...
 •  

  pokaż komentarz

  Znaki w dupie, pasy w dupie... a ja na paczkę czekam już tydzień.

 •  

  pokaż komentarz

  @zielonkawy_bordo: Podjąłeś jakieś stosowne kroki aby kierowcę ukarała policja za ten wybryk albo firma?

  •  

   pokaż komentarz

   albo firma?

   @WuDwaKa: Oni są na swoim tylko pod szyldem DPD. DPD pogrozi paluszkiem i tyle, bo nie ma kogo zatrudniać. Nie ma inteligentnych ludzi do takiej pracy. Jedynie mandat może na jakiś czas go wyhamuje. Kurierzy są zaraz po zlotówach na mojej liście najbardziej znienawidzonych kierowców na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddin: @WuDwaKa: to są podwykonawcy a nie pracownicy

  •  

   pokaż komentarz

   @wycz: firma nie moze ukarać podwykonawcy?

  •  

   pokaż komentarz

   @KrzysiekEire: Może. Tyle, że on ma zapłacone za ilość wykonanych kursów. Na dodatek, jest presja żeby dojeżdżał do klienta jak najszybciej. Wysokiego tempa oczekują zarówno szefowie firmy kurierskiej jak i sami klienci.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekpiotr: rozumiem, w tym przypadku moze nie oznacza ze zrobi to.
   W sumie dziwie sie ze znajdują sie jeszcze chętni na tak niewdzięczna prace.

  •  

   pokaż komentarz

   @reddin: Praca w Rabenie na solówce.
   Do 6-7 rano przyjeżdżają wahadła(1) z całej Polski. Ty dostajesz pakiet listów przewozowych i lataj sobie po magazynie i szukaj przesyłek. Jak już ci się uda wszystko skompletować i załadować jest 9 (8 jak masz szczęście, wahadła dojadą na czas i masz mało punktów (2)). Wyjazd z bazy.... Wszystkie rozładunki w oddalonej o 50km od magazynu, miejscowości. Jest 10. Masz 8-12 miejsc do rozładowania, przy czym większość firm robi do 15.
   Łatwe?
   OK.
   Od 13 masz informacje co masz na mieście odebrać, to już kolejne 4-7 miejsc. Jak ubłagasz to ktoś zostanie godzinę dłużej, żebyś się rozładował/załadował.
   Oprócz tego, palety. Łooooo, za nieodebrane EUR PAL byś wisiał. Stoisz i czekasz aż łaskawie zdejmą towar z palety, bo Ty musisz ją spowrotem zabrać.
   Nie wyrobisz miesięcznej normy na zdawanie palet - kara. Wyrobisz - nagr... Hehe nie, nie ma lekko. Wyrobisz, możesz liczyć na serdeczny uścisk dłoni od spedytora.
   Oczywiście wszystkie (noooo, prawie wszystkie) rozładunki i załadunki targasz z krzyża paleciakiem.
   Cała ta przyjemność za całe 2 tysiące super potężnych PeeLeNów!!

   Wytrzymałem 4 miesiące. Mimo, że zap?@????, to robota mi się nawet podobała :)

   *1. wahadło - przerzuty między głównymi magazynami Rabena
   *2. punkty - miejsca rozładunku.

  •  

   pokaż komentarz

   Do 6-7 rano przyjeżdżają wahadła(1) z całej Polski.

   @p1etr4s: Stary, ale ja to wiem, że robota nie jest łatwa, wręcz podziwiam kurierów, że za te śmieszne pieniądze chce im się pracować, choć ostatnio taka rotacja jak przywożą paczki, że tylko typ z DHL się nie zmienia, może dla tego, że raczej szorstki. Jednak nie zmienia to faktu, że jeżdżą jak luje.

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: wrzucił na wypoka i wystarczy ^^

  •  

   pokaż komentarz

   @jaskiniowiec88: Akurat widać, że jest autorem tego nagrania to i mógł coś podziałać więcej w tym temacie...

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa: Jak sam jego nick zielonkawy bordo... ja to rozumiem tak, zielonkawy - świeżak nie wie co i jak musi się jeszcze rozeznać w temacie... bordo gość aspiruje do miana osób - jaskiniowców piwniczan , którzy boją się świata.
   Myślę, że oczekiwanie iż coś podziała w temacie jest niestosowne... (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @p1etr4s: jako były pracownik mozesz mi wyjaśnić, kto kradnie rzeczy? kiedy sa większe ilości, na 90% wiem, zę mi się nie bedzie zgadzać i czy ktoś ponosi tak w ogóle jakąkolwiek odpowiedzialność za zgloszone braki w twarze.
   Braki zdarzaj mi eis tylko i wyłącznie w paczkach z Rabenda, a palety podpisuje na wz, że nie oddaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @WuDwaKa Nic poza wstawieniem filmu nie robiłem. Pewnie i tak wykopki się zajmą resztą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Już Ci wyjaśniam kolego.
   Od Ciebie odbiera kierowca nr 1, który ma świadomość, że po nim jeszcze dwóch kierowców wiezie tę paletę. Najbardziej prawdopodobne, że coś tam zajrzy. Jeśli przyjeżdża do Ciebie ten sam od lat, to zrób zdjęcia całej palety i wyślij na magazyn raben.
   Później, Twoja paczka ładowana jest na wahadło, które przez noc leci do oddziału najbliższemu miejscu przeznaczenia. Wahadła, jeżdżą "pod plombą", dlatego jest najmniej prawdopodobne, że kierowca nr 2 coś weźmie. Aczkolwiek! Najmniej, nie znaczy wcale! Czasem plombe zakładają pod kamerami, a czasem kierowca dostaje w rękę i niech sobie założy, a jemu się np zapomina i zakłada 2km przed miejscem docelowym, żeby cieć na bramie nie płakał. Ale to co magazyn to obyczaj.
   Z magazynu najbliższym, miejscu Twojego adresata, przesyłkę odbiera kierowca nr 3. Który też może stwierdzić, pff przeszło już przez tyle rąk, napewno nie będzie na mnie.
   No i powiedzmy coś tam sobie wziął, ale palety nie dowiózł, bo nie zdążył. Na drugi dzień wiezie kierowca nr 4, który zrobi podobnie.

