...
  •  

   pokaż komentarz

   @Jaszczomp1313: i to jak najszybciej, tacy kretyni powinni być karani najsurowiej, bez widełek

  •  

   pokaż komentarz

   tacy kretyni powinni być karani najsurowiej

   @ultraknur669: Oczywiście że tak. Ale pytanie co zrobił "Pan Kuba"? Mi to wygląda że bez patrzenia w lusterko zaczął wyprzedzać Tir'a zmuszając "pieniacza" do gwałtownego hamowania (przez co pieniacz w swojej szeryfowatości "powtórzył" sytuację). Niestety częsta sytuacja na tym odcinku autostrady.

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: ale jakie to ma znaczenie? Czy ten kretyn w astrze jest od tego żeby wymierzać sprawiedliwość?

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa Trudno, to nie jest usprawiedliwienie, skoro może mi hamować to na barierki też może go wepchnąć?

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: Na moje oko jechał ok 130 km/h. Jak można gwałtownie hamować ze 140 km/h ?

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa:

   Mi to wygląda że bez patrzenia w lusterko zaczął wyprzedzać Tir'a

   Opis z tablicy:

   Wyprzedzałem tira z prędkością około 115 km/h. Ten baran był bardzo daleko i wcale jakoś szybko do mnie nie dojechał. Dojechał w zasadzie jak już konczyłem wyprzedzanie i zjechałem na prawy pas.
   bardzo chamsko zajeżdza drogę powodując niebezpieczną sytuację bo mu się spieszy. Uważać na debila.

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: bo u nas na ekspresówkach lub autostradach jeśli chcesz jechać płynnie musisz jechać lewym pasem co najmniej 140 km/h, na niemieckich autostradach często spotykałem się z sytuacją, ze samochód jadący środkowym pasem czy też lewym widząc mój kierunek sygnalizujący że chcę coś wyprzedzić zwyczajnie zwalniał ułatwiając mi wykonanie manewru. Nikomu chyba od tego korona z głowy nie spadnie jeśli na ekspresówce czy autostradzie pomyśli czasem i o innych. W tej konkretnej sytuacji wyprzedzający zrobił to jednak dośyć sprawnie i po wszystkim natychmiast zjechał na prawy pas.

  •  

   pokaż komentarz

   Mi to wygląda

   @panBesPapierosa: Ba widzisz, zdarzyło mi się parę razy, że na początku wyprzedzania w lusterku było puściutko, a jak byłem na wysokości końca ciągnika, to nagle dostaję długimi po lusterku (A jadę 140). I gdzie ja mam się, k?%$a, schować? Pod naczepę?

  •  

   pokaż komentarz

   ale jakie to ma znaczenie? Czy ten kretyn w astrze jest od tego żeby wymierzać sprawiedliwość?

   @adrian43: Nie ma znaczenia. Wykop czy tablica też nie jest od wymierzania sprawiedliwości jeżeli już o tym piszesz.

   Trudno, to nie jest usprawiedliwienie

   @Vetinari: Nie usprawiedliwiam. Po prostu zwracam uwagę że nie znamy całości sytuacji. Brak sprawdzenia czy jest się wyprzedzanym czy brak sygnalizacji kierunkowskazem jest równie chamskie i niebezpieczne. Nie sugeruje że "pan Kuba" z filmiku tego nie robił. Po prostu ludzie na autostradach często o tych dwóch wynalazkach zapominają.

   Jak można gwałtownie hamować ze 140 km/h ?
   @krzysztofu: Zachowuje się jak pajac po manewrze. Naprawdę liczysz że stosował się do regulaminowego 140? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @janekplaskacz: Dzięki, nie wchodziłem na tablicę.

   @L_u_k_as: Jak widać kwestia mentalności.

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as: u nas na autotradach jak chcesz jechac plynnie... nie da sie
   przy 140 bmw passaty i audi przyklejaja sie do bagaznika albo wyprzedzaja z prawej
   przy 160 bmw audi i audi przyklejaja sie do bagaznika migaja trabia czasem wyprzedzaja z prawej

   prawy pas porusza sie 90-120 km/h
   ustapienie pieniaczowi powoduje ze musze dochamowac ze 140 do 90 bo pieniaczowi sie spieszy

   Pytanie z gwiazdka ile czasu ma bmw na moje chamowanie jak przy 140 dojezdza na 6 metrow?

