•  

  pokaż komentarz

  W takich sprawach zawsze mnie wk@%!ia instytucja rzecznika prasowego: pomimo miażdżących dowodów na winę funkcjonariuszy, rzecznik prasowy łże jak pies i za wszelką cenę odwraca kota ogonem. I to jeszcze za nasze pieniądze!

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: rzecznik jak to rzecznik musi wspierać swoją firmę, obojetnie co by sie nie wydarzyło. Maja specjalne szkolenia police poker face. W ogole to stanowisko powinno być zlikwidowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @glownights: tylko, że tutaj to tak jakby rzecznik kłamał akcjonariuszom firmy na polecenie jakiegoś managera. jakby coś takiego wyszło na jaw to takiego skór... za łeb i wynocha żeby już więcej pracy w branży nie znalazł

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: fun fact: takie torebki noszą niektórzy mężczyźni. Poniżej zdjęcia, które wyskakują po wpisaniu "men leather handbag" w google grafika. W Lublinie policja się na takich rzuca xD
   #wpolscejakwlesie

   źródło: torebka.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: mamy tu policjanta @Bialy88, biały, co sądzisz o tym?
   Biały już się wypowiedział na temat kamer w umundurowaniu:
   "To jest za drogie, my mamy problem z normalnym wyposażeniem, a jak będę chciał się wysrać, to będzie problem bo wyłączyłem kamerę itd."
   Jakoś w USA policjanci nie mają problemów z kamerą (a jak przekroczą swoje uprawnienia, i jest nagrane, to mają ( ͡° ͜ʖ ͡°))
   Policja jest oczywiście niedofinansowana, zgadzam się z tym.
   Ale koszt wyposażenia policji w kamerki jest wielokrotnie niższy, niż potem np. zawalenie sądów sprawami z dupy.

   A my jako obywatel utrzymujemy tą paranoję

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: widziales, zeby te szmaciarze kiedys sie przyznaly do bledu i przeprosily?

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: Patrz "synu" tak wygląda wierutny kłamca, bardzo słaby człowiek który powie wszystko co chcemy aby powiedział.

   Jak to coś nie wstydzi sięchodzi po ulicach.

  •  
   B.....8

   -82

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Po co mnie wołasz, jak sam sobie odpowiadasz, w dodatku nie cytujesz całości tylko wybierasz to co ci pasuje do tezy? Kamerki fajna sprawa, ale do nich trzeba zmieniać prawie całe umundurowanie, co jest kosztem jak podejrzewam ogromnym, a już teraz są problemy z umundurowaniem które jest od lat.

   Najbardziej czego się obawiam, to tego jak to zostanie zrealizowane u nas, czyli tak jak wykopki kretyni mniej więcej chcą - pomysły typu że nie ma nagrania = policjant winny na 100% z automatu przed sądem. A co jak mi kamerka się zabrudzi i nie zauważę, albo się rozładuje. Co ile będą wymieniane akumulatory? Tak jak teraz w starych, dobrych motorolach, które potrafią paść po kilku godzinach i to bez ujemnych temperatur? Czy zostaną zmienione wewnętrzne przepisy i zasady pobierania i zdawania kamer? Bo obecnie jeśli coś nagrywałem, to potem piszę z tego protokół. Po każdej służbie będę taki pisał? Czy te kamerki będą odporne na ciężkie warunki atmosferyczne? A jak mi zaparuje to też będę z automatu skazywany? Mocowania będą pancerne i chamoodporne, razem z obudowami, czy takie że przy pierwszym szarpaniu się stracę kamerę a potem będę musiał się kopać z koniem żebym nie musiał za to płacić?

   Kamerki ułatwiają pracę, bajeczka przy czynnościach procesowych, tylko znając wykonanie w naszych warunkach to będzie jeden wielki dramat i udręka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: rzecznik to taki kłamca. i tutaj nie ma czego dodawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Ściana tekstu. Argumenty twoje z dupy. Czego się boisz?
   Jakoś nie mają problemu z kamerkami w USA czy gdzieś indziej (tych technicznych, nad którymi się tak bardzo rozwodzisz).
   Czego się boisz mój pracowniku?
   Ja, jako twój pracodawca (i pracodawca tysięcy urzędników w Polsce), po prostu tego wymagam.
   Chcę pomóc policji, by bzdurne sprawy nie angażowały bzdurnych sądów (które mielą bzdurne sprawy) za moje nie bzdurne pieniądze. Szukam k%$@a oszczędności.

   Z drugiej strony: Po prostu nie chcę być potraktowany idąc z torebką mojej żony jak jakiś złodziej/przestępca. Być potraktowany gazem a potem oskarżony o zniszczenie radiowozu od środka.

   Zupełnie nie odniosłeś się do tego, co spotkało obywatela ze strony policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: wiesz wielu pisze tutaj o roznych sprawach zwiazanych z proba rozwiazania. chyba w koncu szkoleni jestescie kiedy moze nastapic stan zagrozenia. czy w policji pracują "odpady"? napisałem to dlatego, ze miałem okazje otrzymac wj@B kilkukrotnie za wyglad. to jest oczywiscie moje zdanie. przed 89 nie bede sie czepiał. na temat sa zdania wypracowane, ale po? wiesz w 92 a dokładnie 91/92 (nie chce mnie sie opisywac sytuacji) Ostrow Wlkp - ul Głogowska godz ok 4-5 rano. podjezdza suka wyskakuje 6-7 niebieskich i stłukli jak psa. do dzis nie wiem za co. ayobraz sobie iz udałem sie do pogotowia tak jak wygladałem (jakbym wracał z imprezy dla wampirow) lekarzyna prawdopodobnie był juz powiadomiony o tym, ze sie pojawie - nawet rozmawiac nie chciał. stwierdził, iz mam isc gdzie byłem. nazajutrz byłem u doktora odmowił obdukcji. mowi Tobie to cos? NALEZY BYC ODROBINE CZŁOWIEKIEM. nie musisz odpisywac pozdrawiam Ciebie i tych z tamtych lat, ktorzy mnie tak załatwili

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: @Bonanzaa: @Wladca_Kija:
   Taka zdymana psia natura,że nawzajem sobie dupy liżą.

  •  
   B.....8

   -101

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Nie jestem twoim pracownikiem, a ty nie jesteś moim pracodawcą.

   Wprowadźcie te kamerki i tyle, jak się okaże że pomysł jest zj##?ny to zmieni się prawo i wróci do obecnego stanu rzeczy.

   Jak chcesz pomóc policji, to pytaj policjantów czego im potrzeba do pracy, a nie narzucasz to co ty chcesz. Pytaj z jakim sprzętem są problemy.

