Przeglądasz archiwalną wersję znaleziska.

Dźwięk w reklamach tylko na życzenie odbiorcy.

Jednoznacznie opisany, umieszczony w jednym miejscu i klikalny krzyżyk do zamykania wyskakujących reklam oraz dźwięk w reklamach uruchamiany tylko na życzenie internauty.

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio Komorowski nap%#%$%!a reklamami dzwiekowymi...

 •  

  pokaż komentarz

  ale furtka została zostawiona - reklama typu billboard (dźwięk - najechanie bądź interakcja użytkownika) wielkość 750x300 więc całkiem spory obszar...

  słowem - lepszy rydz niż nic

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi.
  Mój komputer i ja decyduję o tym jakie programy/skrypty na nim będą uruchamiane, nie mam ochoty oglądać reklam to ich nie uruchamiam.
  Z zasady nie zgadzam się na żaden kod wykonywalny obcego pochodzenia o ile wcześniej przynajmniej w przybliżeniu nie wiem co on ma robić, tak więc jedyne reklamy jakie mam szanse zobaczyć to statyczne obrazki i tekst będące częścią strony.

  Z kolei autor strony może sobie na niej umieszczać co mu się podoba bo to jego strona i nic mi do tego - jeśli chce umieszczać tam reklamy których nie zobaczę to dlaczego mu tego zabraniać ?
  Na umieszczaniu reklam których nikt nie ogląda pewnie wiele nie zarobi ale to już nie mój problem - jak będzie miał ochotę to zmieni formę reklam na takie które będę oglądał.

  Jeśli komuś chodziło o ochronę użytkowników bardzo początkujących którzy jeszcze nie potrafią skonfigurować sobie przeglądarki to nic w ten sposób nie osiągnie, powinien zająć się edukacją użytkowników a nie naciskaniem autorów reklam.

  •  
   j.......n

   +4

   pokaż komentarz

   @stfor:
   masz rację, ale czasem korzysta się z nie swojego komputera, np. w kawiarence internetowej, szkole. Czasem też można odblokować reklamy na serwisach, które w szczególny sposób szanujemy i chcemy być uczciwi - doceniam czyjąś pracę, a że ten ktoś utrzymuje serwis z reklam to zgodzę się te reklamy obejrzeć. W tych przypadkach ta ustawa ma dla mnie sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @stfor + jankotron ("W tych przypadkach ta ustawa ma dla mnie sens.")

   to nie żadna ustawa...
   czytajmy ze zrozumieniem:

   IAB Polska wyznaczył okres przejściowy na dostosowanie się do nowych standardów na 31 sierpnia br. Od 1 września 2010 standard ma już obowiązywać wydawnictwa. Te, które dostosują swoje powierzchnie reklamowe do proponowanego dokumentu, otrzymają certyfikat IAB Polska

   te które nie, nie dostaną
   certyfikat jest dobrowolny (pomimo artykułu sugerującego coś innego)
   IAB nie ma żadnej superhiper mocy http://www.iabpolska.pl/kim-jestesmy/
   certyfikat ładnie jest mieć gdy się chce byś poważanym i respektowanym w swoim światku - zwłaszcza jak certyfikat jest od podobnie respektowanych i wpływowych ludków

  •  
   p........y

   -1

   pokaż komentarz

   @stfor:
   Nie wiesz o co chodzi? Chłopaki chcą się ratować, bo jak się utrzyma obecny trend, to wszyscy zablokują sobie reklamy całkowicie i agencje pójdą z torbami. Nikt nikogo nie naciska, ale gdybym to ja sprzedawał reklamy, to bym nie chciał, żeby a) odstraszały klientów (zamiast zwabiać), b) były blokowane na dzień dobry. Pajace którzy wykonują takie reklamy wychodzą z typowej dla polaczków wzajemnej pogardy. Czyli "rykniemy na frajerka, schowamy mu przycisk do zamykania, powiększymy na całą stronę, zasłonimy tekst, to pewnie nawet jak będzie chciał tylko zamknąć to kliknie, a płacą za klik.".

 •  

  pokaż komentarz

  Takie rozwiązanie to namiastka cenzury, bo wpiepszają się w to co ja chcę na stronie wyświetlać, a gówno ich powinno obchodzić co mam na SWOJEJ stronie internetowej, a jak się nie podobają reklamy to nie wchodzić ! i tyle

 •  
  p........s

  -4

  pokaż komentarz

  ludzie, czy wy naprawdę nie słyszeliście o Pluginie do Firefoxa "AdBlock plus" ?? ZERO JAKICHKOLWIEK REKLAM!

  •  

   pokaż komentarz

   @prze_koles: nie kazdy uzywa firefoxa fanboju

  •  
   p........s

   +2

   pokaż komentarz

   @giftr4um: jaki fanboju? nie każę Ci używać Firefoxa, tylko ostatnio widzę, że ludzi bardzo denerwują takie reklamy, a wystarczy minuta na instalację tego plugina i problem z głowy. Może istnieją podobne programy do innych przeglądarek, nie wiem, sprawdź.

  •  

   pokaż komentarz

   @prze_koles:

   Używając AdBlocka przerzucasz ciężar oglądania reklam na innych Interneutów (strona musi zarobić na swoje utrzymanie, bo to nie fundacja), a sam jesteś cwaniakiem, który chce skorzystać za darmo, nie dając nic od siebie.

  •  
   p........s

   +5

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Ale to nie jest mój problem, tylko twórców tych stron. Ja mam prawo sobie użyć takiego plugina, tak samo jak autorzy stron mają prawo nie dopuścić mnie do obejrzenia strony gdy mam włączonego AdBlocka.

  •  
   R...y

   +5

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: ja wychodzę z założenia, że jeśli ktoś stosuje zasłaniające ekran migająco-wyjącym badziewie, którego nie da się zamknąć to świadczy wyłącznie o jego chamstwie i braku szacunku do innych. Uwierz mi ale istnieją reklamy, które nie wk%!%iają i w takie jestem skłonny klikać, a inne przypadki? Cóż strata tego kto takiego potworka u siebie umieścił.

  •  

   pokaż komentarz

   @prze_koles:

   Też prawda. W końcu czy w regulaminach stron jest zapis "Korzystając z tej witryny Internauta zobowiązuje się nie blokować reklam na niej występujących"?

  •  
   p........s

   +1

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Tu nie chodzi o regulaminy, bo chyba nikt ich nie czyta. Raz już odwiedziłem stronę, na której mi wykryli, że używam AdBlocka i grzecznie poprosili o wyłączenie. Czyli jak potrafią wykryć, to nie jest żadnym problemem zablokować dostęp do strony użytkownikom AdBlocka.

  •  

   pokaż komentarz

   @prze_koles:

   No ale widzisz - skoro mieli mechanizm wykrywania AdBlocka i nietolerowania AdBlocka, to w regulaminie też chyba coś powinno teoretycznie być o tym. Swego rodzaju umowa korzystania z serwisu, z usługi.

  •  

   pokaż komentarz

   @DawidWarsaw: Mechanizm mechanizmem - reklama musi być "delikatna" wtedy każdy będzie ją tolerował. Dam przykład. Uzywam Firefox-a w połączeniu z siłami zła ale np strony tj jak wykop mam włączone reklamy dla tej strony?
   co więcej czasem nawet klikam w nie(!) Dlaczego? bo nie biją mnie po oczach, nie krzyczą, nie wyskakują niczym zjawa zza krzaka. Niech chłopaki zarobią ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora