•  

  pokaż komentarz

  Cały "artykuł":

  "Co kilka lat w Polsce zmienia się moda na imiona. Jakiś czas temu na topie była Amelia, Zuzanna czy Kacper, a obecnie prym wiodą m. in. Hania, Lena i Szymon. Są też imiona, z których ludzie się wyśmiewają. Należą do nich Janusz, Dżesika, Nikola i Brajan. Większości osób kojarzą się z obciachem oraz środowiskiem patologicznym. Mimo wszystko nadal nie brakuje chętnych do nadawania swoim dzieciom właśnie tych imion. Niektórzy przekonują wręcz, że są piękne i nie powinno się utożsamiać ich z biedą umysłową. Tak jak w każdym przypadku są one kwestią gustu.

  Ilona ma dwoje dzieci. Jej najstarszy syn nosi imię Brajan. Kobieta ma dość naśmiewania się ludzi z tego imienia i próbuje nas przekonać, że jest normalną kobietą, a wyboru dokonała świadomie i wcale go nie żałuje.

  - Mój syn ma osiem lat i bardzo cierpi z powodu szyderstw i złośliwych uwag na temat swojego imienia. Koledzy i koleżanki ze szkoły są bezlitośni. Przykro jest mi to mówić, ale nauczyciele także. Poza tym nie tylko środowisko szkolne dopuszcza się uszczypliwości wobec Brajanka. Wszędzie, gdzie tylko musi podać swoje imię, spotyka się ze złośliwymi uśmiechami i niedowierzaniem. Np. zwierzył mi się, że jedna z nauczycielek parsknęła śmiechem, gdy po raz pierwszy czytała listę. Zatrzymała się przy Brajanie i skomentowała, że „rodzice zaszaleli”. Kilka dni później udałam się do szkoły, żeby złożyć skargę na tę nauczycielkę. Udało mi się dopiąć swego i Brajan został przez nią publicznie przeproszony. Mówił mi jednak, że przez ten incydent kobieta wyraźnie go nie lubi i nie zawsze traktuje sprawiedliwie."

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer:

   Niestety moja interwencja nie zawsze jest możliwa. Spośród złośliwych komentatorów najgorsze są chyba inne dzieciaki. Niektóre nie chcą się bawić z synem i przezywają go paskudnie. Nie powiem jak, bo to nie wypada. Gdybym spotkała tych małych łobuzów, porozmawiałabym sobie z nimi. Wizyty w szkole i skargi kierowane do wychowawczyni nic nie pomogły. Rozmawiała z dzieciakami, ale ona powiedziała swoje i był spokój przez około tydzień, a potem sytuacje zaczęły się powtarzać.

   Ilonie jest przykro, że inni ludzie pochopnie oceniają ją i jej rodzinę.

   - Cały czas spotykam się z opinią, że imię Brajan jest nadawane tylko w rodzinach patologicznych, w których rodzice są niewykształceni i zaniedbują swoje dzieci. Dowiedziałam się, że wśród nich są popularne także takie imiona jak Denis, Kewin czy Vanessa. Przyznaję, że byłam bardzo zdziwiona. Może nie mam wyższego wykształcenia, ale nie uważam się za ignorantkę, a już na pewno nie za patologię społeczną. Pracuję w sklepie odzieżowym, a mój mąż pełni funkcję kierowniczą. Jesteśmy normalną rodziną. Nie pijemy, nie zaniedbujemy dzieci, nie należymy też do biednej warstwy społeczeństwa. Całkiem nieźle nam się powodzi. Brajan jest dobrym dzieckiem i osiąga dobre wyniki w nauce, a zwłaszcza w sporcie i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie uprzedzenia ludzi do jego imienia. Córka ma na imię Pamela i czasami też widzę krzywe uśmieszki ludzi w odpowiedzi na to, jak ją przedstawiam. Ale nie ukrywam, że w przypadku syna jest o wiele gorzej.

   Ilona zwierzyła się, że już wtedy, gdy była w ciąży i poinformowała resztę rodziny, jakie imię chce nadać synowi, krewni zareagowali dziwnie. Jej szwagier parsknął śmiechem, bo myślał, że żartuje. Kobieta powiedziała mu, że tak nie jest, naprawdę ma zamiar dać synowi na imię Brajan i nie życzy sobie podobnych komentarzy. Nic już na to nie odparł. Reszta próbowała ją przekonać, że to nie jest dobry pomysł, bo imię brzmi dziwacznie i inne dzieci będą się śmiać z Brajana. Ona jednak nie dała wiary ich słowom, ale obecnie przyznaje, że pod tym względem mieli rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer:

   - Ksiądz też próbował wyperswadować mi to imię przed chrztem, argumentując, że jest amerykańskie i powinnam wybrać proste, polskie imię, a najlepiej święte, żeby dziecko miało patrona. Ja jednak byłam nieugięta. Pani w urzędzie także krzywo się spojrzała i pokręciła głową, gdy zgłaszałam narodziny Brajana do urzędu.

   Kobieta uważa, że Brajan to piękne imię, a inni ludzie wpłynęli negatywnie na to, jak jej syn się z nim czuje.

   - Brajan wielokrotnie wracał ze szkoły z płaczem i mówił, że ma brzydkie imię. Tłumaczyłam mu i pocieszałam go, że wcale tak nie jest i to zachowanie jego rówieśników aż się prosi o uwagę. Niestety nie na wiele się to zdało. Doszło nawet do tego, że Brajan poprosił nas, żebyśmy zmienili mu imię na Bartek i tak go nazywali. Gdy powiedzieliśmy, że to niemożliwe, przez kilka dni odmawiał chodzenia do szkoły. W końcu jakoś go przekonaliśmy. Mąż dał mu do zrozumienia, że jak skończy 18 lat sam będzie mógł to zrobić, ale do tego czasu na pewno zmieni zdanie i przekona się, że ma piękne, oryginalne imię - niczym z filmu. Trochę jeszcze marudził, ale w końcu doszedł do siebie i teraz jest chyba bardziej odporny na zaczepki i szyderstwa. Zresztą jak tylko mogę, interweniuję i często rozmawiam z synem. Pytam się go, jak było w szkole i czy nikt mu nie dokucza. Teraz, gdy minęło trochę czasu i dzieciaki się poznały, zdążyły się przyzwyczaić. Kpiny zdarzają się rzadziej, a syn już tak bardzo się nie przejmuje.

   Wiele osób pyta Ilonę, czy doświadczenia syna nie przekonały jej, że podjęła złą decyzję odnośnie imienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: - Gdybym miała wybrać jeszcze raz, nadałabym synowi imię Brajan. Dla mnie jest najpiękniejsze i mam nadzieję, że w przyszłości moje dziecko dojdzie do podobnego wniosku. To ludzie powinni zmienić swoje podejście. Ich zachowanie źle o nich świadczy. Jak można kogoś pochopnie oceniać i to na podstawie imienia? Mnie z kolei nie podoba się imię Franek, Mikołaj czy Szymon – obecnie wszystkie są bardzo modne, ale nie wyśmiewam się z dzieci, które je noszą, i nie staram się zakwalifikować ich rodziców na tej podstawie do jakiejś grupy społecznej. Imię Brajan jest piękne i nikt nie ma prawa oceniać mojego gustu.

   Ilona i jej rodzina wydają się łamać stereotyp dotyczący imienia Brajan. Czy Waszym zdaniem kobieta ma rację?

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer Czyli w skrócie wiedziała co szykuje synowi ale i tak nazwała go Brajan. A taraz płacz bo dzieci sie śmieją i jej dziecko dyskryminują z jej głupoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj: ale wazne ze ma imie jak z filmu, Amerykanskiego a nie jakiegos c$$%?wego polskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Baba bez wyobrazni. Mi sie podoba imie Gwalcimir ale nawet korwa psa tak nie nazwe bo mi go szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   Ilona zwierzyła się, że już wtedy, gdy była w ciąży i poinformowała resztę rodziny, jakie imię chce nadać synowi [...] jej szwagier parsknął śmiechem

   @Awizer: Pewnie sobie nagle jakąś scenę z Monty Pythona przypomniał :)

  •  

   pokaż komentarz

   ale wazne ze ma imie jak z filmu

   @barszczowo: Jak jest taką fanką tego filmu, to mogła go przecież nazwać John, Graham, Terry albo Michael. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj: A teraz, mimo tego że widzi, jak syn jest traktowany, to nie zmieni mu imienia na jakieś normalne, "bo tak". Tępa dzida wykorzystuje własne dziecko do udowodnienia całemu światu swojej kretyńskiej racji.

  •  

   pokaż komentarz

   mój mąż pełni funkcję kierowniczą

   @Awizer: Którą konkretnie i według jakiej koncepcji? ;)

  •  
   d....t

   +172

   pokaż komentarz

   Mój syn ma osiem lat i bardzo cierpi z powodu szyderstw i złośliwych uwag na temat swojego imienia.
   Gdybym miała wybrać jeszcze raz, nadałabym synowi imię Brajan.


   @Awizer: Szkoda dzieciaka, resztę uwag zachowam dla siebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   - Gdybym miała wybrać jeszcze raz, nadałabym synowi imię Brajan. Dla mnie jest najpiękniejsze i mam nadzieję, że w przyszłości moje dziecko dojdzie do podobnego wniosku.
   @Awizer: Czyli nadała to imię dla samozadowolenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Stoi na deptaku ze strzałką, dzięki czemu kieruje ludzi do pizzerii. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Tępa dzida wykorzystuje własne dziecko do udowodnienia całemu światu swojej kretyńskiej racji.

   @lays: Dokładnie. Sp$##$#%ina dzieckiem robi jakąś krucjatę. Ja rozumiem, gdy takie imiona wybierają jakieś patusy, albo ludzie nie zdający sobie sprawy na co skazują dziecko (oni może nawet zmienią mu imię), ale ta baba to jakiś wyższy poziom zdebilnienia - wiedziała co dziecko będzie przechodzić, ale i tak zdania nie zmieniała. Bo tak.

  •  

   pokaż komentarz

   Ich zachowanie źle o nich świadczy. Jak można kogoś pochopnie oceniać i to na podstawie imienia?

   Ale ludzie nie oceniają Brajanaka po imieniu ale jego durnych rodziców. A dzieci jak to dzieci śmieją się z głupich rzeczy... nawet jeśli inni uważają je za piękne.