   No i na litość boską, nie wołaj mnie za każdym razem kiedy ktoś w jakimś znalezisku wspomni o kamerkach. Ile razy mam ci pisać to samo? Jak wprowadzą, to będą, jak nie to nie. Ja widzę plusy i minusy, wisi mi to czy zostaną wprowadzone. Mnie do niczego nie musisz przekonywać, ja o tym nie decyduję, nawet na wybory nie chodzę - wybierajcie sobie taką władzę, która wprowadzi takie prawo, jakie chcecie.

   Zupełnie nie odniosłeś się do tego, co spotkało obywatela ze strony policji.

   @dzidziaka: Pewnie dlatego, że nawet się z tym nie zapoznałem, dlatego się nie wypowiadam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Jesteś moim pracownikiem i ja jestem twoim pracodawcą.
   Skąd się biorą pieniądze na twoją pensję?
   Z nieba?
   Z moich podatków. Więc płacę za twoją pracę.

   Policja powinna być dobrze finansowana, dlaczego tak nie jest? Nie wiem.
   Wiem jednak, że co tanie to drogie.

   Sam napisałeś, że z punktu widzenia policjanta polskiego kamerki to zuo.

   Z punktu widzenia osoby płacącej za usługę powinno się wyp%%$!#%ić całą policję (oprócz tych doświadczonych/ale i tym zrobić szkolenie "służ i broń")
   Ja chcę mieć profesjonalne usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: ja Tobie tylko powiem, ze w UK mają kamerki na mundurach. Da się.

  •  

   pokaż komentarz

   @bluebluesky: Nie no, jest spora różnica między tymi torbami.

  •  
   B.....8

   -72

   pokaż komentarz

   Jesteś moim pracownikiem i ja jestem twoim pracodawcą.
   Skąd się biorą pieniądze na twoją pensję?
   Z nieba?
   Z moich podatków. Więc płacę za twoją pracę.


   @dzidziaka: Ty chociaż skończyłeś gimnazjum? Bo prezentujesz logikę właśnie na takim poziomie. Ty płacisz państwu, nie mi. A państwo ma różne wydatki. W dodatku nie masz żadnego prawa wydawać mi rozkazów, w przeciwieństwie do moich przełożonych.

   To, że płacisz na drogi nie oznacza że możesz sobie w nich wiercić dziury albo je blokować, bo są twoje.
   To że płacisz na utrzymanie zieleni w swoim mieście nie oznacza że możesz sobie wycinać posadzone klomby kwiatów, bo są twoje.

   Nie wiem z czego wynika takie twoje "myślenie", ale mam nadzieję że z wieku, bo to oznacza że dorośniesz, zrozumiesz pewne rzeczy. Gorzej jak jesteś dorosłym facetem.

   Ogólnie to #czarnolisto, bo nie mam być ochoty wywoływany do tablicy za każdym razem kiedy ktoś gdzieś wspomni o kamerkach.

   @patrykard: Wiem że się da.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Odpuść go. Sam mi kiedyś wypaplał między słowami, że policjant ma nie myśleć, tylko bezmyślnie wykonywać rozkazy. Od PRLu ta służba zmieniła tylko nazwę i część pozorów.

  •  

   pokaż komentarz

   ie wiem z czego wynika takie twoje "myślenie", ale mam nadzieję że z wieku, bo to oznacza że dorośniesz, zrozumiesz pewne rzeczy. Gorzej jak jesteś dorosłym facetem.

   @Bialy88: wstydu nie zmyjesz

  •  

   pokaż komentarz

   @bluebluesky
   Tak mi się skojarzyło, morał z tego taki że damskich torebek się nie nosi.
   A Tak całkiem na poważnie to policja oczywiście do błędu się nie przyzna, będą iść w zaparte że to chłopak jest winny. Co to się porobiło
   https://youtu.be/DuScm9FZPmQ

  •  

   pokaż komentarz

   @Invisible_Spirit: zielonka jaka agresywna xD jak jest Twoim pracownikiem to idź go zwolnij, bo widać nie spełnia Twoich wygórowanych oczekiwań xD wykopki ich rozumienie jak działają instytucje publiczne ech szkoda gadać...

  •  
   audiokoks via Android

   +8

   pokaż komentarz

   @Magnolia-Fan
   Przeciez jako obywatel RP mozesz doprowadzic do zwolnienia policjanta ze sluzby, wiec nie bardzo rozumiem tego "to idz i go zwolnij". Wyatarczy postepowac zgodnie z procedurami, tak samo jak @bialy88 musi czyms zawinic. Myslisz, ze pracodawca moze "tak o" zwolnic pracownika zatrudnionego na UoP na czas nieokreslony? No tak srednio bym powiedzial...

  •  

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: Obiektywnie rzecz biorąc, rzecznik nie mówi tego co chce tylko to co mu każą. Jak on nie powie tego co przełożony rozkaże to znajdzie się inny na to stanowisko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: To, że są drogi oznacza, że mogę z nich korzystać i mam prawo oczekiwać, że będą proste i jadąc nie wpadnę nagle do wielkiej dziury. Tak samo Ty, jako policjant służysz społeczeństwu (na tym mniej więcej opiera się idea państwa) i mogę wydać Ci rozkaz byś np. mnie bronił w sytuacji zagrożenia. Natomiast z tego co widzę na codzień, to policjantom władza wyżarła mózgi. Nie raz byłem przeszukiwany, bez wylegitymowania, czy podania powodu kontroli, bo wracałem wieczorem do domu, a za znalezienie narkotyków (polowanie na studentów ze sztuką zioła) komendant obiecał premie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nojbi123: przecież to napisałem, to są strasznie slabi ludzie, którzy robią wbrew własnej woli i przekonaniom.

  •  

   pokaż komentarz

   "Ty płacisz państwu, nie mi. A państwo ma różne wydatki."

   @Bialy88 chlopie, nie kompromituj sie. To mentalnosc z ruskiego zaboru gdzie "panstwo" to jakis dziwny twor majacy za zadanie wyruchac nas wszystkich nie bardzo wiadomo w imie czego. Panstwo ma sluzyc swoim obywatelom ktorzy loza na jego utrzymanie - po to zostalo wymyslone jesli nie jest obca okupacja. Czemu Cie boli ze pracujac w sluzbie dla panstwa pracujesz dla jego obywateli i @dzidziaka ? Dostajesz pensje z naszych podatkow wykonuj wiec swoja prace dobrze. Jak 88 to Twoja data urodzenia to nie ma szans dla naszego kraju :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: bez moich podatkow nie byloby twojej pracy. To ze panstwo przydziela ci pensje to kwestia tego ze nie mam czasu na to zeby sie tym zajac i place posrednikom zeby to ogarneli.
   Na samym koncu twojego lancucha jest twoj szef w postaci podatnika i to on ma realna wladze nad tym czy bedziesz pracowac czy nie bo jak bedziesz w swojej pracy przeginac to cie ten podatnik moze udupic po zrobieniu odpowiedniej awantury. Jakbys pracowal w prywatnej firmie to taka awantura u twojego szefa moglaby zostac kompletnie olana ale nie w panstwowce. Bo pracujesz TYLKO I WYLACZNIE dlatego ze placimy za to zebys ty i twoi wspolpracownicy robili to dobrze.

