•  

  pokaż komentarz

  Cos ostatnio ostro sobie poczynaja te ukry z gwaltami w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @taktosiekonczy: Odsetek gwałtów na 100 tys mieszkańców w Polsce to 3,6, zabójstw to 1,3 na 100 tys mieszkańców.
   Zwykła matematyka mówi, że jeśli gwałcą z taką samą częstotliwością co Polacy, to na milion przybyszów powinno być o 36 gwałtów więcej rocznie. Tyle, że jeśli uwzględni się strukturę wiekową -przyjeżdżają głównie ludzie w wieku produkcyjnym a nie wśród imigrantów nie ma starców i dzieci albo jest ich znacznie mniej niż w normalnej populacji to odsetek gwałtów powinien być wyższy. Możesz się spodziewać nawet 70 gwałtów i około 13-26 morderstw rocznie więcej-chociaż morderstwa powinny być rzadsze i we własnym kręgu.
   To nie dlatego, że "mają takie obyczaje" tylko dlatego, że to masa ludzi i tego nie da się uniknąć Zwyczajna statystyka tak mówi. Raz w tygodniu będziecie słyszeli o przestępstwach kryminalnych popełnianych przez Ukraińców. Bo zwyczajnie ich tak dużo jak Polaków w UK-tam też nam wschodnioeuropejskie obyczaje przypisywali.

   Dla nas zagrożeniem może być konflikt na Ukrainie i stan jej gospodarki bo to powoduje kryminalizację społeczeństwa i tworzenie się grup przestępczych-takich jak my mieliśmy w latach '90. Te grupy mogą próbować prowadzić swoje interesy po naszej stronie granicy a ze względu na toczącą się wojnę mogą być dobrze uzbrojone i wspierane przez służby wrogiego państwa. Dlatego powinniśmy robić wszystko aby Ukraina stanęła na nogi.

   pokaż spoiler @polujenakury: Patrząc na mapę przestępczości to u was w rosji są afrykańskie zwyczaje.

  •  
   J...........k

   -45

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Czyli gdyby urodziło się o milion polaków więcej to byśmy również zaobserwowali wzrost ilości gwałtów.

  •  

   pokaż komentarz

   Dla nas zagrożeniem może być konflikt na Ukrainie i stan jej gospodarki bo to powoduje kryminalizację społeczeństwa i tworzenie się grup przestępczych-takich jak my mieliśmy w latach '90.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: I o to chodzi. Jak w kraju jest bieda to tworzy się przestępczość różnego rodzaju. Młode wykopki nie pamiętają że w Polsce wcale tak super bezpiecznie nie było przed masową emigracją Polaków na zachód. Złodziejstwo, pobicia i inne akcje były no porządku dziennym a po otwarciu granic większość tych ludzi zwyczajnie wyjechała i teraz sporo z nich prowadzi normalne życie. Znam mnóstwo takich ludzi i wystarczyło tylko dać im możliwość normalnej pracy i zarobków a porzucili swoje odchyły na rzecz normalności.

  •  
   h.......................e

   +12

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: dziękuję za głos rozsądku, ale zaraz Cię niestety zapewne zminusują

  •  

   pokaż komentarz

   @JakisTakiNick: tak ale z co najmniej 20 letnim opóźnieniem. I wtedy możemy mówić że to pokolenie 500+ ma dzikie zwyczaje.( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Co z głupoty. Statystycznie to na Ukrainie jest 3 razy więcej zabójstw niż u nas, gwałtów to nie wiem ale podejrzewam że też jest więcej. To jest mentalność sowiecka + bieda.

   Raz w tygodniu będziecie słyszeli o przestępstwach kryminalnych popełnianych przez Ukraińców....
   Nie będziemy bo zwyczajnie się o tym nie mówi. Mówi się o głośnych sprawach jak Ukrainiec pijany zabił samochodem 2 młode dziewczyny. A nie mówi się że złapano innych 20 po pijaku.
   Słyszałeś że w Gdańsku jest plaga włamań? Słyszałeś że w barach zjadają i uciekają? - bary zaczynają kasować przed wydaniem posiłku. Słyszałeś o grupowej jeździe na gapę w komunikacji miejskiej?

