•  

  pokaż komentarz

  koran niech spalą i dadzą foto pod własnym nazwiskiem

  czy jaj na to już nie mają?

  •  

   pokaż komentarz

   @JusTQL: a skąd by go mieli wziąć? Ktoś go wciskał ludziom na Woodstrocku jak biblię?

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface możliwe, że tak. Ale już nikt nie ma odwagi go zbezcześcić.
   Jesteś w stanie udowodnić, że tak nie było?

  •  
   d......k

   -229

   pokaż komentarz

   @JusTQL: zawsze mnie rozczulają komentarze katolikow, którzy żałują wielce, że w chrześcijaństwie już się nie obcina głów za bluźnierstwo

  •  

   pokaż komentarz

   zawsze mnie rozczulają komentarze katolikow, którzy żałują wielce, że w chrześcijaństwie już się nie obcina głów za bluźnierstwo

   @durielek: Jestem ateistą, też żałuję. Za x lat ludzie zrozumieją, że jedyne co nas ochraniało przed islamem była nasza własna, przydomowa religia zwana katolicyzmem, ewentualnie chrześcijaństwem. Ale wtedy będzie już za późno. Prawda jest taka, że gdyby katolicyzm nadal był tak silny jak jeszcze niedawno, żaden islamista by nam się nie panoszył. Jak wspomniałem, jestem ateistą, ale gdy nadejdzie czas, opowiem się po stronie katolików przeciwko islamowi. Ty też.

  •  

   pokaż komentarz

   zawsze mnie rozczulają komentarze katolikow, którzy żałują wielce, że w chrześcijaństwie już się nie obcina głów za bluźnierstwo

   @durielek: kto tak napisał? #chochol

  •  
   s..............e

   +128

   pokaż komentarz

   w chrześcijaństwie już się nie obcina głów za bluźnierstwo

   @durielek: W chrześcijaństwie nie ma ani jednego nakazu zabijania, czy też choćby krzywdzenia za wiarę.

   Przeczytaj Ewangelię.

   Odstępcy i zdrajcy wiary, którzy zabijali pod przykrywką chrześcijaństwa, całkowicie zaparli się Jezusa.

  •  
   N................y

   +47

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @JusTQL: Tylko po co palić koran, skoro polska to kato-taliban?

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: W ogóle palenie książek raczej się źle kojarzy.

   źródło: totallyhistory.com

  •  

   pokaż komentarz

   @star_dust_we_are: Absolutnie nie bronię islamu i nie atakuję rzymsko katolickiej biblii - niech każdy wierzy w co chce ale przeczytałem i analizowałem tak biblię tysiąclecia jak biblię świadków jechowy, księgi mormona, koran, Torę (wiem wiem ... to po prostu pięcioksiąg starego testamentu, ale jednak nie do końca bo chodzi o interpretację słów) i o ile uważam islam za jedną z bardziej niebezpiecznych dużych religii obecnie (nie ze względu na isis czy talibów bo oni to nie rerligia a polityka pod przykrywką religii ale ze względu na same zapisy koranu) ale pisząc że nie ma ani jednego zapisu o zabijaniu w biblii mocno się mylisz a tu lkilka przykładów:
   Nowy testament a więc część JEzusowa i o miłości bliźniego:

   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach Łukasz 19,27
   Ktoś coś pisał o homosiach i tym że koran chce ich mordować a kościół nie więc:

   Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli – K Kapłańska 20,13
   I to tylko dwa przykłady z wielu innych, a gdy przejdziemy do starego testamentu - który było nie było jest integralną częścią rzymskokatolickiego kościoła to głowę można stracić za noszenie ubrań utkanych z dwóch różnych rodzajów nici a co dopiero za wyznawanie innego boga.

   Więc jeśli już dyskutujemy i krytykujemy warto wiedzieć co się mówi bo w innym wypadku po prostu powtarzamy slogany bez żadnego riserczu co wcale sprawie której bronimy nie służy.

  •  

   pokaż komentarz

   @star_dust_we_are: Biblia ocieka krwią i jest tam pełno nakazów mordowania. To prawdopodobnie najbardziej krwawa książka w historii literatury, giną tam pojedynczy ludzie, plemiona i całe narody. W imię chrześcijaństwa i tego co zapisane jest w Biblii mordowano na przestrzeni wieków, tak samo jak teraz w imię islamu. Spowodowane jest tym że Koran i Biblia zawierają pełno niespójnych, wewnętrznie sprzecznych tekstów, które można dowolnie interpretować, jak chcesz miłować bliźniego, znajdziesz takie nakazy, jak chcesz mordować w imię Jahwe i Allaha, też znajdziesz takie nakazy. Ponieważ zorganizowana religia służy do kontroli społeczeństwa i robienia pieniędzy, nic nie stało na przeszkodzie w zależności od koniunktury wskazywać takie fragmenty jakie politycznie były potrzebne. Jak trzeba było wymordować Katarów, to wymordowano.

   Księga Liczb 15:32-36
   Gdy Izraelici przebywali na pustyni, spotkali człowieka zbierającego drwa w dzień szabatu. Wtedy przyprowadzili go ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, do Mojżesza, Aarona i całego zgromadzenia. Zatrzymali go pod strażą, bo jeszcze nie zapadło postanowienie, co z nim należy uczynić. Pan zaś rzekł do Mojżesza: «Człowiek ten musi umrzeć - cała społeczność ma go poza obozem ukamienować». Wyprowadziło go więc całe zgromadzenie poza obóz i ukamienowało według rozkazu, jaki wydał Pan Mojżeszowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN poważnie jako ateista myślisz ze jedna wiara chroni przed drugą? I że to jest jedyny sposób?

  •  

   pokaż komentarz

   @star_dust_we_are

   W chrześcijaństwie nie ma ani jednego nakazu zabijania, czy też choćby krzywdzenia za wiarę.

   Malo tego kolego. Jezus uczyl, aby wszystkich ludzi traktowac jednakowo, bez wzgedu na ich wyznanie, pochodzenie, przeszlosc, poglady, plec etc. Poszukaj w ewangeli sw. Jana przypowiesci o samarytance, ktora spotkal przy studni, tam dobitnie jest opisane jak wedlug niego nalezy traktowac innych ludzi. W duzym uproszczeniu Jezus nauczal, aby miec "wyjebane" na to kim kto jest bo wszyscy jestesmy ludzmi i jestesmy rowni. Niestety wielu ludzi deklarujacych sie jako chrzescijanie, tak naprawde nie znaja nauk Jezusa, co jest delikatnie mowiac troche smutne.

  •  

   pokaż komentarz

   poważnie jako ateista myślisz ze jedna wiara chroni przed drugą?

