•  

  pokaż komentarz

  Już dawno powinnismy zrobić te inwestycje. Porty to okno na świat polskiej gospodarki. To smutne, ze musieliśmy czekać ponad 25 lat na ten przejaw zdrowego rozsądku naszej elity rządzącej.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: PiS ma wiele wad, przez które krew mnie zalewa ale w chwili obecnej niema innej alternatywy dla Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: Prawda, wiele można zarzucić PiS-owi, ale nie w kwestiach gospodarczych, tutaj pięknie naprawiają to co poprzednie rządy demontowały na polecenie Brukseli.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski terminal w Gdańsku jest rozbudowany od kilku lat więc nie przypisywałbym tej inwestycji PiSowi. Po prostu pomorze cały czas się rozwija i ekipa centralna czasem pomoga a czasem przeszkadza(nie wiadomo co bardziej przeszkadza).

  •  

   pokaż komentarz

   Gospodarki którą poprzednie rządy wspólnie z Unią tak "ładnie" zwijały...

   @wywrotek_smolenski: Gospodarki która w latach 2008-14 była najszybciej rozwijającą się gospodarką UE. Teraz przegoniły nas m.in. Estonia, Słowacja, Rumunia

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: Dla PiSu tylko ciemna cela, nic więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: Pis nawet jeżeli nic by nie robiło to i tak było by to dużo dla gospodarki niemcy od tak nie blokowały by sobie w polsce inwestycji które by im się nie podobało.

   Np Nord stream 2 pis chce zablokować i bardzo dobrze. Gdyby nie rządzili pewnie byśmy słuchali że to dobrze że pójdzie druga nitka.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: Za PO taka inwestycja byłaby nie do pomyślenia. Nie po to Niemcy dawali pieniądze na powstanie PO żeby oni później budowali w Polsce konkurencyjną dla Niemiec gospodarkę. Nigdy więcej zdrajców z PO. Nigdy więcej folksdojcza Tuska.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: @Skandalizm: @Nicolai: @supermoc: może po prostu wrócimy do komunizmu i będziemy budować polski przemysł? PiS inwestuje w nierentowne przedsięwzięcia. Co następne, budujemy kolejną Nową Hutę? Fabrykę czołgów? Najlepsze co pis mógłby dla Polski i polskiej gospodarki zrobić to zliberalizować prawo, obniżyć wydatki i przenieść kasę w szybką budowę dróg, a jak coś zostanie spłacać dług i obniżyć podatki.

   @bi-tek: niestety nord stream 2 i tak powstanie, wolałbym się już z Niemcem dogadać

  •  

   pokaż komentarz

   w chwili obecnej niema innej alternatywy dla Polski.

   @Skandalizm: Fani PO też tak swego czasu mówili ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski: @Skandalizm: @Nicolai: Zapomnieliście o "Łubu dubu, łubu dubu". Jak ma być jak za PRLu to i klakierzy mają śpiewać po staremu.

  •  

   pokaż komentarz

   @abdullahibnalibali: Ja jestem bardziej optymistycznie nastawiony i zobaczymy co do bedzie, ale przyznasz mi rację że za dużo w tej kwestii nie mozemy zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   "Najlepsze co pis mógłby dla Polski i polskiej gospodarki zrobić to zliberalizować prawo, obniżyć wydatki i przenieść kasę w szybką budowę dróg, a jak coś zostanie spłacać dług i obniżyć podatki."

