•  

  pokaż komentarz

  Gdyby doszło do takiego konfliktu to jako sojusznik stanów jesteśmy w głębszej czarnej dupie niż w 1939.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert ?? Dlaczego?? Watpie aby chiny skupialy sie na Europie gdyby walczyly ze stanami.

  •  

   pokaż komentarz

   @wisdom_generator: Zgoda. Tutaj krater w ziemi zrobilaby rosja.

  •  

   pokaż komentarz

   @wisdom_generator: bo jakby nie było w Europie jest aktualnie straszne gó...no. Wojska NATO bez USA są marne. Konflikt prawdopodobnie stałby się światowy. USA skupiłoby się jak zawsze na wojnie na Pacyfiku głównie z Chinami.
   Indie też prawdopodobnie stanęłyby po stronie Chin, ponieważ są wyzyskiwane od lat przez USA. Tak samo Iran. Rosja wiadomo, wykorzystałaby sytuacje do przejęcia wpływów w Europie, gdzie w pierszej kolejności idzie na odstrzał Ukraina, kraje bałtyckie i Polska. Turcja raczej by nam nie pomogła(bo ostatnio się odwracają od UE).
   Niemcy - zapomnijcie, że to sojusznik, to wróg - dogadali by się na początku z Rosją, aby zyskać na czasie.
   Reasumując, moim skromnym zdaniem konflikt miedzy USA a Chinami to dla nas Polaków w najlepszym wypadku miliony ofiar i niewola na długi czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert: Indie nigdy nie będą walczyć po stronie Chin. W skrócie Chiny budują tamy na górnych odcinkach rzek mających ujście w Indiach. Oczywiście bez zgody ze strony indyjskiego rządu.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert: Nie do końca, aktualnie USA mają swoje bazy w Polsce. Fakt, daleko od Rosji, ale są. W razie konfliktu, raczej nie powinni dopuścić do tego aby Rosja się ich baz zbliżyła. Ciekawe czy zrobią to poprzez ewakuację czy raczej wysłanie dodatkowych wojsk - ale to raczej będzie zależało jak sytuacja będzie wyglądała na pozostałych frontach.

   A Polska, powinna na początku stanąć lekko z boku, za USA, ale lekko z boku. Wspierać, ale przyglądać się.

  •  

   pokaż komentarz

   @SkrajnieZdegustowany: Chiny wspierają militarnie i gospodarczo największego wroga Indii - Pakistan. Już to dyskwalifikuje wspołpracę indyjsko-chińską.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wladyslaw_Jagiello: @fara0n: No rzeczywiście co do Indii mogę się mylić, aczkolwiek nie ma nic pewnego. Jest jednak dość pewny fakt, że od dłuższego czasu świat raczej nie pała sympatią do USA.
   Swoją drogą zapomniałem o Pakistanie, to duży gracz w tamtym rejonie.
   Do wszystkich, piszcie swoje scenariusze to ciekawe zagadnienie. W puencie proszę o komentarz w sprawie "jak skończy w tym konflikcie Polska ?"

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert: Dobra, ale jakieś opisy światowych konfliktów to sobie darujmy.

   Polecam poczytać jaka jest obecnie sytuacja na granicy Chińsko - Indyjskiej.
   Tak w skrócie - potyczka, albo nawet wojna Chińsko - Indyjska jest obecnie najbardziej prawdopodobna jako zarzewie nowego konfliktu na świecie.
   Nowa wojna Koreańska nie jest nawet w 5-ciu procentach tak prawdopodobna jak potyczka na granicy Chin i Indii w najbliższym czasie.
   Sytuacja w Korei jest praktycznie taka sama jak zawsze, atak na Koreę jest praktycznie nierealny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wladyslaw_Jagiello w praktyce co my mozemy poza przygladaniem sie xD aby nasi politycy sie nie odzywali to bedzie git xd

  •  

   pokaż komentarz

   @szopn: wiem, mamy poj@##nych polityków. Coś odwali jednemu czy drugiemu i naród sobie może....

  •  

   pokaż komentarz

   Indie też prawdopodobnie stanęłyby po stronie Chin, ponieważ są wyzyskiwane od lat przez USA.

   @NiezaleznyExpert: i to w chwili gdy granica Chinsko-Indyjska jest najbardziej zagrożona wybuchem wojny?! dziwne...

  •  

   pokaż komentarz

   Wojska NATO bez USA są marne.

   @NiezaleznyExpert: Ha ha, UK ma większy budżet wojskowy jak Ruskie. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert Poczytaj o relacjach chińsko indyjskich.

  •  

   pokaż komentarz

   USA skupiłoby się jak zawsze na wojnie na Pacyfiku głównie z Chinami.

   @NiezaleznyExpert: Jak zawsze? Front w Europie w czasie drugiej wojny był dla USA frontem pierwszoplanowym.

  •  

   pokaż komentarz

   Indie też prawdopodobnie stanęłyby po stronie Chin

   @NiezaleznyExpert: Bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert: > odpowiedz

   @Jeffrey_leBoski: @NiezaleznyExpert: @Volvo233: @SkrajnieZdegustowany: UCIEKAJCIE Z POLSKI, TYM RAZEM W POLSCE ZGINIE 20 MLN, NIE MAMY ŻADNYCH SZANS. EUROPA TZW. "PIERWSZEJ PRĘDKOŚCI" TO 415 MLN, UE 505, A EUROPA 743 MLN. NIEMCY PO POZBYCIU SIĘ WOJSK USA WSPÓLNIE Z ROSJANAMI PRZEJMUJĄ EUROPĘ. PRZYPOMINAM ŻE USA LICZY 323 MLN I NIE JEST CAŁEGO ŚWIATA W NIESKOŃCZONOŚĆ KONTROLOWAĆ, III WOJNĘ ŚWIATOWĄ USA PRZEGRA, A POLSKA ZAPŁACI KRWIĄ KTÓREJ DOTĄD ŻADEN INNY KRAJ W TAKIEJ ILOŚCI NIE PRZELAŁ ZA POPIERANIE USA I ROBIENIE SOBIE WROGÓW NA OKOŁO, POLSKA ARMIA TYM RAZEM ZOSTANIE ROZBEOJONA W 15 GODZIN. NIEMCY PO POZBYCIU SIĘ USA PRZESTAWIĄ SWÓJ PRZEMYSŁ NA PRODUKCJĘ ZBROJENIA, POSTAWIENIE ARMII JAK PRZED 39 HITLER !! W DODATKU NIEMCY DOSTANĄ LUB OFICJALNIE ZAJMĄ JAK W 39 FRANCJĘ I PRZEJMĄ BROŃ ATOMOWĄ !! FRANCJA BĘDZIE SOJUSZNIKIEM NIEMIEC JAK CAŁA EUROPA ZACHODNIA, TYLKO POLACY CHCĄ WALCZYĆ Z NIEMCAMI I ROSJĄ !!

  •  

   pokaż komentarz

   @wisdom_generator: bo ty tak chcesz i wielu innych. ...czy te wszystkie brednie sa az tak daleko ze nas nie dotyczą? ??

  •  

   pokaż komentarz

   @wisdom_generator: bo ty tak chcesz i wielu innych. ...czy te wszystkie brednie sa az tak daleko ze nas nie dotyczą? ??

  •  

   pokaż komentarz

   @hrabia21: co te zielonki to ja nie , następny nawiedzony :)

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam poczytać jaka jest obecnie sytuacja na granicy Chińsko - Indyjskiej.

   @Transhumanista: Eee, taka jak zwykle?

  •  

   pokaż komentarz

   @kocha_to_poczeka: sam jesteś zielonka, polakom się wciska propagandę że są silni, tak samo jak piłsudski chciał zaatakować Niemcy przed 39 xd, a to cytat Adolfa Hitlera z wikipedii "Polska zdecydowała się walczyć i jej życzenie zostało spełnione. Walkę wybrała niefrasobliwie, gdyż niektórzy mężowie stanu zapewniali ją, że dysponują szczegółową wiedzą o braku wartości Niemiec i ich sił zbrojnych, o niższości naszego uzbrojenia, o słabym morale naszych wojsk, o defetyzmie panującym w Rzeszy, o rozdźwięku między narodem niemieckim, a jego przywódcami. (…)
   W chwili gdy do was przemawiam, nasze wojska tworzą potężną linię od Brześcia Litewskiego po Lwów; od wczorajszego popołudnia niekończące się kolumny żołnierzy z rozbitej polskiej armii wymaszerowują z tego sektora jako jeńcy. (…) To, co pozostało z armii polskiej na zachód od tej linii, skapituluje w ciągu kilku dni; złożą broń albo zostaną zmiażdżeni"

  •  

   pokaż komentarz

   Do wszystkich, piszcie swoje scenariusze to ciekawe zagadnienie. W puencie proszę o komentarz w sprawie "jak skończy w tym konflikcie Polska ?"

