•  

  pokaż komentarz

  Dr Szewko to pawdziwy ekspert, przez duże E. Zawsze wypowiada się rzeczowo, konkretnie i z sensem, i często ma rację, co widać po załączonym filmiku.

  Ostatnio jak w Polsacie zaczął opowiadać o terroryźmie, i takie rzeczy które niezbyt pasują do politporawnego nurtu to prowadzący mu przerwał gdyz "niestety skończyl się czas", po czym zapowiedział ważny materiał o ... koszach plażowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @mister_pink: Lepsza akcja była w Dzień Dobry TVN po zamachu w Manchesterze. Po tej wizycie to już go raczej nie zaproszą http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/manchester-we-lzach,232987.html

  •  

   pokaż komentarz

   @mister_pink: a ty wiesz kim jest Szewko?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluzg: jak najbardziej w końcu to idol wykopu w telegraficznym skrócie #szewko to aparatczyk SLD człowiek Leszka Millera, dziecko sekretarza PZPR typowy resortowy, facet który wyrzucał Napieralskiego z SLD, nie widział nic złego w moskiewskiej pożyczce Millera, ktoś kto od lat dostawał pieniądzę za tzw. ekspertyzy zamawiane przez lewicę. Miller przedstawiał swojego puplia jako eksperta od spraw ekonomicznych ;-) Był wiceministrem w rządzie SLD teraz udziela się w min. prawicowych mediach. Jego tweety to zbiór tego co znajdą zatrudniani przez niego współpracownicy. Sam często i gęsto się myli. Przyłapany na pomyłkach banuje ludzi aby nie zadawali zbyt dociekliwych pytań. W wywiadach podgrzewa atosferę zagrożenia i mówi praktycznie to co wykop kocha o islamie. Stąd ma stado wielbicieli jak niegdyś Stonoga. Jego wiedza jest jaka jest czyli średnia. Myli krążownik z niszczycielem, bywał w Tartus ;-) i takie tam bzdury oczywiste dla ludzi obeznanych z tematem ale skoro opowiada to co wykop chce usłyszeć to wykop się zachwyca. Taki danielmagical ( ͡º ͜ʖ͡º) jakieś pytania?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluzg:

   Od 1997 do 2000 roku był doradcą wicemarszałka sejmu Marka Borowskiego, W kampanii wyborczej 2001 roku aktywnie działał w komitecie wyborczym Marka Borowskiego. W listopadzie 2001 roku został współfundatorem fundacji Nowoczesna Polska. Od lutego do 22 lipca 2002 roku był doradcą Prezesa Rady Ministrów Leszka Millera w jego Gabinecie Politycznym. Od 22 lipca 2002 roku do 26 kwietnia 2004 roku był podsekretarzem stanu w urzędzie Komitetu Badań Naukowych a od 1 kwietnia 2003 roku wiceministrem nauki i informatyzacji. W 2004 roku był kandydatem do parlamentu europejskiego z ramienia SDPL, Od 2012 roku do 2014 roku szefem zespołu doradców ekonomicznych Sojuszu Lewicy Demokratycznej W 2015 roku został pełnomocnikiem zarządu SLD.

   W sprawach gospodarczych - np. OFE - głos zabiera Wojciech Szewko. Firmie Nemo Consulting, z którą związany jest Szewko, SLD wypłacił w ubiegłym roku z funduszu eksperckiego 220 tys. zł. W mediach Miller przedstawiał Szewkę niemal jako kandydata na stanowiska ministerialne i porównywał do prof. Grzegorza Kołodki (bywa na spotkaniach w wąskim gronie SLD).

   to w 2013 roku.. śmieszne jest jak wykopki nazywają Kraśkę czy Lisa lewakiem a uznają Szewko za kogoś innego. Zarówno tamci jak i Szewko startowali z uprzywilejowanych pozycji dzięki rodzinie w PZPR i robili karierę. Szewko to pupilek Millera ale wykop tego nie widzi... Zauważ, że jeszcze 4 lata temu robił za eksperta ekonomicznego SLD. Teraz jest od Bliskiego Wschodu. Zbija kapitał polityczny na kolejne wybory.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: Może w przeciwieństwie do inny wymienionych on sensownie mówi...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mieszko966: echhh czy sensownie? Przypominam, że straszył zamachami podczas ŚDM a później nawet słowa nie powiedział w stylu myliłem się wieszczył wręcz wojnę rosyjsko-turecką po zestrzeleniu Su a potem gładko przeszedł do sojuszu Putin Erdogan. Wiesz wykopki mogą się mylić, błądzić i nie pojmować zawiłości geopolityki ale jak identyczne pomyłki robi ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych to chyba jest z nim coś nie tak. Szewko powtarza pewne rzeczy pod publikę i trafia w aktualny trend na wykopie. Stąd ten zachwyt a tak realnie to facet przy pomocy swoich współpracowników wrzuca tweety innych. Kiedyś był prof. Danecki i był bardziej rzeczowy teraz jest Szewko i jedzie na fali takich a nie innych nastrojów.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: czy szewko jest wierzacy , jesli tak to jakie wyznanie

  •  

   pokaż komentarz

   @rmoore milleryzm (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Wypowiedź z lipca 2016 ale jak widać kilka dni temu mieliśmy już pierwszy większy odwet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oskarek89: Takich odwetów było więcej np. ataki na placówki uchodźców, ale nie znaczy to, że prorok Szewko to przewidział. Większość tych ataków wynika z dyskursu samych Europejczyków i straszenia muzułmanami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Luka_Wars:

