśnią. Nawet jeśli po długich sporach uzgodnimy ile diabłów siedzi na czubku szpilki i jak nam się ta Trójca dzieli czy łączy.

   Ano nie ma bo Dekalog jest dany przez Boga.

   Religie i systemy filozoficzne zakazujące zabijania wszystkiego co się rusza istniały na długo przed judeo-chrześcijańskim dekalogiem. Ergo - chrześcijański Bóg nie jest potrzebny do tego by ludzie się nie mordowali nawzajem w dzikim szale. Na marginesie dodać można że Kościół stosunkowo późno (i pod wpływem m.in. oświecenia) doszedł do tego że neguja zabijanie w ogóle - wcześniej nie miał nic przeciwko np. karze śmierci.

   To też religia. Ale hinduizm to też system filozoficzny.

   Mało która religia nie jest jednocześnie systemem filozoficznym. Pisałem że zabijania zabrania każdy sensowny system filozoficzny (można to uznać za jeden z wyznaczników sensowności). Nigdzie nie pisałem że religia hinduistyczna jest sensowna. IMHO jest jeszcze bardziej zryta i pokręcona niż chrześcijaństwo.

   Arystoteles

   No więc jednak brali. Cieżko było wydusić to z siebie? Co do ewolucji systemu morlanego kościoła to z mojej perspektywy analiza filozoficzna jest wtórna i lepsze pojęcie daje ocena historyczna czy socjologiczna. A konkretnie jak w powszechnej modzie było mordowanie, tortury i niewolnictwo to KK to nie przeszkadzało (jednym z ostatnich Zachodnich krajów który zniósł niewolnictwo była bardzo katolicka Brazylia). Jak świat odszedł od danego "wynalazku" to i KK z mniejszymi lub większymi oporami się dostosowywał.

   inkwizycja

   Taaa, zwłaszcza baby zielarki to okrutne gwałcicielki były :) Inna sprawa że jak napisałem tu do kogoś innego akurat inkwizycja mimo popkulturowego imagu nie była najbardziej krwawą emanacją chrześcijaństwa. Więcej ludzi zmasakrowano w krucjatach, kolonizacji Ameryk (przy czym wbrew czarnej legendzie to w protestanckiej części eksterminacja była %towo największa) czy wojnach religijnych w Europie.

   KUL

   Nie przeczę że jak w każdej grupie ludzi, także wśród katolików trafi się mądra osoba. Chodzi mi bardziej o selekcję negatywną polskiego KK. Zdolniejsi albo idą do Watykanu albo jeśli zostają w Polsce porzucają tę zatęchłą organizację (Bartoś, Wecławski, Obirek). Zostają chciwi wiesniacy nie błyszczący ani wiarą ani intelektem - i po raz kolejny napiszę oni nie porwą za sobą ludzi.

  •  
   Z.........l

   -4

   pokaż komentarz

   wiszącemu symbolowi religijnemu, w imię którego nikt nie chce ściąć mi głowy, wysadzić mnie, moich bliskich lub generalnie kogokolwiek aby w jak największej ilości, rozjechać mnie

   @sos3n: niby tak. Ale... Ile budżet wydał pośrednio i bezpośrednio na KK? Za te pieniądze ile osób mogłoby zostać podanych leczeniu? Ile nie musiałoby czekać do 2025 nam operację jak mój tata? Ile osób zmarło w związku z brakiem tych pieniędzy w służbie zdrowia? Także tak. KK bezpośrednio nie zabiją. Pośrednio tak i owszem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama:
   Daj sobie spokój, nie pisz mu nic o filozofii, przecież widzisz, że to jakiś imbecyl z wypranym mózgiem, względnie zwykły troll-prowokator. Niech sobie żyje w swoim własnym, ciasnym światku. To, co mu odpisujesz, to jest takie "rzucanie pereł przed wieprze" - chyba widać, że nie warto próbować ciągnąć z nim dyskusji. Szkoda klawiatury - to jak gra w szachy z gołębiem. Zafajda szachownicę, poprzewraca figury, a na koniec będzie się cieszył, że wygrał.