   Podejscie masz jak typowy urzedas w tym kraju. Robota by byla fajna gdyby ludzi w ogole nie bylo, a pieniadze i tak sie naleza. Bo przeciez ty ryzykujesz zdrowiem i masz stresy w pracy to ci sie nalezy. Wiec powtarzam ci: jak masz c!$%@wo pracowac to gowno ci sie nalezy. Bo pracujesz dlatego ze ja place podatki. Tylko dlatego. Bez mojej pracy twoja nie mialaby racji bytu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzidziaka: Prooszę Cię nie osłabiaj mnie. Jak czytam że ktoś jest pracodawcą to mnie krew zalewa, gratuluję bycia pracodawcą prezydenta, rządu, lekarzy, strazakow, policjantów, żolnierzy. Przecież Oni podatków nie płacą...

  •  

   pokaż komentarz

   Najbardziej czego się obawiam, to tego jak to zostanie zrealizowane u nas, czyli tak jak wykopki kretyni mniej więcej chcą - pomysły typu że nie ma nagrania = policjant winny na 100% z automatu przed sądem

   @Bialy88 obywatela to już nie interesuje - sami sobie taki los przygotowaliscie, że nawet normalni i uczciwi obywatele się was boją. Temat z kamerkami jest coraz glosniejszy z roku na rok, więc prędzej czy później będziecie je nosić, bo pewnie dalej będziecie nap?#$@?#ac zwykłych ludzi na komendzie. Jeszcze do tego dochodzi walka z sądem i prokuratorem, bo jak zawsze oni razem z policja trzymają jedną stronę, więc ofiara nie ma możliwości obrony.

   Sami sobie jesteście winni. Powinniście służyć obywatelom, a nie ich gnebic. Jeśli tego nie potraficie zrozumiec, to trzeba będzie wam założyć ten kaganiec w postaci kamery w mundurze.

  •  
   B.....8

   -20

   pokaż komentarz

   Sami sobie jesteście winni.

   @Trixie: "wy" czyli kto konkretnie? Masz jakieś konkretne zarzuty do mojej służby?

   Ja wiem że jest moda na to żeby nie lubić policji, to normalka, bo jak się łamie prawo to policja jest ta zła co ukarze. Ale przez chwilę pomyśl... naprawdę myślisz że wszyscy, albo większość bije i gnębi?

   Sądy i prokuratura trzyma stronę z policją? Czyli... sam wiesz gdzie byłeś, i co widziałeś.

   @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Nie, ty płacisz podatki bo musisz. To władza decyduje co z nimi zrobi, ile gdzie przydzieli pieniędzy. Jeśli postanowiliby zlikwidować taką formację, to masz gówno do gadania. Taki z ciebie pan i władca.

   to on ma realna wladze nad tym czy bedziesz pracowac czy nie bo jak bedziesz w swojej pracy przeginac to cie ten podatnik moze udupic po zrobieniu odpowiedniej awantury.

   @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Nie, nie ma. Tak się składa że zwolnić to mnie może tylko mój przełożony, który nawet nie będzie czekał na wyrok sądu, tylko zawiesi mnie od razu jak będę miał sprawę w sądzie o jakąś poważną sprawę, również jak jestem niewinny. Jeśli będę przeginał w swojej służbie, to sąd i policja mnie sądzą, a nie ty, panie i władco.

   Bo pracujesz dlatego ze ja place podatki. Tylko dlatego. Bez mojej pracy twoja nie mialaby racji bytu.

   @JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: Płacisz, bo musisz. A musisz, bo jesteś. Dochodzimy do wniosku że policja istnieje tylko dlatego, że istnieją ludzie, którzy się zorganizowali w państwo. Masz więcej mądrości?

   Czemu Cie boli ze pracujac w sluzbie dla panstwa pracujesz dla jego obywateli i @dzidziaka ? Dostajesz pensje z naszych podatkow wykonuj wiec swoja prace dobrze.

   @Daareek: Po pierwsze, nie pracuję, tylko służę. Nie mam umowy o pracę, służę na podstawie rozkazu.
   Służę społeczeństwu, realizując zadania jakie na mnie nałożono poprzez wybraną władzę. To dalej nie oznacza że ty z dzidziaką jesteście "moim pracodawcą". Jeśli kupię bułkę w sklepie, to znaczy że zatrudniam pracowników w piekarni? Jeśli tak, to czemu nie płacisz podatków związanych z zatrudnieniem pracowników? A może jednak płacisz?

   Mam dla wasz wszystkich taką radę. Jeśli uważacie że "macie prawo" rozkazywać, to idźcie z tym do sądu, i powiedzcie że dany policjant nie chciał wykonywać "waszych rozkazów". Zobaczymy czy w końcu macie takie prawa, czy nie.

   Tak samo Ty, jako policjant służysz społeczeństwu (na tym mniej więcej opiera się idea państwa) i mogę wydać Ci rozkaz byś np. mnie bronił w sytuacji zagrożenia.

   @jaroslaw_madry: Nie. Nie masz uprawnień, żeby wydawać mi rozkazy. Z drugiej strony, nie musisz, bo naprawdę mnie nie trzeba przekonywać żeby bronić ludzi w sytuacji zagrożenia. To takie dziwne? Myślisz że dlaczego jestem w policji? Bo pieniądze zachęcają?

   Ludzie, rozwalacie mnie, no ręce opadają. Tragedia, myślą że płacą na NFZ to mogą sobie wziąć karetkę na weekend w góry, albo skalpel bo im się przyda. Mi zarzucacie komunistyczne myślenie, mimo że nigdy milicjantem nie byłem, a to w was siedzi jakaś mentalność PGRowska że wszystko jest wszystkich, więc "se wezme".

  •  

   pokaż komentarz

   rzecznik prasowy łże jak pies

   @Intelekt: Nie bez powodu tak sie na nich mowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88 ja zdaje sobie sprawę, że tytanow intelektu nie przyjmują do policji, ale nawet ty powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że jesteście postrzegani jako grupa i jak jedna osoba wam narobi smród, to jako grupa bierzecie za to odpowiedzialność. Ludzie was traktują jak grupę.