   @abdullahibnalibali:
   Jak chcieliście takie coś to trzeba było głosować na Korwina. Głosowaliście na PiS i PO, a one są partiami socjalistycznymi więc macie socjalizm. Tylko z PiS bardziej w polskim wydaniu, a PO bardziej unijnym czyli niemieckim. Ludzie mają to na co zasłużyli. Ja już się naprosiłem i natłumaczyłem, ale skoro wynik wyborów się nie zmienia to gnijcie sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bi-tek: ale po prostu wk%$?ia mnie to budowanie skarbonek bez dna. Jeszcze PO zrobiło sobie stadion narodowy (który jest pluciem w ryj reszcie Polski i pokazaniem, że reprezentacja narodowa tylko dla Warszawy, a cała reszta to ta gorsza Polska), no ale przynajmniej ładny i się jakoś prezentuje.
   (minus nie ode mnie)

   Tylko z PiS bardziej w polskim wydaniu, a PO bardziej unijnym czyli niemieckim
   @supermoc: widać, za PO było wiele debilizmów, ale powstawały też dobre rzeczy, ale już za PiSu są niemal same inwestycje, które nie mają żadnego sensu, a jeszcze powodują że będziemy w nie rzucać kasą. Oczywiście są mądre jak te w tym znalezisku, ale PO też inwestowała w porty.

  •  

   pokaż komentarz

   @czynastolatek: Pieprzenie o szopenie. Już zapomniałeś o malejących wzrostach vat za PO, zapomniałeś, ze PO chciało uchodzców wprowadzić. I byśmy dostali uchodzców bez dokumentów, tych lepszych zachód by sobie zostawił, co jeszcze ?

 •  

  pokaż komentarz

  Tusk będzie grzmiał ze to nie po niemieckiemu tak sie rozwijać pod samym ich nosem

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby od PiS-owi odłączyć chorą ideologię rydzykowo-smoleńską, to może coś by z tej mąki było. Mają kilka niezłych pomysłów, na których zrealizowanie nie było szans za panowania Platformy i PSL-u. Pogonić stamtąd Kaczyńskiego, Macierewicza i Szyszkę, to mieliby taką przewagę nad innymi, że wybory byłyby jedynie formalnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @wywrotek_smolenski
   @Skandalizm
   @Nicolai
   @RedBaron
   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta

   Kochani zwolennicy PiS-u. Bardzo was szanuję ale chciałbym zwrócić wam uwagę, że ulegacie bardzo niebezpiecznemu zjawisku spolecznemu. Polega on na tym, że chętnie wyłapujecie informacje zgodne z wasza ideologią i poglądami politycznymi. Jednocześnie informacje niezgodne z waszymi poglądami słuchacie do szufladek: nieprawda, obce media, wrogowie ojczyzny itp.

   Fakty są takie , że polskie porty są modernizowane od wielu wielu lat. Prawie co roku są nowe rekordy w ilości obsłużonych ładunków. Wiele inwestycji dziś realizowanych była planowana wiele lat temu. Powyższy artykuł nie dał mi żadnych nowych informacji. To taka mała notka wychwalajaca obecny rząd. Proszę was . Nie ulegajcie propagandzie.

   W mojej skromnej opinii:
   -przekop Mierzeji Wislanej — ok
   - budowa centralnego portu lotniczego - raczej nie. Eksperci niepolityczni wyłączyli, że nie opłaca się.
   -Elektrownia atOmowa - tak ale coś PIS nie spieszy się.
   -budowa dróg coś zwalnia.
   -inwestycje kolejowe - jako tako, zwłaszcza, że PO dało nam 10 lat opóźnienia bo nie okiełznali molocha, jakim jest PKP.
   -elektrownie wiatrowe Pis nieformalnie zablokował.
   - polski elektryczny samochód ? To jest ciekawe. Zamiast wesprzeć prywatny sektor ( chociażby Ursus ma ambitne plany ) to oni wyłożyli kilkaset milionów na państwową spółkę. W branży mówią że wystarczy kasy na parę lat na wypłaty dla prezesa i ekipy. I tyle będzie z tego projektu. Budowa nowej marki idzie w dziesiątkach miliardów. Euro.

   Aha. Gazport im. Lecha Kaczyńskiego zbudowali PO i to był strzał w dziesiątkę bo u zaleznilismy się trochę od Rosji, pośrednio też od Niemiec.

