Wielu zakopujących uznało, że treść znaleziska to informacja nieprawdziwa

Ludzie z Zachodu zszokowani zdjęciem z warszawskiego metra

Ludzie z Zachodu zszokowani zdjęciem z warszawskiego metra

Gdzie są imigranci? Nikt nie próbuje nikogo zabić?

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś chyba popadł w lekką paranoję:

  -Tak wygląda życie tylko wśród białych ludzi
  - Nadal czytają papierowe książki podczas jazdy?
  - Czysto, schludnie, biało
  - Tylko tam siedzą tam. Nikt nie próbuje nikogo zabić. Jakie to dziwne. Na pewno to na tej planecie?
  - Dlaczego nie ma kału ani moczu czy czarnych palących skręty?
  - Nie rozumiem. Gdzie są śmieci i kałuże moczu?
  - Nie ma maczet?
  - Gdzie są migranci muzułmańscy, którzy tarzają się po podłodze, gwałcąc białe kobiety?

  Pojezdziłem metrem paryskim wiele razy niedawno i nie było żadnych kałuż moczu, nikt się nie tarzał po podłodze, nie gwałcił, nie próbował zabijać, było czysto i schludnie.
  Nikogo z Francji to zdjęcie nie zszokuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Szokuje tylko dziennikarzy z Dziennika Narodowego. Gownoburza o nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Pojeździłem metrem w Nowym Jorku. Syf, mocz, klocek przykryty papierem toaletowym na peronie metra jedną stację od Times Square, zatykający smród. Moim zdaniem lepiej prezentował się dworzec centralny 10,20 lat temu niż metro w USA teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś chyba popadł w lekką paranoję:

   @venomik: dziennikarzyna z Dziennika Narodowego ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ludziska dla beki robią wpisy, a ten się podnieca. lol

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik jeśli jeździłeś tylko 1-2 zona w ciągu dnia to wygląda ok. Gdy pojedziesz po 23 metrem lub rerem w okolice 4 zony to zmienisz zdanie. Sam osobiście jadąc rerem z 2 do 4 widziałem czarnoskorych palących crack. W Londynie jest podobnie nocą biali ludzie przemykają niezauważeni, również spotkałem się z agresja na tle rasowym w stosunku do ludzi o jasnej karnacji. Wcale się nie dziwię, że zachód się dziwi jak to u nas wygląda, przywykli do innej normalności, dlatego ten obrazek wydaje się im niemożliwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @srokaty: Jeździłem przez całe miasto, zwiedzałem głównie godzinami wieczornymi i zostawałem jak długo mogłem. Ale żebyśmy się zrozumieli - to, że tam jest mnóstwo czarnoskórych oraz innych przyjezdnych, to widać od razu.
   Po prostu nie oznacza to automatycznych gwałtów, odchodów i brudu.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik:
   Ja też jeździłem metrem paryskim wiele razy, zazwyczaj było zaszczane, zarzygane, raz czy dwa zdarzyło się nawet zasrane, miejsca lepkie od brudu, na podłodze papiery i torby po kostki, wyrwane rurki i klamki. Pociągi troszkę lepsze, na poziomie niegdysiejszego PKP, tymi najszybszymi nie miałem niestety okazji jechać, pewnie są bardzo porządne.

   Nie jest to niczym dziwnym, bo ulice Paryża wyglądają podobnie w godzinach pomiędzy przemarszem dwóch armii sprzątaczy.

   Ja również nie widziałem próby zabójstwa albo gwałtu, na tym się kończą podobieństwa naszych obserwacji, widziałem natomiast wiele złodziejstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Jeżdziłem parę razy metrem w Paryżu. Nie mówię, że tak jest wszędzie, ale na niektórych odcinkach jest dramat. Menele leżą w poprzek korytarzy łączących stację, smród niemiłosierny, a wszyscy ich omijają. Nie raz widziałem plamy moczu.
   Kiedyś byłem tam w lutym i był lekki mrozek - może -1, albo -2. wszyscy bezdomni pochowali się do metra. Chyba nie muszę opisywać jak to wyglądało. Zwłaszcza późnym wieczorem, kiedy po imprezie wracaliśmy z centrum na przedmieścia, robiło to wrażenie.

   Jeździłem też pociągiem na lotnisko de Gaule'a. Pociąg odjeżdżał chyba z Guard do Nord (o i ile dobrze pamiętam) ok 3/4 pasażerów było kolorowych, a po wyjechaniu poza pierwszą strefę często w wagonie zostwało dostłownie kilkoro białych i to tylko tacy z dużą walizką - jadący na lotnisko.

   Jakiś czas temu kolega z Francji był w Wawie i jedna z rzeczy, na które zwrócił uwagę, to że przez ostatnich kilka dni widział tylko białych w komunikacji publicznej.

  •  

   pokaż komentarz

   - Gdzie są migranci muzułmańscy, którzy tarzają się po podłodze, gwałcąc białe kobiety?

   @venomik:
   https://youtu.be/493pL_Vbtnc?t=13s

  •  

   pokaż komentarz

   @lord_mln: wiesz nadia też chce mieć (z resztą podobnie jak i Ospen) parę kont :) Ale do niej nie dotarło jeszcze, że my już wiemy, że sytuacja we Francji jest "stabilna"

  •  

   pokaż komentarz

   nie pojmuję tej "szlachetnej" obrony Francji... mieszkam we Włoszech i z bólem serca przyznaję - czarno w każdym wagonie, tramwaju, autobusie... czarni myją się w fontannach w głównych miastach, sikają pod budynkami, śpią na stacjach..to wszystko w tych upałach grzeje czape aromatami niech ich drzwii ścisną...a jakiś ktoś będzie mi tu Francje bronił że czyściutko i elegancko ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam to dopiero jest oaza dla doznań wizualnych i zapachowych

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Zapomniałeś o "time travelling hitler".

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Jeśli mogę coś doradzić, nie polecam metra w Brukseli jak również w Petersburgu.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Jeżeli chodzi o metro, to miałem przyjemność paryskim, rzymskim, moskiewskim, berlińskim, praskim, budapesztańskim, bukareszteńskim, i naszym warszawskim. Najczystsze metra (pociągi,perony,podziemia i wyjścia) to 1. Praga 2. Budapeszt 3. Berlin i Bukareszt, przy czym gdyby Rumuni mieli tyle hajsu co Dojcze to rumuńskie. Najgorsze metro w Rzymie, ale byłem przy okazji dużej uroczystości, więc ten syf mógł być niecodzienny. Warszawa sprawia kłopot, bo samo M2 to śmiało 2 miejsce, ale M1 na Ursynowie to chlew, syf i brud jak to u wsioków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Impresjonista: Panie światowy, bardzo proszę mi zargumentować dla czego Budapesztańskie metro jest gorsze niż Praskie? No słucham? Liczy Pan które linie metra? 1,2,3,4 czy 5,6,7,8 też wchodzi w grę?

