•  

  pokaż komentarz

  To w tym roku już się nie wybuduje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Norton__PL: Pewnie jakiś debil. Zamiast udawać że nic nie znalazł to wj!$%ł się na całego. W tym roku to nawet tam słupka nie wbije w grunt....

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: Dokładnie.
   Mózg wyprany ma i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: To jest piekno Polakow. Jak oszukujesz, cwaniaczysz i kradniesz to jestes normalny. Starasz sie byc milym, uprzejmym i uczciwym - debil.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   To jest piekno Polakow. Jak oszukujesz, cwaniaczysz i kradniesz to jestes normalny. Starasz sie byc milym, uprzejmym i uczciwym - debil.

   @symmetry: Widocznie jeszcze nie zderzyłeś się z polskim aparatem urzędniczym. Więc posłuchaj. Na podstawie pozwolenia na budowę zabudowałem ganek. tzn zbudowałem ścianę i wstawiłem drzwi bo nad gankiem był mój dom. Sanepid zrobił mi wjazd i na 6 stronach udowodnił ze lokal jest "źle wentylowany" i muszę gotowy lokal przebudować. Zrobić dodatkowe podejścia wentylacyjne pomimo że każdy pokój ma swoją wentylację mechaniczną, ale brak jest wejścia powietrza. Innymi słowy mógłbym tam mieszkać i spać ale już działalności usługowej prowadzić nie mogę. Zbudowanie wszystkich przyłączy wod-kan zajęło mi 2 lata pomimo że mam do nich 2 metry chodnika. Razem bawię się z tym już cztery lata i końca nie widać.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: No, a pani z sanepidu jaka ważna.
   Sama ma syf w domu ale komuś będzie ściany przestawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: No tak debil, ch%! z niewybuchami lub pozostałością po broni chemicznej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: dlatego debilem powinno się nazwać ustawodawcę i inne osoby odpowiedzialne za takie procedury

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: nieznajomość prawa szkodzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylko_noc: Problem w tym ze na projekcie się podpisał biegły z zakresy wentylacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG nie żebym się czepiał ale można zasięgnąć informacji wcześniej i na ich podstawie rozbudować

  •  

   pokaż komentarz

   @symmetry: ale "debil" z tego powodu, ze pomylil sie w obliczeniach wieku Ziemi o kilkadziesiat milionow lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
   To naukowiec, odkopany samolot zglosil odruchowo. Nawyk zawodowy naukowca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tylko_noc: @PMV_Norway: a więc mówicie, że można zasięgnąć informacji wcześniej? No więc można - w specjalnej firmie konsultingowej, za odpowiedni $$$. Znajomi otwierali piwo-kawiarnię. Mają hopla na punkcie dobrego żywienia i świetnie gotują, więc chcieli serwować własne specjały. Poszli do sanepidu, żeby dowiedzieć się co muszą zrobić. Co odpowiedziała im urzędniczka? Że ona nie może im powiedzieć co muszą zrobić, że ona może tylko sprawdzić czy zrobili to dobrze (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Zero wsparcia, które wydawałoby się naturalne w takiej instytucji. Zaczęło się zatem wertowanie przepisów, forów gastronomicznych i trafianie na kolejne absurdy (np. potrzebne było osobne pomieszczenie do mycia i krojenia owoców i warzyw :D). Co więcej - okazało się, że z Sanepidem jest jak z Urzędem Skarbowym - każdy może wydać własną interpretację, niezgodną z interpretacją innego Sanepidu (ʘ‿ʘ) To np. zmusiło innych moich znajomych do przeniesienia firmy do innego miasta, gdzie bezproblemowo rejestrowali foodtrucki, których nie mogli zarejestrować w swoim mieście (kwestia zlewozmywaków). To jest k%%%a dramat.
   Ja oczywiście popieram istnienie inspekcji higienicznej, ale organizacja ta powinna służyć także wsparciem dla obywateli. Nie można ludzi cały czas gnoić, trzeba ich także uczyć, informować. Do tego informacje i decyzje powinny być jak najmniej absurdalne i spójne. No, ale to nie w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Niestety ale mafia urzedniczo - sadowa ma sie dobrze. Od 30 lat od upadku komuny nie ma prawa precedensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @symmetry: To nie jest piękno Polaków tylko to jest brzydota systemu, w którym jesteśmy przymuszeni żyć. Oszukiwanie i cwaniactwo to tylko odpowiedź na antyludzkie prawo, według którego jak na Twojej działce podczas budowy znaleziony zostanie zabytek to na Twój koszt musisz urządzić tam stanowisko archeologiczne a znalezione podczas wykopalisk skarby nie są Twoją własnością tylko od razu należą się Państwu

  •  

   pokaż komentarz

   @Aerin: I tak i nie. Z jednej strony sami ten system tworzymy, a bedac w nim, nie potrafimy go zmienic.

  •  

   pokaż komentarz

   @symmetry: Nie wiem jak Ty ale ja niczego takiego nie tworzę, a nie potrafimy go zmienić bo w ramach tego ustroju funkcjonują mechanizmy nam to uniemożliwiające.

