•  

  pokaż komentarz

  W ten sposób ruska propaganda skłóca nas Polaków i naszych sąsiadów tworząc zakłamane wiadomości. Obnaża to prawdę o tym jak wrogi do nas stosunek ma Rosja i jak bardzo chce abyśmy mieli złe stosunki ze wszystkimi wokoło nas.

  Ruskie trolle i ruska agentura pokroju Olszańskiego vel Jabłonowskiego nadal będą kłamać prosto w oczy i mamić niewykształconych ludzi o rzekomej przyjaźni polsko-rosyjskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny11palcow: ani niema przyjaźni polsko-rosyjskiej ani polsko-ukraińskiej, należy o tym pamiętać, żeby nie przesadzać w drugą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: wychodząc z takiego założenia nigdy jej nie będzie. Więc to nie jest najlepsze założenie.

  •  

   pokaż komentarz

   W ten sposób ruska propaganda skłóca nas Polaków i naszych sąsiadów tworząc zakłamane wiadomości.
   @johny11palcow: To raczej propaganda na własne podwórko, bo ani Polacy, ani tym bardziej Ukraińcy, nie słuchają rosyjskich wiadomości... niemniej wynika z tego jedna informacja, nasza sztama staje im ością w gardle... i bardzo dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: xD
   @bonno: państwa nie mają przyjaciół, tylko interesy zrozumcie to głupi ludzie wreszcie, nawet Ukraińcy to chyba wiedzą, tylko w Polsce cały czas pieprzenie o przyjaźniach między państwami.

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: A Kissinger ma monopol na prawdę. Wiem, wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   państwa nie mają przyjaciół, tylko interesy zrozumcie to głupi ludzie wreszcie, nawet Ukraińcy to chyba wiedzą, tylko w Polsce cały czas pieprzenie o przyjaźniach między państwami.
   @turok2016: A Ty zrozum wreszcie, że przyjaźń z Ukrainą to dla Polski interes. Zrozum wreszcie, że w dyplomacji nie mówi się wprost "wspieramy Was, bo zależy na tym, by mieć porządną strefę buforową między nami i Rosją, a i z wdzięczności uzupełniacie luki w naszym rynku pracy, a poza tym może w przyszłości będziecie dla nas fajnym rynkiem zbytu" tylko "lubimy Was, bracia Ukraińcy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ukraińcy jako uzupełnienie rynku pracy w Polsce xD no ekstra, zarabiają hajs u nas i wysyłają na Ukrainę, super interes, Polska jest jeszcze nie jest na tym poziomie aby potrzebować pracowników którzy w większości wywożą hajs, ale żyj sobie w wykopowym i medialnym śnie. Ja nie mówię, że z Ukrainą mamy iść na wojnę ale jak robią coś w naszym interesie to popierać a jak nie to kopać w dupę a nie albo lubimy albo nie, tak samo z Rosją tam gdzie się zgadzamy to współpraca tam gdzie są zgrzyty to ostra reakcja a tutaj jest wielce przeświadczenie, że Rosję nienawidzić, Ukrainę kochać.

  •  

   pokaż komentarz

   Ukraińcy jako uzupełnienie rynku pracy w Polsce xD no ekstra, zarabiają hajs u nas i wysyłają na Ukrainę, super interes, (...)
   @turok2016: Mądrości człowieka nieskalanego pracą. W każdym razie, może Cię to zdziwi, ale robota nie polega na tym, że dostajesz hajsy za siedzenie osiem godzin dziennie i wyczekiwanie pierwszego. Jak Twoi rodzice znikają z domu między 8:00, a 16:00 to nie po to, by posiedzieć w innym miejscu, ale po to, by wytworzyć jakieś dobra czy realizować jakieś usługi i to też ma swoją wartość, z której część trafia do nich, część do państwa, a część do pracodawcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: no tak, bo po co zapłacić więcej Polakowi który wyda praktycznie wszystko w kraju, lepiej zapłacić trochę mniej Ukraińcowi który wyda w Polsce tylko część a resztę wyśle do swojej rodziny, co jest naturalne, jednak mało korzystne. No ale czego spodziewać się po wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno a po co nam przyjazn z wrogami? Zeby znowu nas mordowali?

