...
 •  

  pokaż komentarz

  Mało zarabiają ale mieszkają ładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Za mało dramatycznie, takie problemy po pracy ma każdy... trzeba zbudować napięcie pokazując ciężką pracę typu resuscytacja, jakiś ostry wypadek komunikacyjny z krwawiącym człowiekiem, a potem walnąć widza czymś kontrastującym... ja bym dał na koniec pokrwawionego ratownika który na koniec dnia ociera pot z czoła i mówi coś w stylu - tysiące takich jak ja codziennie przyjmuje porody, odratowuje z zwałów, przywozi ofiary wypadków za 1800 zł miesięcznie k@@#a xD

  •  

   pokaż komentarz

   Za mało dramatycznie, takie problemy po pracy ma każdy...

   @zafrasowany: No, jakkolwiek pracę ratowników bardzo cenię i życzę im jak najlepiej, to spot mógłby być odrobinę bardziej dopracowany. Chyba najbardziej rzuciło mi się w oczy pisanie sms'ów podczas jazdy z pacjentem. Trochę słabo to wyglądało. I jeszcze na koniec pokazane jak ratownik wraca do mieszkania niczego sobie. Jakbym nie wiedział o co chodzi to na podstawie tego spotu chyba nigdy bym nie wpadł, że chodzi o zarobki. Właściwie jedyny problem jaki ten spot ukazał to częste spóźnienie się i wracanie do domu po godzinach.

   Przydałoby się faktycznie trochę więcej dramatyzmu i pokazania trudów pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zafrasowany: dla mnie samo pokazanie odbierania porodu zaskoczyło, nie sądziłem, że ratownicy odbierają porody. Z tego co się orientuję są różne rodzaje karetki pogotowia tj. z różnym sprzętem i ekipą, a więc i takie na której jest lekarz - więc nie sądzę, że ratownicy codziennie przyjmują porody, zatem po co kłamać ?. a poza tym jest wiele zawodów tzw. pierwszego kontaktu, gdzie poświęcają się dla ludzi, a mało zarabiają - pielęgniarki, policjanci, strażacy...

  •  

   pokaż komentarz

   @zafrasowany Poza tym nie za bardzo wiadomo, po co on tam tak długo został. Pacjent po wypadku miał opiekę. Nie musiał zostawać. Spot słaby niestety :/

  •  

   pokaż komentarz

   @Ray_Velcoro rzecz w tym, że ratownicy nie chcą góry złota, a jedynie dorównania pensji do pielęgniarek...

  •  

   pokaż komentarz

   @Ray_Velcoro: Porody kolego odbierane sie jak trzeba ;) Czasami zdarza się ze kobieta zaczyna rodzic w domu, w karetce itp. Ktoś musi poród odebrać. A ze my ratownicy medyczni jesteśmy na miejscu to to robimy, lub nikogo nie dyskryminując jeżeli jest np. w karetce lekarz albo pielęgniarka to tez to robią.
   Masz racje sa dwa rodzaje karetek S i P które różnią się wyposażeniem minimalnie. W S jest trochę więcej leków + parę drobnych sprzętów.
   S - specjalistyczna z lekarzem i minimum dwóch ratowników/pielęgniarka
   P- Podstawowa ze składem minimum dwóch ratowników/pielęgniarka
   W Polsce ze wszystkich karetek systemowych(czyli takich co to jada na wezwanie do nagłego zagorzenia życia) ok 80% to karetki typu P.

  •  

   pokaż komentarz

   @zafrasowany: chuj, k%%?a nie zdążyłem na kolacje

  •  

   pokaż komentarz

   trzeba zbudować napięcie pokazując ciężką pracę typu resuscytacja, jakiś ostry wypadek komunikacyjny z krwawiącym człowiekiem, a potem walnąć widza czymś kontrastującym... ja bym dał na koniec pokrwawionego ratownika który na koniec dnia ociera pot z czoła

   @zafrasowany: Z grubej rury?

 •  

  pokaż komentarz

  Zarabia tyle że żona nie musi pracować, do tego stać go na ładne mieszkanie. Widocznie źle nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Ja p#@?##$e, Ty tak serio?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: I stać go na fajki i wino :D Przez co promuje zdrowy tryb życia

  •  

   pokaż komentarz

   @Kszyh: No właśnie, do tego alkoholik ( piwo + wino )

  •  

   pokaż komentarz

   @coskoduje: Wiemy lub domyślamy się jak jest. Ale gdyby brać ten obraz 1:1 to ratownicy medyczni mają po prostu takie same problemy jak reszta. Wykonują swoje obowiązki (które są za mało uwypuklone na ekranie) i spóźniają się do domu. Po prostu obraz jest za mało sugestywny. Otoczka rozprasza. Realizacja technicznie jest ok, ale jak obraz miał opowiadać o trudach pracy i braku należytego wynagrodzenia, to nie może opowiadać o tym, że się ktoś spóźnia na kolacje przy winie.

   Jak powinien wg. mnie wyglądać ten film? Najpierw sielanka poranka. Minuta skupienia przed robotą (twarz ratownika z szybkimi przebitkami wspomnień z pracy). Później ogień, krew i pot. Po pracy symboliczne odbieranie wypłaty, np. jak w Dniu Świra, nawet z tym głosem z offu głównego bohatera. A na koniec brak zrozumienia nawet w rodzinie. Tak sobie wyobrażam obraz o tym jak uwypuklić to, że ratownik wypełnia misje, a jego praca jest słabo wyceniana.

 •  

  pokaż komentarz

  Narzekajacych na pracę ratownika zapraszam na praktykę na jakikolwiek SOR. Szybko zmienią zdanie o tym czyja praca jest cięższa.

 •  

  pokaż komentarz

  Ona urodziła plastikowe dziecko! Nie zasnę dziś...