   @sledz: Islam obrósł w siłę gdy katolicyzm stracił, przypadek? Patrząc na rozwój wydarzeń, katolicyzm został celowo osłabiony, aby islam mógł zaistnieć w Europie w takiej formie jaką obecnie znamy. Patrzę na fakty, nie przepuszczam ich przez swój ateizm.

   I że to jest jedyny sposób?

   Nie jest jedynym. Sposobem na zwalczenie islamu jest zjednoczenie ludzi i wspólna walka, niezależnie w jaki sposób. Na przestrzeni wieków rolę bytu jednoczącego ludzi był właśnie Kościół, dlatego o tym napisałem. Bardziej by mi pasowało aby ludzie zjednoczyli się jako ateiści i raz na zawsze rozprawili się z wszystkimi religiami, ale to nie jest możliwe i dlatego z dwojga złego wolę opowiedzieć się za katolikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @zafrasowany

   Troche Ci sie pomylilo. W starym testamencie i owsze, jest kino akcji, trup sie sciele rowno, ale napisales, ze w imie chrzescijanstwa, a to sie opiera na nowym testamencie. Jak pomyslisz logicznie to zauwazysz pewien dysonans. Fakt, biblia sklada sie z obu tych ksiag, co nie do konca jest moim zdaniem sensowne, jednak powodem tego jest fakt, ze chrzescijanstwo wywodzi sie z judaizmu i tak to skonstruowano, aby bylo latwiej chrzescijanstwo przyswoic w tamtym swiecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barneyeos: Problem w tym że Jezus Jezusem a doktryna kościoła doktryną kościoła.

  •  

   pokaż komentarz

   jedyne co nas ochraniało przed islamem była nasza własna, przydomowa religia zwana katolicyzmem, ewentualnie chrześcijaństwem. Ale wtedy będzie już za późno. Prawda jest taka, że gdyby katolicyzm nadal był tak silny jak jeszcze niedawno, żaden islamista by nam się nie panoszył. Jak wspomniałem, jestem ateistą, ale gdy nadejdzie czas, opowiem się po stronie katolików przeciwko islamowi. Ty też.

   @dolOfWK6KN: Równie mądre jak twierdzić, że jedyne co nas chroni przed dżumą to cholera i ja nastanie epidemia dżumy to zarażę się cholerą.
   Jedynym co nas chroni przed religijnym fanatyzmem jest rozsądek i racjonalne, samodzielne myślenie. Tylko to i nic innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Doczytaj jeszcze moją drugą wypowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont

   Masz sto procent racji, ale chyba rozmawiamy o religi, a nie intytucjach religijnych, ktore swoja droga nie maja praktycznie nic ze soba wspolnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN lol, zjednoczony front ateistyczny. Troche pomyśl czym jest ateizm, bo jak odbierasz to na zasadzie tworzenia grup to wiele to nie zmienia. Ateizm wcale nie ma na celu zwalczania religii.
   To że jedna religia/wiara traci kosztem drugiej jest znane od czasów prawdopodobnie prehistorycznych. Ateizm to nie jest opowiadanie się po którejś ze stron.
   Islam zawsze był silny, teraz o nim więcej słychać i tyle. Ta religia ma praktycznie tyle lat co chrześcijańska.

   Z nikim nie trzeba walczyć, a jedynie opierać istniejące prawo o świeckie, humanistyczne zasady. I wyciągać ewentualne konsekwencje za czyny w oparciu o równe sadzenie każdego jak człowieka, a nie osobę danej religii.

   Poczytaj, zacznij od tematu ateizm a antyteizm. Bo bliżej Ci do antyteisty, chociaż też nie do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   Ateizm wcale nie ma na celu zwalczania religii.

   @sledz: Nie napisałem, że taki ma cel. Gdyby wszyscy byli ateistami, religie czekałaby naturalna śmierć. To miałem na myśli.

   Ateizm to nie jest opowiadanie się po którejś ze stron.

   Ateizm to opowiedzenie się po swojej stronie. Tyle że nie napisałem "jestem ateistą, więc opowiem się po stronie...", tylko "jestem ateistą, ale jeśli cośtam, to opowiem się po stronie...". Bliżej mi do wiary katolickiej i w przypadku wojny religijnej która zbliża się do nas wielkimi krokami, opowiem się po ich stronie. Chyba że będę mógł walczyć o ateizm, wtedy wymorduję wszystkich których będę w stanie, niezależnie od wiary :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Jednak po przemyśleniu muszę ci przyznać rację. Chyba rzeczywiście chrześcijaństwo może nas obronić przed fanatycznym islamem i podobnymi zagrożeniami. Podstawową zasadą prawdziwego chrześcijaństwa jest odpowiadanie dobrem na zło, głęboka wiara w to, że zło można zwalczyć tylko dobrem a nie innym złem. Z historii widać, że to działa, więc może tego się trzymajmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN walczyć o ateizm lol. Jesteś albo trollem albo fanatykiem.

   Mówisz też, że oceniasz nie przez pryzmat własnego ateizmu, a o fakty. Akurat ateizm jest ściśle związany z faktami i racjonalizmem.
   Myślę, że to o co się opierasz to strach. Stąd chęć mordowania w kolejność od tych którzy w twojej ocenie najbardziej Ci zagrażają.

   Skoro mam jakiś światopogląd i jakaś filozofię to normalne że patrzę na świat i rozumiem go w oparciu o to.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN Biorę pod wątpliwość to co wypisujesz. Ale widzę, że tu koniec rozmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont Mylisz się trochę w przypadku tego fragmentu z homo, bo jasno wymika że chodzi to o śmierć spowodowaną grzechem. Na pewno wiesz co mam na myśli, i nie jest to żadna nadinterpretacja. Nie jest napisane że ktoś ma zabijać homo bo Bóg karze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: Wiesz dobrze że wszystko jest kwestia interpretacji. Hitlerowskie czołgi były święcone przez papieża a cała wierchuszka państwa Hitlera to osoby po szkołach klasztornych.

  •  

   pokaż komentarz

   @RobertZagorski: Talmud moze nie, ale Tore juz tak ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Tora (Swiety Piecioksiag) jest czczona u nich powszechnie, a Talmud raczej w niewielkim gronie starych ortodoksow.

  •  

   pokaż komentarz

   a skąd by go mieli wziąć? Ktoś go wciskał ludziom na Woodstrocku jak biblię?

   @ghostface: Skoro na tym spedzie brudasow ucza jak zakladac hidzab czy tam burke to i koran na pewno maja.

