...
 •  

  pokaż komentarz

  Oglądałem, polecam. Daje do myślenia. Trochę smutno się robi i jednocześnie się w człowieku gotuje, w części filmu zatytułowanej "The lost century".
  Dokumenty takie jak ten pomagają niektórym otworzyć umysł. Ładnie poskładany, fakty poparte wypowiedziami bardzo wysoko postawionych pracowników rządowych, wojskowych, byłych astronautów i innych "ważnych" sektorów, oraz masą dokumentów. Nawet jeżeli któś wątpi to warto obejrzeć - można zmienić zdanie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: ci watpiacy a raczej naiwni i bojacy sie zobaczyc, powiedza ze zrodla niewiarygodne a to wszysto schizofrenia grupki wariatow ktorzy wszedzie wietrza spiseq a jak wiadomo spisqow nie ma, sa tylko dobre checi wszelkich agencji i korporacji w ulatwieniu nam zycia( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: Mnie to najbardziej boli fakt, że cała sprawa jest zamiatana pod dywan lub ośmieszana. Rozumiem, że niestety jest wiele wpływowych osób, które chcą utrzymać aktualne status quo. Ujawnienie i oficjalne przyznanie się do spotkań trzeciego stopnia z ET spowodowałoby całkowite odwrócenie sił na Ziemi i zmianę priorytetów ludzkości. Niestety zapowiada się na to, że nadal będziemy tkwili w tym dziwnym stanie wiedzy, a może być jeszcze gorzej (vide "fałszywa flaga" z użyciem technologii zbliżonej do ET, tak jak wspominali w filmie).

  •  

   pokaż komentarz

   @urus Dokładnie. Dlatego też polecam ten film wszystkim niedowiarkom, bo to jak przedstawione i argumentowane są tu fakty i wydarzenia, składa się w logiczną całość. A sprawa była, jest i będzie zamiatana, chociaż i tak jest lepiej niż kiedyś, bo coraz więcej państw zaczyna odtajniać swoje dokumenty dot. UFO. Czasem też trafi się jakiś reportaż w "poważnych" mainstreamowych mediach, co jeszcze jakiś czas temu było rzadkością, właśnie ze względu na strach przed ośmieszeniem się, lub, jak wspomniane w filmie, agencje bezpieczeństwa kontrolują media i decydują co może się ukazać a co nie.
   Jeżeli ktoś lubi ten temat, to polecam kanał Secureteam10 na YT. Chyba najlepszy na jaki trafiłem. Bardzo rzetelne analizy materiałów nadsyłanych przez widzów oraz wykopanych przez prowadzącego. Chyba z tydzień temu był też wywiad z Dr. Greer'em - autorem filmu z trailera.

  •  

   pokaż komentarz

   @666diabolique666 Kto chce niech wątpi. Uważam że w tej chwili mamy więcej niepodważalnych dowodów na istnienie UFO, niż na poparcie prawdziwości jakiejkolwiek religii wyznawanej na świecie. I prędzej uwierzę w to, że gdzieś w bezgranicznie wielkim wszechświecie narodziła się inteligentna cywilizacja, która miała wystarczająco dużo czasu aby odkryć, opracować i rozwinąć technologię pozwalającą na odległe międzygwiezdne podróże, niż w pana z brodą w chmurach, który siedzi i patrzy czy się przypadkiem nie masturbuję...

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: dodałem do powiązanych kontrowersyjny wykład gościa, który tłumaczy stare pisma i za te tłumaczenia dostał kopa z uniwerku.

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: Tak, zgadzam się, że sporo się zmienia. Myślę, że głównie dzięki Internetowi, a więc łatwiejszemu dostępowi do informacji. Mainstream jest generalnie atakowany za niedopuszczanie do głosu alternatywnych teorii, nawet tych popartymi istotną ilością dowodów.
   Podobna sytuacja jest w archeologii, gdzie alternatywne teorie rozwoju cywilizacji są dyskredytowane, ośmieszane lub, w najlepszym razie, ignorowane. Polecam najnowszy podcast u Joe Rogana z udziałem Grahama Hancocka (dziennikarz, pisarz, od lat walczący z mainstreamową nauką), Randalla Carlsona (geolog) i Michaela Shermera (sceptyk, red. nacz. magazynu "Skeptic"). Swoją drogą postać Shermera pojawia się również w "Unacknowledged".