  •  

   pokaż komentarz

   no tak, bo po co zapłacić więcej Polakowi który wyda praktycznie wszystko w kraju, lepiej zapłacić trochę mniej Ukraińcowi który wyda w Polsce tylko część a resztę wyśle do swojej rodziny, (...)
   @turok2016: Bo spadają koszty pracodawcy, a to od tego czy mu się opłaca zależy przede wszystkim to czy w ogóle będzie praca? Dorośniesz to zrozumiesz. Poza tym może i pracodawcy woleliby dać więcej, ale Polakowi, tylko cały szkopuł w tym, że często nie jest to możliwe. Wszystko przez bardzo niskie bezrobocie, średnia dla całej Polski to coś koło 8%, ale oni pracują głównie w metropoliach, w których jest jeszcze mniejsze, taki Poznań, 1.9%.

  •  
   T.....5

   +4

   pokaż komentarz

   W ten sposób ruska propaganda skłóca nas Polaków i naszych sąsiadów tworząc zakłamane wiadomości.

   @johny11palcow: Nie zapominaj, że ta manipulacja atakuje nas dwóch stron, bo pięknie wpisuje się w lewicową narrację dla Zachodu, o strasznej ksenofobii wśród Polaków. Kilka dni temu TVN grzmiał o tym jak strasznie obcokrajowcy mają u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: Nie. Przyjaźń z Ukrainą jest nam po to, że lepiej mieć przyjaciół niż wrogów. Logika.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno powiedz to im gdy odradzaja kult UPA ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   r........7 via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @bonno na razie ukraińcy nie zrobili nic by mieć naszą przyjaźń. Z nimi to jak w patologicznej rodzinie, litujemy się nad nimi a z ich strony coraz większe roszczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: xD a ile wynosi realne bezrobocie? I tak brakuje ludzi do pracy iż w Poznaniu oferują około 14-15zł/BRUTTO za godzinę pracy, a jeszcze niedawno płacz był w mediach jak to płaca minimalna w wysokości 13zł/BRUTTO dobije biznes, więc naprawdę bardzo widać jak brakuje w Polsce pracowników.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: Bo historia UPA nie jest czarnobiała. Dla nich ważne jest to, że walczyli o wolność i niepodległość Ukrainy. Dla Ciebie, że doszło do mordów.

   Zresztą to trochę jak z naszymi Wyklętymi, którzy w Polsce są święci, ale ciekawe co myślą o nich białorusini.

   Historia okolicy nie jest prosta.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny11palcow:
   dokładnie nagle znikąd z każdej strony o banderowcach, a lata temu tego wogóle nie było, cieszmy się że mamy Ukraińców bo to zawsze jakiś argument, gdy każą nam wziąć przybyszów na pontonach...

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: No tak, w końcu tyle lat traktowalismy ich jak podludzi, że mogliby w końcu pokazać, że nas lubią. Historia pokazuje, że my też nie byliśmy specjalnie fair wobec ludności zamieszkującej ziemie nazywane teraz Ukrainą. Polecam się zapoznać np. z genezą powstać kozackich.

   Swoją drogą, Twoja wypowiedź wpisuje się idealnie w rosyjską propagandę - już to powinno zmusić do zastanowienia.