  •  

   pokaż komentarz

   Nowy testament a więc część JEzusowa i o miłości bliźniego:

   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach Łukasz 19,27

   @perlikont: Byś przynajmniej nie manipulował i podał cały kontekst. Cytujesz fragment przypowieści, którą Jezus opowiadał.

   http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=334

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: "kto Boga swego publicznie choćby raz się wyprze, ten łaskę jego na zawsze straci." Niewstydz się wiary.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: też tak myślałem zanim nie poznałem polaków którzy zamieszkali w UK. Polki które w naszym kraju uważały się na katoliczki i chodziły do kościoła potrafiły po roku od wyjazdu wiązać się z muslimami lub buddystami co oznaczało zmianę wiary i kultury. Polscy katoliccy mężczyźni natomiast za każde pierdnięcie muslima szanowali jak potulne baranki. Katolicy to po prostu słabi zmanipulowanie od urodzenia ludzie którzy nie potrafią egzystować jako niezależnie myśląca jednostka. Natomiast ateiści i protestanci to jedyni którzy według moich obserwacji nie dawali manipulować się islamistom i trzeźwo z nimi postępowali

  •  

   pokaż komentarz

   @Queltas: A) gdzie tu manipulacja?
   B) Całość nauczania kościoła katolickiego to wersety (pojedyncze wersety dlatego są ponumerowane) wyciągane z kontekstu i intepretowane na potrzeby obecnie panującej doktryny. Porównaj interpretacje tych samych wersetów przed i po soborze watykańskim drugim.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont Tak, ale z Hitler był chory psychicznie i raz o chrześcijaństwie mówił dobrze, a raz że chce je zniszczyć. Tak sterował ludem że robił z nim co chciał.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: manipulacją jest twierdzenie, że cytowany fragment jest o miłości bliźniego.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: nie straszcie już tym Islamem! Nie widzicie, ze cała ta antyislamska nagonka służy tylko i wyłącznie kościołowi? Oby dwie religie są skrajnie fałszywe, scentralizowane i hierarchiczne! Nie ma po między nimi większych różnic, np. Wspólny protoplasta tych religii Abraham! Trudno szukać wiary w dzisiejszym , polskim kościele! Religijność stała sie elementem tradycji i nie ma nic wspólnego z wiara. Wiec skończcie pieprzyć " a gdyby to zrobiliby Koranem to by było" itp. Bo to wybór pomiędzy Hitlerem a Stalinem. Zastanówcie sie kto jest kim w tym sporze! A teraz drodzy wikariusze, proboszczowie do boju! Pozdrawiam wierzących, szukających i myślących. Szczęść Boże!

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont

   Łukasz 19,27
   Przecież to słowa bohatera przypowieści o talentach, który zdobywa władze :|

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: różnica jest taka że chrześcijanie interpretują Biblię zamiast brać ją dosłownie a Łukasz 19,27 jest interpretowany jako wyjaśnienie tego co stanie się w dzień ostateczny z dobrami duchowymi, w islamie taki wers byłby brany dosłownie. Podobnie tyczy się to K K 20,13 nikt nie zabija gejów w Polsce dlatego że biblia ma taki zapis.Więc ja już wolę jak starsze panie nazywają mnie heretykiem niż jakby muzułmanie mieli mnie ganiać z maczetami.A teraz mała działalność misyjna polecam przerzucić się na Rastafarianizm będziecie mogli sami interpretować Biblię i nie będzie nad wami nikogo kto narzuci wam ich interpretację. Czyńcie dobro, Bless

  •  

   pokaż komentarz

   poważnie jako ateista myślisz ze jedna wiara chroni przed drugą? I że to jest jedyny sposób?

   @sledz: On mówił szerzej o całej kulturze związanej z tą religią. A nie da się kultywować tej kultury bez podstawowego szacunku dla religii związanej z tą kulturą. Nie trzeba przecież być wierzącym żeby szanować daną religię lub jej wyznawców.

  •  

   pokaż komentarz

   przeczytałem i analizowałem tak biblię tysiąclecia jak biblię świadków jechowy, księgi mormona, koran, Torę

   @perlikont: Szanuję, bo przeczytać te kilkadziesiąt tysięcy stron trudnego tekstu, z przypisami i jeszcze analizować musiało zająć pewnie z 15 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: i cała jego obstawa była chora psychicznie? Poza tym mówił dobrze o religii kiedy mu to pomagało w pozyskaniu eletoratu i uzasadnieniu swoich działań i krytykował gdy przeszkadzała - więc nie do końca był takim wariatem i własnie manipulował i interpretował.
   @Queltas: a gdzie ja stwierdziłem że cytowany fragment jest o miłości bliźniego? Napisałem że to fragment z nowego testamentu czyli testamentu jezusowego, testamentu głoszącego miłość bliźniego a nie starotestamentowe oko za oko.
   @madegg: biblie czyta się wersetami a nie całością tekstu więc i ten fragment można zinterpretować tak jak wskazałem. Kościół często zmieniał interpretację swoich interpretacji wersetów.
   @Assquatch: to że krytykuję biblię (choć mam wrażenie że tego nie robię - jedynie nawołuję do dyskutowania zgodnie z faktami a nie bazując na sloganach) nie oznacza że pochwalam islam - co z resztą w tym wątku kilkukrotnie pisałem uzasadniając.
   A do rastafarianizmu nie namawiaj bo - jak ghłosi opis zdjęcia któe komentujemy - w tej biblii było o tym że rastafarianizm jest zły ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @nie_daje_rady: nie. nie zajęło 15 lat. Zajęło jakieś 8 lat. Co nie znaczy że ta przygoda została zakończona - zawsze jest jakaś jeszcze jedna książka do przeczytania, zawsze jakaś nowa wykładnia tego czy innego fragmentu etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @fAzI

   Przeczytaj moje komentarze uwaznie. Napisalem, ze w Starym Testamencie jest ich duzo, a Jezus i Chrzescijanstwo to Nowy Testament. Czytanie ze zrozumie to chyba nie jest Twoja mocna strona, no chyba, ze nie wierz co jest co. To co podlinkowales to sa same ksiegi Starego Testamentu czyli podstawa Judaizmu, a nie Chrzescijanstwa. Chciales zablysnac, ale brakuje Ci wiedzy, doczytaj i w tedy mozemy podyskutowac. Pozdrawiam kolego.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: jedynie chciałem zaznaczyć że w Polsce nikt nie pozwoliłby na takie rzeczy bo co jak co ale żyjemy w raczej świeckim kraju. Na tym zdjęciu najlepsza jest opaska "PEACE"( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Barneyeos: Ale p!%@#@?isz. Stary testament sobie przeczytaj to zmienisz zdanie. Tam Bóg nakazywał nawet zabijanie całych społeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ( ͡° ͜ʖ ͡°) @szczepaniak69: Jedno to socjaliści narodowi, drudzy międzynarodowi...

