•  

  pokaż komentarz

  Mieliśmy z nimi umowę dzierżawy bezterminowo, czy na parę lat.

  To niech najpierw to ustalą, bo skoro sami nie wiedzą co mają, to jak mamy to oceniać?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Należałoby teraz oczekiwać, że policja nie będzie wystawiać mandatów za ściganie po Warszawie

  •  
   N..5

   +112

   pokaż komentarz

   @pazi: Jak zamkną jakąś strzelnice to według Ciebie usprawiedliwione będzie strzelanie na ulicy?

  •  

   pokaż komentarz

   @No25 nie, ale koronny argument dla jeżdżących szybko jest taki aby wyszaleli sie na torze.. Ale gdzie?? Torów wyścigowych w Polsce jest mało a do tego co jakiś czas ktoś zamyka jeden i buduje na nim osiedle.

  •  

   pokaż komentarz

   @larkinflight: Już widzę jak Sebek w e36 jedzie na trackday za 500 zł + paliwo + opony. Jeżeli komuś odpieprza na drogach to nie pomoże tu tor w każdym województwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @No25: trackday motocyklowy w Radomiu ok 100zl, jesteś pewien że dla samochodów są 5x droższe? Z ciekawości pytam.

  •  

   pokaż komentarz

   @azurri: Tor w Radomiu to bardziej taki większy plac zabaw, nie bardzo nadaje się do sportowej jazdy mocnymi samochodami bo jest za mały.
   Tutaj masz ceny na Torze Poznań - http://www.tptd.pl/rejestracja.php

  •  

   pokaż komentarz

   @larkinflight: to niech postawią darmowe burdele to nie będzie gwałcicieli

  •  

   pokaż komentarz

   @No25: Ja pierdziele, jakim to trzeba być debilem żeby pisać. Proponuje żebyś wybudował sobie bunkier w którym będzie super cicho i będzie mógł sobie czytać książki lub słuchać radio jeśli to jest absolutnie wszystko czego od życia oczekujesz.

   Ciemniaku, po ulicach nie ścigają się tylko seby ale też ludzie, którzy mają hajs żeby zapłacić za wjazd na tor i BEZPIECZNIE się pościgać. Nikt nie chce stracić życia i skasować auta w które włożyło się dużo pieniędzy. Ja właśnie pocałowałem barierkę bo dałem za dużo gazu w deszczu przy małej prędkości, a nie miałem gdzie nauczyć się zachowania auta w takich sytuacjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @No25 przynajmniej jest taki argument. Czy seba pojedzie na tor to nie wiem. Wiem że ja chętnie pojadę. Stadiony za miliony jakoś się buduje i utrzymuje z moich podatków a ja piłki nie lubię.. Dodatkowo tory wyścigowe pełnią funkcję nauczania bezpiecznej jazdy samochodem i motocyklem. Można przetestować rzeczy które na drodze jest trudno przez ruch innych samochodów.

  •  

   pokaż komentarz

   koronny argument dla jeżdżących szybko jest taki aby wyszaleli sie na torze

   @larkinflight: To są debile. Tak mówiący. Co do sztuki.
   Normalni złożyliby się, kupili ziemię, zbudowali tor i ścigali.
   Bo tak właśnie robią normalni ludzie - nie żądają, żeby ktoś im fundował rozrywkę, tylko bawią się za swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Jeszcze się przyznajesz xD "Ja właśnie pocałowałem barierkę bo dałem za dużo gazu w deszczu przy małej prędkości, a nie miałem gdzie nauczyć się zachowania auta w takich sytuacjach."
   następnym razem zabijesz dzieciaka, bo NIE MIAŁEŚ GDZIE SIĘ NAUCZYĆ ZACHOWANIA AUTA W TAKIEJ SYTUACJI, k?!?a, ręce opadają