   Sądy i prokuratura trzyma stronę z policją? Czyli... sam wiesz gdzie byłeś, i co widziałeś
   Pewnie, bo to takie niezwykle, nigdy to się nie przydarzyło.

  •  
   B.....8

   -15

   pokaż komentarz

   ale nawet ty powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że jesteście postrzegani jako grupa i jak jedna osoba wam narobi smród, to jako grupa bierzecie za to odpowiedzialność. Ludzie was traktują jak grupę.

   @Trixie: Ja wiem że tak jest, tylko dlaczego mam się z tym zgadzać? Przecież to jeden z błędów poznawczych, które służą do manipulowania siebie lub innych. Ty stosujesz kolejną manipulację, argumentum ad personam, mający na celu zdyskredytowanie mnie w oczach innych, całkiem możliwe że nieświadomie. To bardzo, bardzo płytki poziom argumentacji, ale skuteczny jak się przemawia do debili - bo wtedy tak naprawdę nie mówisz do mnie, tylko do "widowni". Wtedy nie liczy się poprawność argumentu, tylko to żeby obrzucić przeciwnika jakimś nieskomplikowanym hasełkiem, które podchwycą inni i będą używali jak swoje własne (nawet nieświadomie), np. "hehe, tytanów intelektu nie przyjmujo hehe".

   Pewnie, bo to takie niezwykle, nigdy to się nie przydarzyło.

   @Trixie: Kolejny błąd poznawczy. Czyli jak gdzieś tak się wydarzyło, to jest to normalne, powszechne i oczywiste? Masz może na poparcie jakieś statystyki, czy tak o sobie napisałeś, bo inni tak piszą? To kolejna manipulacja i błąd poznawczy. Zdradzę ci sekret, zazwyczaj policjanci i prokuratorzy się nie lubią.
   Policjant nie napisze że zastosował siłę fizyczną w postaci duszenia w celu obalenia i obezwładnienia agresywnej osoby (tutaj się cytuje dany przypadek użycia ŚPB), tylko "obchwyt za głowę", a wiesz dlaczego? Bo boi się że prokurator zacznie drążyć temat i "chwileczkę, zastosował pan duszenie, czyli chciał pan udusić pana Kowalskiego, tak?", a były takie przypadki. Dobrze że jest prokuratura, uważam że świetnie spełnia swoją rolę w postaci kontrolowania policji (bo masz prawo złożenia zażalenia do właściwego miejscowo prokuratora na sposób przeprowadzenia czynności przez policjanta), ale czasami ręce opadają jak próbują na siłę wmówić to, czego nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   "Po pierwsze, nie pracuję, tylko służę"

   @Bialy88 jednak jestescie nie reformowalni... A dlaczego "sluzysz"? :) zebys nie podlegal ograniczeniom prawa pracy, za to ze sie na to godzisz masz dodatkowe bonusy niedostepne pracownikowi.

   W sumie masz racje, w PL jestes bardziej sluzacym wladzy niz pracownikiem spoleczenstwa. Szkoda tylko ze Wam to tak bardzo pasuje :(

   Mentalnosc niewolnika...

  •  

   pokaż komentarz

   Po tym jak zaciekle @Bialy88 nie chce wprowadzenia kamerek już wiem, że są one NIEZBĘDNE i powinny być wprowadzone jak najszybciej.

  •  
   B.....8

   -15

   pokaż komentarz

   @Daareek: No tak się składa że prawo pracy mnie nie obowiązuje. Albo dokładniej - obowiązuje w wybranych aspektach, i tylko w nich.

   A dlaczego "sluzysz"?

   @Daareek: Bo to służba, a nie praca. W służbie się służy. Tak ktoś wymyślił i tak jest.

   W sumie masz racje, w PL jestes bardziej sluzacym wladzy niz pracownikiem spoleczenstwa. Szkoda tylko ze Wam to tak bardzo pasuje :(

   @Daareek: Jakie "bardziej"? To kim jestem, określają ustawy. Zacząłbym od Ustawy o Policji. Tu naprawdę nie ma miejsca na teksty tupu "kim bardziej jestem", albo na "pracownikiem społeczeństwa". Masz jakąś podstawę prawną takiego określenia?

   Art. 1. 1. Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

   A konkrety co, jak i w jaki sposób masz dalej i w odrębnych ustawach.

   Po tym jak zaciekle @Bialy88 nie chce wprowadzenia kamerek już wiem, że są one NIEZBĘDNE i powinny być wprowadzone jak najszybciej.

   @resuf: Oczywiście. Pewnie dlatego napisałem, że sam siebie zacytuję:

   Wprowadźcie te kamerki i tyle, jak się okaże że pomysł jest zj##!ny to zmieni się prawo i wróci do obecnego stanu rzeczy.

   Jak wprowadzą, to będą, jak nie to nie. Ja widzę plusy i minusy, wisi mi to czy zostaną wprowadzone. Mnie do niczego nie musisz przekonywać, ja o tym nie decyduję, nawet na wybory nie chodzę - wybierajcie sobie taką władzę, która wprowadzi takie prawo, jakie chcecie.

   @Bialy88: Ahhh, co za zaciętość, co za wola walki! Jak tygrys normalnie! Jak pięknie, heroicznie i stanowczo jest PRZECIW!

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Kiedy zrozumiesz, że pilnowanie tej kamerki, żeby się nie ubrudziła, była naładowana, była w dobrym miejscu i była zawsze w gotowości to tak samo Twój obowiązek jak pilnowanie służbowej broni? A z punktu widzenia obywatela nawet ważniejsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88 pytanie na ktore nie odpowiedziales - ile masz lat? Brzmisz jak stary trep 50+ broniacy skostnialego systemu. Ustawy to jedno - cos jest nie tak - spoleczenstwo nie uwqza ze mu sluzycie Ty najwyrazniej tez, drugie to to co po prostu masz w glowie, Twoj stosunek do swojej pracy czy tez jak koniecznie wolisz "sluzby" po prostu rozczarowuje. Jak wiesz gdzie indziej, ze moze byc normalnie to totalna zalamka :(

  •  

   pokaż komentarz

   @agent_tomek: Dlaczego KAŻDA ale to absolutnie K - A - Ż - D - A policjantka jaką widziałem w życiu wygląda tak samo?.. Oni im każą taką stylówkę obrać czy to jest jakiś stereotyp? Blond włosy do ramion, wydatne kości policzkowe, mocny zarys wysuniętej szczęki, no i ten bezcenny suczy (nomen omen) wzrok. Z ulicy biorą laski do policji? Czy to przy urodzeniu tak wychodzi? Niesamowite...