  •  

   pokaż komentarz

   @JusTQL: W Polsce spalenie Biblii powoduje największy ból dupy ze wszystkich trzech książek.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorimo

   Zacytuj mi prosze gdzie napisalem inaczej? Ba! Napisalem nawet, ze moim zdaniem umieszczenia ST i NT w Bibli razem jest nie do konca sensowne, natomiast moj udzial w dyskusji rozpoczal sie od przytoczenia nauk Jezusa czyli takiego goscia co zapoczatkowal Chrzescijanstwo, a to jest Nowy Testament. W Starym Testamencie jeszcze go nie bylo. k@$@a, ludzie czy wy nie potraficie czytac czy co? Juz mi sie slabo robi od czytania komentarzy jak ten.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorimo

   Swoja droga czytalem, prawdopodobnie w przeciwienstwie do Ciebie kolego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Jak czegoś nie chcę, to nie biorę.

  •  

   pokaż komentarz

   Nowy testament a więc część JEzusowa i o miłości bliźniego:
   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach Łukasz 19,27

   @perlikont: o kurde, ale bzdury...
   cytat z Łukasza to jest fragment z przypowieści! Jezus nigdy nie powiedział ścinajcie tych, którzy nie chcę żebym im panował... Wystarczy przeczytać tylko ten jeden akapit z którego pochodzi werset i już wszystko jest jasne. Dosłownie złoty goebbels ci się należy...

   Ktoś coś pisał o homosiach i tym że koran chce ich mordować a kościół nie więc:
   Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli – K Kapłańska 20,13

   Prawo żydowskie nie obowiązuje Chrześcijan. Doucz się jak chcesz podejmować teologiczne dyskusje.

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   W chrześcijaństwie nie ma ani jednego nakazu zabijania, czy też choćby krzywdzenia za wiarę.

   @Barneyeos: Nie wiem, k??@a - jesteś naj?##ny i nie pamiętasz co piszesz, czy cytujesz bez cytatów i dodajesz jakąś ukrytą metaforę ...

  •  

   pokaż komentarz

   @Assquatch: I to peace na ręku anarchisty. Jakiś niezdecydowany ten anarchista ... a może po prostu jest to anarchista ideoligicznienienormatywny ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ThorinOakenshield kultura polski nie jest równoznaczna z kultura katolicka. Jeżeli nie było by religii to dorobek kulturalny mielibyśmy podobny. Pomijając sztukę sakralną. Ma ona naleciałości tradycji narodu i wiary.
   Religia równocześnie może ubogacać i ograniczać rozwój kultury i społeczeństwa.

   Ale zbiegam z tematu. Ten szacunek jest myślę w ogóle związany z szacunkiem do drugiego, bez względu na jego poglądy. Myślę że możemy się odnosić z szacunkiem do muzułmanów a nie tolerować pewnych zwyczajów które maja wpływ na szersze grono niz sami wyznawcy. I odwrotnie. Po to min mamy konstytucje którą to umożliwia. To czy zabija katolik, muzułmanin Żyd Hindus nie powinno mieć żadnego znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @zafrasowany: Widzę duuuuużo więcej, niektóre wręcz ociekają brutalnością np:

   Księga Liczb 31. 17
   "17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie
   wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

   Księga Samuela 15.2
   "2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce,wielbłądy i osły."

   Księga Ezechiela 9.5
   "Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! 6 Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni! I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. 7 Następnie rzekł do nich: Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami! Wyszli oni i zabijali w mieście."

   Księga Ozeasza 14. 1
   "1 Samaria odpokutuje
   za bunt przeciw Bogu swojemu:
   poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone,
   a niewiasty ciężarne rozprute."

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @yorimo

   Po pierwsze zacytowales cytat, ktory zacytowalem innego uzytkownika. Po drugie w Chrzescijanstwie slowo klucz! Swieta ksiega chrzescijan jest Nowy Testament i na nim sie ono opiera. Jezeli dalej nie kumasz roznicy to bardzo mi przykro, ale nie podyskutujem bo zwyczajnie brakuje Ci elementarnej wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @llllllll: Wróć? Co? Mówisz że biblię należy czytać w całości? a to po co sa ponumerowane akapity i to własnie na interpretacji najczęściej tych pojedynczych akapitów buduje się doktryny kościoła?
   A i mówisz że Rzymski katolicyzm oparty jest tylko na nowym testamencie i żydowski starotestamentowy bełkot nie obowiązuje? No nieźle... jeśli masz racje to myślę że musisz dać znac papieżowi i całemu kościołowi bo chyba o tym nie wiedzą czytając teksty starotestamentowe podczas mszy świętej każdego dnia.

  •  

   pokaż komentarz

   a to po co sa ponumerowane akapity i to własnie na interpretacji najczęściej tych pojedynczych akapitów buduje się doktryny kościoła?

   @perlikont: CO?! XD

   A i mówisz że Rzymski katolicyzm oparty jest tylko na nowym testamencie i żydowski starotestamentowy bełkot nie obowiązuje? No nieźle... jeśli masz racje to myślę że musisz dać znac papieżowi i całemu kościołowi bo chyba o tym nie wiedzą czytając teksty starotestamentowe podczas mszy świętej każdego dnia.

   @perlikont: XXXXXXXXXDDDDDDDDD

   Przecież ty nie masz pojęcia o czym piszesz.
   Nie karmię cię więcej... trolluj dalej, bez odbioru

  •  

   pokaż komentarz

   @Paco i tyle w temacie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Absolutnie nie bronię islamu i nie atakuję rzymsko katolickiej biblii - niech każdy wierzy w co chce ale przeczytałem i analizowałem tak biblię tysiąclecia jak biblię świadków jechowy

   @perlikont: Nie znam katolika, który zapytany przeze mnie, czy czytał Biblię, odpowiedziałby twierdząco. Moja mama (obecnie na emeryturze), osoba po studiach dopiero niedawno przeczytała czytać a to z mojej namowy, bo akurat widziała mnie parę razy jak czytałem. Cała wiedza o religii wyniesiona jest z lekcji religii i chodzenia do Kościoła. Sam jestem dobrym przykładem. Kiedyś przeczytałem, ale głupio się przyznać, bo powierzchownie i bez zrozumienia. Dopiero parę lat temu przeczytałem ze zrozumieniem i analizą. Nie jestem ateistą, ale Biblię należy traktować jak mitologię jak np grecką, a nie podstawę religii, to jakby wciąż modlić się do Zeusa. Należy pojąć, że to inne uniwersum stworzone przez ludzi i wypełnione bogami. Nie bez powodu Kościół Katolicki zabronił czytać Pismo Święte. Dopiero w ubiegłym wieku zezwolili. Po prostu ten zakaz nie miał już sensu. Samą Biblię należy czytać, a nie palić (barbarzyństwo), niezależnie od wiary w to czy tamo, czy w nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barneyeos: Po 1. Jak cytujesz kogoś to masz pod spodem taki przycisk do cytatu... Wszyscy mają się k@@@a domyślać, że akurat teraz kogoś cytujesz...Pogrubiać się nauczyłeś, to poćwicz cytowanie.
   Po 2. Chrześcijaństwo ma swoją długą historię i nieodłącznym jego elementem jest Stary i Nowy Testament. Nowy Testament to w zasadzie zbiór mitów spisanych w większości przez <nie pamiętam kogo, nie chce mi się szukać> Nowy testament ma swoją łagodną formę, żeby inaczej interpretować Stary Testament - Inaczej interpretować zabijanie w imię Boga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tutaj - przetłumaczmy ludziom, że chodzi o zabijanie swoich złych myśli w imię dobra swojego, Boga, i wszystkich ludzi.