  •  

   pokaż komentarz

   @ponurychlopiec: Mam nadzieję że jak już to będziesz to ty a nie jakiś tam dzieciak. Bardzo chciałbym zobaczyć jak ty sobie poradzisz z bmw e36 z 170 konnym silnikiem w wielkiej ulewie. Pewnie z miejsca nie ruszysz albo będziesz jechał 30km/h bo szybciej nieogarniesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian: Debili to widzę w tym wątku dwóch. Drugim jesteś ty. Albo inaczej. Słuchaj, jest kasa do zarobienia. Wybuduj tor blisko Warszawy za zrzutkę od osób zainteresowanych. Znajdziesz 500k osób od których weźmiesz po 100zł i zbudujesz tor. Ogarniesz ziemie, pozwolenia itd. Nadwyżkę sobie weźmiesz. Tylko nie zapomnij obsłużyć wpłaty tych wszystkich osób, tak żeby każdy dostał potwierdzenie wpłaty. No i nie pomyl się w liczeniu. Przecież to takie proste i każdy normalny człowiek coś takiego zrobi. Stadiony i autostrady też w ten sposób budowali... a nie czekaj, przecież autostrady i stadiony były budowane przez państwo (w większości) które właśnie pobiera od każde hajs i coś za niego buduje.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: To po cholerę kupowałeś auto, które wypada z łagodnego zakrętu w deszczu przy 50km/h?xD

  •  

   pokaż komentarz

   @ponurychlopiec: Bo nie jestem debilem takim jak ty, który jedyne czego od życia oczekuje to żreć i egzystować. Myślenie widać ci nie potrzebne

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Ładnie się nam pan zaprezentował. Najpierw masz nadzieję, że mnie potrącisz, a teraz mnie obrażasz. Jeszcze jakieś wnioski na temat mnie wyciągnąłeś - żreć i egzystować... bo nie pajacuje samochodem? Żałosne #czarnolisto

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Bez obrazy, mam auto kapkę lżejsze od E36, 140 konne, RWD, 0 elektroniki i jakoś nie miewam problemów z przywalaniem w barierki, a nie jestem jakimś mistrzem kierownicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Po co mi rozwlekle piszesz to, co napisałem zwięźle?
   Chcesz się ścigać?
   Jedź na tor.
   Nie masz toru, a chcesz się ścigać? Zbuduj tor.
   Za swoje, nie za moje.
   Ja moje hobby uprawiam za własne i nie bredzę jak potłuczony, że mam ochotę tej uprawiać 3 metry do domu, więc wszyscy muszą się dopasować do mnie. Czasem jadę do innego miasta, bo tam jest miejsce do uprawnia mego hobby. Nie tam, gdzie chcę. Ale - gdyby to był problem nad problemami, to mogę kupić/wynająć budynek i zorganizować tam miejsce. Pobierać opłaty za wstęp, lub udostępniać chętnym bez opłat.
   I nic nikomu do tego.
   Bo to za moje pieniądze.

   Dorośniesz* - da bóg - zmądrzejesz.

   pokaż spoiler Nie, nie chodzi o wzrost. ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @Rachey: Bo to nie jest problem dla nikogo normalnego. Są szkoły jazdy, są szkoły doskonalenia jazdy, są i tory.
   Tyle, że nie każdy ma do nich 2 metry od klatki schodowej... :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @ponurychlopiec: Zapomniałem o tym genialnym wynalazku. Spadaj żreć i egzystować, a jak cię pijak p##!?%%nie na chodniku to zapytam się czemu nie szedłeś z drugiej strony.

   @Rachey: Bez obrazy do by było jakbyś nic nie napisał. Sorry ale pieprzenie o tym że jazda RWD bez elektroniki w ulewie jest bezproblemowa jest po prostu śmieszne. Ponadto nie możesz się równać z moją betę bo mam 245 Nm z 6 garów co daje fajnego kopa, ale trzeba uważać bo na mokrym ślizga się przy nieco mocniejszym wciśnięciu gazu.

   @ConanLibrarian: Chyba ci się mózg zlasował. Piszesz tak jakby budowa toru kosztował paręnaście tysięcy złotych i porównujesz to do wynajmowania budynku. W dodatku p##!?%%isz coś o 3 metrach od domu w rozmowie nt. toru dla mieszkańców STOLICY Polski. Tory powinny być w pobliżu każdego dużego miasta. Mniejsze lub większe ale coś powinno być.