  •  
   r........7 via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @bonno Uważasz więc że Niemcy i Sowieci mordowali Polaków bo walczylii o wolność? Poczytaj wspomnienia Wołyniaków to zobaczysz jak ta walka o wolność wyglądała.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno walczyli o wolnosc brutalnie mordujac tysiace Polskich cywilow? a to spoko tak? Powinienes dostac za to wszystko bana.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno walczyli o wolnosc brutalnie mordujac tysiace Polskich cywilow? a to spoko tak? Powinienes dostac za to wszystko bana ukrainski trolu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: Gdzie Ty zjechałeś z tą rozmową? Ja mówiłem o UPA, czyli Ukraińskich narodowcach, którzy chcieli stworzyć monoetniczne państwo Ukraińskie. Paaanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno: Nie łudź się powiem ci tak zapewne ani za twojego ani za mojego życia nie będzie zgody ani przyjaźni pomiędzy naszymi narodami czy to z Rosją czy z Niemcami czy z Ukrainą,te rany są za świeże potrzeba czasu dużo czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @AmGreg: No tak. To byli nacjonaliści, chcieli prawdziwej Ukrainy z samymi Ukraińcami i walczyli o jej niepodległość i wolność. Myślisz, że jak ta historia wyglądała z ich punktu widzenia?

   Nigdzie nie oceniłem, że to spoko. Zwracam uwagę, że Ukraina mówi o UPA w kontekście walki o niepodległość. Tak samo jak Polska mówi o Wyklętych w kontekście walki z komunistami (a nie mordach na miejszości białoruskiej).

  •  
   r........7 via Android

   +2

   pokaż komentarz

   @bonno Nie jestem ani za jednymi ani za drugimi.

   @bonno Polacy nie mordowali ich kobiet i dzieci. Ukraińcy bestialsko mordowali nawet swoich którzy pomagali Polakom. Dokształć się najpierw z historii kresów a póżniej mnie wpisuj w jakąkolwiek poza polską propagandę. Chyba że jesteś którymś z ukraińskich troli rezydentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: Zgadzam się. Ale nie pomagasz im się goić swoją postawą.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno "chcieli prawdziwej Ukrainy z samymi Ukraińcami" smiech putina xD

  •  
   r........7 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @bonno czytałem to już dawno a coś więcej? W kólłko się tym burym masturbuje wyborcza i ospenopodbni.

  •  
   r........7 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @bonno z tego co pamiętam ofiarami byli Białorusini i działo się to po wojnie. Podaj mi przykłady mordów na kresach jakich dokonywali Polacy na twoich przyjaciołach w czasie II RP.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno: To już nie zależy ode mnie tylko od przyszłych pokoleń no i od sytuacji w kraju jeżeli będzie sprzyjająca to do pojednania dojdzie szybciej ale to nie tylko kwestia naszego wysiłku tamte narody również muszą w pewien sposób dojrzeć i do tego dążyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: Za mało mordów? No to jeszcze kilka:

   23.06.1944 oddział Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” wymordował we wsi Dubinki 27 osób w tym kobiety i dzieci. Ofiarą zbrodniarzy padła między innymi Anna Górska z 4 letnim synem.
   13.04.1945 w miejscowości Horeszkowice oddział NSZ„Sokoła” wymordował 8 przesiedleńców w tym ciężarną kobietę, którą zakopano żywcem.
   11.05.1945 oddział Zygmunta Błażejewicza ps. „Zygmunt” spalił wieś Wiluki
   27.05.45 w Przedborzu oddział NSZ Władysława Kołacińskiego ps. „Żbik” zamordował 9 ocalałych Żydów w tym kobietę i dziecko.
   08.06.1945 oddział NSZ „Szarego” w miejscowości Wierzchowiny wymordował 194 osoby w tym 45 mężczyzn, 84 kobiety i 65 dzieci poniżej 11 lat. Najstarsza ofiara miała 92 lata, najmłodsza 2 tygodnie.
   08.07.45 w Opocznie zamordowano 3 Żydów, w tym jednego ocalałego z Auschwitz.

   @AmGreg: No, tak było, co poradzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: Widzisz, ja się zgadzam z jednym wyjątkiem. Uważam, że to też zależy od nas - od Ciebie, ode mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: Masz rację, lecz z jednym wyjątkiem. Jest jedna przyjaźń, przyjaźń polsko-węgierska.

