•  

  pokaż komentarz

  No jedzie i co? Jakieś ino dla kogoś kto nie jest na bieżąco?

  •  
   M......9

   +164

   pokaż komentarz

   @Sonet: Po prostu kolejny sygnał w świat że jest gotowy wrócić do rywalizacji w F1.

   pokaż spoiler zza kulis wygląda to tak, że jeżeli Renault nie zdoła ściągnąć Alonso, zespół ma zamiar poważnie rozważyć kandydaturę Kubicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmieszekZawadiaka: nikt go nie zatrudni bo wykopek zakazuje

  •  

   pokaż komentarz

   nikt go nie zatrudni

   @SmieszekZawadiaka: to zależy od wyników, jeśli wykręci najlepszy czas na testach to głupie by było gdyby go nie wzięli

  •  

   pokaż komentarz

   @Mave dlatego ze jest stary i nie ma formy jak kiedyś, lepiej zatrudnić jakiegos mlodego z perspektywami niz kubice z niepelnossprawna reka

  •  
   M......9

   +50

   pokaż komentarz

   @SmieszekZawadiaka: Też tak myślałem... do czasu aż poczytałem że większość zespołów (no może poza Ferrari i Mercedesem) narzeka na komunikację na linii inżynier - kierowca. Może już nigdy nie wróci w roli pierwszych skrzypiec, ale tam nadal brakuje osób które które wsiądą do bolidu i będą skuteczni w udoskonaleniu bolidu, a przy tym pogodzą się że nie są liderem zespołu (tzn. on wykona czarną robotę, ale punkty ma zebrać zespół).

   Tym bardziej że dzisiaj w stawce F1 jest 3-4 kierowców którzy zupełnie sobie nie radzą (a dodatkowo nie stoją za nimi jakieś wielkie pieniądze). Już w tym roku udowodnił że jest szybszy od Jolyona Palmera...

   Długi i skomplikowany temat do dyskusji. Osobiście daję mu 30% szans.

  •  

   pokaż komentarz

   @SmieszekZawadiaka: gówno prawda, sam przyznaje że obecnie jest w lepszej formie niż w jego najlepszych czasach w F1

  •  

   pokaż komentarz

   @SmieszekZawadiaka: Póki co pokazał że jest lepszy od Palmera. Póki w F1 jeżdżą takie głąby jak Kvyat albo inne Pastory Maldonado i jest dla nich miejsce, tak długo miejsce jest dla tak stabilnych i doświadczonych kierowców jak Kubica. F1 nie jest dla każdego, a młody talent trafia się bardzo rzadko. Poza tym wiek w F1 to nie jest tak wielka przeszkoda jak np. w piłce nożnej. No chyba że chcesz Hamiltona odsyłać też na emeryturę, bo sobie nie radzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo Vettela? Cała czołówka F1 jest około 30.

  •  
   M......9

   +9

   pokaż komentarz

   @iAdamM: @SmieszekZawadiaka: @theodolit: @Mave:

   Trudno jest rozmawiać na takie tematy, gdy poza kulisami, poza światem mediów dzieje się aż tyle. Czy ktokolwiek ma świadomość co Robert robił przez ten czas? Czy gdziekolwiek w mediach pojawiają się informacje o kolejnych operacjach/zabiegach poprawiających funkcjonowanie ręki? Czy ktokolwiek powrót Kubicy do bolidu łączył z powyższymi zdarzeniami? Czy ktokolwiek wie jak regenerują się nerwy i ile czasu potrzeba aby odzyskać pełną sprawność?

   Jest naprawdę bliski tego by ręka w niczym już nie przeszkadzała (owszem musi oszczędzać staw łokciowy, poprawić umięśnienie ręki, oraz pozbyć się nawyków, które wyrobił sobie przez 5 lat).

   Skoro takie kwestie nie trafiają do świata mediów... to jak mamy spekulować na temat przyszłości Roberta? Obsada i plany zespołów są owiane większa tajemnicą.
   Wiemy że dla niego jest gdzieś tam miejsce (Robert wsiadł do bolidu nie tylko dlatego żeby się sprawdzić, ale dlatego że dostał sygnał ze świata F1), ale z naszej perspektywy nie można przewidzieć decyzji zespołów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michau89 ja myślę że akurat Robert wie najlepiej co się z nim dzieje. I jeśli mówi że jest w formie i jest gotowy na powrót, to tak właśnie jest. Dlatego że to konkretny człowiek który całe swoje życie poświęcił dla wyścigów i nawet teraz z garstka informacji jakie posiadamy można wywnioskować że robi wszystko żeby wrócić.