   Dla nas zagrożeniem może być konflikt na Ukrainie i stan jej gospodarki bo to powoduje kryminalizację społeczeństwa i tworzenie się grup przestępczych-takich jak my mieliśmy w latach '90...
   To nie ma związku z konfliktem. Mafia Ukraińska przyjdzie jak część Ukraińców się osiedli na stałe i uzyska obywatelstwo. Na razie wszyscy są na walizkach więc ani nie ma tylu morderstw, gwałtów ani mafii.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: A może właśnie o atakach na Ukraińców się nie mówi. Chyba kolega @szurszur dawał linka to sprawy gdzie 19 latka zaatakowała Ukraińca na przystanku i zadała mu kilkanaście ciosów nożem. I jakoś na główną ani nawet w gorące nie weszło.
   Trzeb znać naturę tych zabójstw. W Polsce 90% zabójstw to awantury na pijackich melinach, jeśli ktoś jedzie pracować a nie chlać i jeszcze z dala od towarzyszy od szklanki to tych zabójstw może być mniej-i tu trzeba analizować sytuację aby całą patologię zdusić w zarodku. A najlepiej na granicy.
   W ogóle nie powinno wpuszczać się ludzi z przeszłością Kryminalną, złodziei, gwałcicieli, morderców itp. I tu powinniśmy współpracować z Ukrainą aby mieć dostęp do ich baz danych-nie wiem czy taka współpraca jest ale na bank coś takiego powinno być. USA bandziorów nie wpuszcza to i my nie powinniśmy. I wprowadzić zasadę- popełniasz przestępstwo w Polsce zagrożone X lat więzienia to dostajesz 4 x X zakazu wjazdu do UE. Wywiniesz jakiś numer że możesz siedzieć 3 lata to przez 12 lat nie wiedziesz do UE. Proste rozwiązania są najskuteczniejsze.
   A policja nie powinna bawić się w żadną poprawność polityczną tylko strukturę narodowościową przestępców też notować. Tylko żeby się nie okazało, ze to my mamy się czego wstydzić.

   Naprawdę uważasz, że wojna nie ma wpływu na przestępczość i stan gospodarki? Na ilość czarnorynkowej broni? Przecież ruski w Czeczenii nawet materiały wybuchowe z kostek pancerzy reaktywnych wytapiali i sprzedawali mafii.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Czy jeśli do Polski przybędzie załóżmy milion imigrantów, którzy gwałcą z taką samą intensywnością co miejscowi, to czy prawdopodobieństwo bycia zgwałconą wzrasta, czy nie? Ciekaw jestem, co mówi na ten temat statystyka.

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeb znać naturę tych zabójstw. W Polsce 90% zabójstw to awantury na pijackich melinach, jeśli ktoś jedzie pracować a nie chlać i jeszcze z dala od towarzyszy od szklanki to tych zabójstw może być mniej-i tu trzeba analizować sytuację aby całą patologię zdusić w zarodku. A najlepiej na granicy.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Dlatego też mówię że za kilka lat jak Ukraińcy się osiedlą, dostaną obywatelstwa to i pojawi się mafia i więcej przestępstw.
   A jak chcesz zdusić patologię w zarodku jak imigracja nie jest w zasadzie w żaden sposób kontrolowana.

   W ogóle nie powinno wpuszczać się ludzi z przeszłością Kryminalną, złodziei, gwałcicieli, morderców itp. I tu powinniśmy współpracować z Ukrainą aby mieć dostęp do ich baz danych-nie wiem czy taka współpraca jest ale na bank coś takiego powinno być. USA bandziorów nie wpuszcza to i my nie powinniśmy. I wprowadzić zasadę- popełniasz przestępstwo w Polsce zagrożone X lat więzienia to dostajesz 4 x X zakazu wjazdu do UE. Wywiniesz jakiś numer że możesz siedzieć 3 lata to przez 12 lat nie wiedziesz do UE. Proste rozwiązania są najskuteczniejsze....
   Popieram.

   Naprawdę uważasz, że wojna nie ma wpływu na przestępczość i stan gospodarki? Na ilość czarnorynkowej broni? Przecież ruski w Czeczenii nawet materiały wybuchowe z kostek pancerzy reaktywnych wytapiali i sprzedawali mafii....
   Ma wpływ ale już przed wojną na Ukrainie była znacznie większa przestępczość.