  •  

   pokaż komentarz

   mój mąż pełni funkcję kierowniczą
   @Awizer: Którą konkretnie i według jakiej koncepcji? ;)

   @hawat: Tirem jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: Głupia c??# nie rozumie że imię Brajan naprawdę jest imieniem patologii, tyle że takiej umysłowej. Można dać dziecku imię normalne, kojarzące się z kimś konkretnym, zakorzenione w tutejszej świadomości i nie będzie problemu. Można też dać imię oryginalne, nie kojarzące się z nikim i też nie będzie większego problemu. Ale nieee k!@!a, trzeba dać imię wybitnie piętnujące, kojarzące się z c%##@wymi serialami z lat 90, a potem mieć pretensje że ludzi to żenuje i się uzewnętrzniają. Niech se zrobi jeszcze jednego i go nazwie Alan, dopiero się zdziwi jak mu będzie musiała załatwić ochroniarza lub nauczanie indywidualne.

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj takie imiona najczesciej występują w z ciekawymi nazwiskami np randomowo bez odzwierciedlania oryginalow:

   Dżesika Podkowa
   Dżersej Zakręt
   Pamela Owca
   Trinity Szynszyl

   lub bardzo podobnie

  •  

   pokaż komentarz

   Można dać dziecku imię normalne, kojarzące się z kimś konkretnym

   @wiatrodewsi: Jestem przekonany, że podobnie mówiono kilkaset lat temu jak nadawano dzieciom imiona typu "Sebastian" czy "Andrzej" i wtedy banda debili miała ból dupy, że jak to, nie ma już porządnych NORMALNYCH imion jak Chrabąszcz, czy Zdzichomir? No ludzie, niech nazywa dziecko jak chce. To, że ktoś śmieje się z czyjegoś imienia tylko świadczy o tej osobie. Mnie też Brajan wydaje się głupim imieniem, ale to nie powód, żeby go szykanować.

  •  

   pokaż komentarz

   @lays Taki syndrom Munchausena w wersji light.

  •  

   pokaż komentarz

   @pinol: > Pewnie sobie nagle jakąś scenę z Monty Pythona przypomniał :)

   Wnoszę, że konkretnie to:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Zastępca brygadzisty ekipy konserwacji powierzchni płaskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj:

   źródło: img4.demotywatoryfb.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @PeaceUN Brajan Kiełbasa( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem przekonany, że podobnie mówiono kilkaset lat temu jak nadawano dzieciom imiona typu "Sebastian" czy "Andrzej"

   @Rimfire: No pewnie mówiono podobnie i być może miano rację. Jak sobie wyjedziesz na bezludną wyspę to możesz nazwać dziecko nawet anal intruder i żadnych szykan nie będzie. Póki co warto jednak pamiętać że żyje się w jakiejś tam społeczności w której silnie funkcjonują jakieś tam wzorce kulturowe i najbardziej drastyczne odstępstwa od nich będą w oczywisty sposób piętnowane. Powtarzam: ta baba to głupia cipa, bo zrobiła to dziecku świadomie i dalej trwa przy swoim, a całe cierpienie z tym związane bierze na siebie niewinny mały. To tak jak z rudymi. Co oni biedni winni że rudzi, ale w naszym kręgu kulturowym bycie rudym ma c%#?@we konotacje i nie raz w życiu dane im to będzie odczuć, niezależnie od tego jak bardzo to niesprawiedliwe.
   Podsumowując: Brajan urodził się normalnym dzieckiem, ale matka za sprawą swojej głupoty uczyniła go rudym.

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat: Jak to co? "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)`

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer I oczywiście nie zaczaila E należy stać np Marian. Tepa dzida i tyle. Takie czasy należy przewidywać konsekwencje swoich wyborów. Dziś ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

  •  
   m..........a

   +6

   pokaż komentarz

   konkretnie

   @hawat: @hawat: obstawiam z jest kierownikiem w firmie która zatrudnia tylko jedną osobę;)

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj: A na dodatek zrobiłby to jeszcze raz. Gratuluje jej "muzgó"

  •  

   pokaż komentarz

   "Kobieta ma dość naśmiewania się ludzi z tego imienia i próbuje nas przekonać, że jest normalną kobietą, a wyboru dokonała świadomie i wcale go nie żałuje."

   Laska ma dość naśmiewania ...i wcale tego nie żałuje.
   Mnie nie przekonała do tego że jest normalną kobietą.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoOne3: a czemu nie eric? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MehowM: Gdzieś czytałem wywiad z młodą nauczycielką na wsi której parsknęło się śmiechem jak pierwszy raz czytała listę obecności .. Najpierw Dżesika Noga a potem Vanessa Śledź (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   Niektóre nie chcą się bawić z synem i przezywają go paskudnie. Nie powiem jak, bo to nie wypada.

   @Awizer: Brajan - srajan?

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: i Ty mówisz o patologii i biedzie umysłowiej...

   Głupia cipa...
   Ale nieee kurwa,...
   c$$#$wymi serialami z lat 90...

   ... i wisienka na torcie: Brajan == Anal Intruder (?)
   Ale "baba jest głupia" bo ograniczona część społeczeństwa ocenia kogoś według imienia bo kojarzą im się z "serialami z lat 90". Myślę że patologia i bieda umysłowa jest akurat po drugiej stronie tej barykady. Ale co tam... niech żyje konformizm! A jak ktoś wychyli głowę to ją odciąć- w końu to normalne jak zrzucanie homosiów z dachu.

  •  

   pokaż komentarz

   Niech se zrobi jeszcze jednego i go nazwie Alan, dopiero się zdziwi jak mu będzie musiała załatwić ochroniarza lub nauczanie indywidualne.

   @wiatrodewsi: kurczę, chyba mam w sobie coś z patologii. Bo o ile Brajan kojarzy mi się z Backstreet Boys i niechcianymi ciążami głupich nastolatek, to Alan akurat kojarzy mi się całkiem dobrze, z historyczną postacią Alana Brecka Stewarta, znanego szkockiego rozbójnika który narozrabiał wystarczająco żeby się stać ważnym (pozytywnym) bohaterem paru dobrych książek.
   I oczywiście nie dałbym tak dziecku na imię, ale myślę że specjalnie bym nie gardził takim pomysłem u kogoś innego (szczególnie na wyspiarskiej emigracji) a na pewno nie powiedziałbym że jest gorsze od Brajana.

   Poniżej Brajan - ulubieniec gimnazjalistek w czasach kiedy jeszcze nie było gimazjum ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Pamela Owca

   @PeaceUN: Może się rodzice naoglądali za dużo "Świnki Peppy"?

  •  

   pokaż komentarz

   @skrajnaa: Zapomniałem o Ericu? Jak to się stało?
   W charakterze pokuty wrzucam piosenkę o Eryku Pół Pszczoły:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi Najlepszy kumpel niebieskiego ma syna o imieniu Alan.Różowy się uparł i nie było, że wiocha, obciach, patolandia.Ech, nawet mój niebieski bezwiednie kilka razy zapodał tekstem w stylu"ANAL dał dzisiaj wycisk na placu zabaw".Młody ma przewalone.

  •  

   pokaż komentarz

   @Harvis: Oho. Chyba obraziłem. Kolega Brajan, czy potomka zaatakowałem niechcący? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @KEjAf: Ja do imienia Alan nic nie mam, do Brajana też nie, ale nie są to imiona z naszego kręgu kulturowego, kojarzą się źle i pretensjonalnie, dlatego nadawanie ich dzieciom to bardzo słaby pomysł, bo uderza właśnie w nie a nie w autora tego pomysłu. Co do Alana, to na wyspach imię jakich wiele, ale w Polsce... hmm... jestem bardziej niż pewien że wiele osób mniej lub bardziej świadomie przestawiało by literki wymawiając to imię...

  •  

   pokaż komentarz

   Kobieta ma dość naśmiewania się ludzi z tego imienia i próbuje nas przekonać, że jest normalną kobietą, a wyboru dokonała świadomie i wcale go nie żałuje.

   @Awizer: to jednak bieda umysłowa, skoro sprzeczności łączą się jej w spójną całość.
   Jeśli dokonała świadomie = wiedziała, że będą naśmiewać. To dlaczego ma dość?

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj: takie imiona najczesciej występują w z ciekawymi nazwiskami np randomowo bez odzwierciedlania oryginalow:

   Dżesika Podkowa
   Dżersej Zakręt
   Pamela Owca
   Trinity Szynszyl

   lub bardzo podobnie

   Brajan Szczotka - #truestory
   Parsknąłem potężnie jak to usłyszałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli w skrócie wiedziała co szykuje synowi ale i tak nazwała go Brajan.

   @RalphBoj: 8 lat temu (tyle ma dziecko) nie było jeszcze internetowej mody na imiona. Dżesika, Karyna, Seba, Mati, Janusz, Grażyna, Brajanek, Alanek - te "kojarzone z patologią" imiona są tak kojarzone od kilku lat, ale nie ośmiu.

   Fakt, że angielskie imiona od zawsze kojarzą się z dziwakami (na 30 osobową klasę zawsze trafi się jeden), ale teraz urosło to do poziomu wyśmiewania / hejtu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: czyli w telegraficznym skrócie kochana mamusia wiedziała jak wspaniałe przygody funduje synowi nadając mu imię Brajan (jeszcze spolszczone, a jakże), ale chuj, dajemy. Sama zdawała sobie sprawę, inni ostrzegali, ale co tam. A teraz jest płacz, bo nawet nauczyciele robią sobie podśmiechujki (nie żeby mnie to dziwiło).

   I wiesz co? Najbardziej to szkoda mi tego dzieciaka, że teraz musi do 18-stki się ze skutkami głupoty rodzicielki zmagać (i to nie tylko "hehe, Brajan, hehe Srajan" ale co zostało wspomniane- mamusia się oburzyła reakcją nauczycielki, to nauczycielka potem sobie odbiła), potem będzie sobie mógł na spokojnie zmienić. Stawiam, że wcześniej to nie przejdzie, bo mamusia kategorycznie zabroni. Synek Brajan, córcia Pamela. A wszystko to bo rodzic ma nie do końca równo pod sufitem i chce być "światowy".

