•  

  pokaż komentarz

  Jakoś ta komisja śledcza oraz pani Wassermanowa szału nie robią. Liczyłem na poważne grillowanie M. Tuska, a zgrillował się Suski.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: Suski to jest prawdziwe koło ratunkowe rzucone wszystkim, którzy tam przychodzą. A może jest trampoliną dla Wassermanówny, przy idiocie łatwiej wyjść na inteligenta. Ogólnie to trochę beki w tym wszystkim jest, ale to wszystko rozbiegówka przed wezwaniem D. Tuska, chociaż oni pewnie się tego trochę boją, bo tam już żartów o carycy nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: no oczywiście, że to ma wszystko w zamiarze grillnąć Tuska, ale coś słabo to widzę. Tusku przyjedzie obkuty na wszystkie strony, a i politycznego skilla nie zapomni. Nawet Gowin powiada, że Tusk to drapieżnik, a na tej komisji będzie w żywiole. Jeszcze z Giertychem w parze dx

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: wszyscy liczyli, że syn wyda ojca. A wyszła nuda. Młodzian z nazwiskiem miał otwartych wiele drzwi, bo może kiedyś coś nam ugra.

  •  

   pokaż komentarz

   @EtaCarinae:
   Własciwie to nie wiem na co liczyli, ze powie : tata powiedział idz do tych samolotow, bo ja mam łapówki z AG i musimy sobie pomagać :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jakoś ta komisja śledcza oraz pani Wassermanowa szału nie robią. Liczyłem na poważne grillowanie M. Tuska, a zgrillował się Suski.

   @stekelenburg5: Po obejrzeniu dzisiejszego szoł zaryzykuję stwierdzenie, że to właśnie młody a nie stary Tusk był celem numer jeden - IMO założenie było takie, że Tusk junior doświadczenia w takich sprawach nie ma, więc gdy zaczną walić w niego pytaniami... to w końcu "coś" mu się wymsknie. Nie dowód "zbrodni", ale jakieś proste hasełko - coś, co po odpowiedniej, ekhm, "interpretacji" miałoby służyć za "dowód", że Tusk senior to mózg Alpen Goldu - i wtedy, jak podejrzewam, machina propagandowa nie tylko zostałaby odpalona, ale wrzucona na najwyższy bieg, byle tylko po raz kolejny z Alpen Gold zrobić Temat Numer Jeden i Największą Aferę w Dziejach.

   I co?

   I jajco. Suski zrobił z siebie kretyna, juniorowi mogą zarzucić jeno to, że się w robocie opierdzielał a plan rozpadł się jak stare gacie - skoro nie mogli poradzić sobie z juniorem, to po starciu z seniorem po pani Wasserman zostaną tylko osmolone okulary. Trochę jej nawet współczuje - ciekawe czy zdążyła już sobie uświadomić w jakie bagno wj#!$ła ją partia-matka, toć to sprawa z gatunku tych, które mogą złamać karierę.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Nie ma czegoś takiego jak sprawa łamiąca karierę. Nie ma czegoś takiego jak porażka. Wszystkiemu można nadać odpowiedni spin, powiedzeć że ponieśliśmy zwycięstwo.
   Wszak nie czyny przesądzają o zbawieniu, a łaska Prezesa.

  •  

   pokaż komentarz

   Giertychem w parze dx

   @stekelenburg5:
   Giertych to akurat taki drapieżnik jak chomik albo inny królik. Przyjdą na komisję Pinky i Mózg xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Niestety PiS ma tendencje do robienia z tragedii zwyciestwa. straSzydlo przeciez zwyciezyla w Brukseli, Polska Smolenskiem Narodow a Kopernik byla kobieta.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: > Liczyłem na poważne grillowanie M. Tuska, a zgrillował się Suski.

   Ogladales cale posiedzenie czy cos ci pkazali w telewizji i wyciagaszw nioski?

  •  

   pokaż komentarz

   zgrillował się Suski.
   @stekelenburg5:

   Suski to jest prawdziwe koło ratunkowe rzucone wszystkim, którzy tam przychodzą
   @milo1000:
   Suski niby taki kretyn, do 3 zliczyć nie umie, a wysypał z młodego tuseka to, co istotne:
   obaj z ojcem wiedzieli, że to wał (czy tam lipa), a mimo tego ojciec nic nie zrobił, a on sam pracował tam i wał uwiarygadniał.

  •  

   pokaż komentarz

   @stekelenburg5: Można nie lubić Tuska, PO itp., ale jedno trzeba przyznać - Tusk się wyrobił medialnie i to raczej on ich poustawia do kąta, niż oni to zrobią jemu.

  •  

   pokaż komentarz

   zgrillował się Suski

   @stekelenburg5: Takiego komentarza oczekiwałem i nie pomyliłem się, nie ważne jak mocno państwo Polskie przymykało na nielegalny proceder, nie ważne że ludzie stracili pieniądze, ważne że jakiś polityk zaliczył w trakcie komisji wtopę.
   Hahaha caryca, buhaha konto, ... ludzie stracili oszczędności życia, a weź ty daj spokój, to polityczne przepychanki.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  komisja dzisiaj badała jak bardzo Michau obijał się w pracy i nie omieszkała obszernie go za to skrytykować przed kamerą. Natomiast w sprawie piramidy finansowej rezultatów wciąż brak( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: no ciekawe, tylko, że oni w tej chwili mają taki trop i próbują iśc w kierunku tego, że OLT grało na osłabienie pozycji LOTu. Chodziło o doprowadzenie do bankructwa i sprzedaż majątku. Nie wiem czy idą w słuszną stronę, ale taki charakter mają zadawane pytania w wątku OLT.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: Skończy się takim samym stwierdzeniem, jak wczoraj (wczoraj?) tekst Macierewicza o podkomisji smoleńskiej. k!%$a mać.