  •  

   pokaż komentarz

   @srokaty: Zalezy w ktorym kierunku te zony sa. Czarne patusy, palace hash na koncu wagonu, to mieszkancy Seine Saint Denis i czesto ich widac w RER B. Ja czesto jezdze RER A do zony 5 i RER E tez do zony 5 i takich scen nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Przecież to AltRightReport. Równie dobrze można brać opinie z Niezależnej czy innego wDupie. Merytorycznie podobny poziom. jak się uprzesz, to w zasadzie komentarze z Wypoka pod fake newsami jakie tu są też się nadadzą XD

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik szokuje tylko wykopkow którzy nie byli dalej niż w Sosnowcu

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: wiekszosc wykopowych specow jedynego czarnego w zyciu widziała na stronie profilu alt right. Sam jeździłem metrem po nocy w Londynie i Berlinie i poza bardziej wymieszanym towarzystwem nic tam sie działo. Nikt nie palił i nikt nie sikał. Natomiast w polskim PKPie widziałem takie bydło nieraz ze az głowa mała a czarnych jakos malo

  •  

   pokaż komentarz

   Pojezdziłem metrem paryskim wiele razy niedawno i nie było żadnych kałuż moczu, nikt się nie tarzał po podłodze, nie gwałcił, nie próbował zabijać, było czysto i schludnie.

   @venomik: Rok temu jeździłem metrem mediolańskim i też było czysto i schludnie. Po prostu normalnie. Jednak na pewno nie jest tak jak u nas w Warszawie. U nich jest więcej różnych służb na stacjach z głowami jak radary. Przy ważniejszych obiektach stoją żołnierze z bronią długą. Na perony na dworcu głównym trzeba przejść przez bramki jak na lotniku. W pociągach jest sporo naszych SOKistów. Raz widziałem ich 8-miu w małym, podmiejskim pociągu. Imigranci w grupkach oblegają miejsca gdzie jest najwięcej ludzi z nadzieją, że coś sprzedadzą. Na ogół wciskają w łapkę takie kolorowe sznureczki, czasem dość nachalnie, ale wystarczy nie reagować i odpuszczają. Na pewno byłoby o wiele gorzej, gdyby nie czuli wzroku policji i żołnierzy. Bez wątpienia byłoby mocno nieciekawie, gdyby nie te służby.

  •  
   V....r

   -2

   pokaż komentarz

   @venomik: Trochę zbyt dosłownie potraktowałeś te komentarze. Mają one ewidentne zabarwienie humorystyczne przeplatane z prawdą. Inteligentny człowiek powinien wyłapywać takie subtelności w komunikacji międzyludzkiej. No chyba, że masz autyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: w zadnym metrze nie widzialem tylu bezdomnych sikajacych po peronach jak w Paryzu. Nigdy wiecej do tego syfu nie jade.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik lol serio paryskie metro czyste? Mieszkam tutaj i sam widziałem kilka razy jak goście szczali w metrze. Oprócz tego są stacje gdzie śpią na peronie bezdomni. Metro jak metro, da się wytrzymać, ale na pewno nie jest czyste. Oczywiście wszystko zależy od regionu Paryża

  •  

   pokaż komentarz

   Ja też jeździłem metrem paryskim wiele razy, zazwyczaj było zaszczane, zarzygane, raz czy dwa zdarzyło się nawet zasrane, miejsca lepkie od brudu, na podłodze papiery i torby po kostki, wyrwane rurki i klamki.

   @JanuszTypowyMolibdenowy: jak warszawski tramwaj w zimę... też byli śmierdzący menele?

  •  

   pokaż komentarz

   @sireplama:
   We Francji nie ma meneli, tam są kloszardzi, cały rok jeżdżą, trzymają się centrum, są już stałym elementem paryskiego krajobrazu, są regularnie dokarmiani przez wszystkich, turystów, kościoły, Paryżan, uwielbiają się wylegiwać na trawnikach, na alejach, z okolic wieży Eiffla gonią ich murzyni handlujący zapalniczkami. Chyba nie jechałem tramwajem w Warszawie, a już z pewnością nie w zimie (autobusem mi się zdarzyło), ale w Paryżu chyba jednak jest więcej syfu i kloszardów niż w Warszawie.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy pojedziesz po 23 metrem lub rerem w okolice 4 zony

   @srokaty: Takie "zony" istnieją w każdej metropolii i o określonych porach są przejmowane przez Prawdziwie Polską patologię.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Jeżdżę codziennie metrem Londyńskim od 2 lat przez 1,2,3,4,5,6 strefę raz nawet dotarłem do 9.
   Jedyne co spotykam w metrze każdego dnia to porozrzucane gazety które są nierozłączną częścią Londynu, związaną po części z historią miasta. Brud można zastać jedynie w autobusach i faktycznie głównie na tych dzielnicach z dominacją innych karnacji i są to głównie opakowania po jedzeniu, napojach. Zapach czasem nieprzyjemny jest, najczęściej w czasie gdy ludzie wracają z pracy bo niektóre nacje ubogo korzystają z środków zapachowych.
   Ogólnie rzecz biorąc nie nazwę tego syfem, nikt nie robi siku podczas korzystania z transportu publicznego, w tetrisa również nikt nie gra (jeden raz widziałem jak gówniak wykupkał się w autobusie, matko i córko!!!!), nieprzyjemna sytuacja była na moich oczach raz gdy wracałem z bydłowania późną nocą około godziny 3:00 i całą godzinę jechał w pół sztywno tym samym wagonem pan z dalekiego wschodu, po dojechaniu na ostatnią stację nie wytrzymał i dosłownie 5 sekund przed otwarciem drzwi Central Line zrzygał się okrutnie aż reszta pasażerów musiała wychodzić bocznymi drzwiami bo #rozowepaski brzydziły się a #niebieskiepaski nie zdołały przeskoczyć.
   Media wszystko nagłaśniają, byłem świadkiem sytuacji w Londynie jak wyglądało tu życie po P O T E Z N Y M zamachu w Westminster a tym jak media to przedstawiały.
   Czasem widuję normalnych ludzi takich jak ten:

   źródło: IMG_20160708_205048.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: MAGDALENA ŚRODA dzis po godz. 20 na TOK FM w programie o demagogii mowila, cytuje, mozna to sprawdzic w podcastach: ''W PL nie ma zadnych uchodzców (!), ostatnio slyszalam ,że ONR masowo przeksztalca ORLIKI na strzelnice..''! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: hmmmm czy nasze metro jest wyjątkowo czyste? Tak, bo jest nowe. W Niemczech w komunikacji miejskiej typu autobusy jest już np wg mnie dużo czyściej, przynajmniej zapach jest lepszy. Zresztą metro w Izmirze w Turcji też wygląda ok, bo jest nowe a to chyba nie jest biała Europa.

   http://www.izmirde.biz/FileUpload/ds31586/File/metro_ege_universitesi_duragi_(4)w.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: A ja jeździłem motocyklem po fawelach w Rio De Janeiro, to też mnie nikt nie zgwałcił, nie pobił, nie obsikał, nie obsrał i nie zastrzelił. Wprost przeciwnie: witano mnie tam chlebem i solą w rytmie Mazurka Dąbrowskiego! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Już bardziej niebezpiecznie jest w prawackich dzielnicach pełnych łysych nazistów jak Praga Północ i Nowa Huta.