  •  
   M......9

   -2

   pokaż komentarz

   @Mave: Zgadzam się... ale żeby był w formie fizycznej musi jeszcze popracować 2-3 miesiące. Podkreślam tylko że to nie on zaproponował że wsiądzie do bolidu, a sam nie zgodziłby się na to gdyby nie był wstanie przygotować się na przyszły sezon i jeździć na dobrym poziomie. I faktycznie chce wrócić (przez 5 lat milczał a w tym roku już 2gi raz wysyła taki sygnał - co świadczy że jest zespół gdzie z kimś już teraz rywalizuje o miejsce za kółkiem)

  •  

   pokaż komentarz

   zza kulis wygląda to tak, że jeżeli Renault nie zdoła ściągnąć Alonso, zespół ma zamiar poważnie rozważyć kandydaturę Kubicy.

   @Michau89: ciekawe...

   Kubica "not on the list" for 2018 Renault seat

  •  
   M......9

   +1

   pokaż komentarz

   @tatwarm: W uproszczeniu... tak jak w wywiadzie który wrzuciłeś - jeżeli spełni warunki ma szanse znaleźć się w orbicie zainteresowania. Nigdzie nie pisałem że kandydatura Kubicy nie oznacza przepracowania okresu przygotowawczego, przejścia testów oraz rywalizacji z 3-4 kierowcami o stołek. Jest opcją którą ktoś jest gotów poważanie rozważyć...

   "But at some point we will have to review options. If by then, Robert becomes an option, we can have a look. As we speak, he's not on the list. He has many more things he has to accomplish so that he could be on the list."

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdzie nie pisałem że kandydatura Kubicy nie oznacza przepracowania okresu przygotowawczego, przejścia testów oraz rywalizacji z 3-4 kierowcami o stołek.

   @Michau89: nikt w F1 takich praktyk nie stosuje.

   Zespoły zawsze starają się jak najszybciej zamknąć skład kierowców po to żeby mieć jak najwięcej czasu do przygotowania się do sezonu. Dlatego - przy takiej a nie innej formie Palmera - rozmowy na temat 2018 trwają od jakiegoś czasu. A zatem lista zastępców jest gotowa już dzisiaj. I prezentuje się mniej więcej tak:

   - Alonso
   - Perez
   - Sainz
   - Sirotkin
   - Buemi

   nic więcej nie trzeba dodawać.

  •  
   M......9

   0

   pokaż komentarz

   @tatwarm: Owszem te praktyki są stosowane... ale nigdy bezpośrednio w rywalizacji. Zespół zawsze ocenia formę zawodnika (nawet BMW swego czasu chwaliło się że wypracowało do tego ciekawą skalę) i opłacalność. To że zawodnik musi być gotowy psychicznie i fizycznie jest oczywiste. Ponadto Kubica był poza radarem... zatem w Renault próbuje dopiero ocenić jego formę.

   Co do listy z jednej strony cytujesz: https://www.motorsport.com/f1/news/f1-kubica-not-list-renault-seat-919151/ a teraz zaprzeczyłeś temu artykułowi... Lista jest czymś oficjalnym. Wymieniłeś coś co Cyril Abiteboul nazywał "option". Co jak co ale tam też był umieszczony Robert Kubica, jak i w innych wywiadach tak został nazwany Alonso (tu z kolei chodzi o kwestie kontraktowe).

   Rozumiem że chciałeś wymienić Twoją hipotetyczną listę priorytetów (nieoficjalną w Renault) jaką uważasz że może znajdować się gdzieś na biurku Cyrila?

  •  

   pokaż komentarz

   @Michau89: czyli jak twoim zdaniem to wygląda? Załóżmy, że z jakichś tam powodów Renault zawęziło listę nazwisk do dwóch: Sainz i Perez. I teraz zapraszają ich obu do fabryki żeby na symulatorze sprawdzić kto szybciej pojedzie kółko w Monako? xD

   Nie da się zebrać danych na temat kierowcy jak się go nie posadzi za kierownicą bolidu żeby przejechał odpowiednich testów. Skoro nie można tego robić to zespoły pod tym względem "ryzykują" (mimo wszystko w F1 kierowcy poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Dobrze to pokazuje fakt, że wielu którzy byli uznani za zbyt słabych święci triumfy w innych topowych seriach wyścigowych)
   Coś jak w przypadku Bottasa przed tym sezonem. Pokazywał dobre tempo i był regularny w walce z Massą
   (i idealnie pasował do profilu drugiego kierowcy, nie oszukujmy się) to dali mu szansę. Lauda i Wolff po pierwszych testach byli pod wrażeniem wyników Fina i otwarcie mówili o tym, że spodziewali się dużo słabszych rezultatów na początku współpracy.

