...
 •  

  pokaż komentarz

  Ale macie świadomość, że program Kimmela to wyreżyserowane show satyryczno-rozrywkowe? Wierzyć w to co tam mówią to jak ufać Szymonowi Majewskiemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Kiedyś był filmik: kazano Amerykanom wskazać kilka kontynentów - badanie przeprowadzono na Harvardzie, więc w miejscu w którym ludzie powinni mieć co nie co pod kopułką - większość nie potrafiła wskazać czegoś tak banalnie prostego.

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: Większość tych których pokazano na filmiku, racja? Wiesz, jak zapytasz 1000 ludzi to wybranie 10 głupich odpowiedzi to żaden problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Moja przyjaciółka mieszka w USA na stałe - i niestety ich niewiedzę może potwierdzić. To debile są.

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: Mieszkam w Stanach na stałe i znam wielu mądrych Amerykanów. Czyli jeśli brac tok myślenia twojej przyjaciółki to Ameykanie z mojej perspektywy są mądrzy. A tak na serio to debie są wszędzie. Mieszkałem w 5 krajach przez lata. Spotykałem tam mądrych i głupich. PS: Kto ma najlepszą technologię i najlepszy program kosmiczny na świecie ? Tak, kraj tych "debili"

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Matura to bzdura nie był reżyserowany a jednak niektórzy odbiegali poziomem od tych

  •  

   pokaż komentarz

   @Chapman: Nie była, ale była wybiórcza, zapytaj 10 osobom 10 pytań i niemal na pewno będziesz miał jakiś materiał... no i jak ktoś wydawał się ogarnięty to do niego nie podchodzono...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: przecież to oczywiste że wybierają tylko najgłupsze odpowiedzi....

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Już sam fakt jak publika jebła śmiechem gdy powiedział że wyszli na bulwar w Kaliforni powinien dać do myślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: > Kto ma najlepszą technologię i najlepszy program kosmiczny na świecie

   Zacznij od tego kto ma najwięcej pieniędzy i w jaki sposób je zdobywają - grabiąc i eksploatując inne kraje. Co do najmądrzejszych ludzi - weźmy np. projekt Manhattan - ilu rdzennych amerykanów uczestniczyło w tym projekcie? Większość to Niemcy i Włosi.

   No i ta inteligencja z wiedzy podstawowej o świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podstawowej bo geografii świata uczono w podstawówce (no chyba że teraz już w gimnazjum)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: tacy ludzie są wszędzie. Jakbyś tak przeszedł się po ulicy i zapytał np. O to kiedy wybuchła IIWŚ lub PW to myślisz że ile minut takiego filmiku byś mógł zrobić?
   Ps moja koleżanka w 4klasie LO na geografii; szukała stolicy Francji gdzieś w Kalifornii, druga mówiła że stolica Włoch to Madryt.

  •  

   pokaż komentarz

   ilu rdzennych amerykanów

   @krytyk1205: rdzenni amerykanie xDDD W narodzie imigrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: Raczej kto ma najlepszy program kosmiczy w proporcji do kasy którą na niego wydają. Ciekawe ile osób pracującyhc dla NASA to rodowici Amreykanie, a jaki odsetek to osoby zciągnięte w całego świata za kupe mamony? A o tym że całą myśł technologiczną rakiet ukradli od nazistowskich niemiec to już nawet nie ma co wspominać.

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: To jak skomentujesz fakt ze przeciętne IQ Amerykanów jest takie same jak Europejczyków?

  •  

   pokaż komentarz

   A o tym że całą myśł technologiczną rakiet ukradli od nazistowskich niemiec to już nawet nie ma co wspominać.

   @arturnowak12: Nie ukradli, ale przejęli wraz z naukowcami, którzy rozwijali ten projekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @DonKyl: No ale nie wiedzieć gdzie się mieszka (w przypadku pani o ciemnej karnacji) to już głupota level master.
   @John_archer: Co do rdzennych amerykanów. Widzę, że trzeba prosto, chodziło o ludzi urodzeni w Ameryce, a nie o emigrantów jak Oppenheimer. A Co do ilorazu inteligencji to chyba nie bardzo Ci wyszło
   https://iq-research.info/en/page/average-iq-by-country

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: Tak ale czy to nie jest mądrość by sprowadzać do siebie mądrych naukowców i uczonych ? Tak buduje się potęgę kraju. Przykro, że w Polsce jeszcze tego nie załapali. Dlatego program kosmiczny w Polsce wygląda jak wygląda. Nie istnieje. I nie mów tu o kasie bo trzeba było tak gospodarzyć tak by ta kasa była.

