...
 •  

  pokaż komentarz

  Mozna powiedzieć ze 3, bo to ze baba patrzy bezradnie i nic nie robi to tez pokazuje poziom ich przeszkolenia... Ew sens zatrudniania kobiet do policji

 •  

  pokaż komentarz

  Dla kontrastu polska policja uzbrojona w mop i rower. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  @Berardus,

  na glebe albo strzał w kolano

  W sumie nie życzę ci żeby policja na Tobie te twarde metody trenowała. Zwłaszcza strzał w okolice kolana, który może rozwalić tętnicę i spowodować śmierć.

 •  

  pokaż komentarz

  A później w więzieniu i tak relaks ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: leadstories.com

 •  

  pokaż komentarz

  @Berardus strzał w kolano? WTF, typ się rzuca ale jeszcze nikogo nie bije, nie szarpie, dopiero na koniec wyjęli gaz na niego. Policja ma unikać eskalacji, a nie od razu bić pałami na miazgę jak ktoś straci samo opanowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vandal: A czego ty oczekujesz po narodzie który wydał na świat tylu Zomowców i Ormowców??? Że będą rozumieć europejskie standardy? Przecież nawet za Piłsudskiego posyłało się grantową konną na głupi lud żeby walili po łbie nahajkami. Skoro jego dziad, pradziad, ojciec był przyzwyczajony że od razu walą go przez łeb to wnuk nigdy nie zrozumie że można nie bić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz:
   ...no, europejskim standardem jest, że możesz mieć w dupie wszystko i wszystkich...bo masz prawo człowieka, obywatela, mniejszości i czego tam jeszcze...
   ...a powinieneś mieć pierwotne prawo do darmowej plomby, czy to od służb czy od cywila...podskakujesz, rzucasz się...plomba na uspokojenie i finito...

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Cywilne prawo darmowej plomby ha ha z tego kraju już nic więcej nie będzie bo coraz głupsi się rodzą. A jak twoja matka się będzie rzucać albo podskakiwać też można jej plombę na uspokojenie i finito czy to jej nie obejmuje? A jeśli tak jakie ramy obejmuje to prawo darmowej plomby; Dopuszczalny wiek? Płeć? Waga? Wzrost? A może rozmiar buta czy fiuta?

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz:
   prawo do darmowej plomby powinno obejmować każdego...po pierwszej nauce życia, człowiek staje się rozsądniejszy...a jak się nie staje to jego problem.

  •  

   pokaż komentarz

   Dopuszczalny wiek? Płeć? Waga? Wzrost? A może rozmiar buta czy fiuta?

   @Triptiz: Dziwne rzeczy gadasz. Dopuszczaly wiek? Zaraz jeszcze pewnie wyskoczysz z prawami obywatela lub o zgrozo człowiaka? Prawo do 'darmowej plomby' obejmuje każdego kogo @1910 wskaze, chyba że to akurat nas biją, to wzywamy policję bo źle się dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @merk: @Triptiz:
   nie no ok, rozumiem panowie...jak ktoś rzuca się na innego człowieka, to waszym zdaniem powinno się oddać sprawę do trybunału w Hadze, ewentualnie próbować udawać, że chce się coś zrobić...zamiast coś zrobić, żeby koleżka "rzutnik" był w przyszłości nieco mniej ekspresyjny...kumam, powodzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Nie, nie rozumiesz. Jak ktoś się rzuca na innego człowieka powinien zostać obezwładniony i doprowadzony do prokuratury/sądu. 'Darmowa plomba' w zęby czy też 'karna pała' w plecy nie należą do obowiązków posterunkowego, on ma jedynie obezwładnić i doprowadzić agresywną osobę gdzie trzeba, ni mniej ni więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   Że będą rozumieć europejskie standardy?

   @Triptiz: Czy chcesz powiedzieć, że "europejskie standardy" to wydzieranie się na policjanta i ucieczka? Jeśli ten człowiek był taki niewinny to inaczej by się zachowywał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vandal: No i o to sie rozbija ale Polak nie zrozumie ze jak ktos zwyzywal drugiego kierowce to nie jest powod zeby zaraz do niego strzelac. Kiedys byl taki przypadek, ze jakis mlodzian jechal na pasach na rowerze, pech chcial ze przechodzili tymi pasami policjanci i jeden zlapal mlodziana za fraki. Gimb jakos niefortunnie sie z roweru zrypal i sobie kostke czy cos tam zlamal i byla afera.