   Ponadto Kubica był poza radarem

   Wątpię żeby Kubica stracił chociaż na chwilę kontakt z tym co się dzieje w Renault. W co jest zaangażowany w tej chwili ciężko powiedzieć, ale niektórzy są zdania, że te "testy" w których uczestniczył to pewnego rodzaju podziękowaniem ze strony Renault za pracę, którą dla nich wykonywał przez ostatnie lata (w symulatorze i nie tylko) Nadarzyła się okazja i po prostu z niej skorzystano bo obie strony - jak to dobrze dzisiaj widać - mogły tylko skorzystać.

   Rozumiem że chciałeś wymienić Twoją hipotetyczną listę priorytetów (nieoficjalną w Renault) jaką uważasz że może znajdować się gdzieś na biurku Cyrila?

   wymieniłem nazwiska, które przewijają się w newsach na temat składu Renault od miesięcy. Co więcej, niektórzy rozmawiali z Renault jeszcze przed obecnym sezonem, ale z różnych powodów nie doszło do porozumienia. Były propozycje rocznych kontraktów - Magnussen odmówił i dlatego dzisiaj drugim kierowcą jest Palmer. Była próba rozmów z Sainzem, ale RBR szybko dał do zrozumienia, że nigdzie go nie oddadzą.
   Propozycje dłuższej umowy dostał na pewno Perez, który nie zdecydował się na odejście z FI bo cały czas czeka na rozwój sytuacji w Ferrari. Znowu będą z nim rozmawiać bo nie dość, że to bardzo dobry kierowca to jeszcze ma odpowiednie "plecy". I to on jest - według powszechnej opinii - najpoważniejszym kandydatem do zajęcia miejsca Palmera. Jeśli oczywiście Renault będzie miało na tyle cierpliwości żeby wytrzymać z Palmerem do końca sezonu.
   Jeśli nie wytrzymają to Buemi i Sirotkin są gotowi żeby wskoczyć w każdej chwili.

   Co do Alonso:
   - musiałby zgodzić się na obniżenie pensji (obawiam się, że o więcej niż połowę)
   - jest teraz w idealnej pozycji żeby negocjować z McLaren-Hondą bo to oni chcą go zatrzymać a nie odwrotnie
   - niektórzy twierdzą, że decyzję co do swojej przyszłości podjął w Baku (jaka to decyzja nie wie nikt)

   pierwszy punkt wydaje się zamykać temat, ale jeśli decyzja jeszcze nie została podjęta to wszystko się może zdarzyć. Do końca sezonu Honda będzie miała jeszcze sporo okazji żeby zawieść Alonso i na koniec roku - bez względu na wszystko - Alonso może mieć po prostu na tyle dość tego otoczenia, że się spakuje i odejdzie jeździć za darmo (no prawie) gdziekolwiek.

   Oficjalnej listy nigdy nie będzie a co trzyma na biurku Abiteboul to wie tylko on sam.

  •  

   pokaż komentarz

   A zatem lista zastępców jest gotowa już dzisiaj. I prezentuje się mniej więcej tak:

   @Michau89: Masz dwie opcje:
   - albo gadasz tutaj z kimś z zarządu Renault F1 Team,
   - albo gadasz z trollem.

   Wybierz na kogo trafiłeś xD

  •  

   pokaż komentarz

   Osobiście daję mu 30% szans.

   @Michau89: A przez pełnomocnika ile?

  •  
   M......9

   +1

   pokaż komentarz

   @erbo: ani jedno ani drugie. Rozmawiam z kimś kto od weekendu do weekendu interesuje się F1 i ma własne zdanie.
   Czy ma jakieś przecieki ze świata F1? Raczej nie. Czy ma przecieki ze środowiska Roberta? Też raczej nie (bo te ustały 2-3 lata temu, o czym sam się przekonałem...)

   @tatwarm: Gdzie napisałem że symulator to kluczowe narzędzie do oceny umiejętności? Gdzie jest napisane że kierowca nie może zasiąść do testów w bolidzie? (przepisy F1 nie regulują tego o ile sięgniesz po konstrukcję sprzed kilku lat)
   Nie mogę opisać w kilku zdaniach jak przebiega test... bo jest to proces długotrwały (oceny czynności motorycznych, odporności fizycznej, psychicznej, ocena sportowej kondycji, zdrowie, reakcje podczas przeciążeń itd... i dopiero można próbować oceniać psychiczne aspekty kierowcy). O tym rozmawia się godzinami...