   Ty widzę dorosłeś i nie zmądrzałeś

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Jak nie potrafisz panować nad samochodem to trzeba było kupić słabszą wersję i najpierw się jej nauczyć operowania gazem- sam zaczynałem od starego dobrego szczekento na kijowych oponach. I co z tego, że masz 245Nm z 6 garów- w podobnych warunkach jeździłem również GS430, który ma okolice 300KM/440Nm z ponad 4 litrów V8 i nie widzę żadnego problemu z normalnym poruszaniem się wtedy po drogach- wystarczy nie być debilem i jeździć adekwatnie do warunków- droga publiczna to nie tor gdzie jest miejsce żeby sprawdzać granice przyczepności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rachey: A ja jeździłem 550 konnym porsche cayenne turbo i też nie miałem żadnych problemów normalną jazdą po mieście. Nawet w deszcz można było go cisnąć i trzymał się drogi jak przyklejony, a AWD i elektronika czuwała nad wszystkich tylko co z tego? Co ma twój przykład do mojej sytuacji?

   Skończ już pisać, bo widać że laikiem jesteś. Mocne auto RWD bez elektroniki jest trudne w prowadzeniu i nie ma dyskusji. To że jeszcze nie miałeś nieoczekiwanej sytuacji świadczy tylko o twoim braku doświadczenia. Nikt nie jest mistrzem kierownicy od urodzenia i każdy musi się kiedyś nauczyć panować nad autem, a człowiek uczy się na błędach.

  •  

   pokaż komentarz

   @larkinflight Nie, koronny argument to

   Nie zap%$?#??aj jak idiota po drodze bo komuś zrobisz krzywdę

   Mam nadzieję że pomogłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: W GS430 tak samo nie czuwa elektronika (poza ABS, VSC da się w pełni wyłączyć, co większość robi bo jest tragicznie wolne i pomocne na dobrą sprawę tylko na suchym przy upalaniu- na mokrym i śniegu reaguje za wolno).
   Skoro nadal nie widzisz związku- jazda mocnym RWD po drogach publicznych nie różni się niczym od czterołapa/FWD BO PO DROGACH PUBLICZNYCH SIĘ NIE ZAp@###?$A- jeżeli wiesz że masz mocny silnik to jeździsz adekwatnie ostrożniej. Często dużo wolniej niż inni.
   Jeżdżę różnymi RWD od ponad 5 lat- obecnie MX-5, wcześniej wrangler TJ 4 litrowy i poldek caro 1.6, kilka razy innymi. Żadne z nich nie miało elektronicznych systemów stabilizacji.
   Mocne RWD bez elektroniki jest trudne w prowadzeniu tylko dlatego, że trzeba zrozumieć z czym się wiąże moc samochodu i jaki to ma wpływ na jego fizykę i jak działa transfer masy/nadsterowność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rachey: > tylko dlatego, że trzeba zrozumieć z czym się wiąże moc samochodu i jaki to ma wpływ na jego fizykę i jak działa transfer masy/nadsterowność. .bla bla bla

   No k#%#a jest to trudne czy nie? Człowieku czy ty nie widzisz bzdur które piszesz? Pewnie że trzeba mieć świadomość fizyki takiego pojazdu, bo inaczej raz dwa się rozbijesz. Całą dyskusja jest o tym, że gdzieś trzeba się tego nauczyć. Ja mało jeździłem w deszcz, a że kupiłem auto w listopadzie to w zimę jeździłem bardzo ostrożnie i przez to nie pojechałem nigdzie by zobaczyć jak takie auto zachowuje się w poślizgu.

   @ChinskiSputnik99: Czy idiota ponurychłopiec zawołał swojego kolegę żeby mieć towarzystwo? Dysponujesz zajebistym logicznym myśleniem. Czyli jeśli zap@#?##$asz po drodze to tego nie rób, bo komuś zrobisz krzywdę (bez dyskusji), ale to że zamykają tor gdzie można się powygłupiać i nikomu krzywdy nie zrobić to już wasz problem tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi Zbudujcie sobie sami tor i mam cię człowieku gdzieś. Uprzedzając pytanie, tak, wg mnie na piłkę nożną i stadiony też
   fani i kluby powinni sobie same zbierać kasę