   Bo niby o czym, skoro ma poglądy niczym z młodzieżówki komsomołu, inaczej nie pisałby czegoś w stylu "moherowe babcie beczące w kościele do wtóry z meczącym baranim głosem klechą, cynicznym wieśniakiem który kapłaństwo traktuje jako sposób wyrwania się ze swojej wiochy, przytulenia paru zeta i zjedzenia ciepłego obiadku.", bo - jak sam - przyznaje z kościołem ma mniej więcej tyle wspólnego, że widzi ludzi stamtąd wychodzących. Więc nie może wiedzieć, jaką kto ma wiarę i dlaczego chodzi do kościoła, bądź wybrał święcenia. Gdyby ten "rycerz masturbacji" miał odrobinę rozumu, to wstrzymałby się z wypowiadaniem takich osądów do czasu nabycia wiedzy. A powtarzanie popularnych opinii o inkwizycji i stosach, o których od co najmniej 20 lat powszechnie wiadomo, że - delikatnie mówiąc - nie są prawdziwe, w najlepszym razie nie świadczy dobrze o jego chęci zdobywania wiedzy, a prawdopodobnie świadczy o złej woli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zdupcyngiel: Chodzenie do Kościoła wydłuża życie.
   https://health.spectator.co.uk/people-who-go-to-church-live-longer-heres-why/

   Pisał o tym nawet lewicowy CNN

   http://edition.cnn.com/2016/05/16/health/religion-lifespan-health/

   I jeszcze jedno źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1479774/The-secret-of-long-life...-go-to-church.html

   Pisanie o tym, że dawanie pieniędzy na Kościół zabija to jak pisanie, że dawanie pieniędzy na teatry zabija ludzi bo mogłyby pójść na badania wzroku tudzież płuc.

  •  
   z..................a

   +5

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: ale ta część o której mówisz nie ma najmniejszego znaczenia. Najwyraźniej byłeś w domu tych 80-90%. Co nie zmienia faktu że w tym samym czasie jeden z tego miliona o którym pisałem planuje zamach, masowy mord, gwałt lub coś innego.

   Kiedy ostatni raz widziałeś żeby jakaś banda świrów wkroczyła do dyskoteki, na lotnisko lub gdziekolwiek indziej mordując ludzi i wykrzykując przy tym "jezus chrystus!"? Widziałeś kiedyś azjatów w europie którzy zamiast pracować robili by takie rzeczy? Widziałeś polaków przeprowadzających zamachy?

   Sorry, to o czym mówię to nie jest ignorancja tylko fakty. Z muzułmanami jest to samo co z niemcami kiedy hitler doszedł do władzy. Myślisz że wtedy 100% niemców to byli naziści? Nie. Ale nazistów było wystarczająco wielu by ci pokojowo nastawieni którzy nie chcieli wysyłać synów na wojnę nie mieli znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @znudzony_programista: widziałem na majówce, taki śmieć może ktoś zna siwego.
   Polacy ubogacaja w Reagent park, na majowce

   źródło: youtu.be

  •  
   z..................a

   +6

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: i co robią? 2 pijanych idiotów, jeden wskoczył do wody. Masz tu efekt działania Twojego islamu i muzułmanów dla kontrastu:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   zkoda tylko ze niektorzy na wykopie podchodzo do tego wybiorczo, np. zakopujo artykuly krytykujace islam a wykopujo krytykujace naszych moherow (np. Ospen).

   @kapitan-Korkoran: Zerknij na ten okaz, krzyczy "Polska biała tylko zimą":

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337:Jestem niewierzący.Uważam,że miejsce religii jest w sercu,domu i zachowaniu tych, ktorzy tego chcą.Uważam katolików za hipokrytów i ciemniaków...ale jest wśród nich masa normalnych i tolerancyjnych ludzi i nie mam żadnego problemu z tym jak żyją, bo to ich decyzja i do niczego mnie nie zmuszają.Bedąc w liceum wypisałem się z religii.Nikt mnie nie prześladował.Było ok.Mam za to problem z muzełmanami.Bo gdybym zrobił coś podobnego w islamskiej szkole to by mnie nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: Zgadzam się z Tobą totalnie. Ja do pewnego momentu chodziłem na religię i byłem świętoszkiem, potem przejrzałem na oczy i zarzuciłem ten pomysł. Zwolnienie od rodziców i koniec chodzenia - tak to powinno działać. Jeżeli nie ma nauki jakiejś religii w szkole, niech będzie jak zbierze się klasa - np. 15 os., w ten sam sposób załatwialiśmy sobie naukę języka w szkole.
   Tylko again, dobrowolne, można chodzić, można mieć wywalone i iść wcześniej do domu. Zero zmuszania, napiętnowania itd.

   Jeżeli miałby być inaczej to jestem absolutnym przeciwnikiem religii w szkołach.