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: Może dlatego, że Polska jest biedna. A Ameryka ciągle prowadzi wojny - dziwnym trafem w miejscach w których są złoża ropy. Pod płaszczykiem wprowadzania demokracji. Najpierw atakują i niszczą kraj, co już samo w sobie jest motorem ich gospodarki bo wojna to najlepszy interes na świecie. A potem wchodzą koncerny - żeby taki kraj "odbudować" - czytaj wyciągniemy jeszcze więcej forsy i przy okazji przejmiemy przemysł. Tu mały przykład jak oszukują: http://wyborcza.pl/1,76842,17651112,Przywodcy_USA_oklamali_swiat_w_sprawie_broni_atomowej_.html

   Dlaczego nie wprowadzają demokracji w Gambii, Rwandzie i innych afrykańskich krajach.
   Bo kraje te nie mają złóż ropy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: bo ci debile robia wojny i okradaja inne krajr z ropy. nie lada wyczyn.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: może nie do końca, Amerykanie są naprawdę głupi (nie wszyscy ale bardzo wielu). Jak byłem na Tour Busie i facet się pytał wszystkich skąd są to jak powiedziałem Poland, to jakby nie zajarzyl, powtórzyłem ze Poland in the Europe, to powtórzył "ahh Poland in The Europe, ok it rings a bell now". I to nie byl najgorszy głupek zakładam, skoro był przewodnikiem zwiedzania. Masakra....

  •  

   pokaż komentarz

   @Chapman: no cóż jeśli zadają Ci ok. 10 pytań na 2 odpowiadasz źle a na 1 łapiesz niejako w połowie zawieszkę na kilku sekund i w rezultacie w materiale zostają pokazane te 2 pytania i ucięte te ostatnie w momencie, w którym robisz
   "eeee" to i może reżyserowane nie jest ale zmanipulowane bardzo:]

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś często powtarzało się że Hamburgery to debile i nic nie wiedzą. Z drugiej strony powiedzcie mi co nam dała nasza "szeroka wiedza"? Co nam z tego że znamy lepiej historię Mezopotamii niż Polski? Albo że znamy nazwy japońskich wysp? Oprócz 1 z 10 do niczego nam to się nie przyda. Trochę dziwnie odszedłem od tematu Korei do edukacji ale moim zdaniem edukacja w naszym kraju jest zbyt szeroka i o wiele wcześniej niż w liceum powinno się ludzi ukierunkowywać ku konkretnym zawodom lub umiejętnościom i ich w tym zakresie edukować. Jesteśmy w stanie wstępnie określić predyspozycje zawodowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: a Ty wiesz z jakimi stanami graniczy texas albo floryda?

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: jak się z debilami zadaje to co się dziwisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janek_kenaj: Tylko, ze większość zdobyczy naukowych dla USA wymyślili nieanerykanie a Żydzi, Niemcy itd

  •  

   pokaż komentarz

   @SZCZURWA: Floryda z Georgią i Alabamą. Teksas z Luizjaną, Arkansas i dwoma innymi.
   Chcesz mi robić test z wiedzy geograficznej, daruj sobie z geografii miałam 6( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Poza tym większość ludzi, przynajmniej w moim otoczeniu spokojnie wymieni przynajmniej 20 stanów bez zaglądania do mapy. A na filmiku masz Afro-Amerykankę która nie potrafi zlokalizować na mapie kraju w którym mieszka (ja pierd@@!$@ - jak można być tak tępym)

  •  

   pokaż komentarz

   @dobrymacher: No... w administracji w Waszyngtonie same debile pracują.
   A ogólnie chodzi o to, że wiedza Amerykanów o świecie jest znikoma. Często zasłaniają się tym, że ich kraj jest taki super, taki wielki, taki najlepszy w którym wszystko musi być "big", że im wiedza o świecie nie potrzebna.