  •  

   pokaż komentarz

   @venomik: Jeszcze niedawno napisałbym, że piszesz jak NadiaFrance ale byłem w Paryżu i na serio nie jest źle jak to opisują na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @srokaty: w Polsce np w weekend, w nocnych autobusach tez jest jedna wielka impreza. Ludzie krzycza, pija alkohol. Spaw tez sie znajdzie

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Jak bym miał wejść do takiego wagonu z którego zdjęcie ktos tam wkleił to chyba mój organim odczułby nieodpartą potrzebę zażycia wiekszej dawki ruchu dla zdrowotności więc poszedłbym z kapcia.

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  pokaż komentarz

  ->dziennik narodowy

  xDDDDDDD

  No tak bo w Metrach na zachodzie codziennie jest mordowane dziesiątki osób xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: ile wybuchów było u nas a ile za granicą?

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: nie jestes zbytnio rozgarniety. To nie jest zdjecie z Dziennika Narodowego. Komentarze tez nie :)

  •  
   B.............a

   +2

   pokaż komentarz

   @barbara-boczek: @MaddoxX1911: Ludzie już zapomnieli o Petersburgu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brzytwa_Ockhama: Za zamachami w Petersburgu najprawdopodobniej też stali muzułmanie.

  •  
   B.............a

   +14

   pokaż komentarz

   @stawo73: Rosjanie są mocno w Syrii. To za pewnie dlatego.

  •  
   f......t

   -65

   pokaż komentarz

   @MaddoxX1911: Jakby polska cos znaczyla na arenie miedzynarodowej to tez by u nas byly wybuchy, Nawet bez kolorowych uchodzcow.

   A ze jestesmy biednym gowno panstwem na peryferiach cywilizacji, z dwiema liniami metra na caly kraj (z czego jedna ciagle bardzo krotka), to mamy spokoj xD

  •  

   pokaż komentarz

   @barbara-boczek:

   To nie jest zdjecie z Dziennika Narodowego. Komentarze tez nie :)

   No nie są, są z profilu "Alt Right Report"...

  •  
   E...........n via Android

   +24

   pokaż komentarz

   @frogfoot ale masz kompleksy

  •  
   m.....s

   +35

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Czyli Chiny, Japonia, a nawet taka Szwajcaria to gównokraje na peryferiach cywilizacji.
   Dobrze wiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @MaddoxX1911: KZYRZA ZADEN Ch$? NIE RUSZY!~!~!

   źródło: p1.kciuk.pl

  •  
   f......t

   -40

   pokaż komentarz

   @merhius: W Chinach zamachy organizuje mniejszosc muzulmanska w regionie Xinjiang,
   coraz aktywniej dzialaja tez Tybetanczycy. W Japonii swojego czasu tez bylo kilka incydentow, organizowanych przez komunistow z franczyzy RAF, agentow NK i sekty religijne (atak sarinem na metro).

   A szwajcaria faktycznie na uboczu, nigdzie sie nie miesza, nic nie znaczy w globalnej rozgrywce, wiec i zamachow nie ma. Mimo wszystko porwali im w latach '70 samolot, na lotnisku w zurychu palestynczycy ostrzelali inny, a rumunscy emigranci okupowali ambasade.

   @ErikSkurveson: To nie kompleksy, tylko realne spojrzenie na otaczajacy swiat. W przeciwientstwie do wiekszosci robakow troche jezdze i obserwuje. Widze czarno na bialym jak nam ciagle wiele brakuje, zarowno pod wzgledem infrastruktury, jak i mentalnosci ludzi.

   Porownanie Barcelony i Warszawy (oba miasta o podobnej liczbie ludnosci) jest tak depresyjne, ze az mi sie nie chce go przeprowadzac.

  •  
   E...........n via Android

   +68

   pokaż komentarz

   @frogfoot widać, że jednak masz kompleksy skoro obywateli swojego państwa nazywasz robakami tylko z tego względu, że ty byłeśza granicą xD aleś ty wykształcony i obyty w świecie.

  •  
   f......t

   -70

   pokaż komentarz

   @ErikSkurveson: To nie kompleksy, tylko w pelni uzasadnione uczucie wyzszosci nad nosaczami, ktorzy w dupie byli, gowno widzieli, mieszkaja gdzies na wschodzie, pracuja w fabryce gowna, ale przy tym najlepiej na swiecie wiedza co sie dzieje na drugim koncu kontynentu i ze bialy czlowiek umrze, jak tylko wsiadzie do metra xD

   ps. jestem obywatelem swiata. "Logo" na paszporcie nic dla mnie nie znaczy, akceptuje to tylko ze wzgledu na naruzcone odgornie zasady administracyjne. Mam nadzieje, ze dozyje czasow, ze w europie znikna wszystkie panstwa.

  •  
   f......t

   -40

   pokaż komentarz

   @Czosnek-Pospolity: To, ze warszawskie metro kiepsko wypada w porownaniu z Paryzem, Londynem, czy NYC mozna jeszcze jakos obronic tym, ze te zachodnie aglomeracje sa po prostu znacznie wieksze i ludniejsze. A przy tym te panstwa sa znacznie bogatsze od Polski.

   Dla mnie najbardziej smutne jest to, ze Barcelona, ktora ma 100 tysiecy mieszkancow mniej, ma takie metro - http://www.mapametrobarcelona.net/mapas-metro/mapa-metro-barcelona-2017-01.png

   Do tego tramwaje, autobusy, buspasy, cudownie pomyslane sciezko / pasy rowerowe. I oczywiscie kolej podmiejska dojeżdżającą na lotnisko El Prat. Inny swiat.

  •  
   m.....s

   +85

   pokaż komentarz

   @frogfoot: "Obywatel świata" a kompleksy jak typowy homo sovieticus z lubelskiego Pgr-u. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zjechałem całą Europę z zachodu na wschód, pracowałem i mieszkałem zarówno w Madrycie jak i w Moskwie, nie mamy się czego wstydzić poza przerośniętą biurokracją i takimi wieśniakami jak ty którzy są tak bardzo uniżeni w stosunku do mitycznego zachodu że nawet gdyby stamtąd nasrano pod nos powiedziałbyś ze pachnie rumiankiem.
   Jeszcze jedno obywatelu świata twój bożek Lenin o takich jak ty mówił "pożyteczni idioci".

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Metro chciano rozbudować, ale wojna przekreśliła te plany :(

  •  
   f......t

   -42

   pokaż komentarz

   @Czosnek-Pospolity: Wojna byla ile lat temu? Wolna polska ile lat juz jest?
   Ja wszystko rozumiem i rozumiem, ze z powerhousem jak niemcy nie mamy szans, ale Hiszpania, serio?

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot

   "(...) Mam nadzieje, ze dozyje czasow, ze w europie znikna wszystkie panstwa."

   Hehe jak dalej ich tak bedzie wpuszczać to chyba raczej nie dożyjesz (⌒(oo)⌒)

  •  
   f......t

   -40

   pokaż komentarz

   @merhius: Zjechales cala europe i nie dostrzegles rażącej przepasci w infrastrukturze, w mentalnosci, w planowaniu i urbanistyce? To chyba slepy k$@$a jestes, albo najwiecej czasu spedziles w Moskwie - w porownaniu z nimi to faktycznie nie mamy sie czego wstydzic.