   Z jednym się zgodzę: W konsekwencji każda ocena punktowa jest sprowadzana do decyzji menadżerskich, co też najczęściej odbywa się po przez porównanie (np. tak jak Peter Sauber o porównaniu Kubicy z Massą i Raikkonenem) + aspekty niesportowe. Dokonywać można to na kilka sposobów np. posiadając już dane telemetryczne na temat innych kierowców (np. Raikkonen jeździł tym bolidem w podobnych warunkach na tym torze), rywalizację (zawodnik którego znamy rywalizuje z innym zawodnikiem), kradzież informacji (najczęściej po przez migrację ważnych pracowników informacja jest zdobywana przez inny zespół) i najważniejsze - porównanie z kierowcą testowym (stąd tez najczęściej wymienia sie "powtarzalność" za najważniejsza cechę kierowcy nr. 3).
   Ale to w takim mega - absurdalnym uproszczeniu.
   Oczywiste jest to że Renault może ponadto doskonale ocenić gdzie Kubica jest względem swojej formy sprzed 6 lat.

   Czy Kubica był poza radarem? Tu akurat cytowałem Cyrila xD Wiedzieli jaki jest stan jego zdrowia, ale wciąż nie posiadają pełnych informacji na temat aspektów sportowych. Ze swoich informacji mogę podpowiedzieć że przez ostatnie lata Robert częściej kontaktował się z ludźmi z Mercedesa.
   Czy jest to "podziękowanie"? Wybacz, ale absolutnie nie mogę się zgodzić. Nie nosiło to znamion podziękowania. Czemu miała służyć ocena sportowa stanu zawodnika? Dlaczego pozakulisowo promowano kierowcę? Oczywiste jest to że Robert powoli wraca do bolidu. Spekulacje są następujące: kiedy? jaka seria? (f1, formula e, może coś innego) w jakim wymiarze czasowym? (sezon, weekend) jaki team? (wbrew pozorom tu nie musi chodzić o Renault)
   Nazwiska? Wybacz, ale obaj wiemy że są to spekulacje. Priorytetem jest Alonso... a dalej... dalej nie ma żadnego faworyta.
   Czy Alonso przejdzie do Renault? Jest to bardziej skomplikowane: Renault nie zatrudni go bez znacznej obniżki zarobków, a on sam nie zejdzie poniżej poziomu jeżeli nie będzie gwarancji wyników. Renault nie jest wstanie tego zagwarantować.
   Sirotkin? Nie wygląda on najlepiej.
   Buemi? Renault ma tu podobny problem co z Kubicą (o ile zakładamy że Robert jest sprawny).
   Carlos Sainz? kontrakt do końca 2018...
   Sergio Perez? jest opcją, ale ta opcja jest na karuzeli transferowej...

   btw. niezbyt wiem do czego zmierzasz w dyskusji?
   Nieco wyżej oceniłem jego szanse na powrót na ok. 30% Jak rozumiem powrót? Kiedyś w przyszłości weźmie udział w całym weekendzie wyścigowym (nie precyzując zespołu).
   Czy będzie to Renault za rok, na pełen sezon? Wątpię, ale to nie zmienia faktu że nadal jest poważną opcją (co staram się obronić).
   Wątpię bo priorytetem jest Alonso i nie wiemy jak oceniony został Robert względem innych opcji.

   @ConanLibrarian: nie jestem cyganem ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   nie jestem cyganem

   @Michau89: Ale napisałeś, że „osobiście”. Co jest dowodem na to, że nie masz pojęcia co ten wyraz znaczy.
   Więc to nawet gorzej niż „cygan”, którego to słowa użyłeś zapewne w znaczeniu „oszust”, co tym bardziej jest bez sensu.
   ;>

  •  
   M......9

   -1

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian: Nie chcę się licytować, udowadniać znajomość ortografii, tłumaczyć i wytykać innym błędy.

   Jeżeli nie znasz realiów (postów nie można edytować w nieskończoność przez co rażą mnie błędy moje i innych) i samego portalu (tutaj słowo "rzecznik" ma specyficzne skojarzenie) nie oceniaj, nie wytykaj innym i nie wmawiaj że pisali o czymś co sobie wymyśliłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chcę się licytować

   @Michau89: A kto mówi o licytacji? Podkreśliłeś, że przy fizycznej obecności swojej osoby dajesz 30% szans.

   Co oznaczać może dwie rzeczy:
   - że przez pełnomocnika dajesz więcej lub mniej szans, lub:
   - że nie masz pojęcia co znaczy wyraz „osobiście”, a to implikuje uzasadniony wniosek, że w ogóle nie masz pojęcia jak pisać, więc trzeba traktować cię z wyjątkową ostrożnością.

   I nie usiłuj obarczać mnie winą za swoją ignorancję.
   Mogłeś napisać tak, jak robią to normalni ludzie i rodzić problemów.