   Droga służy do bezpiecznego przejechania z punktu A do B. A nie do takiej jazdy, prócz momentów gdy jest ogrodzona i zabezpieczona przez policję. Tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Mówię tu o nauce bardzo podstawowej teorii, a nie praktyki poślizgów po przełęczach. Nie masz uczyć się w ruchu drogowym nauki jazdy w poślizgu- masz do niego nie doprowadzić na podstawie teorii, którą da się zmieścić w 10 zdaniach.
   Jak chcesz dobre źródło bardziej zaawansowanej wiedzy- "The ultimate guide to suspension & handling", dodakowo znajomego zareklamuję- TorquedMad Mind przełożył na polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChinskiSputnik99: Zbudujcie? To po ch?! niszczyć istniejący? Pokaż mi który to motoklub w Polsce stać na budowę toru. Narodowy jakoś na siebie zarabia i fajnie że jest takie miejsce w Warszawie gdzie można duże eventy urządzać, a jednocześnie nie trzeba jechać godzinę za miasto. Wybudować to ja se mogę budkę do grania w karty, a w Polsce pełnej głąbów twojego pokroju trudno jest zbudować tor z prawdziwego zdarzenia, bo raz że w każdej chwili mogą się janusze pobudować na taniej ziemi a potem zamknąć tor, to dwa motosport dopiero zaczyna być popularny bo ludzie mają auta i zaczyna być ich stać na jakąś zabawę nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rachey: Może ja dam ci książkę o graniu na pianinie, a ty od zera nauczysz się w ciągu paru miesiącu grać tak dobrze, że wygrasz konkurs? Zaraz udławisz się tą swoją pychą. Nie znasz mnie, nie wiesz nawet jak się rozbiłem, nie wiesz co czytałem i czego się uczyłem. Ja tylko napisałem, że zrobiłem wystarczy jeden p##?##!ony błąd i możesz wylecieć z drogi i wcale nie trzeba jechać szybko ani agresywnie.

   Kończąc, bo szkoda mi czasu na takie denne dyskusje w tym wątku, chciałbym pogratulować większości wypowiadających się w tym wątku osobom za piękne zaprezentowanie przekroju debilizmu w Polsce.

   Nagrody otrzymują:
   @ChinskiSputnik99: Za typowe januszowanie: jak ja czegoś potrzebuje to ma być, a jak inni to gówno mnie to obchodzi,ale lepiej żeby nie mieli

   @ConanLibrarian: Za wolnościowego raka w głowie, który tak mu spieprzył mózg, że nawet jeśli tor jest/był państwowy to lepiej go zaorać tylko po to żeby wybudować prywatny.

   @ponurychlopiec: Za typowe zidiocenie przez które myśli że jest taki zajebisty, że błędów nie popełnia, a wjazd koniczyną na drogę ekspresową z prędkością 50km/h nazywa pajacowaniem.

   @No25: Za typowe januszowe: jak ktoś jedzie dynamiczniej od 70 letniego dziadka to znaczy że mu odpieprza i jakakolwiek możliwość wyżycia się na torze nie jest nikomu potrzebna.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi
   Nie, w dupie mam istnienie torów, tylko czy są, czy ich nie ma, nie uprawia Cię to do jeżdżenia po drogach wbrew przepisom i jak idiota.

   Klub nie był właścicielem, tylko dzierżawcą. Właściciel czytaj uznał że więcej zarobi na mieszkaniach, jego prawo. Chcecie, zróbcie sobie zbiórkę, i budujcie, poza tym z artykułu wynika że umowę rozwiązano bezprawnie, idźcie do sądu po odszkodowanie, dodatkowa kaska wpadnie, to sobie zbudujecie bez problemu. I nikt was nie ruszy.
   Chociaż po takich tekstach:

   Mieliśmy z nimi umowę dzierżawy bezterminowo, czy na parę lat.

   To ja nie wróżę sukcesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Wystarczyło mi przeczytać komentarz " Dałem zdecydowanie za dużo (~50%, drugi bieg, 50% obrotów) gazu na skręconych kołach.", żeby wywnioskować że zrobiłeś kompletny debilizm, a nie "błąd". 50% gazu na dwójce przy 50% obrotów podczas ulewy w zakreci prosi się raczej o powrót do seicento a nie 323i.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: Mogłeś milczeć i ryzykować, że wezmą cię za idiotę.
   Wolałeś rozwiać wątpliwości...
   ;(

  •  

   pokaż komentarz

   Ciemniaku, po ulicach nie ścigają się tylko seby ale też ludzie,

   @pazi: Jedno wyklucza drugie. Ludzie nie ścigają się po drogach publicznych. Tylko sebixy.
   Pól biedy jak się taki sebix sam rozj$!@% na jakimś zakręcie (albo na prostej, różnie bywa). Najwyżej na nagrobku mu wyryją "jechał szybko ale bezpiecznie".
   Gorzej jak kogoś skrzywdzi albo rozj$!@% czyjąś własność.