   Dla mnie to siara - nie wiedzieć takich prostych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205: Dla Ciebie to siara, a dla nich to pierdoła. Podczas gdy by zawalamy sobie głowy bzdurną historią (kilkanaście lat edukacji o pierdołach), geografią i inną wiedzą przydatną głównie w teleturniejach. Ameryka idzie w wąską specjalizację w konkretnej dziedzinie. Z tego co można zauważyć, wychodzi im to na dobre.

   Haha głupi amerykanie, przegrywają z nami w familiadzie, podczas gdy jadą nas w każdej innej możliwej liczącej się dziedzinie.

   @casual:

  •  

   pokaż komentarz

   @HitmaNeK_: Co do bzdurnej historii - "Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie".
   I nie zgodzę się jeśli chodzi o wiedzę przydatną tylko w teleturniejach. Co wie młody człowiek? Nic. Jak ma wybrać co chciałby robić nie wiedząc co go interesuje. A tak masz na start ogólną wiedzę z wielu dziedzin a potem dopiero wybierasz co Cię interesuje i co chciałbyś robić w życiu. A wiedza taka niby bzdurna nawet nie wiesz kiedy Ci się przyda - gubisz się w lesie - skąd będziesz wiedział jak określić kierunki świata i w którą stronę zacząć iść nie znając geografii. Tylko nie pisz, że wyciągniesz smartfona i odpalisz apkę.
   Wiedza to wiedza - im więcej wiesz tym lepiej dla Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krytyk1205:

   Co do bzdurnej historii - "Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie".
   - nie straszne mi wymyślanie koła na nowo, mezopotamia czy budowanie piramid. Przez bite 10 lat mialem wałkowane starożytne cywilizacje, rzymy, egipty i inne mało ciekawe rzeczy. Zero wniosków po prostu kucie w uwielbianym polskim systemie "ZZZ"

   Co wie młody człowiek? Nic. Jak ma wybrać co chciałby robić nie wiedząc co go interesuje. A tak masz na start ogólną wiedzę z wielu dziedzin a potem dopiero wybierasz co Cię interesuje i co chciałbyś robić w życiu.

   Nie wie nic, a dzięki koszmarnie nudnemu wałkowaniu materiałów, jedynie zniechęci się jeszcze bardziej do edukacji.

   A wiedza taka niby bzdurna nawet nie wiesz kiedy Ci się przyda - gubisz się w lesie - skąd będziesz wiedział jak określić kierunki świata i w którą stronę zacząć iść nie znając geografii

   - To jest podstawowa wiedza życiowa, która można zawrzeć w programie, jak sobie poradzić co robić w sytuacjach awaryjnych. A co mamy? Najwięcej wiedzy z dziedziny chemii, biologii i geografii wyniosłem z zajęć PO, gdzie uczono nas praktycznych rzeczy,a nie kucia na pamięć 9 z 11 metod otrzymywania soli, replikacji DNA gdzie były kartkówki wałkowane z tego non stop.

   Zaznaczę. Nie neguję pomysłu edukacji samego w sobie, tylko jego sposobu. Mamy k*** czytanie encyklopedii bez zrozumowania na zajęciach i wałkowanie tych samych materiałów w kółko. Wolałbym opanować podstawowe wartości z każdej dziedziny by zapoznać się z nią i móc podjąć decyzję w co się wstrzelić tak, aby być w tym profesjonalistą.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wie nic, a dzięki koszmarnie nudnemu wałkowaniu materiałów, jedynie zniechęci się jeszcze bardziej do edukacji.

   @HitmaNeK_: Więc mamy winnego, dodajmy do tego przeciętnych nauczycieli, którzy nie potrafią zainteresować ucznia i masz efekty niewiedzy.
   Zobacz jak teraz wygląda matura - pod klucz jak się wstrzelisz to ok, jak użyjesz innych słów to oblewasz. Szkoły z reguły nie uczą samodzielnego myślenia, tylko wkuwania regułek. Chyba, że trafisz na nauczyciela z powołaniem który oprócz podstawy doda coś od siebie.

   Weźmy taką historię: od podstawówki do średniej - daty! Daty są najważniejsze!
   Idziesz na studia i na dzień dobry dowiadujesz się, że daty nie są ważne liczy się przyczyna i skutek działań. A daty służą tylko do określenia wydarzenia na osi czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ilu amerykanów wie...
  Na bank niewielu, niezależnie o co zapytasz...