  •  

   pokaż komentarz

   Od 30 lat od upadku komuny nie ma prawa precedensu.

   @symmetry: No i dobrze, chciaby ty mie prawo precedensu z takimi sdami? Teraz trafi się jeden normalny na dziesięciu i wyda jakiś rozsądny wyrok, przy precedensie będzie miał związane ręce przez tych 9ciu. Prawo powinno być klarowne i niepodlegające interpretacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @symmetry: no tak nie do końca, bo prawo jest kulawe. Chyba, że coś się zmieniło na przestrzeni paru lat. Jeden polityk wspominał o tym parę lat temu (nie przypomnę sobie nazwiska), ze zapisy o tym jak postępować są grubo przestarzałe. I tak jak coś znajdziesz w ziemi podczas swojej inwestycji i okaże się, że ten przedmiot ma wartość zabytku archeologicznego .. to jak wejdą archeolodzy to Ty też musisz sfinansować ich pracę. Z całym szacunkiem, ale raczej nikt nie chce się wiązać z takimi dodatkowymi kosztami. Powiem więcej, były sytuacje gdzie wykonawcy robót nowych dróg ze względu na obowiązujące prawo nie zgłaszali znalezisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: opowiedz jeszcze ile błędów urzędników wykryłeś i ile razy musiałeś z jakimś papierem do nich wracać;)
   ja ostatnio trzy razy kursowałem od lekarza do wydziału komunikacji bo pieczątki nie było a potem zła data.

  •  

   pokaż komentarz

   @symmetry: Problemem jest właśnie to podejście, podejście takie że jest "pan urzędnik" i "petent miętoszący czapke w dłoniach z pokornie schyloną głową".

   Taki wzorzec jest niestety wdrukowany w świadomość społeczną od samej góry do samego dołu i wpływa na wszystkie elementy życia, da się to zauważyć na każdym szczeblu i w każdej "służbie" państwowej, w przepisach a co gorsza społeczeństwo jest nauczone że to stan normalny.
   Potwierdza się to często jak dyskutowane jest zaostrzenie jakichś przepisów , dodanie kolejnych dodatkowych regulacji prawnych - bardzo wiele osób przyklaskuje bez zastanowienia równocześnie kręcąc sobie sznur.

  •  

   pokaż komentarz

   @symmetry: To są kłody prawa polskiego. Popatrz na to z perspektywy budującego- teraz ma co najmniej pół roku obsuwy, skoro zaczął kopać dopiero to dopiero zaczął budowę. Pół roku minie jak będzie mógł wystartować, czyli będzie zima i i tak lipa, trzeba czekać do wiosny. Robi się z tego prawie rok, czyli gość rok gdzieś może wynajmuje tracąc kasę przeznaczoną na budowę domu, może ma kredyt, teraz mu może bank robić problemy z transzami kasy, bo nie wykazuje postępów budowy. Kasę przeje i będzie na wiosnę kilkadziesiąt tysięcy w plecy. Tak to wygląda. Tyle straci za bycie miłym i mu państwo nie zwróci. Czyli jest debilem bo może nawet się zdarzyć, że mu zbraknie teraz na zakończenie budowy jeśli miał na styk. Może nawet w najgorszym wypadku zostać z kredytem do spłacenia, ziemią na której nie ma za co zbudować domu, sprzeda ziemię, spłaci kredyt i będzie w dupie na następne piętnaście lat. I po marzeniu o własnym domku, bo zrobi się stary i nie będzie miał siły. I tylko stres mu zrujnuje życie. Słowem- bycie miłym zmarnuje mu całe życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JerryBoy: Dodatkowo aby Pani z sanepidu dokonała odbioru lokalu trzeba po nią pojechać, a po kontroli odwieźć z powrotem do sanepidu ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @szczepan999: A ty chcialbys mieszkac na jakims cmentarzu wiedzac ze pod podloga w piwnicy leza jakies ciala? Watpie czy moglbys spac spokojnie nie mowiac ze duch moglyby wpasc z odwiedzinami. Maleza im sie miejsce na wieczny spoczynek nie uwazasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @AlekasnderWolanski:
   Po tylu latach to już bez znaczenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Stwierdził, że potrzebuje jednak dodatkowej pomocy przy kopaniu fundamentów. Teraz za niego przekopią całą działkę. Taktyk.

 •  

  pokaż komentarz

  Cwaniak, teraz archeolodzy przekopią ogródek i nie będzie musiał sam tego robić.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja raz kopałem grządkę na działce i znalazłem kiełbasę. Pies sąsiada zakopał. Tak było, nie zmyślam.

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie do ekspertów: dlaczego takie "rzeczy" z czasem "zapadają" się w ziemi? 90 cm to dość głęboko jak na 70lat. To samo tyczy się łusek, monet i innych. Czasem oglądam filmiki z wykopków i czasem głęboko jest coś w ziemi. I nie mówię tu o depozytach celowo zakopanych. Czy ziemia z czasem sama wchłania, "obraca" się?