  •  
   r........7 via Android

   +3

   pokaż komentarz

   @bonno napisz o mordach jakich dokonywali Polacy na twoich przyjaciołach w czasie II RP, ja znam dość dobrze historię Polski zwłaszcza ostatnie 100 lat, więc oświeć mnie czym kobiety i dzieci z kresów zasłużyły sobie u twoich przyjaciół na gwałty, palenie żywcem, rozwalanie siekierą itd.

  •  

   pokaż komentarz

   xD a ile wynosi realne bezrobocie?
   @turok2016: Jeśli to nie jest realne bezrobocie to proszę... opowiedz nam jak powinno się je liczyć. Słucham, chętnie posłucham osoby mądrzejszej niż wszyscy eksperci GUS razem wzięci ( ͡º ͜ʖ͡º) A jeszcze lepiej jakbym usłyszał prawdę, czyli "mam zabetonowany pogląd, że Ukraińcy to zło, Janusze nie chcą płacić rodakom, a Polacy są naiwni jeśli chodzi o dyplomację i żadne fakty tego nie zmienią!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @krampus0101: Dzięki za słowa uznania i followa, kumplu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalski37: Słuchaj, ja tu nikogo nie porównuję, tylko chcę powiedzieć, że nikt nie jest bez winy i mamy skomplikowaną historię. Jeżeli tak Ci to ciąży - Twoja sprawa, rozliczaj sobie mentalnie Ukrainę do woli. Ale moim zdaniem to po prostu droga prowadząca do nikąd. I to wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: Nie ma przyjazni polsko-ukrainskiej ale w konflikcie rosyjsko-ukrainskim wspierac trzeba ukraincow, slaba rosja = silna Polska

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno: Każdy ma prawo do swojego zdania ale powiedz mi jeżeli będziesz mieć dziecko czy będziesz chciał aby znało historie tego kraju zapewne tak,jeżeli w przeciągu następnych dwudziestu lat (jeżeli Polska jeszcze będzie istniała)
   nie wiele się zmieni w gospodarce,polityce,ekonomi,prawie,sądownictwie etc naszego kraju to dziecko zapewne
   będzie dopatrywało się winnego takiego stanu rzeczy,jedyne w czym cie poprę to w tym że naszym zadaniem jest
   skupienie się naprawię naszego państwa Aby następne pokolenia mogły skupić się na naprawie naszych stosunków dyplomatycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: Jeśli to nie jest realne bezrobocie to proszę... opowiedz nam jak powinno się je liczyć. Słucham, chętnie posłucham osoby mądrzejszej niż wszyscy eksperci GUS razem wzięci ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @Nicolai: człowieku weź się nie kompromituj xD to bezrobocie podawane przez GUS to bezrobotni zarejestrowani, a ile jest osób niezarejestrowanych? No więc do tych statystyk należy podchodzić z bardzo dużą rezerwą, ale skąd ludzie tacy jak tym mogą o tym wiedzieć, tak samo średnie wynagrodzenie nie przedstawia w żaden sposób realnych zarobków.

  •  
   r........7 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @bonno Widzisz ja nie należe do ludzi którzy jak im plują w twarz to udaje że to deszcz. Ty widać tak masz. Ja rozumiem że ukraina nam jest potrzebna jako bufor. Ale na naszych zasadach a nie ich. To oni maja problem nie my. I musi się znaleźć jakiś polityk w Polsce który chluśnie ich kubłem zimnej wody, żeby zrozumieli gdzie ich miejsce. Żeby później tacy jak ty nie bredzili głupot o przyjążni z nimi. Nie ma przyjaźni na siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kosecki: wspierać należy też mądrze i z głową a nie na złość Polski, zgadzam się, że należy kierować się interesem Polski ale nie zawsze najlepszym interesem Polski jest kopanie z Rosjanami, przyjmowanie Czeczenów tylko na "złość" Rosji pomysłem dobrym nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale na naszych zasadach a nie ich. To oni maja problem nie my.