   Wiesniakow szukaj w rodzinie, a z Leninem nie mam nic wspolnego, bo wyznaje zasady wolnorynkowe (i miedzy innymi dlatego chce upadku panstw narodowych). Czlowieka oceniam po tym ile wie, ile umie i ile jest w stanie własnymi rękoma zarobic (stad pogarda dla nosaczy).

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot byłem w Barcelonie dużo śmieci, szczególnie w wodzie
   Do tego smród, ale na to wpływ ma też różnica temperatury
   Masa hindusow którzy wk??$ili niesamowicie, murzyni sprzedający podróbki i uciekający przed policją
   Co do mieszkań to myślę, że są w o wiele gorszym stanie niż polskie
   Podobały mi się za to prysznice na plażach, place do ćwiczeń, leżaki, metro faktycznie też całkiem przyjemne(klimatyzacja)

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot co do poziomu życia to Polska w takim tempie za kilka lat przegoni Hiszpanie, a przegonilismy już Portugalia i Grecję

  •  

   pokaż komentarz

   ile wybuchów było u nas a ile za granicą?

   @MaddoxX1911: Ile milionów ludzie jeździ Metrem w takim Londynie, a ile w Berlinie czy Londynie? No i ile było tych słynnych wybuchów w metrach w Francji, UK czy Niemczech z rąk Islamskich terrorystów?

   ZAORANE

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Obecnie być może metro nie ma większego znaczenia dla komunikacji w Warszawie i rozbudowa go jest nieopłacalna?

  •  

   pokaż komentarz

   @Czosnek-Pospolity: no to może przy okazji porównamy też pozostałą komunikację szynową

   źródło: 1.bp.blogspot.com

  •  
   f......t

   -28

   pokaż komentarz

   Obecnie być może metro nie ma większego znaczenia dla komunikacji w Warszawie i rozbudowa go jest nieopłacalna?

   @Czosnek-Pospolity: Przeciez rozbudowuja, tylko idzie to jak krew z nosa.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: ale do wagonu więcej osób nie wejdzie w paryżu niż w warszawie

  •  
   f......t

   -28

   pokaż komentarz

   @ConorMG: To niech jeszcze infrastruktura przegoni. I ogolna mysl urbanistyczna, brak oczojebnych, wiesniackich reklam, koniec z fetyszyzowaniem samochodu, jako glownego srodka komunikacji w miescie.

  •  
   f......t

   -19

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @MaddoxX1911: Ale jest więcej relacji. W każdym razie jak mówiłem w Francji, Londynie czy Berlinie właściwie nie ma zamachów i są to bezpieczne miejsca. Metra to akurat ulubione miejsce zamachów prawacko-narodowych organizacji typu IRA.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot tak działa wolny rynek
   Akurat w Polsce samochody o wiele lepsze niż w Hiszpanii są

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego tramwaje, autobusy, buspasy, cudownie pomyslane sciezko / pasy rowerowe. I oczywiscie kolej podmiejska dojeżdżającą na lotnisko El Prat. Inny swiat.

   @frogfoot: Wnioskuję, że niedawno pierwszy raz opuściłeś swoją wioskę i pojechałeś pracować na budowie na Zachodzie. Z twoich wypowiedzi wynika, że zrobiło to na tobie ogromne wrażenie.

  •  
   f......t

   -27

   pokaż komentarz

   Co do mieszkań to myślę, że są w o wiele gorszym stanie niż polskie

   @ConorMG: Gdzie i ktore konkretnie? Tam blokowiska z wielkiej plyty sa na obrzeżach miasta i mieszka w nich najwieksza biedota. Przecietnego hiszpana stac na zycie w takiej okolicy:

   https://www.google.pl/maps/place/El+Poblenou,+Barcelona,+Prowincja+Barcelona,+Hiszpania/@41.3992716,2.1991006,3a,75y,325.97h,80.65t/data=!3m5!1e1!3m3!1sC7iXhmUOuQ-nmPnoKIi6jA!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DC7iXhmUOuQ-nmPnoKIi6jA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D392%26h%3D106%26yaw%3D222.01328%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!4m5!3m4!1s0x12a4a3154b13aea1:0x7a6055adf5edd733!8m2!3d41.3977365!4d2.2015347

   niska, uporzadkowana zabudowa, piekna siatka jednokierunkowych ulic, pasy dla rowerow, przemyslane miejsca parkingowe + w okolicy tego miejsca jest co najmniej jeden wielopoziomowy parking. Do tego metro i autobusy na wyciagniecie reki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ErikSkurveson zostaw go k@$!a nie widzisz że jest od nas lepszy, ogarnięty, pewnie i kredą potrafi się posługiwać

  •  
   f......t

   -25

   pokaż komentarz

   Akurat w Polsce samochody o wiele lepsze niż w Hiszpanii są

   @ConorMG: No chyba nie. Porownujac to czym jezdzi przecietny hiszpan, do tego czym jezdzi przecietny polak. Nie chce mi sie szukac danych ze srednim wiekiem samochodow na drogach, ale na pewno ostro przegrywamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @merhius: w Zurychu jak się chodzi po ulicach to ludzie są w 80% biali w 15% żółci i w 5% są hindusami - no ale tutaj jak nie pracujesz to nie ma dla Ciebie miejsca, zgadnij kogo tutaj spotyka się rzadziej niż w Warszawie :D

  •  
   m.....s

   -1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  
   m.....s

   +40

   pokaż komentarz

   @frogfoot:

   Leninem nie mam nic wspolnego

   To skończ p!?$?#%ić o państwach bez granic i obywatelach świata bo robisz się bardziej czerwony od indian.
   Najwięcej czasu spędziłem we Francji i Hiszpanii. Architektura - budowane na jedno kopyto domki , po 2 latach nadające się do generalnego remontu. U nas takie rzeczy robiono w latach 70. Robiono lepiej.
   Mentalność - francuzi i belgowie to najgorsze bydło jakie spotkałem w czasie zagranicznych wojaży. Byleby dla mnie, byle nie ten ch$$ z naprzeciwka, niech świat się wali ale to ma być k??#a MOJE. Za to z drugiej strony brytyjczycy którzy nie są angolami - uczynni, nie potrafiący cię zaj$$#ć o 1 franka. Ale to kropla w morzu gówna. Co do polaków za granicą nie miałem z nimi problemów, normalni ludzie chcący iść do przodu.
   Różnice w porównaniu z nami rzeczywiście są. Na minus.
   A skoro zeszliśmy na temat rodzin, to w którym regimencie Armii Czerwonej służyła twoja?

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Ale ty głupiutki, dziennik narodowy tylko przetłumaczył komentarze na polski i wkleił zdjęcie z twittera. Tyle jego udziału w tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot nie chce mi się dyskutować bo widać, że to nie ma sensu
   Pozdrowieniam

  •  
   f......t

   -34

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   3.........s

   +1

   pokaż komentarz

   No tak bo w Metrach na zachodzie codziennie jest mordowane dziesiątki osób xD

   @KochanekAdmina: no i co, że dziennik narodowy? Źródło masz podane, możesz sprawdzić oryginał.