   @NiezaleznyExpert:
   ok to prosze
   byla sobie polityka zwana globalizomem budujemy swiatowe relacje i... dupa zbita polityka poszla sie j%%@c bo Chiny mial na ja wyj%%@ne, dla chin jakies sorosy rockeffelery czy inne takie nic nie znacza to kultura 8tys lat niemal ciaglosci. Dla niej wszyscy jestesmy white monkeys. Nie otworzysz firmy w Chinach bez udzialowca chinskiego czasy eldorado sie skonczyly, wiec korpo wracaja powoli do stanów i ogólnie zachód ewentualnie Indie.
   Globalizm, oczywiscie nie jest zarzucony, ale najwazniejsze jest dla przywódców zachodu odzyskac i umocnic pozycje. Teraz poprostu kazdy chce wyrwac jak najwiecej dla siebie. Niemcy budowaly EU jako niezalezna sile polityczna, chetna do wspolpracy z Rosja, to jednak powodowalo by odsuniecie USA i utrate przez USA wplywów.
   Wiec teraz mamy reakcje USA, podporzadkowanie EU, powrót do powojennego PAx Amerciana, caly zachód pod przywództwem USA.
   USA nie ma zabardzo wyboru poniewaz ich przeciwnych Chiny, jest
   - inteligentniejszy od nich
   - ma 5 razy wieksza populacje
   - ma juz zaplecze gospodarcze na poziomie USA, a w ciagu 20 lat je zdubluje
   - jest jednolity etnicznie i kulturowo
   - nie jest podatny na konflikty zewnetrzne.
   Dlatego USA ma teraz 20 lat by wygrysc jak najwiecej daja siebie, musi teraz zaatakowac Koree, bo 20 lat to wlasnie okres stabilizacji i zjednoczenia. Korea to ich twierdza wsparta japonia, która trzyma chiny na smyczy.

   co do Polski, to juz chyba jest oczywiste, wyciecie ukrainy od rosji, zblizenie do polski, genialna robota inzynieri spolecznej, przestawienia niechetnych do Polski ukrainców na przyjazne obraz u 80% ludzi.
   Zakaz dla wszystkich parti politycznych krytyki ukrainy i Polsko ukrainskiego zblizenia. Wjazd wojsk USA do POlski,
   wsparcie Macierewicza nawiedzonego fanateyka pro amerykanskiego, który dokonuje calkowitego przebódowania mna wzór i podporządkowania armii Polskiej Armi USA. Psioczycie na macierewicza, nie zwówazajac ze USA kompletnie milczy na temat tej straszliwej czystki. Zastanawialo was to? Zobacz kto wylatuje, post PRL tak czasem swietni i zo olbbrzymim doswiadczeniem. Na ich miejsce wskakuja ludzie w wiekszosci po misjach u boku USA i po szkolach USA i NATO.
   Cel tych dzialan to klasyka USA stworzyc lokalnego lidera który bedzie realizowal ich polityke, polityke USA w europie, jak wczesniej, Japonia, Korea, Niemcy, Izrael.

   - stabilizacja stosunków z rosja, rosja ma sie podporzadkowac USA, moze byc niezalezna ale wspólpracowac z USA.
   - likwidacja niezaleznej polityki niemiec/eu
   - wicie klinu pomiedzy zblizenie Niemiecko Rosyjskie
   - oko na islam
   to wlasnie da mu wzmocniona Ukraina Polska.

   paradoksalnie USA nie ma z kom dilowac w Europie, poza brytyjczykami? kto bylby gotów nadstawiac dupy za USA?
   Wiec nie dziw sie ze USA filarem swej nowej polityki robi Polske.
   Polska to centralna Twierdza w Europie, nia kontrolujesz cala europe i pilnujesz rosji.

   cel to Unia Atlantycka, USA, KANADA EU, a w przyszlosci takze meksyk i basen morza śródziemnego Islam. Tak obecnie widzisz efekt orania islamu, palowania go i zniżania do parteru teraz przyjdzie czas odbudowy, za pieniądze EU i pod kontrola globalistów /USA.
   Za 20 lat bedziesz mial UA 2mld ludzi jako zaplecze ekonomiczne polityczne militarne USA i jego swiatowej dominacji,

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: @Transhumanista Ty też brandzlujesz się nad jakimiś niewiele znaczącymi incydentami granicznymi sprzed kilku lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert: jak Chiny zaatakują członka Unii Europejskiej to reszta UE będzie musiała zareagować

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile:
   Chiny nie sa absolutnie jednolite etnicznie i kulturowo!
   I jeszcze jedna bzdura. "zjednoczenie" korei zniszczyło bypołudnie gospodarczo.

  •  

   pokaż komentarz

   Chiny nie sa absolutnie jednolite etnicznie i kulturowo!
   I jeszcze jedna bzdura. "zjednoczenie" korei zniszczyło bypołudnie gospodarczo.