   @rafalski37 No ja akurat uważam, że jeżeli mamy się szanować i lubić z kimkolwiek, to zasady musimy wypracować wspólnie. Ty za to, masz problem kontroli, a to nie pomaga ani w dyplomacji, ani w interesach.

  •  

   pokaż komentarz

   człowieku weź się nie kompromituj xD
   @turok2016: A więc przyjąłeś tą taktykę? Kiedy kończą się argumenty, zaczyna się prywata? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   to bezrobocie podawane przez GUS to bezrobotni zarejestrowani, a ile jest osób niezarejestrowanych?
   Ale Ty masz świadomość, że status bezrobotnego jest na tyle korzystny (zasiłki, ubezpieczenie, itd.), że osoby bezrobotne, ale nie zarejestrowane są marginesem, ale odwrotne przypadki (pracujące, ale udające bezrobotne) są o wiele częstszym przypadkiem, przez co GUS jak już przeszacowuje? Nie wierzysz? No to łap to... Eurostat stosuje metodę BAEL i im wychodzi 7% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: xD ja nie wierze z kim ja dyskutuje, weź się człowieku doinformuj. Z urzędu dostajesz tylko i wyłącznie ubezpieczenie zdrowotne ale się zgłaszać na wizyty musisz i szukać aktywnie pracy. Jakie zasiłki człowieku? Zasiłek dostajesz jeden około 500zł i to tylko przez 180 dni pod warunkiem, że wcześniej przepracowałeś 18 miesięcy na umowę o pracę na cały etat i sam się nie zwolniłeś tylko pracodawca wypowiedział ci umowę albo nie przedłużył.
   Praktycznie więc dostajesz na dłużej tylko i wyłącznie ubezpieczenie zdrowotne więc gadanie o zasiłkach, ubezpieczeniu itd jest śmieszne, ale cóż człowiek który nigdy nie miał okazji pracować albo szukać pracy może o tym cokolwiek wiedzieć.
   Nie jest to prywata ale jak człowiek który nie zna podstaw wypowiada się w temacie?

  •  

   pokaż komentarz

   @johny11palcow: Ale skad masz pewnosc ze pobita dziewczyna nie byla Ukrainka, z pochodzenia? W Polsce znajduja sie dzieci roznych rodzicow, mowia po polsku tak jakby to byl ich pierwszy jezyk i sa nie do odroznienia, To ze na filmie nie padaja okreslenia ty Ukrainko czy ty banderowko to nie dowod ze dziewczyna nie jest pochodzenia ukraiskiego, Ty Polko do niej tez nikt nie mowi, ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   czytałem to już dawno a coś więcej? W kólłko się tym burym masturbuje wyborcza i ospenopodbni.

   @rafalski37: Nie, żebym się opowiadał po stronie ukraińskiej, ale ostatnio czytałem o zbrodni w Sahryniu. Poczytaj sobie o tym chociaż w Wikipedii, choć jest więcej źródeł na ten temat. To nie ta skala, co Wołyń, ale jednak się wydarzyło.

  •  

   pokaż komentarz

   Z urzędu dostajesz tylko i wyłącznie ubezpieczenie zdrowotne (...)
   @turok2016: Ano tak... po co bezrobotnemu czy pracującemu na czarno ubezpieczenie zdrowotne? Masz rację... nie ma sensu się zapisywać.

   Zasiłek dostajesz jeden około 500zł i to tylko przez 180 dni pod warunkiem, że wcześniej przepracowałeś 18 miesięcy na umowę o pracę na cały etat i sam się nie zwolniłeś tylko pracodawca wypowiedział ci umowę albo nie przedłużył.
   Nie 500zł, a 831 przez pierwsze trzy miesiące i 652 przez kolejne. Nie przez 180 dni, a w okresie od 6 do 12 miesięcy... tylko z tym warunkiem się nie myślisz. Skomentuję to tak:

   xD ja nie wierze z kim ja dyskutuje, weź się człowieku doinformuj.
   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Poza tym... nawet jakby to było tylko 500 zł przez 3 miechy to i tak opłacałoby się brać, zwłaszcza jeśli w pakiecie jest ubezpieczenie za frajer.