   Po drugie to, że nie ma zabójstw codziennie w metrze, to znaczy, że mają tam raj? Szkoda komentować takie denne posty.

  •  
   w...........a via Android

   +20

   pokaż komentarz

   @frogfoot spodziewałem się lepszej riposty po obiezyswiecie, obywatelu świata, człowieku bez granic

   Nie szkoda ci czasu na pisanie z Polakami? Przecież w tym momencie mógłbyś poszerzać horyzonty xD

  •  

   pokaż komentarz

   To skończ p#??$@!ić o państwach bez granic i obywatelach świata bo robisz się bardziej czerwony od indian.

   @merhius: a co brak granic ma wspólnego z komunizmem czy socjalizmem? Przecież to zupełnie oddzielne kwestie.

  •  
   f......t

   -27

   pokaż komentarz

   To skończ p$%#?!%ić o państwach bez granic i obywatelach świata bo robisz się bardziej czerwony od indian.

   @merhius: To jest przyszlosc, a w zasadzie juz rzeczywistosc, ktorej nie da sie zatrzymac i cofnac. I nie ma to nic wspolnego z ideami komunistow, a z naturalnym rozwojem cywilizacji, technologii i zmianami w mentalnosci.

   Reszty wywodu szkoda komentowac. Bajki o rozpadajacych sie domach, o strasznych belgach i francuzach, a na koncu twoje urojenia o czerwonoarmistach.

  •  
   w...........a via Android

   +7

   pokaż komentarz

   @frogfoot zwykły komuch. Skoro jest możliwość i kogoś stać na samochód to niech jeździ samochodem. Płacisz za komfort nie jezdzenia w jednym wielkim smrodzie zwanym zbiorkomem.

   To tak wygląda nowoczesne i postępowe żyj i daj żyć innym (poza tymi którzy mają inne zdanie)?

  •  
   w...........a via Android

   +5

   pokaż komentarz

   @frogfoot >To jest przyszlosc, a w zasadzie juz rzeczywistosc, ktorej nie da sie zatrzymac i cofnac.

   xD

  •  
   f......t

   -22

   pokaż komentarz

   @woda_gazowana: Na samochod to dzis stac kazdego, bo trupa mozna kupic taniej od roweru. Natomiast zyjac w duzym miejscie widzimisie i wolnosc jednostki nie moze byc na pierwszym miejscu, bo inaczej masz zakorkowane ulice i zawalone chodniki. Dodatkowo planujac i budujac infrastrukture pod auta nie ma miejsca dla efektywnej komunikacji miejskiej, pieszych, czy rowerow, spycha sie ich na margines.

   Pojedz do jakiegos zachodniego miasta i zobacz jak to tam wyglada. Jest spokojniej, bardziej efektywnie i przestrzen miejska jest dla ludzi, a nie aut.

  •  

   pokaż komentarz

   @ConorMG:
   @merhius:
   Panowie dajcie spokój, my robaki nie powinniśmy w ogóle mieć odwagi wchodzić w dysputę z obywatelem świata.
   Czekam tylko na jego zgłoszenie do Sorosowej akcji przyjmowania ciapatych do własnych domów

  •  
   f......t

   -24

   pokaż komentarz

   Nie szkoda ci czasu na pisanie z Polakami?

   @woda_gazowana: A tobie szkoda czasu jak idziesz na wycieczke do ZOO? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   f......t

   -23

   pokaż komentarz

   @woda_gazowana: Co do przyszlosci swiata i zaniku granic, to popatrz jak wielu ludzi juz dzis zyje: Urodzony w Polsce, wychowany w UK, zyjacy i mieszkajacy w Hiszpanii, robiacy zlecenie dla firm z USA / ZEA / Chin.

   Jak w takiej sytuacji mowic o patriotyzmie i zwiazku z krajem? Z ktorym krajem?

   To przyklad wymyslony, ale zeby nie byc goloslownym to spojrz na takiego wykopowego celebryte z bali (czy tam obecnie kuala lumpur), ktory dobrze sie w taki model wpisuje.

  •  
   w...........a via Android

   +7

   pokaż komentarz

   @frogfoot > widzimisie i wolnosc jednostki nie moze byc na pierwszym miejscu,

   No to sam zakończyłeś swój wywód. Rower do piwnicy i na miasto wąchać spaliny.

   Większość woli samochód i większość jeździ samochodami. A masę krytyczna rozstrzelać( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Pojedz do jakiegos zachodniego miasta i zobacz jak to tam wyglada

   Czyli jednak wyjechałeś gdzieś z wioski z Podkarpacia i zachlysnales się mityczna kraina zwaną zachodem. Elo

  •  
   m.....s

   +6

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Właśnie dowiodłeś że nigdy nie ruszyłeś dupska poza swoją gminę (。◕‿‿◕。)
   Nie wciskaj mi że nienawidzę wszystkich obcokrajowców bo pisałem już o szkotach i irlandczykach z którymi do dziś się przyjaźnie i utrzymuję kontakt.
   Tekst o AC był odpowiedzią na dop#$!%%#enie się do mojej rodziny.
   Teksty o państwach bez granic są ogrywane od 500 lat konkretne od odkrycia przez Kolumba nowego świata. Ludzie od zawsze organizowali się wspólnoty od plemion do państw - to jest wyznacznik cywilizacji. "Hippisi" nie mogący się z tym pogodzić(tacy obywatele swiata w wersji neolitycznej) zdychali po max 2 tygodniach w lesie zeżarci przez jakiegos niedźwiedzia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @vitek6: Polecam wyguglowac co o państwach narodowych twierdzili wybitni myśliciele oraz pacyfiści Stalin oraz Lenin.

  •  

   pokaż komentarz

   Źródło masz podane, możesz sprawdzić oryginał.

   @3shortwords: źródło to kolejny prawacki wysryw zalany prawicowo-oszłomowymi komentarzami xD

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam wyguglowac co o państwach narodowych twierdzili wybitni myśliciele oraz pacyfiści Stalin oraz Lenin.

   @merhius: co to ma do rzeczy? Dlaczego nie można być wolnorynkowcem i chcieć braku granic?

  •  
   f......t

   -19

   pokaż komentarz

   Właśnie dowiodłeś że nigdy nie ruszyłeś dupska poza swoją gminę (。◕‿‿◕。)

   @merhius: Fotki mam ci wrzucić, historie lokalizacji google? XD

   Teksty o państwach bez granic są ogrywane od 500 lat konkretne od odkrycia przez Kolumba nowego świata. Ludzie od zawsze organizowali się wspólnoty od plemion do państw - to jest wyznacznik cywilizacji.

   Od plemion, do panstw, a nastepnym etapem bedzie integracja calych regionow, kontynentow, az w koncu, na jakims etapie (setki lat) cala planeta bedzie stanowic jeden organizm.

   Tekst o AC był odpowiedzią na dop#?@!#%enie się do mojej rodziny.

   Nazwales mnie wiesniakiem, wiec ci odpowiedzialem nalezycie.