   "straszenia muzulmanami"

   XDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Luka_Wars: takie akcje nie wynikaja ze straszenia muzulmansmi, tylko sa skutkiem przyczyn, ktore odwalaja muzulmanie. Gdyby nie bylo grabiezy, gwaltow i zamachow, to pewnie zaden osrodek dla uchodcow by nie ucierpial. To nie jest kwestia strachu przed nimi jak to sobie ubzdurales, tylko w wiekszosci sa to akcje obronno/odwetowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @ognos: https://www.tvp.info/32840150/areszt-dla-dwoch-polakow-w-norwegii-podpalili-hotel-dla-uchodzcow

   Nie polecam czerpać wiedzy o świecie tylko i wyłącznie z wykopu. Niestety znaleziska są wykopane jeżeli pasują do tezy.

   Aż się dziwię dlaczego ta wypowiedź dr Szewko została wykopana.

  •  

   pokaż komentarz

   @KorelacjaProkrastynacji @Oskarek89 @Luka_Wars @PowiemCiPa
   Największym wrogiem religii nie jest druga religia a sekularyzacja. Jeszcze kilka lat temu prowadzono ożywione dyskusje nie: "czy w ogóle" tylko: "jak szybko" pod wpływem zachodnich wartości i możliwości płynących z postępu techniki wpływ religii w państwach stricte islamskich osłabnie. Oczywiście oznacza to utratę wpływów przez grupę religijnych i ideologicznych przywódców. Do podobnych procesów doszło w Europie, czego ciekawym przykładem jest Hiszpania lub Irlandia. Jak wiadomo nikt nie lubi tracić wpływów...

   Jednakże wszystko się kompletnie zmieniło od czasu wkroczenia dziarskich wojsk USA najpierw do Afganistanu a potem do Iraku. No i nawet nie o samo wkroczenie tu chodzi tylko o rozmach i finezję z jaką to zrobiono. Wisienką na torcie niekompetencji jest to co się wydarzyło w Abu Ghraib. (Dobrze opisane na angielskiej wersji WIKI - są zdjęcia więc 18+). To dało pole do popisu wielu nieciekawym typkom m.in. przywódcy lokalnej komórki Al Ka’idy i ojcu chrzestnemu ISIS czyli Abu az-Zarkawiemu. To co się na miejscu odpier**ło, bo inaczej tego nie można nazwać świetnie pokazuje film dokumentalny Michaela Ware - Only Dead See The End Of War, dostępny TUTAJ(Kolejne ostrzeżenie to film bardzo 18+, serio). Az-Zarkawi ten rzeźnik, bo inaczej nie można go określić stworzył manifest opisany w artykule z 2005 roku. Do przeczytania TUTAJ. Opisany również na Wykopie TUTAJ, w treści znajdziemy coś takiego (moje tłumaczenie, wybaczcie ewentualne błędy):

   Terroryzmu nie można ignorować, gdyż te ataki (terrorystyczne) są większą częścią całości mającą na celu powstanie Kalifatu. Ataki takie jak na Nowy Jork, Madryt czy Londyn nie będą celem ostatecznym a raczej narzędziem do osiągnięcia wyższego celu - krokami w procesie podnoszenia niebezpieczeństwa/niepewności na Zachodzie (Europy).

   Co mówi wywiadzie Szewko:

   Największym celem terrorystów jest przeniesienie teatru działań z Bliskiego Wschodu do Europy. Pogromy i odpowiedzi na te pogromy. To jest właśnie marzenie i taki najcudowniejszy i Al Ka’idy i Państwa Islamskiego. Chodzi również o to żeby zlikwidować tą szarą strefę. Żeby doprowadzić do tego, że muzułmanie, którzy do tej pory żyją sobie od kilkuset lat w spokoju: czy we Francji, czy w Hiszpanii czy we Włoszech. Najpierw stali się celami ataku a później żeby nie mieli innego wyjścia. No właśnie albo sami chwycili za broń albo przechodzili na stronę organizacji skrajnych, które mówią: "My was przecież bierzemy w obronę. Chrześcijanie was atakują, prawicowe bojówki podpalają wam domy. A my tutaj Państwo Islamskie damy wam broń, wyszkoleni jesteśmy, waszą gwardią". To autentycznie jest jeden z celów Państwa Islamskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest cel nie tylko tzw. Kalifatu, ale również jednej Gaziety, ona od kilkunastu lat tylko szuka, gdzie by tu znaleźć jakieś ludobójstwo popełnione przez Polaków, chociaż jakiś mały mord, pogromik, wysyłają polakierowanych pastą do butów dziennikarzy na manifestacje, skrzętnie wyszukują czy jakiś pijany patus nie uderzył człowieka o innym kolorze skóry, czy ktoś petardy nie rzucił, czy ktoś nie napisał nienawistnego komentarza. Życzę wszystkim Polakom żeby nigdy nie mogli zrobić takiego materiału i żeby ich wreszcie ta ich żółć zeżarła.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzisiaj Jakiś Anglik wjechał samochodem w muzułmanów. Krzyczał: "zabiję wszystkich muzułmanów".

  Zaczyna się więc to już dziać.