•  

  pokaż komentarz

  mało jest tak zakłamanych krajów jak Arabia Saudyjska. Gardzą naszą kulturą i religią, a swoimi kobietami. Ale jednocześnie nie przeszkadza im ruchanie naszych rozebranych "modelek", jeździć niemieckim BMW i trzymać z imperialnym USA.

 •  

  pokaż komentarz

  Arabia Saudyjska - państwo, w którym kobieta nie może wyjść z domu bez pozwolenia mężczyzny (ojca, męża, brata), nie może prowadzić samochodu, nie może podjąć pracy bez zgody męża, nie zostanie wpuszczona do restauracji, chyba że w lokalu jest specjalna sala „rodzinna". Państwo, w którym istnieje policja religijna kontrolująca obywateli w przestrzeni publicznej - legitymują pary przy stolikach sprawdzając czy to mał­żeństwo lub rodzina, a jeśli nie - areszt, krzyk, pu­bliczne zawstydzenie, nawet baty. Policja religijna sprawdza czy wszyscy zamykają sklepy na porę modlitwy, pięć razy dziennie oraz zagania ludzi do meczetów. Państwo, w którego przestrzeni publicznej nie wolno wyznawać innej religii ani nosić symboli religijnych. Państwo w którym rocznie dokonuje się 200 egzekucji przez ścięcie, oczywiście publicznie, na placu w centrum miasta. Od dwóch lat Arabia Saudyjska bombarduje w Jemenie szkoły, szpitale, bazary i pogrzeby. Saudowie są odpowiedzialni za śmierć tysięcy cywilów, w tym wielu dzieci, ale zamiata się to pod dywan, podobnie jak finansowanie terroryzmu, 'no bo ropa'.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorti nie tylko ropa, USA kryje Saudów, bo to ich wieloletni wierny pies, destabilizujący sytuację w regionie. Dlatego ostatnio nieźle się ubawiłem kiedy czytałem o blokadzie Kataru przez tych hipokrytów. Wszyscy tam dookoła finansują terrorystów, którzy realizują ich cele z Emiratami na czele...

  •  

   pokaż komentarz

   @Gorti: Z drugiej strony mamy Iran, kraj który choć ma w nazwie "republika Islamska", to jest znacznie bardziej liberalny. Kraj który nienawidzi arabów i Daesh, gdzie kobiety mają znacznie więcej praw - uczą się (stanowią większość na uniwersytetach), pracują, prowadzą samochody, chodzą sobie jak i gdzie chcą. Kraj w którym normalnie funkcjonują kościoły lub świątynie zoroastriańskie, kraj który nie destabilizuje całego bliskiego wschodu finansowaniem Daesh. Tymczasem jest on stawiany w roli wroga, a wspomniana wyżej Arabia Saudyjska, najgorszy reżim zaraz po Korei Północnej, jest bliskim sojusznikiem i protegowanym USA.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   A............a

   -28

   pokaż komentarz

   @Rozenkranc: Tak w sumie to z Twojej wypowiedzi jakoś bardzo daleko od poj?@#nej moralności Saudów nie jesteś. No ok potępiasz kamienowanie zgwałconych kobiet, ale już do obcinania kończyn masz ambiwalentny stosunek a do pewnych grup ludzi czujesz "odrazę" tylko dlatego, że uprawiają seks inaczej niż ty masz w zwyczaju.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: Hm... Niech no pomyślę... Obcinanie kończyn uważam za barbarzyństwo, ale w pewnym stopniu jestem w stanie zrozumieć ich motywację. To właśnie moja ambiwalencja. Nie byłbym gotów ich jednoznacznie potępić - wg mnie po prostu (w tym wypadku) przesadzają z reakcją.

   Zaś moja odraza do homoseksualnych stosunków w najmniejszym stopniu nie uzasadniałaby ich postępowania wobec gejów. Tak - brzydzę się stosunkiem z innym mężczyzną. Jednocześnie uważam, że oni mają prawo uprawiać seks z kimkolwiek zechcą.

   Bo wiesz co? To, że brzydzi mnie ktoś kto nie myje zębów jakoś nie uzasadnia (w moim systemie wartości) tego aby zrzucić go związanym z wieżowca.

   Ale pewnie wg Ciebie moja niechęć do niemyjących zębów czyni ze mnie kogoś "bardzo podobnego" do tych którzy chcą takich ludzi zapoznawać z grawitacją. C'nie? :>

  •  
   A............a

   -13

   pokaż komentarz

   @Rozenkranc: Wszystko zgoda, tylko niedokładnie przeczytałeś co napisałem. Ja nie napisałem, że Ci blisko do postępowania Saudów czy jesteś do nich bardzo podobny. Czy że chciałbyś takich praw, nic z tych rzeczy. Ja tylko napisałem, że pewne schematy moralności pt "obcinanie kończyn może być jakoś usprawiedliwianie" tudzież "odraza do gejów czy jeszcze szerzej rozumianej inności" to są takie niby drobinki, które stoją u podstaw właśnie tak poj?%!nych systemów, które sam krytykujesz. Zaczyna się od pewnych moralnych przykazań, poglądów, które potem rozkręcają się do takiej chorej miary.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchetypCienia: Kehem... "Tak w sumie to z Twojej wypowiedzi jakoś bardzo daleko od poj?@%nej moralności Saudów nie jesteś."

   Acha - nie napisałeś tego.

   "obcinanie kończyn może być jakoś usprawiedliwianie"

   Tego nie napisałem. To Twój chochoł - walcz z nim dzielnie. Powodzenia.

   Jedyne co napisałem, że mam wobec tego ambiwalentne uczucia. Wg mnie to barbaria, choć rozumiem motywy.

   "odraza do gejów czy jeszcze szerzej rozumianej inności"

   Ponownie - Twój chochoł - walcz sobie z nim. Nic o "innościach" nie pisałem. Pisałem o gejach, gdyż seks z innym mężczyzną mnie obrzydza. I mam do owego obrzydzenia pełne prawo. Wciąż nie ma obowiązku zachwycania się seksem homoseksualnym. Ba! Nawet brak zachwytu nad homoseksualnym seksem wciąż nie osiągnął statusu "homofobii". Wciąż mogę nie lubić być ładowanym w anus w świetle obowiązującego prawa.

   A tu zdradzę Ci pewną tajemnicę statystyków - ekstrapolacja, w długim horyzoncie czasowym, zawsze prowadzi do błędnych wyników.

 •  

  pokaż komentarz

  Arabia Saudyjska destabilizuje świat

  Jak najbardziej, ale też Katar, który finansuje fundamentalistyczną ligę muzułmańską, której poglądy są konkurencyjne do Wahhabizmu stąd te ostatnie cyrki z Arabią i Katarem w roli głównej.