  •  
   f......t

   -19

   pokaż komentarz

   Większość woli samochód i większość jeździ samochodami.

   @woda_gazowana: I tu dochodzimy do kwesti mentalnosci. Dla polaka robaka auto jest ciagle synonimem statusu i sposobem na pokazanie sie jak to dobrze sie powodzi. Chuj, ze z jednego konca miasta na drugi bedzie jechac ponad godzine - musi byc fura i to zaparkowana zaraz przy wejsciu, co by kazdy widzial.

   Na zachodzie ludzie z tego wyrosli. Traktuja auta albo uzytkowo, albo jako pasje i sposob na rozrywke, ale w obu tych przypadkach nie beda sie pchali do centrum miasta w godzinach szczytu. Popieraja wiec takie rozwiazania, ktore so optymalne - rozbudowe zbiorkomu, sciezki i busspasy, "odzyskiwanie" ulic na potrzeby zycia miejskiego.

   Czyli jednak wyjechałeś gdzieś z wioski z Podkarpacia i zachlysnales się mityczna kraina zwaną zachodem

   Jakbym byl z wioski to bym wlasnie fetyszyzowal samochod, jako jedyny znany mi niezawodny srodek transportu. Zycie w miescie nauczylo mnie, ze czasami szybciej jest dojechac komunikacja (korki + szukanie dobrego miejsca parkingowego), a gdybyśmy wdrazali rozwiazania zachodnie, to by bylo jeszcze lepiej.

   Dla ciebie to moze mityczna kraina, a dla mnie rzeczywistosc ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   Serio, pojedz do takiej Barcelony na dwa tygodnie i powiedza, ze tamtejsze rozwiazania i organizacja sa gorsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: "mam nadzieje że w europie znikna wszystkie państwa" i już wiadomo z kim ma się do czynienia XD dobrze że takich ludzi jak ty się nie bierze na poważnie

   jak jesteś obywatelem świata to zap%@!!%@aj na samolot do usa bez paszportu czy bez jakichkolwiek dokumentów i powiedz na miejscu, że właśnie jesteś "obywatelem świata" i takich rzeczy nie potrzebujesz, spojrzą jak na debila i odeślą cie z lotniska stamtąd skąd przyleciałeś, zawsze mnie niszczą pajace którzy nie są przystosowani do życia w rzeczywistości jakie ich otacza więc wyskakują z jakimiś z dupy ideologiami i przekonaniami typu obywatel kosmosu, obywatel ziemi, obywatel państwa wielkiego potwora spaghetti XD na leczenie takich ludzi już zdecydowanie za późno, ale zawsze dobrze się z takich pośmiać w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   w...........a via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @frogfoot samochód jest po prostu wygodniejszy niż zbiorkom, fakt potwierdzony naukowo

   Epitetami tylko się pograzasz, robaku i uświadamiasz po raz kolejny jak wygląda żywot słoika ze wsi w większym mieście

   Również mogę zucać argumentami z dupy że tu jest lepiej, ale po co?

  •  
   f......t

   -18

   pokaż komentarz

   i już wiadomo z kim ma się do czynienia XD

   @mersi: Z kims kto skonczyl gimbaze, nie zyje w biedackiej Polsce B, tylko jezdzi po swiecie, ma kontakt z ludzmi i kompletnie nie zwraca uwagi na to, co kto ma wpisane w paszporcie.

   Jakbys nie byl ulomny to moze ogarnalbys, ze mam pelna swiadomosc ograniczen administracyjnych i czekam na ich ostateczny koniec. Ja i masa innych, glownie dobrze wyksztalconych ludzi, pracujacych w wysoce wykwalifikowanych zawodach.

   Jakbys ogarnial rzeczywistosc to wiedzialbys, ze w dzisiejszych czasach masa ludzi rodzi sie w kraju A, ksztalci sie w kraju B, a nastepnie mieszka i zyje w kraju C, wykonujac zlecenia dla firm z krajow D, E, F........XYZ.
   Jak w takiej sytuacji postrzegac patriotyzm, z ktorym krajem czuc wiez? Jak inaczej nazwac taka osobe, jezeli nie "obywatelem swiata" (nawet jeeli formalne obywatelstwo/a ma inne)?

   To nie XIX wiek, gdzie ludzie w wiekszosci rodzili sie i umierali w tym samym miasteczku.

  •  
   f......t

   -9

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   m.....s

   +7

   pokaż komentarz

   Od plemion, do panstw, a nastepnym etapem bedzie integracja calych regionow, kontynentow, az w koncu, na jakims etapie (setki lat) cala planeta bedzie stanowic jeden organizm.

   @frogfoot: Menatlność i chęć przynależności spokojnie temu zapobiegnie. Bo przecież Katalonia, Szkocja czy Texas tak bardzo chcą zostać jedną wielką szczęśliwą rodziną ze swoimi sąsiadami, a co dopiero z całym światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Fotek nie wrzucaj, Podkarpacie to nie moje klimaty.
   Samochód ma się po to by mieć trochę niezależności i wolności, a nie wozić się w smrodzie i pocie paryskim metrem z innymi zintegrowanymi obywatelami świata o "ciekawych" zapachach.
   "polaki robaki" widzę że fan Testovirona. Fajnie że już dawno udowodniono że w swoich filmach mówił o swoich największych fanach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   3.........s

   +1

   pokaż komentarz

   źródło to kolejny prawacki wysryw zalany prawicowo-oszłomowymi komentarzami xD

   @KochanekAdmina: lepiej jak urzędy, fontanny, komunikacja publiczna i dzielnice zachodnich miast są zalane gównem twoim zdaniem?

   według mnie to ty jesteś oszołomem, jeśli uważasz, że multukulti jest spoko

  •  
   w...........a via Android

   +3

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   f......t

   -16

   pokaż komentarz

   Menatlność i chęć przynależności spokojnie temu zapobiegnie.

   @merhius: Rownie dobrze moglbys w ten sposob argumentowac to, ze Panstwo polskie nigdy nie powstanie, bo chec przynaleznosci to plemion zyjacych w tym rejonie bedzie zbyt duza.

   Nie widze przeszkod, zeby pod wplywem rozwoju i odpowiedniej inżynierii spolecznej ludzie zaczeli czuc przynaleznosc do wiekszych struktur polityczno spolecznych.

   Samochód ma się po to by mieć trochę niezależności i wolności

   Zabawne, bo ja akurat poczulem wolnosc i swobode po sprzedazy auta. Dojazd w godzinach szczytu mam krotszy, brak zamartwiania sie miejscami parkingowymi, tym ze kogos zastawilem i mnie przerysuje, po poludniu moge sie urwac nad wisle na piwko, spacerkiem przejsc cale bulwary i tam pozegnac sie ze znajomymi.

   W weekendy, na jakies wypady za miasto, to auto jest oczywiscie raczej niezbedne. Albo gdy ktos mieszka na wsi i janusz-bus jezdzi co kilka godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Fotek nie wrzucaj, Podkarpacie to nie moje klimaty.