  •  

   pokaż komentarz

   @OwcaTaCzarna: To niech woła dzieciaka po drugim imieniu (jak drugie przynajmniej ma normalne), dzieciak się ogarnie że ma wybór i pewnie sam zacznie tylko drugiego używać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer

   Gdybym miała wybrać jeszcze raz, nadałabym synowi imię Brajan.
   Czyli nieważne czy imię pasuje, czy dziecku się podoba, czy negatywne wpływa na jego psychikę, bo najważniejsze, że "Grażyna" uważa, że "jest najpiękniejsze i mam nadzieję, że w przyszłości moje dziecko dojdzie do podobnego wniosku". Widzieć przez tyle lat, że coś się spieprzyło i w to nie wierzyć i trwać przy tym to patologia...

  •  

   pokaż komentarz

   @zed_is_dead: normalna kobieta - zaprzeczenie :)

  •  

   pokaż komentarz

   ale nawet korwa psa tak nie nazwe bo mi go szkoda.

   @barszczowo: Mocne (。◕‿‿◕。)(。◕‿‿◕。)(。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   @mishaaq: Albo wykładowcą na uniwersytecie.

   pokaż spoiler Wykłada płytki w toalecie (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: Dzięki za przedruk, nie jestem zmuszony do nabijania wizyt na jakimś gównoblogu.

  •  

   pokaż komentarz

   @RalphBoj: Pomijając wiarygodność artykułu, jej głupoty czy części społeczeństwa, podążającej ślepo za modą na wyśmiewanie obco brzmiących imion?

  •  

   pokaż komentarz

   @FrasierCrane: Bo to patologia, tylko umysłowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @barszczowo: a mogła za namową księdza nadać staropolskie, prasłowiańskie imię 'Zbylut'

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: zastanawiałam się czy te Brajany czy Dżesiki da radę jeszcze bardziej spolszczyć.
   Wiecie, imiona obce, które przybyły do nas z zagranicy po chrystianizacji np.Agnieszka czy Krzyszof, nie trafiły do nas w swojej " oryginalnej wersji" tylko czeskiej . Agnes>Agniežka>Agnieszka
   Może gdyby ten "Brajan"trafił do innego kraju, tam przeszedł mutację a potem wylądował u nas, to imie nie wyglądało by tak debilnie? Piękny Brian czy Jessica stali się upośledzonymi Brajanami i Dżesikami.....przykre..m

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: znam goscia, nazywa się Jan Kran, starzy musieli miec bekę jak go nazywali

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer Z Janusza to ty zejdź.
   Normalne imię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Awizer: trochę obalę mit. Na co dzień mam do czynienia z koncentratem patolii,ok 100 sztuk w przedziale 13-20 lat. I nie ma wśród nich ani jednego brajana,ani jednej Dżesiki, czy Pameli. Najwięcej jest Kacprów, Kamili, Mateuszów, wśród dziewczy przodują Darie i Sandry. Kewinów zero.

  •  

   pokaż komentarz

   @NoOne3: Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez to jest ime z filmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @barszczowo

   @RalphBoj: ale wazne ze ma imie jak z filmu, Amerykanskiego a nie jakiegos c?!#%wego polskiego

   I niech ktoś powie, że to nie jest patologia umysłowa

  •  

   pokaż komentarz

   @hawat kierownik działu w lumpeksie

  •  

   pokaż komentarz

   większości osób kojarzą się z obciachem oraz środowiskiem patologicznym. Mimo wszystko nadal nie brakuje chętnych do nadawania swoim dzieciom właśnie tych imion.

   @Awizer: No nie brakuje chętnych - środowiska patologiczne rosną w siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   ja swoje dziecko nazwe FAKUNDO ARANA

  •  

   pokaż komentarz

   @PeaceUN: Trinity Szynszyl! cudowne <3
   znam jedną Mercedes Morzyk. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Harvis: Nie no super pomysl walczyc ze stareotypami, zdrowiem psychicznym swojego dziecka ! Innych sposobow przeciez nie ma !

  •  

   pokaż komentarz

   @dbc4razy:

   Najwięcej jest Kacprów, Kamili, Mateuszów, wśród dziewczy przodują Darie i Sandry.
   Prawda. Nie wiem dlaczego uznają że Dzesiki czy Nikole są z patologii skoro praktycznie najbardziej patologicznym żeńskim imieniem jest Sandra...

  •  

   pokaż komentarz

   @wiatrodewsi: Ja słyszałem jak kobieta mówiła do dziecka Dennis i odrazu pomyślałem sobie jaki może od kolegów dostać pseudonim.

  •  

   pokaż komentarz

   @dbc4razy: O Brajanach to tak od 5 lat się mocniej słyszy. Poczekasz trochę czasu i zaczną się pojawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   poprosił nas, żebyśmy zmienili mu imię na Bartek i tak go nazywali.

   @Awizer: w skrócie: dziecko ma więcej rozumu niż rodzice. Ciekawe, dlaczego sami nie zmienili sobie imion na Brajan, przecież mogli skoro tak im się podobało....

  •  

   pokaż komentarz

   Pracuję w sklepie odzieżowym, a mój mąż pełni funkcję kierowniczą.

   @Awizer: a ja zauważyłem, że właśnie tacy średniacy aspirujący do klasy wyższej często nazywają potomków "Marcel". Nie wiem, jak u was, ale w moich młodych czasach coś takiego nie mogło być imieniem, co najwyżej prześmiewczym przezwiskiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ilona i jej rodzina wydają się łamać stereotyp dotyczący imienia Brajan.

   @Awizer:
   No w ch@% xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka: o jak mocno parskłem w tej chwili xDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Syntax proponuję, żeby zminiła imię dziecka na Kłentin...

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka: Znam co najmniej 3 Pamele, dlatego dla mnie w ogóle nie jest to śmieszne a normalne. Dla osób z mojego otoczenia i nie tylko też było normalne. To jakaś chora moda zaczerpnięta z gimnazjum na wyśmiewanie się z imion. Moda gorsza niż same imiona.

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka:
   Chyba nic nie pobije Kłentinka (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @Syntax: Brajan Kiełbasa też robi wrażenie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka:

   córka ma na imię Pamela

   źródło: i.ytimg.com

  •  
   H.............r

   +270

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka: jak połączyć tradycję z nowoczesnością?

   Nazwać dziecko

   pokaż spoiler Brajanusz

  •  
   A..........r

   +51

   pokaż komentarz

   @Holenderski_Ser: Zacny żart milordzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: teoretycznie nic ale ludziom kojarzy sie z patologią.

  •  
   k....k

   -36

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   No to z czego się śmiejesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: z tego, matka narzeka, że z dzieciaka się śmieją mimo, że miała wiele sygnałów, że tak będzie po czym okazuje się, że ten Brajanek to nie byl jednorazowy wybryk tylko z Pamelą doj%$?ła jeszcze mocniej :D

   Pamelato normalne imie w USA czy tam gdzieś, u nas nie jest popularne, kojarzy się z Pamelą Anderson. Poza tym coś w tym jest, że to w większości patologia albo niższe warstwy dają takie imiona dzieciom. Dlatego Pamela w polskich warunkach jest śmieszna ;)

  •  
   k....k

   -92

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   z tego, matka narzeka, że z dzieciaka się śmieją mimo, że miała wiele sygnałów, że tak będzie po czym okazuje się, że ten Brajanek to nie byl jednorazowy wybryk tylko z Pamelą doj%@#ła jeszcze mocniej :D

   I co związku z tym, że nazwała ją Pamelą? I o jakim wybryku pieprzysz? To jest jakieś przyzwolenie na maltretowanie psychiczne tego dziecka? Problem nie leży w matce ani w jej dzieciach, a w równieśnikach i ich wychowaniu.

   Poza tym coś w tym jest, że to w większości patologia albo niższe warstwy dają takie imiona dzieciom.

   1. Badania i źródła.
   2. To teraz będziemy bać się nadawać imiona, bo jacyś idioci będą je kojarzyć z patologią i niszczyć psychicznie dzieci? Super sposób na rozwiązanie problemu.

   Dlatego Pamela w polskich warunkach jest śmieszna

   Ale co jest tu śmiesznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: jezu ale co sie tak spinasz?:D Masz corke Pamele czy co?
   Przeciez ja sie nie nasmiewam z dzieciaka a jesli dla ciebie to jest nasmiewanie sie z dziecka to ch!! mnie to.

   Badania i zródła? To są moje i nie tylko moje obserwacje i tyle dla mnie wystarczy, nie mam zamiaru nic ci udowadniac. Na tych wszystkich screenach z facebooka gdzie jakies p@#!??#nięte karyny cos piszą o swoich dzieciach, to wlasnie takie dziwne imiona zdarzają się nadzwyczaj często.

   Czy mamy bac sie nadawac niektórych imion? Oczywiscie ze tak.
   Bo mimo ze by mi sie w ch!! podobalo imie "Brajan" to nie dalbym tak swojemu dziecku na imie, bo to ono poniesie konsekwencje cudzych zachowań - naśmiewania się.

   Poza tym to co? Nie moze byc juz smiesznych imion?
   Jak bylem maly to dzieci się śmiały z Kunegundy. Nie wolno im?

  •  
   k....k

   0

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: Jacys idioci to wiekszosc spoleczenstwa. Sa imiona ktorych sie nie nadaje z tych lub innych wzgledow. Adolf, Ahmed, Alfons, Łazarz, Hermenegilda, Kunegunda itp.
   Poprostu matka idiotka zrobila dziecku krzywde. Wszyscy jej mowili ze to kiepski pomysl a ona dopiela swego na zlosc wszystkim, zeby pokazac jaka to ona nie jest. Naprawde szkoda dzieciaka.

  •  
   k....k

   -95

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   Przeciez ja sie nie nasmiewam z dzieciaka a jesli dla ciebie to jest nasmiewanie sie z dziecka to ch$@ mnie to.

   Naśmiewasz się z imienia i to tym napisałem i do tego ty się w pierwszym komentarzu odnosiłeś.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Sofizmat_rozszerzenia

   To są moje i nie tylko moje obserwacje i tyle dla mnie wystarczy, nie mam zamiaru nic ci udowadniac.

   Czyli nie masz nic wartościowego do napisania. Zatem powstaje pytanie - co ty tutaj właściwie robisz?

   Na tych wszystkich screenach z facebooka gdzie jakies p%@#%%$nięte karyny cos piszą o swoich dzieciach, to wlasnie takie dziwne imiona zdarzają się nadzwyczaj często.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dowód_anegdotyczny
   https://en.wikipedia.org/wiki/Hasty_generalization

   A bo twoje doświadczenia i obeserwacje są tyle warte...

   Poza tym to co? Nie moze byc juz smiesznych imion?
   Jak bylem maly to dzieci się śmiały z Kunegundy. Nie wolno im?


   Nie, oczywiście, pozwólmy aby wyśmiewały się z wszytkiego, co odmienne, a zwłaszcza z czymś, na co inni nie mieli wpływu i nie ma najmniejszego znaczenia. Bardzo wychowawcze i logicze.

   @Feluke:

   . Sa imiona ktorych sie nie nadaje z tych lub innych wzgledow. Adolf, Ahmed, Alfons, Łazarz, Hermenegilda, Kunegunda itp.

   No, bo ludzie mają kretyńskie uprzedzenie. Ergo problem leży w mentalności społeczeństwa, a nie w imionach. Bo imiona same w sobie nic nie znaczą.

   Poprostu matka idiotka zrobila dziecku krzywde. Wszyscy jej mowili ze to kiepski pomysl a ona dopiela swego na zlosc wszystkim, zeby pokazac jaka to ona nie jest. Naprawde szkoda dzieciaka.

   Nie, to dzieci zrobiły krzywdę, nie matka. Nikt nie ma prawa niszczyć kogoś psychicznie z powodu imienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: pytasz co jest śmiesznego w imieniu Pamela? Nie pasuje do tych rejonów. Wyobrażasz sobie polskiego chłopca (białego) o imieniu Mokebe? Może w Kenii to normalne imię. Tu nie pasuje. Tak jak w Afryce nie spotkasz czarnego Huberta, Szymona, Ireneusza.

  •  
   k....k

   -101

   pokaż komentarz

   @Qraape:

   No super wymówka, nie pasuje do tych rejonów.

   To nie tak, że nie pasuje do tych rejonów, tylko że macie kretyńskie uprzedzenia do tych imion.
   Tak w ogóle to one są zakazane, że tu nie pasują?

  •  

   pokaż komentarz

   Zatem powstaje pytanie - co ty tutaj właściwie robisz?

   @kolluk: niech bedzie ze sia nasmiewam z imienia Pamela.
   I CO TERAS?

   A bo twoje doświadczenia i obeserwacje są tyle warte...

   @kolluk: no to teraz dojebales...
   Rozumiem ze nie moge miec swojej opinii na podstawie swoich doswiadczen i obserwacji?

   Nie, oczywiście, pozwólmy aby wyśmiewały się z wszytkiego, co odmienne, a zwłaszcza z czymś, na co inni nie mieli wpływu i nie ma najmniejszego znaczenia. Bardzo wychowawcze i logicze.

   To nie ma nic wspolnego z tym czy jest to wychowawcze czy nie. Ja bym nigdy nie wysmiał dziecka ze wzgledu na jego imie - mam na mysli ze nie smialbym sie z niego czy jego imienia w jego obecności. Nie dalbym mu odczuc ze ma c?#@@we imie.
   Ale nie ukrywalbym swojego smiechu czy mojego podjscia do tego imienia przy matce.

  •  
   k....k

   -69

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   niech bedzie ze sia nasmiewam z imienia Pamela.
   I CO TERAS?


   Teraz to wróć do punktu wyjścia:

   I co jest złego w tym imieniu?

   --

   no to teraz dojebales...
   Rozumiem ze nie moge miec swojej opinii na podstawie swoich doswiadczen i obserwacji?


   Możesz se mieć, ale one są gówno warte i najlepiej ich nie prezentuj, bo nic nie wnoszą do tematu.

   To nie ma nic wspolnego z tym czy jest to wychowawcze czy nie.

   No nie, przecież, dzieci będą się bezsensownie wyśmiewały z imienia, a potem przeniosą to na dziecko. Nie wolno im?

   Ale nie ukrywalbym swojego smiechu czy mojego podjscia do tego imienia przy matce.

   Ale po co? Co jest tu śmiesznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: zapytaj ludzi ze Stanów czemu mają Johnów i Kevinów zamiast Alojzego i Oktawiusza :)

   Nie są zakazane. Po prostu jak chce się "łyknąć świata", to się tam jedzie. A nie leci na skróty imionami dzieci. Dlatego Brajan i Pamela kojarzą się z biedą umysłową, bo rodzice często takim imieniem mają jedyny kontakt z zagranicą. Że niby światowi, a dziecko jest skazane na sukces na Zachodzie, więc dostaje imię łatwe dla Zachodu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
   Chodzi też o gust. Ja wiem, że każdy ma swój, ale jednak nikt nie powie, że gówno ładnie pachnie, a menel jest przystojny.
   Dżesika? Brajan? Jak to się, k$#?a, może podobać?

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz se mieć, ale one są gówno warte i najlepiej ich nie prezentuj, bo nic nie wnoszą do tematu.

   @kolluk: w takim wypadku twoja opinia tez jest gówno warta.

   No nie, przecież, dzieci będą się bezsensownie wyśmiewały z imienia, a potem przeniosą to na dziecko. Nie wolno im?

   @kolluk: chyba miales na mysli rodzicow ze przeniosa na dziecko?
   Ja nie mam dzieci i nie wiem czy przy swoich dzieciach wysmiewalbym imie na przyklad ich kolegow z klasy. Mozliwe ze nie wysmiewalbym, mozliwe ze bym czasem cos powiedzial.

   To jest w interesie i obowiazku rodzicow dziecka zeby nadac mu takie imie zeby nie mialo problemow. A dawanie c#!?!wego imienia a pozniej nawracanie calego swiata ze nie powinno sie wysmiewac jest bez sensu bo wiadomo ze jest nieskuteczne i tyle.

   Ale po co? Co jest tu śmiesznego?

   Juz pisalem wyzej co jest smiesznego w tym imieniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @nokash a jeśli dziewczynka to Dżesika

  •  
   k....k

   -69

   pokaż komentarz

   @Qraape:

   zapytaj ludzi ze Stanów czemu mają Johnów i Kevinów zamiast Alojzego i Oktawiusza :)

   I jaki to ma związek z tematem?

   Nie są zakazane. Po prostu jak chce się "łyknąć świata", to się tam jedzie. A nie leci na skróty imionami dzieci

   Jaki to ma związek z tematem i o czym ty w ogóle bredzisz?

   Dlatego Brajan i Pamela kojarzą się z biedą umysłową, bo rodzice często takim imieniem mają jedyny kontakt z zagranicą. Że niby światowi, a dziecko jest skazane na sukces na Zachodzie, więc dostaje imię łatwe dla Zachodu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Jaki to ma związek z tematem i o czym ty w ogóle bredzisz?

   Chodzi też o gust. Ja wiem, że każdy ma swój, ale jednak nikt nie powie, że gówno ładnie pachnie, a menel jest przystojny.

   A no tak, bo te imiona muszą być gównem tylko z tego powodu, że tobie się tak ubzdurało. Intelektualnie wybitny argument.

   Dżesika? Brajan? Jak to się, k##?a, może podobać?

   No niesamowite nie? Różnym ludziom podobają się inne różne rzeczy.

   Mogę pójśc twoją logiką i napisać: nazwa konta Qraape. Jak to się, k##?a, może podobać?

  •  

   pokaż komentarz

   XDDDDDDD

   @menstruacyjnakaszanka: Faktem jest, że powodem żartów powinni być rodzice, a dziecko. Dziecko niczym nie zawiniło, ze takie imię ktoś wpisał do dokumentów.

  •  
   k....k

   -50

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   w takim wypadku twoja opinia tez jest gówno warta.

   Ale ja nie podpieram się na gówno wartych obserwacjach. I nie jest to opinia.

   chyba miales na mysli rodzicow ze przeniosa na dziecko?

   Nie, swoje durne uprzedzenia dotyczące imienia przenoszą potem na dziecko, szydząc z niego.

   Ja nie mam dzieci i nie wiem czy przy swoich dzieciach wysmiewalbym imie na przyklad ich kolegow z klasy. Mozliwe ze nie wysmiewalbym, mozliwe ze bym czasem cos powiedzial.

   Skoro takich rzeczy jeszcze nie wiesz to najlepiej żebyś w ogóle nie miał dzieci.

   To jest w interesie i obowiazku rodzicow dziecka zeby nadac mu takie imie zeby nie mialo problemow. A dawanie c?#@$wego imienia a pozniej nawracanie calego swiata ze nie powinno sie wysmiewac jest bez sensu bo wiadomo ze jest nieskuteczne i tyle.

   Ale już nie w interesie rodziców, by normalnie wychować dzieci by nie szydziły z innych? W dalszym ciągu podajesz kompletnie złą przyczynę.
   Może pójdziemy dalej - niepotrzebnie walczono o zniesienie niewolnictwa i homoseksualistów, bo trzeba nawrócić cały świat. Z takimi problemami trzeba walczyć, a nie chować głowę w piasek i udawać, że nie ma problemu.

   I w dalszym ciągu nie napisałeś dlaczego jest to złe imię. Chyba, że jest c?#@$we tylko i wyłącznie z tego powodu, bo tak sobie ubzdurałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: przyj#$#les sie do mnie ze smieszy mnie imie Pamela czy inny Brajan a tu odlatujesz juz w strone neiwolnictwa, homoseksualistów i wychowania dzieci (ʘ‿ʘ)

   Stary, ja sobie siedze w sobote wieczor, wstawilem obrazek na portal ze smiesznymi obrazkami i nawet mi sie nie chce mi sie dyskutować na taki zj#$#ny temat. Zlapales okropny bol dupy o to ze dla kogos jakies imie jest smieszne, czepiasz sie ze nie jest smieszne i ze jak komus sie wydaje smieszne to nie ma podstaw czy inny chuj. Poczytaj sobie inne komentarze to dopiero sie zapienisz...

   I w dalszym ciągu nie napisałeś dlaczego jest to złe imię. Chyba, że jest c%%$%we tylko i wyłącznie z tego powodu, bo tak sobie ubzdurałeś.

   Jest to złe imię bo po prostu ludzie sie z niego smieja i tyle. Czy maja racje czy nie maja to sie smieja i chuj.

   I zaden normalny czlowiek z tego powodu nie powinien nadawac dziecku imienia z ktorego jak wiadomo wszyscy sie smieja i wszystkim sie kojarzy z patologia, a pozniej probowac zawrocic kijem wisle i miec pretensje do ludzi ze hurr durr "co w tym smiesznego, nie smiejcie sie z mojego Brajanka".

