...
 •  

  pokaż komentarz

  Toniemy po cichu...
  Tonący nie wygląda jakby się topił.
  Kapitan wskoczył do wody w ubraniu, prosto z kabiny i zaczął płynąć sprintem w kierunku ofiary. Jako były ratownik skupił swój wzrok na ofierze, kiedy płynął prosto na ludzi, którzy pływali między plażą, a zakotwiczoną łódką. "On chyba myśli, że się topisz", powiedział mąż do żony. Wcześniej pryskali na siebie wodą, ona krzyczała, ale teraz już znieruchomieli stojąc po szyję w wodzie na piaskowej mieliźnie. „Przecież wszystko jest w porządku, co on wyprawia?", zapytała żona, nieco zirytowana. Mąż krzyknął „Wszystko w porządku!" machając do kapitana, żeby zawrócił, ale ten dalej twardo płynął w ich kierunku. „Z drogi!" krzyknął, gdy przepływał między nimi. Dokładnie trzy metry za ich plecami, topiła się ich dziewięcioletnia córeczka. Już bezpieczna w ramionach kapitana wybuchła płaczem, "Tatusiu!"

  W jaki sposób kapitan rozpoznał z trzydziestu metrów coś, czego nie zauważył ojciec z trzech? Tonięcie nie wiąże się z głośnym pluskiem i wołaniem o pomoc jak uważa większość ludzi. Kapitan przeszedł szkolenie jak rozpoznać tonącego, prowadzone przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Ojciec wiedział jak wygląda tonący z telewizji. Jeśli spędzasz czas na wodzie lub w jej pobliżu musisz mieć pewność, że ty i twoja załoga wiedzą na co zwrócić uwagę, gdy ktoś znajduje się w wodzie. Dziewczynka nie wydała z siebie najcichszego dźwięku kiedy tonęła. Jako były ratownik nie byłem zdziwiony, gdy usłyszałem tę historię. Ludzie toną w ciszy. Machanie rękami, pryskanie wodą i krzyk podczas takich dramatycznych chwil można zobaczyć tylko w telewizji. W realnym życiu to naprawdę rzadkość. [...]

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: Nie da się krzyknąć z płucami pełnymi wody, strach paraliżuje i uniemożliwia racjonalne myślenie a odruchy każą chwytać się czegoś a nie płynąć. Topiący będzie wyciągał ręce ale nie będzie nimi machał, odchyli głowę do tyłu ale nie wypłynie, nie stanie na dnie. Jak zobaczycie kiedyś dziecko (dorosłego też), które ma głowę odchyloną do tyłu, otwarte szeroko oczy, wystaje mu na powierzchnie tylko nos, to od razu reagujcie, później może być za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @zakowskijan72: rok temu na wakacjach byłem w aquaparku i na "sztucznych falach" jeden chłopak się topił. Wołał i help i pomocy, bo to Węgry więc Polaków jak mrówków, i nikt nie reagował. Dopiero ja do niego doskoczyłem i przetransportowałem na płytszą wodę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ektrom To bardzo wazne, o czym piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @nvmm: Mam tylko nadzieję, że ktoś w odpowiedniej chwili przypomni sobie te wszystkie komentarze, artykuły i informacje. Nawet jeśli byłaby to tylko jedna osoba, to warto o tym pisać.

 •  

  pokaż komentarz

  Duplikat, duplikatu, duplikatu

 •  

  pokaż komentarz

  Do tych co zakopali za duplikat - czy wam się sufit na łeb sp$!#@@@ił? Taki filmik powinien raz na jakiś czas pojawiać się w gorących. Zwłaszcza w sezonie letnim.

 •  

  pokaż komentarz

  Może było, ale ja nie widziałem. Dla zainteresowanych:
  Chłopiec przeżył i wrócił do pełni zdrowia. Matka (44l) była w tym czasie w saunie, wcześniej kazała dziecku bawić się w brodziku, ale chłopiec postanowił popływać w głębszym basenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mamut2000: Kazać, ew. zakazać czegoś dziecku - od dziesiątek lat znana i skuteczna metoda zapobiegania wszelkim nieszczęściom (sarkazm). W dodatku dziecko (jeśli opis na YT jest prawdziwy) ma 4 lata. CZTERY! Winni są po trochu wszyscy: ludzie wokół (ale ich zachowanie można częściowo tłumaczyć niewiedzą lub ignorancją), obsługa basenu (mają tam kogoś takiego jak ratownik?!) a najbardziej matka. Bo postronni obserwatorzy mogą zareagować albo i nie, ratownik może zdążyć na czas albo i nie. Ale matka, jest pierwszą i ostatnią osobą, która powinna chronić swoje dziecko , zwłaszcza jeśli mówimy o czterolatku. Mam nadzieję, że poniesie konsekwencje swojej głupoty.

 •  

  pokaż komentarz

  Zbliż się do dziecka samotnie bawiącego się w basenie to nadwrażliwy tatuś lub mamusia zaraz zrobią z ciebie pedofila. To nie tylko brak edukacji jest przyczyną nieszczęść.