   Oj tam, nie wstydz sie, masz - poczestuj sie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   źródło: IMG_20170413_162325.jpg

  •  
   f......t

   -14

   pokaż komentarz

   co za frajer, przecież sam krytykuje aż bezpodstawnie całą Polskę

   @woda_gazowana: Gdzie bezpodstawnie cos krytykuje? Jasno i wyraznie napisalem co mi sie nie podoba w planowaniu (a raczej braku), urbanistyce i srodkach transportu, na ktore kladzie sie w polsce nacisk.

   Jak chcesz, to moge ci szczegolow opisac konkretne miejsca w warszawie, ktore bym przeprojektowal, ale watpie, zebys ogarnal.

  •  

   pokaż komentarz

   według mnie to ty jesteś oszołomem, jeśli uważasz, że multukulti jest spoko

   @3shortwords: Każda wielka cywilizacja była multi-kulturowa. Widać po tym jak wygląda hermetyczna Polska, a jak wygląda rozwijając się bogaty zachód.

  •  
   3.........s

   +3

   pokaż komentarz

   Każda wielka cywilizacja była multi-kulturowa.

   @KochanekAdmina: xD jesteś błaznem.

   Były cywilizacje, które były oparte na hierarchii rasowej (np. dolina Indusu lub starożytny Egipt), ale ty nie masz o tym zielonego pojęcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot:
   Przestudiowalem sobie twoje komentarze i żal mi tylko twojej rodziny bo musza mieć z tobą niezły cyrk.
   Mówiąc rodziny mam na myśli rodziców bo kobiety to ty szybko nie znajdziesz
   Nie wołaj bo już lecisz na czarno

  •  
   f......t via Android

   -9

   pokaż komentarz

   @patrykard dzięki wielkie że mnie poinformowałeś o tym, że wrzucasz mnie na czarnolisto. Strasznie mnie to zmartwiło, aż nie jestem w stanie dokończyć posiłku xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ukruszony__kubek: południowy Londyn ma linię tramwajową a do centrum z obrzeży koleją dojechać można z wszystkich kierunków więc fota fake

  •  
   m.....s

   +1

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Na poparcie swej tezy wrzuciłeś zdjęcie z miasta które po Pampelunie jest największym syfem w Hiszpanii XD. Z piękną starówką o zapachu gołębich gówien i marychy.
   Zap%$?%@!ane na busa który jeździ o okreslonej godzinie to nie wolność tylko życie pod dyktando wąsatego Janusza który nim kieruje
   ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście dzielisz ten bus z innymi obywatelami świata którzy potem i syfem tworzą wokół siebie czarnobylską zonę, tylko po ty by krzyknąć "jestem k!!%a wolny!" High-life na pełnej p!@@#ie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: Taa a Japonię podasz za przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @troende: Japonia była niczym dopóki nie otwarła się na inne kultury, głównie zachodu (i głównie pod Amerykańskim butem).

  •  

   pokaż komentarz

   @merhius: @woda_gazowana: @mersi:
   Nie wiem po co z nim dyskutujecie - to troll / propagandzista ew. osoba upośledzona.
   https://www.youtube.com/watch?v=9t6lc_9VWIM

  •  
   f......t via Android

   -5

   pokaż komentarz

   @merhius odchody gołębi i zapach marychy to twoje główne zarzuty odnośnie BCN? Ty jesteś k$##a normalny?

   A busy z januszami za kierownicą to jeżdżą gdzieś na wsi. W mieście są autobusy.

   I nie muszę zap!?%%$%ać nigdzie, bo mieszkam w takim miejscu, że nawet w środku nocy mam autobus co 30 minut. Wieczorem, czyli teraz, mam autobusy / tramwaje co 10-15 minut, a w godzinach szczytu co 10 minut i mniej.

   Dojazd jest wszędzie, w dowolnym miejscu Centrum, Mokotowa, czy Powiśla / Solca mogę być w max trzydzieści parę minut (nocnym zazwyczaj znacie szybciej, na plac bankowy w 15 minut jestem).

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Barcelona to syf i smród. Przereklamowane miasto, które czystością przypomina dworzec centralny 15 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot <polska
   <niemcy
   Echhhh #grammarnazi
   Chyba zamiast Barcelony powinieneś wrócić do podstawówki ;)

  •  
   f......t via Android

   -2

   pokaż komentarz

   @Marian_Koniuszko kolejny k%?@a. Gdzie ty ten straszny brud widziałeś? Masz jakieś fotki?

   Na mnie miasto zrobiło ogromne wrażenie -piękna z zabytkowa architektura w części gotyckiej, przepiękne i zadbane parki (niestety w większości zamykane na noc), klimatyczna, zielona i żywa Las Ramblas i do tego plaża z klubami tuż obok. Czego chcieć więcej?

   No i tak jak już pisałem - świetne skomunikowane miasto, chodniki nie zaj$%$ne autami, organizacja ruchu rowerowego, buspasy. Wszystko przemyślane i płynne. Zwiedzanie tego miasta z buta to była czysta przyjemność.

   Pokaż mi inne, najlepiej Polskie miasto, które nie jest tak przereklamowane i bardziej warte odwiedzenia. W szerokiego interesują mnie zabytki i całe dzielnice ze stara zabudową. Fajnie też jakby była duża plaża ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Masz jakieś fotki?
   @frogfoot: chłopie, ja rozumiem, że pokochałeś Barcelonę, bo pierwszy raz się za granice wyrwałeś, ale po pierwsze znam to miasto z innej perspektywy niż ty, bo mieszkałem tam przez 3 miesiące. Tydzień wystarczy aby przestać się nim zachwycać. Komunikacji nie oceniam, bo to nie jest coś, czym warto się zachwycać. Jeśli jeździsz na co dzień PKS to faktycznie komunikacja w Barcelonie może robić na tobie wrażanie. Moim zdaniem Berlin czy Monachium nie odstaje.

   chodniki nie zaj%#$ne autami
   na Las Ramblas faktycznie nie ma ich zbyt wiele ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Fajnie też jakby była duża plaża
   I może kolej linowa i katedra? Co powiesz na Genewę?( ͡º ͜ʖ͡º)

   W szerokiego interesują mnie zabytki i całe dzielnice ze stara zabudową.
   Ale zabudowa ma być taka jak w Barcelonie czy dopuszczasz delikatne różnice w architekturze? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli tak, to polecam Trinidad na Kubie. Co prawda nie ma tam buspasów, ani wielu ścieżek rowerowych ale jestem pewien, że nawet tak wyrafinowanemu podróżnikowi jak ty spodoba się tamtejsza plaża i klimat tego miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   @ukruszony__kubek: @ukruszony__kubek: Zabawne. W Nowym Jorku poza metrem jeździ też Amrak Train i Path Train.

   źródło: stmedia.startribune.com

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Barcelona nie zostala zbombardowana i spalona, a ich "socjalizm" był tak daleki od naszego.

   Do tego Gaudi. I duma narodowa.

   Ciężko porównywać te dwa miasta, zarówno mentalnie, jak i wizerunkowo!

  •  

   pokaż komentarz

   Każda wielka cywilizacja była multi-kulturowa.