   Zrezygnowałeś z tego.
   Odnotowałem.

   pokaż spoiler Nie, nie odpisuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @tatwarm: Hmm z tego co wiem Alonso zaczyna gwiazdorzyć troszkę to debiut w indy 500, tutaj niby słabe wyniki nie podoba mu się formuła, taka brawura z jego strony z myślą o wzbudzeniu popularności.

  •  
   M......9

   -1

   pokaż komentarz

   @ConanLibrarian:
   Mam się tłumaczyć że przy drugiej próbie edycji ktoś odpowiedział, a przy pierwszej nieopatrznie wyedytowałem zdanie na takie które nie ma sensu?

   Czy przy przekomarzaniu się co do słowa "osobiście" nie zgubiłeś najważniejszej kwestii - tej dotyczącej podmiotu?
   Skąd implikacja że błąd oznacza brak znajomości? Skąd implikacja dotycząca ignorancji?
   Proszę wytłumacz mi? Nie rozumiem co chcesz osiągnąć...

   Rozwiń mi co miałeś namyśli zrównując cyganów do oszustów?

   Odwracasz kota ogonem i tworzysz OT. Ponadto, to nie ja kreuję problem. Nie jest to jedyny błąd popełniony w moich postach (do czego zawsze się przyznaję). Nie ja jedyny w naszej rozmowie popełniłem błąd. Tylko ty walisz tutaj chamskimi obelgami.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale to w takim mega - absurdalnym uproszczeniu.

   @Michau89: ale podaj mi proszę przykład jak to się przekłada na rzeczywistość (jakieś ostatnie trasnfery) bo prawdę mówiąc - paradoksalnie - wydaje mi się, że jeśli zespół faktycznie musi kogoś wybrać do zespołu od zera (tzn nie swojego wychowanka z niższy serii) to opiera się głównie na tym co ten kierowca prezentuje w samej F1 bądź innych seriach. Nie organizują testów (to akurat łatwo sprawdzić) ani nie badają pod kontem możliwości urwania każdej części sekundy. Prawdziwe megatalenty trafiają się rzadko i są wyławiane na bardzo wczesnym etapie swoich karier a kierowców solidnych z mniejszym talentem jest od cholery. Więc po co się wysilać? (jak głupio by to nie zabrzmiało)
   Zmierzam do tego, że Renault żadnego konkursu na wyłanianie najlepszego kierowcy nie zorganizuje i koniec końców może się okazać, że umiejętności czysto sportowe będą się liczyć najmniej. A to jak wiemy dla Roberta byłaby katastrofa bo zaplecza finansowego to on raczej nie ma.

   Czy jest to "podziękowanie"? Wybacz, ale absolutnie nie mogę się zgodzić. Nie nosiło to znamion podziękowania. Czemu miała służyć ocena sportowa stanu zawodnika? Dlaczego pozakulisowo promowano kierowcę? Oczywiste jest to że Robert powoli wraca do bolidu. Spekulacje są następujące: kiedy? jaka seria? (f1, formula e, może coś innego) w jakim wymiarze czasowym? (sezon, weekend) jaki team? (wbrew pozorom tu nie musi chodzić o Renault)

   o tym, że to nie było więcej niż się ludziom wydaje niech świadczy fakt że Robert został do tych testów po prostu dopisany. Były one przygotowywaną pod Sirotkina i co potwierdziło Renault. I jestem zdania, że Renault nie chciało zrobić oceny sportowej tamtego dnia ani Kubicy ani Rosjaninowi. Jeden miał sprawdzić czy może jeździć bolidem a drugi nabrać doświadczenia za kółkiem tak szybkiego auta. Tak jak to robił Stroll z Williamsem jakiś czas temu.
   Żeby można było faktycznie ocenić sportowo kierowcę trzeba go wsadzić do bolidu tej generacji co jest możliwe dzięki testom Pirelli. I gdyby w takich testach za kierownicą Renault pojawił się Kubica to można by otwierać szampana. A pojawił się Buemi za kierownicą Red Bulla. Buemi, który czas współpracuje z tym zespołem i szuka powrotu do F1 mimo sukcesów w innych seriach. Jak blisko ze sobą związane są Renault i RBR wspominać raczej nie muszę.

   Oczywiste jest to że Robert powoli wraca do bolidu.

   Kubica powiedział w Eleven, że jego celem (do którego się tyle przygotowywał) był powrót do bolidu F1. I to mu się udało. Teraz cel jest inny, ale skoro Kubica go oficjalnie nigdzie nie nazywa jako "powrót do ścigania się w F1" to ja pozostaje cały czas mocno sceptyczny w tej kwestii.