   Na symbole mam raczej dużą tolerancję, uznaję chrześcijaństwo za dużą cześć historii tego pięknego kraju, więc tym bardziej krzyż mnie nie dziwi.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: Będzie wisiał twój łeb jak ci muslimy obetną..

  •  

   pokaż komentarz

   @chimpanzee: a będą obcinać? daj znać jak będziesz wiedział coś więcej to zrobię ewakuację lokalnej poloni

  •  
   s......l via iOS

   0

   pokaż komentarz

   @kapitan-Korkoran: glupszego obrazka nie bylo pod reka?

  •  

   pokaż komentarz

   Rok 2017 a w tak zwanych cywilizowanych krajach piorą dzieciom głowy religijnymi bzdurami. Średniowiecze.

   @DonKon1337: No tak, bo przecież Ty wiesz najlepiej co jest bzdurą, a co prawdą. Ty też wiesz najlepiej co ludzie potrzebują i co ludziom przeszkadza, nieważne, że 90% społeczeństwa w Polsce symbol chrześcijaństwa nie przeszkadza, a 70% uważa za niezbędny, ważne, że TY i twoje 10% jest oburzone, czymś według was nic nieznaczącym kwakiem drewna, ale jedynak wam przeszkadza, a już nie przeszkadzają obrazy w klasach, czy miejscach publicznych, czy taki ,a nie inny kolor ścian. Czym kawałek drewna różni się w waszej perspektywie od obrazu?

   Tacy jak Ty największy problem jaki mają to z własną psychiką.

   Idź do kościoła na msze akademickie zobacz ilu młodych ludzi wierzących jest co niedziele w kościele, spójrz na kartę historii i obecnychchrześcijan z tytułami z nagrodami nobla, z drobkiem dla ludzkości.

   ONI WSZYSCY WIERZ,Ą a TY więc według ciebie to ciemnogród to skoro ciemnogród ma takie osiągnięcia to może TY pochwalisz się co osiągnęli ATEIŚCI

  •  

   pokaż komentarz

   @sprewell:

   źródło: najlepszy komentarz ostatnich 24 godzin na wykopie.png

  •  

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: Po ogolnym burdelu zwanym syfem widze, ze w UK dobrze sie wiedzie? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @znudzony_programista: Toleruja, bo po pierwsze wiedza ze w ich wojnach i z sprzedawanej przez nich broni ginie conajmniej 10k razy wiecej Muzulmanow z rak bialej, prawej rasy niz odwrotnie. Po drugie, o wiekszosci zamachow instytucje jak CIA, BND wiedza na dlugo przed nimi.

  •  
   z..................a

   +1

   pokaż komentarz

   @ImMuslimDontPanic: ty masz jednak coś z głową...

  •  
   s......l via iOS

   -1

   pokaż komentarz

   @kapitan-Korkoran: aa sorry. plusy dodaja temu obrazkow znaczenia. przeraza mnie glupota ludzi. jak znajda poparcie to sa nawet odwazniejsi, ciekawy mechanizm

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama: Pełny szacunek do Twojej wiedzy i cierpliwości by dyskutować z pseudointelektualnymi narcyzami w stylu @HusarzOnanista.

  •  
   L...0

   +4

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: Przeciez w 2017 ludzie zachowują sie jak infantylne malpy wlasnie

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337 demokracja, jak widać ludzie tego chcą

  •  
   m.........0

   -6

   pokaż komentarz

   Także tak, jak dla mnie krzyż niech sobie wisi, jeżeli mam wybrać z dwojga złego...

   @sos3n: I to jest przepiękny przykład tresury jaką nam funduje system. Kiedyś krążył taki dowcip:
   -"Ten Chruszczow to tak kocha dzieci! Ach!- jak on kocha dzieci".
   - Ale dlaczego? Skąd wyciągasz taki wniosek?'
   - No bo podeszło do niego dziecko a on je kopnął!
   - ??????
   - No jak to? Przecież mógł zabić!
   TO JUŻ NIE MA INNYCH WARIANTÓW?
   To tak jak z piciem alkoholu: "chcesz pić na umór czy pić kulturalnie?
   Ja k#%@a w ogóle nie chce pić!!!

  •  
   m.........0

   -4

   pokaż komentarz

   Cały Dekalog to ogólnoludzkie wartości bo Bóg transcendujący się jest potrzebny do zrozumienia reszty dekalogu.