   ale się zgłaszać na wizyty musisz i szukać aktywnie pracy.
   Nie muszę nic od siebie dodawać, w momencie napisania wytłuszczonego fragmentu zakończyłeś dyskusję. Bym odpisał dalej, ale po co? Sam się zaorałeś, ja już tu nie jestem potrzebny, pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: 180 dni to 6 miesięcy geniuszu i to jest kwota BRUTTO, a żeby dostawać przez 12 miesięcy to trzeba spełnić dodatkowe warunki na które duża część osób się nie łapie i zawsze bezrobocie realne jest wyższe niż to zarejestrowane, poszukaj nawet w internecie, nawet państwo to przyjazne. I nigdzie nie napisałem, że 500zł tylko około 500zł, bliżej może temu do 600zł. Słucham ciebie bardzo jakie to jeszcze zasiłki się dostaje i inne bonusy dla których warto być zarejestrowanym?

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: Nie ma wogole jakiejkolwiek przyjazni w polityce, sa tylko interesy, Mysle ze fenomen naszych braci Wegrow polega na tym ze nam i im przez wieki sie zawsze oplacalo przyjaznic. ale kazdy robil przy tym swoja polityke, bo popatrzmy na wojne polsko bolszewicka dali nam cala swoja amunicje kuchnie polowe itd, ale czyz nie zdawali sobie sprawe ze Rosja Bolszewicka po oswobodzeniu Polski ot tyranii krwawych kapitalistow swoj zagon posle na kolejne panstwo np Wegry ? Wiec lepiej dozbroic nas nizli samemu ginac, Tak glosno mysle

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: Widzisz masz bledne myslenie bo rosjanie kopia nas od 1772 roku i rozumieja jak geopolityka wyglada i ze to Polska jest dla nich najwiekszym zagrozeniem we wschodniej europie, zreszta nauczyli sie na bledach po tym jak Polska jako jedyna zdobyla moskwe w 1610 wiec juz wiedzieli ze Polska musi byc gnebiona zeby to sie nie powtorzylo. Slaba rosja = silna Polska bo to my jestesmy najbardziej rozwinietym panstwem we wschodniej europie i jezeli rosja bylaby slaba to wszystkie panstwa z regionu zwracaja sie w nasza strone, teoretycznie tak jak Polska jest dla niemcow pol kolonia gdzie mamy ich banki/sklepy markety/media w Polsce tak samo Polskie banki/sklepy/media mogloby byc na Ukrainie I Bialorusi no ale wlasnie silna rosja nam w tym przeszkadza, dlatego czym szybciej kazdy Polak zrozumie ze rosja jest naszym najgorszym przeklestwem tym lepiej dla nas :p a niech sobie krzycza ze jestesmy rusofobami.

  •  

   pokaż komentarz

   180 dni to 6 miesięcy geniuszu i to jest kwota BRUTTO, (...)
   @turok2016: Nie ma to jak czepiać się chochlika drukarskiego, który nie zdążyłem zedytować, bo odpowiedziałeś, ale mniejsza... my o netto gadaliśmy? Fajnie, ale nie... bo wychodzi odpowiednio 717 i 572 zł.

   (...) i zawsze bezrobocie realne jest wyższe niż to zarejestrowane, poszukaj nawet w internecie, nawet państwo to przyjazne.
   Facet... ja Ci dane Eurostatu przesłałem, a Ty nadal swoje. Jak GUS się myli, Eurostat się myli to kto ma rację? Ty? Weź, bo zabiję Cię śmiechem... poza tym pokaż mi te dane z Internetu, bo nie jestem tak bystry jak Ty i nie potrafię znaleźć te jedyne, słuszne, prawdziwe i realne statystyki. Nie zrobisz tego, bo wiesz, że wpis z g-blogu jest mniej warty niż portal branżowy powołujący się na europejskie centrum analityczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   I nigdzie nie napisałem, że 500zł tylko około 500zł, bliżej może temu do 600zł.
   Czyli, że "około 500zł" = "prawie 600"? To tak jak powiedzieć "mam prawie dwa metry, czyli 1.75m". Ten moment kiedy nie ma już sensu dalej się pogrążać, ale idziesz w zaparte. "Okicham się, ale nie przyznam mu racji", co?

