•  

  pokaż komentarz

  700 tys urzędników w Polsce, a ten będzie zaczynał od 500+!? W budżecie Polski z którego co roku struga się 10 mld zł na kulturę i media, 16 mld na ,,rynek pracy" czy 5 mld na instytucje polityczne!

 •  

  pokaż komentarz

  Szanuję ludzi, którzy szukają oszczędności, a nie mnożą wydatki, ale ten typ potraktował właśnie budżet państwa jak grę w simsy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tu se zabiorę, o i tutaj, tam przytnę, tu zmienię tak, bo tak.
  To jest droga na skróty. Polska najwięcej traci na kosztach ukrytych, na skomplikowanym i dziurawym prawie, niejasnych procedurach - to tutaj rządzą urzędnicy, a przedsiębiorcy marnują czas na zrozumienie i ogarnięcie chaosu. Zrób pan państwo przejrzyste i uczciwe dla wszystkich, potem zlikwiduj zbędnych urzędników, wprowadź państwo przyjazne dla obywateli i dla przedsiębiorców, zobaczysz, jak to zacznie hulać. A potem sobie możemy przycinać do woli.

 •  

  pokaż komentarz

  Dziecko Korwina marzy o wyidealizowanej utopijnej rzeczywistości czystego rynku. To taka sama utopia jak komunistyczna równość wszystkich i wszystkiego, tyle że w drugą stronę.

  •  
   D........d

   -3

   pokaż komentarz

   @ZlyCzarodziejRumburak: Nie no k%%!a lepiej zabrac jednemu i dac drugiemu zryty lbie

  •  

   pokaż komentarz

   @DarkMethod: trzeba być debilem, albo naiwnym dzieckiem żeby wierzyć, że w jakimkolwiek państwie da się wyeliminować socjal i redystrybucję. To taka sama utopia jak komunizm. Zapewne pan wolnorynkowiec @DarkMethod posyła dzieci do prywatnej szkoły, leczy się w prywatnych szpitalach, sam sobie buduje drogi i infrakstukture i ma prywatną ochronę wynajęta 24h na okoliczność ataku złodzieja? #gimboekonomia motzno.

  •  
   D........d

   -2

   pokaż komentarz

   @ZlyCzarodziejRumburak: Ty chyba k%@$a nie slyszales na czym ameryke zbudowano. gimboekonomia mowisz to slucham jaka szkole ekonomi mi polecasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarkMethod: Ameryke powiadasz.. Wbrew romantycznemu mitowi promowanemu w filmaxh gdzie mozna przejsc droge od zera do milionera fundamentem sukcesu ameryki zawsze było przede wszystkim prawo a nie mityczny wolny rynek, ktory istnial przeciez i w innych krajach. Duzy majatek narodowy zbudowano tez poprzez niewolnictwo. Zaskocze cie ze Ameryka tez miala zawsze wysoki poziom redystrybucji i przy tym nie doswiadczyla zadnych zniszczen wojennych okupacji itd. A wrecz przeciwnie zarabiala przez dziesiatki lat na wojnach. Podajac przyklad nalezy go prezentowac w pelnym swietle a nie takim jali jest akurat wygodny pod teze.

  •  
   D........d

   -3

   pokaż komentarz

   @ZlyCzarodziejRumburak: Kto k!$@a zbudowal drogi i koleje w ameryce cymbale Dale Carnagie mowi ci cos takie nazwisko. p@?%??? p@?%??? te swoje socjalistyczne brednie. Zeby kraj sie rozwijal nie potrzeba do tego zadnej interwencji rzadu. w dupie byles gowno widziales a ekonomi to nie masz zadnego pojecia polecam albo hayeka misesa rothbarda bastiata pozniej mozesz ze mna dyskutowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarkMethod: ahahahah jestes pan zalosny w tym ublizaniu z braku argumentow. Taka dyskusja z teoretykiem fanatykiem liberalnym to to samo co dysktutowac z trockistą albo czlonkiem sekty. Gosc siedzacy na etacie na gwonoumowie bedzie bredzil o wolnym rynku bo przeczytal kilka ksiazek z notabene publicznej biblioteki. Tak Carnaige wybudowal cala kolej w us wlasnymi recami. Wspolczuje ci.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZlyCzarodziejRumburak: No typowe polactwo wyłazi!!1 hurr durr ynteligent umnje na wsi to muwo że to utopia!!1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Z tego co widzę ta jego gówniana umowa to własny sklep i biuro rachunkowe + fizyka teoretyczna oraz ekonomia w wykształceniu, nie wiem nie znam się ale ufam chyba jemu niż polackiemu pieniaczkowi z neta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Satan696: z tego co widzę, to pan student informatyki raczej. Ja wierzę bardziej ludziom pracującym na siebie od dziecka, którzy zarobili na swoje wykształcenie i swój biznes. Zatrudniającym innych ludzi niż teoretykom, fascynatom. Redystrybucji nie da się wyeliminować i to jest tak oczywiste, że nawet dziecko rozumie. Żeby była jasność, nie jestem fanem socjalizmu, op%#$#%!ania się i życia na rachunek innych, ale egzystencja w państwie opiera się na pewnych wspólnych funkcjach. Zupełnie tak jak we wspólnotach mieszkaniowych tj. mieszkasz w bloku gdzie jest 100 mieszkań i każdy płaci w czynszu składkę remontową. Jak dach wymaga naprawy to Janusz nie łata dziury sam nad swoim mieszkaniem, ale remontuje się cały dach ze wspólnej kasy. Tak to działa, a nie p!!!%#?enie o zabieraniu i dawaniu innym.

 •  

  pokaż komentarz

  Znów w opisie brak przynależności Mentzena do partii KORWIN/Wolność? Co na to #neuropa?

 •  

  pokaż komentarz

  największe oszczędności byłyby w administracji, wyj?!@ć 30% urzędasów, zlikwidować premie za picie kawy i obniżyć pensje.