  •  

   pokaż komentarz

   Cos ostatnio ostro sobie poczynaja te ukry z gwaltami w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @taktosiekonczy: Otwarła unia granice bez wiz mogą wjezdzać to nie ma że dziwne

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4:
   Akurat my powinniśmy wiedzieć jak to wyglądało bo tez wiem z czym wiąże się sie masowa emigracja -my jakoś mafii w UK, Norwegii, Szwecji nie zakładaliśmy.
   Mamy tą przewagę nad np Niemcami, czy strefą Schengen że na granicy uciekinierzy unikający wymiaru sprawiedliwości mogą zostać odsiani. A nasi zbiegowie, żyli na zachodzie całe lata unikając więzienia. My mamy szanse odsiać całą patologię. Tylko powinniśmy mieć dostęp do Ukraińskich baz jeśli ich nie mamy to walczyć o taki.

   Ma wpływ ale już przed wojną na Ukrainie była znacznie większa przestępczość.
   Bo stan gospodarki był fatalny już przed wojną a wojna jeszcze bardziej rujnuje gospodarkę. Jak ludzie nie mają jak uczciwie przeżyć to rośnie nam przestępczość.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy jeśli do Polski przybędzie załóżmy milion imigrantów, którzy gwałcą z taką samą intensywnością co miejscowi, to czy prawdopodobieństwo bycia zgwałconą wzrasta, czy nie? Ciekaw jestem, co mówi na ten temat statystyka.

   @robert-maslowski: Dane policji pokazują, że przestepczośc dosyć dynamicznie malała nawet w czasie napływu Ukraińców w 2015. Nowszych danych nie widziałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

   Akurat my powinniśmy wiedzieć jak to wyglądało bo tez wiem z czym wiąże się sie masowa emigracja -my jakoś mafii w UK, Norwegii, Szwecji nie zakładaliśmy....
   A w Polsce jeszcze mamy problem z mafią? No właśnie. Popatrz jak to wygląda na Ukrainie.

   Mamy tą przewagę nad np Niemcami, czy strefą Schengen że na granicy uciekinierzy unikający wymiaru sprawiedliwości mogą zostać odsiani. A nasi zbiegowie, żyli na zachodzie całe lata unikając więzienia. My mamy szanse odsiać całą patologię. Tylko powinniśmy mieć dostęp do Ukraińskich baz jeśli ich nie mamy to walczyć o taki....
   No ci uciekający przed więzieniem tak. Ale co z tym co już byli wielokrotnie karani i akurat ich nie ścigają?

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4:

   A w Polsce jeszcze mamy problem z mafią?
   Tak mamy. W białych kołnierzykach. Ta "tradycyjna" zajmująca się, narkotykami, haraczami czy handlem ludźmi jak ten KODowiec z helikopterem na głowie jest w odwrocie i zmarginalizowana. lle prawdziwa mafia to siedzi i w paliwach, węglu i karuzelach VAT.
   Z tą brutalną i głupią mafią nasza policja sobie radzi. Jeszcze w "klubach kibica" bawią się w jakąś gangsterkę, narkotyki i dopalacze ale tu tą hydrę pod butem się w miarę trzyma.

   No ci uciekający przed więzieniem tak. Ale co z tym co już byli wielokrotnie karani i akurat ich nie ścigają?
   Napisałem wyżej -nie wpuszczać do UE

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski: szansa 3,6 na 100 000. to cały czas szansa na 3,6 na 100 000 -przy założeniu, że przyjeżdża cały przekrój społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   Problem to mieliśmy w latach 90 gdzie trwały wojny o terytoria. Zabójstwa, kradzieże, wymuszenia, haracze. Teraz to jest ułamek tego. Część została całkowicie wypleniona a częśc przeszła w przestępstwa gospodarcze.

   Napisałem wyżej -nie wpuszczać do UE...
   Niestety wpuszczają.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: Ja nie wiem czy wpuszczają, nie wnikałem. Jeśli wpuszczają przestępców to trzeba z tym skończyć i do tego przekonać polityków a nie rozkręcać awantury na ślepo.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: och jasne próbuj dalej usprawiedliwić probe zabójstwa i gwałt bo w końcu trzeba bronić rodaków wszelkimi metodami.ukrainiska swołocz sie rozkręca na razie te tchórzliwe cipki nie podniosą głosu.ale będzie ich więcej to zrobią się odważniejsi.

   wart tutaj przypomnieć poderżnięte gardło taksiarza z lublina przez małolata z ukrainy sami lekarze psia mać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Kto rozkręca awantury? Sądziłem że prowadzimy dyskusje.