   Słucham ciebie bardzo jakie to jeszcze zasiłki się dostaje i inne bonusy dla których warto być zarejestrowanym?
   Proszę. Do tego dochodzą programy zależne od gminy takie jak dofinansowanie na pierwszą firmę (zwykle koło 20 tysi).

  •  

   pokaż komentarz

   @johny11palcow: Dobrze gadasz, barman, lać mu polskiej wódki! Ruską to można pić jak nie ma innej a tak to do odkażania (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: > Facet... ja Ci dane Eurostatu przesłałem, a Ty nadal swoje. Jak GUS się myli, Eurostat się myli to kto ma rację? Ty? Weź, bo zabiję Cię śmiechem...

   Witamy w dorosłym życiu.

   Czyli, że "około 500zł" = "prawie 600"? Ten moment kiedy nie ma już sensu dalej się pogrążać, ale idziesz w zaparte. "Okicham się, ale nie przyznam mu racji", co?

   Kojarzyłem wysokość zasiłku około 560zł, więc z automatu napisałem około 500 a nie 600, normalne.

   Czyli, że "około 500zł" = "prawie 600"? Ten moment kiedy nie ma już sensu dalej się pogrążać, ale idziesz w zaparte. "Okicham się, ale nie przyznam mu racji", co?

   I co to ma się do tych słynnych wykopowych zasiłków które dostaje się za nic nie robienie? To nie jest hajs na przeżarcie a na zakup sprzętu i otworzenie działalności gospodarczej, prowadzić musisz przez rok, jak wcześniej zamkniesz to zwracasz całość, no i tej kasy nie możesz wziąć na opłacenie ZUSu i innych wydatków więc to przeciętnemu bezrobotnemu tyle daje co nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: a i po wzięciu tej dotacji jak prowadzisz swoją firmę to nie możesz w innym miejscu pracować, więc przez ten czas gdy założysz firmę musisz znaleźć hajs na ZUS i inne opłaty lub mieć już zgromadzony zapas kwoty na rok działalności gospodarczej.

  •  

   pokaż komentarz

   Witamy w dorosłym życiu.
   @turok2016: Um... cokolwiek?

   Kojarzyłem wysokość zasiłku około 560zł, więc z automatu napisałem około 500 a nie 600, normalne.
   Tak, tak... oczywiście.

   a i po wzięciu tej dotacji jak prowadzisz swoją firmę to nie możesz w innym miejscu pracować, (...)
   Dobra, poddaję się. Ty nie masz zielonego pojęcia o czym gadasz. B2B, mówi Ci to coś? Rozliczasz się z pracodawcami nie na podstawie umowy o pracę, a FV. Dobra, nauczyłem Cię czegoś, teraz podziękuj, przestań pisać głupoty w tematach, których nie znasz i poczytaj sobie o rynku pracy.

   I co to ma się do tych słynnych wykopowych zasiłków które dostaje się za nic nie robienie?
   Po pierwsze rozmawialiśmy o kasie dla bezrobotnych, więc nie liczyłem 500+, dodatków wychowawczych czy zasiłków dla samotnych matek. Po drugie naprawdę myślałeś, że dam się złapać na tak chamską próbę zmiany tematu? Dobra, dajesz te linki, bo dalej nie czytam i nie odpowiadam...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: http://prostaekonomia.pl/jak-liczone-jest-bezrobocie-w-polsce/ proszę bardzo, filmiki zachwalane przez kucy, może z tego coś zrozumiesz, oczywiście nie wyskocz, że niby bezrobotnych jest 33% bo na pewno część osób odpada ale liczba i tak będzie wyższa.

