•  

  pokaż komentarz

  Poziom tych komentarzy jest żałosny. Powtarzanie bajki o śpiewaniu hymnu ISIS, ignorowanie odcinania się od agresji, faktu że mieszka tu od lat, skończył studia, założył rodzinę, rozwinął sport, dzięki czemu wielu ludzi znalazło pracę. Czekam jeszcze na zdjęcie z karabinem maszynowym wykonane przed galą w Rosji na sesji promującej walki, wykonane z lat przed zamachami. Weźcie się za przepraszanie za krucjaty krzyżackie, bo wykonujecie znak krzyża, więc pewnie popieracie np. wysłanie dzieci do walki o ziemię świętą. Dno i bąbelki. Dalej: czy on kogoś przekonuje do przejścia na Islam? Nie. Modli się do swojego boga, jak wy do swojego i żyje według swoich zasad nie wyrządzając krzywdy nikomu. Ale to zbyt skomplikowane, bo trzeba myśleć schematem - muzułmanin z brodą = terrorysta. Mentalność intelektualnej ameby.

  •  

   pokaż komentarz

   @2ndEarlOfRochester: Jeśli ktoś się odcina od agresji, to niech nie powiela tych agresywnych, tendencyjnych komentarzy o złych Polakach i "obowiązku niesienia pomocy".

   żyje według swoich zasad nie wyrządzając krzywdy nikomu
   No to może my sobie będziemy żyli według swoich zasad a on swoich. Jakoś nie przypominam sobie, żeby Polacy mówili Czeczenom kto powinien mieszkać w ich własnym kraju. A osobiście jeśli płaciłbym za show sportowe to nie mam ochoty kolejny raz słuchać jakiegoś żenującego politykierstwa o tym komu i jaką krzywdę zrobiłem dlatego, że nie mam ochoty go zapraszać do siebie do domu. Tym bardziej osób które nawet nie chcą tu przyjechać i to już jest żenada do sześcianu...

   Słabo to wygląda jeśli ktoś sam określa się mianem "religijnego radykała". Może tu też jest lekki problem... że w krajach świeckich radykalizm religijny generalnie ludziom przeszkadza.

   Amebą to trzeba być żeby pouczać osoby które pomogły ci i twoim ziomkom.

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: w jaki sposób komentarz o "obowiązku niesienia pomocy", swoją drogą bliski idei chrześcijańskiej połączyłeś z agresją? Pomoc to jest chyba przeciwieństwo agresji, prawda? Jego występy sportowe nie łączą się z rzadnym politykierstwem, wypowiedź, o której mówisz padła w wywiadzie. Czy nie może mieć swoich poglądów? Polacy na emigracji też wypowiadają się na temat krajów w których mieszkają i krytykują jawnie to, co im się nie podoba. Należałoby im tego zakazać, ponieważ tam nie są u siebie? Zgadzam się z Tobą w tym, żebyśmy żyli według swoich zasad, a on swoich. Czy on Ci coś narzuca? Sportowcy bardzo często odwołują się do wiary: Lewandowski, Stoch, Jędrzejczyk. Czy w ten sposób atakują ateistów czy innowierców?

  •  

   pokaż komentarz

   swoją drogą bliski idei chrześcijańskiej połączyłeś z agresją?
   @2ndEarlOfRochester: W taki sposób że powtórzenie jednej bzdury 1500 razy ma już znamiona agresji. Jak ci na ulicy ktoś powie "daj 2 złote" to za 5 czy 10 razem robi się już to agresywne.

   Pomoc to jest chyba przeciwieństwo agresji
   Jeśli chodzi o pomoc pod przymusem to chyba nie. Myśmy też za dawnych czasów "pomagali" bratniej Rosji i każdy wie na czym ta pomoc była oparta, jak to wyglądało i co by się stało gdybyśmy nagle uznali że "przestajemy pomagać". Ta cała "pomoc" to marksistowska nowomowa. Utrzymywanie dorosłych chłopów w sile wieku na garbach ciężko pracujących ludzi to nie żadna pomoc tylko frajerstwo.

   Pomagać to sobie możemy Ukrainie. Oni przyjeżdżają i też dają coś od siebie. Każdy zadowolony, to proste. I podobnie Polska jest krajem tolerancyjnym, każdy czy to z Afryki czy z Ukrainy może tu sobie przyjechać i żyć tak jak my. No chyba, że mu się nasz sposób życia nie podoba... i co? Nagle my mamy się dostosować?

   Czy nie może mieć swoich poglądów?
   Ależ może, a ludzie mogą sobie go za to nie lubić czy nawet, o zgrozo - wygwizdać.

   Sportowcy bardzo często odwołują się do wiary: Lewandowski, Stoch, Jędrzejczyk. Czy w ten sposób atakują ateistów
   Jakoś nie przypominam sobie tego typu agresywnych wypowiedzi, że każdego kto nie chodzi do kościoła trzeba "edukować" (bo w domyśle jest idiotą).

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: stanąłeś na swoim stanowisku i nie umiesz spojrzeć ponad obraz jaki sobie stworzyłeś. Czy on to mówił nawet nie 1500 razy, ale wiele razy? Czy wyrażając swoją opinię o pomocy stawia Cię pod jakimkolwiek przymusem? Bardziej zasadne byłoby spytanie czy on sam się w taką pomoc zaangażował. Jasne, że można kogoś nie lubić za poglądy, ale czy czyny nie powinny być stawiane przed poglądami? Ostatni akapit to znowu jakaś Twoja naditerpretacja...

  •  

   pokaż komentarz

   @2ndEarlOfRochester: To nie jest stanowisko tylko podstawy godności. Jeśli ktoś nie odwzajemnia pomocy którą od kogoś dostaje, to na nic nie zasługuje. Tym bardziej jeśli taka osoba twierdzi, że coś się komuś "należy".

   Czy wyrażając swoją opinię o pomocy stawia Cię pod jakimkolwiek przymusem?
   Nie, to jest człowiek o wiele bogatszy odemnie, więc po prostu nie podoba mi się to, że sam nic nie da, ale z innych chce zrobić frajerów. Jeśli o mnie chodzi to niech sobie tu zbuduje hotel i sprowadza nawet marsjan, ale za swoje pieniądze...

   I nawet gdyby na sprowadzanie jakichś marsjan wydał miliard PLN, to nie czyni mnie zobligowanym żeby miał prawo odemnie wymagać, żebym dorzucił nawet złotówkę i mnie pouczał, że jestem "niewyedukowany".

   Ja jestem w tej kwestii doskonale wyedukowany, dlatego ten cyrk z migracją mi się nie podoba.

 •  

  pokaż komentarz

  Mamed Khalidov, wielki Polak, katolik, patriota, bohater walk narodowo wyzwolenczych na galach KSW, gdzie pokonywał zagranicznych zawodników ku chwale polskiego oręża i dawał nam wiele radości i dumy niczym husaria pod Kircholmem... jednak już nie?