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Mnie to najbardziej boli fakt, że cała sprawa jest zamiatana pod dywan lub ośmieszana. Rozumiem, że niestety jest wiele wpływowych osób, które chcą utrzymać aktualne status quo.

   @urus: Na pewno jest wiele takich osób, szczególnie róźne kościoły. Ciekawe jak by się odniósł KK jakby obca, inteligentna forma życia oficjalnie wylądowała w wielu miejscach na raz, tak że nie dałoby się tego ukryć. Niewątpliwie Świat jak znamy zmieniłby się.

  •  

   pokaż komentarz

   @urus:

   Polecam najnowszy podcast u Joe Rogana z udziałem Grahama Hancocka
   A potem dla kontrastu ten z Eddiem Bravo o płaskiej Ziemi.

  •  

   pokaż komentarz

   @OnufryZagloba: Haha, nie wiem czy wytrzymałbym to psychicznie :D

  •  

   pokaż komentarz

   Dokumenty

   @sos3n: paradokument, jak zwykle masa bajek i przekłamań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben fajnie jakbyś poparł swoje twierdzenie jakimiś argumentami. A poza tym ja nikogo nie planuję przekonywać.

  •  

   pokaż komentarz

   . Czasem też trafi się jakiś reportaż w "poważnych" mainstreamowych mediach, co jeszcze jakiś czas temu było rzadkością,

   @sos3n: od ponad 20 lat widzę podobne paradokumenty na discovery, NG i tym podobnych kanałach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben ale ja nie mówię o Discovery czy innym animal planet, bo te dokumenty też znam. Mówię o wielkich stacjach telewizyjnych raportujących o obserwacjach czy nagraniach których nikt nie potrafi wyjaśnić.
   Obejrzałeś chociaż ten film?

  •  

   pokaż komentarz

   I prędzej uwierzę w to, że gdzieś w bezgranicznie wielkim wszechświecie narodziła się inteligentna cywilizacja, która miała wystarczająco dużo czasu aby odkryć, opracować i rozwinąć technologię pozwalającą na odległe międzygwiezdne podróże, niż w pana z brodą w chmurach, który siedzi i patrzy czy się przypadkiem nie masturbuję...

   @sos3n: Nawet jakby taka cywilizacja istniała na księżycu nie oznacza to że mają coś wspólnego z jakimkolwiek UFO.

   Mówię o wielkich stacjach telewizyjnych raportujących o obserwacjach czy nagraniach których nikt nie potrafi wyjaśnić.

   @sos3n: No szkoda że takie tanie jechanie na sensacje się przebija. Paranauka i spiski się świetnie sprzedają wystarczy popatrzeć, discovery i reszta tego ścierwa wyemitowały w Polsce chyba kilka sezonów starożytnych kosmitów a filmu naukowego który obalał większość podanych tam bzdur żadna.

   Obejrzałeś chociaż ten film?

   @sos3n: Nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuben Swoim "nie" potwierdziłeś tylko, że na dyskusję z Tobą szkoda czasu. Ignorancja i nic więcej. Jedziesz po czymś czego nawet nie widziałeś. Jak już mówiłem, nie zamierzam nikogo przekonywać na siłę, ale znalezisko dotyczy konkretnego filmu i poruszanej w nim tematyki, więc kolejnym razem jak chcesz brać udział w dyskusji, wysil się chociaż na tyle, żeby zapoznać się z tym o czym ona jest. Szanuj ludzi z którymi chcesz dyskutować. Nie przyrównuj tego filmu do gówna z Discovery, bo nie wiesz o czym mówisz - sam to przyznałeś. Także idź być ignorantem gdzie indziej albo obejrzyj film, wtedy pogadamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: obejrzę gdy ktoś dobry przygotuje tłumaczenie a to się stanie prędzej czy później