  •  

   pokaż komentarz

   @ediz4: My dyskutujemy, ale nie wszystkie komentarze, pod tym znaleziskiem, można nazwać dyskusją( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @vismaiorr: Przecież on napisał tylko, że przestępczość malała? Gdzie tu usprawiedliwianie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie wiem czy wszystkie. Nie podoba mi się niekontrolowana imigracja z Ukrainy. Służby w żaden sposób nie sprawdzają co się z daną osobą dzieje (czy faktycznie podjęła pracę), czy dana osoba wcześniej wchodziła w konflikt z prawem. Sprawdzają tylko czy jest poszukiwany i wjeżdżaj, potem będzie problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: to nie było usprawiedliwienie tylko nieudolna Próba usprawiedliwienia a to róznica. przecież wszystkie wpisy tego ukrainica są wymierzone w szmacenie Polski i Polaków z miejsca można go kasować.ciekaw czy na rozprawie z bliskimi też by się "chwalił" takimi statystykami z dupy. skutecznie zniechęcacie do siebie Polaków przez takie zachowania.jeszcze doczekam sie chwili kiedy ukrainiec będzie nie winny ale z automatu będzie do kasacji bo robicie wkól siebie taki smród że będzie sie to za wami ciągnęło

  •  

   pokaż komentarz

   @vismaiorr: Nie usprawiedliwiam gwałtu jak w swoim kłamliwym stylu zarzucasz. nawet o nim nie wspominam a odnosze się do ogólnej dyskusji na temat przestępczości. Przedstawiłem tylko ogólnodostępne dane policji na temat spadku przestępczości w Polsce. Jeżeli chcesz ze mna polemizowac dyskutuj z nimi.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: podaj źródło tych danych w których jest zawarte że napływ ukrainców do Polski przyczynił sie do bezpieczeństwa ? a no tak takich mi nie dasz bo takich nie ma. ale gadać głupoty to można i właśnie o takim podejściu mówię. przejedziecie się Polacy to naprawdę potrafią być ku$%mi / drzażgą w dłoni przekonasz się. i jakkolwiek by to dziwnie nie brzmiało to nasza wada, ale w tej sprawie przyniesie pozytywny rezultat.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski:
   Odrazu zaznaczam że dywagacje są czysto statystyczne i nie mają na celu obrażenie żadnych z kultur, i nie wypowiadam się politycznie.

   Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom o wiele bardziej złożona niż się wydaje. Odpowiadając czysto teoretycznie @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ma racje, czyli prawdopodobieństwo się nie zmieni, jednak to stwierdzenie niesie ze sobą tyle założeń i uproszczeń, że nie uznałbym go za prawdziwe. Prawdopodobieństwo to na pewno ulegnie zmianie, musimy pamiętać o tym że:
   1) Ukraina ma inną strukturę demograficzną (mężczyźni 47,9% ogółu / kobiety 52,1% ogółu [wiki]) niż polska (mężczyźni 48,4% / kobiety 51,6% [GUS]) a więc wskaźnik ten był obliczany dla populacji o innej strukturze. Jeżeli odsetek gwałtów byłby taki sam w obu krajach to Ukraińcy gwałciliby częściej z tego względu że jest ich zwyczajnie mniej niż kobiet (czysto statystycznie!!!)
   2) struktura gwałtów - czyli ile jest gwałtów na kobietach a ile na mężczyznach (nie mogę znaleźć żadych danych na ten temat w sprawie jednego ani drugiego kraju. Będzie to również miało wpływ na wynik.
   3) struktura emigracji - czy przyjeżdżają kobiety czy mężczyźni. Nie znam danych co do Ukrainy ale imigranci przyjeżdżający do Unii to w większości (53%) mężczyźni [eurostat]. Jeżeli przyjeżdżałoby do polski więcej mężczyzn niż kobiet to wskaźnik ten znowu by wzrósł.

   Temat jest ciekawy i trudny do zbadania ze względu na dostępność danych, nie czuje się też asem ze statystyki, ale coś tam liznąłem. I odpowiadając na Twoje pytanie: Nie jestem w stanie odpowiedzieć na nie precyzyjnie ale jakbym miał strzelać to strzelałbym że wskaźnik wzrośnie (nie ze względu na to że uważam jedną albo drugą nację za gwałcicieli, ale ze względu na to że statystyka mi tak podpowiada).