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as: wczoraj miałem nieszczęście wracać po dłuższym weekendzie A2. To co warszawiacy tam odp!!%!!#ają przechodzi ludzkie pojęcie. Permanentna okupacja lewego pasa, jakby zjechanie na prawy okrywało kierowcę hańbą, awaryjne hamowania do zera, chaos i rozpizgaj. Żeby było śmiesznie, wcześniej podróżowałem S8 i kontrast niesamowity, bo kulturka pełną gębą. Może to kwestia trochę mniejszego ruchu, a może mentalności mieszkańców stolicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dodekx: Hamowanie, k@#$a, HHHHHHHHHamowanie!

  •  

   pokaż komentarz

   @dodekx: chamulce. no co ty... hleb, cherbata...

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: ma duże, jak ktoś chce cię zabić to pewnie sam byś się zagotował

  •  

   pokaż komentarz

   @trololo55: nie zareagował bym, od tego jest policja. Czyli jak ktoś chciał mnie zabić to ja w zamian mogę jeszcze większe zagrożenia stwarzać? Mam nadzieję że ty nie masz prawa jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: z jednej strony racja, mógł nie spojrzeć w lusterko i źle ocenić prędkość nadjeżdżającego samochodu na lewym pasie, co doprowadziło do spowolnienia jego jazdy. Nie zmienia to jednak faktu, że zajeżdżanie drogi i gwałtowne hamowanie przed maską (gdzie kolejnym autem była kilkudziesięcio-tonowa ciężarówka!) było co najmniej głupie i bardzo niebezpieczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: emocje i adrenalina działają.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczotkadokiblazadlugie: to, że ktoś ma warszawskie blachy nie oznacza, ze jest warszawiakiem, nie oznacza nawet, że w Warszawie mieszka. Multum firm leasingowych ma siedziby tutaj więc i samochody na warszawskich tablicach jeżdżą. Debili generalnie nie brakuje nigdzie.

   @dodekx: o tym właśnie napisałem. Sam tylko nie wiem czy już gorsi są ci co wyprzedzają prawym pasem, albo hamują Ci na zderzaku mrugając drogowymi światłami jak by ich co pokąsało czy ci co jadą radośnie przyklejeni do lewego pasa z zawrotną prędkością 100 - 110 km/h.

  •  

   pokaż komentarz

   @trololo55: jak ktoś nie umie powstrzymać emocji to niech jeździ pociągiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: p#?%!?@enie internetowego trolla, ludzie są jacy są, świat nie jest idealny.

  •  

   pokaż komentarz

   @trololo55: troll to chyba o tobie. sporo jeżdżę po autostradach i już nie raz mi ktoś tak wyjechał i ani razu nawet do głowy mi nie przyszło żeby coś takiego robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: nawet w prawie istnieje coś takiego jak np czyn w afekcie, co często jest okolicznością łagodzącą.

  •  

   pokaż komentarz

   @trololo55: jak ci ktoś w afekcie przez takie zachowanie zrobi krzywdę też go będziesz bronił?

  •  

   pokaż komentarz

   @adrian43: jest to okoliczność łagodząca, ktoś na pewno będzie, ja nie jestem prawnikiem

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as: to nie jest kwestia odosobnionych przypadków, a sznur mających wszystkich dookoła w dupie, imbecyli. Reguła, nie wyjątek. No i nie łykam, że przynajmniej 80% ludzi z rejestracjami na W, którzy w niedzielę wieczorem jadą A2 z Łodzi na wschód, nie jest z Warszawy lub okolic. Chyba sam w to nie wierzysz. A nie, czekaj. To nie Ty kiedyś wciskałeś jakiemuś wykopkowi, że jak autko ma 6lat i przejechane 20tys. km, to to źle bo za mało jeździło? xDDD. Dobry z Ciebie śmieszek xDD.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczotkadokiblazadlugie: coś Ci się pomyliło... albo czegoś nie zrozumiałeś. Zresztą nieważne jak na miesięczne konto masz widzę dobrze archiwa wykopu opanowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as: nie nie, wtedy zarzuciłeś zarzutkę i wzięło kilku na bul dupska. Pamiętam. Tak jak teraz pewnie, a ja się tutaj denerwuje. Pozdro! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as: tacy ludzie jak ten baran z Astry to frustraci ktorzy maja przej?$@ne zyciorysy i dlatego sie tak zachowuja. W Anglii tez jest norma ze blyskaja swiatlami wpuszczajac przed siebie.

   A takiemu glupkowi jak ten z Opla to wystarczylo pewnie ze musial lekko zwolnic i mu od tego dekiel zerwalo wiec postanowil zaryzykowac zycie swoje i kilku innych osob zeby wyladowac emocje z racji tego ze ma c#%$?wa zone, prace i durne dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   na początku wyprzedzania w lusterku było puściutko, a jak byłem na wysokości końca ciągnika, to nagle dostaję długimi po lusterku (A jadę 140). I gdzie ja mam się, k%?%a, schować? Pod naczepę?

   @thislookslikeheresy: Ja w takim wypadku daję kierunek w prawo, puszczam nogę z gazu (nie dotykając hamulca, bo to by była złośliwość!) i powolutku wytracając prędkość wracam z powrotem za tira pokazując spieszącemu się kierowcy, że droga wolna i może jechać dalej. Już kilku miało zbaraniałe twarze a jeden się pukał w czoło (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: skoro wyprzedzal to co miał zrobić walic pod tira czy w barierki żeby szanowny pan z astry nie musiał hamować no poprostu szok co tu ludzie wypisują

  •  

   pokaż komentarz

   @szczotkadokiblazadlugie:

   wczoraj miałem nieszczęście wracać po dłuższym weekendzie A2. To co warszawiacy tam odp!!%%@!ają przechodzi ludzkie pojęcie. Permanentna okupacja lewego pasa,

   Podróżowałeś najbardziej zatłoczonym kawałkiem autostrady w Polsce w momencie największego natężenia ruchu. Większość tych co blokowali ruch to na 90% byli ludzie, którzy tak samo jak ty chcieli jechać szybciej, ale natężenie ruchu na to nie pozwalało. Cisnęli lewym bo i tak jechał szybciej niż prawy pas, ale nie mogli jechać szybciej, bo nie mieli miejsca. Tak samo jak robiłeś to ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: nie Janku, czy raczej Januszu autostrad. Ja, w odróżnieniu od Tobie podobnych, zjeżdżam na prawy pas kiedy tylko jest to możliwe. Nie mam w zwyczaju wyprzedzania powietrza, uwielbiam natomiast współpracować z innymi użytkownikami dróg. Próbujesz chyba mnie mierzyć swoją miarą, ale zupełnie nie trafiłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @manitary: Jak rozpoczynasz manewr wyprzedzania masz obowiązek upewnić się że sam nie jesteś wyprzedzany. Jeżeli tego nie wiesz nie wsiadaj za kierownice bo stwarzasz zagrożenie. Jak by to napisać...

   no poprostu szok co tu ludzie wypisują

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: jak by zmieniał pas bez patrzenia w lusterka to to by ten film raczej inaczej wyglądał

  •  

   pokaż komentarz

   @manitary: Ewidentnie nie korzystasz z autostrad.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczotkadokiblazadlugie:

   Ja, w odróżnieniu od Tobie podobnych, zjeżdżam na prawy pas kiedy tylko jest to możliwe.

   Coś widzę, że twoja opowieść o A2 jest wyssana z palca. Tam ogólnie natężenie ruchu jest takiej, że rzadko można jechać prawym pasem (bo tiry) a wczoraj było tak wysokie, że oba pasy były mega zapchane.

   Nie mam w zwyczaju wyprzedzania powietrza, uwielbiam natomiast współpracować z innymi użytkownikami dróg.
   Czyli tak. Na prawym auta jadą 100 km/h, na lewym ciągnie się nieprzerwany sznurek jadących 110 km/h (tak kuźwa wygląda rzeczywistość na A2 przy powrotach z weekendu).

   A ty radośnie piszesz, że na lewym było puste powietrze i janusze.

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: Sytuacja, którą opisujesz miała miejsce na ok 10-15km od Warszawy. Wcześniej było luźniej. Wielokrotnie wyprzedzałem z prawej strony po kilka samochodów, bo żaden panicz, nie raczył zjechać. Wielokrotnie sytuacja umożliwiała płynne zjechanie na pas prawy, puszczenie samochodu z tyłu i powrót na lewy, nawet bez najmniejszego odpuszczania gazu. Do tego jednak trzeba mieć mózg i odrobinę dobrej woli (nic to kompletnie nie kosztuje). Skoro akceptujesz taki stan rzeczy, to mam nadzieję, że prawo jazdy jest jedynie twoim niespełnionym marzeniem. Pojeździj sobie na zachodzie. Jak nie cierpię szkopów, tak ich autobahny są najlepszym przykładem. Nie ważnie czy jeździsz Kią Picanto czy Porsche 911 turbo - wyprzedziłeś? Bez łaski sp$@$!?@asz na prawy pas, choćby na moment. Niesamowicie zwiększa to wydajność infrastruktury. Całe hordy aut jadą swoim tempem, nikt nikogo nie blokuje, lewy pas jest tylko do wyprzedzania. Tych wszystkich zjebów z A2, równie dobrze można by przestawić na starą dwójkę. Nie dorośli do jazdy autostradami.