  •  
   B.....8

   -17

   pokaż komentarz

   @resuf: A kiedy zrozumiesz że policjant w sytuacji, kiedy ta kamerka jest bardzo, bardzo istotna, nie ma czasu na nic poza używaniem ŚPB lub broni palnej? Jak to sobie wyobrażasz? Wyciągam broń, celuję, i odwracam głowę żeby zobaczyć czy kamerka na ramieniu nie jest zaparowana/zabrudzona po pościgu/przekrzywiona?

   Jak patrol pieszy ma pilnować naładowania kamerki? To należy do informatyki, która wydaje naładowane kamerki. Problem w tym że po latach akumulatory w naszym sprzęcie są tak słabe, że nawet pomimo braku skrajnie niskich temperatur, potrafią paść w połowie służby. Jak zostaną wprowadzone, to będzie zagwarantowana wymiana tych akumulatorów co jakiś czas/pojemność akumulatora? Mam nadzieję że tak.

   Porównanie do broni jest słabe, bo broń jest dużo prostsza w obsłudze. Wkładam magazynek, drugi do kabury, broń do kabury, zabezpieczam, i nie muszę w ogóle o niej myśleć podczas służby. Jak się zabrudzi to ją wyczyszczę, po służbie albo jak będę miał czas. nie wypadnie nawet jak będę skakał i wisiał nogami do góry. Nic się jej nie stanie po prostu.

   Jestem za tym żeby wprowadzić kamerki dla świętego spokoju, tylko boję się wykonania tego w praktyce i rozwiązań prawnych z tym związanych. Obawiam się, że zamiast bycia policjantem stanę się operatorem kamery, który w dupie będzie miał że złodziej mi ucieka, bo będę zmuszony zająć się odpowiednim ustawieniem kamery, albo upewnieniem się że się nie rozładowała, nie zabrudziła itp. Jeśli wprowadzono by to tak, jak chcą tego ludzie na wykopie, to byłaby to jakaś masakra.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Oczywiście, że dosłownie nie jesteśmy twoimi pracodawcami, któży stoją nad tobą, ale instytucja ta ma służyć obywatelom, nie bez powodu mówi się iść na służbę.

   Jeżeli uważasz, że należy służyć państwu a nie obywatelom to nie jesteś niedaleko od milicji z PRLu, bo mam nadzieję, że nie katował byś ludzi gdyby ci władza kazała... Wtedy byłbyś zwykłym psem.

   Co owe określenie "pies" oznacza? Cóż, oprócz obelgi czy znaczenia w półświatku jest jeszcze jedno. Oznacza kogoś, kto za kasę, jedzenie etc. zgadza się być oprychem na usługach władzy jak milicja za PRLu, jak psy w Folwarku zwierzęcym, które służyły świniom przy korycie i sobie nawzajem a nie zwierzętom, które były wykorzystywane.

  •  
   B.....8

   -15

   pokaż komentarz

   ale instytucja ta ma służyć obywatelom, nie bez powodu mówi się iść na służbę.

   @JazzJackrabbit: Zgadzam się.

   Jeżeli uważasz, że należy służyć państwu a nie obywatelom to nie jesteś niedaleko od milicji z PRLu, bo mam nadzieję, że nie katował byś ludzi gdyby ci władza kazała... Wtedy byłbyś zwykłym psem.

   @JazzJackrabbit: I tu jest problem w naszym zrozumieniu. Wystarczy zobaczyć na początek Ustawy o Policji - jest tam zapis ze policja ma "służyć społeczeństwu". Początki ustaw są takie idealistyczne, ale niekonkretne. Taki ogólny zarys celów ustawodawcy.

   No ale co to konkretnie oznacza "służyć społeczeństwu"? Ano konkrety to już ustawy określają dalej. Tam jest napisane co mam robić, potem jest to co mam robić rozpisane na to jak mam to robić, w jakich okolicznościach, z użyciem jakiego wyposażenia itp.

   A kto to wszystko określa? Nie kto inny, jak ustawodawca, czyli de facto państwo. To państwo (rząd) decyduje o takich rzeczach i je określa. Oczywiście, możesz mówić że jesteś wyborcą to decydujesz o wszystkim... ale czy tak jest naprawdę? Czy masz jakiś realny wpływ? Czy to jest jednak tak, że głosujesz, jakaś partia wygrywa i robi co chce, a ty nie masz już na to wpływu? A co jak głosowałeś na partię która przegrała, jaki ty masz wpływ?

   Krótko mówiąc, można brnąć w rozwijanie takich zagadnień, i ogólnie policja "służby społeczeństwu", ale ktoś kto myśli że to daje mu jakieś prawo do "rozkazywania policjantom, bo jestem waszym pracodawcą" jest po prostu w błędzie. Jest sens dalej się nad tym rozwodzić?

   Co owe określenie pies oznacza?

   @JazzJackrabbit: Znaczeń można dopatrywać się wiele. Dziwi mnie jednak że jeśli chcesz kogoś obrazić, to nazywasz go psem... Pies jest w naszej kulturze traktowany jako najlepszy przyjaciel człowieka, wierny i w ogóle. Można było wybrać zwierzęta dużo lepiej się do tego nadające, jeśli naprawdę chcemy komuś dopiec tak, żeby mi po piętach poszło.

   Szczerze? Mi to wisi, robię swoje. Jak człowiek spotyka się z przemocą w rodzinie, gwałtami, zwłokami w stanie zaawansowanego rozkładu, albo rozczłonkowanymi przez rozpędzony pociąg, to naprawdę napis na murze "JP na 100%" budzi politowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: tak czy inaczej, przez lata ZOMO, ORMO a na końcu policja usilnie przez lata pracowała na bieżący stan rzeczy, czyli brak zaufania do władzy i zamiast poczucia bezpieczeństwa to strach przed tym do czego pan policjant może się przyczepić. Z każdym kolejnym artykułem w stylu tego ze znaleziska, gdzie będzie ukazana nieudolność policji, jej stosunek do obywatela(który czy tego chcesz czy nie jest tym, który pracuje na to żebyś miał co do gara włożyć) ludzie będą utwierdzali się w przekonaniu że jedyne co może ukrócić samowolkę w Waszych szeregach to dokumentowanie pracy poprzez nagrania na kamerach.
   Dobrze wiesz jak wygląda w tym momencie każda sprawa w sądzie z udziałem policji, że Wasze słowo jest wiele warte i często przeważa szalę finału danej sprawy, dlatego nie dziw się że ludzie boją się że trafią w sądzie na takiego gościa który nie ma nic wspólnego ze służeniem. Dowód z kamery byłby w takim wypadku niepodważalny, tak jak w tym momencie dowód z wideorejestratora. Zamiast szukać minusów to poszukaj plusów dla obywateli bo w tym momencie masz w dupie służenie i dobro obywateli tylko patrzysz na swój czubek nosa(ojej będę musiał ją ładować, trzeba będzie przetrzeć). Chyba przez lata "służby" zdążyłeś zgnuśnieć i zapomnieć czym jest na prawdę służba i komu tak na prawdę służysz(i nie chodzi tu o rozkazy tylko o dobro, ład i porządek).
   I na nic takie akcje marketingowe jak dalej w głowach mentalność z poprzedniego ustroju. Historia zatacza koło, tylko tym razem nie Komisarz Żbik tylko śmieszny hehe profil na FB.

  •  

   pokaż komentarz

   @royaltrux: Zgadzam się, moją była, była, była jest policjantka, wszystko się zgadzam oprócz koloru włosów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: całe umundurowanie bo kamerke trzeba założyć xD jebłem ze śmiechu, nap?%!!$$ajcie dalej niewinnych obywateli, w tym kraju się nic nie zmieni. Dlatego tak wasza służba wygląda wy nie jesteście dla obywatelii, tylko po to zęby tych obywatelii nap?%!!$$ać, bo mieliście c#?!%we dzieciństwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: "Tak się składa że zwolnić to mnie może tylko mój przełożony, który nawet nie będzie czekał na wyrok sądu, tylko zawiesi mnie od razu jak będę miał sprawę w sądzie o jakąś poważną sprawę, również jak jestem niewinny. Jeśli będę przeginał w swojej służbie, to sąd i policja mnie sądzą, a nie ty, panie i władco." Pokaż mi tych skazanych policjantów? Nie bądź k$!%a śmieszny, bo to co piszesz jest po prostu żałosne, co chwile wcyhdzoą jakieś kwiatki jak tutaj jak policja bije, nap@?@!!!a i katuje niewinnych ludzi i potem słyszmy "policjant został zawieszony" k$!%a wielka mi kara, ilu policjantów zostało skazanych prawomocnym wyrokekiem sądu? 3? a może 4? :D Ile mandatów policjanci dostali? w zeszłym roku k$!%a chyba zadne policjant nie dostał mandatu! wzorowa służba. Koleisostwo, kumoterstwo i nepotyzm tak wygląda wasza "służba" lizecie się po anusach we wspólnym gronie i twierdzisz "ze nic z tym zrobic nie mozna, bo sie akumulatorek wyładuje" wiec po co nagrywać.

  •  
   B.....8

   -16

   pokaż komentarz

   Dobrze wiesz jak wygląda w tym momencie każda sprawa w sądzie z udziałem policji, że Wasze słowo jest wiele warte i często przeważa szalę finału danej sprawy

   @xadereq: No to jest chyba normalne. Po to policja została powołana, żeby z założenia policjanci byli wiarygodni. Gdyby nie to, to cały wymiar sprawiedliwości byłby sparaliżowany.

   dlatego nie dziw się że ludzie boją się że trafią w sądzie na takiego gościa który nie ma nic wspólnego ze służeniem

   @xadereq: Rozumiem, tylko zdawaj sobie sprawę z tego że takich jest bardzo, bardzo mało. Tutaj nie przychodzą ludzie dla pieniędzy, skoro na kasie w supermarkecie więcej wyciągniesz, a jednak nie jesteś ciągany po sądach, a twoja praca nie jest tak odpowiedzialna.

   Dowód z kamery byłby w takim wypadku niepodważalny, tak jak w tym momencie dowód z wideorejestratora. Zamiast szukać minusów to poszukaj plusów dla obywateli

   @xadereq: Widzisz, problem w tym że wszyscy my widzimy plusy, a minusy - w tej dyskusji - tylko ja. Żeby jednak zastanowić się nad tematem porządnie, trzeba te minusy znać. Pisałem już kilka razy, jestem ZA, ale niech ktoś uwzględni minusy i zagrożenia które widzę, bo inaczej to będzie jeden wielki bubel prawny.

   całe umundurowanie bo kamerke trzeba założyć xD

   @Lisowczyk: IKSDE ALE JAJA HEHE.

   A tak serio. Gdzie chcesz ją zamontować? Na mundurze nie ma na nią miejsca, poza kamizelkami taktycznymi który nosi mały % policjantów, a akurat oni często swoje działania nagrywają kamerami. Jeśli ma być jakieś mocowanie na ramieniu, to w grę wchodzi ponowne zaprojektowanie, uszycie i dostarczenie: czarny mundur (moro) - koszulka T-shirt, koszulka polo, bluza, kurtka letnia, kurtka zimowa. Granatowy mundur - koszulki, koszula z krótkim rękawem, koszula z długim rękawem, bluza, kurtka letnia, kurtka zimowa.

   Pokaż mi tych skazanych policjantów?

   @Lisowczyk: Wpisz sobie w google, chociażby niedawno tu na wykopie była sprawa policjantki która jak się okazało wmawiała wykroczenia których nie było. Ale po co szukać, jak to nie pasuje do tezy, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Uwaga, podaje pierwsze z z brzegu rozwiązanie dla Twojego problemu, (uwaga nie trzeba szyc nowych, kamizelek, mundurów, butów i kaleson) https://www.google.pl/search?q=szelki+kamera.&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwji1dH56vvTAhUDOpoKHaG3DKUQ_AUICigB&biw=1600&bih=805.

   Niezłe co? Idealnie pasuje do http://www.gazeta.policja.pl/dokumenty/zalaczniki/7/7-49963.jpg

   Szelki trzeba tylko dopaoswać do munduru i tyle.

   2) Skazana policjantka - tak widziałem i widziałem wasze fejsbukowe kolesiostwo "skandal!,musimy trzymać się razem, to oni kłamali" "chodźcie wstawimy sie za nią w sądzie będziemy bronic jej dupy" "musimy doj@%%ć jej napewno gadała przez telefon" itd itp. Wylewało się z tego tkaie kolesiostwo i kumoterswo..nawet gdy sprawa była przegrana to i tak szliście w zaparte i bezczelnie kłamaliśćie, kłamiecie i kłamać będziecie bo tak was wyszkolono. Nic się nie zmienilo od PRLu wasza służba nie różni się niczym od MO. Brawo jedna policjantka skazana w ciągu roku. A przypadków nap$#$!@$ania ludzi na komendzie jest kilkaset w ciągu roku, i potem słyszmy od k@%!a tych waszych śmiesznych rzecnzików "no już na komendzie taki był jakiś pobity / Przewrócił się kilkadziesiąt na krawężnik głową z pewnościa był pijany / "zrobił bo to sobie sam po wyjściu z komendy". To jest k@%!a wszystko tak słabe i żenujące, a Ty dalej w to brniesz że wszystko jest OK. Pewnie wszystko dalej będzie okej, dalej będziecie nap$#$!@$ać ludzi, dalej będziecie bezkarni bo nawet sobie kamerki nie chcecie dać założył bo tutaj cytuje "akumulator się wyładuje" k@%!a człowieku żyjemy w XXI wieku. Mam ci tlumaczyć jak się akumulator w kamerce wymienia? co to jest zapasowy akumulator? ale nie Ty dalej "TO INFORMATYKA MA SIĘ TYM ZAJMOWAĆ" naprawde jesteś takim ćwierć mózgiiem że nie potrafisz wymienić akumulatora? albo Twoje teksty "a jak się akumulator wyladował to odrazu policjant ma być skazany i usłszeć wyrok" nie no bo k@%!a, jak nikt nie nagra tego co wy odp$#$!@$acie to zawsze jest na odwrót "ojejku przewrócił się na komendzie 20x głową o parapet" na co rzecznik jeszcze dorzuca "policjanci nie stwierdzili pobicia" łał. Wszyscy stwierdzili pobicie, oprócz policjanta.

   Ja ci powiem więcej, juz sam dyktafon by mocno ograniczył wasze rozpasanie, bute i hamstwo. Dyktafon który możesz mieć kieszeni koszuli, nawet nie widoczny w niczym nie przeszkadzający. I jeszcze ten wasz p!%%$$@nięty komendant co mówił jak ktoś chce kręcić działania policji "to niech idzie do szkoły filmowej". Wylewa się przez to wszystko tylko jedno "nie chcemy żebyście widzieli jak nap$#$!@$amy zwykłych obywateli tonfą po łbie"

  •  
   B.....8

   -19

   pokaż komentarz

   @Lisowczyk: 1. Rozwiązanie tragiczne na lato. Kamera jest w takim miejscu, że jest narażona przy każdym szarpaniu się, przenoszeniu... To złe miejsce mocowania dla kogoś kto wykonuje jakieś czynności, a nie nagrywa filmiki na YT.

   2. No to chwileczkę, przecież pisałeś że policjanci nie są skazywani, a jak się okazało są to mi mówisz o jakichś komentarzach nieznanych mi ludzi z internetów? Skąd mam wiedzieć czy ty tego nie pisałeś? W jaki niby sposób to jest argumentem w czymkolwiek?

   Pewnie wszystko dalej będzie okej, dalej będziecie nap@#$%$!ać ludzi, dalej będziecie bezkarni bo nawet sobie kamerki nie chcecie dać założył bo tutaj cytuje "akumulator się wyładuje" k#@@a człowieku żyjemy w XXI wieku. Mam ci tlumaczyć jak się akumulator w kamerce wymienia? co to jest zapasowy akumulator? ale nie Ty dalej "TO INFORMATYKA MA SIĘ TYM ZAJMOWAĆ" naprawde jesteś takim ćwierć mózgiiem że nie potrafisz wymienić akumulatora?

   @Lisowczyk: Tylko najpierw zapasowe akumulatory muszą być. No ale chwileczkę, przecież słyszę od tobie podobnych, że jak tylko wyłączę kamerkę to w tym czasie morduję, gwałcę, biję ludzi na komendzie, a ty mi mówisz że mam ją wyłączyć na jakąś chwilę i wymieniać akumulatorki? Kamerkę mam włączyć na początku służby, i ma ona działać cały czas bez mojej ingerencji. Człowieku, policjant nie może być operatorem kamery który będzie się zajmował nią, a nie interwencjami.

   Nie masz jakichkolwiek argumentów, ja obalam twoje, ty się przyznajesz że kłamiesz i manipulujesz świadomie, w dodatku mnie obrażasz. Kolejny na #czarnolisto. Dawno już listy nie aktualizowałem, ale widzę że jednak trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Bardzo dobrze bo psów nie lubie. Wszędzie kamerki zdały egazmin, tylko w Polsce nie wiadomo jak się za to zabrać, chyba z ziamianek jeszcze nie wyszliście. ", a nie interwencjami." - interwencja czyli nap%!@@!#anie obywateli tonfą po łbie bez świadków.

  •  
   NosaczZpassata

   +10

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Kamery powinny chociaż być na każdym rogu w komisariacie. Pewnego letniego dnia wracając trochę podpity do domu natrafłem na sebixów, dostałem "sucker puncha" i obudziłem się na betonie. Poszedłem na komiasriat, a że była już godzina ok. 4 nad ranem i na komisariacie wiało pustką to policjant chyba chciał się zabawić i odstresować. Byłem przesłuchiwany przez policjanta w jego gabinecie, był w stosunku do mnie chamski i opryskliwy to powiedziałem, że będę nagrywać. Dostałem wp*ierdol. Sprawa była na prokuraturze ale umorzone bo za mało dowodów, jego koledzy zeznali, że byłem agresywny, a byłem z nim sam na sam. Dodatkowo miał do mnie pretensje, że spożywałem alkohol i była to moja wina bo mogłem nie pić - analogicznie jak ktoś ma wypadek drogowy to jego wina bo mógł nie robić prawa jazdy. Także tego... zamiast dzwonić po brata i znajomych żeby sebixów odszukać to wolałem zrobić wszystko w cywilizowany sposób przez co dostało mi się 2 razy(poza tym czemu miałbym być agresywny skoro poszedłem na komisariat z własnej woli, chciałem tylko zawiadomić o przestępstwie). Aha, jeszcze mi wmawiał, że jestem pijany w trzy dupy, a badania alkomatem jakoś mi nie zrobił nawet gdy mu mówiłem "proszę mnie przebadać alkomatem".

   \/ inne miasto

   Przeprowadziłem się na studia i mieszkam na patologicznej dzielnicy, wychodzę z mieszkania do sklepu, wracam i za parę minut wychodzę ponownie, podjeżdza suka i mnie do niej wrzucają, a w środku traktują jak ostatniego śmiecia, tłumaczyłem się z 5 minut, że tu po prostu mieszkam, a jak pokazałem legitymację studencką to trochę się zdziwili ale nawet nie przeprosili za potraktowanie jak śmiecia. Rozumiem, że patologiczna dzielnica i codziennie się użerają z ćpunami ale zdanie "przepraszamy za nieporozumienie, życzymy miłego dnia" to za dużo?

   Wracam na mieszkanie o 3 nad ranem. Stoi radiowóz, patrzę a kierowca śpi. Zapukałem, facet zdejmuje czapkę z oczu i otwiera szybę, pytam się czemu śpi na służbie to on odpowiada, że nie śpi. Oczy przymrużone, ledwo widzi, a fotel odsunięty do tyłu. Żeby nie było, że jakiś wyp%%#ów górny - samo centrum jednego z większych polskich miast.

