•  

  pokaż komentarz

  jak członek UPA robi co chce
  Lecz się człowieku.

 •  

  pokaż komentarz

  Przeczytalem tekst i tylko potwierdza sie, ze czlowiek jak tylko troche nie jest zorientowany w temacie i ufny to go wykorzzystaja na kazdym kroku w majestacie prawa. Ci ludzie czesciowo sami sobie winni. Ale mam sporo rodziny na terenach wiejskich i tam mentalnosc jest inna. Te osoby z artykulu to w sumie i pomysl na dzialanie mieli i chcieli aby cos robic co by to nie bylo. Szkoda, ze nie bylo nikogo kolo nich jako tako rozgarnietego z rodziny czy cos aby doradzic w tamtym czasie co te pierwsze kredyty brali i umowy na budowe itp.
  Ale samo sedno sprawy to te aukcje komornicze. No jak mozna takie ku..wo uprawiac to ja nie moge. A skonczy sie ze Pani komornik dostanie jakies tam upomnienie. Powinno byc normalne dochodzenie przeprowadzone co i jak sie odbylo dlaczego licytacja byla tajna i nikt o niej nie wiedzial. Stawki ureanic do widelek zakupu ziemi w tamtym czasie ze wzgledu na jawne dzialanie na szkode przez komornika i zalatwione. Tylko to w marzeniach niestety.
  Tak po ludzku zly jestem!

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @stefan-szusterman: Winni są swojej naiwności i tego że odpuszczali oszustom którzy ich wystawili do wiatru. A to co komornik zorbił przekracza wszelkei granice.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: Typowe dla narodu finansowego, że gdy dzieje się Polakom krzywda to albo się cieszą, albo śmieją z ich naiwności.
   Mnie akurat jest przykro, że ktoś wydymał moich rodaków. Może nie byli biegli z prawa, ale chcieli uczciwie się dorobić. Czy to jest ich wina, że dali się wydymać?
   Jeśli tak, to po co policja ściga przestępców "na wnuczka". Przecież te babcie są równie naiwne.

  •  

   pokaż komentarz

   @niedajsiedymac: A czy ktoś się z tego cieszy lub pochwala oczustów? Co nie zmienia faktu iż nie byli to starsi schorowani ludzie jak te babcie a mąż z żoną i to raczej w sile wieku i w pełni sprawności umysłowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: Nie pochwalanie oszustów, ale ich usprawiedliwianie. Wykorzystali naiwnych, więc to wina tych drugich, co?
   I co to ma za znaczenie w jakim wieku byli? Jest jakiś oficjalny pułap wiekowy, od którego można dymać ludzi w Polsce?

  •  

   pokaż komentarz

   @niedajsiedymac: a gdze niby ktoś ich usprawiedliwia?

  •  

   pokaż komentarz

   Winni są swojej naiwności

   @bevegelsesmengde: To nie ja przerzucam winę na oszukanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @niedajsiedymac: Tak, bo ktoś kto zauważy że wystarczyło nie być naiwniakiem i nie ufać każdemu (co sami poszkodowani przyznają!) oznacza że usprawiedliwa oszustów xD Ty chyba nie wiesz jak usprawiedliwienie wygląda. "On taki biedny, na chleb dla dzieci nie miał...." <--- TO jest usprawiedliwienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bevegelsesmengde: Jak widzę osobę, która wstawia jakieś takie znaczki "xD" to już odechciewa mi się dyskusji.
   Dlatego odpiszę Ci ostatni raz.
   W takiej Norwegii ludzie nie zamykają swoich domów, bo są wychowani, że kradzież to zła rzecz i jak ktoś nadużyje tego zaufania to jest przez społeczeństwo napiętnowany. Ten co się włamał, a nie ten co zostawił otwarte drzwi.
   U nas jest na odwrót. Musisz zaryglować drzwi co najmniej na 2 zamki, bo inaczej zostaniesz okrzyknięty naiwniakiem i że sam się prosiłeś oto.
   Rozumiesz różnicę? Dlatego właśnie daleko nam do rozwiniętej cywilizacji.
   Piętnujmy przestępców a nie ofiary. Nie każdy jest obdarzony przez naturę przenikliwym umysłem.

  •  

   pokaż komentarz

   W takiej Norwegii ludzie nie zamykają swoich domów

   @niedajsiedymac: Tak się składa że mieszkam w Norwegii od blisko jedenastu lat i ludzie zamykają swoje domy. A jak nie zamykają to mieszkają w takiej okolicy że prawie zapomnieli jak wygląda drugi człowiek tak więc argument z dupy. Każde małe społeczeństwo ma większe zaufanie do siebie gdyż tam taki złodziej się nie rozpłynie. W małych wioskach też kiedyś nie zamykano domów.

   Do tego ZAUWAŻENIE ŻE jeśli ktoś jest naiwny to musi mieć twardą dupę nie jest niczym złym a nawet jest czynem chwalebnym społecznie gdyż im więcej osób sobie to uświadomi tym mniej ludzi stanie się ofiarą oszystwa. A takie gdybanie o utopi i idealnym społeczeństwie kończy się przeważnie stosami trupów.

 •  

  pokaż komentarz

  Komornik i notariusz. Podać panów z imienia i nazwiska. Może inni poszkodowani się jeszcze znajdą.

 •  

  pokaż komentarz

  W desperacji szukałam osoby, która przejmie ten obiekt za długi i myślałam, że taką znalazłam. Ten mężczyzna nawet uruchomił dojarnię, przywiózł tu 10 krów, pokazał nam fakturę. Z wielkim trudem zebraliśmy i pożyczyliśmy mu 20 tys. zł na zakup kolejnych
  XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @AlabamaMama: ten artykuł to w ogóle jakiś stos bzdur

   Opowiada też jak przedsiębiorca budowlany, wskazany przez bank
   od kiedy bank wskazuje przedsiębiorcę budowlanego ? :)

   że pieniędzy z kredytu nie wystarczy na budowę i wyposażenie.
   umowy nie było?

   przedsiębiorca wziął ostatnią transzę, chociaż pieniądze miały zabezpieczyć całą inwestycję
   jak w ogóle to możliwe???

   . Nie wiem, jak to było możliwe.
   no ja też nie wiem :)

   Na prawników nie było pieniędzy,
   spore gospodarstwo, kredyt na 200 tys. i nie było paru stówek/tysiaków na prawnika?

   w sądzie przegraliśmy — mówi kobieta.
   bez prawnika - nic dziwnego

   kolejny przedsiębiorca wziął kasę i również budowy nie dokończył
   To po co było mu płacić przed zakończeniem?

   Nie znam sprawy, ale widać że jest tu jakieś ukryte dno. Jak na mój gust to coś ukrywają przed nami.

 •  

  pokaż komentarz

  36 hektarów po ile teraz hektar stoi? Bo ciekawi mnie po ile komornik opchnął hektary rodzinie i znajomym. I ile zarobili znajoma komornika i syn ówczesnego burmistrza Bisztynka.
  9-arowa działka z domem została sprzedana jako 4-arowa działka bez domu za 2240 zł - Haha ja p@#%?@#e gorzej niż w Afryce. Bantupolonistan.