   Nie da sie tego wytlumaczyc prosciej.
   Koncze dyskusje bo nie ma sensu.

  •  
   k....k

   -68

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   I zaden normalny czlowiek z tego powodu nie powinien nadawac dziecku imienia z ktorego jak wiadomo wszyscy sie smieja i wszystkim sie kojarzy z patologia, a pozniej probowac zawrocic kijem wisle i miec pretensje do ludzi ze hurr durr "co w tym smiesznego, nie smiejcie sie z mojego Brajanka".

   Rzeczywiście, lepiej siedzieć w mentalnej patologii i wszystko co tylko jest trochę inne (i jednocześnie zupełnie nieszkodliwe) eliminować.

   Koncze dyskusje bo nie ma sensu.

   Rzeczywiście nie ma sensu rozmawiać z tobą. Ostatni komentarz to brak argumentów i p@?%%?%enie od rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @callmemiro: @Feluke: @Qraape: Karmicie lewackiego trolla, który (nie wiem czy za hajs czy ideowo) krytykuje wszystko co polskie, zawsze broni mniejszości a także wszelakiego rodzaju naleciałości z krajów trzecich - widać nawet tak drobnych jak imiona. Dlatego "dyskutuje" w taki a nie inny sposób, próbując uzasadniać że Wasze opinie są gówno warte (wtf). Zresztą, zgodnie ze swoją, lub promowaną przez siebie lewacką ideologią, to najchętniej by takich opinii zabronił z mocą ustawy, bo ktoś się może poczuć urażony.

  •  

   pokaż komentarz

   Pozwól, że odpowiem ci w tak samo durno-sarkastyczny sposób, jak to ty zrobiłeś wyżej:

   Ale ja nie podpieram się na gówno wartych obserwacjach. I nie jest to opinia.

   @kolluk: Jaki to ma związek z tematem i o czym ty w ogóle bredzisz?

   Nie, swoje durne uprzedzenia dotyczące imienia przenoszą potem na dziecko, szydząc z niego.

   @kolluk: Jaki to ma związek z tematem i o czym ty w ogóle bredzisz?

   Skoro takich rzeczy jeszcze nie wiesz to najlepiej żebyś w ogóle nie miał dzieci.

   @kolluk: Jaki to ma związek z tematem i o czym ty w ogóle bredzisz?

   Ale już nie w interesie rodziców, by normalnie wychować dzieci by nie szydziły z innych? W dalszym ciągu podajesz kompletnie złą przyczynę.
   Może pójdziemy dalej - niepotrzebnie walczono o zniesienie niewolnictwa i homoseksualistów, bo trzeba nawrócić cały świat. Z takimi problemami trzeba walczyć, a nie chować głowę w piasek i udawać, że nie ma problemu.
   I w dalszym ciągu nie napisałeś dlaczego jest to złe imię. Chyba, że jest c$%#$we tylko i wyłącznie z tego powodu, bo tak sobie ubzdurałeś.


   @kolluk: Jaki to ma związek z tematem i o czym ty w ogóle bredzisz?

   A jeśli dalej chcesz tłumaczyć komuś, że jest koniem a tyś najmotniejszy z motnych, to zadam ci tylko jedno proste pytanie, nawet nie musisz marnować klawiatury, bo odpowiedź i tak już znam. Pytaniem brzmi: jak myślisz- kto dostanie bardziej po dupie od otoczenia- Brian w Stanach czy Brajan w Polsce? Krzysiek w Polsce czy Krzysiek w Zimbabwe? Abdullah w ZEA czy Abdullah w Meksyku? Mukabe w Kenii czy Mukabe w Białorusi? Tyle w temacie "wszystko wszędzie pasuje tylko ty masz uprzedzenia".

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: Ty naprawde probujesz naprawic caly swiat... albo chociaz zawrocic kijem Wisle.
   Sa pewne spoleczne przyzwolenia a innych nie ma.
   Jak rodzice rozpuszcza dzieciaka jak dziadowski bicz i w szkole zle sie zachowuje to kogo bedziesz obwinial?
   Rodzica czy dziecko? A moze bedziesz oskarza szkole, ze nie potrafi sobie poradzic z dzieciakiem?
   Jak dzieciak nie potrafi po sobie posprzatac to czyja wina? Dziecka, rodzicow czy calego swiata?

   Osoba, ktora ma choc troche inteligencji, nie nazwie dzieciaka jakims super dziwnym imieniem bo z wlasnego doswiadczenia powinna wiedziec ze z automatu skazuje dziecko na alienacje. To tak jak by chlopca puscic do szkoly w spodnicy. Mozna ale zostanie "zjedzony" zywcem przez rowiesnikow i naznaczony do konca swoich dni w szkole.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: no, najlepiej daj swojemu dziecku na imie "Peniz" a pozniej wytykaj ludziom mentalna patologie bo sie smieja z troche innego imienia ;)

   A jezeli fakt, ze ludzie z jakiegos powodu beda sie smiali z danego inienia jest dla ciebie brakiem argumentu i p%%#@?@eniem od rzeczy, to z tego miejsca skladam kondolencje twoim przyszlym dzieciom bo widze ze nie masz hamulcow zeby dac im jakies imiona, z ktorych ludzie beda sie smiac.

  •  
   k....k

   -36

   pokaż komentarz

   @kaganiec_oswiaty:

   #czarnolisto

   @Feluke:

   Sa pewne spoleczne przyzwolenia a innych nie ma.

   Społeczne przyzwolenia nie są żadnym wyznacznikiem. To, że coś społeczeństwo sobie uzna za normalne nie oznacza, że jest absolutne. Inaczej kobiety siedziałby w domu z ograniczonymi prawami, homoseksualiści byliby potępiani i wieszani itp. itd.

   Jak rodzice rozpuszcza dzieciaka jak dziadowski bicz i w szkole zle sie zachowuje to kogo bedziesz obwinial?

   Rodziców, że nie potrafią wychować swoje dziecko.

   Osoba, ktora ma choc troche inteligencji, nie nazwie dzieciaka jakims super dziwnym imieniem bo z wlasnego doswiadczenia powinna wiedziec ze z automatu skazuje dziecko na alienacje. To tak jak by chlopca puscic do szkoly w spodnicy. Mozna ale zostanie "zjedzony" zywcem przez rowiesnikow i naznaczony do konca swoich dni w szkole.

   Ale chowanie głowy w piasek to nie jest rozwiązanie problemu. A oni to sugerują i dodatkowo przenoszą winę na rodziców. Winne są inne dzieci.

  •  
   k....k

   -37

   pokaż komentarz

   @callmemiro:

   > no, najlepiej daj swojemu dziecku na imie "Peniz" a pozniej wytykaj ludziom mentalna patologie bo sie smieja z troche innego imienia ;)

   1. Nie ma takiego imienia i wątpię, żeby było dozwolone.
   2. Jeżeli się śmieją z imienia to są w mentalnej patologii.

   A jezeli fakt, ze ludzie z jakiegos powodu beda sie smiali z danego inienia jest dla ciebie brakiem argumentu i p#!$@%@eniem od rzeczy, to z tego miejsca skladam kondolencje twoim przyszlym dzieciom bo widze ze nie masz hamulcow zeby dac im jakies imiona, z ktorych ludzie beda sie smiac.

   Znowu p#!$@%@enie od rzeczy.

   Najlepiej już idź i tak nic wartościowego nie wnosisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @MattJedi: Trolem pierwszej kategorii to jestem ja.
   @kolluk moze byc co najwyzej lewakiem ktory stara sie by wszystko co inne bylo stawiane na piedestale. A jak sie zle o tym mowi to trzeba zakazac mowienia o tym.

  •  

   pokaż komentarz

   #czarnolisto

   @kolluk: ojojoj, patrz jak się przejąłem, że się dzidzi skończyły argumenty, pójdę popłakać sobie do kąta...

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka: ubaw zajebisty, gratuluję, tylko dziecko przeżywa koszmar. Ciekawe, który z Was musiał pocieszać dziecko z powodów problemu w szkole i mimo trudności namawiać, by się nie poddawało.

  •  
   k....k

   -27

   pokaż komentarz

   @Feluke:

   No i musiał wtrącić lewactwo nawet do tego tematu.

   #czarnolisto

  •  

   pokaż komentarz

   Społeczne przyzwolenia nie są żadnym wyznacznikiem. To, że coś społeczeństwo sobie uzna za normalne nie oznacza, że jest absolutne. Inaczej kobiety siedziałby w domu z ograniczonymi prawami, homoseksualiści byliby potępiani i wieszani itp. itd.

   @kolluk: Ale zyjemy w takim spoleczenstwie a nie innym czy ci sie to podoba czy nie.
   Jak spoleczenstwo daje przyzwolenie na potepianie i wieszanie homoseksualistow to tak bedzie.
   Jak daje przyzwolenie na polowania na czarnych w bialych strojach ze spiczastymi kapturami, to tak bedzie.
   Jak daje przyzwolenie na malzenstwa i seks z 12-latkami, to tak bedzie.

   W kazdym spoleczenstwie odmiennosci sa alienowane czy ci sie to podoba czy nie. To co dla nas jest normalne w Zimbabwe moze sie wydawac nie do pomyslenia, i na odwrot.

  •  
   j......9 via Android

   +10

   pokaż komentarz

   @kolluk
   O co masz problem?
   O to, że najczęściej patologia daje takie imiona dzieciom?
   W otoczeniu największa patologia ma najgłupsze imiona dzieci.
   Spotykasz brajana to wiesz czym to pachnie.
   Dlatego normalny rodzic nie da tak dziecku na imię.
   Pamiętaj o tym że dziecko musi się przedstawić w szkołe, w pracy.
   Podoba ci się nietypowe imię to jak jesteś dorosły sobie zmień na takie a dziecku daj żyć.
   @callmemiro

  •  
   k....k

   -28

   pokaż komentarz

   @MattJedi:

   Karmicie lewackiego trolla, który (nie wiem czy za hajs czy ideowo)

   Chyba pomyliłeś mnie ze sobą i swoimi kolegami.

   krytykuje wszystko co polskie,

   Czyli gdzie?

   zawsze broni mniejszości

   Nieee, najlepiej to jak leming powtarzać brednie z Internetu i szykanować mniejszości.

   a także wszelakiego rodzaju naleciałości z krajów trzecich - widać nawet tak drobnych jak imiona.