   Chrześcijaństwo - k@@@a paliliśmy ludzi na stosie, czarownicę, niewiernych - nawrócenie siłą - wieszanie, biczowanie... Nie kojarzy Ci się to z czymś ? Islam przechodzi to co kiedyś "my"

   pokaż spoiler - piszę "my" bo większość z nas jest tutajt Chrześcijaninem, ponieważ po prostu rodzice nas ochrzcili jak jeszcze widzieliśmy do góry nogami.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Dobrze powiedziane, rowniez jestem niewierzacy i doskonale sobie zdaje sprawe ze to wlasnie chrzescijanstwo nas uchronilo i uchroni przed losem zachodu, ktory bolesnie upada na naszych oczach.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont Obstawa nie miała tu nic do rzeczy. Przecież właśnie o tym mówię.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem ateistą, też żałuję. Za x lat ludzie zrozumieją, że jedyne co nas ochraniało przed islamem była nasza własna, przydomowa religia zwana katolicyzmem, ewentualnie chrześcijaństwem. Ale wtedy będzie już za późno. Prawda jest taka, że gdyby katolicyzm nadal był tak silny jak jeszcze niedawno, żaden islamista by nam się nie panoszył. Jak wspomniałem, jestem ateistą, ale gdy nadejdzie czas, opowiem się po stronie katolików przeciwko islamowi. Ty też.

   @dolOfWK6KN:
   Trafiłeś w sedno. W 100% procentach się zgadzam.
   Jak już opowiadać się po któreś ze stron, to chyba nie ma lepszego wyboru niż chrześcijaństwo.

   Jest to sprawdzony, na ludziach, wybór. Mało kto zdaje sobie sprawę, że np. domniemanie niewinności w prawie, wynika właśnie z chrześcijańskich wartości. A tego typu prawo jest fundamentem naszej cywilizacji. Założenie, że każdy człowiek ma wartość (według chrześcijaństwa za sprawą duszy), niezależnie od tego co zrobił, pozwoliło usunąć wiele przeszkód stojących na drodze cywilizacyjnego rozwoju. Widać to doskonale, jak porówna się poziom rozwoju państw z uwzględnieniem religii. Czołówka to w większości katolicy. Oczywiście po drodze było średniowiecze, ale z biegiem lat wyklarowała się bardziej "lajtowa" wersja chrześcijaństwa, nie hamująca postępu.
   Oczywiście x 2, nie trzeba być chrześcijaninem aby odróżniać dobro od zła i wiedzieć że krzywdzenie drugiej osoby jest złe. Ale to za sprawą chrześcijaństwa uznawanie wartości drugiego człowieka stało się powszechne.

   Jak się nad tym zastanowić, to nie ma znaczenia czy wierzy się w boga czy nie. Skoro chrześcijański sposób na życie się sprawdził, to czemu by go nie zaadoptować na własny użytek, choćby w części.

   Samej religii też warto bronić. W tej kwestii również istnienie boga jest drugorzędne. Religia to zbiór zasad, według których postępuje całe społeczeństwo. Jeżeli znasz zasady to możesz w pewnym stopniu przewidzieć zachowanie drugiej osoby. Możliwość przewidzenia zachowania drugiego człowieka bardzo ułatwia interakcje. Właśnie to jest główny powód dla którego warto bronić swojej religii (to samo tyczy się kultury). Tym bardziej, że chrześcijaństwo to sprawdzona religia, zwłaszcza w porównaniu z islamem.

  •  
   d.......s

   +1

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: lepiej tego sie nie dało ująć podpisuje sie pod tym 100%

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @llllllll: masz rację - jeśli z kimś się nie zgadzasz to zamiast uzasadnić swój punkt widzenia powiedz że druga strona nie ma racji i nazwij ją trolem. Gratuluję.

  •  

   pokaż komentarz

   @zigibombes: Czekaj ... ale jeśli jesteś katolikiem i nie traktujesz biblię jak zbiór legend dopuszczasz się grzechu, jeśli jesteś katolikiem i nie wierzysz w to że podczas mszy z kawałka chleba i wina robi się krew i ciało (literalne nie symboliczne) Chrystusa dopuszczasz się grzechu. Więc jeśli jesteś katolikiem nie możesz nie traktować "serio" pisma świętego.

  •  

   pokaż komentarz

   @yorimo

   Wedlug tego co napisales to Chrzescijanie to sa Zydzi, ktorzy wymyslil sobie "mity", aby w lagodniejszej formie opowiadac o tym, ze trzeba zabijac w imie Boga. Dobry jestes, serio. Chrzescijanstwo wywodzi sie z Judaizmu; Jezus byl Zydem, lecz zapoczatkowal nowa religie. Nie zastanawiales sie dlaczego Kajfasz go oskarzyl o bluznierstwo? Dlaczego naciskal na Pilata, aby ten go ukaral w tak okrutny sposob? Publicznie ukrzyzowal, aby odstraszyc jego nasladowcow? W Bibli ST i NT sa razem poniewaz tak bylo latwiej przyswoic to uwczesnym ludziom, tak jak wigilia Bozego Narodzenia pokrywa sie z poganskim swietem, aby latwiej ludziom bylo zaakceptowac nowe swieto. Co do praktyk Kosciola Katolickiego to inna historia, to zorganizowa instytucja przestepcza, ktora wykorzystala wiare Chrzescijanska do swoich niecnych celow. Zeby byc Chrzescijaninem nie trzeba byc Katolikiem, to chyba ogarniasz? Jak to czytam to dochodze do wniosku, ze Twoja wiedze na ten temat pochodzi co najwyzej od katechetki z podstawowki, wiec raczej poszerz troche wiedze, sprawdz znaczenie pewnych pojec i w tedy moze zrozumiesz co za bzdury piszesz. Pozdrawiam serdeczie i szczerze bez szyderstwa z mojej strony.

  •  
   p..........e

   0

   pokaż komentarz

   @JusTQL: tu masz wytłumaczenie dlaczego tak się dzieje (od 30 min link, ale całość ciekawa)
   https://youtu.be/LXBNuU-2ahE?t=1805

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont:

   Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach Łukasz 19,27

   Manipulacja. To jest część przypowieści, a słowa wypowiada w niej "Pewien człowiek szlachetnego rodu" cytowany przez Jezusa.
   Cały tekst ma zupełnie inne znaczenie.