   Policja dekadami buduje do siebie zaufanie odpowiednia postawa wobec spoleczenstwa, nie strachem. Szacunek podyktowany lekiem jest slaby i nieskuteczny, sprawdza sie na krotka mete. Ale rodacy ktorym z zamordyzmem po drodze dalej beda sie dziwic ze policja stara sie cos tu rozwiazac, nie pokazac obywatelowi gdzie jego miejsce przy glebie.

   Czasem mam wrazenie ze pewnej czesci wykopu to sie wydaje, ze policja to tylko tych zloczyncow sprawdza, zatrzymuje, przeszukuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @merk:
   ...a czy ja mówię, że policja powinna spuścić mu łomot i rzucić w krzaki? Powinna go szybciutko i skutecznie spacyfikować (skoro się rzuca) i zawinąć do wyjaśnienia...a nie stroić groźne miny i ganiać się wokół auta. Normalny człowiek się nie rzuca jak świnia na amfie...Taka nieporadność policji wzbudza tylko agresję i tak już podkręconego sebixa oraz utwierdza go w przekonaniu, ze jest bezkarny, bo on dokładnie wie, że gówno mu mogą zrobić. A ten najwyraźniej miał już podobne doświadczenia, bo delikatnie mówiąc olał gliny ciepłym moczem...uważasz, że to dobrze dla społeczeństwa, że rozochocony dresik ma wszystkie normy społeczne gdzieś, bo on ma "prawa"? A jego ofiary praw nie mają?

  •  

   pokaż komentarz

   ...a czy ja mówię, że policja powinna spuścić mu łomot

   @1910: tak, tak właśnie twierdzisz:

   powinieneś mieć pierwotne prawo do darmowej plomby, czy to od służb czy od cywila...podskakujesz, rzucasz się...plomba na uspokojenie i finito

   Według Ciebie jego ofiary właśnie skorzystały z prawa do darmowej plomby, rzeczona plomba przyznana i wykonana przez dresika, bo sie rzucały np zwróciły mu uwagę.

   Niski poziom wyszkolenia policmajstrow nie daje im prawa do bicia ludzi. Ani rażenia paralizatorem jak to ostatnio mialo miejsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @merk:
   ...żartujesz sobie prawda? Mówiąc o "plombie dla rzutnika" mówię o odparciu ataku, a nie praniu po pysku, bo się ktoś źle spojrzał, albo zajechał ci drogę...jak do ciebie na światłach podbiegnie koleś i zacznie ci tłuc w szybę, kopać w drzwi - generalnie atakować cię, to wypadałoby go uspokoić, czy uważasz, że lepiej nie, bo on ma prawo do ekspresji swoich emocji? Normalny człowiek się nie ciska jak koks na amfie, a jak się ciska to powinien być dla dobra innych ludzi uspokojony.
   A gliniarze od tego mają środki przymusu, żeby z nich korzystać...chyba że w światłej unii na wyposażeniu jest już tylko groźne pohukiwanie, strojenie min i prośba żeby złoczyńca się poddał bo jest otoczony.

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: generalnie to nie wiem o czym ty za bardzo mówisz.

   A gliniarze od tego mają środki przymusu, żeby z nich korzystać.

   No więc środki przymusu nie obejmują karnej plomby w zęby. W przypadku ataku masz prawo do samoobrony. To chyba wyczerpuje temat?

  •  

   pokaż komentarz

   @merk:
   mówię o skutecznej obronie (cywil vs cywil) bądź ochronie (cywil vs glina)...jesteś cywilem, zostajesz zaatakowany, skutecznie się bronisz i nie jesteś ciągany po sądach za wybicie agresorowi zęba. Jesteś funkcjonariuszem, napastnik się awanturuje, uspokajasz go środkami przymusu, żeby tobie bądź osobom postronnym nie zrobił krzywdy. O tym mówię. Dzięki temu taki agresor (jeśli ma w miarę sprawny mózg) drugi raz powściągnie swoje emocje...a jeśli nie powściągnie to jego problem, widocznie jest masochistą. Obywatel powinien mieć prawo do skutecznej obrony, a glina ma być skuteczny...a nie takie ciapciaki jak ta tym, bądź wielu innych filmach...właśnie dzięki takiej śmiesznej niezdarności sebiksy się rozzuchwalają...i jak widać jeszcze mają obrońców...

  •  

   pokaż komentarz

   prawo do darmowej plomby powinno obejmować każdego...po pierwszej nauce życia, człowiek staje się rozsądniejszy...a jak się nie staje to jego problem.

   uspokajasz go środkami przymusu, żeby tobie bądź osobom postronnym nie zrobił krzywdy. O tym mówię.

   @1910: Trud to daremny ale ok napiszę ostatni raz. Po pierwsze zdecyduj się czy sprzedajesz 'darmowe plomby' każdemu kto się według Ciebie na to 'zasługuje', czy też stosujesz środki przymusu w celu ochrony życia, zdrowia i mienia. Jest to zasadnicza różnica, nikt sobie nie pozwoli żebyś to akurat Ty lub Tobie podobni swobodnie sobie rozdawali 'darmowe plomby' według uznania, ponieważ w prostej drodze prowadzi co do takich nadurzyć jak zabicie skutego czlowieka przy pomocy tasera, policjant nie jest od 'dawania nauczek' czy 'wychowywania' kogokolwiek, jest od zatrzymania człowieka i umieszczeniu w areszcie, koniec kropka, jego praca w tym momencie jest zakończona, żadnych 'darmowych plomb'. Zwłaszcza, że w trakie akcji bardzo łatwo przesadzić z 'uspokajaniem za pomocą plomby w zęby'.

   Po drugie masz prawo do skutecznej samoobrony, a policja do skutecznego stosowania środków przymusu bezpośredniego, jak sobie przejrzysz definicję/katalog środków to nie ma tam czegoś takiego jak 'darmowa plomba', jeśli podczas obrony czy stosowania w/w środków napastnikowi coś się stanie to się stanie, trudno, jest wynik jego zachowania, a nie ochoczo rozdawanych plomb czy wyładowań z paralizatora.

   Z jednym się tylko zgodzę, policja podejmując interwencję powinna być skuteczna, obezwładnić i odwieść do aresztu/więzienia/szpitala/czy gdzie tam akurat potrzeba, żadnych dodatkowych 'plomb', kopniaków, kuksańsów czy co tam sobie wymyślisz.

   Facet na filmie na nikogo sie nie zamachnął, ani nie udrzył, więc niby czemu strzelać mu w kolano jak opis sugeruje albo bić? Druga sprawa, że ci policjanci zasługują na dodatkowy miesiąc treningu jak ogarniać takie sytucje, ale powtórze jeszcze raz, słabe wyszkolenie policjantów nie jest powodem aby bić kogokolwiek. Ewidentnie jeden z policjantów wdał się w pyskówkę z tym człowiekiem, co absolutnie nie powinno mieć miejsca.

  •  

   pokaż komentarz

   @merk:
   dobrze...również napiszę ostatni raz, bo dyskusja faktycznie jałowa...pod pojęciem plomby (może niedoprecyzowanym, może z przymrużeniem oka, nieważne...) rozumiem szybką i skuteczną reakcję na agresję skierowaną ku tobie, bądź twojemu otoczeniu. Bez zbędnych dyskusji i przepychanek. W wydaniu cywilnym to będzie np. to żeby daleko nie szukać (ostatni hit tablicy-rejestracyjnej.pl): https://www.youtube.com/watch?v=FVAR4PjHDX0 (oglądać z dźwiękiem)
   w wydaniu służbowym - filmiki z interwencji np. w USA...
   nie chodzi mi o żadne poniżania, kuksańce-szturchańce, bicie za krzywe spojrzenia - chodzi mi o skuteczne działanie przeciw patologii, a nie uciekanie przed nią, bądź rozpamiętywanie ich (patologii) praw człowieka. W momencie kiedy człowiek zachowuje się jak małpa, niech liczy na prawa małpy, a nie człowieka. Amen.

  •  

   pokaż komentarz

   @1910: Sorry, nikt nie wie co ty sobie akurat masz na myśli. Chcesz być zrozumiany wyrażaj się precyzyjnie i jakoś na poziomie, nie jak patola. Pozdro.