   @Brzytwa_Ockhama: o ...kufa! "Fanatyk porusza się logicznie ... wokół własnej osi". Twój rozmówca ma rację- opowieści w rodzaju "pamiętaj abyś dzień święty święcił" nie ma nic wspólnego z "wartościami ogólnoludzkimi" (chyba, że za ludzi uznajesz wyłącznie kastę kapłanów, którzy w ten sposób zabezpieczyli stałość swojego dochodu). Jest tylko jedno przykazanie - tzw. "imperatyw kategoryczny" https://pl.wikipedia.org/wiki/Imperatyw_kategoryczny .Wszelkie "nie zabijaj, nie kradnij, sa pochodną tej jednej zasady.

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKon1337: No niestety tu nie jest tak prosto. W wielu krajach w tym w Polsce religia "panująca" jest ściśle związana z historią kraju. Dlatego też w przestrzeni publicznej były, są i będą miejsca z symboliką religijną.

  •  

   pokaż komentarz

   @rudy103: Specjalnie dla Ciebie (doceń to!), poszedłem na OSiR, n a którym nie byłem do tej pory. Zgadnij co znalazłem?

   źródło: 156704.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n:

   Także tak, jak dla mnie krzyż niech sobie wisi, jeżeli mam wybrać z dwojga złego...

   Doskonale Cię rozumiem i czuję podobnie. Nie jestem osobą wierzącą, choć też nie czuje obowiązku odwlekania kogokolwiek od wiary - ot po prostu olewam. Natomiast warto zaznaczyć, że świat NIE JEST czarno biały i nie można wszystkiego uprościć do prostego "jeśli my to i oni". Świat to cholernie skomplikowane miejsce i tak naprawdę rzadko kiedy jest na coś właściwa odpowiedź - zwykle szuka się najmniej niewłaściwej.

   Faktycznie, jeśli chodzi o krzyżyki i Chrześcijaństwo w Polsce mogłoby być lepiej, ale to jest zupełnie inny kaliber problemu niż radykałowie z Islamu. I tak naprawdę dalej nie trzeba nic mówić więcej bo po co orać temat przeorany już miliard razy, wspominać o zamachach, o publicznych wypowiedziać wysoko postawionych imamów, o podejściu do homo/kobiet, egzekucjach i karach, o systemie prawnym Arabii Saudyjskiej, nie ma sensu, bo jest świadomy ten jest świadomy, a kto jest zapatrzony ślepo w ideologię ten i tak nie uzna niezależnie od faktów i argumentów.

   Ale fakt jest taki, że tu nie chodzi o to że Chrześcijaństwo jest "nasze" a Islam nie, więc religia nasza jest w szkołach ok a Islam nie. To nie tu leży problem. Problem jest taki, że ostatnio jakoś nie słyszałem na przykład żeby nasz ksiądz nawoływał do gwałcenia kobiet wyznających inne religie, żeby ktoś w imie Chrystusa detonował ładunki wybuchowe, żeby nakazywano kobietom nosić określone stroje itp itd. I to jest problem i niestety myślę że normalni muzułmanie traktujący swoją religię podobnie jak my naszą cierpią przez radykałów.

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: dffffff.png

 •  

  pokaż komentarz

  "You're a Bigot!" - Słychać tam typowego lewaka. Totalna oporność na fakty które gościu przytacza.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy nie przestrzegano przed fałszywymi prorokami? Pedofil z pewnością takim jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @libertarian_artificial_intelligence:

   15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami7. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

   Też mi przeszło przez myśl, że bardzo pasuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @libertarian_artificial_intelligence: @Srokap: Mnie interesuje ten cytat odnośnie twierdzenia jakoby islam założył archanioł Gabriel (który objawił swe nauki Mahometowi, a ten dalej).

   GALATÓW 1:8
   Ale choćby nawet ktoś z nas albo sam anioł z nieba głosił wam dobrą nowinę różną od tej, którą wam przekazaliśmy, niech będzie przeklęty!

  •  

   pokaż komentarz

   @Garindor: Ja myślę, że ten cytat odnosi się nawet do "mniejszych" person niż anioły. "Dobrą nowinę różną od tej" czyli nawet od Ewangelii bezwarunkowej łaski Boga a nie, z "Jezus za Ciebie umarł, no ale musisz jeszcze pochodzić do spowiedzi albo udowodnić coś swoimi dobrymi uczynkami".
   Dużo nauki kościoła katolickiego, prawosławnego ale też i niektórych protestatnów jest przeklęta.