   Ktoś coś pisał o homosiach i tym że koran chce ich mordować a kościół nie więc:
   Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli – K Kapłańska 20,13


   I znowu manipulacja - Księga Kapłańska nie jest częścią Nowego Testamentu, co próbujesz sugerować.

   nie atakuję rzymsko katolickiej biblii - niech każdy wierzy w co chce ale przeczytałem i analizowałem tak biblię tysiąclecia jak biblię świadków jechowy, księgi mormona, koran, Torę (wiem wiem ... to po prostu pięcioksiąg starego testamentu, ale jednak nie do końca bo chodzi o interpretację słów)

   Skoro manipulujesz, to trudno cię podejrzewać o bezstronność, jak i głębszą wiedzę.

  •  
   f......t

   -3

   pokaż komentarz

   Jesteś w stanie udowodnić, że tak nie było?

   @JusTQL: To on ma udowadniac, ze twoje urojenia sa prawdziwe? xD

  •  
   f......t

   -4

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Jakos Czesi sa od dekad ateistyczni, a islamistow tam nie znajdziesz.

   @frogfoot: Sam p@!##!%isz głupoty. Miałem ofertę pracy w czeskich Teplicach. Zgadnij dlaczego zrezygnowałem. Podpowiem: Google Teplice+islam.

   Albo może... https://www.muslimpro.com/Prayer-times-Teplice-Czech-Republic-3064288

  •  
   f......t

   -5

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: ojezu, straszne, maja meczet xD

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Po co im meczet, skoro

   islamistow tam nie znajdziesz.

   ?

   Sam się zaorałeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: przecież nikt im nie kazał jej brać ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: A wciskali biblie? Dawali na siłe? A jak dawali, to należało ją brać, by palić? Co to k!$!a w ogóle za rozumowanie, skoro dają to spale?
   Uczyli ponoć wiązać hijab- spaliłbyś chusty? Zresztą, abstrahując od rozdawania, masz cos do palenia koranu lub tory?
   @durielek: coś ci sie pop$#?$#!iło durielku i to zdrowo.

  •  
   r............8

   +3

   pokaż komentarz

   @JusTQL: Oni to powinni spalić raczej manifest komunistyczny xD

  •  
   f......t

   -3

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: muzulmanin =/= islamista, geniuszu. W polsce tez masz meczety, w wiekszosci pobudowane przez tatarow i nie ma z nimi zadnych problemow.

  •  

   pokaż komentarz

   muzulmanin =/= islamista

   @frogfoot: Wytłumacz różnicę.

  •  
   f......t

   -4

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: potocznie islamistami nazywa sie radykalow i ekstremistow (zazwyczaj sunnickich).

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Potocznie xD Realnie islamista to wyznawca islamu, a muzułmanin to wyznawca islamu. Geniuszu. Będziesz się dalej pogrążał?

  •  
   s..............e

   -1

   pokaż komentarz

   @perlikont: W Łukasza nie ma takiego werstu, kłamco. Natomiast kapłańska jest księgą żydów, starego przymierza, więc nie chrześcijan.

  •  
   s..............e

   -2

   pokaż komentarz

   @Barneyeos: Przecież napisałem to samo co ty. Zgadzam się. 100%

  •  
   f......t

   -4

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Szkoda slow na takiego niedorozwoja, wiec zegnam. Zyj sobie w swiecie swoich urojen i sp?%@$@@enia umyslowego. A jak zobaczysz gdzies meczet, to nie zapomnij uciekac xD

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście po drodze było średniowiecze, ale z biegiem lat wyklarowała się bardziej "lajtowa" wersja chrześcijaństwa, nie hamująca postępu.
   @daro256: polecam dokładniej sprawdzić wpływ chrześcijaństwa na postęp. A zwłaszcza reformacji. Przy konfrontacji z twardymi danymi średniowiecze jawi się niezwykle postępowo
   http://pilaster.blog.onet.pl/2008/12/27/swiatla-redniowiecza/

   W rzeczywistości to właśnie katolicyzm jest lajtowy i postępowy. Protestantyzm to ciemnota

  •  

   pokaż komentarz

   więc nie chrześcijan.

   @star_dust_we_are: nie gadaj tak, bo chrześcijan też, tyle, że bardziej w sensie takim, w jakim my dzisiaj czytamy o, na ten przykład, dziejach Władysława Łokietka.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda slow na takiego niedorozwoja, wiec zegnam

   @frogfoot: Zaorał mnie, skończyły mi się pseudoargumenty których nigdy nie miałem, więc go wyzwę, sfochuję się, tupnę i wyjdę xD Ale jesteś męski.

   potocznie islamistami nazywa sie radykalow i ekstremistow (zazwyczaj sunnickich).

   Potocznie, zazwyczaj, czyli gówno wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @star_dust_we_are: Mówisz że nie ma?
   http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=334 spójrz na wers numer 27
   I jeśli mówisz o starym testamencie i tym że nie jest on częścią chrześcijaństwa to chyba dość dawno nie byłeś na mszy bo dość często masz tam czytania ze starego - jak to mówisz niechrześcijańskiego testamentu.

  •  
   s......l

   -2

   pokaż komentarz

   koran niech spalą i dadzą foto pod własnym nazwiskiem

   @JusTQL: po ch?! palic koran w kraju gdzie sa sami katole?

  •  
   s..............e

   +1

   pokaż komentarz

   @perlikont: Oczywiste, podłe zakłamanie z twojej strony, co jest oczywiste.

   Natomiast prawo starego testamentu nie obowiązuje, również 10 przykazań. Obowiazuje nowe przymierze i nowe prawo, prawo miłości. Jezus bowiem powiedział , że należy kochać bliźniego jak samego siebie oraz Boga z całego serca.

   W starym testamencie jest łącznie ponad 600 przykazań DLA ŻYDÓW. Stare przymierze bylo DLA ŻYDÓW. Stary testament chrzescijanom ssłuży jako środek pogłębiający egzegezę (czyli zrozumienie Biblii w ogóle), źródło proroctw I NIC WIĘCEJ.

  •  

   pokaż komentarz

   @star_dust_we_are: Napisałeś że w Łukaszu nie ma takiego wersetu i zarzucasz mi zakłamanie? To chyba jakąś dziwną biblię czytałeś - a z całą pewnością nie biblię tysiąclecia posiadającą imprimatur.
   Co zaś do prawa starego testamentu to mówisz że nie obowiązuje rzymskich katolików dziesięcioro przykazań? To dopiero jest zaginanie rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @sprewell to po ch?@ ataki na murzynów i ciapatych skoro tu są same polaczki

  •  
   f......t via Android

   -3

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN Turbo poważnie traktować osobę, która odrzuca ofertę pracy z powodu meczetu w pobliżu xD

  •  
   s..............e

   +1

   pokaż komentarz

   @perlikont: Jezus opowiadał przypowieść o nieistniejącym królu, który miał kilku sług, ktorym dał kasę.