   Brajan z krajów trzecich. Masz coś jeszcze ciekawego do przekazania ignorancie?

   Dlatego "dyskutuje" w taki a nie inny sposób, próbując uzasadniać że Wasze opinie są gówno warte (wtf).

   A jak nazwiesz niczym nie podpartą opinię? Brak badań, brak źródeł oprócz obserwacji własnych, które i tak są zgeneralizowane oraz nieweryfikowalne?

   Być może w prawactwie wierzycie innym ludziom na słowo (ale tylko i wyłącznie jeżeli jest to zgodne z waszą linią myślenia), ale w rzeczywistości to nie wystarcza.

   Zresztą, zgodnie ze swoją, lub promowaną przez siebie lewacką ideologią, to najchętniej by takich opinii zabronił z mocą ustawy, bo ktoś się może poczuć urażony.

   Srogie piguły.

  •  
   k....k

   -28

   pokaż komentarz

   @jarek159:

   O to, że najczęściej patologia daje takie imiona dzieciom?

   1. Źródło.
   2. Jakie to ma w ogóle znaczenie?

   W otoczeniu największa patologia ma najgłupsze imiona dzieci.

   Czemu te imiona niby są głupie?

   Spotykasz brajana to wiesz czym to pachnie.

   No, czym?

   Dlatego normalny rodzic nie da tak dziecku na imię.

   Gdyż?

   Pamiętaj o tym że dziecko musi się przedstawić w szkołe, w pracy.

   I co związku z tym?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: Nie jesteś wart tego, bym Ci poświęcał czas. #usunkonto lewacki trollu.

  •  
   k....k

   -11

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   j......9 via Android

   +10

   pokaż komentarz

   @kolluk Na 40 okolicznych alkoholików, prostytutek, cpunow ich dzieci mają tak właśnie na imię.
   Źródło? ŻYCIE!
   Normalny rodzic troszczy się o dziecko i rozumie konsekwencje tych rzeczy.
   Matka brajana (sąsiadka ) to k%#!a. Na dodatek brajan dzięki niej jest chory ( cpanie w ciąży) zbiera na leczenie.
   Nie znam normalnej rodziny która daje tak dzieciom na imię.
   Imiona są głupie bo nie są popularne w Polsce.
   Jeśli na meczu np
   Lech-legia na trybunie legi zaczniesz się cieszyć z gola lecha to jest to głupie czy nie?
   Jest bo poniesiesz tego konsekwencje tak jak dziecko za głupiego rodzica.
   Kilka miesięcy ciąży żony zastanawiałem się nad imieniem dziecka.
   Chcesz dawaj na imię dziecku jak chcesz, nie zdziw się jednak jeśli z tego powodu dziecko bedzie cierpieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @callmemiro: ostatnio szukałem tego filmu! Znasz może tytul, albo masz linka? Pamietam jak za 1 razem z 10 lat temu płakałem ze śmiechu razem z tym prowadzącym xD

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka:
   @Syntax:
   @wzor_fizyczny:
   @titus1:
   Ja już nauczyłem się żeby nie patrzyć na innych tylko żyć własnym życiem. Mam wyj!@@ne na imiona dzieci moich znajomych i mam wyj!@@ne na różne inne niby dziwne rzeczy. Zajmuję się sobą i swoją rodziną. Owszem, mam znajomych gdzie ich dzieci mają takie lub inne imiona ale to ....jak po kaczce.

  •  
   k....k

   -22

   pokaż komentarz

   @jarek159:

   Na 40 okolicznych alkoholików, prostytutek, cpunow ich dzieci mają tak właśnie na imię.
   Źródło? ŻYCIE!


   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dowód_anegdotyczny
   https://en.wikipedia.org/wiki/Hasty_generalization

   Super próbkę reprezentatywną zrobiłeś.

   Normalny rodzic troszczy się o dziecko i rozumie konsekwencje tych rzeczy.

   Normalny rodzic uczy dziecko, by nie szykanowało innych ludzi. No chyba, że robimy sobie wyjątki od moralności i szukamy wymówek.

   Matka brajana (sąsiadka ) to k#$?a. Na dodatek brajan dzięki niej jest chory ( cpanie w ciąży) zbiera na leczenie.

   O czym ty pieprzysz?

   Imiona są głupie bo nie są popularne w Polsce.

   Imiona są głupie, bo nie są popularne. Chcesz przebić dzisiaj rekord głupoty?
   Nie ma czegoś takiego, jak głupie imię. Imię służy tylko i wyłącznie nadawaniu nazwy, by zapewne łatwiej było się porozumiewać w życiu codziennym. Skoro spełnia tę funkcję to nie może być głupie.

   Jak w ogóle byłeś w stanie porównać popularność do głupoty?
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_numerum

   Lech-legia na trybunie legi zaczniesz się cieszyć z gola lecha to jest to głupie czy nie?
   Jest bo poniesiesz tego konsekwencje tak jak dziecko za głupiego rodzica.


   ??

   Chcesz dawaj na imię dziecku jak chcesz, nie zdziw się jednak jeśli z tego powodu dziecko bedzie cierpieć.

   Będzie cierpieć, ale to z powodu braku odpowiedniego wychowania i patologicznej mentalności innych ludzi.

  •  
   k....k

   -18

   pokaż komentarz

   @Feluke:

   Ale zyjemy w takim spoleczenstwie a nie innym czy ci sie to podoba czy nie.

   I znowu się zaczyna:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_numerum
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum

   Czy ci się to podoba czy nie, zdanie społeczności nie jest żadnym wyznacznikiem ani prawdą absolutną.

   Jak spoleczenstwo daje przyzwolenie na potepianie i wieszanie homoseksualistow to tak bedzie.
   Jak daje przyzwolenie na polowania na czarnych w bialych strojach ze spiczastymi kapturami, to tak bedzie.
   Jak daje przyzwolenie na malzenstwa i seks z 12-latkami, to tak bedzie.


   Przekręcasz meritum mojego komentarza.

   W kazdym spoleczenstwie odmiennosci sa alienowane czy ci sie to podoba czy nie.

   Czy ci się to podoba czy nie można to zmienić. Czy ci się to podoba czy nie szykanowanie odmienności jest zakazane. Czy ci się to podoba czy nie szykanowanie odmienności jest moralnie niewłaściwe.

   Do tego:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_numerum

   To co dla nas jest normalne w Zimbabwe moze sie wydawac nie do pomyslenia, i na odwrot.

   Ale rozumiesz, że takie przekonania mogą się zmieniać i będą się zmieniać?

  •  

   pokaż komentarz

   @chozi: wpisz w google albo youtube "french interview laughing". Na youtube masz nawet wywiad z tym gosciem po kilku latach, mowinze go wyj$!#li przez to z tv i pracowal pozniejnw radiu

  •  

   pokaż komentarz

   Ale co jest tu śmiesznego?

   @kolluk: Bo w Polskich warunkach tylko Dżesika a Pamela to raczej słoneczne klimaty( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @EvilToy: żyjesz w środowisku patologicznym i pytam serio, bo znanie trzech pamel w Polsce to nie jest coś spotykanego w normalnym środowisku?

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: odpowiedz mi na jedno pytanie:

   Czy dalbys swojemu dziecku imię, z którego wiesz ze ludzie się śmieją, źle się wielu ludziom kojarzy i na 90% dzieci w szkole będą się śmiały?

  •  

   pokaż komentarz

   Znam co najmniej 3 Pamele,

   @EvilToy: skąd?

  •  
   p.....e via Android

   -1

   pokaż komentarz

   @Feluke Po prostu matka z artykułu istnieje tylko w wyobraźni piszącego tekst.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: śmieszne jest to, że nadając dzieciakowi zachodnio brzmiące imię wystawiasz sobie coś w stylu laurki, że niby polskie imiona są gorsze, bo są polskie, a twoje dziecko przecież ma być tym lepszym - najczęściej zachodnim. Jest to odbierane jako świadectwo zakompleksienia na punkcie narodowościowym, rodzic nadający takie imię nie chce żeby jego dziecko nazywało się po polsku, bo być polakiem to przecież wstyd i w ogóle zaścianek, a reszta się z takiego toku myślenia śmieje, bo to jest takie udawanie amerykańskości. Sztuczne, zakompleksione i przykre, nikt nie podchodzi z aprobatą do ludzi którzy próbują się wywyższać poprzez nadawanie tych "lepszych" zachodnich imion swoim dzieciom. Nie znam żadnych Brajanów czy innych Dżesik to tylko moja teoria, ale myślę że dość dobrze tłumaczy reakcje na te imiona.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk: Niby nic, ale jak usłyszysz to od razu uśmiech wchodzi na gębę

  •  

   pokaż komentarz

   @Feluke Mamusia krzywdzi dziecko, żeby zwrócić na siebie uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Feluke Dodam jeszcze, że tego typu imiona prawie zawsze są w rodzinach gdzie nikt nie zna żadnego języka obcego.

   Taki mentalny awans względem polskiej chołoty, bo wszystko co nie polskie jest lepsze.
   Chuj, że bez lektora z Polsatu to by nawet nie wiedziała jak to wymówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolluk dobra Bożydar już wystarczy. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @nokash: czy słyszał ktoś może już o jakimś Tajronie? Takie silne męskie imię.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie jesteś wart tego, bym Ci poświęcał czas. #usunkonto lewacki trollu.
   @MattJedi: uważaj, bo jeszcze trafisz na jego #czarnolisto jak ja i będziesz płakał xDD Boże drogi jakie ten koleś musi mieć smutne życie, że próbuje z innych robić w necie idiotów...

   śmieszne jest to, że nadając dzieciakowi zachodnio brzmiące imię wystawiasz sobie coś w stylu laurki, że niby polskie imiona są gorsze, bo są polskie, a twoje dziecko przecież ma być tym lepszym - najczęściej zachodnim.
   @genesis2303: laurka to jedno, ale zauważ, że to zawsze jest jakaś Pamela, Brajan, Dżastin, znacznie rzadziej Nikola czy Ksawery (albo Xawery). Zauważ też, że to wszystko jest raczej stricte amerykańskie, jak zachodnie, że w zasadzie nie ma jakiegoś Francois, Joël, Hans, Helmut, czy no nie wiem- Miguel albo inny Pedro. IMO to jest takie mentalne podbicie bębenka, że woohoo, patrz plebsie j#%?ny jaki teraz jestem światowy, w rodzinie mam Brajana!