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: ewidentnie to ty widziałeś autostradę chyba tylko na mapie zresztą kultury i przestrzegania przepisów nie będę cie uczył zapraszam do lektury kodeksu drogowego szeryfie lewego pasa

  •  

   pokaż komentarz

   @manitary: A co napisałem niezgodnego z kodeksem drogowym że podejrzewasz mnie o jego nieznajomość ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Na razie to ty nic nie widzisz złego w rozpoczęciu manewru gdy sam jesteś wyprzedzanym. Poczytaj o tym w kodeksie drogowym. Jest dobrze to opisane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @szczotkadokiblazadlugie:

   Sytuacja, którą opisujesz miała miejsce na ok 10-15km od Warszawy. Wcześniej było luźniej.

   Sytuacja, którą opisuję jest minimum od Łodzi - to jakieś 100 km.

   Wielokrotnie wyprzedzałem z prawej strony po kilka samochodów, bo żaden panicz, nie raczył zjechać.
   A czy panicze mieli wolne miejsce przed sobą, większe niż bezpieczna odległość? Bo coś mi się wydaje, że po prostu utworzyła się kolejka wyprzedzających. Tak się zdarza przy dużym ruchu a taki był na A2 w przeciwieństwie do innych kawałków.

   Skoro akceptujesz taki stan rzeczy
   Widzę co się dzieje a nie lubię hipokryzji i buractwa. Nie lubię buraków, którzy myślą, że mają jakieś większe prawo do wyprzedzania.

   Bez łaski sp?#!##$asz na prawy pas, choćby na moment. Niesamowicie zwiększa to wydajność infrastruktury.
   Przy dużym ruchu nie zwiększa tylko zmienia kolejność oczekujących na wyprzedzenie.

   Nie chce mi się rysować obrazków, żebyś zrozumiał, ale jak się będziesz odporny na argumenty to może wieczorem się skuszę.

  •  

   pokaż komentarz

   @thislookslikeheresy: To wyobraź sobie co ja mam jak jadę 120 km/h na eskpresówce... Ja rozumiem, że ten czy tamten chce jechać szybciej (i nie mam nic przeciwko), ale to ma znaczyć, że jak jadę wolniej, to już nie mogę wyprzedzić ciężarówki?

  •  

   pokaż komentarz

   @janekplaskacz: rozumiem, że masz jakiś podgląd live, albo kursowałeś na tej trasie przez cały boży dzień... Gałganie. Jechałem tamtędy ok 22. Jak mi nie wierzysz, to trudno. Ch!! mnie to boli.

   A czy panicze mieli wolne miejsce przed sobą, większe niż bezpieczna odległość?

   Skoro zdążyłem ich wyprzedzać z prawej i to po kilku, to chyba faktycznie mieli miejsce większe niż bezpieczna odległość...

   Bo coś mi się wydaje, że po prostu utworzyła się kolejka wyprzedzających.

   I tu dochodzimy do sedna sprawy. Nie ma sensu z tobą gadać, podobnie jak starego taryfiarza nie przekonasz, że jazda na zamek to nie jest wynalazek szatana i cwaniaków. Jesteś drogowym burakiem. Uświadom to sobie. B U R A K I E M. Mam nadzieję, że kiedyś i u nas zaczną karać za okupowanie lewego pasa i się doigrasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczotkadokiblazadlugie:

   Skoro zdążyłem ich wyprzedzać z prawej i to po kilku, to chyba faktycznie mieli miejsce większe niż bezpieczna odległość...

   Nieprawda. Nie zrozumiałeś. Dajmy na to, że bezpieczna odległość (z długością auta) to 50 m. Na prawym pasie jedzie ktoś, kogo wyprzedzają auta z lewej (powiedzmy jest ich 10). Długość całej kolumny, która wyprzedza to razem 500 metrów. W momencie, gdy pierwsze auto z tej kolejki wyprzedziło to zostało jest 9 aut, czyli 450 metrów, gdzie:
   1. Na prawym pasie może być pustka
   2. Na lewym żadne nie ma większej odległości niż bezpieczna odległość.