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy łeb który myśli, że jesteśmy sami we wszechświecie i że "kosmici" itp. od tysięcy lat nas nie odwiedzają jest skończonym ignorantem i tumanem. Dziękuje dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @asddsa123 każdy kto myśli, że jak ludzie nie wierzą w odwiedziny kosmitów to nie wierzą również w ich istnienie jest ignorantem i tumanem. Dzień dobry

  •  

   pokaż komentarz

   @asddsa123: @qwertyu: Każdy kto jest ignorantem, jest ignorantem. Dziękuję

  •  

   pokaż komentarz

   @romboramba: @asddsa123: @qwertyu: Każdy kto jest, ten jest.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @asddsa123: W skali Wszechświata, sytuacja w której w tym samym czasie i miejscu może dojść do spotkania cywilizacji na poziomie umożliwiającym jakikolwiek dwustronny kontakt jest mikroskopijna. 1 mln. lat w skali Ziemi to ledwo pierdnięcie, a dla rozwoju cywilizacji to jest tak jakby mrówka miała dogadać się z człowiekiem. Ludzie ledwo nawiązują kontakt z niektórymi ssakami na Ziemi, z którymi dzielimy wspólną przeszłość i kod genetyczny, a co tu mówić o kontakcie z istotami pozaziemskimi? Chyba jedyna szansa w tym, że to oni dali początek życiu na naszej planecie i wiedzą jak do nas podejść, trochę jak człowiek w jakimś tam stopniu jest w stanie przekazać jakąś szczątkową wiedzę psu.

  •  

   pokaż komentarz

   @asddsa123: Kto natomiast wierzy w odwiedziny kosmitow nie ma pojecia o skali Wszechswiata. Wszystkie odleglosci sa tak ogromne, ze ciezko to w ogole sobie w pelni uswiadomic. Mozna rzecz jasna podawac odleglosci w tysiacach lat swietlnych, ale dalej ciezko to sobie uzymslowic, w sytuacji gdy taki rownik ma dlugosc ok. jednej osmej SEKUNDY swietlnej, a do najblizszej gwiazdy innej niz Slonce jest 1005210000 (slownie: ponad miliard) razy dalej.

   Jak pisal Douglas Adams: "Space is big. You just won't believe how vastly, hugely, mind- bogglingly big it is. I mean, you may think it's a long way down the road to the chemist's, but that's just peanuts to space."

   Swoja droga zastanawia mnie jak w opinii zwolennikow UFO mialoby wygladac ich przybycie na Ziemie? Ok, zalozmy ze jest sobie jakas super rozwinieta cywilizacja, dla ktorej FTL jest codziennoscia. Przybywaja w sobie znanym celu na prymitywna Ziemie i spotykaja jakis rzad, czy innych naukowcow, ktorzy postanawiaja zataic ich istnienie przed reszta swiata. I teraz pytanie: Jakim do cholery cudem super zaawansowana cywilizacja daje sie podporzadkowac jakiemus prymitywnemu rzadowi, prymitywnego panstewka, na prymitywnej planecie. Przeciez, to jest jakis absurd. Jezeli chcieliby sie ujawnic, majac taka przewage technologiczna, to by to zrobili, jezeli by chcieli pozostac w ukryciu, to nikt by sie nigdy o nich nie dowiedzial. Jak to sobie spiskowcy tlumacza?

  •  

   pokaż komentarz

   @dybligliniaczek O ile mają fizyczną formę, a podróżują i chcą aby doszło do kontaktu, to czemu miałoby to nie być możliwe? Inna sprawa czy możliwe by było jakiekolwiek zrozumienie się (na pewno nie za pomocą mowy czy pisma). Wydaje mi się, że taka wyżej rozwinięta cywilizacja, jeżeli chce się porozumieć, to spokojnie to zrobi/zrobiła. Ludzie też przecież nauczyli słynną gorylicę Koko języka migowego na takim poziomie, że można się z nią normalnie porozumieć, a ona sama była w stanie opisywać nawet swoje emocje. I porównał bym to bardziej do czegoś takiego, niż człowieka i mrówki. My mamy świadomość, dopuszczamy i rozumiemy możliwość istnienia cywilizacji dużo bardziej rozwiniętej od nas, mimo że możemy nie rozumieć jej technologii, czy nie pojmować świata/fizyki/biologii tak jak ona. Może jeszcze spróbuje inaczej - wydaje mi się że to tak jakbyś chciał wspomnianej wcześniej Koko wytłumaczyć mechanikę kwantową - mi cholery się to nie uda. Ale "hej, jestem szarym ludzikiem z nieba i pokażę Ci sztuczkę z moim latającym pudełkiem, a może i czegoś Cię nauczę" pewnie dałoby się przekazać. Podobnie może być z nami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: Jesteś człowiekiem, więc myślisz jak człowiek. Nie bierzesz pod uwagę, że skoro technologia obcych wykracza całkowicie poza ramy naszej dotychczasowej wiedzy, to ich motywacje również mogą być dla nas zupełnie niepojęte?

  •  

   pokaż komentarz

   @asddsa123: Każdy łeb, który wierzy, że Ziemię odwiedzają szare istoty z wodogłowiem i czarnym wytrzeszczem za długo siedział w piwnicy i najwyższy czas by się wziął do porządnej roboty. Takim filozofom i ekspertom od spiskowych teorii dziejów jak nic należy się parę razów na gołą rzyć, by wybić im te głupoty z głowy. A jak słyszę, że rządy ukrywają przed obywatelami istnienie kosmitów odwiedzających Ziemie, to nie mam wątpliwości, że nieszczęśnik głoszący takie prawdy ma poważne zaburzenia psychiczne.

  •  

   pokaż komentarz

   W skali Wszechświata, sytuacja w której w tym samym czasie i miejscu może dojść do spotkania cywilizacji na poziomie umożliwiającym jakikolwiek dwustronny kontakt jest mikroskopijna

   @dybligliniaczek: Skąd wiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: Wydaje mi sie ze szansa na to ze podstawowa natura wszechswiata jest zupelnie inna niz to sobie obecnie wyobrazamy jest niewyobrazalnie wieksza niz to zd doszlismy do kresu poznania. Oznaczaloby to ze mozliwe jest stworzenie srodkow transportu o ktorych nam sie nie snilo, tylko musi przyjsc na to pora.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: Może chcą aby ludzkość sama do wszystkiego doszła.. danie nam ich technologi spowoduje jedynie, że się wybijemy.. Ludzkość pierw musi przejść zmiany mentalne itd...

  •  

   pokaż komentarz

   @MattCK: To niech przekaza nam swoja oswiecona wiedze na temat filozofii i zaczna ten "postep mentalny", a nie przylecieli cala droge, tylko po to zeby sie ukrywac przed ludzmi, ale jednoczesnie dac sie poznac jakims wybranym agencjom rzadowym, a w dodatku tylko im zaufac, przekazac jakas sekretna technologie i rozbijac sie statkami kosmicznymi po pustyniach i polach kukurydzy
   Wiara w UFO (nie mylic z wiara w istnienie zycia gdzies we Wszechswiecie, co juz na poczatku robi ten film wlasnie) wymaga ogromu naciaganych zalozen (moze to, moze tamto...), mentalnej gimnastyki i kilometrow umyslowej tasmy klejacej, zeby to wszystko sie jakos w jednej glowie trzymalo i za bardzo ze soba nie kolidowalo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: Ja sobie te odległości uzmysławiam. Takie odległości to pikuś jak na kacu spacerujesz do najbliższego sklepu ;)

 •  

  pokaż komentarz

  No to folia na głowę i do seansu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny film z ktory gówno wyjaśni. Znam juz te wszystkie mordy i teorie na pamięć. Wiem juz co powiedzą. Fizycznych dowodów nadal brak albo chociaz jednego przekonujacego zdjecia UFO.

 •  

  pokaż komentarz

  Popuśćmy trochę wodze fantazji i wyobraźmy sobie, że jednego dnia największe kraje świata przyznają oficjalnie, że byliśmy i jesteśmy odwiedzani przez niezidentyfikowane obiekty latające. Część z nich udało się przechwycić i rzeczywiście znaleziono w nich niezidentyfikowane dotychczas wysoko rozwinięte formy życia.
  Jak zmienia się świat wg Was po tym dniu? Co zmieniłoby się w Waszym życiu osobistym?