   PRZYPOWIEŚĆ

   Przy - po - wieść

   Wymyśloną historyjkę o kimś innym, z której płynie morał. Rozumiesz?

   Albo jesteś kłamcą, albo bezrefleksyjnie powtarzasz czyjeś klamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Z powodu faktu, że Teplice są czeską stolicą muzułmanów, których według ciebie nie ma w Czechach, bo to nie są potocznie zwani islamiści. Sp??@$#$aj koleś.

  •  
   f......t

   -4

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @frogfoot: Czytasz czeskie serwisy albo gazety? Zwłaszcza z okolic Teplic? Wygląda na to, że nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius:
   Całkiem możliwe, że średniowiecze nie było takie złe. Bardziej chodziło mi o to, że lajtowa wersja wykształciła się poprzez odejście od tępienia wszystkiego co nie jest zgodne z "naukami kościoła". Tępienia w bardzo ekstremalny sposób. Taka postawa hamowała rozwój nauki. Odejście od tego mogło się zacząć już w średniowieczu - nie zgłębiałem tego tematu. A o protestantyzmie prawie nic nie wiem, więc nie mogę porównywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @JusTQL: Pali się zwykle obiekty kojarzące się z okupantem, a jak na razie Polska nie jest pod okupacją islamską.

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Pełna racja. Lewacy dążą do osłabienia naszego państwa wszystkimi metodami. Jedyna szansa na obronę to nasza religia. Miło, że są tutaj ludzie myślący podobnie.

  •  
   d......k

   -5

   pokaż komentarz

   W chrześcijaństwie nie ma ani jednego nakazu zabijania

   @star_dust_we_are: iksde kolego, iksde

  •  

   pokaż komentarz

   @Barneyeos: stary testament nie jest uznawany w katolicyzmie i chrześcijaństwie, bo nie rozumiem?

  •  
   s..............e

   +1

   pokaż komentarz

   @durielek: Nowe Przymierze, szanowny kolego, czyli ewangelia - to nauczanie chrześcijaństwa. Nie ma tam ani odrobiny zachęty do przemocy.

   Stare przymierze było przed mesjaszem, tylko dla ŻYDÓW.

   Stary testament służy chrześcijanom tylko do egzegezy (ogólnego rozumienia biblii) oraz do analizy proroctw, i nic więcej.

   To podstawowa wiedza teologii chrześcijańskiej.

  •  
   d......k

   -5

   pokaż komentarz

   Stary testament służy chrześcijanom tylko do egzegezy (ogólnego rozumienia biblii) oraz do analizy proroctw, i nic więcej.

   @star_dust_we_are: aha, czyli 10 przykazań nie obowiązuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN jak trwoga to do Boga(✌ ゚ ∀ ゚)☞,

  •  
   s......l

   0

   pokaż komentarz

   to po ch@$ ataki na murzynów i ciapatych skoro tu są same polaczki

   @JusTQL: mnie pytasz? nie mam pojecia.

  •  
   s..............e

   0

   pokaż komentarz

   @durielek: Owszem, 10 przykazań nie obowiązuje i błędem teologicznym jest ich używanie. W ogóle Kościół Katolicki ma wiele błędów, zapożyczeń -
   również z poganstwaństwa - oraz wiele eklektyzmu. Dlatego nie jestem Katolikiem, choć mam szacunek do Katolików.

  •  

   pokaż komentarz

   @Barneyeos Jak i wielu ludzi którzy palą biblię a dam sobie głowę uciąć że wielu gamoni nawet jej nie przeczytało.......

  •  

   pokaż komentarz

   @dolOfWK6KN: Głupoty p@%#@#?isz. Chrześcijaństwo naucza, żeby kochać nieprzyjaciół i nadstawiać drugi policzek. W żaden sposób nie potrafi nikogo uchronić przed islamem. No chyba że dopiszesz własne wersety do biblii ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: ale wiesz ze mojzeszowy dekalog uniewaznia wszystkie zapisy o zabijaniu, rowniez ten przytoczony? A Jezus idzie dalej i mowi ze bliznich nalezy kochac?

   Btw. ten zapis pierwssy jest z przypowiesci o minach btw i to nie jest glos Boga ale wladcy z przypowiesci. I ta przypowiesc nie uczy zeby zabijac tylko ze dary trzeba rozwijac.

   Biblia jest ulozona w pewien ciag, jak nie czytasz calej po kolei tylko wyrywkowo to prowadzi do takich blednych wnioskow.

  •  

   pokaż komentarz

   @daro256: cechy które przypisujesz średniowiecznemu katolicyzmowi, brutalność i tępienie nauki, są tak naprawdę właściwe protestantyzmowi. To nie katolicy masowo polowali na czarownice. Nie wierzyli również w płaską ziemię. Nigdy nawet nikogo nie spalilu za poglądy naukowe. Wszystkie te przykłady zabobonu narodziły się z końcem średniowiecza i odejściem od kościelnych doktryn.

   Kiedy w końcu Kościół nawalił i nie wytępił herezji na czas, pojawił się protestantyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: Ale to nie są moje wnioski. Interpretatorzy świętych pism posługują się właśnie akapitami a nie całością i to interpretacja tych fragmentów narzuca aktualną doktrynę kościoła - i to dotyczy w zasadzie każdej religii.

  •  

   pokaż komentarz

   estem ateistą, też żałuję. Za x lat ludzie zrozumieją, że jedyne co nas ochraniało przed islamem była nasza własna, przydomowa religia zwana katolicyzmem, ewentualnie chrześcijaństwem.

   @dolOfWK6KN: Nasza? Serio? Przecież to obce kulturowo wierzenia pustynnego ludu przyjęte przez polskich władców 1051 lat temu wyłącznie ze względu na korzyści polityczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: na pewno nie chrzesxijanscy i na pewno nie uznawani

  •  
   d......k

   -2

   pokaż komentarz

   Owszem, 10 przykazań nie obowiązuje i błędem teologicznym jest ich używanie. W ogóle Kościół Katolicki ma wiele błędów, zapożyczeń -
   również z poganstwaństwa - oraz wiele eklektyzmu. Dlatego nie jestem Katolikiem, choć mam szacunek do Katolików.


   @star_dust_we_are:

   "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić"
   - Mt 5,17

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: Czekaj? Próbujesz powiedzieć że biblia nie podlega interpretacji w kościele katolickim i we wsztskich religiach chrześcijańskich?

  •  
   s..............e

   0

   pokaż komentarz

   @durielek: Wypełnić, czyli pozostać bez grzechu. Problem polegał na tym, że każdy człowiek grzeszył, a nikt nie umiał sprostać 10 przykazaniom. Jezus był pierwszym i jedynym, który pozostał bez grzechu, a więc wypełnił prawo.

