Mafia paliwowa - adwokaci i oskarżeni skutecznie utrudniają prowadzenie procesu.

Mafia paliwowa - adwokaci i oskarżeni skutecznie utrudniają prowadzenie procesu.

Ponad 350 najróżniejszych wniosków wpłynęło do Sądu Okręgowego w Lublinie w procesie mafii paliwowej. Są to wnioski, które powodują ciągłe przedłużanie postępowania. Adwokaci i oskarżeni w wielu procesach robią wszystko, by sprawę przeciągnąć, ale sprawa z Lublina - to niechlubny rekord.

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepsze jest to że podczas rozprawy oskarżony może zażądać przeczytania wszystkich akt a sędzia ma prawo to zrobić , zazwyczaj takie czytanie akt w grubszych sprawach trwa latami.

 •  

  pokaż komentarz

  Witam wszystkich, tych co lubią się wypowiadać na temat negatywnie i pozytywnie, tych co myślą za nim coś napiszą i tych co z myśleniem mają problemy, ponieważ wystarczy im czytanie takich artykułów jak ten co tak naprawdę jest pisany wbrew etyce dziennikarskiej. Dlaczego autor tego artykułu nie wysilił się, by mając informacje z jednej strony reprezentującej "prawo" nie rozmawiał z drugą stroną "bezprawiem"? Już odpowiadam. Dlatego, że komuś wiadomo komu zależało by właśnie taki obraz trafił do tych co wierzą we wszystko co media przedstawiają. Przecież jaka obstrukcja procesu czy 50 czy 500 wniosków przez tyle lat wpłynęło to i tak sąd rozpatruje je raz na tydzień, więc ma jeszcze cztery dni na prowadzenie procesu, a po drugie wnioski o zmianę środka zapobiegawczego nie wpływają na prowadzenie procesu, bardziej dziwne jest to że sąd po upływie 6 lat nadal stosuje te środki. Nie wierzę w to że jest kraj gdzie prawo jest prawem, trwały tak długo procesy, a sądy szukał by usprawiedliwienia wśród dziennikarzy, bo jak dla mnie, to nic innego jak tylko usprawiedliwianie się sądu.
  Wiem, że druga strona tego artykułu oczekuje na wyjaśnienia ze strony reporterki TOK FM, dlaczego pokazał się ten artykuł na podstawie informacji, które nie zostały w żaden sposób zweryfikowane co nakazuje etyka dziennikarska. Tak zobaczymy myślę że cdn.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZJEDNOCZENI1972: Tak, jak można było przewidzieć, pani redaktor artykułu, która otrzymała pismo celem odniesienia się do zarzutu dlaczego publikuje artykułu które nie są pisane według etyki dziennikarskiej oraz że wprowadzają czytelnika w błąd podając kłamliwe wiadomości nie raczy odpowiedzieć na email, nie mówiąc już że nie jest wstanie sprostować tego artykułu. Tutaj nasuwa się pytanie, czy pani redaktor należy do tzw. "układ zamknięty" w Lublinie i dlatego napisała dany artykuł, by usprawiedliwiać sąd, dlaczego tak długo trwa ta sprawa?

 •  

  pokaż komentarz

  po 2 niestawieniach powinna sprawa się odbywać jakby koleś siedział. Nie ma go nie ma racji i do puchy. Dzisiejsze przepisy to żart.