  •  

   pokaż komentarz

   @urus: Oprócz nagłówków w gazetach i gorących dyskusji przez około 2-3 tyg nie zmieniłoby się nic. To nie byłoby nic tak nadzwyczajnego jak sobie wyobrażamy. Jeśli obcy nas odwiedzają tylko o tym nie wiemy, to znaczyłoby, że nie mają co do nas złych zamiarów bo inaczej już dawno byśmy to odczuli. Byłaby to kolejna sensacja jak np. odkrycie, że ziemia nie jest płaska. poruszyłoby ludzi, ale nie zmieniłoby to codziennego życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @urus: nic, wojsko nadal trzyma wszystkie technologie w tajemnicy a my musimy i tak wstać rano do roboty... a UFOle jak przylecą to nas zewaporyzują

  •  

   pokaż komentarz

   @urus: boom medialny na kilka dni i tyle. Dalej bys musial do pracy chodzic by miec na chleb.

  •  

   pokaż komentarz

   @urus: Przejęlibyśmy ich technologię i czekali na atak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @urus: Zastanowilbym sie jak niewyobrazalnie lepsze maja techniki przetwarzania danych, wraz z superrozwinieta sztuczna inteligencja (wyjasniloby sie przy tym czy AI zagraza czy wspolpracuje ze swoimi tworcami- i wiele innych kwestii, tak jakbysmy mieli mozliwosc spojrzec w przyszlosc) i czy np analiza calego internetu, wszystkich strumieni danych, m.in. z kamer, w czasie biezacym to nie bylby dla nich pryszcz. Innymi slowy mogliby rzadzic od dawna swiatem, a my nie mielibysmy o tym pojecia. Mialbym wtedy nadzieje ze mieliby dobre intencje i humanitarne podejscie do nas. W pierwszej kolejnosci pragnalbym aby podzielili sie z nami wysokimi technologiami biologicznymi, dzieki ktorym moglibysmy latwo leczyc ciezkie choroby, jak nowotwory, wytwarzac narzady i sztuczne mieso o walorach prawdziwego, dzieki czemu moglibysmy ograniczyc, lub wyeliminowac masowe mordowanie zwierzat, nie tracac przy tym zdrowia. Byloby cudownie gdyby podzielili sie technologiami kosmicznymi, dzieki ktorym moglibysmy czerpac surowce z asteroid, zapewniajac dobrobyt calej ludzkosci, jednoczesnie dajac recepte na pokojowe radzenie sobie z demografia i sprawdzony system polityczny, dostosowany do naszych uwarunkowan, zeby po latach nie narosly identyczne problemy, do tego zrodla taniej, ekologicznej energii. Duzo tego "daliby", ale byc moze moglibysmy zaoferowac cos w zamian, moze dostrzegliby nasze mozliwosci o ktorych szmi nie wiemy i moglibysmy sie zrewanzowac, kiedy przyjdzie na to czas. Realizacja mialaby niebagatelny wplyw na zycie kazdego z nas i gdyby zechcieli nas uczyc, mysle ze niewyobrazalnie duzo zmieniloby sie na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Ramówka TVN24

   Fakty po Faktach:
   Goście: gen. Dukaczewski (WSI), Stefan Dziewulski (MO) będą dyskutować o panice jaka może wybuchnąć oraz tajnych wojskowych i SBckich archiwach o UFO, a w drugiej części programu gościć będziemy osła PO i osła PiS którzy zapowiadają komisję śledczą i wzajemnie oskrażają się o ukrywanie prawdy

   Kropka nad i
   Bronisław Komorowski, kosmiczny przyjaciel opowie o tym dlaczego rząd PiS i Kaczyński ośmieszą nas przed kosmitami.

  •  

   pokaż komentarz

   No i w Gazecie Wyborczej najnowsze rewelacje o tym jak bohaterscy funkcjonariusze SB chcieli wyjawić istnieje kosmitów jednak nie mieli czasu bo musieli uganiać się za faszystami z Solidarności.