   Nazwiska? Wybacz, ale obaj wiemy że są to spekulacje.

   Spekulacje czy nie F1 nie różni się za bardzo pod tym względem od innych sportów. Ile było takich transferów w ostatnich latach, których nikt się nie spodziewał? Niewiele z tego co pamiętam. Na pewno odejście Rosberga to był wielki szok, ale poza tym? Przewidzieli odejście Hamiltona z McLarena, Alonso do Ferrari a potem do McLarena, Vettela do Ferrari, nawet wsadzenie Verstappena do Red Bulla w trakcie sezonu itd. Dlatego jeśli kolejny raz czytam, że Perez jest łączony (kolejny raz) z Renault to jest to bardziej kontrolowany przeciek niż plotka.

   Warto zaznaczyć, że klucz do rynku transferowego trzyma znowu Raikkonen. Jeśli zdecyduje się przejść na emeryturę to nam się transfery posypią jak z kapelusza. Ostatnie plotki mówią o tym, że Ferrari jest przygotowane na taką ewentualność i mają już podpisane wstępne porozumienie z Ricciardo. Co wtedy z drugim fotelem w RBR? Promocja Sainza czy jednak Marko zerwie postawowi utrzeć nosa juniorom (na których tak narzeka ostatnimi czasy) i weźmie np. Alonso? Wtedy zwalnia się miejsce w McLarenie. Ale czy można wykluczyć zakończenie kariery przez Hamiltona? No nie. I tak dalej... Bardzo bym chciał żeby RK mógł brać czynny udział w tych zawirowaniach i pojawiał się jako gorące nazwisko przy trasferowych plotkach, ale jesteśmy od tego w tej chwili bardzo daleko. Szkoda, że tak niewiele osób to rozumie.

   Tak naprawdę to szkoda, że nie udało się sprawdzić formy w bolidzie wcześniej i powrócić do padoku. Mógłby zostać kierowcą testowym i pojawić się podczas jakiegoś treningu. A kto wie może i podczas weekendu wyścigowego. Przykład Wehrleina z początku sezonu pokazuje, że różne rzeczy się zdarzają. To jest moim zdaniem dobre rozwiązanie dla RK teraz - pokazać się w końcu na jakimś wyścigu. Jako kibic. Szczególnie teraz, na fali popularności. Na Sky ostatnio mówili, że dobrze byłoby go znowu tam gdzieś w padoku zobaczyć. Zrobić kilka fotek i powiedzieć wprost do kamery, że walczy o powrót. Dlaczego nie? Nic nie ma do stracenia.

  •  

   pokaż komentarz

   zespół ma zamiar poważnie rozważyć kandydaturę Kubicy.

   @Michau89: Skąd takie info? Nie chcę mi się czytać całej dyskusji, bo przeczuwam szambo, ale to zdanie mnie zaciekawiło.

  •  
   P.........0

   0

   pokaż komentarz

   @Michau89: facet przejechał 5k km w piec miesięcy na rowerze a Ty mowisz ze jeszcze nie jest w formie...

  •  
   M......9

   0

   pokaż komentarz

   @tatwarm: Zdecydowana większośc transferów tak wygląda, że sporządza się profil zawodnika. Pozostaje kwestia "ufności" danych. Sądzisz że w sporcie w którym wszystko jest wyliczone nie próbuje się bardziej szczegółowo mierzyć i profilować kierowców? Jeżeli masz w stawce ok 30-40% kierowców dokładnie wyprofilowanych jaki problem jest by wyprofilować resztę? (owszem "ufność" danych jest mniejsza bo nie jest to aż tak zaumatyzowane w porównaniu do posadzenia kierowcy w swoim bolidzie). Wybacz, ale w każdym zespole jest ktoś + masa komputerów (m.in do przeliczenia danych z testów na dane czytelne) którzy sprowadzają kierowcę do liczb (może to nawet w mega uproszczeniu przypominać grę Football Manager - dygresja aby pobudzić skojarzenie bardziej przyjazne). Nawet piłkarzy próbuje sie opisać liczbami (i to automatyzując obrazem z kamer)... tym bardziej jest to zaawansowane w przypadku F1.
   Czy profil kierowcy jest uwzględniany przy transferze - tak, zawsze. Czy jest kluczowy? To zależy od teamu!!! (podkreślam słowa zależy od teamu - bo chyba to miałeś na myśli)
   * zmieniłem nomenklaturę na bliższa Twoim wyobrażeniom (uznałem że uważasz wcześniejsze słowa za jakiś rocket science)