   Konto założyłem specjalnie żeby Ci napisać jaka policja potrafi być w stosunku do "szarego" obywatela. Zawsze myślałem, że na komendzie oberwie pałą się tylko patologii, a tu taka niespodzianka, czysty jak łza przyszedłem zrobić dobry uczynek żeby sebixy nachlane i po jakiś tabsach nie poturbowały kolejnych osób bo czują się jak młodzi bogowie to jeszcze mi się dostało drugi raz. Sam jestem teraz negatywnie nastawiony na policję i wiem, że w razie potrzeby nie będę na nich liczyć bo liczyć umiem to będę liczyć na mojego teleskopa i gaz pieprzowy.

   Na negatywną opinię społeczeństwa policja sama sobie zasłużyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @resuf: Policjant nie ma co robic tylko kamerke czyscic, zebys sobie ogladal filmiki w HD

  •  

   pokaż komentarz

   @Lisowczyk:

   Bardzo dobrze bo psów nie lubie.

   Kolejny koles z prowincji albo patologii komunalnej

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Dobrze mowisz, jeden z niewielu glosow rozsadku wsrod wykopowej patologii JP20%

  •  

   pokaż komentarz

   czasami ręce opadają jak próbują na siłę wmówić to, czego nie było.

   @Bialy88: To tak jak policja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bazar-fte-iNazad: co :D to jego robota. Tak jak czyszczenie wideo rejestratora.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Czyli ty i twoi koledzy po fachu jesteście głupsi od amerykanskich policjantów. Oni nie mają takiego bólu dupy, że mi zaparuje, ze sie pobrudzi, a że mundur cały trzeba zmieniać, bo do obecnych nie ma c$$!! żeby przypiąć kamerke. Chwałą amerykańskim policjantom

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: prawo ma chronić prawodawcę, głównie przed utratą władzy - zawsze, wszędzie, amen. Kto nie zdaje sobie z tego sprawy, ten będzie rozczarowany. rzecznik ma za zadanie sprowadzać te działania do akceptowalnych, znanych publiczności wzorów błędnego myślenia - które uwcześnie wpojono ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  
   B.....8

   -8

   pokaż komentarz

   @Michou_Aniou: Nie, czyli po prostu jak znam życie my dostaniemy szajs w niewodoodpornych i nie wstrząsoodpornych obudowach, na łamliwych mocowaniach, a w dodatku zostanie to pewnie tragicznie rozwiązane pod względem prawnym, jeśli przejdą takie propozycje jak widzę tu na wykopie.

   No ale oczywiście ty w mundurze biegasz na co dzień, znasz tę służbę od podszewki, na niejednej odprawie byłeś, za przestępcami ganiałeś, to na pewno wiesz lepiej. Jak wszyscy tu na wykopie. Nikt nie ma pojęcia, każdy wie lepiej. Ktoś kto ma pojęcie się odezwie? ZJECHAĆ GO, NIE ZNA SIĘ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bialy88: Nie chce Cię zjechać, chodzi mi tylko o to, że w USA jakoś to mają i to działa. po prostu zerznac rozwiązanie. A tak na marginesie przed chwilą był reportaż na tvn24 (nie jestem lewakiem), gdzie własnie była omawiana sprawa zabicia chłopaka na komisariacie. Gość skuty kajdankami, a w niego nawalają 3x5sec paralizatorem w toalecie żeby świadków nie było. Do tego oczywiście na komendzie jest monitoring, ale niestety znowu k?!@a tego dnia nie działał. Musicie mieć kamery, bo wam ludzie nie wierzą, sami sobie wyrobiliście renomę przyjmując debilów i bandytów. Oczywiście nie wszyscy tacy są, ale to wy jesteście odpowiedzialni za przyjmowanie nieodpowiednich ludzi do tak ważnej roli

  •  
   B.....8

   -7

   pokaż komentarz

   @Michou_Aniou: Ale ja przecież piszę - wprowadźmy i u nas kamerki, tylko że to nie jest temat że na "URRAAAAAA" niczym ruscy, zróbmy to już, niech za tydzień będą, tylko dopilnujmy każdej kwestii tego dotyczącej. No i podstawowa rzecz, task jak robi sięz mundurami - niech najpierw testują rozwiązania dane jednostki, a policjanci się wypowiedzą co jest nie tak, co poprawić.

   Wypraszam sobie, ja nie jestem odpowiedzialny za przyjmowanie ludzi do policji. Oczywiście że są kontrole, że jak jest jakieś info to odpowiedni ludzie się sprawę zajmują - i w ten sposób udowodniono branie łapówek itp., ale miej świadomość że tu pracują ludzie a nie roboty, i nie da się w 100% odsiać tych, którzy nigdy policjantami nie powinni zostać. Dobrze że takie osoby są wyłapywane, przykro mi że kogoś krzywdzą w różny sposób, no ale nie mam na to żadnego wpływu. Ja robię to co mam robić najlepiej jak potrafię.

  •  

   pokaż komentarz

   tak jak wykopki kretyni

   @Bialy88: sam rozumem nie grzeszysz więc po co szczekasz?

  •  

   pokaż komentarz

   bo jak się łamie prawo to policja jest ta zła co ukarze

   @Bialy88: stąd się właśnie bierze wasz problem. Wbiliście sobie do tych waszych małych móżdżków, że to wy jesteście od karania, a nie sąd. Ilu zatrzymanych już pobiłeś?

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to standard, wystarczy poczytać wywiady Patryka Vegi z kryminalnymi, oni otwarcie mówią że leje się na przesłuchaniach bo według nich wiedzą że ktoś coś zrobił ale nie mają przyznania się więc je wymuszają. Oczywiście niechętnie przyznają że zdazylo im się lać jak się później okazało niewinne osoby ma się rozumieć według nich to byly tylko pojedyncze przypadki w których się pomylili xd

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  i jak w tym kraju ma być porządek, za coś takiego od komendanta (jako przełożony bandytów - herszt bandy) do tych 4 bandytów, wszyscy powinni być skierowani na prace na rzecz społeczeństwa, na przykład 25 lat kamieniołomu

 •  
  D.......y

  +306

  pokaż komentarz

  Rzecznik Prasowy Policji to zawsze adwokat diabła, dlatego należy z przymrużeniem oka reagować na wszelkie wydawane przez nich oświadczenia.
  A już absolutnym faworytem był Sokołowski, który nawet mówiąc „dzień dobry” kłamał.

1 2 3 4 5 6 7 ... 23 24 następna