   Czy dalbys swojemu dziecku imię, z którego wiesz ze ludzie się śmieją, źle się wielu ludziom kojarzy i na 90% dzieci w szkole będą się śmiały?
   @callmemiro: nie oczekuj odpowiedzi, ja na podobne się nie doczekałem :( Ale wnioskując z jego gównotoku myślowego

   Będzie cierpieć, ale to z powodu braku odpowiedniego wychowania i patologicznej mentalności innych ludzi.
   to z przyjemnością by dał, a potem jakby coś wyszło to zachowywałby się jak ta mamuśka z tekstu- imię jest okej, tylko wy wszyscy jesteście uprzedzeni.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego Pamela w polskich warunkach jest śmieszna

   Ale co jest tu śmiesznego?

   @kolluk: jak powiedział klasyk: nie ma nic śmieszniejszego, niż rzeczy, które właśnie wyszły z mody.

   dlatego to jest śmieszne.

  •  
   r....n

   0

   pokaż komentarz

   I co związku z tym, że nazwała ją Pamelą? I o jakim wybryku pieprzysz? To jest jakieś przyzwolenie na maltretowanie psychiczne tego dziecka? Problem nie leży w matce ani w jej dzieciach, a w równieśnikach i ich wychowaniu.

   @kolluk: Dzieci zawsze takie były. Grupa zawsze znajdzie jakąś inność, tzw czarną owcę z której będą się śmiać. Jak ktoś jest inny to się z niego śmieją. A to gruby, a to chudy, a to zbyt dobrze się uczy. Jak mają "Brajana" w klasie to robią bekę z niego, bo jest łatwym celem dzięki mądrości swojej mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Feluke będzie ciężki żywot Brajana edycja polska

  •  

   pokaż komentarz

   @menstruacyjnakaszanka: Brajan... Myślę sobie - śmiesznie. Ludzie toczą bekę a baba zdziwiona. Jak doszedłem do momentu z Pamelą to parsknąłem sążniście xD

  •  

   pokaż komentarz

   @nokash: Jeszcze dorzucę Denis, to takie Polskie :D. Potem w szkole słyszysz: denis - penis.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   k....k

   -2

   pokaż komentarz

   @nitemar_:

   Polecam ten styl życia dla ludzi twojego pokroju. A kysz.

 •  
  g........d

  +197

  pokaż komentarz

  ja już odkryłem jak z tym walczyć: nazwę swojego następnego psa Brajan albo inna Nikol
  będę darł się po dzielni "Brajan, do nogi", "Nikol, nie sraj tam!"
  i wam też to polecam.

 •  

  pokaż komentarz

  Skrzywdziła dziecko i teraz ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Prawdziwa patologia! Chlopak pewnie w wieku 18 lat zmieni imię, bo jak to wygląda: Sz. P. Prezes korporacji CEO Brajan Mickiewicz (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  
   N................y

   +106

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu: głupia karyna, ale historia pewnie zmyślona

  •  

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu: debilna logika, ona nie skrzywdziła dziecka, to otoczenie się naśmiewa a nie ona
   @NaSmietanieChowany: gównoporównanie jak zawsze, słowo "dupa" coś jednak oznacza, Brian czyli spolczone Brajan jest normalnym imieniem na całym świecie, ale oczywiście polaczki muszą się przyj!$%ć, bo rzadkie

  •  

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu: Mecenas Brajan Kwiatkowski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu: prędzej Brajan Kowalski - grabarz murarz oraz rurarz

  •  

   pokaż komentarz

   skoro każdy może nadać imię jakie chce to mogła mu nadać imię Dupa i mieć pretensje

   @NaSmietanieChowany: nie można w Polsce nadać dziecku imienia obraźliwego.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: No jednak można... ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu: sama powinna zmienic imie na Helen, Ellie, Elli :D

  •  

   pokaż komentarz

   @IsaoTomato: hmmm... bylem pewny, ze jestes czlowiekiem tolerancyjnym, a Ty tak po prostu nasmiewasz się z imienia Janusz?

  •  

   pokaż komentarz

   gównoporównanie jak zawsze, słowo "dupa" coś jednak oznacza, Brian czyli spolczone Brajan jest normalnym imieniem na całym świecie, ale oczywiście polaczki muszą się przyj!!#ć, bo rzadkie

   @IsaoTomato: Imię Brajan jest jednak imieniem, które nie jest ani zbyt popularne, ani nie jest z naszego kręgu kulturowego. Jak wspomniał sam artykuł, chłopiec ma imię "jak z filmu" i o tą głupią modę na amerykanizację chodzi i ludzie się słusznie śmieją. Z tym imieniem stoi przeświadczenie rodziców, że jak nazwią swoje dziecko "po amerykańsku", "jak z filmu" to podniosą (jakoś, automagicznie) jego noty społeczne, bo przecież "ma imie jak z filmu", "jak z ameryki", "jest wyjątkowy".
   Z tego głupiego przeświadczenia, które wylewa się poprzez nadawanie zupełnie obcych imion dzieciom w Polsce, ludzie się śmieją. Spotykasz taką osobę i już wiesz co w głowie mają jego rodzice, w jakiej rodzinie jest wychowywany etc. itd.
   Brajan nie jest jednak najgorszy. Brzmi oczywiście obco, bo nie ma na niego kalki językowej, zostało przełożone 1 do 1 i budzi śmieszność w starciu z językiem Polskim. Zresztą imię Brajan jest najczęściej używane za granicą jako zdrobnienie od... Bernarda... i niestety w tej zdrobniałej formie spodobał się całej rzeszy "chcących być fajnym" ludzi. (należy jednak zaznaczyć, że podobnie jak "Bartek" tak i "Brian" zaczęło funkcjonować na zachodzie jako samodzielne imię)

   Tu już jednak widać zawiłości - importujemy angielskie zdrobnienie imienia Bernard bo "brzmi fajnie", "amerykańsko", "jak z filmu".

   Inna sprawa, że np. Polskie imię Stefan pochodzi od Greckiego Stefano. Myślisz, że jakbym nadał dziecku na imię Stefano (a nie Stefan) to nie budziłby śmieszności ? Ludzie tarzali by się ze śmiechu, razem z Brajanem.
   Imię Stefano zostało jednak spolszczone i mamy Stefan, co nie budzi kontrowersji.

   Ale generalnie takim imionom renomę wyrobili właśnie niestety ludzie, którzy takie imiona nadają. Jak kiedyś jakieś obco brzmiące imię pojawiało się w kraju, to był to na ogół syn kupca lub arystokraty. Imię dostawało z miejsca dobrą renomę, bo imię reprezentowała osoba "na poziomie" i też miało czas językowo się "ułożyć". Myślę, że w Polsce nie budził by kontrowersji (oryginalny) Brian, syn Polaków z USA, którzy postanowili wrócić do Polski - osobiście sam nadając imię/imiona dziecku za granicą, nadałbym jedno zagraniczne a jedno Polskie, żeby mu ułatwić sprawę gdyby dokonywał wyboru w przyszłości... Widać jednak różnicę jeśli ktoś takie imię otrzymuje celowo i takich Brian'ów pojawia się w Polsce drogą naturalną (czyli migracji) kilka tysięcy, a później rodzina nadaje imię po dziadku... (wtedy też imię ułoży się przez powiedzmy kilkadziesiąt lat i nie będziemy eksperymentować na dziecku) od sytuacji w której uzasadnieniem jest "bo będzie mieć imię jak z filmu", widać tu niestety płytkość tego pragnienia, chęć prestiżu i bycia "lepszym" czyli "amerykańskim". Taką chęć znów, wracając do początku wywodu... przejawiają najczęściej ludzie o niskim statusie społecznym, którzy przelewają swoje pragnienia na swoje dzieci (by były "lepsze") a tym samym tworzą brzydkie językowe eksperymenty na żywym organizmie, psują renomę imienia, potem spotykasz dziesiątego z kolei Brajanka w życiu i niestety wciąż każdy następny okazuje się imbecylem z patologicznej rodziny. Wyjątki cierpią (mniej lub bardziej słusznie), ale to już naturalna kolej rzeczy w każdym społeczeństwie.

   Nie krzywdźcie swoich dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @IsaoTomato: niektorzy rasisci mowia ze nie lubią "tylko murzynów"... a byłem pewny, ze jestes wzorem tolerancji...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   J.....a

   +4

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: Też mam imię spoza polskiego kręgu kulturowego (nie Jowanka, ale inne typowe dla języka serbsko-chorwackiego) i nikt nawet w szkole nie robił mi z tego powodu żadnych przykrości, a dzieciaki z klasy były bardzo złośliwe i potrafiły dop@$?@!?ić (bo np. śmiały się z mojego braku włosów po chemii, ale wtedy dop@$?@!?ił im mój starszy brat)

  •  

   pokaż komentarz

   Też mam imię spoza polskiego kręgu kulturowego (nie Jowanka, ale inne typowe dla języka serbsko-chorwackiego)

   @Jowanka: Czyli masz imię z podobnego kręgu kulturowego (Słowiańszczyzna, której jesteśmy częścią), zapewne możliwe do wymówienia bez specjalnego zdziwienia i bez balastu "imienia z filmów". Zakładam, że wzbudza jednak ciekawość.

   Imię "Brajan" jest obciążone (jak wspominałem) modą na "amerykanizację", "byciem z filmu", a Twoje imię nie jest. Stąd pewnie różnica w zachowaniu ludzi wobec Ciebie.

   Gdyby "Brajan" było naturalną koleją rzeczy (i procesy społeczne/dziejowe) importowane przez różne warstwy społeczne, a nie w 90% przez najniższą, "żeby być fajnym" to też byłby inny odbiór, ale nie jest.

   W Polsce "Pamela" albo "Andżelina" kojarzy się wyłącznie z gwiazdkami zza oceanu i pokazywaniem dupy na ekranie. W Ameryce nie, bo tam to jest normalnie funkcjonujące imię. To też robi różnice dla takich imion przy odbiorze.

  •  
   k....k

   -29

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu:

   Ona skrzywdziła dziecko? Głową z dupą miejscami się pozamieniałeś?
   Dziecko skrzywdziły rówieśnicy, a nie matka.