   Jakie jest moje zdanie na temat testów Roberta? (Kilku znajomych z Renault próbuje dołożyć jego CV do kandydatury na stołek - i nie byłby to taki pierwszy podobny przypadek w F1. Nie które nie maiłyby pewnych wpływów w Renault). - tu pokazuję otwarte karty... stąd wcześniejsze rozumowanie

   Twierdzisz że organizuje się testy tylko po to by zawodnik się przejechał? Przecież doskonale wiesz że zbierane są wtedy wszystkie możliwe dane, a potem podlegają analizie (aby nie było niedomówień ten proces jest w większości zautomatyzowany). Testy nie były "pod Sirotkina" bo termin tych testów był zaplanowany zanim wyznaczono jakiegokolwiek kierowcę. Głównym podmiotem każdego testu na torze jest bolid... (na starszych bolidach też można testować docelowe rozwiąznia). Dopiero potem przygotowania odbywały się pod konkretną osobę (co powiedział Cyril). Czy Kubica wskoczył w ostatniej chwili? Tak i nie. Wszystko wskazuje że sygnał że może tam być miał ok. 2 miesiące temu (wygląda na to że nie był to jego ostatni test w tym bolidzie).
   Dlaczego bolid F2012 nie pozwala ocenić formy sportowej? Dlaczego uznałeś go za bolid innej klasy?

   Testy Pirelli? Przecież one nie odbywają się w bolidach "tej generacji" 2017... (program testów, też sporo ogranicza...). Niezbyt wiem dlaczego ten argument miałby być kluczowy? W jaki sposób testy Pirelli faworyzują kierowcę względem innych testów F1 (poza szumem medialnym i zdaniem pana Browczyka)?

   Co do Kubicy? Chyba nie było to wcześniej możliwe (z powodu kwestii medycznych). Właśnie teraz zakomunikował że walczy o powrót (wcześniej nie wiedział że jest to możliwe, a to taki człowiek, który absolutnie nie pozwala sobie na spekulacje... nikt nie zmieni jego charakteru). Pytanie -> czy chce walczyć o F1? (są 2 serie które uznał za wystarczajaco ciekawe). Natomaist czy cel został osiągnięty? Każdy nawet najmniejszy krok Robert nazywał celem? (jego nomenklatura jest myląca)
   I tu rodzi się pytanie co rozumiemy pod słowem pesynizm

   Transfery? Zgadza się, klucz do karuzeli jest w rękach Raikkonena.
   Transfery do Renault? Zgodziłbym się że nigdy nie czynią nic nieprzewidywalnego ale cały czas sprowadzając do perspektywy czasowej. Gdyby dzisiaj Renault ostro zaczynało testować Charles Pic-a i wygłaszać pochlebne recenzje to za 1,5 miesiąca jego zatrudnienie nie zostałoby uznane za niespodziankę. Co chcę udowodnić? Nigdy nie ma niespodzianek, ale te fakty dla mediów często nie są znane nawet 2 miesiące przed podpisaniem umowy.
   --
   wybacz za "ton" (słowo pisane jest ułomne - mam nadzieję że moja wypowiedź nie została odebrana jako ofensywna :) )

   @BluesBeast: Boję się że i Ty niopatrznie zrozumiałeś moje słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Słowem kluczowym jest ROZWAŻYĆ (co nie oznacza zatrudnić) - m.in. odniosłem się tutaj https://www.wykop.pl/link/3810667/comment/46647411#comment-46647411 (rozróżnić słowa "option" i "list", która z kolei jest oficjalna)

   @PanPawel000: Nie to miałem na myśli (bo forma w której Robert był rok temu była marzeniem dla wielu z nas). Trochę inaczej wygląda ten aspekt u kierowców wyścigowych znoszących takie przeciążenia przez cały sezon. Z wypowiedzi Roberta wynika że niewiele mu brakuje do "tej formy".

  •  

   pokaż komentarz

   @Michau89: Mnie po prostu ciekawi skąd masz informację, że renault zamierza poważnie rozważyć Kubicę. We wszystkich oficjalnych informacjach Renault przekazuje informację całkowicie odwrotną, interesuje mnie więc jakie jest Twoje źródło takich informacji. Żadne poważne źródło (EDIT: nie miałem na myśli, że Ty jesteś niepoważny. Chodziło mi tylko o znane źródła) jej nie potwierdza, musisz mieć jakąś wyłączność. Uchyl więc rąbka tajemnicy.

  •  
   M......9

   0

   pokaż komentarz

   @BluesBeast: Nad zalinkowanym postem był przykładowy odnośnik do artykułu, a w poście nawet cytat... owszem nie ujmuję sceptycyzmu z wypowiedzi Abiteboula.