  •  

   pokaż komentarz

   Kochani zwolennicy PiS-u. Bardzo was szanuję ale chciałbym zwrócić wam uwagę, że ulegacie bardzo niebezpiecznemu zjawisku spolecznemu.
   @wcinaster: Ja zwolennikiem PiS-u? Czyż Ty z byka spadł? Jest mi daleko do utożsamiania się z tą partią...

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: A wiesz, że elektrownie wiatrowe przynoszą straty w Niemczech? Tak, gdzie w Niemczech wiatry są silniejsze o 20% niż w Polsce. Jakie wiatry masz w Polsce? Te silne tylko zdarzają się przy zmianie pogody, reszta w roku jest słaba. W Anglii opłaca się stawiać wiatraki, nie u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai A to przepraszam. Tak wpadłeś mi hurtowo. Ale jak. Zgodzisz się chociaż pi części że mną ? Nie chodzi mi o inwestycje ale o te zjawisko społeczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Oczywiście, to nawet ma naukową nazwę, "efekt potwierdzenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie możemy się różnić ocenami niektórych inwestycji (przykładowo ja jestem raczej za centralnym portem lotniczym), ale tak, trzeba patrzeć na to jako całość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skandalizm z tymi wiatrakami zgadzam się z tobą ale myślę, że wiatraki jeszcze mają przed sobą przyszłość.

  •  

   pokaż komentarz

   @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: PiS żeby utrzymać się u władzy potrzebuje głosów moherów a to oznacza ze musi sypnąć trochę kasy rydzykowi. Zwykły pragmatyzm poza tym te pare milionów to nic w porównaniu z zyskami jakie mogą przynieść strategiczne inwestycje

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster gazoport wdrożył PiS jeszcze za poprzedniej kadencji. PO tylko/aż nie uwalilo łba tej idei

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster Co do gazoportu decyzja zapadła za rządów Marcinkiewicza, a inwestycje i budowę realizowano za czasów PO. Więc myślę że obie partie czuły potrzebę tej inwestycji

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Powstanie terminalu LNG pozwoli na odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Decyzja o budowie gazoportu zapadła w 2006[2]. Budowa terminalu LNG została uznana przez Radę Ministrów za inwestycję strategiczną dla Polski.

   "Rząd zdecydował we wtorek o budowie gazoportu na gaz płynny, przygotowaniu dostaw gazu do Polski z innych źródeł niż Rosja oraz o zwiększeniu wydobycia gazu krajowego - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu."

   Czyli Gazoport wystartował za PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @NatashaFromRushya
   Po części masz rację. Decyzja polityczna zapadła w 2006 r. W rządzie, który po roku rozpadł się.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: Pamiętam jak PO chwaliło się inwestycjami które sięgały wstecz nawet 20 lat. To normalne, tak wygląda polityka. Można dyskutować, ale tak naprawdę czas pokaże. Bo nie słowa są ważne a czyny.

  •  

   pokaż komentarz

   chętnie wyłapujecie informacje zgodne z wasza ideologią i poglądami politycznymi. Jednocześnie informacje niezgodne z waszymi poglądami słuchacie do szufladek

   @wcinaster: Ufff... na szczęście sympatycy innych partii są tacy obiektywni :D

 •  

  pokaż komentarz

  Warto dodać, że polskie porty konkurują głównie z niemieckimi więc nie wszystkim się podoba, że polska odbudowuje potencjał na tym rynku. Dodatkowo rozwój portów przyspieszy odbudowę żeglugi śródlądowej i bardzo nam pomoże, jeśli dojdzie to budowy nowego szlaku jedwabnego, również przez nasze terytorium.

  Pisu nie lubię, ale w przeciwieństwie do platformy mają wiele dobrych pomysłów i je realizują a nie tylko biorą kasę za nic nie robienie, jak np. platforma dzielnie budująca kolejne plany, na papierze elektrowni atomowej i przez 7 lat.