  •  

   pokaż komentarz

   OLT grało na osłabienie pozycji LOTu.

   @Obserwator_z_ramienia_ONZ: Zajebisty trop, bo ze wszystkich rzeczy, które OLT robiła akurat to było jak najbardziej i legalne i uzasadnione pod względem biznesowym. Jeśli idą w taką stronę to świadczy tylko o tym jak rozpaczliwie... nie nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   próbują iśc w kierunku tego, że OLT grało na osłabienie pozycji LOTu

   @Obserwator_z_ramienia_ONZ: Generalnie to chyba nic odkrywczego, że firma gra na osłabienie konkurencji i jest to jak dla mnie najoczywistsza oczywistość. Równie dobrze można stwierdzić, że dzisiaj Ryanair gra na osłabienie LOTu oferując połączenia typu Warszawa->Gdańsk czy Warszawa->Wrocław po 12zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bonanzaa: Pomijając już całą sprawę AG, to ciekawe też jest to co na początku, że Tusk pisał pytania i odpowiedzi w wywiadach z kimś innym (pomimo że nie był ani dziennikarzem, ani odpowiadającym), czyli konstruował wygodne treści, które potem miały być i jak rozumiem były puszczane w gazetach skrajnie lewicowych takich jak Polityka, jako wywiady. Ustawka w cholerę, media puszczające to zachowujące się jak podwykonawcy, przekaźnik propagandy, tutaj troszkę innego typu, ale wciąż pokazuje to ich schemat funkcjonowania. I sam fakt propagandy nie dziwi, ale aż takiej bezczelności się nie spodziewałem.

  •  

   pokaż komentarz

   mają taki trop i próbują iśc w kierunku tego, że OLT grało na osłabienie pozycji LOTu.

   @Obserwator_z_ramienia_ONZ: podobnie jak Areofłot i Lufthansa... kondominium jak się patrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator
   @Tesseract
   @koziolek666 co innego gdy legalna firma przynoszaca zyski rozwija ofertę i walczy cenami, a co innego gdy nierentowna firma jak olt z kapitałem ktory jest pozyskany za pomocą przekrętu rozwija oferte ktora nie ma prawa stac sie rentowna. Firma od poczatku miała upasc, Plichta mial w dupie jakies doradztwo w sprawach lotniczych, jego to nie obchodziło. Rozwijal siec lotow i powiazan na ogromną skalę bez zadnego przygotowania. Jak w tym wywiadzie już mówiono sprawa jest rozwojowa, a byly spolki ktore jeszcze zanim LOT zbankrutował, co sie ostatecznie nie stalo, bo najpierw zbankrutowalo olt :D juz chcialy dzielić łupy.

  •  

   pokaż komentarz

   a co innego gdy nierentowna firma jak olt z kapitałem ktory jest pozyskany za pomocą przekrętu rozwija oferte ktora nie ma prawa stac sie rentowna.

   @Obserwator_z_ramienia_ONZ: Na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie ma prawa stać się rentowna? Dzisiaj większość z siatki połączeń ówczesnego OLT jest w ofercie innych przewoźników. Na trasach Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Szczecin OLT oferował bilety po 99zł-199zł. Dzisiaj Ryanair oferuje je po 12zł.
   O ile w przypadku Amber Gold szwindlem śmierdziało na kilometr, to w przypadku samego OLT już takie oczywiste to nie było.
   Ba. Z perspektywy dzisiejszego rynku lotniczego ówczesne ceny oferowane przez OLT wcale nie wydają się specjalnie atrakcyjne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tesseract na podstawie trgo co mowia ludzie w zeznanaiach komisji. Chodzi obplany Plichty na najbliższe miesiące. Takiej skali zakupu samolotów, czarterowania ich, reklamy usług nikt nigdy w Europie nie zrobił i nie planowal inwestowac tak jak Plichta. Poogladaj troche komisjie poczytaj zeznania ludzi z zarzadu OLT. Sami nie wierzyli ze ktos chce tak działać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Obserwator_z_ramienia_ONZ może nie rozumieli jak się robi biznes tanich linii lotniczych?
   Tanie linie lotnicze nie zarabiają na lotach. Tanie linie zarabiają na wszystkim co wciskają Ci dookoła. Zapomniałeś o tym? Płać. Nie zrobiłeś tego? Płać. Do tego loterie, sprzedaż czego się da - od posiłków i perfumow w samolocie po ubezpieczenia, wynajem samochodów itp. Do tego masa kwestii które pozwalają ograniczyć koszta (załoga najczęściej kończy służbę w domowym lotnisku, więc odpadają kwestie delegacji czy hoteli) czy słynne overbooking.

 •  

  pokaż komentarz

  Pół godziny maglowali Tuska na okoliczność założenia przez niego w wieku kilkunastu lat w liceum konta mailowego mającego w nazwie Józef Bąk. Nic dziwnego, że trwało 8 godzin.

 •  

  pokaż komentarz

  Niby wszyscy mówią, że pieniądze były wyprowadzane, ale nikt nie pokazuje gdzie. To może one po prostu zostały spalone, w tych reklamach, połączeniach itd? Mając całą władzę, ta komisja powinna wiedzieć na jakie konta pieniądze przelano, albo komu fizycznie je wypłacono.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja mam takie dziwne pytanie. Czy jakakolwiek komisja, powolana do jakiejkolwiek sprawy, prowadzona pod nadzorem ktorejkolwiek partii wyjasnila cokolwiek?