   @KochanekAdmina: Zgadzam się, zadziwia mnie że oni nadal myślą że Polacy sami będą w stanie konkurować z bardziej rozwiniętymi społeczeństwami sami, forsując ten monokulturowy i monoetniczny "porządek". Nikt nie jest w stanie egzystować samodzielnie i kraje które są teraz na szczycie wiedzą to najlepiej.

   W tej chwili obserwujemy konflikty m. in. między kulturą chrześcijańską a islamem, więc w interesie ludzi o prawicowych poglądach powinno być teoretycznie to, żeby chrześcijanie trzymali się razem w Europie. Jak jest w rzeczywistości? Wystarczy poczytać komentarze, dla nich niemieccy chrześcijanie to już przeciwnicy. Boją się migracji z Ukrainy, mimo że tam jest bardzo niewiele różnic kulturowych.

   Zanik państw narodowych powinien przyjść jak najszybciej, i to w naszym interesie. Jeśli kultura europejska ma przetrwać to właśnie jako zjednoczone społeczeństwo oparte na chrześcijaństwie. Ta inicjatywa jest w końcu od dawna, od czasów reformy każdy ma angielski w szkole, program Erasums pozwala na to żeby poznać nowych ludzi ze środowisk akademickich, fundusze unijne pozwalają na własny start-up. Trzeba zacząć myśleć globalnie a nie tylko na płaszczyźnie Polska w opozycji do reszty świata.

  •  
   f......t

   0

   pokaż komentarz

   znam to miasto z innej perspektywy niż ty

   @Marian_Koniuszko: Robola mieszkajacego na biednych przedmiesciach wsrod czarnych?

   Komunikacji nie oceniam, bo to nie jest coś, czym warto się zachwycać.

   I tu sie k%?!a mylisz. To, w jaki sposob rozwiazano komunikacje i jaka filozofia przyswiecala w organizacji transportu ma decydujace znaczenie dla tego, jak bedzie wygladac miasto, jaki bedzie miec klimat, jak bedzie zyc.

   Jezeli stawia sie nacisk na transport samochodem i komunikacja lezy, to masz takie potworki jak w USA - betonowe dzungle, parkingi i wielopasmowe trasy przechodzace przez centrum. Brak zdrowego i normalnego zycia miejskiego.
   Z drugiej strony, jezeli nacisk jest na zbiorkom i ograniczenie roli samochodow, to miasto zyje i jak grzyby po deszczu powstaja wlasnie takie klimatyczne lokacje, jak Ramblas.

   Nie jestem jakims eko oszolomem i sam samochod do niedawna posiadalem (i bede jeszcze w przyszlosci posiadac nie jeden, bo autka lubie i postrzegam jako cos wiecej, niz tylko srodek transportu), natomiast trzeba trzezwo spojrzec na rzeczywistosc i zadac sobie pytanie - w jakim miescie chce zyc. Bez ograniczenia ruchu pojazdow nie masz szans na "spacerowe" centrum, pelne kawiarni, czy jakis atrakcji, bo miejsce zajma cztery (albo wiecej) pasy.

   Jeśli tak, to polecam Trinidad na Kubie

   Fajnie taki trzeci swiat odwiedzic, ale Barcelona jednak dla mnie wygrywa jako potencjalne miejsce do zycia.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Prawda, komunikacja to podstawa. Odwiedzając Polskę zawsze zadziwia mnie że kraj który ma jeszcze dużo do nadrobienia intelektualnie i bardziej ograniczone zasoby (m. in. benzynę) ma czas i hajs na stanie w korkach. W berlińskim metrze duży odsetek ludzi czyta książki, przegląda newsy na smartfonie, dużo pisze na WhatsAppie, nawet niektóre starsze osoby grają w proste gry typu kulki, pinball etc. ;)

   W tym czasie w Polsce ludzie stoją w korkach a w MPK tylko studenci i starsze osoby -.-

  •  
   f......t

   -1

   pokaż komentarz

   W tym czasie w Polsce ludzie stoją w korkach a w MPK tylko studenci i starsze osoby -.-

   @Aarlan: No nie do konca, przynajmniej w warszawie. Sa takie miejsca (mordor), gdzie juz zostala przekroczona masa krytyczna i autem tam nie da rady wjechac, bo raz, ze korki, a dwa brak miejsc parkingowych dla pracownikow nizszego szczebla. Przy czym tam sytuacja jest szczegolna i po czesci wynika z faktu, ze budujac te biurowce nikt nie pomyslal o o ruzbudowie infrastruktury. Teraz dopiero rozbudowuja domaniewska, wstrzymano juz ruch tramwajowy, a niedlugo w ogole ulice zamkna - nawet nie chce myslec co sie bedzie odp?!$?!%ac xD

   http://natemat.pl/97731,ucieczka-bialych-kolnierzykow-mordor-na-domaniewskiej-potrafi-wykonczyc
   http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,20584722,mordor-rok-bez-tramwajow-ztm-warszawa-dojezdzajcie-metrem.html

  •  

   pokaż komentarz

   k$@!a mylisz.
   @frogfoot: przede wszystkim, Wykop to nie ośka, nikomu takie słownictwo tu nie imponuje. Co gorsza, utwierdza twoich rozmówców w przekonaniu, że dyskutują z jakimś Sebą. Zachowaj przynajmniej pozory.
   W ogóle, to niepotrzebnie się tak mocno angażujesz emocjonalnie w ten temat. Rozumiem, że Barcelona ci się podoba, bo jest względnie tanio, ciepło, jest metro, ścieżki rowerowe, zabytkowa architektura i plaża.

   Jak się Barcelonę poznaje jako turysta to można się nią zachwycić, tak jak i La Ramblą. Ale ta ulica to takie ichnie Krupówki. Raz przejdziesz i zapomnisz. Nic nadzwyczajnego, drożyzna i kiepskie żarcie, a La Boqueria to lep na turystów, którzy lubią przepłacić 3 razy za owoce. Wejdź w jakąś boczną ulicę to puścisz pawia. Ale uwaga! Nie twierdzę, że wszędzie jest syf (choć w gówno na chodniku łatwiej wdepnąć niż w Polsce). Zejdź ze szlaku turystycznego, to przestaniesz się zachwycać. Zobaczysz, że nie jest to nadzwyczajne miasto, że i tam oberwiesz w mordę na ulicy, że śmieci walają się po trawnikach i chodnikach, grasują bezdomni i złodzieje, że nie znajdziesz wolnego miejsca parkingowego, w metrze jest duszno i ciasno, na plaży syf większy niż pod Poniatowskim itd.

   W Warszawie na starówce też jest ładnie, ale co z tego skoro 90% miasta tak nie wygląda? A co do komunikacji, to niczym się ona nie wyróżnia na tle innych europejskich miast. A jeżeli w Warszawie powstanie tyle linii metra co w Barcelonie lub chociaż połowa, to będzie można szukać porównania, choć Warszawa i tak przegra wyglądem.

   Barcelona jednak dla mnie wygrywa jako potencjalne miejsce do życia.
   To ja wolę Tarragonę - czysto, ładnie, też jest plaża i mniej turystów.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna

Dodany przez:

avatar barbara-boczek dołączyła
1368 wykopali 398 zakopali 77 tys. wyświetleń