   Nie chcę nikogo osądzać, każdy z tych 3 kierowców ma okazję coś sobie wziąć (chociaż najmniej kierowca wahadła).
   Teoretycznie, za to powinien płacić raben, ale bywa różnie.
   Moja rada zdjęcia, filmiki, przed każdym załadunkiem. I wysyłaj do adresata, niech sprawdza na miejscu.
   Jeśli towaru brakuje, niech pisze Protokół Szkody.
   Od razu mówię, że w PSz adresat wpisuje: Towar niezgodny z zamówieniem, wybrakowany. I tyle! Żadnych "Paleta nie nosiła śladów ingerencji", "Paleta oryginalnie zapakowana", bo takie wpisy w PSz ratują dupe kierowcy. Wtedy albo sprawdzą na monitoringu, albo nie. Jeśli towar zginie ze środka to na kamerach może nic nie wyjść.

   Najlepiej jakbyś Ty, jako nadawca, wyposażył się w mocną taśmę klejącą, np z logo Twojej firmy i obkleił całą paletę, aż do przesady.
   Wiadomo, w 100% Cię to nie uchroni, ale warto utrudniać kierowcom.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Co do palet, jeśli podpisujesz na papierach, że nie oddajesz, a jednak oddajesz to właśnie zrobiłeś prezent kierowcy w postaci 20 zł które dostanie na skupie za ładną EUR.

  •  

   pokaż komentarz

   @p1etr4s kurierzy na wejściu dostają 2500-2700peelenow , myślę że na solówce jeszcze więcej, mowa o o Warszawce i okolicznych miejscowościach. Trzeba dodać że 1/2 mają tylko na umowie

  •  

   pokaż komentarz

   @rafal-szymanski: No to solidnie. Ciekawe czy to prawda, czy bajeczka typu: "jeżdżę po Europie, siustka z psiodu i weekendy w domu".
   W Świętokrzyskim, przewoźnicy doszli zgodnie do wniosku, że zapłata powyżej 2k może skutkować problemami psychicznymi wśród kierowców, bo: "Co oni bedo robić z takimy piniendzmy, jeszcze zaczno chlać... O nie nie"

  •  

   pokaż komentarz

   @p1etr4s: problem w tym, że ja nie wysyłam tylko ściągam z głównego magazynu i nie wiem czy to kierowca, czy magazynier. Z tego co kojarzę to zadaniem kierowcy jest sprawdzić zawartość, ale trudno wymagać od człowieka by liczył 1000szt, 100szt jakiś pierdół, otwierał każdy karton.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: na magazynie są kamery. Zadzwoń zapytaj.
   Najlepiej to umów się z nadawcą żeby w kwitach wpisał Rozładunek w obecności kierowcy. Jeśli jest wybrakowany, nie przyjmujesz tylko odsyłasz. Mówisz kierowcy, żeby to sobie zabrał. Sporządzasz Protokół Szkody w którym piszesz "Towar niekompletny, brak zgodności z WZ" i tyle. Nie żadne Oryginalnie zapakowany itp...

   Kierowca sam nie może rozciąć kartonu, a jeśli jest w osobnych opakowaniach owinięte tylko streczem to jest bardzo prawdopodobne, że coś przytuli.

   Dogadaj się z nadawcą!!

  •  

   pokaż komentarz

   @p1etr4s: W teorii można tak robić w praktyce to nie jest takie proste, a na kamerach widać, karton, a nie co jest w środku, pomijając ich tandetną jakość, wyjąć towar można tak by nikt nie zobaczył dziur i zakleić.
   Odebrać towar musze bo go potrzebuje mimo strat, bardziej mnie interesuje kto to kradnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: jeśli się zgadzasz na wybrakowany towar to wina leży tylko po Twojej stronie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Chciałbym pomóc, ale widzę, że kierujesz się innymi priorytetami...

 •  

  pokaż komentarz

  On tak jedzie, zebysmy paczki dostali szybciej itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Taka jazda nie bierze się tylko z bezmyslności kierowcy... szara codziennośc film kurierskich się kłania