   Tak się czasem zdarza przy dużym ruchu, że jeden powoli wyprzedzający blokuje bardzo wielu innych. Ty zjeżdżasz na prawy bo widzisz tam pustą przestrzeń - fajnie. A teraz dwa błędy w twoim rozumowaniu:

   1. Jak się wciśniesz między powiedzmy 3 i 4 auto w tej kolejce to jedyne co zyskasz to zmianę kolejności w kolejce. Nadal będziesz blokowany przez auta 3, 2 i 1. To co stracisz to to, że ty i auto 4 nie będą miały jak zachować bezpiecznej odległości.
   2. Źle adresujesz problem: ty widzisz 10 januszy i kompletnie nie rozumiesz przyczyn tej sytuacji. A problem jest tylko z jednym, niezbyt żywym kierowcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @panBesPapierosa: Nie ma znaczenia co było przed. Takie zachowanie jest skrajnie niebezpieczne i powinno być karane więzieniem!

  •  

   pokaż komentarz

   @dodekx jeśli ma czas żeby wyprzedzić Cię z prawej strony to chyba z Tobą jest coś nie tak :/

  •  

   pokaż komentarz

   @ultraknur669:
   A jak powinni być karani idioci, którzy wymuszają pierwszeństwo? Pomyślałeś o tym, że mógł wymusić pierwszeństwo czy to dla Ciebei za trudne?

   Widze, że Wykop się dobrze bawi i każdego by na bagiety podali. Życzę tobie i innym żeby wam tak parę razy wyjechali na autostradzie żebyście przypalili tarcze, to może zrozumiecie o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @thislookslikeheresy to jest częste na a4. Bywa też że na lewym pasie jedzie cały sznur pojazdów wyprzedzając tiry i jedzie taki cwaniak na zderzaku który daje ci znać długimi że on musi być na czele tej kolumny.

  •  

   pokaż komentarz

   @korpoRator: pewnie mam 140 a nie 250 koni pod maska, jade jedynie 150 km/h a nie 200 :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dodekx więc zjedź na prawy skoro masz miejsce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dodekx więc zjedź na prawy skoro masz miejsce :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jak mnie to wk!@#ia jak jadę autem a różowy się wp@??%#$a, że za szybko, że za ciepło, ze za zimno, nie wyprzedzaj go, zaraz i tak skręcamy...

 •  

  pokaż komentarz

  Nadal nie rozumiem. Dlaczego pajacowi ekstremalnie głupiemu tak się spieszy, skoro ma czas wyhamować wyprzedzone auto?

 •  

  pokaż komentarz

  Ale przeciez koles mógł go wyhamowac jeszcze bardziej, czego nie widzimy. Nie popieram wykopywania takich akcji, gdzie ktoś potencjalnie może być bardziej winny. To potem może napędzać tylko takie ryzykowne zachowania, bo "ja mam kamerkę, nic mi nie zrobią".
  Opel wyhamował go może o 3 km/h, on zas mógł go wyhamowac i o 40 km/h.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomijając zachowanie Opla, ja bym Kubę zingorował, choć domyślam się jaki był powód. Może jakby odczekał pół sekundy i puścił Opla, miał jeszcze kawał drogi do Tira i używał kierunkowskazów przy zmianie pasa, bo nic nie słychac na nagraniu, to nic by się nie stało. Prawdopodobnie wyhamował opla z 160 czy 180, a wsytarczyło, że odjąłby gaz na moment zwalniajac do tych 110 i pewnie cały przejazd byłby płynny. Oczywiście to zdziwnienei czemu on go blokuje, że pieniacz, jasne bez powodu traci czas

  Mi by się nei chciało tracić czasu na Kubę debila, ale chyba ktoś to muisi robić, ci durnie nawet nie rozumieją co robią źle, to jest w tym wszystkim najgorsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: Tylko zakładając że jedziesz sobie 130 i za każdym razem jak chcesz wyprzedzić tira i z daleka zbliża się audi jadące 180 bo mu się spieszy, to jakbyś miał zawsze czekać aż dojedzie i wyprzedzi, przy okazji zwalniając do 100-110, to trochę czasu się straci.

   Ja jadąc sobie przepisowo 140, dojeżdżam do tira, widzę że z tyłu ktoś zap#%%%@?a i gdy będę kończył wyprzedzanie jednego czy dwóch wiem, że siądzie mi na zderzaku, to mam gdzieś to i wjeżdżam na lewy pas, bo autostrada nie jest tylko dla tych zap#%%%@?aczy tylko dla wszystkich.