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  ważne że wojsko usa wie gdzie to jest

  •  

   pokaż komentarz

   @aaqq: te nie - dowództwo - ew pilot, sternik lotniskowca - zwykłego żołnierze wpychają do "czoppera' wysadzają i pokazują stronę w którą strzelać ;)
   wcześniej wydadzą odpowiedni sort mundurowy do warunków atmosfereyczncyh

  •  

   pokaż komentarz

   @aaqq: jakby nie mieli GPSow itp to mogliby lecieć w przeciwnym kierunku i by się nie skapnęło 90% z nich

  •  

   pokaż komentarz

   @only_HD: piszesz o armii, co dwa razy ratowała dupę Europie, uratowała Japonię, Koreę Południową, Niemcy Zachodnie i resztę Europy Zachodniej (no bo przecież Francuzi mieli silną partię komunistyczną i wykręcali się z NATO) przed bagnem komunizmu? Polacy tacy wszystko wiedzący i najmądrzejsi od kilkuset lat dostają notorycznie wp@@#??$.

 •  

  pokaż komentarz

  Ilu Polaków wie gdzie leży Stan Tennessee, jakie miasto jest stolicą Tadżykistanu i kto jest prezydentem Niemiec? Amarykanie mają zdrowe podejście, bo wiedzą kto jest radnym w ich dzielnicy, interesują sie tym co sie dzieje wokół nich i tam sie angażują a nie czymś, co jest gdzies na świecie, na co nie mają zadnego wpływu.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski: Twój mózg, to nie dysk twardy z ograniczoną pojemnością, zmieścisz też i tą wiedzę, to jest wiedza ogólna, zawsze się to przydaje, potrafisz rozmawiać o świecie, ja z synem mamy duży globus i tam się wygłupiamy, walę państwo i on szuka, potem on i ja szukam, teraz musimy walić dosyć trudniejsze pytania, rzeki, półwyspy, bo syn zna cały glob.
   Nie wiem czy mu się to przyda, na pewno mu nie zaszkodzi i na pewno pod tym względem nigdy nie wyjdzie na idiotę.
   A bardziej przydatnych rzeczy też się uczy.

   źródło: embed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski: Jeśli ktoś śledzi wieści ze świata czy choćby jest fanem sportu to chociaż orientacyjnie będzie znał połozenie sporej ilości państw. Nawet w tym filmiku co poniektórzy kojarzyli że to wschodnia Azja

  •  

   pokaż komentarz

   @darosoldier: Nie bronię hamburgerów, ale u nas też jest sporo takich ułomnych. Osobiście znam kilka indywiduów, którzy nie mogą pojąć jakim cudem UPA dostało się na Wolin (sic!) i tam dokonali ludobójstwa. Ludzie z natury są głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   a nie czymś, co jest gdzies na świecie, na co nie mają zadnego wpływu.

   @mikolaj-von-ventzlowski: ciekawe spojrzenie na tę kwestię, zaważywszy na fakt że Amerykanie mają w zwyczaju prowadzić działania wojenne w przeróżnych zakątkach świata... A Korea jest jednym z tych miejsc gdzie woja w sumie nadal trawa...

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski: Tak, ignorancja to zdrowe podejscie. Pewnie wiekszsc tez nie wie gdzie lezy Wietnam, Afganistan, Irak, bo po co.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski duszanbe, steinmeier - bez sprawdzania

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski: masz w 100% racje ale buce cie minusuja. Założę się ze 9/10 polaków (zapytanych np. na ulicy) nie potrafiłoby wskazać na mapie np. Bangladeszu czy Azerbejdżanu lub jakiegoś kraju w Afryce nie mówiąc o jakimkolwiek stanie w USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski a znasz bundeslandy wszystkie? Na ch%! mi wiedziec jednostki podzialu administracyjnego? Prowincje chinskie znasz? Debilizmy...