   Te 3 zagadnienia które wspomniałem to te które przyszły mi odrazu do głowy i mogę kompletnie nie mieć racji i się mylić, jeżeli tak - czekam na konstruktywną krytykę.

  •  

   pokaż komentarz

   podaj źródło tych danych w których jest zawarte że napływ ukrainców do Polski przyczynił sie do bezpieczeństwa ? a no tak takich mi nie dasz bo takich nie ma.

   @vismaiorr: Nie twierdziłem, że to napływ Ukraińców zwiekszył bezpieczęństwo.
   Napisałem, że przestępczośc dynamicznie malał nawet w okresie wpuszczania setek tysiecy Ukrainców na kwartał.
   Dane są dostepne na portalu policja.pl w dziale statystyki.

  •  

   pokaż komentarz

   @kudlaty1992: ja już to sobie darowałem bo trudno tu w ogóle na tym poziomie rozpatrywać bez badań:)
   Bo jeszcze dochodzi "respekt" do obcego wymiaru sprawiedliwości, nie znajomość stylu jego pracy itp-patrz polskich kierowców za granicą. Charakter przestępstw -czy we własnym kręgu czy raczej kierowane na zewnątrz.
   Pewnie przyjdzie więcej mężczyzn niż kobiet a to tez ma wpływ.
   Możemy tylko zgadywać( ͡° ͜ʖ ͡°)
   No i najważniejsze pytanie-czy wpuszczamy przestępców do nas czy ich zatrzymujemy na granicy. Zatrzymanie bandziorów na granicy znacząco mogło by poprawić statystyki.

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie przyjdzie więcej mężczyzn niż kobiet a to tez ma wpływ

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: 60% mężczyźni 40% kobiety oficjalne dane pozwoleń na prace z ostatnich kilku lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: chciałbym tylko podkreślić, że już raz punktowałem #4konserwy i ich tezę, że wzrasta w Polsce przestępczość po przyjeździe Ukraińców oraz, że brakuje "już miejsc w aresztach dla nich". w Polsce w więzieniach siedzie 250 Ukraińców, co przy 1 mln przyjezdnych oznacza przestępczość na poziomie 0,0025%

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kudlaty1992: Nie jestem zbyt dobry ze statystyki i prawdopodobieństwa. Załóżmy, że mamy kraj o danej stałej powierzchni. W kraju tym mieszka 1000 osób. 5% z tych 1000 osób dopuszcza się gwałtu raz rocznie. Prawdopodobieństwo bycia zgwałconą wynosi X. Później kraj rozrasta się do 1100 osób, przy czym zakładamy, że nadal 5% populacji dopuszcza się gwałtu raz rocznie. Czy szansa bycia zgwałconą wzrasta?
   Dla uproszczenia przyjmijmy, że te dodatkowe 100 osób równomiernie rozchodzi się po kraju.
   W przypadku imigrantów, tak jak zauważyłeś, problem się komplikuje, bo ci, którzy przybywają to nie musi być jakaś próbka odzwierciedlająca całą populację, ale na przykład mogą to być głównie ludzie w określonym wieku (zapewne młodszych, którzy mogą częściej dopuszczać się gwałtów).

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski: W opisanym przez Ciebie przypadku, prawdopodobieństwo nie wzrasta. Pozostaje na tym samym poziomie. Tylko są czysto teoretyczne dywagacje, w realnym świecie występuje zbyt dużo czynników, i na pewno współczynnik taki by się zmienił.

  •  

   pokaż komentarz

   @taktosiekonczy:
   Przecież przyjechała do nas nagorsza swołocz, jaką reprezentuje Ukraina. Ci bardziej ogarnięci uderzyli na zachód, lub zostali u siebie, budując przyszłość kraju, czy przejmując się tą śmieszną wojną... Jak widzę jakie dresy i mordy z Ukrainy do nas przyjechały, to dla mnie oczywiste było to, że przestępczość wzrośnie.

 •  

  pokaż komentarz

  A mieli być lepsi od arabusów.

 •  

  pokaż komentarz

  To są rekonstruktorzy historyczni, ćwiczą do powtórki rzezi Woli z sierpnia 44.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna