•  

  pokaż komentarz

  Niech będzie, że jestem świrem albo ściemniaczem, ale widziałem podobną akcję w 2011 roku, w sierpniu, nad Wa-wą. Wynajmowałem mieszkanie przy pl. Zbawiciela. Ok. 23-ciej stałem sobie w kuchni przeżuwając kanapkę. Światło było przygaszone, bo lubię czasem posiedzieć w ciemności. Wyglądałem przez okno. W pewnym momencie moją uwagę przykuły trzy świecące punkty, wiszące nieruchomo na niebie. Wydawały się być całkiem blisko, ale nie słyszałem charakterystycznego "turkotu" łopat. Zawołałem swoją kobietę, bo jest znacznie bardziej sceptyczna jeśli chodzi o historie "niedowiary", a sytuacja wyglądał dla mnie dość dziwnie. Po minucie czy dwóch, obiekty poruszyły się synchronicznie. Leciały bardzo powoli i wydawało mi się, że to rzeczywiście śmigłowce, tylko ten brak dźwięku budził zastrzeżenia. Otworzyłem okno, choć i tak było uchylone, by przekonać się czy na pewno są tak ciche. Do moich uszu dobiegł tylko szum pobliskiej ulicy. Staliśmy i gapiliśmy się zdziwieni dłuższą chwilę, gdy nagle obiekty przyspieszyły gwałtownie i zniknęły z pola widzenia. Od dziewczyny usłyszałem jedynie: "Gdybym nie widziała, nie uwierzyłabym". Sam bym nie uwierzył. Wiem, brzmi sztampowo, ale tak było i do dziś wspomnienie tej sytuacji budzi u mnie lekki niepokój.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo ciekawy przypadek ponieważ spełnia aż trzy kryteria. Po pierwsze mamy tu dziesiątki tysięcy świadków rozproszonych na dystansie 500 km, którzy przekazywali taką samą relację. Po drugie istnieją nagrania z tamtego zdarzenia. Po trzecie, ówczesny gubernator Arizony sam obserwował te obiekty i przyznał, że wyglądały jak coś z innego świata. Gubernator podważył wyjaśnienia wojskowych a jako szanowany polityk nie miał celu w głoszeniu takich teorii. Zbierając te trzy wskazówki otrzymujemy bardzo interesujące zdarzenie które przeszło do historii jako Światła nad Phoenix. Co ciekawe, dokładnie 100 lat wcześniej, w 1897 roku, w zachodniej części Stanów Zjednoczonych miały miejsce niemal identyczne obserwacje, a były to czasy na kilka lat przed pierwszymi lotami samolotem.

  •  
   n..........r

   +1

   pokaż komentarz

   @Gorti: usuwalem konto pare tyg temu ale zobaczylem ten wpis od Ciebie i je uratowales bo zmusiles mnie do zalogowania sie by napisac: szanuje Cie za materialy ktorymi uzupelniasz strone ze smiesznymi obrazkami :)

  •  

   pokaż komentarz

   Po trzecie, ówczesny gubernator Arizony sam obserwował te obiekty

   @nightstalk3r: Łał! Sam obserwował! A nie spocił się od tego?

   pokaż spoiler Od kiedy to polityk (a nimi są gubernatorzy) jest wiarygodny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorti: To wszystko nie ma znaczenia, zwyczajnie nie da się niczego dowieść na podstawie ludzkich zmysłów.

  •  

   pokaż komentarz

   ówczesny gubernator Arizony sam obserwował te obiekty i przyznał, że wyglądały jak coś z innego świata

   @Gorti: Gubernator WYŚMIAŁ możliwość, że światła miały coś wspólnego z kosmitami, tylko po 10 latach ZMIENIŁ ZDANIE. Po 10 latach i przegranej walce o fotel prezesa partii republikańskiej w swoim okręgu.
   A co do jego wiarygodności jako osoby publicznej i 'nie byle kogo'-

   Symington was indicted on 21 federal counts of extortion, making false financial statements, and bank fraud. He was convicted for seven counts of bank fraud on September 4, 1997. He was charged with defrauding his lenders as a commercial real estate developer, extorting a pension fund and perjuring himself in a bankruptcy hearing. As Arizona state law does not allow convicted felons to hold office, Symington resigned his office the next day.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorti: ale i tak większość zaraz wejdzie i cie zbubluje od zabobonów , czy od "teorii spiskowych" bo tak ich system przeorał ze nawet nie potrafią dopuścić myśli ze coś może tam gdzieś i jest , ze ktoś może nas odwiedzać od tysięcy już lat - temat ten dla ogółu jest po prosu śmieszny i dziwny , nie wierzą , wyśmiewają ludzi którzy przekazują informacje czego byli świadkiem nie mając w tym żadnego interesu , ale to się powoli zmienia , ludzka świadomość o "ich" obecności wzrasta A jak się uzbiera tkz masa krytyczna to może dojść do ciekawych moim zdaniem czasów...

   Zaraz większość i tak mnie zbubluje , zaminusuje , zaora ale mam to w dupie :)
   Jeśli człowiek coś przeżył na własnej skórze , to ma na te "śmieszne" opinie już po prostu wyj??#ne po całości i w głębi siebie tylko sobie mówi " w jakim wy ludzie jesteście błędzie , nawet sobie nie zdajecie sprawy " - recepta na to jest bardzo prosta nie uwierzą dopóty nie uwidzą :D , a nawet jak uwidzą to będą próbowali na sile p#!#%!@ić że widzi , lampiona , drona , helikopter , samolot , lasery z dyskoteki cokolwiek (oczywiście mógłbym się z tym ich wyjaśnieniem zgodzić pod pewnym warunkiem , a mianowicie takim że jakbym nie miał pojęcia jak wygląda samolot , dron , lampion , helikopter , laser z dyskoteki byłbym w tym temacie totalnie nieogarnięty wtedy przyznałbym im racje , mam trochę wiedzy na ten temat wiem jak wygląda to co wyżej wymieniłem i nikt mi na siłę nie będzie p#!#%!@ił ze mi się uroiło)

   pzdr :)

  •  
   n..........r

   -3

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian: tak jak i odpowiedz do mnie w powyzszym poscie ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   gubernator Arizony sam obserwował te obiekty
   @nightstalk3r: Łał! Sam obserwował! A nie spocił się od tego?
   Od kiedy to polityk (a nimi są gubernatorzy) jest wiarygodny?


   @nightstalk3r: Gdzie masz w tym „erm”?
   ;>

 •  

  pokaż komentarz

  @Gorti dorosnij. Szukasz sensacji na sile. Temat dawno przebadany i widac dokladnie flary znikajace za pasmem gor. Nie pisz mi o jakims szeryfie bo wojsko nie musi mu sie tlumaczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: Przebadany przez kogo? Kto podał jakiekolwiek wyjaśnienie zdarzenia między 20:00 a 21:10 kiedy tysiące osób na przestrzeni 500 km widziało kule światła oraz wielki obiekt poruszający się bez dźwięku? Nikt nigdy nie wystosował żadnego oświadczenia poza 'masowe halucynacje'. Zajmujesz się tylko jedną klatką z przypadku świateł w Phoenix. Uważasz, że wojsko to wiarygodna instytucja, która nie podawałaby opinii publicznej fałszywych informacji, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorti sa filmy pokazujace dokladnie co tam sie stalo. A ile osob mialo widziec flary na nocnym niebie? 1? 2? wiadomo ze cala okolica. "Nikt nie wystosowal"....wojsko sie przyznalo do manewrow. Wojsko nie musi sie tlumaczyc ze swoich testow a juz napewno nie z tajnych samolotow. Dorosnij

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: To ciekawe, bo jeśli masz takie filmy to mógłbyś je udostępnić aby świadkowie obserwacji między 20:00 a 21:10 mogli wreszcie zrozumieć że brali flary za UFO. 'Cała okolica' to 500 km, dosyć daleki horyzont mają w tej Arizonie. Czyli uważasz wojsko za wiarygodną instytucję która nie podaje fałszywych informacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorti jest masa filmow pokazujacych ze to flary a z ciebie cienki poszukiwacz UFO jak cie to pominelo. Mam ufac hamerykanom robiacym sobie ufoturystyke ze kropki na niebie to UFO? Sa tam bazy wojskowe...gdzie mieli testowac flary?...pod ziemia? Moze ty dasz jakies prawdziwe dowody? aaaa nie ma.... Jesli to obca cywilizacja to dlaczego sa tak glupi by dac sie zobaczyc calemu miasteczu? Zejdz na ziemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg BTW film pokazujacy ze to flary jest tu wyzej. Nadal wciakasz ze to wyzsza inteligencja? Gasi swiatla na lini gor? Plissss

 •  

  pokaż komentarz

  UFO (kosmici) posiadają technologię do podróży międzygalaktycznych ale nie wiedzą jak się ukryć przed okiem znudzonej osoby.