  •  

   pokaż komentarz

   @i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Właśnie w tym problem wpojono tobie wiedzę ogólną w dodatku też światopogląd tego to po co i na co ci ona i świecie wierzysz że tak ma być, potem mamy rzeszę ludzi od wszystkiego i od niczego. Owszem przyznam się że kiedyś jak robiłem na budowie w stanach (moja pierwsza w tym kraju i już tam nie mieszkam) to robiło to wrażenie na ludziach że umiem rurę dokrecić odpowiednim kluczem, przykręcić gniazdko czy obsługiwać każdy sprzęt na budowie tylko co z tego skoro na montaż rozdzielnika już potrzeba było fachowaca bo ja się na tym tak czy srak nie znam( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski: Oczywiście nikt nikomu nie broni być amebą umysłową. W sumie to nawet umiejętność czytania w dzisiejszych czasach jest mało potrzebna kiedy są syntezatory mowy, YouTube i komunikacja obrazkowa.

   Tylko jednego nie rozumiem - dlaczego ktoś taki ma czelność mieć w ogóle jakieś zdanie na temat wojny w Koreii? "Tak, chciałbym żeby mój kraj zaatakował kraj X, ale w sumie to nawet nie wiem co to jest".

  •  

   pokaż komentarz

   @testoviron100wykop: Tylko, że są pewne granice "specjalizacji". Nikt nie oczekuje, że przecietny człowiek będzie znał się na wszystkim ale pewną podstawową wiedzę wypada mieć. Później z takiej masowej głupoty rodzą się demony w postaci zwolenników płaskiej ziemii, ruchów antyszczepionkowych, kreacjonistów itp.

   Niedługo ludzie nie będą nawet potrafili sami dupy podetrzeć, bo przecież będą od tego fachowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turbostuleja: Wiesz tego nie powiedziałem że ludzie mają poatrafić albo czytać albo liczyć( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź poprawkę na to że stany to inny kontynent oni ci pokażą każdy stan i każde państwo Ameryki Pł. i Płd. ty tego raczej podkreślam razej nie zrobisz. No poza tym zachód to jest inne życie tam jak jesteś z nizin to kończysz maks liceum idziesz na sekretarkę czy obsługe betoniarki uczą cię tego i sobie żyjesz! W Polsce za to idziesz robić na kasę w biedronce i wymagany masz min. licecjat i biegła znajomość 3 języków super nie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mikolaj-von-ventzlowski: ja p$!%@@?e za każdym j#%@nym razem porównywanie stanu do kraju. beka z ciebie xD a filmiku nawet nie oglądam bo nie chce raka dostać.

  •  

   pokaż komentarz

   @testoviron100wykop: Trzeba pamiętać tylko o tym, że głupim niewykształconym motłochem łatwiej manipulować. Gdybym był Amerykaninem to z całą pewnością nie byłbym zadowolony, że mój rząd zamiast na przykład wybudować oczyszczalnie ścieków, uczelnie, ośrodek badawczy albo szpital wydaje miliony dolarów na to żeby na przykład postrzelać sobie do chatek z gówna gdzieś na pustyni.

   Wychodzi taka jakaś debilka i mówi, że w sumie tak, trzeba atakować Koree Północną. Ale w jej małym móżdżku nawet nie tli się cień podejrzenia, że wojna taka będzie kosztowała miliardy dolarów, setki tysięcy a może i miliony żyć ludzkich i potencjalną 3 wojnę światową.

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie leży Stan Tennessee, jakie miasto jest stolicą Tadżykistanu i kto jest prezydentem Niemiec?

   @mikolaj-von-ventzlowski: Serio porównujesz podstawy, czyli położenie krajów, do informacji szczegółowych? Pytanie o stany nie ma sensu, bo to tak jakbyś pytał o województwa Polski w innym kraju, tego się po prostu nikt nigdy nie uczy.

   Dodaj do tego, że akurat o Korei Północnej jest głośno od dłuższego czasu i USA ciągle coś tam kommbinuje, więc twoje porównanie nie ma po prostu sensu i wskazuje na twoją ignorancję.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turbostuleja: Tu masz racje, dlatego na naukę racjonalnego myślenia powinien być czas w podstawówce a dalej to kto jak chce a nie wszystko na hura. Jasne jest że tworzenie motłochu które tylko konsumuje nie będzie pozytywne oho wtedy dopiero byśmy mieli ciekawe sytuacje( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 12 13 następna