•  

  pokaż komentarz

  To wszystko dawno nieaktualne.Wojny hybrydowe zmieniły wszystko.

 •  

  pokaż komentarz

  Negatywne skutki ingerencji państwa w gospodarkę widać zwłaszcza w Korei Południowej- która zbudowała swoją potęgę na takiej ingerencji. Zresztą każda wielka gospodarka zbudowana została na takiej ingerencji, mniejszej lub większej.
  Zawsze ta ingerencja występowała, występuje i będzie występować. Z prostej przyczyny- żadna gospodarka nie istnieje w próżni i gdy państwo zrezygnuje z ingerencji to da zarżnąć swoją gospodarkę przez państwa stosujące taką ingerencję.
  Brak interwencjonizmu do taka sama utopia jak komunizm.

  pokaż spoiler Nauczcie się patrzeć na państwo jak na wielką firmę-będzie wam łatwiej( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: w idealnym matematycznym swiecie, gdzie wszystkie panstwa maja dokladnie taka sama powierzchnie, identyczne zasoby, i wszystkie ze soba granicza, a za interwencjonizm idzie sie do piekla.. :)

   imperializm amerykanski... :) wszyscy myslimy ze jak zrobimy tak jak ameryka to bedziemy bogaci :)
   zapominajac ze ameryka ma idealne polozenie geograficzne, najwieksza armie swiata, olbrzymia przewage technologiczna, mozliwosc nieskrepowanej i nieograniczonej wojny informacyjnej... ech... a i tak bogactwo stanow mialo zrodlo w interwencjonizmie :) juz nie mowie o zadluzeniu

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Bezedura. Rozwijała się szybciej po otworzeniu się na świat. Wszystkie kraje interwencjonistyczne były przy okazji najbardziej wolnorynkowe więc ponownie bzdura, że to dzięki interwencjonizmowi się rozwijała. POMIMO a nie dzięki. Po drugie to interwencjonizm jest krokiem w stronę komunizmu od wolnorynkowości a nie na odwrót więc ostatnie zdanie jest dziwne.

  •  
   U......a

   0

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: > Zresztą każda wielka gospodarka zbudowana została na takiej ingerencji, mniejszej lub większej. Zawsze ta ingerencja występowała, występuje i będzie występować. Z prostej przyczyny- żadna gospodarka nie istnieje w próżni i gdy państwo zrezygnuje z ingerencji to da zarżnąć swoją gospodarkę przez państwa stosujące taką ingerencję.

   Gospodarka została zbudowana na pracy ludzi, którzy chcąc się bogacić świadczyli usługi, produkowali towary coraz tańsze i bardziej innowacyjne. Jedyne co państwo robiło w gospodarce to przeszkadzało bardziej lub mniej, bo samo niczego nie produkuje, a jedynie zabiera jednym, aby dać drugim. Najbardziej rozwinęły się te państwa, gdzie było najwięcej wolności, gdzie nie stał nad nimi jakiś urzędnik, który chciał wszystko regulować. Tak było w Anglii, w Stanach Zjednoczonych, w Szwajcarii. Gdyby Twoja teoria o zarżnięciu gospodarki była prawdziwa, to takie kraje jak Singapur, Hong Kong czy Szwajcaria (czy nawet Polska do pewnego momentu po upadku komuny) powinny już dawno upaść.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe że liberalne podejście do pracy kończy się wraz z pierwszym podjęciem takowej.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie powiedziałbym, że merytoryczny portal:) Zwłaszcza, że wasz namzalezy.pl został wymieniony Disinformation Review jako rozpowszechniający fake news -o ile dobrze pamiętam to jakieś bzdury o obrzezaniach powielał z anonimowych źródeł.