   @Tars02: jak to sie mowi w porównaniu do czego, w porównaniu do USA, sa bez porównania bardziej jednolite etniczne i kulturowo, co oczywiscie nie znaczy ze sa monoblokiem etnicznym,
   i jeszcze jedno, zjednoczenie korei, nie odbywalo by sie za pieniadze korei poludniowej, a onz by sporo wysuplal, bylby to kop gospodarczy dla korei południowej. Bo oni by dostarczali towar za który caly swiat by placil.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   granica Chinsko-Indyjska
   @Jeffrey_leBoski: > chińsko-indyjska

   Poczytaj o relacjach chińsko indyjskich.
   Crosshairs: chińsko-indyjskich

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs:

   Dokładnie tak. Malutkie państewko Bhutan jest istotne ze względu na wodę i przez to jest kosa między Chinami i Indiami.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiezaleznyExpert: @Volvo233: Rosji nie stać na walkę na tylu frontach XDDDD Oprócz wysłania rakiet gówno by tu zrobili. Nawet malutkie UK ma realne szanse 1vs1 z Rosją. Wschodnia flanka Europy przy pomocy logistycznej bogatych Zachodnich krajów spokojnie wytrzyma i dwie Rosje.
   Ludzie, to nie te czasy... Dzisiaj Rosja jest słaba i biedna.

  •  

   pokaż komentarz

   @VeleiN no wyrażą swoje oburzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mobilisinmobile: > - nie jest podatny na konflikty zewnetrzne.

   Chiny ma roszczenoa terytorialne z prawie każdym sąsiadem.

 •  

  pokaż komentarz

  Co zrobią? Powstrzymają USA? Z całym szacunkiem. To, że Chiny rosną i się modernizują, to nie znaczy, że są w stanie zatrzymać USA. Na pewno nie przez 10 najbliższych lat. Myślę, że w sumie USA czekają na taką konfrontację. Jest ona jedną z ostatnich gdzie właśnie Stany mogą "rozprawić" się z Chinami.

 •  

  pokaż komentarz

  pokaż spoiler pokrzyczą jak co kila tygodni i znowu nic się nie stanie a wykopki się jarają i układają jakieś potłuczone scenariusze

 •  

  pokaż komentarz

  Wyszla z Chinczykow komusza natura. Reka reke myje.

  źródło: zerohedge.com

  •  

   pokaż komentarz

   @mysliszonichazmasz:
   to się nazywa dbanie o interesy chińczycy nie pozwolą sobie na stratę krld

  •  

   pokaż komentarz

   @mysliszonichazmasz: grażynkowe karykatury i myślenie w kategoriach "dobrzy" i "zli" xD...... wykop 2k17

  •  

   pokaż komentarz

   to się nazywa dbanie o interesy

   @Male_dziewczynka: No. Kiepsko im to wychodzi. Utrzymywanie ogniska konfliktu, w ktory moga zaangazowac sie najwieksi chinscy oponenci, to strategi nie z tej ziemi ( ͡º ͜ʖ͡º). Zwlaszcza pod wlasnymi granicami.

   Rozumiem idee panstwa buforowych, ale te bufory, poza byciem pod kontrola, musze byc jeszcze stabilne.

   Od dluzszego czasu zauwazam u wielu komentatorow takie zyczeniowe myslenie w kategoriach wielkosci mysli geopolitycznej i militarnej Pekinu. Nie liczylbym na to, ze Korea Polnocna zajmie Amerykanow na tyle, ze popuszcza Cinczykom na Pacyfiku i Oceanie Indyjskim. Nie liczylbym tez na to, ze w materii wojskowosci, a zwlaszcza jej jakosci, Chinczycy maja wiele do pokazania, gdyby zaczeli sie szturchac z Amerykanami.

   O ile jestem pod wrazeniem ich rozwoju i uwazam, ze na rozsadnych warunkach powinnismy robic z nimi interesy, to jestem daleki od ubierania Panstwa Srodka w jakies mistyczne szaty.

   Chiny to taki mistrz kiai - wladajacy tejemnicza sila, ktorej nikt nie widzial, potezny i budzacy groze - dopoki ktos nie przyjdzie i nie zaj#!#@ mu w ryj.

   Suma sumarum - jesli chodzi o sama Koree Polnocna, to tak w interesie Kitajcow, jak i Jankesow jest, by byl tam spokoj.

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  USA szukają coraz intensywniej pretekstu do rozpoczęcia wojny daleko od swoich granic. Tym razem na Pacyfiku. Korea Pn. jest pod tym względem bardzo wygodna. Od dawna trwa urabianie opinii publicznej aby uprawomocnić takie działania.
  Nie o samą Koreę tutaj chodzi a o Chiny. W wypadku ataku na Koreę nie obejdzie się bez konfrontacji z Chinami i wojna pełno skalowa się rozpocznie. Jest tylko kwestią czasu kiedy to nastąpi.