  •  

   pokaż komentarz

   @turok2016: Jeszcze raz... bezrobotni to grupa osób, do których zwraca się przedsiębiorca kiedy potrzebuje pracownika, więc uwzględnianie w tym kontekście osób, którym robić się nie chce to jak mierzenie przyrodzenia razem z przyrodzeniem. Zresztą ów termin od zawsze przez wszystkich był rozumiany jako "może pracować, chce pracować i szuka pracy", a Twoja kucka nowomowa tego nie zmieni, to tak jakby gimbus z dwóją z polaka poprawiał Bralczyka. Czyta, czytaj, czytaj... aż do skutku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: no tak bo przedsiębiorca musi zgłaszać się tylko do bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie xD wystarczyłoby, że lepiej by płacili i nagle by skądś się ci Polacy wyczarowali nie martw się, a jak na razie w takim Poznaniu 14zł/brutto to szału nie robi a tam niby takie małe bezrobocie i ludzi do pracy brak.

  •  

   pokaż komentarz

   no tak bo przedsiębiorca musi zgłaszać się tylko do bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie xD
   @turok2016: Nie, ale musi się zgłaszać do tych co chcą pracować, na co patrzy Eurostat... a zresztą, poddaję się. To nie ma sensu, po co mam się produkować dla głupka, który ma gdzieś stan faktyczny, powtarza swoje banialuki i jeszcze się cieszy. #czarnolisto

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: od kiedy to musi się do kogokolwiek zgłaszać? Wystarczy dać ogłoszenie, podać pensje i jak warunki będą ok to ludzie sami będą się zgłaszać. Tylko dlaczego oferuje tak mało skoro brakuje ludzi podobno?

  •  
   r........7

   0

   pokaż komentarz

   @kurza_pacha: Czytałem. Nie było to w II RP. Doszło do tej zbrodni mniej więcej rok po kulminacji rzezi na Wołyniu. Wydarzenie miało charakter odwetowy i zastraszający. Nie zginęli tam tylko cywile, ale też banderowcy, dezerterzy z policji pomocniczej i ss.

 •  

  pokaż komentarz

  Pójdzie w glównym wydaniu rosyjskich wiadomości?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale i ukraińskie dały się nabrać na tego fejka. Pierwszy chyba rosyjskojęzyczny portal jaki o tym napisał powołuje się tylko na fb tej dziewczyny, która filmik wrzuciła. A tam nie ma nic o narodowości ani ksenofobii co napisano w artykule.
  Kolejne portale bezmyślnie kopiowały wiadomość i teraz ją edytują pisząc "o fejki jaki rozchodzi się po sieci" klik.
  Ktoś z Polski zajmujący się problematyką Ukrainy pisał, że mało tam jest dziennikarzy znajacych polski i wielu opiera się na mediach rosyjskojęzycznych nawet gdy piszą o Polsce. Stąd podatność na takie fejki.
  Do tego pogoń za sensacją i klikalnością robi swoje.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak czytuję wypok, to mnie zupełnie nie dziwi, że ruski takie fejki tworzą. Trafia to w PL na podatny grunt.

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd Ty ten portalik wytrzasnąłeś @Madever ? Przecież ta strona to jedna wielka atrapa. Takie k$%?a media, że link do fejsbuka im nie działa, link do Twittera do link do profilu jakiegoś gościa z 15 followerami. Wypok w tym momencie zapewne im generuje 95% dziennego ruchu na stronie. Oprócz newsów na głównej stronie mają po parędziesiąt-paręset wyświetleń artykułów. Równie dobrze można byłoby wstawić link do dowolnego bloga, gdzie jakiś anonimowy internauta napisałby to samo i też nazwać rosyjskimi mediami. To jest kręcenie gównoburzy na siłę. Albo po prostu ktoś sobie robi reklamę gównoportaliku.