   Jak ktoś ma siano, albo zajawkę to jedzie na porządny tor, czymkolwiek jeździ i tam może sobie robić co chce.

   To że w Polsce brak takich rzeczy, to nie wina PRL, Tuska, Kaczyńskiego. Po prostu nie ma na takie rzeczy rynku. Bo zawsze za drogo, za daleko, organizator nie pozwala jeździć po pijaku - whatever. Dopóki nie będzie u nas kultury, tylko roszczenie, nic fajnego nie powstanie. Kto by chciał odpowiadać za śmierć lub kalectwo debili?

   Zjeździłem kilkanaście (dziesiąt?) różnych imprez auto-moto. Schemat zawsze ten sam. Poupalać, rozj?@@ć, naj?@@ć się i poupalać. Na garść normalnych , przypada gromada idiotów.

   Olałem to. Raz na rok/dwa jadę z rodziną odwiedzić randomowy tor wyścigowy w europie. Drogo w chuj, ale jaki spokój.... Oczywiście i tam nie brakuje kretynów, ale z mojej obserwacji, proporcje są odwrotne niż u nas.

  •  
   frogfoot via Android

   -2

   pokaż komentarz

   Nie masz toru, a chcesz się ścigać? Zbuduj tor.
   Za swoje, nie za moje.

   @ConanLibrarian stadiony też za swoje budowali fani piłki nożnej?

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi Wy wiesniaki z WNR nie nadajecie się na ulicę dlatego bardzo dobrze że trzymano was w klatce, nie macie za grosz wyobraźni i jedyne nad czym człowiek ubolewa to że wyjedziecie na ulice, ciekawe jak szybko skończy się to tragedią, skoro nawet we własnej klatce zabiliście 19 letnia dziewczynę. Dla mnie od zawsze byliście banda dresów i karyn którzy naogladali się szybkich wściekłych. Cargo też przez was przestało być tym czym było.

  •  

   pokaż komentarz

   @pazi: jak sobie nie radzisz z autem, to po prostu kup sobie rower. Będzie bezpieczniej, dla ciebie zresztą też.

  •  

   pokaż komentarz

   Ponadto nie możesz się równać z moją betę bo mam 245 Nm z 6 garów co daje fajnego kopa, ale trzeba uważać bo na mokrym ślizga się przy nieco mocniejszym wciśnięciu gazu.

   @pazi: alez Ty jestes zabawny :D aktualne auto 231 koni [m54b30] poprzednie auta 355 i 420 koni (a i garów więcej).. na deszczu mnie nigdy nie obróciło przy 50 jak gaz wcisnąłem :D

   no ale to Twoje 2.5 to tyyyyyyle tego momentu (i całe 170 koni! wow) ma że tylko Ty to ogarniasz a reszta by 30 jeździła tym bolidem xD

   kup se dobre opony to ten silniczek nie będzie ślizgał nawet jak ten gaz do końca dodasz :D

 •  

  pokaż komentarz

  Osoba współtworząca Warsaw Night Racing miała w planach wpisać łuki toru Żerań do rejestru zabytków, lecz niestety nie zdążyła. Mimo zgody konserwatora zabytków sprawę przeciągnęły w czasie kwestie formalne.

  Chyba już wiadomo, czemu tak się pospieszyli z rozpieprzeniem tego. :)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejne sypialniane osiedle w Warszawie? Brawo... Deweloper zarobi, banki dadzą kredyty, biznes do przodu a co tam jakiś stary tor, na Żeraniu? A co to jest ten Żerań w ogóle? A za dwa lata: Osiedle Tor Żerań, mieszkania od 7999zł/m2 :P Ehhh... ( ͡° ʖ̯ ͡°)