   Przekaz w polskich mediach był ograniczony do słów... "Robert nie jest na liście" (nie wyjaśniając już co Cyril rozumie przez słowo "lista" -> Hulkenberg, Palmer, Lafiti, Siorotkin... i inni oficjalnie związani z Renault).

   Jeszcze inną kwestią jest fakt iż poważnie rozważają wiele opcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michau89: Dalej nie wyjaśniłeś skąd informacja, że Renault zamierza poważnie rozważyć Kubicę.

  •  
   M......9

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Wykop w porównaniu do live chat'u na youtubie to kopalnia wiedzy i pokaz inteligencji

 •  
  T.....i

  -19

  pokaż komentarz

  Ktoś mi powie o co chodzi? On był taki dobry w F1 czy co, że cały czas jakieś newsy wbijają nawet na zagraniczne portale ;)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Turocki: No był bardzo dobry, ścisła czołówka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turocki: W gorszej klasy niż czołówka bolidach był w stanie rywalizować z najlepszymi. W pierwszym roku w WRC2 zdobył mistrzostwo. Generalnie poświęcony w pełni temu co robił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turocki on był przede wszystkim bardzo szanowany przez całe środowisko, zawsze postępował fair, pomagał w rozwoju bolidu i jego ustawieniach, no i w konkurencyjnym samochodzie bił się z najlepszymi. Dla mnie to taki sam Megakozak jak Lewandowski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turocki: Był dobry, był jednym z najlepszych kierowców F1 bez mistrzostwa (według zagranicznych serwisów, żeby nie było), miał przed sobą sporą szanse na osiągnięcie wszystkiego. Nawet przy źle działającym zespole i ogromnym pechu potrafił stanąć na podium.

  •  
   T.............0

   +18

   pokaż komentarz

   Ktoś mi powie o co chodzi? On był taki dobry w F1 czy co, że cały czas jakieś newsy wbijają nawet na zagraniczne portale ;)?

   @Turocki: Zeby nie wypadek bylby dzis mistrzem swiata. Oprocz tego ze byl cholernie dobry, to byl bardzo odwazny. Policzyli kiedys ze ze wszystkich kierowcow F1na swiecie on najpozniej wciska hamulec przed zakretami. Wbijal sie zawsze tam gdzie nikt sie nie wbijał. Dopiero sie rozkręcał i zj@#$ł wszystko jakims hobbistycznym rajdem. Jak Kubica jeżdził to pół Polski siedziało przed telewizorami, wstawało się nawet w nocy na GP Japonii czy Australii. Jak kiedyś na Gołote. Może wróci...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tulismanore2000: Wierze ze nastepny rok bedzie bardzo pozytywny. Wierze ze zobacze Roberta w bolidzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Dopiero sie rozkręcał i zj%!?ł wszystko jakims hobbistycznym rajdem

   @Tulismanore2000: nie czaje, że w ogóle mu pozwolili na te rajdy. Ja wiem, że pasja i takie tam, ale F1 to powinien być jego cel główny i wszędzie indziej powinien minimalizować ryzyko kontuzji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zackson: też byłem na to długo zły, ale znając podejście tego faceta do motosportu, wiem że on po prostu nie potrafi jeździć na "pół gwizdka", zawsze daje z siebie maksa... liczę na to, że naprawi ten "błąd" i będzie jeszcze MŚ ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @Turocki: Ten Pan ma takie umiejętności, że obojętnie w jaki samochód wsiadzie to robi takie wrażenie że trzeba szczękę z podłogi zbierać. Na początku przebicie się do F1 bez wielkich pieniędzy, nazwiska i ogólnie zaplecza PR. Następnie dorównywanie czołówce F1 w słabym bolidzie BMW. Potężny wypadek w Kanadzie a rok później zwycięstwo na tym samym torze. Wypadek na amatorskim rajdzie, który Robert cudem przeżył. Mistrzostwo świata WRC2 w pierwszym sezonie z ograniczeniami uszkodzonej ręki (w niektórych zakrętach Kubica prowadził rajdówkę jedną ręką). Później królowa rajdów czyli WRC. RK rywalizował prywatnym samochodem z fabrycznymi zespołami gdzie płyną miliony euro. Wyciskał z tego auta 120% żeby ich dogonić i nie raz się to udawało. Teraz po tym wszystkim i po roku intensywnych przygotowań robi dobre czasy w F1. Coś jeszcze? ( ͡º ͜ʖ͡º) ! motorsport trzeba zrozumieć żeby o nim rozmawiać

 •  
  f.........d

  +53

  pokaż komentarz

  Robert jesteś wielki

 •  
  i.......a

  +36

  pokaż komentarz

  Robert♡

  źródło: 63319_robert-kubica.jpg