  •  
   J.....a

   +2

   pokaż komentarz

   Czyli masz imię z podobnego kręgu kulturowego (Słowiańszczyzna, której jesteśmy częścią)

   @Ilythiiri: Właściwie to masz rację, to jest bardzo słowiańskie imię. Wręcz prasłowiańskie. Polski język jest chyba jedynym, w którym ono naturalnie nie występuje. :)

  •  
   k....k

   -17

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri:

   tą głupią modę na amerykanizację chodzi i ludzie się słusznie śmieją.

   A no słusznie, że dzieci są maltretowane psychicznie. No beka w wuj.

   Spotykasz taką osobę i już wiesz co w głowie mają jego rodzice, w jakiej rodzinie jest wychowywany etc. itd.

   Tak z pewnością, w ograniczonych umysłach wykopków na pewno tak jest.

   Z tym imieniem stoi przeświadczenie rodziców, że jak nazwią swoje dziecko "po amerykańsku", "jak z filmu" to podniosą (jakoś, automagicznie) jego noty społeczne, bo przecież "ma imie jak z filmu", "jak z ameryki", "jest wyjątkowy".

   Ale masz na to jakieś badania czy tak sobie bredzisz?

   Ale generalnie takim imionom renomę wyrobili właśnie niestety ludzie, którzy takie imiona nadają.

   Jak można wyrobić renomę imieniu? Trzeba być wyjątkowym debilem, aby oceniać ludzi na podstawie imienia i jeszcze oceniać każdego po zachowaniu jednostek.

   Nie krzywdźcie swoich dzieci.

   Nie, zamiast chować głowę w piasek lepiej wychowywać swoje dzieci, by nie reagowały negatywnie na coś odmiennego. Chyba, że ma się to kompletnie w dupie, ale to tylko pokazuje jaką postawę mają rodzicę.

  •  

   pokaż komentarz

   A no słusznie, że dzieci są maltretowane psychicznie. No beka w wuj.

   @kolluk: No nie słusznie, ale są. I co teraz ? Nadasz dziecku śmieszne imię, żeby udowadniać na nim samym, że inni nie mają racji ?

   Tak z pewnością, w ograniczonych umysłach wykopków na pewno tak jest.

   Ale masz na to jakieś badania czy tak sobie bredzisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ale masz na to jakieś badania czy tak sobie bredzisz?

   Opieram się na powszechnym przeświadczeniu. O badaniach nic nie wiem, ale co ludzie zainteresowani tematem ustalili możesz przeczytać chociażby tu: ARTYKUŁ.

   Jak można wyrobić renomę imieniu? Trzeba być wyjątkowym debilem, aby oceniać ludzi na podstawie imienia i jeszcze oceniać każdego po zachowaniu jednostek.

   Ano można. To jest trochę jak z imieniem Adolf. Kiedyś nawet popularne a jakoś od 45 bardzo rzadko nadawane... dziwne, no nie ?
   A ilu znasz ludzi o imieniu Judasz ?

   Czujesz trochę ten klimat ?

   Wyobraź sobie, że znasz parę nazistów i nazywają swoje dziecko Adolf. Beka w chuj. To o niczym nie świadczy i nie ma z czego się śmiać, no nie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri: Najbardziej konstruktywny komentarz na tej karuzeli uprzedzeń- plus Ci za to, jednak chyba troszkę się mylisz:Brian wg Wiki- a więc nie tylko jako zrobnienie od Bernard ale również jako samodzielne imię, a co za tym idzie tak jak Stefan od Stefano tak Brajan od Brian'a (Bryan'a).
   Zresztą nawet gdyby było tylko formą Bernarda to dlaczego w Polsce ładnie przyjęło się Lena (zdrobniała forma Heleny, nota bene imię greckiego pochodzenia) a Bajan już nie za bardzo...

  •  

   pokaż komentarz

   @Jowanka: Myślę, że występuje, tylko bardzo rzadko, lub w wersji spolszczonej, kiedyś przeglądałem imiona nadawane w Polsce i mamy u siebie cały przekrój, a za śmieszne uważa się tylko kilka ii wynika to z kontekstu kulturowego np. w ostatnich latach zaczął źle się kojarzyć Sebastian, Janusz i Grażyna i amerykańskie, wcześniej np. źle się zaczęło kojarzyć imię Alfons (podobno z powodu jakiejś komediowej sztuki).

  •  

   pokaż komentarz

   @NaSmietanieChowany: Znałem człowieka, który miał na nazwisko Cipa. Zmienił na Polański.

   http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/cipa.html

  •  
   k....k

   -13

   pokaż komentarz

   @Ilythiiri:

   No nie słusznie, ale są. I co teraz ? Nadasz dziecku śmieszne imię, żeby udowadniać na nim samym, że inni nie mają racji ?

   1. Ale sam napisałeś, że słusznie:

   tą głupią modę na amerykanizację chodzi i ludzie się słusznie śmieją.

   2. Napisałeś, że to imię jest śmieszne, co potwierdza punkt 1.
   3. Ludzie mogą sobie nazywać jakimikolwiek chcą imionami swoje dziecko i nikt nie ma prawa maltretować psychicznie tego dziecka. Zawodzą kwestie wychowawcze, a ty zganiasz winę na rodziców maltretowanego dziecka.

   Ale masz na to jakieś badania czy tak sobie bredzisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   1. To ty powinieneś ich dostarczyć, bo:

   Spotykasz taką osobę i już wiesz co w głowie mają jego rodzice, w jakiej rodzinie jest wychowywany etc. itd.
   Zasugerowałeś, że wiadomo z kim ma sie do czynienia. Zatem masz na to jakieś badania, czy jak zwykle podajesz niczym nie podparte brednie?

   2. Z logiką też krucho https://en.wikipedia.org/wiki/Hasty_generalization

   Opieram się na powszechnym przeświadczeniu. O badaniach nic nie wiem, ale co ludzie zainteresowani tematem ustalili możesz przeczytać chociażby tu:

   Powszechne przeświadczenie jest gówno warte. Skoro nie masz badań to twoje słowa nie mają żadnej wartości.

   Ano można. To jest trochę jak z imieniem Adolf. Kiedyś nawet popularne a jakoś od 45 bardzo rzadko nadawane... dziwne, no nie ?
   A ilu znasz ludzi o imieniu Judasz ?


   Ale to jest to samo zastosowanie. Będziesz wyśmiewał kogoś z powodu imienia i oceniał tylko z tego powodu? W takim razie przeczytaj drugie zdanie w moim poprzednim komentarzu.

   Czujesz trochę ten klimat ?

   No, czuć brak wychowania i nieumiejętność logicznego myślenia.

   Wyobraź sobie, że znasz parę nazistów i nazywają swoje dziecko Adolf. Beka w chuj. To o niczym nie świadczy i nie ma z czego się śmiać, no nie ?

   ???
   O jakich nazistach bredzisz?

  •  
   J.....a

   +2

   pokaż komentarz

   @GeraltRedhammer: Sprawdziłam teraz w google - podobno występuje pisane przez W, a nie przez V, ale nigdy nie słyszałam, żeby ktoś się w Polsce nazywał Wesna.

  •  

   pokaż komentarz

   Najbardziej konstruktywny komentarz na tej karuzeli uprzedzeń- plus Ci za to, jednak chyba troszkę się mylisz:Brian wg Wiki- a więc nie tylko jako zrobnienie od Bernard ale również jako samodzielne imię, a co za tym idzie tak jak Stefan od Stefano tak Brajan od Brian'a (Bryan'a).

   @Harvis: Pisałem, że jest również samodzielnym imieniem.

   Zresztą imię Brajan jest najczęściej używane za granicą jako zdrobnienie od... Bernarda... i niestety w tej zdrobniałej formie spodobał się całej rzeszy "chcących być fajnym" ludzi. (należy jednak zaznaczyć, że podobnie jak "Bartek" tak i "Brian" zaczęło funkcjonować na zachodzie jako samodzielne imię)

   ----

   Zresztą nawet gdyby było tylko formą Bernarda to dlaczego w Polsce ładnie przyjęło się Lena (zdrobniała forma Heleny, nota bene imię greckiego pochodzenia) a Bajan już nie za bardzo...

   Nie wiem dlaczego przyjęło się Lena, moje przypuszczenie jest takie, że brzmi miękko i pasuje do języka Polskiego, który uwielbia miękkie głoski i szeleszczące dźwięki.

   Brian, czyli Brajan czyli pierwotnie zdrobnienie od Bernard nie przyjęło się, gdyż prawdopodobnie zarówno Bernard jak i Brajan brzmią dość twardo i nieprzyjemnie, a my tego z jakiś względów nie lubimy. (generalnie połączenie B, R, N R i znów D, które są dość twarde w naszym języku)
   Przy czym aktualnie kwestie kulturowe (pato-amerykanizacja) przeważają.

   Nasze rodzime Bartosz, Bartłomiej oraz ich zdrobnienie Bartek (które się usamodzielniło) brzmią znacznie bardziej miękko. Wchodzą tu kwestie językowe, które nie są moją dziedziną i pewnie trzeba by tu zaangażować językoznawców, jeśli chcemy to jednoznacznie rozstrzygnąć (o ile się da), moja teza jest wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @IsaoTomato: Znaczy się - ona "żyje w lesie"? Prawda? Wszak za każdym razem jak jakiś "prawak" coś pisze o braku akceptacji narzuconych norm to tacy jak Ty wypisują coś o "życiu w lesie". :>

   Brajan nie jest śmieszne dlatego, że jest rzadkie. Jest śmieszne bo nawiązuje do "Żywota Briana".

  •  

   pokaż komentarz

   @Lelkomtu:

   źródło: brajan mickiewicz.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Też mam imię spoza polskiego kręgu kulturowego (nie Jowanka, ale inne typowe dla języka serbsko-chorwackiego)

   @Jowanka:
   W Polsce bez problemu funkcjonują sobie imiona z trochę dalszego kręgu kulturowego niż słowiański, mianowicie niemieckie imiona takie jak Bruno, Edmund, Edgar, Ferdynand, Franciszek, Gustaw, Gerard, Henryk, Herbert, Igor, Ksawery, Ludwik, Norbert, Ryszard. Niektóre z nich dość rzadkie, ale na nikim nie robią w XXI wieku specjalnego wrażenia.

 •  

  pokaż komentarz

  "Brajan jest dobrym dzieckiem i osiąga dobre wyniki w nauce, a zwłaszcza w sporcie"... xD

1 2 3 4 5 6 7 ... 29 30 następna