   Dlatego jest napisane w Rzymian 10:4

   <A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy.

   Każdy kto wierzy w Chrystusa jest obmyty z grzechu i nie musi sam udowadniać niczwgo przed, Bogiem, bo Jezus umarł bez grzechu (czyli nieslusznie, bo przez grzech przychodzi smierc) a potem zmartwychwstał.

   <Przez wiarę zbawieni jesteście

   Nie przez uczynki.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: tu nie ma za bardzo co interpretowac, przykazanie nie zabijaj nie jest zbyt otwarte na dywagacje. To nie jedna z tych religii gdzie ludzie tak kombinuja by oszukac Boga

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: Ok a co w związku z tym powiesz o przyzwoleniu kościoła na karę śmierci?

  •  

   pokaż komentarz

   @durielek: Katolikiem nie jestem ale pieprzysz waść jak reszta ciot bez jaj -nie spalimy koranu bo1.Go nie mamy 2.A katolicy to świnie i mordercy.Łatwo wam jechać bo można bezkarnie? Ech ,rurki wam jaja przycięły i ten sam pisk wam pzostał. Smieszy mnie to -dowalić katolom a ciapaci - welcome , oświeceni- bo w jakby co to w ryj można dostać i zostać wyzwanym od nietolerancyjnych i ksenofobów. Macie zaiste iloraz inteligencji

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: z tego co wiem bardzo malo, kosciol nie akceptuje kary smierci co do zasady, z wyjatkiem sytuacji gdy ma na celu obrone innych ludzi przed smiercia.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomaszs: W największym skrócie: http://instrukcja.opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/mm_karasmierci.html
   Więc to taka pokrętna filozofia bo z jednej strony nie zabijaj ... ale jednak kara śmierci tak. Aborcja to zabójstwo - jednak kościół za aborcję nie domaga się dożywocia czy kary śmierci tak jak w przypadku ciężkich przestępstw i zabójstw. Więc ta filozofia jakaś pokrętna z deczka jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaSmietanieChowany: Co mają spalić, plastikowy talerzyk po gówno żarciu? Prawda, lewaków tam było w cholerę, w tym roku spędziłem 5 dni na Woodstocku, w celu totalnego resetu (udało się nawet ze dwa razy) propaganda co 5 minut, z ASP zrobili pośmiewisko, 2 razy dziennie "warsztaty dla osób wspierających LGBT" nawet na Głównej parę razy p#%$?@!ili lewacką logikę. Pierwszego dnia w drodze do Tesco dostałem 3 biblie, w dwóch egzemplarzach. Wydaje mi się, że jedna z nich była nawet jakiejś sekty/odłamu (zmartwychwzbudzenie czy coś zamiast zmartwychwstania).

  •  
   x....3

   +1

   pokaż komentarz

   Przedstawie Wam krotko moja interpretacje: Stary Testament to zbior zydowskich legend, nie wart wiekszej uwagi, szczegolnie obraz Stworcy jako groznego dziadka ktory siedzi na chmurze i nas w real-timie obserwuje i karze lub nagradza. Prosze Was, wierzyc w bajki dla niegrzecznych zydowskich dzieci???

   Natomiast Chrystus i Ewangelia to zupelnie co innego. Szczegolnie Sw.Lukasz to jedna z najlepszych ksiazek do NLP. Chrystus zas byl jednym z najlepszych w historii nauczycieli NLP.

   Pech sprawil ze urodzil sie w zlym miejscu i czasie i zostal wrobiony przez Zydow w religijne i polityczne gierki. Tak to widze.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: Właśnie widzę jak czytałeś... Chyba na szybko w googlu znalazłeś cytaty.

   Cytowany tekst...Ktoś coś pisał o homosiach i tym że koran chce ich mordować a kościół nie więc:
   Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli – K Kapłańska 20,13

   Cytowany tekst...
   W tym tekście chodzi o śmierć duchową a nie fizyczną. Chodzi o potępienie. Czytaj przypisy w biblii!

  •  

   pokaż komentarz

   @daedel: NO WŁAŚNIE O TYM MÓWIĘ!!! CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!
   Teksty czy to w koranie czy biblii czy w torze czy w dowolnej księdze podlegają interpretacji i wykładni danego kościoła - stąd właśnie odsyłasz do przypisów. Moje przykłady dowodzą że w biblii znajdują się również teksty które można zinterpretować w inny sposób i to własnie kwestia interpretacji jest groźna.
   Spójrz na różnice w wykładni pisma świętego przed soborem watykańskim drugim i po nim. A idąc w historię dalej mamy kolejne zmiany. Na podstawie prawa przedsoborowego wiele osób wierzących w sposób posoborowy byłoby grzesznikami - ale to duży skrót i temat na zupełnie inną dłuższa rozmowę.

  •  

   pokaż komentarz

   @perlikont: ok, wiec podnosisz ze kazdy moze interpretowac kazda informacje jak chce. Ale co z tego wynika?

  • więcej komentarzy(127)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarze pod spodem najlepsze "my to juz 3 biblię spalilismy" "ja sobie kiedyś biblią dupe podtarłem" jakby chcieli sobie nawzajem zaimponować głupota xd

 •  

  pokaż komentarz

  Fuck panowie czy naprawdę aż tak otępieliśmy jako naród? Zwróćcie uwagę na kilka kwestii:
  - Klikbajtowy tytuł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością
  - klikbajtowe zdjęcie rzekomego anarchisty
  - anarchista z opaską peace na ręku (gdzie love and peace a gdzie anarchizm)
  - a wszystko to na profilu anarchosatanizm - bitch please!
  - opis głosi że jest to biblia ostrzegająca przed anarchizmemrastafarianiuzmem etc... - o ile dobrze kojarzę to biblia składa się z tekstów historycznych uznawanych za natchnione przez Boga ... i o ile biblię znam to ni cholery nigdzie nie znalazłem w niej niczego o rastafarianach
  - biblia na zdjęciu to biblia gedeonitów a więc odłamu protestantyzmu a więc chrześcijan ale jednak nie katolików i co nie co różni protestantyzm od rzymskiego katolkicyzmu - a jak mniemam to właśnie rzymskiego katolicyzmu tak mocno chcecie bronić
  - a komentarze pod spodem doskonale potwierdzają to wszystko co widać powyżej ...
  To zwyczajny trolling i wstyd mi że większość z Was łyka to jak pelikany.

  źródło: seopressor.com

 •  

  pokaż komentarz

  Jakas grupka anarchistów w swoim gronie spaliła biblie, a juz oburzenie "na Woodstocku publicznie palą biblie!". Serio, jakie to ma znaczenie i kogo to obchodzi..?

1 2 3 4 5 6 7 ... 25 26 następna